Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

stankalm
18. sep 2008

ahojteee...
hlasim sa Vam ako usilovna a zaroven otravena studentka...usilovna tym, ze poctivo od pondelka chodim na prednasky a pisem ako cesky zandar 😀 a otravena tym, ze je toho nejak vela a ja neviem, co kde a ako a este aj popri malej a domacnosti, no uvidime... ☹
Zajtra mame prednasky len od 14tej do 18tej, tak sa tesim, ze budem aj s malou a muzom 😉 No a este vydrzat sobotu a nedelu a hor sa do ucenia a pisania prac...

Inak musim pochvalit manzela, vari, pekne sa stara o malu, dokonca aj zehli a to vsetko sam od seba 😎 Len ho stve toto pocasie, ze sa neda velmi chodit von, chodia len na chvilku.
Boooze, ja si tiez neviem na tuto zimu stale zvyknut...esteze aj nam uz zacali v utorok kurit 🙂

Zoya...tak drzim palce, nech najdete viac ponuk ako jednu, aby si si mohla vybrat podla Tvojich predstav 😉

jankamanikova
18. sep 2008

Ahojte!
Boli sme u dr. Matusko a Janik boli ockovani proti pneumo, zvladli to super.
Jakubko mal poradnu. Dr. bola z neho nadsena, aky je pokojny a komunikativny. Pekne dviha hlavicku a ako len rozprava. Mame 5440g a 58cm, co sa tesime. Bala som sa, ze nepribral, lebo sme prekonali dve laktacne krizy. Takze pekne narastol a momentalne mi od piatej spi 😀 ; zamrnci, napapa sa a spi dalej 😎 . Ako ho poznam, od druhej v noci bude chciet moju spolocnost 😎 .

Tesim sa na vikend, ze bude Jany doma. Chceme nieco podniknut, nejaky vylet, tak uvidime, co bude a ako bude ...

Dobru nocku!

renca3
19. sep 2008

zuzka...tak po 20. bude teplejsie? dufam.
som zvedava, ako bude Lilly v skolke. ja som vcera zbehla do malej triedy, kde ma nastupit Teo od januara a netvaril sa nadsene, ked na neho prehovorili. drzal sa ma na rukach ako kliest. tak uvidime. 😉

Teo postvaral zase zopar kuskov. to, ze trha knihy aj tie tvrde, rozlieva, rozsypa a vsetko dava do pusy, ma hneva. na podlahe v parketach mame samu ryhu, stale nieco trieska o zem. steny a nabytok popisane fixkou. ale minule som s nim bola v robote a kolegyniam potukal po klavesnici a otocil im obraz o 90 stupnov. nevedeli to dat naspat, tak pracovali 1 den s hlavou nabok. 😅 ved si mohli aj otocit obrazovku. 🙂
na dovolenke sa mu dostal do ruky fotak. zapol ho a ked sa vysunul objektiv, snazil sa ho rukou zasunut spat. pokazil ho. neda sa s nim fotit, objektiv sa uz nevysuva. 😒 vcera ho moj otec pustil na par minut do auta. nieco pozapinal a auto nejde nastartovat. dnes volal servis, aby mu to prisli spojazdnit. skusali sme to startovat aj cez kable, ale ani necukne. 😲 a este sa pochvali "ja pokazil" .
a este ma napadlo, ze mi otaca kolieskom na pracke, pridal trochu teplote a z petovych mikin s dlhym rukavom su moje. aj v kuchyni musim davat pozor pri peceni. tiez sa podarilo popridavat teplotu.
ja neviem, ci vsetci chalani si takyto spekulanti. myslela som, ze Leo bol cislo, ale tento ho predbehol. 😝

sillas
19. sep 2008

renca tak som sa nasmialaaaaa.. 😀 aj ked to smiešne pravdaže nie je... 😠

ja tiež predtym ako niekam ideme musim skontrolovať ruru, lebo už nie raz bola zapnuta.. 😀 a ja tam nechavam pekače..niekedy aj s olejom, tak to nie je bohviečo...
pračky sa boji...tak ked začne prať..tak utekaaaa... 😀 😀
ale v kuse beha s vysavačom a vozi sa na nom... 😀

konečne piatok...len neviem čo cez víkend...budem zase sama s detmi...tak neviem že čo...

zuzka,ja si myslim že Lilke škôlka prospeje..a bude mat trochu zmeny, Lucka mala doma po škôlke kamoša a Riško sa mu tak tešil..velmi ma rad deti...on by hned zostal v škôlke..

jankamanikova
19. sep 2008

renca - Vy mate uzasne deti ...

zoya1
19. sep 2008

renci - to bude asi syndróm chladpcov. Môj Dodo je taký istý. Dokonca aj teraz ( a to má dnes 6 rokov!!!) ešte stále čosi vyvedie. Už to neriešim. Všetci hovoria, že z toho vyrastie, len ja sa pýtam KEDY????????
Zoja v pohode, jasličky sa nám páčia aj naďalej, my hľadáme a hľadáme, a mňa už akosi aj chuť prešla.
Martinka - manžel si to predstavuje ako chatu na víkendovky, ja zase rozmýšľam do budúcnosti, žeby sme sa tam raz mohli presťahovať. Takže predstavy sú dosť rozličné - tak uvidíme ako to dopadne. Dokonca som už dnes začala do muža rýpať, že nám žiadny dom netreba, mne úplne stačí náš 4-izbový byt.
Pozdravujem všetkých, a dúfam že nás čaká teplejší víkend, lebo už začínam mať depresie z tohto počasia.
Mimochodom, od 26.9. nastupujem na ďalšiu VŠ tak držte pršteky nech to zvládnem tak ako tú predošlú.

renca3
20. sep 2008

zoya...coze, na 2. VS? ved po statnicaich si pisala, ze nikdy viac. zjavne si si oddychla a nabrala nove sily do ucenia. super, drzim palce. aku VS mam v plane?

ivon1
20. sep 2008

Ajduska, Renca .... som trochu pozadu, ale zistila som, že maše miery a váhy nám nejako kolíšu medzi tými vašimi. Filipko meria 93 cm čo je blízko Timky a váži 12,3 kg čo je blízko Tea. Proste taký dlhý, chudý slížik.

Zoja ... patrí ti môj obdiv, ja by som sa tak chcela prinútiť, ale už si voľajako neverím, veď je to už strašne dávno čo som skončila školu. Robia u nás na ZŠ počítačový kurz. Chcela som sa prihlásiť aspoň tam, že či sa dozviem niečo viac, ale je to až od 40 rokov. Tak si ešte musím počkať. A predpokladám, že to bude len také zoznamovanie - tak snáď som o nič neprišla.

Vlado práve odišiel na dalšiu pánsku jazdu. Asi by sme to mi baby mali zrušiť. Furt sa stretávajú bez nás. Raz to je partia zo základky, raz so strednej, raz rybári, raz .... a vždy bez manželiek. Musia mať strašnú potrebu nás ohovárať. No nech si ulavia.

Janka .... žeby malému Jakubkovi pomohol krst a už bude lepšie spinkať? Mne pri Saške hovorili, že keď ju pokrstíme tak koliky prestanú. Houbeles. A hlavne sa neobmedzuj v jedení. Ja som tak prišla nakoniec o mlieko a Saška plakala stále. Držím palce.

jankamanikova
20. sep 2008

Ahojte!
Boli sme v Ikea, spontanna akcion nasej family ... Tolko aut bolo, ze nechapem, ale chalani mali apson na co pozerat. Teraz zaspavaju ...

Zajtra je Matuska, tak ideme do Budapesti pozriet na zralokov. Velmi sa tesia chalani. Je to vlastne taky darcek aj k Matuskovym narodeninam. Dostane este prilbu na bicykel (kedze uz vie na nom jazdit, naucil sa sam ... Este potrebuje vycibrit techniku a pojde to).

renca3
20. sep 2008

janka...matusko uz jazdi na bicykli? chceli sme ho teraz kupit Teovi na narodky, zajtra oslavujeme, ale rozhodli sme sa az na jar. i ked vtedy ziadny sviatok nema. 😉 on by este nedociahol ani na pedale s tymi malymi nohami. 🙂 kupili sme teda klasicky - bager a stavebnicu.

matuskovi vsetko najlepsie k meninam a prajem pekny vylet. 😎

martina236
21. sep 2008

ahojte 🙂

zoya, Dodkovi prajeme vsetko najlepsie k narodkam, i ked trochu neskoro 😉 . vela, vela zdravicka, detskeho stastia a radosti, nech sa mu dari v skole 😉 . hadam sa s mangelom nejako dohodnete... alebo on bude vikendovat na chate a ty doma 😀 😀 😀 . ale nieeee 😉 . isto padne kompromis. druha VS 😕 😕 😕 , mas moj obdiv, "tot vsjo"

Janka, Matuskovi taktiez zelame vsetko najlepsie k meninam a uzite si krasny den v Budapesti. napis ako bolo. a hadam potom s fotkami z Pesti pridas i tie s Jakubkom. a gratulujeme tiez k jazde na bicykli. supeeeer. to nasa tak isto ako renca pise, s tymi mininozickami na pedale nedociahne.

renca, Teovi blahozelame, vsetko naj (to uz 3 oslavenec tu v kratkom case) a peknu a prijemnu oslavu.

my sme vcera boli na tych nakupoch vo viedni. sodoma gomora ludkovia, ludi ani na polskych trhoch 😕 😕 . som z toho otravena bola. ale s nakupom som spokojnaaa. mala ma veciiii, moze spinit a drat. aj manzel sa zaodel, aj mamine sa nieco uslo 😉 . Karci ma prekvapil, kym som sa ja hrabala v haboch, kupil dolce gusto, tak si kavime akurat a papkame marlenku, mnam, mnam.

jankamanikova
21. sep 2008

Ahojte!
Tak zraloci uz lezia v posteli a hadam aj zaspia, lebo takyto zazitok necakal nik. Bolo uzasne, Matusko bozkaval kazdeho zraloka a Nemo rybicky. Jednoducho nechcel ist domov, Janik vosiel dokonca skoro do jedneho akvaria 😎 a skoro by bol vypustil aj Tarantulu 😎 , behali tam nadseni. Nechapali sme s Janym. Mame aj my zazitok, lebo take sme este nevideli a poviem Vam, stalo to za to. Nabuduce ideme zas (ak bude zle pocasie).

Renca - tiez som odpadla, ked som videla Matuska pedalovat. Boli sme sa najest s detmi (ja niekedy nevarim, lebo nestiham) vonku a on si sadol na Janikov bicykel a hybaj do sveta. Skoro mi zabehlo ... Nie je to este perfektne, ale on je taky typ, ze bude dovtedy skusat, kym to nepride. Nevzdava sa lahko. Janik dostane na 4 roky velky bicykel a Matuskovi ostane ten Janikov. Kupim si aj ja a posadim Jakubka do cyklosedacky a pojdeme do sveta. Tesim, tesim ...

Prajem Vam pekny tyzden, ja zajtra musim nabehnut do knihkupectva a najs nieco o zralokoch 😀 .

Inac Matusko zacina rozpravat, tak sme vsetci nadseni. Vdaka Janikovi sa velmi pekne uci slovicka a spaja ich do kratkych viet.

sillas
22. sep 2008

ahojete baby..

oslavencom prajeme všetko naj naj..

od včera sa už aj my radíme medzi dvojročných... 😅
mali sme taku malu oslavu, iba my štyria, upiekla som jahôdkovu tortičku..potom sme šli do LC, chceli sme kupiť topanky, ale akosi nič nemali, išli sme do Haliča ku Proškovi na pizzu...bolo super..len škoda že pršalo a deti sa nevedeli vyblazniť na ihrisku..ale bolo super.. pizzu peču vo velikanskej peci na drevo parada...deti sa nevedeli vynadivať, Lucka že ako u strigy kam chcela šupnut Janika a Marienku.. 😀 😀
Riško odnašal taniere a vypite flaše...poutieral tam dlažku ked všetko opravoval..sme mu v tescu kupili taku sadu na opravy, kladivo, šrobovak a take naradie, tak bol nadšeny.. 😀
oslava bude o 2 týždne spolu aj s Luckinými narodeninami...

Janka obdivujem ako dokažete vyletovať aj s tromi detmi..ufff..ja by som to asi nezvladla..Riško nechce sedieť v sedačke, tak musim s detmi vzadu a musim v strede a Riško na kolenach, lebo musi mať prehlad o autach.. 😕 a ja iba trpnem a hypnotizujem každe auto..aby išlo tak ako ma..uff.. 😝
lebo tolko nehôd..som z toho stale v šoku..a už aj kolko znamych mladych z mesta čo som aj poznala...juuuj..

no u nas konečne vysvietilo trošku slniečko..snad sa to už umudri...idem kuknut predpoved..

tak idem makať.. 😒

renca3
22. sep 2008

riskovi prajeme vsetko najlepsie k narodeninam. 🙂

tak oslavy mame uspesne za sebou. v sobotu kamosky, v nedelu rodina. najblizsie robime oslavu Leovi vo februari. ale to bude uz aj detska party, lebo uz sme ich zopar obehali a stale dostavame zo skolky pozvanky. tak to musime vratit. doma to urcite robit nebudem, lebo by sme mali z bytu drevaren. 😝 asi niekde v materskom centre.

didusa.risulo
22. sep 2008

ahojte, az teraz som nasla tuto temu, tak my k vam zapadame, mozeme sa k vma s riskom pridat?

viktoria
22. sep 2008

ahojte jasne diduska ze sa môzes pridat...takze ta tu vítam.......
tak dnes som bola vikine na prvom rodicovskom, tak ucitelka je s nou spokojna ze je usilovna, akurat sa musi ako aj ine deti naucit zdvihat ruku ked nieco chcu, lebo potom jeden cez druheho vykrikuju........no a co sa tyka domacich uloh tak ju treba do toho dost tlacit velmi sa jej nechce, a ked uz zacne robit tu ulohu tak ju odbucha za 2 minuty..........ale dufam ze ju to prejde....inac ciarky co pisu maju sklon do prava ale ona stale po svojom do lava, uz som jej dala aj cvicny zosit aby cvicila......
tobias je zo dna na den horsi, rozprava vela ale vôbec ma nepocuva, vsetko robi zle, stenu popisal ciernym perom a vcera este aj cervenym,,,,,,,,ked sa s niecim hra vikina hned to chce aj on lebo potom ju bije ked mu to neda,,,,,,,,kricia, nahanaju sa no proste ako v ustave 😠
ja este stale nemam rozvrh, tak neviem kedy mi zacne skola, ale uz by som sla aspon si trochu oddychnem od toho stereotypu.
na tyzden ma ist muz do ciech na polovacku na muflony tak uvidime ci pôjde........

renca3
22. sep 2008

viki...tak ten ustav mame aj my doma. 🙂 vo stvrtok zaciname opat trenovat tanecky, tak sa aj ja tesim, ze budem mat ventil jeden vecer v tyzdni. v decembri mame vystupko, tak kym naberieme stratenu kondicku....

Leo chodi na gymnastiku mimo skolky. zatial sa mu to paci. dnes cvicili na kruhoch, samozrejme s dopomocou.
bude to asi zaberacka aj na kondicku. uvidime, ci nebude mat zajtra svalovicu a dokedy mu ten elan vydrzi. 😉

jankamanikova
22. sep 2008

Ahojte!
Tak dnes montovali chalani s tatinom skrinu do nasej komory. To bola robota, velmi sa tesili. Oni totiz doma montuju vsetko a vrtaju do kazdej steny, uz mame zopar dier. A vzdy mi povedia - "Mamka, ideme TI opravit byt" 😀 . Teraz uz spia.

Dnes som mojim detom povedala, ze ich hracky posielam detom do detskeho domova. Bili sa ako o dusu a som im povedala, ze ak neprestanu, tak hracky poputuju detom do DD. Samozrejme, ze sa bili dalej. A tak som spratala vsetky hracky prec a ostali tu len knihy. Jany skonstatoval, ze konecne je tu poriadok 😎 😎 😎 😎 😎 . Som zvedava, co bude rano.
Janik sa ma stale inac vypytoval, ze kedy ich odniesiem, ze on pojde so mnou a dokonca mi pomohol hracky zbalit. Tak uvidime, si mu bude aj zajtra rano do "smiechu". Hracky su dokladne skryte, ale mozno ich nakoniec aj tak odniesieme do DD.

Blahozelame vsetkym oslavencom a prajeme kopec radosti v objavovani sveta ...

jankamanikova
22. sep 2008

Sillas - aj nas Matusko rad uipratuje a v hlavne vysava a zameta a vrta a opravuje ... A vylety? Nase deti su na cestovanie naucene. A miluju cestovanie, to maju po mne a po tatinovi. My sme dost cestovatelske typy. Janik s Matuskom problem nemaju, Jakubko sa nauci (lebo on teraz cestuje s prsnikom v puse 😀 ) ... Dokonca raz vydrzali 5 hodinovu cestu bez prestavky 😎 a bola pohoda.

zoya1
22. sep 2008

ahojte bambuľky!
Gratulujeme všetkým oslávencom a mamičkám prajeme veľa trpezlivosti pri organizovaní osláv 😀 .My to už máme chvalabohu za sebou.
Zoja už 2 dni hnačkuje - teraz v noci sa dokonca pýtala na nočník a vykakinkala už iba čisto žltú vodu, takže zajtra putujeme k primárovi na detské oddelenie - toť odborník gastroenteorológ - tak som zvedavá ako dopadneme. Aj sa celkom teším že si spravím voľno z práce - už ma to tam niekedy nebaví.
Dodo v škole pohoda, klídek a "tabáček" - no dúfam že tabáček ešte nie 😀 😀 😀 . Úlohy aj my máme zbúchané za 2 minúty, ale naše čiarky majú zatiaľ správny smer, len nie vždy správnu veľkosť 😠 . Inak dnes zvládol prvýkrát cestu zo školy domov sám - vzhľadom na to, že ZŠ máme priamo na sídlisku od nášho vchodu cca 500 m tak to je neuveriteľný výkon 😀 😀 😀 . Ale trafil, dokonca aj cez cestu pozeral keď prechádzal - moja mamka ho pozorovala, lebo mala dnes dovolenku tak ho čakala doma.
Domček sme ešte stále nenašli - mám taký pocit, že taký aký by chcel môj muž ešte nepostavili, takže na koniec dôjde na moje slová, a nakoniec budeme budovať 😅 .
Pozdravujem.

renca3
23. sep 2008

zoya...snad to bude len viroza, ta hnacka.
dodo uz sam zo skoly? asi je to v mensich mestach mozne, i ked Leovi by som neverila ani na dedine. 😅
tu do 4. triedy nepustia deti same domov. teda mozno ma kazda skola ine nariadenia....

janka...aj mne uz Leo pomahal balit hracky pre dobre deti. 🙂 to uz u nas nezabera. 😉
napis, ako ste stravili den bez hraciek. 🙂

zoya1
23. sep 2008

renci - my žijeme v menšom meste na takom menšom sídlisku, kde každý pozná každého takmer po mene. Takže ja sa neobávam ho pustiť samého zo školy, keďže škola stojí priamo medzi bytovkami na našom sídlisku. A aj u nás pustia dieťa zo školy samo, len s písomným súhlasom, resp. požiadavkou rodiča.
Keďže ja robím v zariadení podobnom Detskému domovu, u nás by ten trik s hračkami nevyšiel. Moje deti bežne rozdávajú svoje hračky, mojim "štátnym" deťom, a popravde, neviem ako tam u vás, ale u nás majú detičky lepšie hračky v centre ako moje vlastné deti doma. Jednoducho na to štát neustále prispieva. A keďže najmä Dodo so mnou občas chodí do práce, tak tam tie hračky vidí, a keby som mu doma povedala, že mu zoberem jeho hračky do DD tak by sa rozosmial, že čo mi s nimi tam asi robili, keďže oni majú novšie a neraz aj krajšie. 😀 😀 😀

zoya1
23. sep 2008

Ináč som zabudla - Zoja mala dnes naďalej hnačky, chuderke nasadili prísnu diétu - čo v jej prípade je neuveriteľný problém, lebo ako hovorí moja mama : "Sere jak lión, ale zožrala by aj koňa". Najlepšie som dopadla ja, lebo som až do pondelka s malou na OČR - takže do práce nejdem a budem len oddychovať. 😀 😀 😀

jankamanikova
23. sep 2008

Ahojte!
Hracky su poctivo v DD a deti? Tak tie prejavili velku davku tvorivosti a na zaklade tohto dna som skonstatovala, ze uz ziadne hracky. Ani na narodeniny, ani na Vianoce. Moje deti ma milo prekvapili (ako vzdy), ze sa vedia vynajst v kazdej situacii, aj ked to doma vyzera dost pusto, ked tu nie je nic rozhadzane po zemi. Ale aspon mam poriadok 😀 😀 😀 😀 😀 .

Uspavam Jakubka, ten ma vzdy dlhe vecery (a to nie je este ani zima) a chalani s tatinom zaspavaju. Som unavena, nevyspata, ale sa tesim. Zajtra idem s chlapcami do muzea (dufam, ze tam dojdeme) ...

renca3
24. sep 2008

janka...teda neviem, co by moji robili...asi by sa nahanali pobyte a este su tu kuchynske potreby a obsah vsetkych zasuviek v byte😉

no muzeum...tak uz asi 2 tyzdne sa ma Leo pyta, kedy pojdeme do muzea. zase tam budeme chodit ako na klavir celu zimu. 🙂

martina236
24. sep 2008

bre ranko 😉 , alebo uz den vlastne... dovaram obedik, potom zajdem este na postu, do obchodu na nakup... malinka v jaslickach slavi narodky. sme rano tortu niesli 🙂 a ked dojde, dame darceky.

zoya, malej skrore uzdravenie zelame 🙂

janka, tak muzeum? to ma teda nenapadlo, ale kedze to ani ja nemusim, ovsem ak nejde o zvieratka a pod, tak to vynechavame 😉

co sa tyka hraciek, postupne aj my odkladame na dlhsi cas, ked si nevie poupratovat a celkom to zabera 😅

pekny den

martina236
24. sep 2008

pridala som nejake foto, co sme boli tento tyzden fotit, tak kuk 😉

renca3
24. sep 2008

carolinke vsetko naj k dvom rockom.
je podarena na tych fotkach. 🙂 tusim sa mi zacina podobat viac na Karola.

martina236
24. sep 2008

renca dik 🙂 . s tou podobnostou si dnes uz asi stvrta 😉 .

jankamanikova
24. sep 2008

Ahojte!
Tak "moja nevesta" dnes oslavuje dva rocky. Pozdravuje ju Matusko a stale sa pya, kedy pridete 🙂 . Vsetko najlepsie a kde ste sa boli fotit a u koho?
My sa chcem odfotit cela rodinka, asi pojdeme do studia. Len neviem, ako tam dotrepem Janyho 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre