Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
13. mar 2009

ako som to pozerala, drobci su takmer rovnako tazki, len maju rozne vysky.
takze Teo s Lili su take gulky oproti ostatnym. 🙂

sillas
13. mar 2009

no u nas je to so spankom tak že ked je maly iba so svokrou alebo iba so mnou tak zaspi, so svokrou chodi okolo jedenastej a ked so mnou tak okolo dvanastej a ked je doma aj Lucka tak ho dvam o dvanastej ale nezaspi stale...a potom zvykne zalomiť skoro , napriklad v sobotu zaspal o piatej večer na gauči v obývačke. 😀 sme ho preložili a spal do rana..pravdaže s prestávkami na mlieko...častejšími kedže zaspal bez večere.. 😀
sa smejem ale už to začínam nezvladať to nočne krmenie.. 😠

renca3
13. mar 2009

sillas...mne sa maly pred par dnami zobudil cca o 2:20 v noci, ze chce mlieko. ja mu na to: je noc, spime. poplakal a zaspal. teda si uz ani neviem predstavit, ze by som sa o takom case mala postavit na nohy. 😝
takze ti nezavidim, to nocne vstavanie.

martina236
13. mar 2009

mala mi spi cez den super. davam ju cca o 13.00, niekedy neskor, zalezi kde sme a ako stihame a potiahne aj tri hodiny. vecer ju davam cca o osmej. tento tyzden som zacala s odvykanim mlieka v noci. prva noc katastrofalna, mi nervy praskali, karol sa okamzite odstahoval do detskej, spi tam dodnes, kym sa slecna nenauci, ze v noci bufet zavrety 😉 . som si akurat na teba renca spomenula ako si hovorila, ze ved to treba vydrzat par noci takyto plac 😝 . joj svetom by som bezala vtedy ozaj 😠 . tak sa nam to pomaly zacina darit. ked to mlieko nedostane, tak sa ani cikat logicky nepyta a spime minimalne do siedmej, vcera do 8.45 😕 . uz to zacinako byt horsie ako ked bola kojenec, mlieko, wc, mlieko, wc 😲

zoya1
14. mar 2009

Ahojte, babuľky!
Straaaaaašne dávno som tu nebola. Ale prečítala som všetko poctivo. 😀 Zoja váži okolo 14 kg, ale netuším koľko meria. Musím zmerať. Spíme každý deň cca 3 hodiny. Ona strašne rada spí, takže s týmto problémy nemáme. Ani s jedlom. Naša Zoja zje všetko čo neutečie 😀 😀 😀 .
Inak nič nové, ja neustále v robote, Dodo v škole (v pondelok má rodičko, tak som strašne zvedáva čo budem počúvať), Zojka v jasličkách. Našťastie tejto zimy tie moje dietky neboli vôbec choré - klop klop. Ale už tak veľmi by sme chceli jar. Dodo aj dnes už vytiahol bicykel a išiel sa bicyklovať, lebo už doma nemôže obsedieť. A svieti nám slniečko tak nech ide. Aspoň poobzerá kočky na sídlisku ako sa zmenili cez zimu 😀 😀 😀 .
Ahojte pozdravujeme všetkých. Nech už bude jún, ja sa tak strašne teším na Vás 🙂

renca3
15. mar 2009

caute.
vcera sme boli v Rakusku na nakupy jarnych veci hlavne pre deti. vysoke cizmy som uz odlozila. uz sa tvarim, ze bude coskoro jar. 😎

jenis
15. mar 2009

To sa tvarime asi vsetky, ale este jedno rano sok so snehom a vrati sa mi zimna depresia. 😖

jankamanikova
15. mar 2009

Ahojte!
My ideme buduci vikend do Presova a sneh tam napadal. Ja som povedala, ze sneh uz nieeeeeee. Do buduceho tyzdna sa roztopiiiiii.
Sme doma, Jany siel so kostola s Janikom a ja s Jakubkom a Matuskom gazdujem. Usi bolia, bolia. Ale vcera Jany mi kupil infra-lampu, tak poctivo ohrievam. Snad to pomoze.

My sme cely vikend boli doma, Jany vcera s detmi po vonku a na vylet siel. Vychutnavame si vikendy doma, lebo najblizsie tyzdne budeme stale kdesi cestovat.

sillas
16. mar 2009

ahojte baby, čítam vas poctivo..ale akosi nemam chuť ani prispievať..konečne som ako tak vyzdravela..ale viac nas niči kriza...alebo lepšie povedane to že všetci chodia do Madarska a tým cenam sa neda konkurovať...asi skrachuju všetci prihraniční podnikatelia...ale toto si ludia neuvedomuju či ničíme sami seba a pôjde všetko dole vodou...štat nebude mať žiadne peniaze no bla bla bla...ale myslim že to chápeme všetci...

neviem ako bude čo bude...som z toho zufala... 😠 😠 😠

no ale hlavne že deti su zdrave, Lucka minuly tyžden vyhrala 1.miesto v prednese poezie..mala obrovsku radosť dostala krásny album na fotky...bola z neho uplne nadšena..učitelky ju vychválili...tak som bola neskutočne hrda maminka... 😅

Riškovi sa rozšírila slovna zasoba...vravi ajooj kajka../ahoj starka/, a už sa každému pozdravi Ajoooj...kajka je aj starka aj starký..do telefonu "hajoooo" akože halo... 😀 😀
slovičko "daj"...takže mame 4 nové slovička...snad sa to už nejako rozbehne...
ked sme šli včera ku svokre...tak otvorili sme bránu a on kričal na prázdny dvor "ajoooooj kajkaaaaa"...no sme sa pučili...
😀 😀 😀

renca3
16. mar 2009

sillas...aj tvojho zamestnavatela zivi maloobchod? tak to by bolo nanic. no ale je to kriza, ktoru nam sem poslali Amici a musi sa pretrpiet. zase chapes beznych ludi, ze utekaju za nizsimi cenami za hranice.

gratulujem Lucke. zeby buduca herecka? mna by to hrozne dojimnalo, uspech deti.

bud rada, ze Risko rozprava, to co rozprava. o chvilku sa rozkeca. lebo Teo rozprava v kuse. a zacalo uz aj obdobie preco a niekedy je dost narocne vysvetlit, aby to s jeho mozockom pochopil. 🙂

sillas
16. mar 2009

ach renca...chapem..chapem..len toto cele bude mať dalšie nasledky...za čo budeme zase pykať všetci...štát nerobi žiadne kroky..som z toho zufala...

no my sme v tom až po uži...my mama maloobchod..teraz každý chodi do madarska a šef dopravu, ktora je v katastrofalnom stave...sme to všetko vymakli... 😠 myslim že tu na juhu to nikto nepretrpí ale bude sa hovoriť tomu "Skrachovanie"..

no Lucke vravim že bude herečka...že tí čo melu papulou sa maju najlepšie... 😀 😀 😀
no bola som z toho nesmierne dojata...
😔 bola už aj minuly a aj predminulý rok na tej suťaži ale nevyhrala..teraz učitelky vraveli že bola suverenne najlepšia..a mala basničku, kde hovorila karkulku a aj vlka..takže musela meniť aj hlasy...aj v divadielkach hrala...no mam z nej radosť...ked už ten šport ju nejako netaha...tak aspon toto.. 😉 teda nema výdrž

renca3
16. mar 2009

to mi je luto Sillas.
co viem, stat zatial podporuje vyrobu, aby sa nezatvarali fabriky.

sillas
16. mar 2009

ano lebo tam ide o velke mnozstva ludi..ale tie su aj u nas...iba z menších podnikov...tam kus tam kus...a nazbiera sa...u nas 30% nezamestnanost...najvačšia... 😒

je mi luto tej stretavky...už sa vam to krati 😉 ja sa idem pustiť do danovych... 😠

jenis
16. mar 2009

Renca, Janka peniazky prisli. Dnes som uz aj zaplatila.

Sillas je to tu u nas vseliake. Aj v okoli Roznavy je to bieda... ☹ Muzovi tiez hrozi prepustenie, ale dufame ze on zostane, lebo ma z partie jediny maturitu (aj ked to asi vela nezavazi). Takze cakame...

U nas v praci je to este ako tak v pohode, neprepusta sa (vlozky a plienky treba aj v case krizy), ale ani nikoho neberieme. Zastavili sa investicie, to je vsetko. Na mna to malo len jediny dopad, ze nechodim na sluzobky, co je aj dobre. Kvoli Saske. Aj zle, lebo tie peniaze by potesili...

Nedavno som pisala, ze nie sme chori, tak uz sme. Roni prechladnuty, mna skriabe hrdlo a mala ma zapal priedusiek. Takze ATB.

martina236
17. mar 2009

cawte 🙂 , mame dalsiu novinku 😒 . potvrdena alergia na banan ☹ 😕

zuzka111111
autor
17. mar 2009

jemine Janka peniazky poslem hned zajtra som zabudla.....

no hrdlo aj mna skriame ale uz snad 3 tyzden tak musim sakocit k lekarke lebo som to preniesla aj na lilku a ma hnisavu anginu dufam ze nelly bude v pohode...

martinka to nemyslis vazne na banan ved ona uz chuda nic nemoze jest ☹

renca3
18. mar 2009

pozeram pocko, zase ide zima 😠 hadam snezit uz nebude.

alergia na banan? to ako zistili? tieto potravinove alergie su hrozne. teda aj tie ostatne. ja sa idem akurat zajtra po asi 7. rokoch dat otestovat. som zvedava, ci nieco pribudlo.

martina236
18. mar 2009

brali jej krv na protilatky 😒

juj, aj u nas vetrisko velikyyy, ale sniecko krasne svieti. akurat obed kuchtim, mala v jasliach, poobede dojde dedo, zostane do nedele 🙂 . sa tesime. hlavne mala.

vcera sme boli v cirkuse. zo zaciatku to teda nevyzeralo nadejne, ze ju to bavit bude. kazdu chvilu, ze domov, domov, ale potom sme to uhrali a v pohode 😉 . nieco vyse dvoch hodin vydrzala.

jankamanikova
19. mar 2009

Ahojte!
Konecne mam internet doma, dnes ideme do Presova, tak balim. Zatial neuspesne, lebo pri mojich chalanoch sa vela neda. Vcera vecer som zaspala s detmi, tak musim balit teraz. Momentalne (akoze) krmime mravce (to maju z Ferda Mravca) a davame ich do kukiel, takze mam o zabavu postarane.

Sillas - vela na Teba myslim. Drzte sa!

Renca - tak nas Matusko sa nezastavi s recou. Rozprava a rozprava a preco je u nas nepretrzite. Najnovsie si aj sam odpovie a nakonci vety ta "ľebo". Velmi je zlaty, ale da zabrat. S Janikom toho vela doma narobia, hraju sa, pobiju sa, udobria. No, proste parada.

Martinka - to uz nemohli nieco lepsie vymysliet ☹ , s tou alergiou. Takze hybaj k moru a clapkat sa, hadam to pomoze. Davajte na seba pozor a opatrujte sa.

Matusko mi prave priniesol medveda, a ideme ho nakojit. Tak pa.

jankamanikova
19. mar 2009

Boli sme na poradni s Matuskom (k tretiemu roku) a mame 95 cm a 14kg. Sme zdravi, vsetko je ok. Dr. bola prekvapena, ze pozna farby, ze vie kreslit, spievat ...
Jakubko ma 8140g a 72 cm, tiez vsetko ok. Vela nam lozi, takze vela priberat uz asi nebude 😉 , ale dr. spokojna a ja tiez. Prikrmy u nas idu hrozne. Ked idem k nemu s lyzickou, tak lyzicka skonci na stene aj s obsahom. Vecerna kasa je pre mna. Tak mu davam aspon do ruky mrkvu, banan, jablko, kalerab ...; aspon to celkom pocmula a tvari sa blazene. Inac sme len na mojom mlieku.

renca3
19. mar 2009

janka...ako k tretiemu roku? ved ma len 2,5 roka. Teo vie cmarat po papieri, ak sa tomu hovori kreslenie a spievat najnovsie aj anglicke. nieco si samozrejme vymysli. podareny je. 🙂 farbu obcas trafi. 😉

neotestovali ma, lebo sa zase citim nanic. tak mi naordinoval ATB s prestavkami na cely mesiac a nejake lieky na imunitu, no proste horor. neznasam taketo tabletkovanie. uz mi idu krkom. Doktor je moj rovesnik, vraj v nasom veku je to normalne. boze a co bude o 20 rokov, ked dozijem? len skatula liekov rano na obed a vecer?

ivon1
19. mar 2009

Renča ... tuším si písala, že si odložila čižmičky a to si náhodou neprivolala tú dnešnú snehovú nádielku? V podstate si môžme podať ruky. Dnes cca o 11.00 sme prišli s Filipkom z obchodu a pýtal sa, kde máme lopatky /pri dverách sme mali veľkú pre mňa a malú pre neho na sneh/. Hovorím, že upratané, veď už nebude padať sneh - už príde jaro, budú kvetinky kvitnúť a pod. Malý že teda dobre. A ani nie za hodinu chumáče ako päťkoruna. Sorry ako dvojeurovka. To čo sa zbláznilo to počasíčko? Ja chcem slniečkoooooo.

Martinka ... musím ťa troška pokárať. Zvykla si napísať čo varíš, dobre mi to padlo ako inspiracionen. Poslednú dobu už nie si konkrétna. Ja už som z nápadmi v koncoch. Zase neviem čo zajtra.
Nemohli by ste sem hodiť nejaké oskúšané ale hlavne jednoduché recepty?

Dnes mi volala šéfka, že či naozaj plánujem nastúpiť do práce alebo mám niečo nové. Blbá otázka, v dnešnej dobe je každý rád, že je zamestnaný a nieto vymýšľať. No lebo, že máme tehotnú kolegynku a tá by mala odísť cca v tom čase ako mám ja nastúpiť. Takže by nás vlastne len vymenila kus za kus. Vlastne dva kusy za jeden, keďže ona už je 2v1. 😀 Zrejme aj u nás sa prehodnocujú stavy a nikto nesmie byť navyše.
No ale takto sme to aj my dve plánovali, len sme netušili, že nám to naozaj aj tak presne vyjde. Oni sa snažili už dlhšie ale ja som vravela, že majú ešte čas, že by som musela nastúpiť skôr a to som nechcela. No a teraz som za bosorku, že som to vraj pobosorovala. 😀 😀 😀 Ale vyšlo to, tak super - teším sa.

renca3
20. mar 2009

ivon...no vcera to bola kalamita, tie snehove chumace. verim, ze posledna a uz idem cakat len na teplo. 😎
a kedy planujes nastupit, hned v septembri?

martina236
20. mar 2009

Janka v 3tom roku??? 😕 nejako ste predbehli cas tusim 😀 😀 😀

ivon to faaaaakt? sa aj tesim, ak to boli dobre inspiracie teda 😉 . no a za posledne dni 😀 😀 😀 , plnena paprika, hrachova polievka, rybka pangas k tomu kasa zemiakova a ladovy salatik, karolina mala jablcokvy kompotik. dnes brokolicova a kralik na paprike + kolienka, zostalo aj na zajtra a v nedelu ze sa pojdeme najest vonku 🙂 . buduci tyzden je na programe urcite rizotko, cesnakova polievka, mam tam aj nejake bravcove kare bez kosti, tak hadam nejako na stave spravim. otec mi doniesol akurat parny zepter, tak tam skusim hovadziu polievku. aj spenat sme dlho nemali...

ivon1
20. mar 2009

Martinka ... supéééér.

Renča ... nastúpiť by som mala asi v polovici augusta, aby som stihla absolvovať nejaké školenia, pretože sa to u nás strašne mení a tri roky sú tri roky. No a od septembra už fachčiť. Dnes som bola v škôlke, či mi zoberú Filipka o 2 týždne skôr. Hneď ako sme tam prišli, sa rozbehol za deťmi a ja tam zostala ako piate kolo u voza. V momente mal dvoch kamarátov, jeden z nich povedal, že tam môže s ním aj spinkať a potom som ho nemohla dostať domov, lebo chcel v skôlke "večerovať" a spinkať s chlapčekom. Len dúfam, že mu ten elán vydrží aj keď tam bude naozaj chodiť.

viktoria
21. mar 2009

ahojte nestíham písat ale cítam vás poctivo....
vikina je tiez alergická, ale na brezu, trávu, púpavu, ráž, no este máme ist na jeden odber krvi a podla toho jej nasadia liečbu...
teraz v apríli ide na slávika, tak som zvedavá
ja mám uz nejaké skusky za sebou a este dost vela pred sebou, dost velá písem seminárne práce......chcem sa spýtať zoyi alebo niekoho, nematé nejaku seminárnu prácu na dramatizáciu, proste nejakú rozpravku
dnes ideme na oslavu, svagrininá dcéra má 1 rok........

zoya1
22. mar 2009

viki - žiaľbohu v tomto ti nepomôžem, nič také sme na výške nerobili.
Pozdravujem všetkých, začína sa ďalší týždeň. Bože pomaly končí marec. Ani sa nenazdáme a je tu koniec školského roka. Aj vám sa zdá že to nejak neuveriteľne rýchlo beží? Mám pocit že onedlho zakladáme tému BABIČKY VNÚČAT NARODENÝCH V SEPTEMBRI 😀 😀 😀

gogos
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renca3
23. mar 2009

ahojte...no co nam sem asi chcela gogos napisat mimo nasej temy?

fakt to leti, zoya. konci marec a ja mam nastastie danove hotove. cez vikend sme boli rozlietani. v sobotu vo Viedni s detmi v Dome mora a v nedelu u svokrovcov gratulovat na Jozefa. od Vianoc som tam nebola, tak teraz najblizsie na Velku noc. inak mne tu uz pred 2 tyzdnami zvonili smetiari. vraj mi chcu zavinsovat k Velkej noci. normalne ma zmiatli, ze ci uz som nieco prehliadla. ved o 2 tyzdne tu budu zase. 🙂

ivon1
23. mar 2009

Renča .. máte slušných smetiarov.

Ja sa na dlhšie odmlčím, ideme maľovať celý dom okrem spálne, takže to bude poriadny chaos. Neviem ako a kde vysťahujeme všetky veci. Ani som si nemyslela, že toho je tak veľa až teraz, keď to nemám kam popratať.
Najradšej by som pristavila veľkokapacitný kontajner, zaplnila ho a bol by pokoj.

Tak sa majte krásne idem sa zahrať na Davida Coprfielda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre