Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
7. mar 2007

laura...tak to je super že si si už "klofla" maminu na kočíkovanie... 😉
veru tie staršie deti donesu domov "všeličo" dokonca okrem bacilov aj všelijaké kamene, šišky, konáre, listy, gaštany....nestíham to niekedy vyhadzovať.. 😀 ale kým si nenosí domov chlapov tak je dobre.. 😀 😀

laurajana
7. mar 2007

ved prave to som sla napisat...kym to nie su chalani...ale maminka ani sa nenazdas a aj to bude co nevidiet...takymto tempom ako ide cas 😒

renca3
7. mar 2007

Ved prave u nas je starsi zdravy, tak ja neviem kde na to chodi ten drobec. 🙂 Stale verim, ze to hned prejde.
Aj my mame v sietke kocika sisky, kamene a pred chvilou som ho prehovarala, aby odhodil konar aj s ihlicim. 😅
To je fajn Lauri, ze mas spolukocikarku. Tvoj maly bude mat kamosa. 😎

laurajana
7. mar 2007

🙂 😉 krasne zbierky budujete... 😀 ...ale aj tak je to krasne obdobie...nuz a ozaj renca, kde na to potom chodi na tie "chorobky" drobcek...tak vela vela zdravicka prajeme, moze to byt aj zmenou toho pocasia...strasne sa to kyva...raz zima, potom zasa velmi teplo a to asi nerobi dobrotu...

ano renca je to super, mze mam spolukocikarku a dnes sme si celkom pokecali a dokonca sa potesila aj tomu, ze sa dozvedela o tejto super stranke...bude kecalkovat 🙂

mario
7. mar 2007

Som rada, že ste spokojné a nadšené počasím a aj všetkým okolo vás, ste pre mna takým svetielkom, lebo ja som tak stále unavená, že sa nevládzem tešiť z ničoho. Dnes som sa dala ostrihať, zostali mi vlasy po lopatky, išlo dole 40 cm a ani som neplakala 😀 . Som zvedavá na baby z výstavy, či sa dnes ozvú.

jankamanikova
7. mar 2007

Ahojte babule!
Tak a dnes sme boli v Nitre. A videla som nadherne kocky. A keby len dve, ale rovno styri. Matka ma nadhernu Karolinku, tak ta sa prekrasne usmieva a ma velke ocicka a Cipka ma spinkajucu krasavicu Lucinku. Stretli sme sa sice nakratko, asi tridsat minut, ale stalo to za to. Dost dlho na nas cakali, lebo sme v Nitre bludili a bludili, ale nakoniec sa ma dockali. Vyzerala som ako strasidlo, lebo po umornom dni na vystavisku, som bola "grogy", ale velmi som na nich tesila. A oni ma v tom fukajucom vetri cakali. A to sme mali potom veru o com hovorit, ako stare kamosky (dufam, ze aj oni to tak vnimali).
Nemohli sme sa dlhsie zdrzat, lebo Janik nam spal v aute a Matusko plackal od unavy a nechcel zaspat. No, len co som sadla do auta a dala mu prsnik, tak zaspal hned (dobre, nie?)

Pozdravujem aj Matku, aj Cipku a velmi sa tesim na to nase stretko na tej chate. Velmi sa neviem dockat 🙂 .

sillas
7. mar 2007

super baby..tak už poniektore sa aspon poznáte osobne.

Ja sa teraz posledné 4 dni vytešujem z toho že máme doma malého partizána.. plazúceho, vystrčí hore riť, stiahne pod seba nohy a už by liezol..taký je zlatučký, len ešte nezistil, že ked to spraví tak si musí posunut aj ruky, aby postupoval smerom dopredu.. 😀

mario...takže tebe to teraz pripadá ako keby si bola kopas nie?? pri takom 40 cm zostrihu.. 😀

jankamanikova...naozaj a kam by ste sa mali stahovať??

martina236
7. mar 2007

ahojte. tak isto ako Janke, aj mne padlo velmi dobre nase stretko. a Janka vobec neposobila unavene. je to ziena plne elanu a energie, kt. rozdava ostatnym. aj som si jej veru zobrala 😉 , dufam, ze mi vydrziii a Janke nebude chybat.
hoci trvalo strenutie kratko, som rada, ze som spoznala super babu.( s Katkou sa pozname dlhsie, ale tiez sme super 😀 .)
Janik, nam nepovedal nic, lebo spinkal, zato Matusko nam dal pekne najavo, ze mu berieme maminu v nevhodnu chvilu. snad nam odpusti.
takze tak. skoda ze nemohli ostatni. ale stretko v lete to isti 😎

baby este raz dik, ze sme mohli byt "sekundu" spolu.

kuk na foto v albume, to je nasa Janka

jankamanikova
7. mar 2007

Matka - dakujem. Som rada, ze sme sa spoznali. Joj, ta ja sa taaaaaak tesim. Jany, povedal, ze nabuduce sa mozme kludne dohodnut a prideme (a uz nezabludime). Prideme tak na dlhsie, alebo by sme sa mohli stretnut bud vonku a potom ist k Tebe alebo k Cipke domov. Od nas to nie je daleko a musim vyuzit, ze sme este v Trnave, no nie? Takze sa dohodneme nabuduce, ok?

Babule, nebojte sa, ja neodchadzam daleko a aj keby, tak internet si zoberiem 😎 .

Momentalne sa stahujeme do Presova (je to taka medzistatnica na mesiac alebo dve) a potom pojdeme prec (ale este neviem, kde). Aspon sa v Presove babicky potesia z deticiek 🙂 , a potom ... sa uvidi 😉 .

laurajana
8. mar 2007

ahojte babuliatka...ja Vam tak zavidim, na tych fotkach vyzerate senzacne a hlavne stastnem, ze ste sa stretli...nerobte nam to viac krat, bez nas...je nam smutno trosku, ze baby ostatne...sillas to muselo byt fajn stretko vsak? 🙂

tak sa tesiiiiiiiiiiiime na tu chatovacku...pekny dnik Vam vsetkym

renca3
8. mar 2007

ano baby, vyzerate dobre na fotke.
Aj my sa tesime na chatu a na tu velku spolocnu foto aj s detickami. 😎

cipka
8. mar 2007

Ahojte babulky,

tak aj ja sa musím pochváliť, že bolo dobre, veď ako ináč.

Moja kočka sa nevedela dočkať "Maníkovcov", tak radšej zaspala a zobudila sa až pred koncom nášho stretka. No, Janka je fakt plné energie, neviem, kde ju berie, ale jednoznačne jej to želám a blahoželám, že ju MÁ. Matúško je nádherné dieťa, treba ho vidieť na živo (ale asi ako každé bábätko je pekné). Je taký tešivý, na spapanie..asi to bude tým,že ja mám kočku 😀

Babenky, tešte sa na chatu, to bude "maminkovská" žúrka, ani ja sa neviem dočkať.

cipka
8. mar 2007

Ešte by som chcela pripomenúť, tie,čo sa chcete nahlásiť na STRETNUTIE, treba sa prihlásiť v sekcii stretnutia a nahlásiť počet ľudí..stačí to do konca marca,ale radšej to pripomínam, lebo zatiaľ sú nahlásení:

RENCA3, MARTINA236, MARIO, JANKAMANIKOVA, ZUZKA111111,VIKTORIA A CIPKA.

jankamanikova
8. mar 2007

Ahojte babule!
Dakujem Cipka!

Lauri a Renca - jasne, ze sa stretneme, a bude super!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dievky moje, musim Vam povedat, co sa stalo v noci. Matus SPAL. Dobre, nie? Papal o siedmej vecer, potom o pol druhej v noci a o pol siestej rano a o pol siedmej sa zobudil. Ta ja nechapem. Normalne som musela mu dat papat "nanutene" o pol druhej, lebo aj toto papanie by prespal. Tak takuto noc som este nezazila odkedy mame Matuska. Som sa normalne vyspala a este doteraz sa neviem z toho spamatat.
A teraz mi obaja naraz zaspali, to je take uzasne, ked obaja spia. Je tu taky pokoj. Ja ich oboch milujem, ale ked spia, tak som taka rada 🙂 . Musela som Vam to teraz napisat (lebo neviem, co bude vecer) a idem si k nim lahnut.

aviril
8. mar 2007

Janka, to je super, že Ti takto prespal. No môj, keď mal 3 mesiace, prespal od večera až do rána 5,30. Potom od Nového roku sa začal v noci stále budiť - išli mu zúbky. A odvtedy sa to už nedalo doporiadku. Zobudí sa aj 3-4 krát v noci. A ráno už je do šiestej hore - a ja chodím ako mátoha. Hlavne teraz by som potrebovala spánok, keď mám už len 3 týždne do podania daň.priznaní a nemám ich hotové. No hrúza.

Janka, nezabudla si na IP o Bilings metóde a aké je riziko otehotnenia, keď tesne po skončení MS sme to robili "naplno". Prosím, napíš.

sillas
8. mar 2007

janka...no aj Riško sa už začal trošku lepšiť, aj ked taku pauzu ešte zatial nemal..ale od polôsmej vydrží do tej 22.30-23.30, takže už aj to je dosť velký pokrok, len ho naštopem kašou, robim trošku hustejšiu ako doteraz tak takto na tom čoto vydrží.
neviem čo je malemu, stále má zvýšenu teplotu 37,5 doobedu spal 2,5 hodiny!!!! rano sa zobudil o 7:30 a už o 8:30 zaspal a spald do 11 hod, teraz zase spí..a je mimoriadne kludny, neviem čo to znamena..len na tom tu teplotu ani necítim, keby som mu nemerala pred 2 dnami len tak že sa mi nejako nezdal, tak by som to doteraz nezistila že ma teplotu..
a po zubkoch ani stopy, hrakčy obhrýza o dušu, ale nič sa nam nebelie.. 😠

sillas
8. mar 2007

baby..kde ste všetky?? všetky sa asi vonku prechádzate len my sedíme doma...fnuk.. ☹
kuknite aj do "stretka"-

viktoria
8. mar 2007

ahojte,,,, tak my sme nedávno prišli z prechádzky dnes bolo opat teplo, no baby na tých fotkách vyzerate perfektne a štastne už sa neviem dočkať kedy sa všetci stretneme... už keby to bolo....

renca3
8. mar 2007

Tak na vychode teplo? Tu lialo celucicky den. Mozno to zajtra zavita i k vam.
Inak fakt tu bolo dnes pocko tak na depky. Normalne som ako mechom prastena.
Dnes zalahnem hned po Leovi. 😉

jenis
8. mar 2007

cipka a mna nikto nepocita???

cipka
9. mar 2007

Jenis,akože nepočíta? Ty nie si prihlásená,alebo áno? Idem to pozrieť.

laurajana
9. mar 2007

ahojte babule...sillas my sme boli vonku az ked prisiel tatino a to o 16:15 sme vyrazili, presli sme cele Nemce a potom sa nam maly zobudil, tak mal zazitok, lebo sme mu obliekli teplejsiu bundicku a "cestoval" na rukach...videl kade ho mamina kocikuje...bol zlaty, potom sme dosli domov okupali a okolo 21:00 zaspal...teraz ho uspal uprsany cas 🙂 do stretka som kukala ale este teda idem omrknut...dobre?

renca aj u nas bolo stredu-stvrtok senzacne, no ale kedze dnes je piatok a blizi sa vikend jasnacka ze leje 😒

cipka aj mne sa zda, ze som sa hlasila a som vynechana...ty dostanes na ritu... 😀

martina236
9. mar 2007

ahojte, u nas od vcera tak hrozne vonku leje, ze sa neda nikam ist. nic sa mi nechce. len skoda. ze som pocasim unavena iba ja a nie aj mala. dnes bola hore uz o 6.30. ach jaj.

martina236
9. mar 2007

laura... minuly vikend bol manzel s malou v parku a vybral ju z kociara, aby videla zvieratka, no ked sa k nim priblizila koza, pravda za ohradou bola, mala spustila taky plac, ze uz bolo po obzerani domacich zvierat.

sillas
9. mar 2007

verubaby už je super, že ich môžme zkočiara vybrať...už budu môcť aj sedieť a kukaaaaaať...to budu pre nich zážitky... 🙂

nezufajte aj u nas je to o ničom čo sa týka počasia, ale asponmi to nie je luto, lebo aj tak dneska by sme ešte nešli nikam, akurat ideme ked sa Riško zobudi na kontrolu, takže sa navlačovať zase s oboda detmi k doktorke...jaj či to neznášam...maly už aspon od včera večera nema tie zvýšene teploty, ale zub NIKDE... 😠

martina236
9. mar 2007

sillas preco s oboma. lucku beries so sebou? tusim si spominala, ze sa delis o zahradu so svokrovcami. ale asi pracuju co?

sillas
9. mar 2007

ved prave Lucka bola chora tento týžden mala zapal priedušiek, tak s nou na kontrolu a aj s malym, lebo mal zapalene hrdielko trošku, takže so oboma, volala somdr, tak rano tam mali plno ludi, vraveli že nech prídeme okolo poldesiatej a teraz maly zaspal.. 🙂 on vie kedy ma zaspať..no polhodinku ho necham.
no svokrra je už na dôchodku, tak ked velmi treba vie pomôcť len ma teraz nejaké zdravotne problemy..už nech je jar, lebo ked idem sama s detmi, tak bundy a čapice držať ešte maleho...no toje pre mna najvačšia katastrofa, lebo ja musim zostať v bunde, lebo toby som už neuniesla.. 😀 😀 potom som spotena ako myš..no toto neznášam!!!!! už nech je jar.

martina236
9. mar 2007

sillas, fakt je to v tomto rocnom obdobi narocne a este s 2 deturencami. ani si to neviem prestavit. lebo ked idem s malou, tak sa tiez riadne zapotim. ale bude uz lepsie. akurat ze dnes prsiii. aj u vas?

sillas
9. mar 2007

aj u nás, katastrofa...veru už za to lepší jarje už predodvermi, týchto par dni ešte vydržíme..

renca3
9. mar 2007

martina...ake "ach jaj" o 6.30. My mame takmer kazdy den budicky o 5.00.
O 20.00 som uz grogy.
To obliekanie, to mi hovor. Ja obliekam seba a deti na etapy. Najprv seba a Lea komlpetne, lebo ked som poobliekala maleho a kym som nahananim po byte obliekla cela spotena Lea, Teo uz bol od placu spoteny tiez a vonku ho hned ofuklo. 😝
To su ine zazitky. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre