Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jenis
16. apr 2007

U nas je to zo zaspavanim horsie. Zaspi sice skoro ale na cicke. ☹ A o hodinku si ju musim zobrat k sebe do postele, lebo v postielke nechce byt. 😢 A ja ledva spim. ale pomali si zvyknem

sillas
16. apr 2007

ja toho tiež vela nenaspím, spať chodil okolo dvanastej, maly sa prvý krat budi okolo jedenástej a potom do rána každé dve hodiny kojim, a ešte sa v noci zvykne budiť na to, že už mu je dlho na brušku a v spanku sa nevie otočiť na chrbat..ale celu noc prespí na brušku a na boku. taky je zlatučky.. 🙂

sillas
16. apr 2007

pardom chodim..nie chodil.. 😀

sillas
16. apr 2007

pardon, nie pardom...darmo rýchlejšíe píšem ako čítam.. 😀

renca3
16. apr 2007

My uz mame prerezany jeden horny zub, ani som nezbadala kedy.
Az ked ma v noci riadne uhryzol. 😉

sillas
16. apr 2007

my ešte zuby kde nič tu nič...čo bude môj trpaslík posledný????

renca3
16. apr 2007

Potom mrknite do stretavky, pisala som tam nejake instrukcie okolo ubytovania a stravy.

okta
16. apr 2007

sillas, ani my este zubky nemame

mario
16. apr 2007

Ja zúbky mám, moja malá ešte nie a ani nám nechýbajú, lebo pri jej temperamente by mi odhryzla bradavky.
Aj s prikrmovaním je to u nás také nijaké, sem tam dve-tri lyžičky polievky, niekedy nič a večer trochu kašičky, inak kojím a kojím a kojííííím.

okta
16. apr 2007

aj my sme s prikrmami uplne na zciatku,kvoli tomu zvracaniu a hnackam, kojim kazdu hodinu a pol alebo dve. O chvilu mam odist, lebo som si vzala dalsiu firmu na ucto, myslela som, ze maly uz bude na prikrmoch, a tak dnes ostava prvykrat s tatom a ja to musim obehnut do dvoch hodin,uz teraz mam z toho hrozu...

adusa
16. apr 2007

No ved prave ze som sa naposledy ozvala ked sa mala narodila a potom som zacala vacsinou pisat do usa.
Renca a to mal Teo prvy horny zub? To je srandovne 😀 . My tiez este nemame zubky aj ked som si uz velakrat myslela ze idu. Slinta nam statocne.

Teda s tymi prikrmami my sme zacali dost skoro ( ako je tu zvykom, neviem ci dobrym 😒 ) doktor nam povedal ze od 4. mesiacoch mozem zacat. Ale kojim stale tiez. Prve sa davaju cerealne kase a potom sme davali zeleninku a teraz uz aj ovocie. Masko az od 9. mesiacov. Papa rano a navecer. Medzitym kojim. Neviem ci to je spravne...ale mala je zdrava, to je hlavne 🙂

viktoria
16. apr 2007

no a nám vyšli dalšie 2 zubky takže máme horné 4 a dolné 2.....všetko o.k. akurát dost hnačkuje....

adusa
16. apr 2007

viktoria a kedy ste mali prve zubky? A ako sa to prejavilo zdravotne?

sillas
16. apr 2007

adusa ja si ta ešte pamatam..ved mne sa zda že sme rodili dokonca jeden den, nie? vitaj späť.
Mala je krasna a to počasie ti závidíme aj ked už aj u nas je pekne...ale nie do plaviek.. 🙂
no vy ste tu už poniektorí riadne zubatí...naš Riško je ešte lenivy aj na to aby vytlačil zuby.. 😀
ale ako mario píše...aspon nas nehryzu. 😉
no a po tom včerajšom behu mám svalovku..ufff...dufam, že to môjmu papkáčovi nebude vadiť.. 😉

jenis
16. apr 2007

Viktoria Tobias je uz riadne zubaty. O kolko neskor mu vysli horne zubky? Uz aj ja cakam horne a stale nic. Tak preto sa pytam.

renca3
16. apr 2007

adusa, pravdaze ma Teo uz aj dolne 2 zubky ako zajko.

martina236
16. apr 2007

Ahojte,paani, vy ste popisali. my sme furt vonku, tak nestiham a ked dojdeme dnu, tak neviem ci upratat, ci v rukach oprat po malej, ci varit, ci zapnut PC a tak podobne. ale vonku si mala aspon dlhsie pospi, popozera a tak. myslim, ze jej to prospieva.
tiez sa pomaly stavia na 4 a ked sa jej tak podari koordinovany pohyb, tak jedine do zadu. sedim sama ako tak, ale kedze sa stale po niecom nacahuje, tak sa vala jedna radost, tak ju casto sadat nedavam.
dnes sme boli s cipkou a s dievcatami 1x na plavani. tak Carolinka si to poriadne uzivala. fakt bola skvela. ani som neratala, ze bude taka prisposobiva. chychunala sa, kopcovala. bolo super.

svokra... asi tak 250km od nas, takze to neriesim. kazdu navstevu asi tak raz do mesiaca si vypocujem, ake deti boli moj manzel a svagor. proste vzorove. na cas jedli, na cas spali, vsetko tip top klapalo. nechape, ze mala nechce caj, ze jej do neho nedam cukor, do jedla nepridam sol, neuvarim krupicovu kasu a nedam do ruky rozok a podobne. to poznate...

neviem, ale ja zase Carolinku na ruky dam bez problemov, ked niekto chce. je pravda, ze ona s tym nema problem. keby plakala, tak je to pravdaze ine. ale janka, ako zareagujes na osobu, kt. chce dieta zobrat? pre mna je to zvlastne... este som sa s takym nestretla...

renca... skvele. ste zlati na fotkach. tak si ma naladila na tu nasu dovcu. uz aby bol august. alebo aspon jun a tatry.

jankamanikova
16. apr 2007

Ahojte!
No, nestiham citam. Aj my sme cez den vonku a k netu sa dostanem jedine vecer. Vonku je nadherne, aj nas slniecko chyta na lickach, normalne musim davat krem na opalovanie.
Martina - riesim to takym sposobom, ze ak nieco potrebujem, tak Matuska dam na ruky. Jednoducho poprosim, aby mi ho niekto podrzal. Ja zatial obleciem Janika a tak, a ide to. Nas Matusko chce by na rukach (okrem mna) jedine pri tatikovi a mojej sestre Danke, ktoru miluje aj moj maly Janik a mojej mamine. A obaja syncekovia maju radi deda (mojho otca), idu ho zozrat.
Matuskovi je uz pol roka a ja som pisala, ze som deti do pol roka nedavala na ruky.

My tiez nemame zubky, aj ked niekedy ma poriadne uhryzne 🙂 .

A svokru uz neriesim, len som sa potrebovala vykecat ... Dakujem za vypocutie ...

Deti som uspala, mam kusok pre seba 🙂 . Myslim na Vas a prajem kasne dnicky!

jankamanikova
16. apr 2007

renca - videla som teraz fotky. Idem hned pozriet nejake dovolenkove katalogy a hybaj k moru. Joj, muselo tam byt fantasticky. Ste taky stastni, krasni (samozrejme Ty si najkrajsia); jednoducho idylka ... Zmotivovala si ma. Ideme k moru ... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mario
16. apr 2007

renca aj mna si motivovala, nejdem ani za svet

zuzka111111
autor
16. apr 2007

panecku zenusky vy ste tu toho napisali normalne nestiham citat ... u nas zubky tiez niesu a ani neviem kedy budu asi ich mame ako mario vysuvacie rano ich vidim vecer uz nie 🙂 😅 dnes sme boli v poradni a mame 6860g a 6860 cm tak nam to ide pomalicky 😒 😅

a mic nerobim len zhanam kocik uz mam dost a este nemam nic 🙄

mario
16. apr 2007

Zuzka nie je nejak moc dlhá?

zuzka111111
autor
16. apr 2007

mariooo :-
no je tak som ju bola skratit na 68,5 😉 cm to je uz v pohode ci teraz je velmi kratka??

mario
16. apr 2007

6860 cm? To sa mi nezdá ako pomaličký rast 😀 😀 😀 .

jankamanikova
17. apr 2007

Ahojte! Prajeme Vam krasne rano a vela slniecka. Mz ho tu mame dost a velmi sa y toho tesime. Noc bola "bojovna", zubky nikde ale co uy. Dryte sa!
Janka+Janika+Matusko 🙂

jankamanikova
17. apr 2007

oprava - drzte sa!!!

viktoria
17. apr 2007

no tak prvé dva zubky nám vyšli naraz v jeden den ke malý mal 4 mesiace a 3 týždne no a presne o 2 mesiace nám vyšli 2 zubky horné a o dalšie 2 týždne vyšli dalšie 2 horné zubky... nám idu nejako vždy naraz 2 😀
no a musím klopať teploty nemá, bol trosku nervoznejší ale zato vždy ked mu idu zuby tak skoro celu noc spi bez prebudenia.... ale vysmiaty je stále... 🙂 no a akurát teraz že začal hnačkovať tak som zvedavá dokedy lebo vačšinou ked mu dám čistu plienku tak sa vtedy pokaká....

renca3
17. apr 2007

Chcela som sa podakovat za kladne ohlasy na fotky. Ono to tam vyzera dost pohodovo i ked s detmi to je narocnejsie. Ale to uz patri k zivotu, ze nam budu robit radosti aj starosti. 😉
Co sa tyka chudnutia, je jedno ako vyzera ta druha, podstatne je ako sa citis ty, Sillas. Ja osobne neznasam nakupovanie pre seba (hlavne teraz s 2 detmi to ani nejde) a tak robim vsetko pre to, aby som sa spratala do starych veci. 😎 A este som od draheho dostala na Vianoce osobnu vahu, tak aj tam je motivacia. 😀

sillas
17. apr 2007

renca...ved práve o tom ide, je jedno kolko ma človek kilo alebo ako vyzera jednoducho sa musí dobre cítim vo svojej koži, no a toto nie je celkom ta moja.. 🙂
Ja som váhu digitálnu dostala od kamošov minuly rok na 30-ku nieže mi tým chceli niečo naznačiť...ja som si to želala.. 😀
Maly dneska doobedu spal od 08:45 do 11:30 skoro 3 hodiny, boli sme vonku a teraz zase zaspal pred 5 minutami...boli sme na obede v reštike, už su terasy takže super, aspon občas nemusim variť..lebo je to už na nervy...len Riško nechcel nechať maminku napapať.. 😉 asi vie prečo.. 🙂

viktoria
17. apr 2007

ahojte tak my sme práve prišli z opekačky bolo dobre až nato že malý sa opat pokakal, zajtra idem s nim ku doktorke, lebo má strášné tie flaky na lícach, tak som zvedavá čo nám dá, alebo či nás pošle ku kožnej.... a vôbec neviem od čoho to môže mať.... a stále ich má rozpálené tak neviem či to nejako nesuvisí aj so slnkom.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre