Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
25. jan 2008

zoya..no Lucka ma tiež 5 rokov...a preberaju všeličo ale s týmto ešte neprišla...oni su zatial iba pri bozkávaní.. 😀 ma noveho frajera, vymenila ho po dvoch rokoch.. 😅 tak minule prišiel za mnou a povedal mi, aha teta ako sa mi s Luckou bozkávame..som skoro odpadla..vyšpulili pery.. 😕 zatial nie jazyčkovu..
no a že vraj aj na angličtine ukazali učitelke a ona povedala že je najvyšší čas strojiť svadbu.. 😀 no som sa nasmiala.. 😅

renca aj ja si myslím že týžden je vela ked nie je Leo na nich zvyknutý..zatial sa s nimi nenatahuj, do leta daleko.. 😉

jankamanikova
25. jan 2008

Ahojte!
No, zoja, normalne to je a je nacase sa so synom porozpravat. Je taka velmi dobra kniha o tom, ako to detom vysvetlovat v roznych vekovych obdobiach "Trblietanie dotyku". Neskutocna kniha o sexualite. No, a kedze s tym prisiel Tvoj syn, tak musi zasadnut otecko, zobrat syna na kolena a rozpravat sa s nim, lebo bude hladat odpovede inde. Najlepsie je, ked tieto veci vie dieta od rodicov. Alebo si sadnite spolu, vezmite nejaku knizku, kde je ludske telo a komunikujte a komunikujte. On vela nepotrebuje vediet. Staci mu povedat, ze to nie je "sexovanie", ale "laska tatika a maminky". Ze sa maju radi, tulia sa a bozkavaju. Viac mu netreba. Najlepsie je, ked Vas bude vidiet vela v objati, len tak a pusinky sem-tam. bude spokojni, uvidis.
A nebud nervozna, deti maju radi pravdu povedanu laskavym sposobom. Aj ked pre nas to je sok, pre nich to je normalna otazka.

A chod do skolky zistit, kto a co to vytrubil a porozpravaj sa s danymi rodicmi a ucitelkou. Neviem, ci som pomohla, ale toto mi napadlo.

jankamanikova
25. jan 2008

renca - si normalna a ja by som tiez povedala, ze NIE. Dieta ma dovolenkovat s rodicmi a podla mna, cas na samostatnu jazdu pride okolo siedmeho - osmeho roku. A svagor to mal najprv prejednat s Vami rodicmi osamote a potom to vytrubovat naokolo pred detmi.

A svokra? Tak to ja uz neriesim, lebo by som osivela. Ja uz tema "svokra" nemusim, lebo uz teraz mi rastu rohy ... 😠 .

vierka3
25. jan 2008

Ahojte zienky!

Janka a Renca, dakujem za privitanie 😉

viktoria gratulujem! 🙂

uf, zoya, nezavidim Ti teda, ale zrejme by som k tomu pristupovala podobne ako Renca. Esteze sa nas to zatial netyka, uf.

brusko by som aj brala, ale bolo by super ked by mi s nim bolo apon tak dobre, ako ked v nom bola Lenka. Aj ked ona si v nom veselo pokopkavala a natahovala sa cez cele (to bolo to krajsie); mala som tehotensku cukrovku a neidentifikovatelne bolesti panvovych svalov od cca 7.-8. mesiaca (co som sa uz otvarala), a pominuly az cca tyzden po porode. Ale inak mi bolo s babatkom v brusku super. Je to krasny pocit.

Na dovolenku k moru by sme chceli aj my, a nemame co riesit - jedine s Lenkou. Nemame ju ani keby sme chceli kde nechat.

Pokial ide o stretko, je mi velmi luto, ze sme sa nemohli zucastnit predchadzajuceho, a velmi rada by som sa zucastnila tohto... potrebovalaq by som ale velmi v predstihu - najlepsie vcera vediet kedy bude, aby sme si mohli rezervovat letenky a zorganizovat navstevu starych rodicov v Kosiciach.

Obdivujem Vas, ktore ste prestali kojit 😢 Ja by som uz tiez chcela - kvoli zdravotnym, zrejme hormonalnym problemom uz z toho kojenia, ale Lenke zatial UM nechutia a inak ako pri kojeni mi nezaspi. A us cakam, ktore tricko padne za obet ako prve; a ten rev ked sa dozaduje mliecka... ☹

Ozaj, minule som jej urobila na ochutnavku Nestle -good start do sippy cupu a samozrejme, ze jej nechutilo; uvidime, ci z toho pohara bude este niekedy nieco pit 😉 . Nato prisiel manze domov z prace, tak som mu povedala, aby ochutnal, a tvaril sa ze je to super. 😉 No stalo ho vela namahy tvarit sa ako sa nakoniec zatvaril, ale nadsene to nebolo. 😀 Tak sa ani nedivime Lenke, ze jej to nechuti.

A nechutia jej ani detske jogurty, zato aktiviu a dalsi od Danone pekne spapka cely.

Ozaj, nasa lekarka v Kosiciach hovori, ze mlieko do 3 rokov nie. Tu (v US) mi lekarka povedala, ze mam prestat kojit a prejst na plnotucne kravske mlieko. Tak sa snazim o nejaky kompromis - do jedla mlieko,a snad namiesto materskeho raz zacne pit aj nejake umele.

za zuby som si tu uz tiez pekne zacvakala ☹

renca svokra je hold svokra. 😒 Ja som tiez minule zahlasila manzelovi, ze radsej budeme spat u nasich - aj ked maju mensi byt, ako by mi mala Lenku svokra krmit, cim uzna ona za vhodne, a vobec sa o tom bavit...

zoya1
25. jan 2008

vierka a kde momentálne žijete?

vierka3
25. jan 2008

no momentalne, nevieme do kedy - mozno tak do konca roka (zavisi od projektu na kt. manzel pracuje) v US - Pittsburgh

vierka3
25. jan 2008

janka,

pekne si to rozobrala 😉 dufam, ze si na to spomeniem, ked to bude aktualne 😉

jankamanikova
25. jan 2008

vierka - aj moj manzel ma ambicie a ponuky tam ist, ale zatial sme sa rozhodli pre Slovensko. Ale uvidime?

vierka3
25. jan 2008

janka - a kam presne?

jankamanikova
25. jan 2008

Joj, ta to ja neviem. Lebo ja som povedala, ze mne to je jedno, kde budeme, len nech sme spolu. Preto sme sa z Presova stahovali do TT a teraz sme v NZ. Ktovie, kde budeme potom.

vierka3
25. jan 2008

no mate to pestre 🙂 , aspon ste na stahovanie zviknuti 🙂, tak zvazujte 😉 . vsetko ma svoje plusy aj minusy, aby to nebolo take jednoduche 😀

renca3
25. jan 2008

janka...dik za pochopenie. Leo tocil len o tom, ako pojde s krstnym na dovolenku. 😒

jankamanikova
25. jan 2008

No, tak jednoduche to nie je. Aj by sme sa uz chceli usadit. Kazdy okolo nas sa buduje, ma domcek, sukromie ... A my kvoli Janyho praci sme fuc. Uz by bolo aj nacase sa usadit. Tak sa smejem, ze my najprv budeme mat deticky, kedze uz cakame aj tretie, a potom sa usadime. Ma to aj kopec vyhod, deti su zvyknute cestovat, su prisposobive zmenam a velmi vnimaju Slovensko. Janik uz rozoznava normalne tabule miest 😎 .

vierka3
25. jan 2008

no my sme na tom podobne. Este aj ostatni Slovaci, co su tu maju domov na Slovensku; a my, kedze tam nemame nic, tak sme teraz doma tu, a tam chodime len na navstevy. No uvidime, co bude, ked sa budeme vracat spat na Slovensko

aj Lenka by mala byt celkom zvyknuta na cestovanie z navstev Kosic a sem letela 6 mesacna.

No najviac jej ide cestovanie po nasej posteli a vcera v noci uz isla po hlave v spaku z postele (zrejme sa rozhodla prekrocit hranice 😅 ), lebo musi lozit pri zaspavani po celej, a najlepsie sa jej lezi s hlavou na okraji postele; tak som smacla za ruku a nohu a tahala spat na postel ako dedko repku. Esteze mame taku vysoku postel, inak by uz bola na zemi.

A co som velmi rada, uz je nie je zle v aute. Potom co sme tu prisli - asi ked mala 7 mes. jej zacalo byt zle v aute, a uz pri jazde 10 min. po dlohom revani vracala. Tak mi jej bolo velmi luto, a skoro sme sa ani z domu preto nepohli. NO nastastie je to za nami a dufam, ze sa to uz ani u nej ani pri dalsom babe opakovat nebude.

jankamanikova
25. jan 2008

Takze Vy ste tam isli s babom? Parada. Nas Janik, ked sme isli z PO, mal 7 mesiacov, ked sme sli do Trnavy. A si doma s malou, alebo chodis do prace?

vierka3
25. jan 2008

ozaj, neviete, kde sa stratila laurajana?

vierka3
25. jan 2008

som doma. zatial som este dost kojila a skolky su tu drahe... takze zatial som o tom velmi neuvazovala

jankamanikova
25. jan 2008

A kolko mate teraz u Vas cas?

vierka3
25. jan 2008

o 6 hodin sme za vami, cize bude pol stvrtej, a Lenka sa prave zobudila. dneska sa celkom prekonala - spala skoro 2 hodiny 🙂

jankamanikova
25. jan 2008

vieri - tak to mate den, tak Ti prajem pekny den a podvecer. Ja idem spat, lebo som grogy.

vierka3
25. jan 2008

tak dobru noc. mi ideme do mrazu cca -8 na kusok snehu co tam je 🙂

zuzka111111
autor
25. jan 2008

ahojte asi som uz nikoho nsetihla vsak??

ajduska
26. jan 2008

ahojte dievčatá, prajem príjemný víkend všetkým 😉 ...
ja mám veget, Kajo vzal deti už včera poobede na chatu, tak sme s Timkou samé doma, super pohoda, len sa mi zdá, že je u nás nejaké strašné ticho 😀 😀 😀 ......ale musím si to užiť, zajtra ráno vyrážame za nimi, domov prídeme až podvečer, takže zajtra už budem mať veselo 😉
Timka spí, ja mám vyupratované (nezvyk), práčka ešte perie, upiekla som už aj koláč, lebo večer máme s babami dámsku jazdu u nás a teraz sa normálne začínam nudiť...no čo už, som zvyknutá na večný humbuk a na iné trávenie dňa, ako sa len takto ponevierať 😉 😒 ...asi si idem čítať, kým malá spí, lebo potom sa už nebude dať, tak to musím využiť....

dúfam, že zajtra nebude pršať, lebo by sme chceli ísť aj na turistiku, nie len sedieť v chate...

a ozaj, ja dávam malej obyčajné mlieko, krabicové z Lidla a niekedy aj domáce kravské (neukameňujte ma 😀 😝 )

renca, ja by som tiež moje deti na týždeň nepustila s niekým, na koho nie sú zvyknuté...Saška mala rok a pol, keď bola u našich skoro 2 týždne na prázdninách, ale to bolo iné, aspoň pre mňa, lebo mame dôverujem, že sa o deti 100% postará a Tomáš teraz občas chodieva s mužovou sesternicou na pár dní k nim do Zvolena, ale tiež je to bez problémov, ona ho zbožňuje a spraví, čo mu na očiach vidí a stále sa mu venuje, takže skôr ja mám s ním problém, keď príde odtiaľ domov, kým nabehne do normálnych koľají, čož u nás znamená "nemám len teba" 😀 😉

vierka vitaj....voľakde som čítala, že deťom do 18 mesiacov nebýva v aute zle, takže u vás to neplatí 😖 ...našej Saši býva tiež v aute zle, ale začalo to až okolo 2 rokov, tak neviem...

jankamanikova
26. jan 2008

Ahojte!
Konecne sedim. Mame za sebou pekny rodinny den. V poslednej dobe mame pekne vikendy, take pokojne. No, sme zdravi, spokojni. Deti su v stadii zaspavania.
Noc sme mali zlu, mala som migrenu a tak silnu, ze som nevedela dychat, nieto este spat. Tak Jany zobral Matuska do druhej izby a spali tam spolu. Vraj sa budil dost casto, ale Jany ho upokojil. Rano, ked prisli ku mne do spalne, tak Matusko sa na mna normalne hneval, ze kde som bola. Nechcel ist ani ku mne, len sa chmuril a vravel "nenene". No, poplakala som si. Ale potom prisiel, pritulil sa a pobozkal ma, nakojila som ho a bolo dobre. No, aby bolo jasne, budil sa preto, ze chcel prsnik, ale ten dostane len o polnoci a dost. Som zvedava na dnesnu noc, ako bude prebiehat. Migrenu este mam, Jany je nachystany na Matuska, tak uvidime.

jankamanikova
26. jan 2008

A inac napchavam sa Chipsami. Nie je to sice zdrava strava, ale chutia mi len Chips Slovakia, cokoladovy puding a broskyne. Nic ine ani nechcem ... 🙂 .

ajduska
26. jan 2008

no Jani, teraz máš nárok na také chute 😀 ...ale závidím ti, ja sa čipsami a pudingom nemôžem napchávať ani cez deň, nieto ešte večer ☹
ja som minule tiež mala v noci migrénu, aj som to tu spomínala, príšerné a hlava ma bolela ešte dalšie dva dni, ale to sa dalo zniesť, nebola to už taká príšerná bolesť... a môj drahomilovaný muž mi na to povedal, keď ma videl ležať pri deťoch v detskej izbe, že to mám z toho ležania a že keby som sa hýbala, tak migrénu nemám...ospravedlňuje ho len to, že to v živote nezažil a tak ani chudáčik nevie, čo v tomto prípade hovorí, ale tak ma naštval, že by som mu takú menšiu migrénu dopriala 😠

stankalm
26. jan 2008

ahojte...aj my sme dnes mali pekny den, boli sme s Tamarkou na jej prvom karnevale 😉 Mala kostym slonika, joj, zlatucka bola moja, potom pridam nejake fotky do albumceka. Ale tancovat velmi nechcela, bola trosku ustrachana, az som ju nespoznavala, lebo doma je niekedy ako certik 🙂 Tak sme sa vacsinu casu nosili na rukach, ale aj tak sa jej to pacilo a tesim sa na buduci rok, ked si to uz bude aj asi uvedomovat.
Inak mam trochu taky smutok na dusi, lebo manzel februar a marec bude robit cele 2 mesiace v kuse, len 1 den v tyzdni volno, aj to bude asi dospavat, lebo ma moznost a chce, ze aby sme mali trosku korunky. Ja viem, ze to robi pre nas, ale aj tak som smutna, lebo s nim nam je veselsie, ale zase aj korunky treba...tak to musim nejako vydrzat a mozno sa Vam budem castejsie stazovat na samotu ☹
Tak idem si ho este "uzit" dnes a zajtra, prajem peknu nedelu. Paa

dianecka
27. jan 2008

ahojte, tak u nás sneží od rána 🙂
ked sa mala zobudí zoberieme sánky a pôjdeme na chatu (asi 3km), celkom sa tešíme, že aspoň raz za týždeň pôjdeme všetci spolu

zuzka111111
autor
27. jan 2008

ahojtee
a u nas tu sneziiiiii a sneziii a ja som sa uz tesila ze je konecne suchoooo 😠
dnes som nejkamimo vsetko ma bolka uz ozaj nejak nevladzem oblicky nepocuvaju tak este 2 t pockaju urobia etse odber ak bude zly tak ukoncuju tehu a malinka je taka drobnaaaaa ☹ ☹ 😔

lilka ma obdobie ze je vsetko nenenenenenenene ale len ked som tam ja ak je s mojou mamkou tak je anielik pridem ja a vsetci okolo su ne ne ne

jankamanikova
27. jan 2008

Ahoj bombule!
Tak u nas prsi a fuka. Boli sme navstivit Martinku a Karolinku v Nitre. Joj, chutne su. A ta mala so mnou len "koketovala", joj chutna bola. Joj, brala by som medzi svojich chlapov taku Kristinku 😉 .
Bolo dobre, pokecali sme, mame kopec noviniek ako rodinky, tak bolo o com kecat. Samozrejme, ze najviac o detoch 😉 . A bolo nadherne vidiet tolko malych deti pokope. Najvacsia sranda bola, ked sa Matusko zacal natahovat s Karolinkou na malom kociku 😀 . Ako na trhu 😀 .

No, my mame za sebou bajecnu noc. Ako som povedala vcera, Jany bral Matuska do vedlajsej izby. Zobral ho aj zo vcera na dnes a predtsave si, ze Matusko spal a nakojila som ho az rano o pol piatej. Vraj, ked sa zobudil a videl, ze tam nie som, tak spal dalej. Dobre, nie? Urobime tak aj dnes a uvidime. Mam pocit, ze nastava u nas prirodzene akasi zmena, tak sa tesim, lebo ja zmeny mam rada. A ja som sa konecne po veeeeelmiiiiii dlhoooooom caseeeee vyspala.
Tak uvidime, co bude dalej. Drzte prsty!
Prajem krasny tyzden, kopec radosti a tesim sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre