Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
29. jan 2008

zoya...krizove centrum pre deti? co to presne znamena?

zoya1
29. jan 2008

je tu smutné, ale my sme vlastne taká medzistanica medzi rodinou a ústavnou výchovou. Sú u nás umiestnené detičky, o ktoré sa z nejakého dôvodu rodičia nemôžu alebo nechcú postarať. Väčšinou sú odobraté z nevyhovujúceho rodinného prostredia na základe predbežného opatrenia súdu.

renca3
29. jan 2008

uf, to by som asi nezvladala. ☹

stankalm
29. jan 2008

zoya...obdivujem Ta, ja by som take nieco robit nemohla, ja ked pozeram nejake reportaze o chorych ci opustenych detoch, tak hned placem. Je to urcite namahava praca na psychiku, ale na druhej strane praca s detmi je nadherna, nikdy nevies, aky budes mat den..Ja som volakedy chcela robit nieco take, lebo mam starsieho brata, ktory je od narodenia postihnuty, ma detsku mozgovu obrnu.
Hm, takze to skolenie faaaakt dolezite ☹

Renca...taka som aj ja, este Tamarku kojim, tak si davam cas a potom zase pride nieco ine a tak dookola...spamatam sa asi az vtedy, ked si niektore zatrhnem 😒

Ten penzion je drahy, to je fakt, ja som len tak, aby ste pozreli..Ked ma napadne nejaky iny, tak napisem.

zoya1
29. jan 2008

no niekedy je to naozaj ťažké. Väčšinou sa jedná o rómske deti, ktoré sú veľmi úprimné, ale máme aj prípady kedy sa k nám dostanu "biele" deti, ktoré sú naozaj neznesiteľné a nezvládnuteľné. Tie by som niekedy najradšej prizabila 😠

renca3
29. jan 2008

Ako dlho u vas zostavaju? Myslim, ze ci si stihnu na vas ci prostredie zvyknut a zase ich presuvaju inam.

sillas
29. jan 2008

zoya...obdivujem ťa...aj všetkých čo robia s detičkami, je to všetko krásne ale velmi zodpovedne a namahave...

akurat ide bilm Bolero..juuj..je to hrozne..mam z toho filmu zimomriavky, už som ho videla..

na robotu už kašlem budem robiť v praci takže si davam po večeroch dovolenku.. 😀 😀
od piatku zarezavam..a v sobotu ideme na svadbu,takže same fofry..

a idem asi spať...dobru nocku

renca3
29. jan 2008

aj ja to balim, dobru noc.

viktoria
30. jan 2008

ahojte tak naozaj to mam teraz perne, ale tuto noc spal pes dobre, ani raz sa nezobudil, to je horsie ako dieta...
no dnes idem predsa vyrezat tie znamienka tak o 12 hod. mi drzte palce, lebo sa bojim, no jedno znamienko si musim dat von lebo mi ho maly zatrhol a to druhe iba ked chcem tak uvidim ako sa rozhodnem ked uz budem tam...
minuly tyzden u nas mojej kamaratde zomrelo dieta po narodeni, zilo len 5 hodin, a bolo to velke dievcatko, zevraj sa napilo vela plodovej vody, ale mne sa to nezda.... tehulky vy to´to radsej necitajte...
no idem sa este niecoo poucit..
sillas ked ta boli este ten zub tak nevytrhol ti omylom iny zub, vies aj to sa stava ta ja´len tak, beries antibiotika

zuzka111111
autor
30. jan 2008

nahodou som nsla nejaky penzion ale mohli by s,me znovu urobit zvlast temu na to nie??
http://www.turistikaonline.sk/index.php?m=301&id=6

zuzka111111
autor
30. jan 2008
mario
30. jan 2008

Čítam, že sme znamienková generácia, lebo ja mám tiež odporúčanie na excíziu, ale po predošlých skúsenostiach - už mi štyri vyrezali- sa mi nejak nechce a kým kojím, tak to nebudem siliť. Dokonca ma včera upozornil aj môj gynekolog, že nech už idem, mne sa totiž v tehu veľmi pozväčšovali.
Zoya - ufff.
Ja mám rada psov, ale cudzích a teraz na jar sa sťahujeme do domu, tak Junior už naznačoval, že by sme mohli...., súhlasila som s plyšovým a mačka môže byť tiež - plyšová. Chodíme na dlhé dovolenky v lete a ja nepestujem kvôli tomu ani izbové kvety 😎 .
Laura pri pôrode tiež vypila veľa plod. vody, neustále plakala, vracala a stále jej zavádzali do žalúdka sondu na odsávanie, ale tvárili sa, že normálka, stáva sa, tak tam asi bol iaj vážnejší dôvod pri tom bábatku.

dianecka
30. jan 2008

No, malá zaspala v postieľke tretí večer, ale taraz si trošku poplakala, ked som odisla, ale už spinká.
Zoya také školenia na aké sa tak "tešíš" robia moje kolegyne 😀 , no čo keď to musí byť...
idem kuknúť nejaké penzióny, myslím, že najviac ich bude na Liptove a asi aj primerané ceny, uvidíme

sillas
30. jan 2008

no u nas ešte zaspavanie samotne nehrozi, lebo stale zlezie z postele a začne buchať na dvere... 😒 tak to zatial neriešim..

no som si myslela že si už dam dovolenku od prace..ale musim niečo do zajtra dokončiť..skoro som zabudla na jedny výkazy.. 😠 ešteže ma to napadlo... ešte sa stavim dufam že tu niekto bude

zoya1
30. jan 2008

haló je tu niekto? Školenie spravené, deti spia (Zoja dnes zaspala tiež sama - ale asi sa to nepočíta lebo bola uťahaná). Ak ste tu ozvite sa?

sillas
30. jan 2008

ja som tu..ale už si asi off... ☹

jenis
31. jan 2008

Ahojte, tak sa nam este raz podarilo zaspat tak, ze bola sama tak sa tesim 😀 .
Viki klobuk dole. Ja by som to fakt nezvladla. Ale kto umi ten umi a kto neumi ten ... ved viete. Ale nastastie skolu mam uz za sebou.
Praca... este stale neviem, vraj sme boli malo na vyberovom (3) a ze chcu urobit este jedno vyberove a potom sa rozhodnu. Ale zatial som favoritka ja. Dokonca mi aj gratulovali, ale ze k comu tak to neviem. 😠 Trocha mi to smrdi tlacenkou, ale co uz. 😒 Musim teraz cakat do konca februara ci z toho nieco bude. Tak drzte palce, nech sa tam prihlasia horsi ako ja.
Ockovanie sme mali len to povinne.
Janka Jany ako chodi do prace? Ved sa nevyspi alebo ano?

jankamanikova
31. jan 2008

Ahojte!
Mame sa dobre.
A Vy?
Matusko ma uz 5 den ovcie kiahne. Mna to velmi potesilo, ze ich ma, lebo budeme mat pokoj. Janik mal kiahne minuleho roku, pamatate? To mal Matusko 3 mesiace, vtedy to nechytil, lebo kojene deti do pol roka taketo choroby nechytia. Takze sme doma, ale boli sme aj trochu vonku. Ja som nevedela, ze ich moze mat a vlastne od koho. Tak som obtelefonovala vsetkych v Presove a zistila som, co som zistila. S Mario a Martinkou sme si to vykonzultovali (kedze sme boli s nimi v kontakte), tak to uz nebudem rozvadzat.
Inac Janik mal kiahne hroznejsie ako Matusko, ten ma dokopy 10 vyrazok, tam som rada, ze je to v pohode. Babo kope, citim sa dobre.ň
Jany je v PO, mali sme ist povodne s nim, ale kvoli kiahnam sme doma. Tak nam je smutno, hlavne detom 😖 . Janik mi zaspaval dve a pol hodiny, ze kde je tatik a kedy pride. No, co uz ... teraz tu sedim a pisem. Spat sa mi ist nechce, kedze mam "smutok" ...

zoya1
31. jan 2008

Ahoj Janka. Tak to ti trošku závidím tie kiahne 😀 , moje deti ešte nemali a mám strach že ich dostanú až v škole - a to už asi nebude sranda. A kedy vám príde tatino. A vlastne ako teraz spinkáte? (spomínala si, že teraz spinká s tatkom a ty si oddýchneš)

jankamanikova
31. jan 2008

Ano, spinka s tatkom a celu noc a ja ho nakojim len rano o siedmej.
Ale tuto noc Matusko spal s nami na manzelskej a spal celu noc, o stvrtej som ho nakojila a spal dalej. Dolezite je, ze spinka a budeme robit este nejake riesenia. Uvidime, chce to cas a trpezlivost.
Jany podla vsetkeho pride zajtra v noci, ak bude vsetko v poriadku. Ma tam zakazku dnes a zajtra.

zoya1
31. jan 2008

hm tak to je super. Ináč ty si veeeeeľmi obetavá mamina. Obdivujem ťa 😉 . A kedy čakáte tretie bábo?

jankamanikova
31. jan 2008

Ale ved aj Ty robis pre svoje dietky to najlepsie. No, u dr. som este nabola, mam prist na druhy tyzden, ale podla nas je termin 28. august 🙂 .

zoya1
31. jan 2008

ty už cítiš pohyby a ešte si nebola u dr? Si dobrá 😀 .

jankamanikova
31. jan 2008

Pohyby citim, lebo viem ich rozoznat. A k dr. som vzdy isla okolo 12 tyzdna, takze to tak nejak vychadza aj teraz.

zoya1
31. jan 2008

Tak dúfam, že to tentokrát bude bambuľka. 😉

jankamanikova
31. jan 2008

No, ved uvidime, Len co s nou budeme robit pri tych dvoch chlapcoch 😀 😀 😀 😀 , to bude sranda. Jany ma pocit, ze bude zase chlapec, ale chlapcenske meno nemame, iba dievcenske. Pre mna dolezite, aby bolo dieta zdrave, aby porod bol v pohode a aby sme sa "kojili". Ostatne nie je dolezite.

zoya1
31. jan 2008

Tak to je pravda. Inak strašne vám to kojenie závidím. Mne sa nepodarilo kojiť ani jedno dieťa. ☹

jankamanikova
31. jan 2008

Ja som Janika napr. nekojila. Mali sme velki problemy - on bol spave dieta, pokusal mi bradavky az do krvi, nepapal, nepriberal. Velmi si to vycitam a mam na to tazke srdce. Zazrakom Matuska kojim (aj ked on chcel len lavy prsnik). Tak sa s Janym smejeme, ze prveho som nekojila, druheho len z jedneho a tretieho budeme kojit z oboch prsnikov 😀 .

zoya1
31. jan 2008

Mne sa pri synovi vôbec nenaliali prsníky. On chudáčik ťahal tak, až som malé bradavky+okolie úplne bordové (ako od cucflekov) a neišlo mu vôbec nič. V pôrodnici to uzatvorili tým, že patrím k tomu mizivému percentu žien, ktorým sa materské mlieko prosto nevytvorí. Pri dcére si asi vieš predstaviť moje nadšenie, keď mi asi v 8 mesiaci začalo vytekať kolostrum. Nebolo šťastnejšej maminy na svete. Po pôrode sa dokonca krásne prisala a ťahala jak o dušu. Bola síce neustále hladná kojila som ju každú 1/2 hod a na prsníku sala 1/2 hodinu. Tak sme opúšťali pôrodnicu. Na moje veľké nešťastie dcéra nepriberala ale chudla, a keď mi po týždni schudla z váhy 3100 g (pri prepúšťaní z pôrodnice) na 2400 g detské doktorka povedala, že pokiaľ nezačne priberať tak musíme do nemocnice kvôli podvýžive. Manžel sa tak naľakal a aj ja. Tak sme začali dokrmovať. Tým pádom malá spala dlhšie, mne sa mliečko akosi pomaly vytrácalo (vraj aj z toho že mám veľké prsníky), takže z toho nebolo nakoniec nič. kojila som asi iba 10 dní, a aj to nie tak celkom, lebo malej už na pôrodnici dávali UM.

jankamanikova
31. jan 2008

Ja Ta uplne chapem, chapem, chapem. Viem, o com hovoris a viem, ze Ta to trapi. Ale to dojcenie nie je az take dolezite (aj ked dolezite je). Ja som to Janikovi nahradzala tak, ze som ho aspon nosila v babyvaku a spal pri mne s posteli, aby mal aspon nejaky fyzicky kontakt so mnou. Inac teraz vidim rozdiel medzi kojenym a nekojenym dietatom, ked vidim mojich chlapcov. Je na tom asi neieco pravdy. Ale uz na to nemyslime, dolezite je, ze su deti s nami a ze su zdrave.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre