Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
21. mar 2008

zoya kosice ma blizsie 😉 😀 😉

zapal pluuc moja zlataa a ako zvlada atb nam lilka ked brala tak ich zvracala to bol des vtedy 😠 tak nech ste cim skor fit 😉

zoya1
22. mar 2008

Znášame to veľmi dobre, ona vôbec nemá klinické príznaky na zápaľ pľúc - podľa doktorov. Žiadna horúčka, nič iba kašeľ. Ale teraz čo sme začali brať tie ATB tak sa nám spustil taký hnusný zelený výtok z nošteka, takže toho červíka asi niekde mala skrytého. Inak je v poho, papká, blázni sa. Pozdravujeme lilku aj nellinku.

ajduska
22. mar 2008

ahojte, tak som sa sem po dlhšej dobe "dopracovala" 😀

zuzka, máš nádherné babule, jedna krajšia ako druhá 🙂

martina, to je na porazenie, keď sa "se.e, tak sa se.e", ja si to neviem ani predstaviť, my tiež máme dve autá, síce staršie, ale slúžia a keby sme zrazu o jedno prišli, tak sa na tom druhom s mužom asi pobijeme, už sme naučení na to, že sme v tomto na sebe nezávislí 😀 ...no zas. ale kto by už len tie naše staré črepy kradol? 😝

ja som bola v stredu a vo štvrtok na školení, švagriná otvára tu u nás pobočku jednej realitky, bude tam šéfovať, tak ma berie zatiaľ ako kancelársku výpomoc, lebo si robí ešte diaľkovo výšku, tak ju budem zasupovať, keď bude v škole alebo sa učiť na skúšky...celkom sa teším, trocha zmeny nezaškodí 😉

my sme okrem ocina všetci chorí, ja sa dopujem Paralenom Plus, tak som zatiaľ "bojaschopná", celkom zaberá, deti kašlú, majú sople, už také tie hnusné zelené, Tomáš chudák si ich už ani nechce dať utierať, čo už ma tak vyžraté pod noštekom a jačí, že ho to bolí, Timka je úplne nanič,nič poriadne neje, ale veľa pije, tak aspoň to a v noci plače každú chvíľu...dúfam, že do utorka nejak vydržíme aj bez návštevy pohotovosti (tu je úplne o ničom, navštevujeme len v nevyhnutných prípadoch) a možno to nejak zvládneme aj doma, skúsim im dávať Trifed od kašľa a niečo do nosa... 😒

prajem tiež všetkým krásne veľkonočné sviatky, najmä ženám veľa vody, nech sú potom celý rok krásne a zdravé 😉 🙂

viktoria
22. mar 2008

ahojte......tak aj tobias je uz dost prechladeny, v kuse mu tecie z nosa, teploty nema, klop,klop...
a tiez kazdu chvilu v noci place, uz 2 noci sme nespali.......
stále place
tiez m u davam sirup na kasel, a panadol baby sirup, s tym som velmi spokojna....
inac, moja svagrina uz dnes isla do pôrodnice, takze kazdu chvilu to bude mat za sebou......

zoya1
22. mar 2008

Držíme švagrine pršteky. To je prvé?

viktoria
23. mar 2008

no hned ako som vam to pisala tak ona v tom case aj porodila, ma dceru zuzanu a su obe ok... je to ich druhe dieta uz maju 11 rocneho chlapca.......

mario
23. mar 2008

Tak čítam, že sme všetci nejak prechoreli. Ja dnes končím s atb., Junior soplí a je u babky, aby si oddýchol, lebo doma by mu malá nedala pokoj. My sme dnes boli v Nitre na Sihoti pozrieť daniele, pávy a moriaky, tak sa malá aspon vybehala. Má teraz novú záľubu, stále nosí v ruke kriedu a všade robí značky, dokonca zistila, že aj doma sa dá využiť na červenej plachte na posteli a vchodových dverách. Zajtra sa chystáme oddychovať k babke.
Prajeme krásne sviatky, hlavne pohodu a vydarené koláče.

renca3
24. mar 2008

Caute. Dnes sme sa vratili z Juznej Moravy. Deti dospavaju a rodicia to budu dospavat snad cely tyzden. 😅
Bolo tam plno deti asi 13, takze o Leovi sme znovu nevedeli a Teo nemal problem ked sa o neho staral aj niekto iny ako ja s Petom. Personal alebo iny dospely s vacsimi detmi. Len tie rana boli narocne, ked sme potiahli vecer pri vinecku a Teo klasicky o 6.00 budicek. Nuz co uz, snad z toho vyrastie a niekedy pospi aj do 9.00.
Inak Teo bol vcera parketovy lev a tancoval ostosest asi do 21.30. Dobre sme sa na nom zabavali. Dostal pomenovanie "zajacik Duracel" . 😅 Ale rano bol zato prvy na nohach. 😝
Pocasie bolo o nicom, vonku sme takmer neboli. Skoda, je tam co pozerat.

renca3
24. mar 2008

A este rozposlala som vam do mailov nieco ohladne stretavky.

jankamanikova
24. mar 2008

Ahojte!
Tak sme uz doma z dalekeho vychodu. Cesta bola super a rychla, deti uz daaavno spia; ja som absolvovala welness v nasej kupelni so svieckami a penou a hlavne tichom, takze sa citim skvele. Na vychode bolo fantasticky, mali sme kopec snehu a snezilo aj dnes, takze deti sa velmi tesili. Janik uz vytahoval sane 😀 a Matusko zacal odhrnovat sneh, tak som sa smiala, ze prvy jarny den za nami a my tam mame zimu ako v Rusku.
Mame sa dobre, babo kope, deti su zdrave a aj Matusko je fit (aspon sa tak tvari), tak som rada, ze atb. nebudeme brat. Tesim sa, ze sme uz doma; vlastne sme sa vsetci vytesovali 😉 , ze ideme uz domov.
Tak Vam prajem pekny tyzden, uzite si ho poriadne; v nedelu sa meni cas (aj ked nasi chlapci si ho uz davno zmenili, lebo pravidelne o piatej su hore, ze vraj ide leto 😉 ) ... majte sa krasne.

ajduska
25. mar 2008

ahojte...
tak som dnes predsa len musela ísť s Timkou aj Tomášom k doktorke, lebo Timka mala posledné dva dni 40-tky teploty, tajne som "dúfala", že to bude zo zubov, lebo nemala nejaké strašné prejavy, žeby bola chorá, soplíkuje len trocha, ani nejak strašne nekašle, len jej "tečú" očká, ale dnes vysvitlo, že má hnisavú angínu...mohlo mi to dôjsť, lebo ani,poriadne neje, len pije a zje maximálne polievku...no čo už, tak zas máme antibiotiká a ideme sa liečiť ☹ 😒
aj ja som nejaká nanič, bolí ma hrdlo a mám nádchu a v noci som cítila, ako mi to zatieklo už aj do ucha a teraz ma bolí a mám ho akoby zaľahnnuté...dúfam, že to prejde aj samé a nebudem musieť ísť na krčné, detská doktorka mi povedala, že si mám skúsiť kvapkať do ucha Pamycon, čo predpísala Timke....

jéj, to už sa ide zasa meniť čas? veď sa menil len nedávno, strašne ten čas letí 😀 ...ale aj ja som v podstate rada, lebo Timka tiež vstáva už okolo pol šiestej a včera vstala dokonca o piatej.... ale na leto sa tešíme, už sa má konečne vraj otepliť, tak som zvedavá, lebo ten sneh ma dorazil, už minulý týždeň som chcela zbaliť do krabíc zimné veci, len som nstihla kvôli školeniu a teraz si vravím, že chvalabohu... 😉

mario
25. mar 2008

Ahojte!
Dnes sme odovzdali daňové, takže máme taký malý sviatok. Bolí ma hlava, posledné dni boli náročné, trochu potrvá, kým prestanem rozmýšľať v číslach.
Malá mi spí a Junior píše projekt o starovek. civilizáciách, Seniora som poslala na nákup. Prajem krásnu jar a skoré uzdravenie. Ja dúfam, že nás nič nechytí, lebo už pôjdem do kolien.

viktoria
25. mar 2008

ajduska tak ti prajem skore uzdravenie aj detom, viem ako to je tazko ked si aj ty chora, ja ked som mala teraz tu silnu chripku uz som myslela ze zomieram.......
tobias uz spi, dnes tak spadol na hlavu, ze ma na nej velky hrbol, a este dobre ze spadol vedla zehlicky, lebo hned vedla som ju mala postavenu a tak by spadol rovno na ten spic...
mario tak aj mne by junior mohol napisat pracu.... lebo musim teraz jednu napisat a nejako sa mi nechce do nej pustit, budem pisat o vzniku hormonalnej antikoncepcie....
a aby som nezabudla predvcerom tobias tak tresol vikine po hlave s takym zeleznym samopalom/detskym/ ze jej pretal hlavu ale netrebalo zosivat, ma tiez hrbol........

sillas
25. mar 2008

viki...tak Rišo je stale sama modrina na čele...ja nechapem...stale sa udiera a dokonca aj schvalne ked niečo nedostane začne si buchať hlavu bud o zem, alebo o stenu.. 😕 akože nechapem...snad z toho čoskoro vyrastie, lebo to môže zle dopadnuť..

vidim že to skore vstavanie je u viacerých Riško vstáva tieť medzi 5:25-5:45..cez týžden mi to nevadi..ale cez víkend...no ufff...snad ked posunu čas, tak to bude o 6:30.. 😀 len chodíme spať o siedmej a to bude ešte svetlo, tak sa posunie asi všetko.. 😕

mario...ja danove ešte nemam odovzdane ani jedno...všetci chcu ešte doložiť, mali nejaké nedostatky, tak som to dala na opravu..no veselo...budem finišovať zajtra večer a vo štvrtok...a vydýchnem si cez víkend...asi si v piatok vypijem.. 😀 ideme aj tak na oslavu, tak to bude aj zadarmo... 😀 😀

ajduska, rýchlo sa vyliečte...my už dufam máme pokoj...len nech sa už otepli, lebo ma z tohto počasia porazi aj dnes taký studený vietor fukal.. 😠 už by to mohlo skončiť.

jankamanikova
25. mar 2008

Ahojte!
No, dnes bola vonku velka zima, ale isli sme. Matusko ma zachripnuty hlas, zajtra ideme na kontrolu k dr. (teda chcela by som). Boli sme dnes kupit nove papucky v Deichmane, celkom som s vyberom spokojna, tak ich chalani stihli aj vyskusat pri kazdodennom hokeji 😀 . Najviac sa tesil Matusko, lebo on miluje nakupovanie; vlastne obaja maju radi, ked chodia na nakupy (asi to maju po mamicke).

Mario - sikovna si, ked vsetko tak pekne stihas ... A hlavne, ze ste zdravi a fit.

Ajduska - vyliecte sa a jar hlasia az od polovice aprila, tak uvidime, ci to bude pravda.

Chalanov uspava Jany (konecne), tak som zvedava ako to dopadne, lebo posledne dva tyzdne som makala ja a chalani si nejako zvykli na maminu a chcu len mna. No, uvidime ...

renca3
25. mar 2008

caute,
deti dnes uspesne uspal Peto, ja som bola tancovat. 😉 po takom narocnom vikende to bolo zaujimave. 😝

ajduska...ATB zaberu hned, bude dobre. len sa potom drzte, aby ste uz nic v najblizsej dobe nechytili. 🙂

mario...gratulujem k ukonceniu danoveho. ja som stihla mat uz aj danovu kontrolu na r. 2007.

a kde sa bude teraz ten cas posuvat? uz mi to nezapaluje. o terazjsich 6.00 rano bude 5.00 alebo 7.00?

moje deti su asi tiez po mamicke...nemaju radi nakupy. 😀

viktoria
26. mar 2008

no meni sa z 6 bude 7 hodim, spime o hodinu menej

renca3
26. mar 2008

dik viki. my uz nemozme snad spat menej. budeme mat aspon kratsie rana pred skolkou. lebo od 6.00 do 8.00 sa uz Leo niekedy aj nudil. ale svita nam asi na lepsie casy, deti sa uz vedia spolu chvilu zahrat. nahanaju sa a tak.
sice je z toho niekedy plac, ked Teo spadne, ale lepsie ako ked sa stale natahovali o nejaku hracku. 🙂

sillas
26. mar 2008

caute baby...
nam sa už hadam zajtra podari ist nas to očkovanie..tak držte palce..

ja finišujem s danovými ešte dnes a zajtra...takže sa už teším na piatok...v praci som už všetko dokončila...tak o niečo som už lahšia...bohužial len tie kila nejdu dole.. 😀

idem ešte rýchlo navariť...ešte sa tu zastavim..

zoya1
26. mar 2008

ahojte septembrovky. Ako sa máte? U nás všetko po starom. Finišujem tú diplomovku, Zoja je už zdravá jak rybička, Dodo ešte stále nepočúva, a ocko na cvičení - ako vravím všetko po starom. A vy?
Sillas - čo bude dobrého, hoď nejaký typ. Ja na zajtra varím šošovicový prívarok. Ale už mi dochádzajú každý večer inšpirácie. 😀

jankamanikova
26. mar 2008

Ahojte"
Tak Jany sa snazi zase uspat deti. Vcera sa mu to podarilo, a dnes? No, uvidime. S Matuskom problem nie je, ale s Janikom - ten chce len maminu.

Varenie? No, ja varim, ked sa mi chce. A to v dany den a aj to len tolko, aby sa to hned zjedlo. Dnes sme mali spenatovu polievku (lebo sme mali chut) a kuracie s ryzou. Nic extra, ale zjedli sme vsetko. Zajtra sa uvidi, na co budeme mat chut.

Renca - aj nasi chalani sa nahanaju, joj sranda je to. A rano, aj ked vstavaju o piatej - pol siestej, tak mi daju este pokoj na hodinu. Tu hodinu sa hraju sami (aj to potom tak vyzera), ale ja mozem este spat 😉 .

No, no dnes sme boli u dr. Sme fit, bez hlienov, ale mame zachripnuty hlas, takze ockovanie sa odklada. A dnes na nas sneziloooooo ...

mario
26. mar 2008

Ahojte, som tu len na skok. Prosím poradte, čo ste dávali detičkám na tú suchú kožu, aby ste sa vyhli hormon. mastičke. Vdaka.
Nemôžem byt dlhšie, lebo Senior je na burze a potrebuje byť stálev obraze, aby stihol reagovať. Pá.

jankamanikova
26. mar 2008

Ja davam Biodermu a masticku, co mi urobila mamina v lekarni. Existuje na to recept, tak TI ho zistim, staci dat predpisat dr. a v lekarni Ti to urobia. Tiez sa dava Excipial (tiez je na recept) - velmi dobry, pomaha hned. A hlavne premastovat hocijakym detskym mastnym kremikom, aby koza ziskavala vodu. Nas Janik uz nema nic, zvladli sme to v pohode.

renca3
27. mar 2008

aj my mame zarabanu mast z lekarne s obsahom kyseliny mliecnej. je to na recept.

zuzka111111
autor
27. mar 2008

ahojtee no aj mi davame exicipial ale uz aj tak mame suchu kozu ....drobne vyrazky.....niekedy nam zaberie aj holtov krem a tiez nam predpisala kozna raz taku namiesanu z lekarne ta bola taka suuper mastnaa bol to len ten zakladny krem s nejakym vytaminom .....tak janka aj ja budem rada ak zistis ako sa vola aby som nemusela ist na kozne ale v poradni dam predpisat... 😉 a aj na biodermu som pocula chvalu..

Inak Janka od kedy si nosila maleho v babyvaku??? o tyzden uz budeme mat kocik sa tesimze pojdeme vonkuuuuu a potom ta janka budem otravovat 😀

jankamanikova
27. mar 2008

Zuzka - od narodenia. Normalne vlozis a nosis, kojis, nosis, kojis ...

Blahozelam ku kociaru a tesim sa. Aku farbu budete mat? A nechaj Lilku nech si poriadne obzrie. Ked sme ho domov priniesli my, tak Janik ho z hora, z dola poriadne preskusal. Nechali sme ho doma stat asi tyzden, nech si ho obzrie a potom sme sli von. Nebol problem s nikym a nicim. Tesil sa ako najaty.

Zistujem ten recept ...

laurajana
27. mar 2008

ahojte babule...

Renca mam na Teba prosbu, raz som videla v Tvojom albume "zabranu na postel detsku" chcela by som Ta poprosit o blizsie info, ak sa da, kde ste ju zohnali, z coho je a pod. ... ak sa nemylim tak si ju mala v albume ty...pekny dnik vsetkym Jana a Mattiasko Vas silno stiskaju a bozkavaju... 😎

renca3
27. mar 2008

ahoj lauri...ano mala som ju tam chvilu pre Jenis. Kupili sme ju v BA v KIKE. Je kovova a vyplnena sietkou.
Taku som tam uz sice teraz nevidela, ale maju ine.

maly je podareny v tej ciapocke. 🙂

mario
27. mar 2008

Vdaka za tipy na mastičky.
Detské zábrany majú aj v Jkea, dá sa objednať cez net.

laurajana
27. mar 2008

renca dik za pochvalu a hlavne za info...vdaka...pekny dnik...o Mario vdaka...tak pokukam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre