Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

viktoria
26. jún 2008

ahojte........tak kym som ja v robote tak tobias je s mojim otcom, a vacsinou su von..
vierka no hlavne ze ste stastlivo doleteli, inac tvoj manzel je stále taky tichy alebo sa mi to len zdalo, inac ste sympaticky obaja......
no idem si zafajcit, inac dnes v noci som nespala, lebo bola u nas burka a strasne silny vietor, tam ma to vyrusovalo

renca3
27. jún 2008

vierka...tak narocny let to musel byt, hlavne to prestupovanie je asi otrava. burky si uzivame aj tu na slovensku.
a narobili nemale skody.
viki...inak pri tebe je aj tvoj manzel tichy. 😅

zoya1
27. jún 2008

ahojte všetci! Tak mi už máme rozlúčku so škôlkou za sebou. Počasie bolo super, detičky tiež, aj sme si poplakali jak krásne spievali, že zbohom škôlka lúčime sa, skončil krásny detský čas...... . Ale hlavne že opekačka sa páčila deťom a ešte viac rodičom 😀 😀 😀 . Až sme ľutovali že sme sa takto nestretávali počas tých 4 rokov častejšie.
Počasie máme krásne, dúfam že aj vy. Zajtra mám stretávku z gymnázia po 10 rokoch, takže zase raz flámujem. Pozdravujeme všetkých, a želáme krásny slnečný víkend.

zoya1
27. jún 2008

ešte som sa zabudla pochváliť, že už týždeň Zoja aj Dodko spia sami v detskej izbe. Kúpila som im poschodovú posteľ a odvtedy máme s manželom spálňu len pre seba 😉 . Keby som to tušila, tak tú posteľ kúpim už dávno. Zoja spí celú noc v detskej vôbec neplače, ani za nami do spálne nepríde, len ráno kričí že už je HOJE. Je to úplne super, už som si myslela, že sa toho ani nedožijem.

stankalm
27. jún 2008

Ahojte babenky,
ani nestiham citat, co ste popisali, dlhsie som tu nebola...Od utorka sme na "dovolenke" ..teda konkretne svokrovci isli na dovolenku a maju velky rodinny dom, tak sme tu s manzelom aj s malou, "strazime" dom 😉 Je nam tu super, smejeme sa, ze mame tiez all inclusive az na to varenie. Ale je tu fakt super, hlavne pre Tamarku, cely den sme vonku, vecer zalahne a spinka tvrdo az do rana. Sice je vzdy vecer ako take prasiatko spinava, ale v pohodicke.

Pokusame sa odnaucit od plienok, tak cikat sa uz pyta, ked nezabudne, ale kakat nechce, to sa vzdy vykaka, ako nahle jej dam cistu plienku...no co, ved je esté stale cas, no nie? Nechavam tomu volny priebeh..

Vo stvrtok som bola na tych prijimackach v Ziline, akurat som pozerala vysledky, tak urobila som na 52 bodov zo 60, myslim, ze celkom ok a je tam aj uvedene, ze som prijata, ale tomu uverim, az ked to pride postou. Tak drzte palce, aby to bola pravda, lebo nejak sa mi nechce tomu verit...

Zoya...to je super, ze mala uz spinka sama, aj my śme malej kupili postel, ale zatial sa tam iba vyvalujeme...Dali ste jej tam aj nejaku zabranu? Ja sa bojim, ze spadne.

Tak idem uz spat, prajem vsetkym prijemny vikend a hlavne krasne pocasie. Pa

jankamanikova
28. jún 2008

NO, konecne som tu.
Nam net akosi strajkuje a kym neico napisem, tak ma vyhodi a server potom nejde.
Asi kvoli tym nocnym burkam, co mi tu mame.
Inac cez den horuco, tak chodime k vode s detmi. Teda ja a deti, lebo Jany ma vela prace. A treba nam balit a nemam este nic v krabiciach a nemam ani tasku do porodnice.
Dnes sme boli u dr., tak povedal, ze podla neho porodim do dvoch tyzdnov, co beriem s rezervou, lebo to mi vraveli aj pri tych dvoch a sme prenasali. Tak dufam, ze este babo vydrzi, lebo naozaj sa musime na druhy tyzden stahovat a este kopec inych veci treba.
Inac sme ok, zdravi. Ja sa citim podozrivo vynikajuco, babo kope a uz poriadne tlaci.
Velmi sa na neho tesime, len sa bojim porodu. Este neviem, kde a ako budeme rodit.

Myslim na Vas a kym ma nevyhodi, tak sa lucim a pozdravujem.

vierka3
28. jún 2008

ahojte,

stanka, gratulujem ku prijimackam!
aj ja sa snazim odnaucit od plienok, az na to, ze ked mi tu pobehuje dole bez, tak sa vypyta na zachod- cikat, ale akonahle jej nieco obleciem (gatky, nohavice), tak v pohode pusti ako do plienky. A kakat, to si tiez pocka na plienku, teda v poslednom case uz stacia gatky/nohavice. ☹

viktoria, hej asi aj je tichy 😉

janka, drzim palce, aby bol konecne lahky porod, najlepsie tak ako avril, nie?

renca3
28. jún 2008

zoya...to sa mi paci, ze "skoncil krasny detsky cas..." este si ho budu dlho uzivat. 🙂
tak ked bude skolkovat mala, rodicia sa date castejsie dokopy. my sa tiez nejako nestretavame. rano a poobede, pripadne prehodime zopar viet.
teo spi uz davno vo velkej so zabranou. a je to lepsie ako v postielke.

aj my vetrame ritku bez plienky, ale do nocnika sa podarilo vycikat len raz. inak vsetko na podlahu. tak len utierame a utierame. ved leto je este len pred nami...

janka, ze o 2 tyzdne??? drz sa.

aviril
28. jún 2008

ahojte.
stanka, gratulujem a neboj, určite si prijatá, veď si to zmákla super.
inak, aj ja sa snažím odnaučiť Martinka od plienok, dávam mu cez deň slipy ale ja sa ho stále pýtam, či nebude cikať a nosím ho na záchod /má tam sedátko/. sám sa vypýta málokedy alebo keď už má mokrý fľak na slipoch. a kakať? bezpodmienečne len do slipov. takže z toho mám fakt radosť.
deti mi zaspali, idem aj ja, tak ahojte. Inak janka, držím palce a super pôrod ako som mala ja /pol hodina aj s bolesťami/. ahojte

ajduska
29. jún 2008

ahojte babule, tak sa hlásim po príchode z dovolenky 😉 .....bolo supééééééér, deti zvládli cestu perfektne, dokonca lepšie ako ja, mne už bolo strašne dlho a v duchu som zúrila, ale prežila som to a už je dobre...ubytovanie sme mali perfektné, taký 3-izbový byt, počasie nám vyšlo, každý deň bolo krásne a mne osobne chutila aj strava, len mužovi nie, lebo on je zvyknutý na úplne iné chute, všetko musí byť pikantné a riadne nakorenené a tam to nebolo, ale objavili sme jednu reštiku na pláži, kde robili klasické vyprážané rezne (obrovské, na celý tanier, ešte som také nevidela), tak sa nakoniec najedol aj on.....pridala som aj zopár fotiek, len tak narýchlo, potom ešte doplním, keď budem mať čas, lebo teraz len periem a periem, neznášam príchody domov odniekiaľ najmä kvôli tomu vybaľovaniu a všade bordel, no snáď sa dostaneme postupne do starých koľají 😒 😝

teraz ma čakajú perné 2 mesiace, deti majú prázdniny, nebudú chodiť do škôlky, tak len dúfam, že mi tie dve staršie postráži svokra, kým budem v robote, ešte som sa jej ani len neopýtala a zajtra je už pondelok ☹ ....keď ja ju tak strašne nerada o niečo prosím, ale tentokrát asi budem musieť 😠 ... keby bolo aspoň celé leto pekne, nech môžu byť vonku na dvore, to by jej možno ani tak nevadilo, ako keby museli byť vnútri...tak mi držte palce, dnes sa jej už na to musím opýtať 😝

aviril, gratulujem k Adamkovi, je zlatučký 🙂 🙂 🙂

stanka, neboj, zoberú ťa, hádam len neprídu o takú šikuľku, čo sa dala na školu aj popri malom dieťati 😉

janka, si super, ako to zvládaš, kde berieš tú nevyčerpateľnú energiu???????? 😉 .....a ozaj, prajem úplne ľahučký a bezproblémový pôrod

vierka, náš Tomáš to robil presne tak isto, kým bol holý bez slipov, tak utekal cikať aj kakať do nočníka, ale akonáhle mal niečo oblečené, tak si asi myslel, že to je ako plienka,a vycikal sa do gatí...trvalo mu asi 2 mesiace, kým s ým prestal a aj keď bol oblečený, tak šiel cikať do nočníka 😝
inak, Timka do nočníka cikať nechce, behá síce bez plienky, aj povie, že chce "cííí", ale keď ju posadím na nočník, tak nespraví nič, dlho tam nevydrží a potom sa pociká o 5 minút na podlahu....ale nestresujem sa a neriešim to, veď ona sa to naučí, keď príde jej čas 😉

renca3
29. jún 2008

ajduska vitaj doma. super fotky. tusim si navodila dovolenkovu atmosferu. mozno sa nakoniec aj my niekde koncom prazdnin vyberieme...
deti nemaju moznost byt cez prazdniny v skolke zopar tyzdnov? ked mas pracu a menej ochotnu svokru....
alebo len svokru vo vyssom veku? 😉 Leo pokracuje v pondelok v skolke este na 2 tyzdne a ked sa mu bude pacit, mozno aj na na cely mesiac. ved v sobotu ma prekvapil, ze chcel ist do skolky. to bolo snad 1. krat.
tam im robia program a ma tam kamosov. tu musi so mnou byt doma, ked Teo poobede spi aj 3 hodiny.

inak aj vase deti v tomto veku tak dlho vyspavaju? to som pri Leovi nepoznala. ten max. 1 hodinu. vtedy som nechapala kamosky, ako im deti tak dlho mozu spat.

vierka3
29. jún 2008

renca, mne lenka odkedy nekojim (par dni po prichode domov) nespava cez den vobec. Iba dva krat zaspala pri mne na gauci pozerajuc rozpravku v telke. :(

vierka3
29. jún 2008

inak mi za vycikanie do zachoda dostavame slovensku detsku piskotku, a za vykakanie dokonca dve, ale to sa nam podarilo zatial len raz, ked sa pomylila 🙂

zoya1
29. jún 2008

ahojte. renca - aj naša Zoja spí poobede cca 3 hodinky. Tiež mám z toho niekedy až strach či je to normálne.
Ináč nič nové, teplúčko, bazénik, bicykle, príroda a pod.
janka - dúfam že to bude rýchle a málo bolestivé.
ajduska - vitaj doma, idem pozrieť foto.

renca3
30. jún 2008

mario...gratulujem vasmu Surovcovi k vitazstvu. urobil kus prace s Cobejovou. teraz bude tancmajster na roztrhanie. uz sa tesim na tvojho juniora v podobnej sutazi. 🙂

ajduska
30. jún 2008

renca, u nás sú 4 škôlky a cez prázdniny je vždy otvorná 2 týždne jedna a tak sa prestriedajú a chodia tam deti zo všetkých škôlok, ale len deti zamestnaných matiek a ja robím len 4 hoh denne a pravdupovediac, ani som o tom neuvažovala, že ich tam cez prázdniny dám....mala by prísť k nám aj moja mama, ak jej dajú dovolenku, aj sestra sa zberá, ale pár týždňov potrebujem vykryť aj tak....dnes idú k svokre, len ja neviem, či je to môj subjektívny pocit alebo čo, ale netvárila sa nejak nadšene a pritom o nich sa už netreba nejak zvlášť starať, sú dosť samostatní a celý čas sú aj tak na dvore, takže tam ide len o to, aby bola nejaká dospelá osoba nablízku a robila dozor.....ale povedala som si, že je ich starká, tak nech sa postará aj ona, švagrinine deti sú tam stále (ale to sú deti jej dcéry) a aj toto sú jej vnúčatá a cez rok sa nestará, tak ju to teraz nezabije, no nie? 😠

renca3
30. jún 2008

neviem preco je to tak, ze k dcerinym detom maju stare mamy blizsie ako k synovym. ak sa ja dozijem, tento problem mam vyrieseny. to ale trochu predbieham udalosti.... 🙂

jankamanikova
30. jún 2008

Ahojte!
No, tak mam pobalenu polovicu veci v krabiciach. Ale dnes sa to nase stahovanie trochu skomplikovalo, tak sme zvedavi ako to vsetko dopadne. Ale ako je o nas zname, budeme riesit veci za pochodu.
Zajtra idem pokupit veci do porodnice, lebo ani tie nemam.

Deti su zdrave, vela sa nahanaju a natahuju, cez den spia aj 4 hodiny, co som rada, lebo spim s nimi.

Babo kope, ale som trochu nervozna z toho porodu a z toho vsetkeho, ale snazim sa mysliet pozitivne a snad bude aj dobre. Ked budem mat pobalene do nemocnice a aj byt v krabiciach, tak bude dobre. Budem uz len cakam na porod.

S tymi svokrami - ja sice nemam dobry vztah so svokrou, ale svoje deti by som jej s radostou nechala, lebo viem, viem, ze ich ma rada a aj sa o nich postara. Ja s nou nevychadzam, ale deti ju miluju (aj dedka) a ona to s detmi velmi dobre vie.

NO, myslim na Vas a idem balit dalej, aby som potom cakala so zalozenymi rukami na kontrakcie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

renca3
1. júl 2008

janka...ty a so zalozenymi rukami? 😀 😀

mario
1. júl 2008

Renca dakujeme a Tomášovi gratuláciu odovzdáme, v pondelok máme trening. Pred týždnom trenoval s Miškou a Tomášom v BA aj Junior a bol nadšený, lebo ho zavolali na casting do Markízy na súťaž Talent Slov.
U nás sa udialo veľa vecí a nechodím veľmi na net, iba pracovne. Koniec júna je háklivý mesiac na papierovačky a tak som rada, že to máme za sebou.
Dom stále opravujeme a vynovujeme, robíme veci s ktorými sme neátali a tak je tu stále rušno.
Dorábame chodníky, trávnik, maľujeme už raz namaľované, búrame postavené.....super relax, asi dovolenka nehrozí, lebo máme majstrov do konca leta.
Laura má obité kolená, lakte, dlane, padá a behá ako divá, vôbec jej nemôžem dávať krátke nohavice, lebo to tie jej kolená dostávajú zabrať. Ten popoľudnajší spánok je u nás max pol hodinka, ale je to tak už vyše roka, takže nič nové, ona je nezmar, večer je to podobné, žiadne známky únavy.

mario
1. júl 2008

Vyhodilo ma to, ale vybabrala som a uložila si to 😎 .
Janku vôbec nestretávam, sme teraz každá na inom konci a asi má dosť rušno, ked sťahujú,ja mám rušno ešte aj po dvoch mesiacoch. Dokonca mi meškali z tých nervov aj k.... dobré dva týždne a teda nebolo mi všetko jedno, lebo daľší potomok u nás neprichádza do úvahy. Až som sa hanbila, ako sa mi uľavilo ☹ .
Verím, že sa už dovolenkujete v plnom prúde a tak prajem krásne leto, veľa slniečka, relax a pohodu.

zuzka111111
autor
1. júl 2008

ahojte
janka teraz tu bola kamoska a jej svagrina mala termin tak cakali ze co bude a kedze v ten isty den mal ich prvorodeny syn narodky strasne si priali aby aj druhe babo malo narodky v jeden den....tak sme sedeli a cakali ..o 14.23 volal ze svagrina je v sanitke ze jej odtiekla voda a 14.50 ze uz je maly na sveteeeee 😀 😀 😀 😀

tak taky porod ty prajem janulkaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inak konecne sme dufam ze zdrave ....nelly mi nejak malo pribera a umele mlieko nechceeee som zvedava kolko pribrala ale asi maalickooo.....lilka je ako z divych vajec .... ne viem co sa s nou deje ...kricii , bije nas , je stale nervnaa ..zrejme sa nudiii ...doobedu sa uspavame tak ze musim zavriet dvere za nou ona sa vyreve a az tak ide spat no hruuuza som z nej vystavena este ze nelly je taky anielik krasny...

jankaaa objednala som od jednej kocky z MK novu satku ktoru netreba viazatt ...sa tesiim kedy doraziiiii 😀

renca3
1. júl 2008

mario...juniorovi blahozelam. urcite sa prebojuje do poslednej skupiny a uvidime ho aj na obrazovke.

no tak tie prerabky vam nezavidim, ze to robite pocas byvania. my potrebujeme nieco este opravit, ale nema kto. proste nie su volne firmy. mam pocit, ze polovica Slovenska stavia a preraba domy, ci byty. takze stahovacka sa toto leto zrejme nekona. 😒

zuzka...asi v tom teple malej tak nechuti papat. aj nas Teo ma uz obdobie vzdoru v plnom prude. ked si predstavim, ze sa to zlepsi az niekedy po 4 rokoch.... 😝 aspon u Lea to tak bolo.

stankalm
1. júl 2008

Ahojte..
Mario...aj moja Tamarka teraz ako sme u svokrovcov v rodinnom dome a cely den je vonku, tak kolena sama modrina, vecer ju vyzliekam uplne spinavu ako prasiatko, ale zato velmi stastnu 😉 Je tu spokojna, robi si co chce, hocikde si sadne, beha a tak. Som ale zvedava, ako si zase zvykne na mesto, lebo minule sme si odskocili odtialto a ona si v pohodicke sadla na pesej zone na strede chodnika pre cyklistov na zem a spokojna...
Inak obdobie vzdoru je aj u nas, dnes sa trhala s jednym chlapcekom o motorku a jednoducho ju musela dostat ona, esteze ten chlapcek bol zlaty a ustupil...ale chcela by som to aj ju naucit...len neviem ako ☹
Proste ked nie je podla nej, tak hotovo, srdy a tiez je strasne nervna...No ale ako pise Renca, snad to do 4 rokov prejde 😒

No idem este povesat pradlo...tak vsetkym dobru nocku a krasne slnecne dnicky prajem.

zuzka111111
autor
2. júl 2008

renca to ani nesranduj
uz raz mala taky asi mesiac pred porodom potopm to preslo a teraz znovu ...a dufam ze to znovu prejde ale ona je aj doobedu znudenaaaaaaa doma a vonku nestiham ist ... 😒

ajduska
2. júl 2008

ahojte.... 😉

jani, aj ja by som svokre deti vďačne nechala, len ona nemá nejak záujem.... 😒

zuzka, ja mám doma niečo podobné, Timka jačí, keď nie je po jej, dokonca tlčie tých starších,najmä Tomáša a potom sa príde líškať, ako keby nič....ale "výšky" má riadne, počuje ju stopro celý panelák.....a v autobuse cestou z Bulharska dostala taký hysterický záchvat zlosti, že všetci len čumeli a ja som sa hanbila jak pes....ale vyrastú z toho, neboj, aj tí moji vyrástli 😉

viktoria
2. júl 2008

ahojte.......ani nestiham citat co ste tu popísali......
ja robím ako dracica, akurat teraz som mala 2 dni volna lebo môj otec isiel na pohreb a deti nemali kde ist..tiez mam taku aktívnu svokru. 😠
inac, u nas vsetko po starom akurat od vcera sa mi na hrudi urobili strasne pupence uz ma aj bolia a je to zo slnka, tak neviem ci som alergicka abo co.........
v sobotu mame u nas v obci velke oslavy a ja tam budem do noci capovat pivo.......takze budem v robote, lebo masiar u ktoreho robim tam bude varit gulas, opekat klobasy a tak........
no idem do sprchy............

renca3
2. júl 2008

viki...tak od mesiarciny aj ku krcmarcine? no bude vam veselo. tak nech ti velmi nepeni... 😅
inak aj mne sa robia take cervene pupaky v dekolke, ked som dlhsie na slnku. 😒 je to alergia na slnko.
no co budem v lete chodit v rolaku? 😝

sillas
2. júl 2008

ahojte baby..
nejako nestiham...mam nejaku letnu unavu či čo.. 😀
ale aspon akotak počítať som si to všetko stihla..len už neviem čo bolo na začiatku..tak na tolko veci ani neviem reagovať.. 😒
ajduška..je super že všetko dopadlo v poriadku..myslela som na vas..

my sme ok..zdravy a to je podstatne, užívame si teplo..ja do štvrtej v kancelárii.. 😀

na buduci týžden mam dovolenku, ale čo budeme robiť ešte netušim, budem sama s detmi..

jankamanikova
3. júl 2008

Ahojte!
Konecne som tu, ale nam net ide ako sa mu zachce ...

Mam pre Vas kopec noviniek ...

No v prvom rade sme mysleli, ze v utorok v noci ideme rodit. Od pol jedenastej do pol druhej v noci som mala neskutocne caste kontrakcie. Jany bol zmateny, ja som sa tesila a deti - akoby citili, ze sa cosi deje - tak presne v tom case budili. Tak sme pripravili veci, a cakali - vsetci styria.
Potom sa to ukludnilo a do rana nic. Sli sme k dr., ze kontrakcie tam su, ale ze sa neotvaram (co je normalne, lebo my sa pomaly otvarame). Vcera bol pokoj a aj dnes. Takze telo sa pripravuje a bude sa este dlho pripravovat. Tasku mam zbalenu, byt je konecne v krabiciach, takze uz len cakam "so zalozenymi rukami".

Po druhe - stahovat by sme sa mali o dva tydzne, ked nam daju list vlastnictva z katastra, tak dostaneme aj kluce od bytu. Tak sa velmi tesime. Boli sme v tom byte pozriet, tak som sa do neho nanovo zamilovala. Dali sme tam vymerat okna, nech je to vsetko pekne nove. Velmi sa tesime a aj deti, ze budu malovat steny. S Janym mame pocit, ze sme ako "novomanlzelia", tak sa tesime na ten byt.

Po tretie - s Mario sa nevidim, lebo ako pise nestiham ani ist na WC, ale chystam sa jej volat uz dva tyzdne, tak verim, ze to do porodu stihnem 😀 😀 😀 😀 😀 .

No, inac sa mam vynikajuco. Chlapci mi daju teraz riadne zabrat; snazim sa niektore veci nepripustat, lebo by som bola zbytocne nervozna. Ucim sa ignorovat vsetky ich neziaduce prejavy. Nie vzdy to vychadza, ale snazime sa.

Nas Matusko vyzera ako "trestanec", lebo ma modriny vsade - aj na tvari. No, naozaj vyzera ako chudacik. Ale co s nim mam robit? Vsade vlezie, vyskoci, padne, bije sa s hocikym (najviac s Janikom). No, nestrati sa, lebo je dost bojovny a priamy. Janik je uplne iny. Sme zvedavi na tretieho. Este uvazujeme nad zmenou mena ...

Tak sa majte, idem zehlit plienky a budem cakat ... 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre