Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

aviril
13. júl 2008

ahojte. janka samozrejme ze som pisala o martinkovi, ze ked som ho zacala dokrmovat tak lepsie kakal lebo tiez zvykol az po 2 tyzdnoch kakat. adamko si este hovie na mojich cicikoch.
my sme sa boli vcera aj dnes kupat no bolo super.

renca3
14. júl 2008

juj tie kiahne su strasiak. ako mi povedala kamoska, nikdy nie je vhodny cas na ne. ja mam stale tie vakciny v chladnicke. uz je to aj povolene na SK, ale stale vaham s ockovanim. nakoniec si ich aj odkrutime. 😒

jankamanikova
14. júl 2008

Ahojte!

Renca - blahozelam k "prvej noci" 😉 ; ja by som neriesila, ako ich udrzat v dome. Ja by som sa s nimi vyvalila na tu zahradu, nasi by boli absolutne happy z takejto moznosti. Nas Janik stale sa modli, ze budeme mat dom a uz ma aj jasnu predstavu 😀 . Je mu jasne len to, ze momentalne sa stahujeme do bytu a ze budu mat vlastnu izbu a tak. Ale o dome si hudie aj tak svoje 😀 😀 😀 😀 😀 . Dokonca, ked niekam cestujeme, tak nam ukazuje, ktory dom by sa mu aj hodil a ktory nie.

Martinka - neries kiahne, ries dovolenku 😉 😉 a tes sa. Inac pojdem miesto Teba ja 😎 .

Mame sa dobre, mame za sebou horuci, pekny a romanticky vikend. Tak sa vytesujeme. Dnes prsalo, takze doma, co vobec nevyhovuje mojim chlapcom, ale aspon mi pomahali zase co-to pobalit. Teraz ich uspava tatino a ja idem jest (ako vzdy).

Pa.

martina236
14. júl 2008

janka 😀 😀 😀 😀 tesim, tesim, len aby som sa nepretesila... a dobru chut

renca3
14. júl 2008

martinka...pozrela som fotecky v albume. mala je krasna. v Balogu sme boli silvestrovat, ale vlacik sme vynechali, lebo bolo 10 stupnov pod nulou. 😝 asi by nepomohla ani poriadna slivka. 😉

martina236
14. júl 2008

renca, dakujem za Carolinku 😉 ze poriadna slivka, xi, xi

ked sa vratime z dovolenky, tak by sme chceli pozriet s malou 1x na chopok. my to uz mame pekne zbehane a myslim, ze by sme to mohli uz absolvovat vsetci traja+ niekto, ked sa prida 😉 , uvidime...

no, zmlsala som magnum, idem do hajan, dobru nocku

jankamanikova
15. júl 2008

Ahojte ... martinka na ten Chopok sa pridavame aj my (ale az po porode) 😀 😀 😀 😀 😀 .

No, ako vidim a citam, vsetky dovolenkujete. A mna ste tu nechali samu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Ale u nas prsi a prsi, tak sme bud doma; dnes trochu v MC a potom zase doma. Ale som rada, ze sme trochu doma, lebo robime aspon nejake inakvejsie cinnosti ako len behanie po vonku. Citim sa dobre, v sobotu mame ist na svadbu, tak asi pojdeme (uvidime, co povie Jany). Stahovanie sa zase trochu komlikuje, ale ako to byva, nic nie je idealne.

Prajem pekny vecer.

martina236
15. júl 2008

caw Jani, ja nedovolenkujeeeem. som tu. akurat mi doprala pracka, tak bezim vyvesit, este ma caka melon, mnami, mnam a potom do perin, lebo rano skoro vstavame, ideme do BA, ja na stomatochirurgiu, idu mi robit resekciu 😝 😕 no mam dost, zatial som v poho, len ked do kresla sadnem mi nebude vsetko jedno.

renca3
15. júl 2008

mata...resekciu? a preco? drzim palce.

janka...ked sa chystas na svadbu, asi sa citis naozaj fajn. ja som sa svadbila tyzden pred porodom, ale uz to bolo o nicom. po par tanecnych variaciach som mala brucho ako skalu. vlastne ani sediet som nevedela dlho. uz to bola taka velerybia postavicka. 🙂

dnes som balila zopar veci z oblecenia a triedila uz nenositelne. postupne sa zmierujem s tym, ze sa uz nikdy do vela siat nezapnem. lenze ja tu skreckujem veci zo strednej. a to bola ina moda. 😅 ani nenapisem, spred kolkych rokov su. 😉 ved moda sa vracia i ked vzdy s nejakymi zmenami. 🙂

zoya1
15. júl 2008

ahojte, som tu len tak na skok, ale ako čítam všetky ste v poriadku, aj detičku sú zdravé - a to je hlavné. My sa od štvrtka chystáme na takú menšiu dovolenku do Maďarska. Je to z mojej roboty - platé z odborov (moja mamina sa smeje, že zažívam druhý socializmus - dovolenku ROH). Zoja sa práve dostala z angíny, tak dúfam že tam nič nenachytáme, respektíve neprechladne nanovo, lebo počasie nám nehlásia bohvieaké. Ale tak 4 dni hádam nejak vydržíme. Dodo sa už nevie dočkať, ten už vidí len tobogány.
Pozdravujeme všetkých.
Janka drž sa - už sa to pomaly blíži.
Martinka - dúfam, že vás tie kiahne obídu. Inač aj ja čakám kedy to moje detí dostanú, je zvláštne že Dodo chodil od roka do jasieľ a ešte ich nedostal a už bude mať 6.

martina236
16. júl 2008

cawte, uz som doma, huraaaa 😝 .mam to za sebou, ale som z toho psychicky uplne v prdeli. radsej si este odrodim ako takyto zakrok. este ze ten lekar bol vtipalek najvacsi a vlastne vsetci co tam robili, tak sa vobec nezaoberali vykonom, ale dristali jedna radost. hubu mam este spuchnutu ako cernosko, analgetika funguju, tak ma to zatial neboli.
pre rencu: preto resekcia, lebo po vyberani nerva a xtom cisteni stale ma bolelo na dotyk dasno, takze neostavalo nic ine len rezat a vycistit, len som neratala ze to budu robit takymi mechanizmami ako robili. fuuuuuuuj. buduci tyzden vyberat stehy. dostala som atb, takze sa liecim 😒

zoya, krasny pobyt v madarsku. uzite si.

pekny den

renca3
16. júl 2008

tak martinka...nech to rychlo preboli. moj peto bol pred rokmi na resekcii a spomina na to velmi zle. ale nemoze to samozrejme porovnat s porodom. 😅

zoya...nech mate pekne pocasie a virusy nech vas obchadzaju. 😉 taka dovolenka ROH nemusi byt zla. moje byvale kolegyne mali same dobre a vtipne zazitky z tychto akcii. 🙂

martina236
16. júl 2008

uz sa dopujem tabletkami, lebo injekcia vyprchala uz davno, je to des. ani som dnes poriadne nejedla. karol ze vyzeras ako z planety opis 😠 , ale smutne je ze ma pravdu 😀 😀 😀 . mam to tak napuchnuteee
jaaaaj renca na toto radsej ani nespominat. este teraz ma chyta slabost, ked si spomeniem ako ma tam mucili 😕
asi sa poberiem pomaly spat, zajtra mam zase o prigram postarane, ako inak zubar, ale uz tu v NR. este ze to moje dietatko moze byt v jasliach, lebo by som to ani nemohla vsetko absolvovat. dobru noc

jankamanikova
16. júl 2008

Ahojte!

Martinka - co je to ta resekcia? Ja tomu nerozumiem ..., a zubara nemusim, ale asi budem musiet aj absolvovat zopar navstev ...

Zoya - pekne kupanie ...

Ja som bola u kamaratky, robila mi melir na moju cervenu farbu, ktoru som si dala minuly tyzden. Tak vyzeram (ako vzdy) suprovo, tesim sa ... Mozem ist rodit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

Stahovenie nabralo obratky, ale kataster pozastavil koli predajcom par veci, takze som zvedava, dokedy budeme cakat. Snad sa to pohne. Uz sme si vypytali kluce, tak nam ich daju a mozeme v pondelok malovat a vo stvrtok stahovat. Ale este uvidime, budeme riesit za pochodu (ako vzdy).

Drzte prsty, ja Vas budem o vsetkom informovat.

Majte sa julovo ...

martina236
17. júl 2008

jani, operacne mi odstranovali z korena zuba vacok atd. nebudem zachadzat do podrobnosti pripadu 😝 .
rano ked som vstala a pozrela sa do zrkadla, ze cooooo 😕 😕 opuchnuta este viac, ale rychlo som dala lad, tak to trochu stlmilo, takze sme vyrazili do jasiel a k zubarovi. dala som do poriadku auto trosku, navarene uz mam... uvidim co bude poobede, hadam pocasicko vydrzi, snad niekam vybehneme.
pekny den vsetkym

jankamanikova
17. júl 2008

Ahojte!

Martinka - tak znie to velmi "romanticky" ...; asi by som sa na to nedala nahovorit ...

Dnes sme boli na poradni, tak je vsetko ok. Dr. isiel na dovolenku, tak ak chcem s nim rodit, musim na neho pockat, kym sa vrati 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ; alebo pojdeme niekam inam. Prietoky su super a aj CTG, vsetci sa cuduje, ze este chodim a som 2in1. Ale uz mi aj zacinaju verit, ze u nas to pojde pomalsie. Babo kope nesmierne vela. Cele tehu nekopalo tak, ako posledne dni. Joj, tesime sa velmi na neho.

Mame sa dobre. Vcera a aj dnes sme boli na konoch, tak chalani ponahanali sliepky a kozy. Tak bola sranda. Postupali par hovienok, takze vona uzasna, ked sme prisli domov 😀 ; ale hlavne stastni a spokojni ...

Prajem pekne dni, vecery a nocky ...

aviril
17. júl 2008

ahojte.
janka, tak rýchlo sa presťahujte aby malinké už prišlo do vášho vlastného bytíku. stále sledujem, či si už náhodou neporodila, ale keď ešte si zvyknutá aj prenášať, to ti nezávidím. mne už posledné dni všetko liezlo na nervy, už som ledva čakala, kedy porodím. každopádne prajem lahký pôrod.

u nás ako vždy blázninec, všade bordel, nestíham. ale kašlem nato, veď sa kvôli tomu nezbláznim. na net tiež moc nechodím, teraz mám doma notebook, tak surfujem trochu, ale za chvíľu už padnem mrtva do postele.

tak sa zatiaľ majte.

martina236
18. júl 2008

jani, nerobila som to v ramci skraslovania, takze nahovaranie nebolo nutne. kedze nebola ina moznost zub vyliecit.

sillas
18. júl 2008

caute baby...
ako vidim..nikomu som tu ani nechýbala.. 😀 a to čo sme si odžili za tieto dva týždne ..no aj dobre aj zle..
týžden dovolenky bol super...boli sme na chate na horach.. a potom u znamych a chodili sme sa kupať, počasie sme super vymakli..
ešte sme chceli isť v nedelu do BA, ale Riško nam to prekazil teplotami.. cez den 38,8...3 hodiny cesta domov..on ani nemukol..bol ako obareny...v noci 39,5..zabaly..lieky a tak dookola..cez den nič a v pondelok v noci zase to iste..bola som doma sama, darhy mal nočnu, totálna burka každu polhodinu, tak som to nejako zvladla doma zabalmi, ale pod 38,8 mu neklesla za celu noc, nechcel piť. iba spať a spať...dookola opakoval..buva..buva...
tak sme sa rano vybrali za dr, bola som už aj v pondelok, ale nič nezistili, lebo nič mu nie je..tak som v utorok šla zase..tak nas poslala do nemocnice, že kedže sme sa boli kupať, tak to môže byť aj zapal močových ciest..tak predsa pre istotu..a v moči mal aceton na tri krížiky..takže dehydrovany..tak nam tam urobili vyšetrenia, tak všetky ok, trošku oslabena imunita, takže nas napadil "iba" nejaký vírus..takže bol 36 hodin na infuziach, dnes nas pustili domov, sme bez tabletiek..takže naozaj nič "vážne"...ale ta dehydratacia fakt nie je sranda baby...Riško mi celý den a noc prespal čo bol zoslabnuty..teraz je už z neho riadny čert a končene po 5 dnoch začal jesť...
v nemocnici nič nechcel..a sa mi sestričky čudovali že ako to že nechce suchý rožok s mliekom a tak..a stále mlete maso s kašou a menili omačku, raz kôprova, raz fazulova a tak, Rišo ked to videl sa mi hadzal o zem.. 😀 😀 tak ked som povedala že čo on doma je a ma rad, tak krutili hlavou, že v nemocnici dostavaju dojčensku stravu a že čím o ja krmim 😕 😕 no akože kde sme? ved od jedneho roka papa všetko to čo my.. 🤐
a ked som sa spýtala že nejaký syr, maslo, alebo šunka k tomu rožku, takže take dojčatam nedavaju...no parada...
ale sme tu celý a zdravy...to je hlavne..

som rada že ste všetky v poriadku a ako tak vidim, my ešte dlho zostaneme pri našich slovenských dovolenkach, neviem si predstaviť že by sa toto stalo niekde za hranicami.. 😕 😕

ja si myslim že na tých teermálnych kupaliskach niečochytil z vody nejaký vírus.

prajem vám krásny víkend..

a janka nech sa už to stahovanie nekomplikuje, aby ste to všetko pekne stihli, držím palce a velmi na teba myslim, aby všetko prebehlo rýchlo a hladko.. 🙂

PS:idem si to uložiť, lebo keby mi toto cele vyhodilo asi by ma j..o.. 😀 😀

sillas
18. júl 2008

je tu tu... 😅

renca3
18. júl 2008

sillas...nepisala som to, ale uz som ta postradala, ze kde si tolko mimo PC.

tak ste si uzivali. takze viroza potvora. ja som toto prezivala s Leom ked mal 1,5 roka na Krete. hotel bol vybaveny aj lekarom. no ale samozrejme mi dal ATB pre istotu. ked mal takmer 40 teploty, nevahala som pri 1. dietati. teraz by som mu ich len tak nenasadila. aj sme vtedy chceli skor odist, ale nedalo sa to vybavit. a tiez to schytal v bazenoch urcite. 😒
ked ma u Lea strasili s infuzkami, stiekala som mu vodu striekackou do ust. nevedela som si ho predstavit nehybne lezat s ihlou v ruke. 😉

janka...tak nech sa tie papierovacky uz pohnu, aby ste uz mohli byt vo svojom. 🙂

Leo bude skolkovat aj na buduci tyzden a potom nam zacinaju prazdniny. to aby som na kazdy den nieco vymyslela, lebo doma narobia drevaren. dnes sme boli poobede v ZOO. uz tam bol tolkokrat, ze ho to tam uz ani nebavilo.

sillas
18. júl 2008

renca..teraz je to už super..napichuju tie ohybne ihly, takže Rišo na druhy den veselo s tým chodil a ked zistil, že sa da ten stojan posuvať tak mi iba ukazoval aby som s tym pohla aby sa dostal k oknu a tak... 😀 😀 na sranda..takže nemusia byť priputany..to si neviem ani predstaviť ako by vykvačeny ležal 36 hodin.. 😕 😕

ja som tento týžden bola neplanovane doma...teda dam si vypísať očr, teda ošetrovne, som zvedava kolko dostanem, lebo 5 dni dovolenky je dosť, musim si ju šetriť, lebo jej nemal vela..a do konca roka daleko, ved predsa tam 1-2 dni pre chorobu či jeden či druhy.. 😒

jankamanikova
18. júl 2008

Ahojte!
Sillas - ja som aj tusila, ze nieco ste "vyparatili". Ale hlavne, ze ste super a zdravi. Sestrickam by som odkazala, ze Tvoj maly uz nie je dojca, ale batola; a ze co mali z biologie, ked toto nevedia. Ale to je v nemocniciach tak. Ja mam uz tiez hrozu z nemocnice a z porodu. Dnes sme boli aj na "pozehnanie pred porodom" (to sme absolvovali aj pri prvom a druhom); tak sa smejeme, ze uz mozme rodit 😀 . Ale ja sa aj tak dost bojim, ze co bude s detmi a tak. Snad to zvladneme.
Dnes nam dal majitel kluce od bytu, tak sme mu vdacni, lebo mozme v PO malovat a stahovat; a snad kataster sa pohne a bude vsetko ok.

Chalani su zdravi, dnes prsalo, poobede krasne. Ide vikend, tak si ho uzivajte a hlavne budte zdravi.

Pa.

jankamanikova
19. júl 2008

Ahojte!
Prajem pekny vikend.
My sme doma, chlapi isli kupovat farby a Matusko zaspal, tak mam veget.
Drzte sa a chodte von, lebo je krasneeeeeee ....

bammbi
19. júl 2008

Ahoj Janka,
baby maju o teba v augustovkach strach, lebo si sa dlho neozvala...
...ale ako vidim, drzite sa fajn 🙂
prid niekedy kuknut, baby uz zacinaju rodit, Lumah vcera porodila nadherne zdrave dvojicky, chlapcekov Filipka a Davidka... 😵

renca3
19. júl 2008

janka...tak si na roztrhanie. to je dobre, ze odovzdavas skusenosti v augustovkach. mimochodom, meno Jakubko zostava? lebo ako pozeram do kalendara, bude mat meniny s narodkami kusok za sebou. 🙂

jankamanikova
19. júl 2008

Renca - ze skusenosti. Ako vzdy som asi jedina, co ma iny nazor ako ostatni 😀 😀 😀 😀 😀 . Este nad menom uvazujeme, zvazujeme. Jany sa smeje, ze tento nas problem vyriesi uz len to, ze to bude bambula 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Ale nie, meno este poctivo vyberame. Cakam, ze mi babo povie, ako sa chce volat 😉 .

jankamanikova
20. júl 2008

Ahojte!
Tak sa zda, ze si tu pisem sama so sebou. No, co uz. To som ale dopadla 😎 .

Dnes sme mali nadherny den. Boli sme v Nitre na Sihoti, spontanny moj napad, a bolo tam divadielko a aj koncert. Tak deti sa velmiiiii tesiliiiiiiiii. A aj my, lebo ked sme takto vonku, nic im viac netreba. Mame sa dobre. Tento tyzden na nas myslite - od zajtra pridu malovat maliari (do konca tyzdna), vo stvrtok (co je termin porodu) sa stahuju nejake veci z PO a v sobotu sa stahujeme definitivne my a uz tam ostavame (dufam 😀 ).
Trochu sa bojim o deti, vlastne Janik - ten je v pohode, zvladol 6 stahovani, tak toto nebude problem; ale Matusko mi robi starosti. V noci sa budi, hladka brusko; vcera v tom byte plakal, ze tam nechce byt, ze chce ist domov. Aj ja som si poplakala, ale snad to dopadne dobre. Tak drzte palce, budem Vas informovat.

Pa.

renca3
20. júl 2008

janka...neboj, ked tam budete mat nastahovane veci a deti hracky, bude doma v novom. 🙂
my sme mali aj taky problem, ze Teo v dome visel na mojich rukach a nechcel chodit po svojich. ale uz tam pobehuju ako doma. ved bodaj by nie, po tolkych mesiacoch. a uz tam maju aj hracky, tak v pohode. 😉
caka vas perny tyzden. tak nech maliari makaju a nech neprsi, aby rychlejsie schlo.

mario
21. júl 2008

Janka, neboj zvládnete to v pohode, ked to Laura rozchodila, tak ten tvoj vegeťák Matúško tiež rýchlo zistí, kde je doma. Tvoje detičky nebudú mať ani čas riešiť,že sa presťahovali, lebo vás čaká oveľa vačšia udalosť a tá vás všetkých zamestná. Čo sa týka nz pôrodnice, mala som len tie najlepšie skúsenosti.
My sme doma asi celé leto, dnes nám vyrástlo okolo domu lešenie, stále tu pobehujú robotníci, tak je veselo.
Kúpaliská a bazény, nikdy! Raz sme robili porovnávačku v labákoch - vodu z troch kúpalísk a vodu priamo z WC, hádajte, ktorá bola najčistejšia a najmenej závadná? Odpoved si asi domyslíte! Nechcem vám kaziť potešenie z kúpania, ale deti do troch- štyroch rokov tam nemajú čo hľadať, lebo následky sú nielen okamžité, ale hrozbou sú hlavne tie, čo sa prejavia po mesiacoch a niekedy aj rokoch.
Prajeme krásne leto.
Renca, my sme bolo v zoo vo štvrtok a táááák sme zmokli, že sme sa museli v auparku nanovo obliecť a dokonca aj topánky som si musela kúpiť nové.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre