Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
6. aug 2008

caute
rano som tu nieco napisala, ale Teo mi vypol pocitac, tak znova.
chcela som sa opytat, ci sa aj vasi drobci realizuju kreslenim po stenach. doteraz boli u nas pastelky tabu, ale odkedy Leo prazdninuje, pribudlo nam zopar kresieb od Tea na stenach. vcera mi dokonca popisal fixkou tapacirovanu stolicku. ja pre toto asi nikdy nenajdem pochopenie. vy ste ako na tom?

inak Teo vystraja pekne kusky. ked sme boli vonku, pytam sa ho ze co papa a on ze "acku" teda zuvacku. a naozaj prezuval zuvacku, ktoru nasiel na chodniku vyzuvanu, spinavu.
dnes si hodil zubnu kefku do WC. ked ho vecer sprchujem, hodi sa na brucho a chlipe vodu, co odteka do odtoku. a este ine veci dokaze. proste musime byt stale v strehu. 😝

stankalm
6. aug 2008

ahoj renca...no som sa pobavila na Tvojom prispevku a v mnohych situaciach ako keby som videla nasu Tamarku...steny mame tiez popisane perom, aj kozenu stolicku v kuchyni, nejde mi to nicim dolu, ale stale jej hovorim, ze kreslit alebo pisat moze iba pri svojom stoliku, tak v poslednych dnoch mam pocit, ze to uz "chape"...vodu pije aj nasa, my sa kupkame vo vanicke a taku pije samponovu ☹
No a vonku co mi obcas robi, katastrofa, ved aj preto som mala ten ukazovak narazeny...ked vidi mlacku, nie ze by isla do nej ako vacsina deti, co by som uz nejak prezila, ale ona si tam namaca ruky a dava si ich do ust...a za to bol ten vyprask, lebo ked ju pekne napomeniem, tak ma ignoruje a robi to furt...ale aj tak mam pocit, ze to len mna to moje dieta neposlucha a vsetky ostatne pekne posluchaju..ci mylim sa? 😒
A este obcas ked ju nevidim, tak odhryzne ten hrot z pastelky a zje to...pomoooooc 😠
A s tym wc...vcera zacala, ked sa vycika do nocnika, tak tam nieco hodi, napr. auticko, alebo minule cumel alebo si tam chce namacat ruky..boze co to ja mam za dieta. Nechapem ale kde na tie napady chodi 😖

Ale inak musim ju aj pochvalit, ked sa vycika do nocnika, tak ho vezme a ide vyliat do wc..sikulka..a potom si povie, ze "sama". Ale inak je strasne vsimava, nic jej neunikne a vsetko opakuje...
A aj u Vas je mania na jednu a tu istu rozpravku? U nas v kuse len jednu, nic ine ju nezaujima. Vecer nehrozi aby sme videli aspon spravy, ona pride, zapne dvd, poda mi ovladac a mame po aktualnych spravach ☹

No co uz narobime, niekto sa stazuje, ze ma moc aktivne dieta a niekto zase ma dietatko velmi zakriknute a bojazlive...navzajom si zavidime, ale no, neviem, co je lepsie ... 😝

sillas
6. aug 2008

baby...ste mi zlepšili pracovne nasadenieeeeee 😀 😀 ja som si podla prispevkov všetko predstavovala a ešte že som tu sama, lebo by si mysleli kolegovia že mi šibe ako sa usmievam na monitor,.. 😀 😀

stankalm..inak ja pastelky kupujem tie čo nevadi ked sa zjedia, su to take špecialne pre deti, tak sa pokukaj a takto ked sa stane nehoda, tak by to malo byť bez nasledkov... 😉

inak aj Riško aj stupi do mlaky a aj si v nej ruky umyje..bez vlhkých utierok ani na krok..Lucka od 15mesiacov kočik nepoznala..ale ked ideme von tak pre Riša beriem, lebo by som dve deti bez kočíka nezvládla, aj ked ma Lucku už netreba davať pozor..len predsa nemôžme isť stale tým smerom ako chce Riško.. 😕 v kočíku skáče, vyjde z neho vojde..no katastrofa..šerbel si dava na hlavu miesto klobuka..hadze sa o zem ked neviem že čo chce..
svokra sa hneva že načio mu davam stale cumel..ale keby ho nemal tak by všetko zo zeme zjedol, ruky by daval do pusy..a ja to nestiham stale sledovať, tak podla môjho nazoru je cumel riešenie aj na to..
Lucka mala do troch rokov a v pohode..ja sa nemienim rozčulovať nad takými vecami ked jednoducho ho to ukludnuje a tym padom nedava ruky a všetku špinu do ust..tak je to ok..
alebo sa mýlim?? 😕 😕

v noci sme ešte teplotovali..38,2..snad sa to už dnes znormalizuje..len ja nechapem on nie je ani zachripnuty, an nekašle, ani nesopli...ale odmieta teplu varenu stravu, je iba na suchom.. 😒

sillas
6. aug 2008

na všetko hovori že "žiža" akože horuce a nechce jesť..a jemu už ani hlavne jedno nezohrievam davam normalne..neviem čo sa mu porobilo.. 😕
llebo pozera ked varim a aby nechytal tak hovorim že žiža..no a on si mysli že to hadam nevychadne nikdy.. 😀 😀

sillas
6. aug 2008

inak už janka by mala byť tiež doma nie??
som zvedava už na jej príspevok..

renca3
6. aug 2008

takze nie je to len u nas take perne...
stankalm...uz davnejsie som bola v kuchyni a Teo prisiel a hovori, ze ja mnam, mnam. ja ze zjedol nejaku hracku ci co. utekala som do izby, aby mi ukazal, co papal. a kedze behal bez plienky, vycikal sa na parkety a rukou tapkal po mokrom a papal si ruky. mame asi podobne zalozene deticky, ze vsetko do pusy. a ako u vas, nic na neho neplati. Leo bol zive dieta, ale az takto sme nemuseli na neho davat pozor. ved jedno pokojnucne sme mohli mat. 😉 ale nie...som rada, ze su taki zvedavi, vnimavi a zdravi, kym nieco vazne fakt nezje. 😅
u mojej mamy ochutnal aj cistiaci prostriedok. vraj dobre plakal, asi ho to stipalo. vsetko musi byt Teovi dokladne nedostupne.

aj ja sa tesim na janku. uz by mali byt doma, ak vsetko prebieha ako ma. 🙂

stankalm
6. aug 2008

sillas..pokukam tie pastelky, dik 😉
Inak Tamarka nie je ani chora, ale nejak sa mi pokazila v jedeni, len sa povrta, zje trosku a uz jej niet..som z toho uz zufala, uz ma nebavi ani varit, ked viem, ze si to budem jest sama alebo to pojde do wc ☹
Stale by chcela len hocijake "cucu", to jej nedavam, len raz za cas, ale som uz z toho fakt zufala.
Na ranajky chlieb nehrozi, zlize len pomazanku alebo maslo a trosku odhryzne a to je vsetko, tak to potom riesime napr. pribinacikom..polievocka aku ma naladu, ale krmi sa sama, tak si to viete predstavit, druhe, neviem, asi len vtedy, ked je straaasne hladna alebo sa jej to "paci", najradsej by jedla len samotne cestoviny...olovrant-to zje jogurt a k tomu keksy "bebe dobre rano" alebo nieco podobne, a na veceru by stale jedla len parok...ake su Vase ratolesti? Zjedia vsetko co im date, ci tiez vymyslaju?
Inak myslim, ze v tomto mi ju pokazili svokrovci, lebo tam len prideme, este ani nevystupime z auta a svokra uz ma v ruke cukriky, ktore obsahuju min. 20 E-cok, dzus ktory sa len tvari ze je dzus a same somariny a potom samozrejme ze mi nechce jest nic ine, ked vidi toto.. 😠 No a ked sa ozvem, tak sa ofuci -svokru myslim 😖

No uz mi je moje dieta hore, tak ideme fungovat dalej..pa pa 😉

stankalm
6. aug 2008

renca...asi by si nase deti rozumeli, stacila by im jedna mlacka, taka riadna s blatom a my by sme mohli pokojne pit kavicku 😀
U nas to tiez plati, ze vsetko musi byt nedostupne, ja to dodrziavam, ale manzel, tomu je jedno, ten sa somar este smeje, takze mam doma deti dve...ale on bol taky "betar" ked bol maly, tak to ma asi mala po nom ☹

ajduska
6. aug 2008

baby, som sa teda zasa dobre nasmiala...presne, ako píše sillas, ešteže som v robote sama, lebo by si mysleli, že som trafená 😀
netrápte sa, všetky deti sú rovnaké, aj naša Tima je číslo, už ma ani nenapadá, čo všetko povystrájala - len po stenách zatiaľ našťastie nepíše, zato po nich píše Tomáš - a na zemi je zvalená v jednom kuse, minule som sa hanbila jak pes, bola som s ňou niečo vybavovať na úradoch, vyobliekala som ju, že dievčatko, tak suknička, vrkôčiky...no mali ste vidieť, čo tam dorábala, 4 chalani sa môžu skryť, váľala sa po zemi, krútila sa tam, celkom fajn im to tam pozametala a bolo horúco, tak všade mali pootvárané dvere, no a ona samozrejme musela všade vbehnúť, som ju ani nestíhala chytať a do jednej dokonca vošla štvornožky, že hav-hav...všetci sa na nej smiali, že aká zlatá, len ja som už mala nervy v ťahu 😀 😝
a z toho, že si dáva špinavé ruky do úst, alebo si tam kadečo pchá, si už dávno nič nerobím, lebo by som sa zbláznila a pri Tomášovi som si zvykla...ma teraz napadlo, keď ste sa bavili o tých mlákach, my sme mali (to mal niečo málinko cez rok) pri činžáku jednu jedinú a vždy v nej sedel, namáčal si tam čiapku a žmýkal si to do úst...zakaždým som ho bola 3-krát prezliecť a potom som vždy rezignovala, povedala som si, že 10 minút ho nechám a potom ideme domov,,,taký bol šťastný 😀 ...............aspoň majú tie moje decká prirodzenú imunitu, aj keď je pravda, že v meste by som sa asi bála , že niečo dostanú 😒

Timka jedáva sama, ale tá zas veľmi nechce cestoviny, najradšej len čisté zemiaky alebo ryžu, mäso požuje a vypľuje....a najradšej jedáva s ocinom, ja keď jej dám jesť, tak veľakrát nechce, ale keď to isté o chvíľu ide jesť muž, tak sa mu nanosí do taniera a ide sa zadusiť a on mi potom vyčíta, že čo som jej nedala jesť, keď je chúďatko taká hladná 😠

jankamanikova
6. aug 2008

Ahojte babule moje!
Tak od vcera sme doma a nastudovala som vsetko, co ste popisali.
V prvom rade, nechapem aky zmysle pre pisanie ma moj manzel. Klobuj dole, snazil sa.
V druhom rade, dakujem za vsetku podporu, gratulacie a za to, ze ste nam drzali palce.

No, porod bol absolutny zazrak. Nechapeme a sme z toho uplne mimo. Mali sme uzasneho dr. (k tomu velky fesak - po mojom manzelovi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ); bol velmi trpezlivy a pokojny a vsetko nam vysvetloval. Sestricky boli uzasne a mali sme aj izbu, kde som bola sama, co bolo stastie, lebo vsetky izby boli uplne obsadene, len ta jedna bola volna. Asi nik nechcel platit 😀 .

Jany popisal porod uplne presne. Akurat ze kontrakcie zacali o pol desiatej vecer hned po tom, co som si dala horuci kupel. Po kupeli bolo jasne, ze maly ide na svet. Vsetci spali, len ja som sa prechadzala po byte, pozerala film, pripravovala tasku a zapisovala kontrakcie. Teda ich casove rozpätie. Rano o piatej sa zobudili deti, akoby tusili, ze sa cosi deje. Hlavne Matusko, ten kde videl, ze odchadzam do izby predychavat kontrakciu, tak utekal za mnou a dychal tiez a hladkal brusko 🙂 .

No, a potom odchod do nemocnice. Velmi sme sa tesili, boli sme plny ocakavania a nevedeli sme, co bude. Isli sme ruka v ruke, ako zalubenci v nejakom filme 😀 😀 😀 😀 a vsetci naokolo na nas cumeli, ze ako pokojne ideme na porod 😀 .

Tesim sa, ze to takto dopadlo. Povazujem to za zazrak a som velmi stastna! Jakub je uzasne pokojne dieta. Dojcenie rozbiehame, snad sa to upravi. Este som velmi ubolena a unavena, vsetko ma boli (kedze bol nastrih) a spanok? To je co? No, dlhy cas si nepospim, snad pride cas.

Chalani maleho zboznuju. Boli za mnou aj v nemocnic. Najviac chce babo Matusko, ten nechce k Jakubkovi nikoho pustit. Je to "jeho babo". A Janik na Jakubka pozera s velkou baznou a stale, ked dojcim, chce byt pri tom a pozera sa. Obaja ho pusinkuju a mojkaju, hladkaju. Jany je z toho v strese, ale oni mu neublizia. Som rada, ze Jany ma dovolenku, lebo by to bolo narocne. Som zvedava, ako to bude, ked pojde do prace.

Inac, ked sme prisli s Jakubkom z porodnice, tak mi obaja chlapci velmiiiii vyrastliiiii. Hlavne Matus. Neskutocne su velki v porovnani s tym drobcom.

No, idem spat.

Mario - prisla svokra. Teda Janyho svokra, teda moja mama 😎 😎 😎 😎 😎 😎 .

renca3
7. aug 2008

janka...no uzasne ste to zvladli. tak nech sa to dojcenie rozbehne ako ma.
aj mne sa Leo zdal neskutocne velky, ked som ho po tyzdni videla po navrate z porodnice.

sillas
7. aug 2008

Janka som rada že ste doma v poriadku a pomaly všetko rozbehente a najdete režim..
to je sranda ale aj ja ked som prišla domov tak Lucka mi pripadala ako obrik..ked som videla tie jej velke ruky.. 😅 ale to všetko preto,lebo tyžden sme kukali iba na tych drobcov a zrazu "hop" taký rozdiel..

rýchlo hod potom nejake foto, lebo sme určite všetky nedočkavé..

Riško ešte stale mal teplotu celý den a aj v noci mu vyšla ešte na 37,8..zajtra ideme na kontrolu..tak uvidime.

inak som totalne nevyspata...a mam pocit že to už nikdy nedoženiem...rozmýšlala som nad tym že by sme RIška skusila dať do detskej, možno by lepšie spal a ani sa tolko nebudil, možno skusime ked vyzdravie,
len neviem či si zvyknem na muža v posteli.. 😕 😕 po dvoch rokoch.. 😀

renca3
7. aug 2008

sillas...ked si taka unavena, ani nezbadas, ze mas pri sebe o kus vacsieho chlapa. 😀
u nas sa spanie zlepsilo, ked spia sami v detskej. mozno sa v noci aj mrvia, ci cosi rozpravaju zo sna, ale sa nezobudia a podstatne je, ze sa nebudime ani my. 🙂 su noci, kedy Teo zakrici na nas a dospi noc s nami.

jankamanikova
7. aug 2008

Ahojte!
Tak spanie neriesime. Vsetci spime v jednej izbe, Janik ma svoju postel a Matusko s nami a aj Jakub. A odkedy je Jakubko s nami, tak vsetci chcu spat pri nom 😀 😀 😀 😀 😀 . Chudak Jakub, tolko ma ctitelov, ze mu to asi pojde na "nervy" 😀 .

Jany siel s detmi do Patiniec, vraj tam boli, aj ked bola v nemocnici. A deti, ze beru aj babo 😀 . No, to by bolo ... A ze preco nejdem aj ja. No, mame to doma koepc vysvetlovaciek, ale Janik to krasne chape. Inac Jany zacina riesit nocnik u Matuska, lebo su mu male vsetky velke velkosti plienok a tlacia ho. Tak som mu povedala, je to na tatovi, lebo ja nemam cas. Ale zda sa, ze tatino ma na moje deti lepsi vplyv a autoritu. Oni ho zboznuju, tak verim, ze Matusko sa to nauci.

Fotky budu, len sa k nik musim dopracovat.

sillas
7. aug 2008

renca no som zvedava--uvidim či sa odhodlam Riška prestahovať, ale myslim že by sme sa lepšie vyspali, lebo teraz sa budi aj na to, že ked nahodou zobudi a vidi že ja ležim na vankusi lebo on z neho odišiel..tak ma vyhana a kriči buva..buva..potom sa mrvi..ja neviem kam si mam lahnut.. 😀

janka super..že Jany sa tak stara...no čo už dobre si si vybrala.. 😉 aspon ich "vyvenči" a unavi.. 😉
a ty sa môžeš venovať Jakubkovi..no som zvedava ako bude ked Jany pôjde do prace, lebo ja si to neviem celkom predstaviť.. 😕 ale ty to určite zvladneš...
ved nič ine nam neostava.. 😀

no baby ja problem za problemom...od pondelka ma pobolievala prava slabina..tak že ked som sedela som sa nevedela rýchlo postaviť a potrebovala som to rozchodiť..no a je to čím dalej tým horšie..tento týžden som vela chodila..no a už neviem ani nohu zdvihnuť..ale sa prevratiť na opačný bok na posteli.. 😕 si rukami musim zdvihnuť nohu 😕 😕
som z toho hotova..som ako invalid..a bolest mi vyžaruje do celeho stehna a kolena.. 😕 dala som si teraz obvaz a octanovu masť..no ale to miesto sa neda ani obviazať. 😠
neviete niekto poradiť? alebo fakt mam s tym isť za dr?? lebo to sa mi nechce 😠

zoya1
7. aug 2008

ahojte všetky! Janka vitaj doma, a Jakubkovi posielame pusinky.
Aj naša Zoja je riadne číslo. Minule mi však do smiechu nebolo. V kúpeľni vyliezla na murovaný pult a zhrabla manželovu taštičku na holenie. Našťastie sa začala holiť s mojou žiletkou ktorá už bola neskutočne tupá, takže si to odniesla iba jej horná pera - trošku si ju nadrezala. Skoro som dostala infarkt keď som ju zbadala skrvavenú. Odvtedy sú všetky ostré predmety + čistiace prostriedky zamknuté na 3 zámky.
Ináč tak to vyzerá že na budúci týždeň idem na operáciu - vraj mi musia vybrať žlčník, mám neskutočné koliky už 5 deň, papám len sucháre a pijem minerálku - ale veľmi to na mne zatiaľ nevidno 😀 😀 😀 . Tej operácie sa bojím jak čert kríža, ale už mám tých bolestí plné zuby, tak som sa rozhodla že to risknem. Hádam sa z tej narkózy aj preberiem 😝 .

jankamanikova
7. aug 2008

sillas - potrebujes relax. Vylozit nohy, pozerat do blba a lenosit. Jasne? Nieze nam skoncis v nemocnici. Drz sa!!!

stankalm
7. aug 2008

janka...aj my posielame Jakubkovi pusinku a prajeme, nech ste vsetci zdravi a stastni 😲
A tichucko zavidim manzela, taky chlap sa veru tazko hlada 😎

zoya...jezisi, ze vybrat zlcnik ☹ drz sa moja, neboj, zvladnes to, drzim palce...
Inak mne by taka sucharova a mineralkova dieta prospela 😉

sillas...aj ja som to raz mala, ako keby ma seklo alebo co, normalne som krivala a to som vtedy este robila v Nemecku v penzione 6 dni v tyzdni v kuse...pomohol mi teply kupel a nejaka mast, ale neviem uz aka... 😒 A prilis sa nenamahat ako pise Janka...ale keby sa to dalo, vsak?

renca3
8. aug 2008

sillas...toto nepoznam. asi teda pokus o oddych ako tu uz pisali.

zaya...toto poznam, mala som v tehotenstve zlcnikovu koliku, ked mi Leo do tych kamenov pokopkaval.
nie je to nic moc. po odkojeni som si ich isla dat skontrolovat, ze nech idu von a neboli tam. pri druhom tehu sa to uz nezopakovalo, tak asi mam uz so zlcnikom pokoj.
ale ked ta otravuju s takou bolestou, daj si ich vybrat. su take, ze sa da laparoskopicky? vraj je to pohodovejsie.
inak je tu aj na koniku taka tema, ze operacia zlcnika ci taj nejak. bude to dobre, drz sa.

zajtra ide Peto s Leom na pansku jazdu na tyzdnovy "cunder". uz druhy rocnik to pani s detmi absolvuju.
vlani som sa obavala, ale teraz sa tesim ako budeme s Teom sami bacovat. 😉

ivon1
8. aug 2008

Čaute všetky, neviem čo robím zle, ale vždy keď niečo napíšem, tak sa mi to nezobrazí. Čo robím zle?

ivon1
8. aug 2008

Už som na to asi prišla, všetci vravia, že som moc ukecaná, aj moje príspevky sú asi také dlhé, že ich nevie spracovať ani novodobá technika. Budem to musieť kúskovať. Len by ma zaujímalo, kde to končí.

jankamanikova
9. aug 2008

Ahojte!
Mame sa dobre, len nebudem asi tak casto prispievat akoby som chcela.

Chalani su ok, vychutnavaju si tatina. Zajtra ich berie do Budapesti, lebo potrebuje tam odviezt nasho rodinneho priatela na letisko a potom ide do Presova. Rozmyslam, ze pojdem s nimi, ale moc sa mi nechce, tak budeme s Jakubkom sami doma asi dva-tri dni. No, ale uvidime. Lebo nie som rada, ked som sama.

Jakub papa pravidelne kazdu polhodinu-hodinu. Ale v noci zato velmi dobre spinka. Papa nadranom o tretej a o siestej. Takze super. Ja sa zotavujem celkom dobre, ale som dost unavena. No, co uz. Uz nemam dvadsat 😀 😀 😀 a nebeham ako srnka 😀 😀 😀 😀 .

Tak dobru nocku a drzte sa!

jankamanikova
10. aug 2008

Zdravim a prajem peknu nedelu. Chlapi vyrazili do Budapesti a pootm pojdu este ku mne a potom do Presova. Zvazujem, ci ist alebo nie. Uvidime.

Jakubko pekne papa, akurat je ten problem, co pri Matuskovi. Chce pit len z laveho prsnika, lebo v pravom sice mlieko mam a kopec, ale bradavka je nepriechodna. Tak neviem, co s tym. Aj si ho tam prikladam, aj saje, aj sa mlieko spusti, ale neprejde cez bradavaku, tak mam preto ten prsnik cely zapaleny. No, som z toho nestastna, ale uvidime. V piatok sme boli u dr., tak uz sme spat na svojej porodnej vahe (kedze v nemocnici trochu schudol), takze asi priberame. No, ale mrzi ma ten prsnik pravy. A tak som sa tesila, ze budeme kojit z oboch. A zase len z jedneho. No, uvidime. Keby som aspon vedela, ako to riesit.

Matusko sa ma dobre, rozprava cosi, ale rozumie mu len Janik. Tak nam robi prekladatela ... V noci sa zacal Matusko cudne budit s placom, na rozdiel od Jakubka, lebo ten spi, ako "dudek".

Tak Vam prajem pozehnany den.

aviril
10. aug 2008

ahojte.
Janka, zišlo by sa nejaké to foto prihodiť, už som zvedavá na toho malinkého zlatunkého.
škoda toho prsníka, že nechce z neho papať, hlavné však je, aspoň nech papá materské mliečko keď aj z jedného prsníka. len nech sa ten zapálený prsník zahojí a všetko nech je ok.
a najstarší ten ako papal? tiež len z jedného?
tak pekný dník prajem.

jankamanikova
10. aug 2008

Aviril - Matuska som kojila 18 mesiacov len z laveho prsnika. Ale teraz by som rada aj z praveho kojila, ale ten bol problemovy aj pri Janikovi a aj pri Matuskovi. No, uvidime. Idem spat a Vam prajem pekny den.

renca3
10. aug 2008

janka...ked mas problem s bradavkou, mozes to mlieko odsavat, alebo ani to nejde? lebo pozor na zapal. pamatam, co pisala sillas, ako teplotovala a tak.
to mas dobre, ze v noci jakubko spinka. 2x za noc hore, to je parada. a matuskovi sa mozno nieco snivalo, ked sa s placom budil.

s jednym dietatom, to je ako dovolenka. po tom co uz 2 tyzdne nemal Leo skolku a bol tu krik a bitky od rana do vecera. teda bozske ticho. dufam, ze si nan velmi nezvyknem. aspon si dam nervy do poriadku za tento tyzden. 🙂

jankamanikova
10. aug 2008

Tak ja revem ako pubertacka. Chlapi sli na vychod a mne je velmi smutno. Asi som mala ist s nimi. Mohli sme tam ostat aj tyzden. A vlastne nemohli, lebo nam budu menit okna, tak aj tu bude musiet niekto byt. No, ale je mi smutno. Esteze mam Jakubka.

Renca - ja by som aj odsavala, ale bradavka nepusti. Jednoducho je zablokovana, ci co. Akokeby tam nebola nijaka "dierka" ... No, uvidime. Bojujem, vymyslam. Snad na nieco pridem. A ak nie, tak bude kojeny len z jedneho prsnika. Aj ked je narocne mat spojazdneny len jeden prsnik, ale snad to zvladneme.

renca3
10. aug 2008

janka...to su hormony, ved sa vyplac. jakubkovi je lepsie s tebou doma ako tolko cestovat a mate klud na kojenie. ked mas dost mliecka v jednom, nic si z toho nerob. zvladli ste to s matuskom a kolko dlho, bude to dobre aj s jakubkom.

na mna este lutost za chlapmi neprichadza. asi to bude tym, ze nekojim. 😅 ved napisem koncom tyzdna... 🙂

ajduska
10. aug 2008

ahojte....

jani, asi by nebolo veľmi dobré cestovať taký kusisko s novorodeniatkom, je vám obom určite lepšie doma....a ako píše renca, to budú hormóny, aj keď určite nie len tie, vy ste s detičkami na seba asi dosť naviazaní, nie?

ja idem na východ v sobotu, ale len na otočku, Saška je tam už druhý týždeň u našich na prázdninách, tak idem po ňu, už je jej tiež smutno a aj my sa na ňu tešíme, lebo hoci je u nás vždy vresk a bitky na dennom poriadku, keď nie sme všetci doma, tak to nejako nie je ono.... ☹ ............Tomáš s ňou minule telefonoval, som sa skoro ušúľala, ako jej "vyznával lásku", že ako mu je za ňou smutno 😀

my veselo nočníkujeme, zatiaľ sa to obišlo bez nehody, som celkom rada, ale na spanie jej ešte plienku dávam, síce sa skoro vždy zobudí suchá, ale aj tak sa ešte bojím nechať ju na noc bez plienky, lebo občas sa aj do nej vyciká 😒 ..len mám pocit, že sa bojí teraz kakať, lebo príde za mnou aj 10-krát (v pribehu 15 minút) , že "ciká" ( u nej je všetko jedno 😀 ) a keď ju posadím na nočník, tak hneď s plačom vstane že "nie-nie" a vidím na nej, že jej treba, ale má strach a tak na 10ty krát sa nakoniec predsa len vykaká, ale musím byť pri nej a držať ju za ruku 😒

dne sme mali super deň, boli sme na túre na Sitno, bolo nádherne, počasie krásne, Tomáš to napočudovanie zvládol bez mrnčania, hore sme si opekali, no proste balada...švagor mi dal dokonca "jedničku s hviezdičkou a k tomu kytičku", lebo na dnes som program vymýšľala ja...tak som rada, že sa všetkým páčilo 😉 🙂

aviril
10. aug 2008

ajduska, môj je presne taký ako tvoja. cikať už nie je taký problém, väčšinou sa vypýta, len občas si cvrkne ale hneď dobehne, že "cikam". A keď sa mu chce kakať, tak tiež každú chvíľu kričí "cikám" /aj u neho je to jedno/, ale keď ho posadím, tak nič a za chvíľu už beží a kričí zas. A tak to väčšinou pristane v slipoch, keď už sa mu ozaj veľmi chce a nestihnem dobehnúť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre