Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
28. okt 2008

zuzka..konečne nejaké info o tebe...ešte by sa aj Jenis mohla ozvať..,.ale ta už asi beha po svete... 😅 tak už fakt nestíhačka...

my sme ok...rano sme sa zobudili so suchou plienkou 😕 , cikal ked sme vstali...

ale to bola asi iba nahoda... 😀 😀 ale nechapem, lebo v noci pije mliečko, sice nie vela...ale predsa..

zuzka..to cvičenie ti zavidim..ja si utrhnem na cvičenie trošku času ked deti pospia,,ale o tom čase už vladzem nejakých 15-20 minut...ale lepšie ako nič..

renca3
28. okt 2008

zuzka...kazdy jeden den??????? 😝 to sa ti podari dostat sa aj do predporodneho satnika snad. 😉

ja som dnes zahajila cvicenie pilates - kazdy utorok. pekna nuda. je to v podstate posilovanie chrbta a brucha. ale chodim este taneckovat kazdy stvrtok, tak tam sa aj zapotim. a je tam hlavne sranda so starou partiou.
🙂

zuzka111111
autor
28. okt 2008

no kazdy akom pase v takom stroji kde je podtlak a v pondelok mam salsu taa je suuuuuuuuuuuper 😀

renca3
28. okt 2008

to akoze ten stroj cvici za teba 😀
tu salsu zavidim 😉

jankamanikova
28. okt 2008

Ahojte!
No, my sa mame fantasticky. Jakubko je uzasne dieta, stale sa smeje a komunikuje. Chalani ho neskutocne miluju; myslia na neho, ked ideme von, ze "mamina, nezabudni Abuba" - povie Matusko 😀 . Velmi sa tesim, aj ked som unavena, lebo spinka len v babyvaku.

Zmena casu nam velmi neprospela. Nasi chlapci vstavaju uz o piatej a Jakubko s nimi, lebo si asi povedal, ze jeden za vsetkych a vsetci za jedneho 😉 . No, a o deviatej mam pocit, ze uz je poobedie 😀 .

Co sa tyka zdravia, tak podla dr. sme zdravi. Vysledky super, Trifed zabral. Janik je este zahuhnany, ale u neho to je spojene so zväcsenou nosnou mandlou. Jakubko pokaslieval, ale vraj tak reaguje na suchy vzduch, tak ideme kupit zvlhcovac vzduchu a vela vetrat. Tak poctivo vetrame, a zda sa, ze funguje. Jediny, co sa stazuje, je Jany 😎 . Takze u nas pohoda. Stale sme vonku, doma sme robili jesennu vyzdobu. Mame gastany, listy a sarkanov sme malovali. Deti sa tesiaaaaaa ...

Tak sa majte!!!!!!!!

zoya1
29. okt 2008

ahojte septembrovky aj všetky septembrovčatká!
nejak teraz nestíham chodiť k počítaču, stále sa čosi deje. Kúpili sme už dom 😠 😠 . Keď mi niektorá napíšete ako tu mám hodiť link s fotkou - tak to aj spravím 😀 😀 😀 .
Zoja v pohodičke v jasličkách, Ďoďko mal dnes imatrikulačný ples - alebo diskotéku, zložil sľub prváka.
Ja som po nočnej takže zmorená, ale inak už fit. Manžel dnes flámuje s kolegami z roboty, keďže od 1.11. mení pôsobisko, takže párty na rozlúčku 😝 😝 😝 .

renca3
30. okt 2008

vcera som tu nieco popisala a vyhodilo ma z konika.
zoya...pofot a hod do albumu. som zvedava. ja by som ten nas tiez nafotila, ale deti odpalili fotak, tak musime kupit novy. 😒

stankalm
30. okt 2008

ahojte žienky 😉
Sem-tam Vás prečítam, ale nemám čas písať, okrem bežných povinností sa "venujem" škole, 10.11. mám 1. skúšku - zo sociológie, už som sa začala učiť, ale vôbec mi to nejde do hlavy ☹

Inak sa máme dobre, Tamarka je zdravá, ide jej prvá z tých posledných stoličiek, tak máme veselo...Je strašne živá, až moc niekedy, neposlúcha a ked ju upozorním na niečo, urobí ešte naschvál, proste ma má na háku 😠
Ja som bola minulý víkend chorá ako pes, ako ste aj Vy písali, nevládala som nič a manžel mal pracovný víkend, tak som ledva žila, ale už je lepšie, len mám stále strašne suchý kašel, spím posediačky, horor...

Teším sa na víkend, svokra má narodeniny, tak bude veselo a zase sa najem až do prasknutia 😀
Majte sa krásne 🙂

sillas
31. okt 2008

caute baby , konečne piatok...dneska je vonku krasne, škoda že kým prídem domov je už skoro tma.. 😠

včera tu bola katastrofa, jedna burka za druhou lialo, potom slnko, burka lejak...a takto dookola..dufam že cez víkend bude pekne...ale po tom daždi bude riadne blato na cintorine 😠 prídeme po uši zablatení...ako každý rok.. 😅

juuuuj...už nech su štyri..o tretej mi drahy donesie deti, tak hodinku mi tu budu pobehovať..Riško mi robi radosť a tak ako som si myslela že sa plienok cez den nezbavime...tak to super zvladol...ufff...ale rozpravat sa mu nechce...ale zato tie slovička ktore vie si zopakuje ešte aj v spanku xi xi.... 😀 😀

renca3
31. okt 2008

ahojte,
tento tyzden som z detmi absolvovala ortopeda. Leo to ma uz skoro dobre a Teo ma tiez problem s plochymi nohami. dali sme robit vlozky aj topanky. budu ich mat ako prezuvky v skolke.

tentokrat sa nesmierne tesim na pondelok, lebo Leo uz pojde takmer po 3 tyzdnoch do skolky. 😉

renca3
1. nov 2008

my sme bez plienky iba doma. na von mu vzdy davam plienku a este sa s plienkou ani raz nevypytal. 😒
no nejako to dlho trva. Leo bol v jeho veku odplienkovany uz aj na noc.

Teo robi nove kusky. otvori si chladnicku a kedze su gombiky v jeho dosahu, dari sa mu ju vypinat.
prisunie si stolicku k dresu a napusta si vodu do pohara a samozrejme cela pracovna doska je mokra, aj zem pod nim a teda aj vsetko, co ma oblecene.
u mamy otvoril zasuvky na komode a ta sa vahou prevalila. vsetko, co bolo na nej popadalo a porozbijalo sa. nastastie sedel mimo nej, inak by to velmi zle skoncilo. 😲
ja si len prajem, aby to detstvo prezil bez vaznejsieho urazu.

viktoria
1. nov 2008

ahojte......tak tobias sa nam opat vysypal, ale tentoraz uz vieme ze je to zo smotany, berie fenistil kvapky aj mast, ale nejako mu to nepomaha, v noci poriadne nespime stále reve, ze ho to bolí, a vôbec mu to nemizne, uz som z toho zufala......
stankalm kup si redbull, mne to pri ucení pomaha, aj teraz som zvladla z filozofie skusku bez problemov, momentálne musím do konca novembra napísat 3 práce...........
inac je tobias velmí ziví, uz skoro vsetko povie, ale plienky este stále máme, normalne na nom vidím ze vie co od neho chcem ale on jak z trucu povie az ked sa pocika, al. pokaka..... aj mi normálne ukáze ze cikat sa chodí na záchod......tak mi asi naozaj budeme mat plienky do 18-tky.....

zoya1
2. nov 2008

ahojte, tak ja zajtra cestujem do Bratislavy a som znova chorá jak pes. ☹ ☹ ☹
Deti zatiaľ v pohode, len manžel už teraz prežíva krízu, že ako to tu bezomňa 3 dni zvládnu. 😀 😀 😀
Pozdravujem všetkých.

renca3
2. nov 2008

zoya...poslem ti do IP tel.c. ak budes mat cas, brnkni. mohli by sme sa na chvilu vidiet. daj si dnes cajicky a liec sa. 😉

jankamanikova
2. nov 2008

Ahojte!
Uz sme doma, boli sme na vyhode od stvrtku a bolo nam dobre. Deti nadsene, vyjasene, vyblaznene tak, ze ich budeme davat tyzden dokopy 😀 .
Jakubko to zvladal bravurne, na kazdeho sa usmieval, lebo on je taky smejo. Neviem, po kom to ma. Ale nadherne a rad sa smeje. Ja som rada, ze som uz doma. Ze bude klud a snad ma aj hlava prestane boliet 🙂 , lebo to bol narocny vikend. Ale bolo dobre.

Myslim na Vas a prajem pekne novembrove dni. Tento tyzden ma byt nadherne teplo, buduci tyzden ideme do Prahy, tak sa veeeeelmi tesim ....

zoya1
3. nov 2008

Ahojte, takže ja dnes odchádzam do tej Blavy. Aj mám trošku obavy, že tie moje detičky tu nechávam. Ešte som od narodenia Zojky nebola nikde sama. Ale verím že to deti aj manžel zvládnu, veď ako dnes ráno môj mužík poznamenal, bude to akokeby som išla na 3 nočné za sebou. Cez deň budú deti v školách a poobede už len hádam dajak pobojujú. Ja to asi budem zvládať bez nich horšie ako oni bezomňa.
Renci bola by som veľmi rada, keby sme sa stretli. Neviem či tam budem mať prístup na net, ale pošlem ti do IP moje telefónne číslo, a keby si si našla trošičku času tak by som bola veľmi rada, keby sme sa mohli spoznať.
Pozdravujem vás všetky.

sillas
3. nov 2008

ahojte baby...tak sa nam zase oteplilo...len škoda že už ked prídem domov sa stmieva a to už nie je bohvie čo...takže už sa hrame iba doma..

Riško mi robí radosť, už nam nedovoli aby sme ho krmili, všetko papa sam..taky je z toho nadšeny a ani sa nezašpini..iba ustočka...no pokladik môj..len to nočne jedenie... 😠 😠 ja sa snad už nikdy nevyspim... 😢

viki..snad už dobojujete s tymi vyrážkami a tak..ono nechcem byť velmi mudra...ale niekedy sa alergie môžu prejaviť aj po vyše roku, že telo už ma tolko nazbierane že raz to vybuchne..takže preto sa nedoporuča malym detičkam jesť všetko..lebo viem že u vas je zvyk davať všetko...
my sme to tak mali zrejme u Lucky...že nakoniec mala alergiu asi z kravskeho mlieka, lebo od dvoch rokov som jej to prestala prevaraž...to bolo v oktobri a vo februari...to bolo so nou hrozne...jedna mradlava masť za druhou..a po 3 týždnoch trapenia nam predpísali tabletky MEDROL, tei sa brali 3 dni a všetko zmizlo...tak som začala prevarať..
a alergologička vravela že alergie sa nemusia prejaviť bezpreostredne po požíti niečoho..ale aj po dlhodobejšom užívaní teda jedení niečoho..že taku davku už organizmus neznesie..

no ale už dosť mudrovania... 😀 😀
kde je Mario?????? našla som mu partnerku na tancovanie!!! haloooooo včera bola v telke... 😉 😉

tak sa zatial majte....ja idem trošku robiť na dane.. 😀

renca3
3. nov 2008

caute,
dnes som Lea vysadila v skolke, Tea u mamy a behala som po uradoch. Teo uz zostal aj spat u mamy, takze veget. 😎 ale pracujem na mzdach, tak az taky nie je. 😝
vonku je kraaasne. urcite po skolke vybehneme na ihrisko.

sillas...s tymi alergiami mas pravdu. ja som pri druhom tiez vela povolila v strave. snad sa nieco neobjavi. 😒

u mario sleduju vyvoj financneho trhu, tak nie je cas na konikovanie. vcera som tu malu tanecnicu prespala.
ak sa podari, pozriem to v sobotu. 😉

sillas
3. nov 2008

renca tak len pekne makaj...a zbierajme energiu na prechod SK-EURO...tak to bude teda...a tie danove v marci potom..no uff...asi sa bude uvadzať dvojita mena či ako?? a ukončenie roka bude musieť byť v SK aj v EUR...no zajdemna nejake školenie v novembri..

renca3
3. nov 2008

ja tu mam asi 3 pozvanky na skolenie a nechce sa mi. len to odkladam a odkladam. asi pojdem na to posledne novembrove, teda 27.11. na ucto a niekedy v decembri na dane.
no bude to zaujimave... 😝

sillas
3. nov 2008

ved aj ja to odkladam...lebo keby som šla skorej...tak aj tak by som šla na dalšie..a načo si tak skoro tým hlavičku zaťažovať... 😀 😀

sillas
4. nov 2008

nejako to tu flakate baby..u nas už konečne zmizla hmla..ale iba pred chvílkou...a u vas je asi pekne ked ste všetky OFF..

aj martinka tuuž dávno nebola..čo sa deje??

sillas
5. nov 2008

fííííha...už tri dni si píšem sama so sebou... 😠 čo sa deje?? baby ste v poriadku dufam všetky...len ste zleniveli na písanie.. 😀
no tak šup šup...prispievajte.. 😉

mario
5. nov 2008

Silas, to je tým vekom 😀 , už sa asi vydržíme baviť len samé so sebou. Ale nemaj obavy, je ešte daľšie štádium, kedy nás kvôli veku budú počúvať už len z úcty 😝 .
Ja sa ozývam len občas, Laura je zase chorá, tretí krát za dva mesiace, stále máme v nose zlatého stafylokoka a zbytočne sa prelieči, ked o dva týždne ho má znova.
Inak všetko po starom, máme jesenné upratovanie, tak naháname listy po dvore. Kvitnú nám fialky, tak dúfam, že už príde zima, lebo príroda má chaos.

mario
5. nov 2008

Dakujeme za typ na tanečnicu ,Papuľku poznáme a už sa niečo riešilo, ale ona nemá záujem tancovať štandartné tance, len latinu a náš Junior tancuje súťažne obidve kategorie, prekážkou je aj dvojročný rozdiel, ona patrí už do vyššej kategorie. Počkáme do konca roka, čakajú nás súťaže a sústredenia a potom zvážime prechod do Trnavy.

renca3
5. nov 2008

ahojte
vcera som sa stretla so zoyou. je to taka vesela kopa. obdivujem jej pracu. na to musi mat clovek naozaj plno optimizmu v sebe. ak bude stretko, musi dojst, aby ste ju aj vy spoznali. prebehli sme sa centrom mesta a zakotvili na kavu. dobre bolo na chvilu vecer vypadnut z domu.

mario...no boli by pekny parik s tou Papulkou. a co v Trnave? tanecny klub alebo preco prechod?

sillas
5. nov 2008

mario...no diky... 😀 😀 😀 😀

dufam že sa čoskoro vyliečite z toho kolotoča...a ty si nedavala očkovať proti penumokokom????

ja už o chvílu padam...konečne..teším sa na deti..Riško je taký zlaty pritulny..uplny opak Lucky..tak si to vychutnavam.. 😉

renca3
5. nov 2008

teraz si Leo diktuje list pre Jeziska. nenapadne mu ho diktujeme my. hlavne aby povedal Bubovi, aby mu vratil zopar hraciek (z pivnice). tieto Vianoce nas vyjdu celkom lacno v tom pripade. 😉 ale co ma zarazil, si sam povedal, ze tricko a nohavice. to by som od neho necakala. 🙂
Teovi je to jedno. ked sa ho Leo pytal, co mu maju napisat, povedal : knizku. to je tiez celkom v pohode. 😉

Teov dnesny kusok. rano klasika chystanie sa do skolky s dvomi detmi. Teo si vliezol do vane a nalial si na hlavu sampon. ze "ja umyvam" a rozotieral si ho po hlave. no musela som ho komplet osprchovat a narychlo susit vlasy. to aby sme sa na rano nenudili. 🙂

ivon1
5. nov 2008

Silas ... tak teraz si mi nasadila chrobáka do hlavy. Filipko sa totiž aj snaží kŕmiť sám, ale ak nejde o tuhú stravu, tak to má všetko na sebe. On drží lyžičku len dvoma prstama na konci a keď si ju ide dať do pusy tak ju otočí. A keď je vidličkou, tak si dá všetko do pusy naraz a potom to nevládze zjesť. Tak neviem.
Ako sú na tom vaše detičky?

Renča ... vidím, že pri deťoch nevychádzaš z cviku?

zoya1
5. nov 2008

Ahojte, tak ja hlásim príchod z Bratislavy. Stretko s Rencou dopadlo naozaj skvele. Som veeeeeeeeeeeeeľmi rada, že sme sa stretli. Dúfam, že čoskoro spoznám aj Vás ostatné.
Som neskutočne rada, že som už doma, dokonca mi dnes moja Zoja asi 20x povedala" Mamka ľubim ťa". Až ma zahrialo pri srdiečku 🙂 . Renca je fakt super, je to taká pohoďáčka podľa mňa.
Renci - dnes som Ďoďkovi vravela, že som mu našla v Bratislave parťáka na vystrájanie (Lea) tak sa neskutočne potešil a nevie sa už dočkať stretnutia s ním.
Mario - rýchlo sa vyliečte. Držíme palčeky aby to už bola posledná choroba počas tejto zimy.
Pozdravujeme všetkých.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre