Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
22. jún 2009

sillas...aj Leo s Teom budu v skolke cely jul. tiez sa im nechce. ale budu tam aj Leovi kamosi, tak nudit sa tam nebudu. doma by to bolo horsie. maju taky naucny program o kontinentoch. kazdy tyzden o inom. sice to iste bolo minule leto, ale aspon si to Leo zopakuje. 😉
teraz je Leo u spoluziaka, zobrala ho jeho mamina a o chvilu pojdem pre neho. zajtra ma pozvanie od ineho spoluziaka, pozajtra pride jeho kamoska k nam a vo stvrtok idu obaja na narodeninovu oslavu jedneho dievcatka zo skolky. no a v piatok ta besiedka. Leo zije viac spolocensky ako jeho rodicia. a to bol v sobotu este na narodeninach ineho dievcatka zo skolky u nej doma. videla som fotky, vesele. 🙂

ivon1
22. jún 2009

Čaute, fotky sú super....
My sme cez víkend oslavovali moje a Saškine narodky - máme v jeden deň - a keďže sme veľká rodina, tak sme to troška podelili na víkend a ešte nás čaká oslava so Saškinou partou dievčat.
Pred chvíľou som sa vrátila zo školy - lúčili sme sa s pani učiteľkou. Už som tu o nej písala, je to úžasná osoba. Tak sme ju prekvapili, že sa rozplakala a chvíľu nemohla ani rozprávať.
Niekto tu písal o Chorvátsku a zlom počasí. My ideme koncom júla, tak dúfam, že sa to dovtedy zlepší. Dnes sme boli kúpiť novú autosedačku, takú ktorá sa dá polohovať, lebo Filipko v aute vždy zaspí a potreboval niečo viac na ležanie resp. pololeh, pretože to bude asi dosť náročná cesta i keď ideme hore.
Toto počasie ma deptá, mala by som ísť žehliť, ale sa mi chce strašne spať. P ☹ otom sa preberiem a neviem v noci zaspať. Už to vidím, že zase budem žehliť asi až do neskorej nočnej alebo rannej hodiny.
😀

jankamanikova
24. jún 2009

Ahojte!
Mame sa velmi dobre, dnes nam doopravovali balkon. Mame peknu striesku a fasada je uz dokoncena, kedze nam zateplovali. Farbu sice dali otrasnu, ale co uz ... Predpokladam, ze to vyberal clovek bez zmyslu pre estetiku ... Ale je to pekne a tesime sa ...

Jakubko nam lozi, chodi okolo nabytku, pekne papa, kojime sa; je velmi zvedavy a vsade ho chalani po byte nahanaju. Janik s Matuskom maju pekne obdobie; aj sa biju, potom sa udobria; maju uzasne dialogy a vymeny nazorov. Velmi su zlati a mame z nich velku radost. Pocasie je sice chmurave, ale nevadi, lebo my vonku chodime, aj ked prsi. Chalani miluju dazdniky, takze je veselo. Akurat je problem s vecernym uspavanim, kedze Matusko chce na uspavanie len mna a Jakubko tiez, takze je to zaujimave.

Sillas - viem, ze to mate tazke. Ale ja by som bez deti na dovolenku nesla. Proste by mi to nedalo, bolo by mi to luto a chybali by mi. Ja by som sla aj sama, keby Jany nechceli ist. Sadnem do autobusu a sli by sme. Nastastie Jany je otvoreny a da sa prehovorit. Toho roku neviem, ci pojdeme niekam na dovolenku, ale nevadi nam to, lebo casto cestujeme na vychod a tak si vlastne cestovanie kompenzujeme 😎 .

renca3
25. jún 2009

sillas...chod s malou k moru, oddychni si. budete mat babsku jazdu a pani nech bacuju doma. keby ste isli aj s muzom bez maleho, to by bolo ine. mozno ti bude trochu smutno, ked tam budu take male deticky. ale sama s dvomi detmi by to bolo narocne. to je moj nazor. janka by to zvladla s tromi lavou zadnou. 😉

martina236
25. jún 2009

cawte, bay my mame kiahneeeee 😕 , uz rano sa mi zdalo, ze ma nejake 3 divne vyrazky, len som presne nevedela o co ide a kiahne ma teda fakt nenapadli, ked isla spat som jej teplotu zmerala, uz mala 37,4 a kukam na tie pluzgieriky a do knizky 😀 , no nacisto rovnake 😝 . volala som do jasliciek, ze ano objavili sa 😒 , takze uz ani pochybnosti nemam, ze to nie su. s lekarkou som hovorila, ani chodit nemusime... a pekne budeme na zadku sedkat...

renca3
25. jún 2009

mata ufff kiahne. no ale ked bude taketo pocasicko, nemusi vas to mrziet. ja som velmi nechcela, aby ich nasi dostali teraz v juni. mali sme priliz nabity program. aj prehrmeli v skolke (boli tam cca 8 tuzdnov) a chalani nic.
asi ich predsa len dam zaockovat. mam na to este 5 dni, lebo moje vakciny v chladnicke teraz v juny expiruju. 😒

jankamanikova
25. jún 2009

Renca - 😀 😀 😀 😀 , ze lavou zadnou ...

Martinka - blahozelam ku kiahnam. Je to skvele, budete mat pokoj. My sme to absolvovali minuly rok, aj Janik a aj Matusko. Este Jakubko nech to chyti (ale trochu neskor) a mame pokoj 😎 .

martina236
25. jún 2009

janka dik 😀

renca3
26. jún 2009

vcera som bola s detmi na tej narodeninovej oslave. bolo asi 8 deti. prevazne dievcata, takze klud. u nas na Leovej to vyzeralo o trochu zivsie. 🙂 dnes maju velky den v skolke, Leova rozlucka so skolkou, vystupenie. ja idem nabalena ako Mikulas (pre 7 uciteliek a majitelke kvety). no zase budem revat. 😢 som zo vsetkeho hned na makko. ide aj Peto aj nasi, hotova udalost. 🙂

renca3
26. jún 2009

a este k tym kiahnam. vcera na oslave som sa dozvedela, ze tych par deti, co v Leovej triede kiahne nemali, su zaockovane. tak sa vsetci divia, preco to chalani nedostali. ja som rada a ani ich nechcem.

ivon1
26. jún 2009

čavte...
pred chvíľou som tu rozpustila Saškinu narodeninovú párty. Vladino mi povedal, že mám ísť robiť do nejakej firmy animátorku, vraj by som sa uživila. Aj deťom sa páčilo, preto vydržali dosť dlho. Filipko sa snažil držať krok s nimi a tak mi teraz krásne zaspinkal. Úžasné. To sa nám už dlho nepodarilo.

Zajtra ráno ma čaká prvá hodina kondičných jázd. Tak uvidíme.

Prajem krásny víkend

martina236
27. jún 2009

cawte, nooo teda ja ked som zavreta doma, poviem vam, urobim, co za inych okolnosti len veeeelmi tazko, lebo bud sa mi nechce, alebo vrtula v zadku a beham kade tade 😀 . vcera som umyla vsetky okna doobeda a este som stihla urobit aj sosovicovu polievku a zemiakove placky 😝 , co ja ososbne nemusim, lebo stat pri tom, nemam nervy. no a dnes som zase gulas a palacinkya hned trojake 😝 . tie som robila hadam po roku. lebo ked suseda robi, vzdy nam par donesie a to staci 😉 . rano som uz 7.15 😕 bola na trznici na ovocie a zeleninu. musela som vyuzit karciho pritomnost doma. dnes je cely den mimo, bo kancel prerabaju a vecer iste este posezenicko 😎 . v pondelok zautocim na spajzu.

mala, celkom v poho. som myslela ale ze nebude az taka vyhadzana, no pekne sa mnozia svinuchy male 😒 . natieram fenistilom, kupeme len kazdy druhy den v hypermangane a tak. neviem ci to bola v stvrtok intuicia alebo co, ale zastavili sme sa v papiernictve a nakupili sme nove vodovky, farby na ruky a pekne peciatky, takze zatial mame co robit, celkom ju to bavi.

renci, preco nechces kiahne?

renca3
27. jún 2009

po 1. byt doma 4 tyzdne 2 s jednym, 2 s druhym ma desia. po 2. ked sa to bude hojit, nasi su hrozne skrabave typy, tak to nechcem vidiet tie jazvy. okrem toho maju citlivu pokozku s nabehom na ekzem. a taketo deti su viac vyhadzane. a po 3. naplasilo ma to dievcatko u nas v skolke, co skoncilo v nemocnici. uplne vsade ich malo (videla som fotky) a teploty 42. ona ma aj atopicky ekzem. takze tak. nie som presvedcena, ze ockovanie je to prave, ale ulahcim to sebe aj detom. 😉

martina236
27. jún 2009

no inak neviem este ako dlho budu naskakovat tie hnusoby... nema extrem, ale uz by aj stacilo. my mame tiez atopicky a je alergicka 😒 , teploty boli zatial len zvysene. myslim pozitivne a tesim kedy vonku pojdeme 😀

zoya1
28. jún 2009

ahojte.
Tak Mati gratulujem ku kiahnam. Moj Dodo už bude mať 7 a ešte ich nemal. A zaočkovaný tiež nie je. Tak uvidíme. A od 1 roka je v kolektíve, tak neviem kedy to chce nachytať 😀 , ja by som bola za, nech už to máme za sebou. Teda Dodo aj Zoja - ja som kiahne mala a manžel netuší, tak možno by musel marodovať s nimi on 😀 😀 😀 .
Inak všetko po starom, konečne prišli 30-stupňové teploty tie ja milujem.

renca3
29. jún 2009

zoya...k nam este nedorazili 30-stupnove teploty. ale ja ich ani nemusim. len nech uz neprsiiiii. 😝
aj v skolke to mali niektori rodicia. otecko marodoval uz ked bol syn zdravy a potom ho nemal kto vozit do skolky. tak ho mali doma cely mesiac.

matka...ako sa ma mala? uz sa to zasúša?

martina236
29. jún 2009

renca, aj sa uz malinko zasusaju, ale furt sa nove tvoria 😠 . som je uz dithiaden nasadila, lebo som videla ake ma tyky, co by sa skrabala. dnesna noc bola uplne hrozna, spala som asi hodinu, este aj teplota sa jej drzala, dufam, ze sa tie male priserky uz umudria 😖...

jankamanikova
29. jún 2009

Ahojte!
Sme doma, je pekne. Deti sa nadherne hraju, Jakubko zaspal. Nemam navarene, nechce sa mi v takom teple, tak asi pojdeme jest von ...

Matka - u nas su velmi rozsirene kiahne, ma ich aj moja kamaratka a vraj jej velmi pomaha nejaky Aloe-gel, poradili jej to v lekarni a ani sa nesriabe po natreti a hned aj miznu vyrazky. A nam pomohol tekuty puder ... a fenistil kvapky.
No, ja som celkom rada s detmi doma, urobim take veci, co za inych okolnosti nestiham a ani sa mi nechce. Ked uz nic, tak aspon byt poupratujeme 😉 . A este malujeme, kreslime, modelujeme, citame ...

martina236
29. jún 2009

caw Jani, inak som ti x krat volala, keby ze umieram, tak nemam sancu 😀 . len som chcela nejake infosky od teba 😉 . karcimu dali v lekarni tanno hermal lotio. najprv som davala na radu nasej dr cajovnikovy olej, ale toto je myslim ze lepsie. a sem tam fenistil gel. teraz len polihuje pred tv, nic sa jej nechce. ja varim, poobede dojde svokrusa, necakane nas kiahne prepadli a ja mam v utorok a v stredu terminy v TT so zubami, cakala som na termin vyse mesiaca, tak uz to musim absolvovat. bojim, bojim ☹ . za normalnych okolnosti by sla mala s nami, ale takto ju tam tahat nebudem.
idem este urobit rybaciu pomazanku, uz sme dllllho nemali 🙂 . tento tyzden celkom nabity, takze dufam, ze mi to rychlo, bezbolestne a hlavne bez komplikacii zbehne a uz bude aj po kiahnach a my vyrazime do ulic 😉 .

renca3
29. jún 2009

mata...no vidis, pri malej ani nemas cas mysliet na zubara a budes mat za tym. 😉
nech to skrabanie radsej prespi. ja by som tiez dala dithiaden. zelam nech uz to rychlo skonci.

Teo zacal rano soplit a kaslat. boli sme v meste v sobotu. ruky mal namocene v kazdej fontane a potom sme si dali este zmrzku. dala som ho do skolky. uvidim, co povedia poobede, ako sa to vyvija. zrejme zajtra zostane doma.

martina236
29. jún 2009

dik, renca 🙂 . vsak v podstate o nic nejde. ako karol povedal prezili sme my, prezije i ona 😀 😒

jankamanikova
29. jún 2009

Martinka - Ty si mi volala? Ved som nemala neprijaty hovor. Ja som mala pokazeny mobil, uz mam opraveny od minuleho tyzdna, ale nevolala si mi. Alebo hej a deti sa mi hrabali v mobile a neprisla som na to. To je dost mozne, lebo oni sa mi dostanu vsade 😎 . Tak sa ospravedlnujem a prepac, ze som nemohla pomoct.

martina236
29. jún 2009

Jani, nic to 😉 . mrkla som do mobilu, tak 4x som ti cinkala...

renca3
1. júl 2009

ahojte
vcera sme boli s Leom a jeho kamosom zo skolky na premiere filmu Doba ladova 3. super zazitok aj pre dospelych. bolo to 3D, takze s okuliarmi. Leovmu kamosovi (nemcovi) som co to prekladala do AJ, ale v podstate ani nebolo treba. aj tak ho to velmi bavilo. po filme bola party (torta, pizza, dzusy), tak sa tam este vysantili s balonmi. 🙂

martina236
1. júl 2009

cawte, ja mam po, celkom slusne som to zvladla, ale uz dnes zle pomysliet na to, co mi vcera robili 😝 . bola tam cysta, tak to musel vycistit, vytrhol 3 zuby, dal umelu kost, vymodeloval docasne zuby a teraz sa spamatavam 😀 . aj kiahne sa umudrili 😉 , huraaaa

renca3
1. júl 2009

mata...ved to sa aj zle cita. 😕 uz budes mat snad od bolesti zubov pokoj. 😝
inak napis, kedy budete v poriadku, aby sme sa stretli tu v BA. aj Janka s rodinkou a ivon.

ja mam Tea doma pre tie sople. ale nasadila som Pamycon a myslim, ze je to OK. sa mi 1. x stalo, ze ucitelka
pytala papier od Dr., ze je v poriadku a moze ist do kolektivu. prekvapilo ma to, ale zaroven je to v poriadku. tak to ma byt, pokial by to robili stale. lebo v zime tam chodili inak soplave deti. 😒

martina236
1. júl 2009

renca, oki dame znati 😉

jankamanikova
2. júl 2009

Martinka - joj, uz teraz mam bolesti z toho, co si napisala. To muselo byt hrozne.

Renca - prideme, prideme. Sme este v NZ, do augusta, takze sa tesime. Nech je Karolinka zdrava a aj Martinka a pojdeme do BA.

martina236
2. júl 2009

Jani a kam idete v septembri? nieco mi uslo?

renca3
2. júl 2009

janka...dnes som bola vo vasich koncinach sluzobne v Palarikove. ale nebola som sofer so svojim autom a aj tak sme sa tam zdrzali od rana do 16.00. ani by nebol cas odskocit do NZ. tu v BA je teplo, ale tam dolu sa ani nedalo dychat, tak bolo dusno. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre