Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
18. jún 2007

renca - ja ju uz tienim velmi dlho, ved som jej zobrala jej najmilsieho syna 😀 .

tomaslavka - nabuduce stretko dame do Kezmarku a stretneme sa tam aj s Tebou ... 😉 😉 😉 😉 😉

jenis
18. jún 2007

To je fajn, ze ste to v tej baj.zene vsetky nasli. Ja som to nasla az na treti krat. 😖

renca3
19. jún 2007

Tomaslavka...spominali sme ta na stretavke. Aj som ti chcela pisat, aby si prisla nas pozriet. Neviem ci by si to zvladla. Ale boli sme dost blizko...
Tak nabuduce stretko 😉

zanaza
19. jún 2007

Tomaslavka, som tu nová a v tvojom pase som si prečítala počet Tvojich detí. A poviem , že je to úžasné.
Toľko detí je aj viac radosti, ale aj viac starosti. Môj magel je zo 4 detí a svokra vraví, že to bolo super. Teraz majú už všetci svoju rodinu a keď sa u nej zídeme na oslave, stojí to za to.
Aj moja Verka sa už začína dvíhať na tie krpatučké nožičky, no ja som čakala, že začne najskôr loziť po štyroch. Aj tá staršia lozila, no lepšie povedané, robila taký živý vysavač. Lozila a zbierala všetko, čo jej prišlo pod ručičky. A potom, šup s tým do pusinky. 😅 Bola to s ňou fuška 😝
Zatiaľ ahojte a prajem krásny deň. 😎

sillas
19. jún 2007

renca...to s tou svokrou.. 😀
no je fakt. že sa ju asi nepatri zatieniť... 😉
jankamanikova...mlada svokra...mlada..ešte si určite potrpí na synčeka.. 😉
no ale kolače z oslavy vam budem závidieť...taku dobošku by som si dala.. 😀

jankamanikova
19. jún 2007

Ahojte!
Mame sa fajn. Momentalne sedim na WC a je mi velmi dobre 😎 . Chalani spia, vecer idem ku kadernicke, aby som mala na oslave aspon dobry upraveny uces, ked uz nemam tie satocky 😖 .
Dnes som bola dat chalanov pofotit vo fotosluzbe, joj zlati boli. Som zvedava na fotecky. Zajtra budu a rovno ich mozeme dat svokre ako darcek. Kupili sme jej tlakovy hrniec, aby mal v com varit 😀 . Som zvedava na jej pripomienky 😝 .

No, svokru mam mladu, v PIA ma 50tku, taka kocka. A Janyho ma najradsej, ostatni surodenci to maju vo vsetkom jednoduchsie. Ona sa im uz do nicoho nepletie a ani do svadieb, ktore ich cakaju tohto roku, len nam sa pchala do vsetkeho. Ale vycvicili sme ju a ja ju este stale cvicim 😀 .

Prajem krasny den!

viktoria
19. jún 2007

ahojte tak nedávno som prišla domov, bola som s malým von, trochu sprchlo ale zase je horuco a dusno...
no ja idem na pedagogicku fakultu odbor pedagogika mentálne postihnutých a špecialna pedagogika som zvedavá ako mi to pôjde...
tak malý jedol buchty na pare ale tentokrát s jahodami tak pozrite foto...

jankamanikova
19. jún 2007

No, babule, tak nejak po tej stretavke sa Vam nechce pisat 😖 . Alebo to ja mam taku smolu, ze ked tu som pripojena, tak nik ma nechce? 🙄 🙄 🙄 🙄

No, tak ja som prisla od kadernicky, a moj Jany uspal Matuska. Chapete? Matus, co zaspava iba na prsniku, jednoducho zaspa len tak. A pohoda, vraj bez placu. Tak bud bol total unaveny, alebo musim chodit prec castejsie 😀 .

No, viki, buchty s jahodami nejem ani ja 😀 😀 😀 😀 .

jankamanikova
19. jún 2007

viki videla som album. Poviem Ti, mas prekrasne deti. Viktoria je nadherna a Tobias - no, nemam slov.

renca3
19. jún 2007

Teda moje deti este nevyzeraju na spanie... 😒
Tie buchty vyzeraju supeeeer. Len co som si narobila chute. Ty si expertka Viki, malemu jahody... 😎

jenis
19. jún 2007

Saska uz spinka, Roni v praci tak tu trocha surfujem.
Viki super papanicko dala by som si aj ja. 😝

jenis
19. jún 2007

Neviete co je so Zuzkou?

jankamanikova
19. jún 2007

Nevieme. Aspon ja neviem.

sillas
19. jún 2007

no zuzka...možno sa jej tak zapáčilo na golfe, že ešte stále odpaluje.. 😀
a nechce sa jej skončiť.. 😉
jankamanikova...nooooo mala by si asi častejšie odchádzať ked to už u vás tak super funguje..
Renca to pozdné spanie nezavidim, maly spí od siedmej, posledne dni ako ho trápia asi zubky alebo čo, tak chodi spať o siedmej..kašu už nechcel 3 večere, tak dneska som mu ju už ani nenukala a dala som mu vianočku s masielkom, tak teda sa iba zaprášilo..
len viete čo je zvláštne? že predtým jedol kašu, za tým som ho nakojila a teraz ked ho iba nakojim tak vydrží tak isto dlho..to fakt nechápem..raz v noci mu už dávam aj UM lebo nemam mlieko tolko..takže mi už pije aj čajik, lebo sa naučil piť z flašky, po 3 dnoch boja.. 😝

jenis
19. jún 2007

Silas tak potom si dobra bojovnicka ked si ho naucila.

sillas
19. jún 2007

no v noci to bolo hrozne počuvať ako plače a odvracia sa od flašky...ale pri detoch je dôležite vytrvať a trvať na svojom oni sa poddaju, tak to bolo aj s Luckou, aj ked je to velmi tažke. a srdiečko ma bolelo.. ☹

mario
19. jún 2007

Zuzka asi hľadá ešte poslednú jamku 😀 .
Janka, mne to vyzerá tak, že malý ťa už asi má dosť a potreboval od teba oddýchnuť, tak si mala vybehnúť ešte na tie šaty, ale nebojte baby ja ju do niečoho napracem 😝 .
viktoria, vy sa máte, buchty 😔 , ja fičím na donáškovej službe.
Každý den je horúcejšie, u nás sa nedá v byte dýchať a aj malá zle spí.
Manžel mi núka večeru, neodolám, tak pá.

jenis
19. jún 2007

Silas tak si silna, ja to neviem zvladnut ked place a Roni uz vobec nie. Aj ked chcem nieco docielit a mala place Roni to nevydrzi a je po vychove.

zuzka111111
autor
19. jún 2007

Mario ty si expert ze poslednu jamku 😀 😀 😀 no skoro to tak dopadlo bola som po tom turnaji znicena 1á jamiek prejst v tom teple a este na 13 jamke som musela uspat a nakojit maluu

Janka cakam ta v piatok 😉

lilka inak lozi po 4 uz ako dablik asi obkukala od sasky a uz aj stoji a chodi okolo stola 😀

zanaza
19. jún 2007

Ahojte holky.Keď to tu tak, čítam, koľké z Vás ešte kojíte?
Ja som kojila 8. mesiacov.No malá už v noci nič moc nevytiahla, tak sme prešli na Sunar. Ten sa minul a tak sme prešli na trvanlivé mlieko. Zajtra ideme na poradňu, som zvedavá, čo povie doktorka.
Baby, aj Vaši krpci sú vo fáze vzdoru? Tá mala mrkva sa na mňa pozerá a tak huncútsky ma ťahá za náušnicu. Má toľko sily v tých krpatých rukách. Práve prišiel môj pištinko a zasa je hladný. Ktorý chlap je niekedy najedený?

renca3
19. jún 2007

zuzka...tak gratulujeme dalsiemu lezunovi. to uz moze pre tebe na ihrisku stvornozkovat. 😅

mario...vy o kolkej veceriate? tebe je to sice jedno co sa tyka linie, ale je to nezdrave. teda pokial to nebol nejaky zeleninovy salat... 🙂

jenis...vychova sa este ani nezacala, tak prajem Ronimu pevne nervy, lebo tie deturence vedia ako na nas...

sillas...ja som uz davno pisala, ze kasa nie je prostriedok na spanie

renca3
19. jún 2007

zanaza...ja kojim a este by som chcela cele leto. Takych je nas tu asi viac. Neviem, mozno 6-7 bab?
Vo faze vzdoru je moj starsi syn uz dost dlho. Ale pri tych mensich to este nie je o vzdore.

sillas
19. jún 2007

jenis...no takých situácií na zvládnutie bude neurekom..fakt niekedy netreba popustiť, ja som musela lebo takto si vydobijem aspon akýt aký 3 hodinový spánok po tom umelom mlieku..takže ak ešte chcem vidieť ako sa bude ženiť, tak som musela, lebo by som sa toho nedožila.. 😀
zuzka...lilke blahoželáme k lozeniu..tá návšteva jenis asi nebola zbytočná.. 😀
zanaza...no u mna naušnice a retiazka nehrozi kým nebude mať prcek aspon dva roky.. 😉
renca...mala si pravdu s tou kašou.. 😕

jankamanikova
19. jún 2007

Ahojte!
Tak chalani spia a ako vidim, pekne sa tu rozpisali. Ale ja zase nemam stastie na nikoho.
sillas - pekne sa Ti dari, som rada, ze to zvladas s tolkym sarmom 😅 . Kasa ani u nas nie je na spanie, aj ked zje jej dost.

mario - pridem omrknut 😉 .

zanaza - ja kojim a este chcem a verim, ze este budem. Matusko sa tiez chce kojit, tak dufam, ze nam to vydrzi aspon do roka a potom sa uvidi.
Vzdor? No, u tychto malinkych to nie je o vzdore, ale u takych dvojrocnych (ako nas Janik) sa o tom da polemizovat 😎 .

Inac moji chlapci nejak podozrivo dobre spia. Uvidime, ako to bude pokracovat.

jankamanikova
19. jún 2007

Inac babule Janik spinka na svojej novej posteli uz tyzden. Celkom sa mu tam paci, sem-tam zlezie k nam dole. Rano o pol piatej uz "kikirika" zhora a skace na nas z postele 😠 , ale inac je tam spokojny. Ale mam pocit, ze prave touto zmenou v jeho zivote nastala aj zmena tej jeho povahy (co tiez trva necely tyzden). Tak uvidime.

sillas
19. jún 2007

janka...vidiš to môže byť s tým spojene, že teda sa trošku "osamostatnil" a teda už je z neho vačší "frajer" tak si viacej dovoluje.. 😅 pozdravujem ho...hlavne nech sa prejavuje v unosnej miere.. 😀
baby..vypínam PC idem na notebook makať kým malý nebude pýtať jesť, lebo som dnesk grogy..tých 5-6 hodín spánku s tromi prestávkami mi akosi prestáva stačiť.. 😠

zanaza
19. jún 2007

Aj ja idem do hajan.Aspoň, pokiaľ aj Verka spinká. Možno to nieje vzdor, možno ma má plné tie zatiaľ 2 zubky 😀 . Som s ňou 24 hodín a keď príde domov Pištik, alebo príde mama, tak sa za nimi až trasie.
No, čo už s tým. Tak sa majte a prajem krásnu noc. 🙂 😉

okta
20. jún 2007

Ahojte dievcata, tak po dlhsom case sa mozem zasa k vam pripojit... uz tri dni Simonovi nic nie je 😎 , vyzera to, ze je uz zdravy...klop,klop,klop. Ma dva zubky dole, vcera mu vysiel ocny zub a tlacia sa mu este dalsie tri, no uz dufam, ze ziadnu virozu ani chorobku nechyti.
Sillas, aj Simon spi velmi zle. Nepomaha kasa, nepomaha nic. V noci je viac hore ako spi /a cez den/ a stale sa chce kojit. Ale ja to pripisujem zubkom alebo tomu hroznemu teplu,lebo mame teply slnecny byt pod strechou, takze tu mame stale 29 stupnov.
Zuzka, blahozelam k turnaju aj k lozeniu. 😉
Janka, aj ja mam mladu svokru-minuly rok sme jej boli na 50-ke a tiez som jej vzala najmilsie dieta, ktore sa pri mne zmenilo, lebo on nie je uz taky ako bol/to su jej slova/ 😀
Jenis, ani ja som zatial nedokazala maleho nechat plakat, len raz tato nezvladal, ze maly v noci nechcel spat a povedal, nechaj ho plakat. Vydrzala som styri minuty... a tatovi bolo maleho potom tak luto,ze od lutosti nemohol zaspat on.
Zanaza, vitaj.... a ja tiez este kojim.
Viky, tie buchty vyzeraju vyborne, a ja jahody mozem jest na kila, no teraz, ked kojim, nemam odvahu.

jenis
20. jún 2007

Ale ste tu toho vcera stihli popisat.
Co sa tyka vychovy tak sme sa z Ronim dohodli, ze on bude ten "zly" a ja ta "dobra", ale zatial je stale opacne. On si ju aj tak bude rozmaznavat a zakazovat budem ja. No uvidime.
Prave mi volala svokra, ze kupila dva baliky Huggies plienok a pre Sasku vobec nie su dobre... Ona vela cika (vela pije), tak to je raz dva precikane a dokonca prepisa tak tu plienku, ze je vsetko mokre. A kazdu pol hodinu sa mi prebalovat nechce. Tak nemam rada ked kupuje veci sama od seba a ani sa neopyta 🙄 , ale tuto temu tu nebudem rozoberat, lebo Roni cita odkedy sme boli na stretku... 😉
Zuzka mozno ti ich predam, ak chces. 😉

jenis
20. jún 2007

Baby este som sa vas chcela opytat, co pouzivate na sopliky, odsavacku aku? Lebo ja mam tu obycajnu balonikovu, ale to je brutal. Dnes rano letela von dvermi, lebo nic netaha! Chcem kupit novu, ale neviem sa rozhodnut medzi vysavacovou a na baterky. Tak pomozte.
Malej idu horne dve jednotky naraz, tak soplikujeme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre