Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jenis
24. jún 2007

Bubatinko, ja ju este nenecham samu jest, ale dam jej do rucky lyzicku a drzim jej ruku a pomaham sa trafit. Keby som ju nechala tak asi to nedopadne dobre. 😀 Ale zvyknem jej dat do misticky nieco na jedenie a to nech si zobka sama. Lenze to je potom vsade vysipane 😅
Co sa tyka zubov tak asi aj Saske idu dalsie, lebo je mrzuta a ma zvysenu teplotu kazdy den okolo 37,5-6. Kym nepojde vysie, tak sa s tym nechystam nic robit.
Musi to byt zlate ked uz sam chodi po byte, mna to len caka, tak som zvedava kedy sa odvazi.

viktoria
24. jún 2007

ahojte, tak mi máme od včera deti u svagrinej a dnes ich donesu, ludia normálne som sa konečne vyspala...
u nás je dnes teplo ale pofukuje vietor,
no my stále ešte nechodíme iba sa trochu plazíme tak mozno čoskoro začne po chodit po styroch...
ale ked ho postavím tak stojí no samozrejme musíme ho drzať za ruky...

zanaza
24. jún 2007

Ahojte holky, ako ste prežili tie búrky? U nás to bol horor, strecha pretečená, kvapkalo nám na postele, no paradička. Malá bola z toho asi v šoku 😲 , len na rukách som ju nosila, aby sa nebála.
Tak Vám prajem ešte krásnu nedeľu a ahojte.

bubatinko
24. jún 2007

jenis je to zlate ked uz sam chodi ale stale ho mat na ociach musim lebo on furt vymysla ze co by mohol vyparatit zleho 😀 a aj trochu davat pozor aby ho niekde "netreslo" minule bol vonku z muzom a spadol a oskrel koleno chudatko male lebo on uz nechce aby sme ho drzali stale odstrkuje sa 😒

sillas
24. jún 2007

bubatinko....podla toho aký je Sebastian šikovný nerodila si ty náhodou v 12-tom mesiaci??? lebo tie naše ostatné drobce su 3 mesiace pozadu.. 😀
inak Riško sa v kuse stavia na nohy, stale ked sa vie niečoho chytiť..normálne nechápem..
inak po večeroch máme zase teploty do 38..neviem čo to zase je, ale je nejaký kludny, tak zuby asi nie..no fakt netuším..už som z toho zufala, uvidime čo bude dneska..
my sme boli na obed u našich no aRiško tam nevedel zaspať, tak som o štvrtej prišla s nim domov a hned ako sme prišli tak som ho zložila dopostele a v tu sekundu spal a spí doteraz..
no ja si neviem predstaviť žeby som dala Riškovi lyžicku do ruky...to by bol všade aj na stene aj za plienkou, ked mu dam piškoty tak ich ma aj v plienke.. 😀

sillas
24. jún 2007

baby..nejako to tento víkend flákate.. 🙄
mario sa už neozvala ani nepamatam...
laurajana iba hodila foto a neprispela ani riadkom..čo sa deje??
asi je dačo vo vzduchu..no tak ja sa idem ešte zahryznuť do DPH kedže zajtra posledný termín a do ročného zúčtovania poistného.. 😠

renca3
24. jún 2007

sillas...tak makaj, ty to s tou DPH stihas na doraz. 😅
ja uz mam vsetko hotovo, robila som cez tyzden, ked mal drahy 2 dni volno.
bola som s detmi u nasich a zalahli sme vsetci po obede. parada, dve hodky si pospat. tie noci zacinaju byt rusne a cez den sa to uz prejavuje u mna unavou. 😒

bubatinko...Sebastian je naozaj popredu. nas by tiez len stal na nohach, ale trasu sa mu ako srnke, ked ho postavim.

zanaza...tie burky vam teraz asi nepomohli...

viktoria
25. jún 2007

ahojte tak nás tobias chodí od včera po styroch ale dozadu, takže počítam ešte taký tyzden a pôjde dopredu aj vikina mi tak chodila...
no dobre idem niečo porobit kym malý spi... dnes spal od 20:00včera do pol 8 a to sme sli rovno do škôlky....a spal by mozno dlhsie ale zvonil mi mobil tak sa zobudil....

zanaza
25. jún 2007

Ahojte. Máš pravdu reni, nepomohli, no dúfam, že to prežijeme.
Verka zaspala, zasa je tu pod mrakom, tak dnes ju to chytilo zavčasu. Nechce chodiť po štyroch, no keď ju držím za ručičky, tak by sa promenádovala. No ešte ju hádže sem-tam.
Ona mala dlho novorodeneckú žltačku, tak nerobím si z toho ťažkú hlavu. moc ju porovnávam s Julinkou, ktorá mi behala po štyroch ako vietor. No veď každé babuliatko je iné.
Tak idem zavárať uhorky, pokiaľ malá spinká. Majte sa a prajem pekný deň.
Ozvem sa večer a silas, nech ti to s tou DPH dobre dopadne. Aby si to stihla.Papa holky.

zanaza
25. jún 2007

Ahojte. Máš pravdu reni, nepomohli, no dúfam, že to prežijeme.
Verka zaspala, zasa je tu pod mrakom, tak dnes ju to chytilo zavčasu. Nechce chodiť po štyroch, no keď ju držím za ručičky, tak by sa promenádovala. No ešte ju hádže sem-tam.
Ona mala dlho novorodeneckú žltačku, tak nerobím si z toho ťažkú hlavu. moc ju porovnávam s Julinkou, ktorá mi behala po štyroch ako vietor. No veď každé babuliatko je iné.
Tak idem zavárať uhorky, pokiaľ malá spinká. Majte sa a prajem pekný deň.
Ozvem sa večer a silas, nech ti to s tou DPH dobre dopadne. Aby si to stihla.Papa holky. 😎

zanaza
25. jún 2007

Tak som to "nezvládla" a máte to tam až dvojmo. 😀

sillas
25. jún 2007

zanaza...uhorky ani nespomínaj...ja som minulý rok nezavárala lebo som mala dosť a už nemáááám...tak ma to čaka..uff

jankamanikova
25. jún 2007

Ahojte!
Tak ako vidim a citam, tak to tu poriadne zanedbavate dievcata. Ak to tak dalej pojde, tak si nebudeme mat co povedat.

My sme sa mali dobre. Bol to konecne prvy vikend na vychode, ktory bol vynikajuci a velmi sa nam tam pacilo. Az tak, ze sa nam nechcelo ist domov do NZ. Dorazili sme vcera o pol jedenastej a ja som bola taka unavena, ze som zaspala cela oblecena. Nechapem, este sa mi to nestalo.
Myslela so mna Vas a vsetkym som hovorila ako bolo na stretavke, lebo sa vsetci pytali, co ma videli v casopise. No, parada, este len pridem na vychode a som hviezda.

Ja by som aj napisala viac, len neviem, ci to bude mat kto citat.

sillas
25. jún 2007

jankamanikova...veru ani ja som dneska neprispievala, lebo mam pocit že posledné dni trpím samomluvou..na par svetlých výnimiek.. 😀
super že sa vam pačilo, a nič si z toho nerob v piatok som bola taka unavena, že som pri kojení o siedmej s malym zaspala..zobudila som sa o desiatej dala sprchu a spala dalej / sprestávkami jasne že/,
ja už asi fakt mam v cicikoch iba čaj, maly sa napije a o chvilu chce zase a takto dookola, takže po dvodch kojeniach som už o ôsmej davala flašku.. ☹ takže neviem čo to nezabalim, či to ešte ma vyznam..

jankamanikova
25. jún 2007

Jasne, ze to ma vyznam, lebo to nie je len o mlieku. Nas Matusko je na mne tiez casto. Jany uz vravi, ze je uz castejsie nez on 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .
Ale Ty musis citit, co je dobre. Mam kamosku, co koji len rano a vecer. A tiez by to mohla zabalit.

mario
25. jún 2007

Tak som tu, už som neodolala. Máme dosť ťažké dni, skončilo nám obdobie kľudu v kočíku, cez den spí max hodinku a večer 😝 , dnes ju uspávam už od ôsmej a ešte nie som hotová. Skúša sa dávať na štyri zo sedu, ale neudrží sa dlho, na nohách by stála a pérovala celý den. Slovník už má bohatý, vie si dokonca povedať meno Laua, to rrr tam zatiaľ chýba.
Aj ja kojím a kojím, lebo vodu a ani čaj nevypije.
Má sa trochu ochladiť, tak snád nám vychladnú hlavy a budeme vládať písať viac.

renca3
25. jún 2007

sillas...nic ty zatial nebal, aspon rano a vecer by mohol mat este tvoje.

Teda este jeden takyto nabity den a vezu ma. Od rana fukoty a Lea som nedala spat poobede, aby zaspal vecer skor. Ale isiel klasicky o 21.30. Ja uz neviem ako na neho s tym spanim. A to sa nahanal vonku dost dlho s detmi. 😝
Inak ujo fotograf mi poslal CD s fotkami, kt. nafotil on v Tatrach.
Su pekne. Teraz to asi nestihnem pred dovolenkou, ale do konca jula ich hodim na CD a mozem vam to rozposlat postou domov, ked mi do IP napisete adresy.
Tak dobru noc, lebo uz sa mi zahmlieva pred ocami.

bubatinko
25. jún 2007

krasny vecer vam prajem ako ste prezili dnesny dnik?? dufam ze v zdravi....

babenky ja neviem co sa stalo ale mne maly nechce zaspavat v postielke predtym s tym problem nemal krasne zaspaval sam ... ale odkedy ma znizenu postielku aby z nej nevypadol ked sa postavi tak nechce zaspavat v nej uz to trva cez tri tyzdne a uz fakt neviem ako ho to naucit 😒 skusala som uz snad vsetko ... ale nemoze uz spavat v tej polohe ako bale babatinko ved mi odtial vypadne .... on je OK iba ked spi v hornej polohe 😠 ... ale to uz teraz proste nejde .. uz je velky a stale sa stavia ked sa prebudi.... uuuf poradte ak viete...

sillas
26. jún 2007

no baby prehovorili ste ma, budem kojiť ešte rano a večer..aspon trošku, si zoberte že vypil o osmej 200 mlieka, potom o 23:30a potom o 04:00 stale 200 ml, o osmej rano som ho nakojila. takže v noci je to 600ml mlieka..sa mi zdá dosť vela..
už som dneska kupila vianočku, lebo chlieb nechce to ho aspon zasýti na večer.
Stihli sme už aj dr, lebo zase mal večer zvýšenu teplotu 37,5, nad ránom 37,8../takto je to od piatku/ teraz nema, všetko je ok, ani nostek, ani hrdlo, ani priedušky, ani uška..tak to budu tie zuby..a za to jedenie v noci tak tiež vravela že dosť vela toho v noci papa, že aby som obohatila jedálniček o cestoviny a pečivo..

mario...no nezávidím..maly cirkusuje iba občas neviem si to predstaviť každý den.. 😝

bubatinko..neviem čo by som ti poradila..je to ťažke, trva to už dosť dlho 3 týždne, no ja som mala postielku stale dole a mala som dole jednu stranu, teraz kym zaspi mu necham tiež dole jednu stranu, som pri nom a ked zaspí tak ju vytiahnem, ja som s tým spodkom nerobila nič.

renca..super že ti poslal aspon fotky..takže chceme..teda si ich prosíme..
kedy to cestujete? už teraz niekedy nie?
Lea pozdrav, že by už nemusel tolko trapiť maminu a mohol by si viacej pospať..jooooj..ved my by sme spali keby sme mohli 😀

renca3
26. jún 2007

sillas...to teda dost v noci vypije...aj nas maly je casto hore, ale flasa by ho asi neuspokojila, on chce iny dudluk 😉
Cestujeme v piatok, ale maly rano teplotoval asi tak ako Risko, tak sa mi vobec nic nechce chystat a cakam, co z toho bude. Dr. je tam az poobede. 😒

sillas
26. jún 2007

renca...no ved vela aj dr povedala ale bez mlieka nezaspí dalej.. 😒
no držím palce aby to s Teom nič nebolo.., lebo piatok je o 3 dni.. 😉

laurajana
26. jún 2007

ahojte babulky-mamulky po dlhej dobe som tu...aj ked Vas citam kazducky den, neprispievam, lebo nebola nalada...odisiel nam navzdy svokor je tomu dnes 12 dni tak je to dost cerstve...

Vsetkym maminkam a babatkam k pokrokom blahozelam, tych co trapia teplotky a chorobky prajeme skore uzdravenie...

Matti je stale bezubacik, som zvedava, ale myslim, ze je tu posledny medzi detickami, co este stale nema zubacika ani jedneho...papame prikrmy, vyzivky, zeleninku, ovocie, lubime skoro vsetko okrem morcacieho maska...to nemusime ani my s manzelom asi to ma po nas. Stale castejsie pouziva to krasne slovo mama, dokonca vie aj kedy ho ma tak smutnejsie povedat, ci uz je to hladom, ci unavou 😉 mile. Vecer papavame detsku krupicu a bez tak od polnoci zasa na 3 hodinovy interval papania nabieha, teraz ma obdovie, ze sa nejak nevie dojest asi to bude aj novotami v jedalnicku 😔

Tak sa drzkajte a rada si precitam nove info o pokrokoch

viktoria
26. jún 2007

laurajana uprimnu sustrast, nebudte smutní viem ze je to tazke ale prejde to... manzel nech sa drzí cítime s vami...
sillas tak nás malý bezne jedol 200 ml mlieka a to kazde 2 hodiny ved preto aj tak vyzera, takže nič si z toho nerob dieta vie kedy má dost 😀

laurajana
26. jún 2007

viktoria - dakujeme za vyslovenu sustrast...cas vsetko zahoji... syncek je riadny "septembracik" to je taky velky vodca...ze? Hlavne ze je zdravucky 😉

jankamanikova
26. jún 2007

Ahojte!

Lauri - vsetko dobre a nech sa Vam podari z toho, co najskor dostat. A kludne prispievaj, aj ked nie je nalada. Sme tu na vsetky nalady naladene. Mame Ta radi a drz sa!!!!

sillas - nas Janik tak jedol do roka a pol. Jednoducho bol schopny v noci vypit liter mlieka (umeleho). Mohol jest cez den hocico, jednoducho v noci papal vela a casto. Bez mlieka v noci nezaspal. Trvalo to velmi dlho, ale mozem povedat, ze od dvoch rokoch je to tak, ze pije mlieko uz len rano o piatej. Stavalo, ze chcel este aj v noci, ale teraz je to uz tak ok. Takze len trpezlivost a drz sa!

Inac mame zle noci, Matusko pekne spinka, az kym nepridem k nemu do postele. Jany moze buchat, trepat, je v pohode. Ale ako pridem ja, tak ma zaciti a chce cicecku a prituli sa a je na mne celu noc ... Takze rano som ako "rybicka" 😝 .

mario
26. jún 2007

Jani, dnes sme takú "rybičku" splachovali vo wc 😝

mario
26. jún 2007

Dnes sme si s rybičkou jankou plánovali diskotéku, ked prestaneme kojiť, už sa teším, ja v mojom veku ju mám zadarmo, stačí sa tváriť rozčúlene a ochranke tvrdiť, že idem pre dcéru 😀 .

renca3
27. jún 2007

mario...asi tak 😀
Mna kamoska, mimochodom byvala spoluziacka stale taha, ze kedy uz pojdeme na diskoteku a vobec nechape, ze ja uz na to akosi nemam chut. No a pohlady tych deti si uz vobec neviem predstavit. 😅 Ale stale jej hovorim, ze ked dokojim, mozno ju to dovtedy prejde. 😉
Uz sa budem opakovat, ale aj tato noc bola des. Maly mal teplotu cez 38 a stahovali sme v noci. Verim, ze su to len zuby.

laurajana
27. jún 2007

jankamanikova - dakujem, vsimla som si, ze tu ste "pre vsetko" je to super poznat take babule, aj ked nie nazivo, raz sa to snad podari aj nam pridat sa do takeho senzacneho pobytu, ako ste absolvovali, neda mi nenapisat, ze ste maminy kocice a tie babatka a manzelia...no krasne rodinky, naozaj...

pekny dnik prajeme

iskakiska
27. jún 2007

ahojte holky, tak aj ja sa pridávam k septembrovkám.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre