Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
5. dec 2007

Viki, ale výzdoba sa robí preto, aby sa nemuseli umyť okná, tým ich zakryješ 😀

jankamanikova
5. dec 2007

ahojte - tak so uz doma z AJ, bolo super, len som mala problem sa sustredit.
No, ved som nevyspata, tak necudo. Noc sme mali hroza-des, len som ju preskakala s Matuskom na lopte, len vtedy neplakal. Rano sme boli u dr., tak na moje prekvapenie mame chytene priedusky, zatial bez ATB. Dala nam nejaky sirup, ktory ma tlmene ucinky. Tak Matusko mi cely den spi a spi a je taky mechom udrety. Takze uvidime, aky to bude mat priebeh. A to som chcela ist do Nitry zajtra pozriet Mikulasa, tak neviem-neviem-neviem.
No, ale chlapci spia, Jany vraj nemal s nimi vela roboty (necudo, ked sa s nimi cely den zabavam 😀 ).
Takze Vam prajem peknu Mikulassku nocku, vycistite cizmicky a rano nech ich mate plne dobrot.
Posielam pusinky a tesim na Vianoce.

sillas
5. dec 2007

caute baby?? tak ako Mikuláš??? posluchali ste??? našli ste si niečo v čižmičkách???
no u nas bolo veselo, všetci vytešení..Lucka sa už nevie dočkať na Vianoce a to ešte na buduci týžden bude mať aj meniny.. 😉

mne sa akosi nič nechcem...totálne ma boli chrbat...teda viacmenej krčna chrbtica..ufff..musim už ísť na nejaká masaž.. 😒

jankamanikova..na kontrolu s nožičkami kvôli tomu že sme nosili tu perinku, tak či je všetko ok s bedrovými klbmy kedže už chodí sam..tak u nas to kontroluju, všetko je OK.
dneska sme boli na kožnom..tak nam dali nejaku mastičku, tak uvidime...fenistil mame užívať aj nadalej...môže to byť alergia na hocičo..ale to zatial nezistia..

Lucka začala kaslať, tak je doma, tento týžden ju necham doma, boli ju hrdielko, ale asi iba nachladla, lebo ma teplotu okolo 37,5, takže pohodička..

no a Riško je zo dna na den vačší betar...idem hodiť nejaké čerstve foto..

ajduska
5. dec 2007

mario, som sa dobre pobavila na tej tvojej susedke 😀

viki, nech vám ten rontgen dobre dopadne...moja švagriná chodí diaľkovo na právo, má 40 rokov a obdivujem ju, lebo keď som videla, čo sa musí učiť na každú skúšku...no mňa by to v takom veku už určite nebavilo, a ani by som si už toľko dátumov a vecí podobných nezapamätala 😒

okná som už umyla (okrem kuchyne), aj vyzdobila, decká sa tešili z nálepiek, na ich okno som im dala snehuliakov a deda Mráza na saniach so sobmi a snehové vločky 🙂 ...

dnes bol u nás Mikuláš, najpr u svokry (Mikuláša robil môj muž, som sa smiala, až mi slzy tiekli)? Timka to prespala a Tomáš chyil, chudáčik, z čerta taký šok, že som sa až zľakla...a potom ešte u nás doma chodili mládežníci od susedov, to už bola Timka hore, držala sa ma ako kliešť, hlavu na mojom pleci a ani sa nepohla...Tomáš nasľuboval, aký on bude dobrý a že bude poslúchať, vlastnými slovami zarecitoval "Spadla hruška zelená" a nakoniec aj podal ruku četrovi na rozlúčku 😀 ...Saša sa chúďa celá triasla, ale zaspievala pesničku (asi bola v riadnom šoku) a teraz sa tak boja, že nechcú ísť sami ani na vécko, ani prejsť sami po byte...neviem, či to nakoniec nebude bič na mňa, keď budem musieť všade s nimi chodiť 😒

jankamanikova
5. dec 2007

sillas - my sme tiez nosili perinku do polroka, ale nam nevraveli nic a ani len nemame chodit na kontroly. Tak neviem, ci sa im tam nenatrepem.

Ajduska - neboj, deti to preziju, len oni to inak beru ako my dospeli. My si myslime, ze sa budu tesit a oni reaguju, akoby sme ich chceli "predat". Ale to nic, o dva dni budu hrdinovia a vsade rozpravat, ze ako oni s Mikulasom rozpravali a tak.

jankamanikova
5. dec 2007

Idem jest a spat.
Tak papapa ...

zuzka111111
autor
5. dec 2007

ahojteeee
miluasa nam dnes robil tato lilka sa najprv hambila a potom aj bala ale len chvilku a potom odisiel akoze aj inym detickam odniest balicky lilka sa vrhla na balicky a stevo sa vratil ze ci ho neodfotim a lilka sa tak zlakakla ze som zacala kricat stevo chod prec a lilka na mna pozera a na neho a na mna a na neho chuda nechapala co jaky stevo a mikulas 😀 😀 vnimave to dieta 😀

inak sa mame celkom fajn ..zatial zdrave aj ked sme uz jedne sopliky mucosolvan nam pomohol klop kjlop klop ...no zajtra mame stretko tu kosicanky aj s fotografkou detskou pofotit deticky pri stromceku tak dufam ze nic nechytime v obchodnom dome .. 😖

iank som uz ako slonica brusisko obrovskeee uz aj rodia s takym 😀 ale mala je velmi kludna v brusku sem tam sa pomrvy aj na 3D sme boli potvrdili dievcatko len hamblivka sa nam nechcela ukazat potom trosku z profilu popocitala prsteky pocmula si ich pohladkala sa po hlavicke a zapchala si uska a spala 😀 😀 mile to bolo som hovorila ze cist alilka z profilu tak uvidime ...len meno nejak nevieme vybrat ... 😀

a vyzdobu uz mam ena oknach a odkonca okna umyl stevo 😕 som bola v soku 😀 😀

renca3
6. dec 2007

Aj u nas bol vcera Mikulas (moj otec) aj s certom. Leo reagoval asi podobne ako Ajduskin Tomas. Zaspieval po slovensky aj po anglicky, no vsetko co len cert chcel. A nasluboval hory-doly. Teo bol cely cas na mne prilepeny.

zuzka...tak super, znova dievcatko. No vidis, akeho mas doma pomocnika, len sa doteraz asi neprejavil. 🙂

My soplikujeme. Ale pokial v noci spime, nevadi mi to.

renca3
6. dec 2007

sillas...pozrela som album. Tvoje deti sa podobaju na seba, len tiez mate black and white ako my. Vy ste obaja tmavi s muzom, ze? Teda tmavovlasi. 😅

Hodila som foto zo vcera a dnes sme boli odniest Mikulasa do roboty. Mala som tam mimochodom danovu kontrolu, tak na odlahcenie atmosfery... 😀

mario
6. dec 2007

Zuzka, moja sestra chce Stellu, celkom pekné meno, len u nás v rodine trochu zakliate, tak ešte uvažuje. Mali sme kedysi tetu Stellu, novinárku a veľmi priebojnú, až kým ju niekto neumlčal.
My sme mali Mikuláša tiež včera, takého verejného, lietajúceho na kolieskových korčuliach po meste, malú to vôbec nezaujímalo, zhrabla cukríky a išla dalej.
Dnes som sa stretla so zvláštnym názorom, boli sme na detskej masaži a v soľnej j. a bola tam mamička s 10-mesač, dievčatkom, ktoré prešlo z kojenia na krabicové mlieko. Vraj im dr. odporučila, žiadne sušiny, ale krabicové od Tatry.

viktoria
6. dec 2007

ahojte, tak som práve doumývala okná, už len sa vyperu záclony a povešať... no vikina bola zo včerajšieho mikulása tiež hotova...
dnes som malému nasla prvý očný zub dole a zachvílu sa prereze aj ten druhy, určite aj preto je taký chorý, čo zub to choroba... teraz spí tak ja vegetím,

viktoria
6. dec 2007

ináč aj ja som dala nejake foto do noveho albumu, tak pozrite ak budete mať čas..
renci ten malý je naozaj zlaty
sillas tvoje deti sa strasne podobaju,no tie moje akosi velmi nie

renca3
6. dec 2007

viki...maly uz veselo tlaci cokoladu? u nas je zatial tabu. 🙂 ale vy ste od zaciatku popredu s jedenim. 😉

zuzka111111
autor
6. dec 2007

no vcera som pisala ze sme zdravy a dnes horuucky az soom na pohotovosti bola alew uz je cula ma teplotu ale aj stolicky na ceste obe 😖 tak asi z toho ajj teplotka tak zajtra aj moc este musime odniest pre istotu 😔

renca3
6. dec 2007

mario...byt priebojny je dobra vec, len na spravnom mieste... 😔
Meno Stela sa paci aj mne.

zuzka...nech ste rychlo v poriadku. Mikulaske stretko vas asi pocka o rok.

zuzka111111
autor
6. dec 2007

no a to dnes sme boli este sa fotit s kosicankami a fotografkou a bola v pohode 😖

mario ako z akcneho filmu 😕

zuzka111111
autor
6. dec 2007

inak skutocna podoba lili a minky s bruskom 😖
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

renca3
7. dec 2007

zuzka...mas co nosit pred sebou. Vyzeras dobre a Lilka je ako maly sinter v tom riflovom. 🙂

ajduska
7. dec 2007

zuzka, vyzeráš fantasticky aj s tým bruškom...a Lilka je úžasná 😉

Timke sa teraz tlačia 2 zuby naraz, ale je to ešte len 7. a 8., takže oproti ostatným sme bezzubý 😀 ...stále nechodí, okolo nábytku síce chodí v pohode, ale keď má ísť za ruku, tak zavrtí hlavou, že nie a sadne si na zem... ☹

sillas
7. dec 2007

caute baby......len v rýchlosti!! hlásim chorobu Lucka od februára a Riško od apríla..

Lucka hrozný kašel..kedže sa to zhoršuje...neminuli nás ATB...Riško je na tom zle..celu noc som nespala čo som ho počávala..diagnoza hnisava angina a laryngitída...ale zatial priechodna.,...takže ATB, teploty zatial do 38,5..hrozne je chory...takto chora Lucka ešte ani nebola..ufff. som hotova..pobehala som všetky lekárne nemali lieky..katastrofa..prišla mi svokra pomôcť..aspon to..som grogy...tak zatial pa..idem niečo navariť..

sillas
7. dec 2007

a posdotýkam že Riškovi ešte včera o šiestej absolutne nič nebolo!!

jenis
7. dec 2007

Silas tak to bolo aj u nas. Rano nic a ked sa poobede zobudila, tak teplota a bolesti hrdielka. A tiez hnisava angina, ale uz je to lepsie. Este atb do nedele ale von uz mozme ist. Takze dnes ideme do skoly na Mikulasa. Dufam, ze ju nevystrasi... 🙂

mario
7. dec 2007

Uffff, až mi je zle, ked to čítam, prajem skoré uzdravenie detičkám.

renca3
7. dec 2007

Aj ja prajem nech su vcetci rychlo fit.

My sme si to najhorsie dufam odskakali uz vlani, teda minuly skolsky rok.
Klop,klop. 😉 ATB sme mali naposledy v maji. No zajtra sa chystame na Mikulasa ako kazdy rok medzi cca 30 deti, tak myslim, ze sa nam nieco ujde. Podla predchadzajucich skusenosti tam nebudu len zdrave deturence. 😒
V skolke bola dnes v triede len polovica deti. Aj tam ich asi nieco kosi, lebo aj jedna ucitelka vypadla.

zuzka111111
autor
7. dec 2007

no my sme dnes boli u lekarky ja pohotovosti velmi neverim tak moc ok krv ok tak su to 100% zubace 😠 chuda sa jej tlacia ani neviem kolko naraz a moje dieta nechce spat pozera hriesny tanec a kak pri tom cisty veget 😅

zuzka111111
autor
7. dec 2007

zenusky mali sme stretko s kosicankami a prisla aj fotografka take pekne fotky urobila ale len par zatial lebo sme nedockave a lilka sa mi zatulala do vykladu v obchode kuk
http://bp0.blogger.com/_cl36PuPsFyA/R1m1q46OHuI...

zuzka111111
autor
7. dec 2007
viktoria
8. dec 2007

ahojte, tak malý sa nejako vysypal, a asi to bude z antibiotík, lebo z čoho by to bolo... v pondelok ideme na rontgen tak uvidíme....
ozaj nechce niekto z vás kupit citroen C3, ked tak mi napíste do internej posty.... 😉

mario
8. dec 2007

Zuzka, krásne fotky!
Ja mám Henka na súťaži a tak daľší víkend sme samé, vlastne skoro každý víkend, ale vychutnávame si to, už viac času trávi na nohách, takže už môžeme povedať, že chodíme naozaj. Včera si otvorila okienko v adventnom kalendári a zlupla z neho čokoládu, no nepotešila ma, ale nechala som ju.
Prajem pekný víkend!

renca3
9. dec 2007

zuzka, pekne fotecky - proficke. posli potom viac, ked budes mat.
mario...a kde skladujes tie vsetky pohare, co syn povyhrava?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre