Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
21. dec 2007

Aj nás čaka očkovanie po Novom roku, druhá vakcína proti pneumok. Henka máme chorého, berie atb. a je u babky, aby malú nenakazil, lebo teraz na sviatky je to s lekármi divoké.
My máme tiež lososa z Ikea a var. zemiaky, kyslú šošovic.pol. a kapustnicu, oblátky s medom. Každý den vytiahnem malo, že idem napiecť a večer ho dám späť do chladničky, už to robím tri dni 😀 .

viktoria
21. dec 2007

no my tento rok máme zraloka a kapustnicu, tu mi robi pravidelne otec pretoze ta jeho mi najviac chuti.........

sillas
21. dec 2007

cau te baby...viki...no dufam že vas už choroby minu...
čo sa týka očkovania, tak my tiež až v Novom roku, kedže sme akurat teraz vyzdraveli...

no my máme taký zvyk že na štedrý večer sa chodí ku svokrovcom, tak sa všetci navečeriame, pokukaáme darčeky, potom ideme k našim...po darčeky... 😀 a potom domov...na darčeky... 😅 potom sme takí unavení a prejedení...že ideme spať a na další den sa vytešujeme z darčekov... 😅

renca3
21. dec 2007

sillas, to stihnete za jeden vecer? 😅
ale aj my prebehneme k nasim pre darceky. 🙂

mario
21. dec 2007

malo=maslo
Dnes sa podarilo napiecť smotanové srdiečka a tým sme aj dopiekli, lebo každý vypeká a ja rada ochutnám u sestry, svokry... Keby som veľa piekla doma, tak by mi nechutilo inde a ešte by sa urazili 😀 . Mám to dobre vymyslené, že?

stankalm
21. dec 2007

ahojte...nebola som tu dlhsie, pozeram, ze preberate rozne temy, je to mile takto si pokecat 😉

Mario...s tym pecenim to mam ja podobne ako Ty, upiekla som medovnicky a teraz som dovarila krem na "mastny" kolac a tym koncim. Moja mama totiz pecie pomaly ako v cukrarni a od nej nam aj tak najviac chuti.

My uz mame stromcek od nedele, urobili sme ho kvoli malej, lebo vsetky vo vykladoch a v meste sa jej pacili a nesla od nich odplepit oci. Zatial nic neurobila, len si sem tam k nemu klukne a pozera...zlata je🙂
Janka... musia byt zlati Tvoji chlapci, ako spekuluju nad tymi ziarovkami🙂

Choroby nas zatial obchadzaju, sice ja som bola chora, brala som aj penicilin, ale Tamarka nastastie nic nechytila. Len teraz sa mi zda, ze jej ide ocny zub, lebo je aj nejaka podrazdena posledne 2 dni a krici do nas ked sa jej nieco nepaci alebo jej nejde tak ako ona chce ☹

Inak si uzivame kazdy den, uz je to take ine, ako trebars pred rokom, ked boli este malicke, vsak?

Co sa tyka jedenia, no je to ako kedy, niekedy jej varim zvlast a niekedy to co nam, ale uz mi tiez dochadza fantazia. Aj prelistujem nejaku tu kucharsku knihu, ale aj tak navarim to co vzdy 😅

Neviem, ci sa mi podari dostat sa sem do Vianoc, takze Vam tymto zelam krasne a pokojne vianocne sviatky, nech ste vsetci zdravi, usmiati, v kruhu svojich najblizsich a nech vianocna pohoda nam vsetkym vydrzi po cely buduci rok. Stastne a vesele🙂 Paaa

jankamanikova
21. dec 2007

Konecne som pripojena. Ten nas internet asi uz sviatkuje, lebo vobec nam nefunguje.
Ja uz by som mala spat, ale sa mi nechce. Tak som upratovala.
My mame na veceru - jablcko, oblatky s medom, bobalky (opekance s makom), kapustnicu (takuuuu dobruuuu) a vianocnu rybu (toho roku bude losos) na bielom vine s opekanymi zemiakmi. Tesim, tesim. My sme s Janym spojili tradicie z jeho a mojej rodiny, ked sme sa vzali. Oni napr. nemali nikdy rybu, taku normalnu, az ja som ho to naucila jest. Zatial zije 🙂 .

No, mame sa dobre. Nakupene este ingrediencie nemame, ale pohoda. Zajtra ideme do TT, Jany ma vybavovacky, tak mame predvianocny vylet.

Inac chalani so ziarovkami dospekulovali. Asi hodinu som ich davala dokopy, ale svietia (zatial) ...

zoya1
21. dec 2007

Ahojky. Aj ja som mamou dieťatka narodeného v septembri 2006. Prajem Vám všetkým krásne a ničím (samozrejme okrem našich ratolestí) nerušené sviatky a veeeeeeeľa darčekov od Ježiška - aj keď nie sú prvoradé.

renca3
22. dec 2007

mario...ja som na tom s pecenim podobne. Mama ma uz nachystane 4-5 druhov suchych a ja zvyknem piect tesne pred Vianocami Stedrak. No a to cela rodina oceni, lebo je to odo mna velky vykon, kedze nepeciem takmer nic cely rok. 🙂

viktoria
22. dec 2007

ahojte, zoya vítam ta v nasom klube....
ja nepečiem nič tak ako každý rok, u nás to nikto neje, takže je to zbytočne, možno ked deti budu vačšie tak potom začnem, akurát čo robím su indiánky/detske piškoty,banan, piškoty a namočím do čokolady/ to jedine sa u nás zje, a svokra pečie ako šialená, takze vzdy nám niečo zabalí.........
darčeky mám nakupená, dnes ich budem baliť.................
tobiasovi vyšli už aj horné očné zuby a zase naraz obidva, konečne má všetky4 očné von, už len 4 stoličky a bude pokoj, zase je strasne prechladený a kašle.........
včera som bola na dámskej jazde v bare, bolo super prišla som az okolo pol 1 tak teraz som jak nezábudka 😔

laurajana
22. dec 2007

ahojte mamulky...Renca si narobila chute tym stedrakom ....mnamky to je fajnotka...tak nech pekne chuti vsetkym...my sme uz spravili 7druhov suchych kolacikov, kedze sviatkujeme so svokrou...budu to tie najsmutnejsie Vianoce pre nu a pre nas vsetkych, lebo tento rok nam odisli dve milovane osoby moj svokor a svokor svagrinej, tak snad aspon takto spolocne sprijemnime svokre sviatky...aj ked to bude viac o smutku...prajeme vsetkym Vam stastne a vesele Vianoce, plne pohody, oddychu, lasky, zdravia a ziariacich ociciech Vasich malych a aj vacsich drobcekov, nech su stastne z toho co maju a co najdu pod stromcekom...drzkajte sa v zdravicku...papa Jana a Mattiasko

sillas
22. dec 2007

caute baby....
tak stromček už stojí...Riško už stihol zjesť dve salonky...stale chodí okollo neho, dava dole ozdoby...som zvedava do kedy ho to bude baviť...dohana jedenie, lebo stále niečo chce jesť, sam ukaže že čo, že ide ku chladničke ked chce niečo z nej, alebo ukáže ked vie kde je jedlo...no je to mile...len mam pocit, že už niekedy praskne...no musi dohnať ten týžden čo skoro nič nejedol..

so spánkom sme na tom velmi zle..cez den sa mi ho podari uspať asi tak každý 3 den, začne velmi plakať a hádže sa, tak to vzdávam...dnes tiež zo spánku nič nebolo, hore je od siedmej...no a už o šiestej bude spať.. 😕 neviem čo mam robiť... 😒 ked nebude spať ani v pondelok...tak doma si už ani nevybali darčeky, lebo kým to obehame bude 6 hodin a to už bude grogy... 😉

mario
22. dec 2007

Štedrák - to sa u nás nesmie ani vysloviť nahlas, ked bol Henko menší, tak sa ho prejedol a vracal dva dni, odvtedy sa nan nemôže ani pozrieť a my ho každé Vianoce s ním pokúšame, či by si nedal

renca3
22. dec 2007

Teo uz da stronceku pokoj. 2 x na neho spadol, tak ho to uz nebavi. 😅

Dnes som bola s Leom doobeda na klzisku. Peto je v robote, Teo bol u nasich. Boli tam sami oteckovia s detmi. Ja som bola asi jediny exemplar mamicky, co v sobotu pred Vianocami nepecie, nevari, ci neupratuje a presusa sa na korculiach. 😀 Ved cez tyzden som sa nahanala dost. 😝 Darceky su pripravene a zajtra ma caka spominany Stedrak. 😉

renca3
22. dec 2007

Vcera bol Leo posledny den v skolke a mal nejaku sladkost. Ked som sa ho pytala, kto mu to dal, ze ta pracovnicka v skolke, co upratuje . Takze vsetkym domacim pracovnickam prajem pekny vecer a este krajsiu predvianocnu nedelu. 🙂

mario
22. dec 2007

Renca, už aj ja som vytiahla korčule, že ich prevetrám cez sviatky, takže neboj, v aliancii nevariacich a nepečiacich nás bude viac. Zajtra sa chystám na operný recitál Otokara Kleina, tak vám dám vedieť, aký bol suuuuper 😀 .

zuzka111111
autor
22. dec 2007

ahojte dievcatka moje zlate prajem VAm krasne preziotie sviatkov a hlavne vela pohodicky ..... spankuuu ...a vsetkeho krasneho ....

ja akurat zehliim kooopec pradla potom pobalim veci a ideme sviatkovat prec aspon nemusim nic varit 😅 aôe zato som napiekla 4 druhy kolacov takze som sa prekonala darceky pobalene a stromcek stoji lilka sem tam povie jeeeej a koniec nejak ju to netankuje len objeda cokoladky 😀

tak sa majte krasneeeee

jenis
22. dec 2007

Baby co je to ten Stedrak??? Nemam ani ponatia, tak mi niektora prosim poslite recept.

Ja mam napecene, donesene od mamky a zajtra mi donesie aj starka. Takze v pohode. Upratujem uz od pondelka, ale akosi to tu nie je vidiet. Stromcek od vcera stoji, ale Saska si ho velmi nevsima, asi preto ze som jej nedovolila zjest z neho kolekcie. Zdobenie sa jej pacilo, gule boli roznosene po celom byte. Este ze teraz su tie umelohmotne ci ake su to.

Zuby mame 14 tak dufam, ze ma chvilku bude klud.

Krasne Vianocne sviatky vam prajem. Na Stedry den budem u nasich, lebo Roni odchadza o piatej na nocnu ☹ , tak tam budeme aj spat. Je to mozno 500 metrov od nas, ale asi sa mi uz nebude chciet prist domov. Este uvidim.

zoya1
22. dec 2007

Ahojte maminky! Aj ja chcem recept na ten "štedrák". U nás (východ) som o takom niečom ešte ani nepočula. Aj náš stromček už stojí, ale malá ho zatiaľ nevidela - tak som zvedavá na raňajšiu reakciu. Pozdravujem Vás všetkých.

renca3
23. dec 2007

baby...Stedrak je kolac z kysnuteho cesta so styrmi plnkami lekvar, orechy, mak, tvaroh. postupne plat cesta plnka atd. je to babracka. pre mna aj na 4 hodiny. no ale uz je upeceny. nemam cas na vypisovanie receptu, je toho dost vela. ved aj tak by ste ho robili az na buduci rok. 🙂

mario
23. dec 2007

To je štedrák vertikálny, ale existuje aj horizontálny, teda na kysnutý oválny plát dáte vedľa seba štyri druhy plnky 😀 .
My ideme tiež k svokre, lebo malý je u nej už od stredy na atb., takže nevaríme. Teším sa, ale mám aj trochu obavy, lebo tam sa viac modlí ako večeria, tak dúfam, že obstojím a neurobím žiadne faux-paux.

laurajana
23. dec 2007

ahojte babule, Renca - stedrak som preposlala, mala som ho v kolonke receptov, tak snad som "ulahcila pisanie" ano je toho dost vela, co ten kolac "pohlti" ale je super...

renca3
23. dec 2007

Dobre, dik lauri.

martina236
23. dec 2007

ahojte babule, prave som tu napisala taku dlhu spravu ako hrom a medzitym spadol net, stravila som tu asi pol hodinu pisanim, myslela som ze ma vychyti. nic to. uz nestiham. sviatkujeme u oca na vychode, dosli sme vcera.

prajem vsetkym krasne vianocne sviatky plne lasky, stastia, pokoja a rodinnej pohodicky.

myslim na vas. tak ma to stve, ze som to neskopirovala 😠

ajduska
23. dec 2007

ahojte, aj my sa pripájame k prianiu krásnych vianočných sviatkov, zdravia, šťastia, lásky a pohody a nech sa vám všetkým v tom ďalšom roku splnia všetky sny 🙂

štedrák poznám len z receptov, už som sa zopárkrát chystala, že ho upečiem, ale nejak som sa dodnes neodhodlala, vyzerá to dosť prácne...možno, keď budú deti väčšie a budem mať viac času 😀

dnes sme postavili stromček, deti sú nadšené a aj mne sa veľmi páči, ale najviac sa mi asi páči tá radosť detí... 😉 Timka sa čudovala, potom sa snažila ho zlikvidovať stiahnutím na seba, ale našťastie sme včas zakročili 😀 ...teraz chodí okolo neho a keď ju nikto nevidí, tak sa snaží ťahať všetko, na čo dočiahne, už som jej zhabala 2 salonky, čo si stihla ukoristiť 😀

včera som dopiekla, asi mi šibe, ale upiekla som 9 druhov, a to som sa zapovedala, že tento rok nepečiem...ale v stredu ma prepadla "pečiaca vášeň", tak čo som mala robiť? nenechám si predsa bok vyvaliť, nie? 😀
Ale zato by som vám dopriala vidieť náš byt, lebo kým som piekla, tak deti mali voľné pole pôsobnosti...takže ani neupratujem, len povysávam a utriem prach, iné aj tak pri tých mojich troch diablikoch nemá zmysel a hlavne dlhšie trvajúci efekt, takže škoda námahy a nervov, že zasa spravia z bytu "bojové pole pri nájazde Tatárov" 😀

jankamanikova
23. dec 2007

Stedrak je jeden unikatny kolacovy zazrak. Ja ho milujem. Stale ho robila na Vianoce moja mama a my sme sa na nan vzdy velmi tesili. Aj aj ho budem robit svojej rodine, ale zatial som nenabrala nan odvahu pri mojich drobcoch. My sme len robili perniky a medvedie labky. Viac nepeciem, lebo na druhy sviatok vianocny ideme na vychod k rodine a svokra vraj napiekla hory-doly, tak budeme jest tam. Joj, my mame tak podozrivo pokojne sviatky, ze az nechapem. Mame tu taky klud, chalani sa vytesuju z Janyho, kedze je s nami doma. A ja vegetim ... Varit budem zajtra a tesim sa, lebo milujem stedrovecerne hody. Vlastne my stale veceriame spolu, ale na zajtra sa tesim zvlast.

Mario - aj ja som sa chystala na ten koncert s Janikom, ale bolo nam doma taaaaak dobre, ze sme nikam nesli.

renca3
23. dec 2007

ajduska...viem si to zivo predstavit deturence. to ste mali doma inu cukrarensku vyrobu, ze 9 druhov... 😝 a ma to kto pojest?

Zelam vam pocas Vianocnych sviatkov vela lasky a rodinnej pohody, stastie a radost z deticiek. A do noveho roku hlavne pevne zdravie, nech vas choroby obchadzaju. 🙂

ajduska
23. dec 2007

renca, 3/4 z toho rozdám, lebo by som to musela pojesť väčšinou ja 😀 😝

jankamanikova
23. dec 2007

ajduska - u nas je neporiadok stale. Ale ja sa riadim - co som uz spominala - heslom "bordel v byte, stastne dite". Ale kedze nasi chlapci miluju upratovanie, tak Janik sam vysava byt a Matusko utiera prach. A to myslim vazne. Asi to budu mat po tatinovi. Pa.

zoya1
23. dec 2007

Laurajana - dík za recept. Tak to by bola fakt fuška upiecť takýto koláč na dnes večer 😀 .
Ja som upiekla 4 druhy - to im musí stačiť. Pozdravujeme všetkých.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre