Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
24. dec 2007

baby..prajeme Vám všetkým krásne Vianoce....zvlášť našim drobčekom...tým vačším..a hlavne tým menším...lebo už aspon ako-tak vnímaju tieto Vianoce...ja sa velmi tešííííím...

aj ked Riško mi robí starosti..kým ho nedávame spať je uplne v pohode...ale akonáhle vidi že ma spať, koniec, chyta hysák...totálny rev...hádže sa...už honeviem cez den uspať...potom večer je taký unavený že nevie zaspať..som v koncoch..a toto je odvtedy ako bol chory...dufam že sa to zmeni, lebo to bude potom ťažke...

my sme teraz roztiahli v obývačke postel a ideme sa vyvalovaaaať...kedže variť nemusim, lebo ideme na večeru ku svokrovcom...

takže krásnu pohodičku a rozžiarené detské očka... 😉

viktoria
24. dec 2007

prajem vám všetkým a vašim rodinam stastné a veselé vianoce, hlavne aby ste boli zdraví, stastní....
práve som bola odniest mojim krstniatam darceky a teraz uz nerobím nič...
deti su stále chorí, nevidno zlepšenie, včera dokonca vikina nepočula na jedno ucho a potom jej sla krv z nosa, tobias stále kasle a je prechladený no uvidíme ako bude tento týzden 😲

renca3
24. dec 2007

Aj ja mam teraz veget, Peto isiel prevetrat von deti. 🙂

Sillas, ja davam Tea spat len vtedy, ked je unaveny. Mrnci, sucha si oci, pyta sa na ruky. Ved to poznas. A to byva cca 4-5 hodin po rannom prebudeni. Ako kedy. Takze obedny spanok sa posuva podla roho, kedy sa rano zobudi. A to ked ho nedas cez den spat vydrzi az do vecera? Leo mal toto obdobie cca v 16 mesiacoch, ze nechcel cez den spat. To bolo nastastie jar-leto, tak sme boli aspon vonku. 😉

sillas
25. dec 2007

caute baby...no ako vidim.....veeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi sviatkujete... 😀 MK je asi na poslednom mieste... 😅

včera sme mali super den, deti boli stastne...super pohodička...dneska sme sa zase vyvalovali a hrali...a zajtra to iste..do konca týždne absolvujeme asi 3 návštevy...tak sa tešíme..

no a ja idem ešte rýchlo dokončiť DPH, to aby som nahodou nezlenivela... 😀

renca...včera a aj dnes sa mi ho podarilo uspať..uff...dufam že to bude pokračovať..

viktoria
25. dec 2007

ahojte.......tak tobias uz od 7 spí a vikina pozerá sám doma, dnes sme skoro vyhoreli, boli u mna kámošky a zle zahasili cigu a zacalo to v kosi tliet, no zavcasu som zacítil smrad, ale uz je to v poriadku, nič vazne sa nestalo ani nič nezhorelo..............
u nás je strasná zima snehu nikde ale je minus 10.......

renca3
25. dec 2007

sillas...ty to DPH ztihas vzdy na knap. 😅

sillas
26. dec 2007

veru...lebo vtedy som už nutena... 😀

mario
26. dec 2007

Ahojte babule! A je po Vianociach, tie naše boli také čudné, Henko nebol doma, lebo ochorel a tak šiel k babke, aby mohol aspon dva dni poležať, mal vysoké horúčky a doma by ho Laura nenechala ani dve min. Boli sme s ním na Štedrý večer a potom ešte zostal tam vraj na doliečenie. Dnes príde, ale ráno odchádza na štyri dni do Písečnej, na tanečné sústredenie. Iné návštevy sme neabsolvovali, stačili mi dva dni u svokry 😀 .

ajduska
27. dec 2007

ahojte, tak už máme po Vianociach ☹ ..u nás prebehli v pohode, decká sa strašne tešili, páčil sa im prestretý stôl, tak pri ňom s minimálnymi prestávkami sedeli asi od štvrtej 😀 ,tak som sa o piatej nad nimi zľutovala a šli sme teda večerať, asi sa už nemohli dočkať darčekov 😉 😀 ......prišla som na to (ale všimla som si to už predtým), že im už asi nebudem kupovať viacej menších darčekov, ale radšej jeden alebo dva väčších, lebo aj tak si z tej kopy vyberú vždy jednu vec a na ostatné kašlú ☹ .....po večeri a rozbalení darčekov sme ešte išli k svokrovcom (chodíme každý rok), tam sa vždy stretneme všetci, aj švagriná s rodinou a darčeky sa rozbaľujú aj tam.......decká tento rok dostali toho ozaj kopec, švagriná sa riadne vyšantila 😀 .........no, bolo veselo 😀

ale som už rada, že je zatým, lebo sme sa len prežierali, ale zas boli sme aj v utorok na prechádzke a včera dokonca na celodennej túre, vychodili sme určite všetky vinočné opekance, len ma večer stráááááááááášne boleli nohy ☹ 😝

Timka sa snaží chodiť stále častejšie, trénuje, ale stále je to strašne neisté, taká kačička 🙂

renca3
27. dec 2007

ajduska...aj nase deti dostali dost hraciek, ale zasadne sa biju vzdy len o jednu, s kt. sa chcu hrat naraz dvaja. 😒

zajtra cestujeme na spominanu lyzovacku, tak idem balit. vo stvorke sme na horach este neboli, tak to bude zaujimave balenie a odvoz. vsetky tie zimne veci, lyze, lyziarky, boby.... no neviem, neviem... 😝

sillas
28. dec 2007

no u nas je to tak, že Riško sa hra aj s Luckinými hračkami a aj naopak.. 😀
ale jednoznačne vedie u Lucky lego čo som dosť prekvapena.. 😉

sillas
28. dec 2007

juuuuj...ale velmi sviatkujete.... 😉

zuzka111111
autor
28. dec 2007

ahoojtee lilka je hrozna zeny co ta teraz vystraja to je des normalne krici vkuse za vsetko reve hadze sa o zem vsetko chce robit sama a zaroven sama nbechce ostat no a len na ruky ay ja som uz mala jendu noc take kontrakcie ze som len fnukala na postely a stevo lietal hore dole a nevedel co robit chvala bohu to preslo ale no necitim sa najlepsie a lilka teraz steva nechce ani citit len reve pri nom a ho bije ach jaj mam pocit ze z toho zosaliem normalne

ajduska
29. dec 2007

júj Zuzka, to nie je bohviečo, len si dávaj na seba a bábo pozor 😒
aj Timka je teraz poslednú dobu dosť protivná, za všetko reve, zúri, všetko chce chytať a keď sa jej niečo znevidí, tak hádže veci o zem a lebo keď je niekto nablízku, tak ho udrie, alebo uštipne...zatiaľ mi je to smiešne, ako sa zlostí ale musíme to nejak včas zastaviť, aby si na to nezvykla 😠 ............inak, aj u nás bol včera s uspávaním problém, doteraz ju Kajo uspal v pohode, ale včera keď ho zbadala, že ide s ňou ležať, tak začala jačať že "nie-nie" a ručala jak tur, musela som pekne krásne vypnúť telku, aj počítač a ísť o ôsmej s milostivou spať aj ja, lebo by snáď boli na nás susedia zavolali sociálku 😀

viktoria
29. dec 2007

ahojte.....dnes sme boli konecne po mesiaci von, boli sme na plejsoch sa sánkovať deti mali obrovsku radosť....
na silvestra ideme zo známymi na chatu a deti ostávaju pri mojej mame, tak si trochu oddychnem a hned piateho mám skusku tak už by som sa mala začať aj učiť.....
baby už mi to siesty den meska tak dufam že to nič z toho nebude, lebo ma porazí, dufam, že to je len z prechladenia.................. 😲

mario
29. dec 2007

Viki, nechcela by som byť tááák prechladnutá 😲 .
Ja mám tiež obavy, že raz niekto zavolá sociálku, že ju trýznime, premrnčí pol dna, tiež chce byť stále na rukách...., ani písať sa mi o tom nechce. Zajtra príde večer Henko, tak bude lepšie, lebo pri nom sa chvíľku zabaví.
My silvestrujeme klasicky v papučiach, prípitok - ananás. šťava, nejaké jednohubky.
zuzka, malá asi cíti, že sa bude musieť deliť o maminku a chvíľku to potrvá, len dávaj pozor, lebo ešte to máš daleko.

zuzka111111
autor
29. dec 2007

ajduska si ma trosku ukludnila ze to nie len lilka je taka protivna zrejme to musi prejst len som chcela aby ju uz zacal stevo uspavat a zrejme to teraz asi nepojde ked ho nechce ....a ona ma neskutocnu vydrz reve reve reve reve .....

viki 😲 no dufaj ze prechladnutie 😀 ale no aspon by som nebola sama 😀 prechladena 😀

mario aj ja som na to myslela ci si to nejak neuvedomuje ze pride medzi nas babo ..boze ja si neviem predstavit ze pojdem do nemocnice ved lilka skolabuje od placu ☹

jenis
30. dec 2007

Zuzka neboj ked tam nebudes Lilka nebude mat na vyber a ked ta neuvidi tak bude aj so Stevom. Saska chce tiez len mna ale ked tam nie som tak je v pohode.

stankalm
30. dec 2007

ahojte...tak som sa normalne ukludnila, ze nielen ja mam take zive dieta. Tiez je to u nas niekedy vesele, vsetko by chcela a ked jej to nedovolim a vezmem ju prec na ruky, tak ma skriabe a chce mi strhnut dolu okuliare...joj, take mam niekedy nervy, uz aj po ritke dostala...sice cez plienku ale keby ste videli ten pohlad, zazrela na mna, aj do smiechu mi bolo, ale som sa drzala. A potom mi pride aj luto, ze nesmiem ju po zadku, ale co s nou. A zase niekedy, napr. teraz posledne 2 dni, bola zlata ako med, mojka sa, aj sa zahra sama...No co, uz sa z nich stavaju osobnosti 😒
Viki...aj mne teraz meskali 4 dni, tiez som muzovi hovorila, ze co ak bude druhe, ale dostala som vcera, taka som nanic ☹
Zuzka...citim s Tebou, je to tazke teraz pre vsetkych u vas. Ale ako pise jenis, aj ja si myslim, ze ked doma nebudes, tak bude ok aj s oteckom. Moja Tamarka mi je tiez niekedy furt len za patami, ale ked ju dam k nasim, ked potrebujem na nakup, tak je to v pohode, este mi aj zakyva a ide sa spokojne hrat. Neboj, bude dobre.
No, inak sa tesim na Silvestra, tu pri nasej bytovke je vzdy velky ohnostroj, tak mam strach, co mala, minuly rok to prespala, ale teraz to tak asi nebude. Hadam to dako zvladneme. My budeme tiez doma, manzel robi do 22.00, ked pride, budeme pri telke a potom pojdeme spat. Takze papucova kultura 😉 Idem akurat este dnes zamiesit na drobne slane kolaciky, tie mame radi.
Tak prajem vsetkym veseleho Silvestra, nech ste kdekolvek a stastny vstup do noveho roku. Pa

zoya1
30. dec 2007

ahojte maminy septembrovky. U nás nastáva problém od januára. Keďže od februára musím nastúpiť do práce, malá má začať od januráa chodiť do jasieľ. Zatiaľ sme tam boli len raz, aj to vyhlásila "deti ne, ščem mamu". Ak viete poraďte čo s tým.

viktoria
31. dec 2007

ahojte tak som to konecne po 8 dnoch dostala som stastná ako pes 😀
dnes ideme na chatu tak sa idem pripraviť, malý zatial este spí a tak čakám kedy sa zobudí..
prajem vám vsetkým aby ste do noveho roku vstupili pravou nohou.....

ajduska
31. dec 2007

ahojte všetci, tiež sa pripájame s prianím všetkého dobrého v novom roku, nech sa u vás naveky udomácnia zdravie, šťastie, láska a úspechy 😉

no zoya, tak s tým ti neporadím, moje deti šli do škôlky, keď mali 2 roky a bolo to pomerne v pohode, ale Zojka je predsa len o niečo menšia, tak neviem...treba len veriť, že si postupne zvykne, možno teraz ešte cíti, že tam nemusí byť, lebo si doma a aj ty to zatiaľ tak berieš (deti vycítia strašne veľa), ale možno keď to už bude nutnosť a nebudeš mať inú možnosť, tak si zvyknete obe, neboj... 😉 ...a u nás pomohlo, že deti do škôlky vodil manžel, lebo keď som s nimi išla ja, tak najmä Tomáš plakal, že on chce ísť so mnou domov (vedel, že som doma s Timkou), učiteľky ho museli zo mňa zopárkrát strhávať (samozrejme, že som ešte ani nestihla zavrieť dvere a bolo po "divadle"), ale keď šli s mužom, tak vedeli, že ocino ide do roboty a oni musia byť zatiaľ v škôlke, tak jemu scény nerobili ani raz....ja som mäkšia a oni to vycítili, že som schopná ich zobrať naspäť domov 🙂 😉

viki, gratulujem 😀 😉 (ale mohli sme tu byť dve s 3 deťmi 😀 )

sillas
31. dec 2007

prajeme krásneho Silvestraaaaaaaaa....dajte si do nosa ktore môžete... 😀

a do Nového roka všetko naj naj naj....

viktoria
1. jan 2008

ahojte už v roku 2008.........tak práve sme prisli z chaty, bolo super vkuse od včera večera u nás sneží, tak sme sa v noci aj gulovali..........
malý momentálne spí, vikina sa sla sánkovať a ja sa idem učiť, lebo v sobotu mám skušku, tak opat drzte palce...... 😲

sillas
1. jan 2008

viki ty toho stíhaš...ja už teraz mam nočnu moru z papierovačiek ktore ma čakaju tento mesiac..brrr...pre mna je januar utrpenie...

no a zase ide všetko odznova...už sa teším na jar.. 😀

a musim do práce...najpozdejšie od 1.3.. 😠 takže mi začnu krásne časy...a leto už nebudem mať žiadne.. 😒 len ešte nemám poriešeného Riška...z toho som dosť hotova...neviem si predstaviť že bude s niekym cudzim...uff..predtym bola mala so svokrou tak to bolo ok..ale takto..a ešte ani nikoho nemam... 😕

laurajana
1. jan 2008

Lyžičku hrdosti, hrnček radosti, kotlík úspechu, jazierko peňazi, more sťastia, oceán zdravia a celý vesmír lásky počas celého roka 2008 prajú Janka, Mirko a Mattiasko Babiakovci

zuzka111111
autor
1. jan 2008

ahojte vsetko dobre do noveho rokuuuuu....
vela zdravicka stasticka lasky a trpezlivosti pri tych nasich drobcoch 😵

ako ste stravili silvestra?? My u rodicov a lilka mala bombovu naladu silvestrovsku tancovala salila sa a vydrzala do pol jednej 😀

ajduska
2. jan 2008

ahojte, my sme silvestrovali u svokrovcov, papučová kultúra pred telkou a nuda, ani v telke nič poriadne nešlo...deti sa chvíľu aj hrali a tancovali, ale svokrovi to vadilo, že majú byť ticho, tak sme ich dali radšej spať (pre pokoj v rodine), len Tomáš nechcel a vydržal byť do tretej hore, tak ako my 😉 .....som sa zapovedala, že budúci rok ma už nikto neprinúti tráviť Silvestra u nich, to radšej budem doma a deti nech sa hrajú, ako chcú, u svokrovcov musia sedieť dobreženie v pozore, je u nich strašná zima v dome, spali sme tam, tak som Timke dala body, tričko s dlhým rukávom, pančušky, ponožky a na to ešte aj pyžamo, bola ako cibuľa...a celé sme to zaklincovali na Nový rok, pohádala som sa so svokrou, teda ja som povedala len jednu vetu a radšej som bola ticho, ona drdlala aspoň 5 minút, ja som sa ovládla, keďže boli sviatky, lebo keby som jej povedala všetko, čo mám na srdci, tak k nim viac nebudem môcť vkročiť 😠 ..takže u nás Silvester nič moc ☹

sillas
2. jan 2008

caute baby...u nas asi po 10-11 dnoch vysvietilo slniečkooooooooo.....normalne nechápem...stále sme mali zamračene...prišla svokra k detom, idem do mesta, lebo už nemáme doma nič...Riško začal sopliť..takže očkovanie sa zase odklada...

inak Riško robí riadne pokroky..už rozumie skoro všetko..vie čo kam patri..je perfektný, rozpráva iba slabiky..a jedlo musíme pred ním skrývať...on by v kuse jedol a ked vidí jedlo začne kričať a ked mu dáme, od radosti sa smeje a papa a papa...no musim ho krotiť...sice ma 11 kilo tak take hrozne to snad nie je.. 😅

ajduska
2. jan 2008

jéj sillas, dík že si mi pripomenula očkovanie, my sme mali ísť ešte 11.12., ale malá bola chorá, tak som teraz na to nejako pozabudla 😠 , ten zhon so sviatkami robí svoje a ja už tiež nie som najmladšia a asi mi začína poriadna skleróza 😀 ...tak tam budeme musieť ísť asi zajtra alebo v piatok, musím využiť, že je Timka teraz zdravá 😉

aj my pred Timou nesmieme jesť, lebo ona potom všetko chce, kedykoľvek a v akomkoľvek množstve 😀 ..tiež má okolo 11 kg, neviem presne, lebo doma máme obyčajnú váhu a na tej sa nedá poriadne odvážiť ☹

teraz sa konečne naučila, ako robia zvieratká, keď robí koníka, tak pri tom strúha také ksichty, že sa z nej ideme urehotať 😀 , dnes dokonca poskladala vetu, že "mama búvať" - to akože mám s ňou ísť spať ja, keď sme jej na to, že pôjde búvať s ocom, tak začala jačať, že "niéééééé" a "mama búvať" - no, bola zlatá, ale aj tak šla nakoniec spať s Kajom, revala síce v spálni asi 5 minút, ale už je ticho, tak asi zaspali obaja 😀 😝
tiež veľa veciam rozumie, fakt je úžasné pozorovať, aké pokroky robia tí drobci zo dňa na deň....

a kdeže je janka a jenis? už sa dávno neukázali, neviete, čo je s nimi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre