Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
18. jan 2008

ahojteee
joj janka janka je proste stvorena na materstvo ma uzasny optimizmus a trpezlivost mne to chyba ....viem s lilkou malo veci urobit ju vsetko bavi len 3 minutky takja na to nemam nervy 😠

a dokonca zdravotny stav je stale horsi okrem tej stitnej amm hrozne nefrologicke vysledky takze ak sa zopakuju testy a budu take iste tak asi ma vezmu v takom malom tyzdni na cisarsky dufam ze sa to zlepsi toto tehotenstvo je len problem teraz som si este aj zbadala krv na intimke no uz to nevidim ruzovo len dufam ze mala bude v poriadku ☹

dianecka
18. jan 2008

Ahojte 🙂 pôvodne sme chceli kúpiť byt v Ziline, no vzhľadom k astronomickým cenám, sme si povedali, že za tie peniažky kúpime radšej dom aj so záhradou, no a je to fajn, aj ked stale prerábame a prerábame 🙂
Pôvodne som bývala v meste (menšom).Stahovali sme sa kvôli priateľovej práci...a ja som šla na materskú. Po MD mám možnosť nastúpiť do práce v Ziline.

dianecka
18. jan 2008

Dnes sme sa rozhodli, že urobíme veľkú zmenu a namiesto cesty autom k našim, pocestujeme vlakom. Tak sa aj celkom teším na tú zmenu,no a Dianka má vláčik rada, chodievame pozerať 🙂 uvidíme ako to zvládneme.

jenis
18. jan 2008

Uz som chcela davno napisat, ze Saska spava sama v detskej izbe na velkej postely, ale akosi som nemala chut. Vacsinou som tu za vsetko "sprdnuta", ale uz to "neriesim". Takze od noveho roku spinka sama a my mame celu spalnu len pre seba. 😀
Ideme sa kupkat a pomalicky hajat (iba Saska zatial) takze sa majte.

viktoria
18. jan 2008

podla mna je to super ked uz sama spi, tobias pojde do detskej od marca..............mám známe čo deti maju v detských izbach už od narodenia a je to bez problemov
jankamanikova ja som len vyjadrila svoj názor,proste ja si myslim ze dieta patri do skôlky ty nie, ale ved kolko ludi tolko názorov, nemyslela som tam nic zle.............

renca3
18. jan 2008

jenis...ako ste poriesili tu zabranu na postel?

zuzka...len nech si fit, aby babo este zostalo v brusku.

ajduska
18. jan 2008

jenis, tá poznámka o mnohoženstve ma fakt rozosmiala, hneď sa mi zlepšila nálada 😀 😀 😀
a závidím ti, že Saška už spí sama v izbe, my sa zatiaľ tlačíme na manželskej posteli traja, teda muž sa netlačí, lebo Timka sa celú noc lepí na mňa, takže spíme v podstate na jednej posteli dve...už som ju raz skúsila dať k deckám do izby, ale nula bodov, len sa miesili a vystrájali a spať ani za nič...asi budem musieť ešte nejaký čas vydržať, alebo sa presuniem na čas aj ja s ňou do detskej a potom sa presťahujem späť do spálne, keď si zvykne... 😒 😠

inak, posledné noci Timka dosť zle spala, krútila sa , mravčala, bola nepokojná, tak ma dnes napadlo, že jej skontrolujem zúbky a oni jej pribudli 2 horné stoličky 🙂

renca, tie pocity pounám, tiež sme mali problém s denným spaním, keď boli teraz decká mesiac doma 😠

júj, zuzka, držím ti palce, nech to všetko dobre dopadne a ste obe aj s malinkou v poriadku 😉

dianecka, potom napíš, ako prebehla cesta vlakom... máte to ďaleko?...ja som plánovala ísť niekedy vo februári s tými staršími dvoma k našim na východ len tak na otočku (300 km) tiež vlakom, ale nakoniec z toho zišlo a pôjdeme celá family autom...decká budú určite sklamané, každý deň sa vypytujú, kedy už pôjdeme vláčikom a teraz keď im poviem, že pôjdeme autom.... ☹

jankamanikova
18. jan 2008

Caute, caute!!!!!
Konecne to tu prudi energiou 😀 😀 😀 😀 😀 .

Vitam zoju ... a chapem, chapem. A nemysli si, ze mam doma popratane, navarene kazdy den, pozehlene a ze periem a umyvam okna 😀 😀 😀 😀 😀 ; to mi nesedi a ti, co ma poznaju, vedia, ze taka nie som. Ja som doma kvoli detom a nie kvoli bytu a poriadku. A mimochodom, deti vysavaju v ramci svojho programu byt sami - jednoducho od zaciatku, co chodia po dvoch, vysavaju, lebo sa im to paci (dobre, nie???). Umyvam riady vecer, kuchynu tiez upratujem vecer, takze pohoda. A nevarim kazdy den. To ma naucila mario (vdaka za to) ... A manzelovi varit nemusim, lebo to odo mna nevyzaduje a existuju aj restauracie a tak ma stale prilezitost ma niekam pozvat (samo, ze s detmi).

jenis - za co si "sprdnuta"? Nechapem (ale v tomto stave budem mat vedenie dlhe este 7 mesiacov) ... ved som jasne napisala, ze kazdy kona podal vlastneho svedomia, citu a poznania.

viki - ja som tiez napisala svoj nazor.

Inac momentalne sa hojdam na mojom vianocnom darceku. Dostala som od manzela hojdacie kreslo (co visi z hora zo stropu), dnes sme ho namontovali a najvacsiu radost z neho mali deti. Takze teraz si to hojdanie mozem konecne vychutnat. To je parada!!!! Tak pa ...

jankamanikova
18. jan 2008

zuzka - drzte sa, budem na Teba mysliet, aby bolo vsetko ok!

ajduska - aj nam idu zubky; noci su zle, desive, hrozne. Snad to prejde!

renca3
19. jan 2008

Ahojte, cez vikendy tu byva akosi ticho. Ja mam Peta v praci, Lea u nasich a liecim choreho Tea. Myslela som, ze to zvladneme bez lekarky, ale v pondelok s nim pojdem. Vobec sa mi ten kasel nepaci. Taky mokry az niekde od pluc este nemal, chudacik. Mozno sa nevyhneme ATB. Ved uvidime, co povie. A mozno sa do pondelka polepsi.
Prajem pekny vikend s rodinkami.

stankalm
19. jan 2008

ahoj renca...aj ja som sama s malou, manzel je v praci cely vikend ☹ A este k tomu od rana prsi, tak sme len doma, ked sa vybuva, tak pojdeme asi k nasim, nech sa nam minie. Prajem Teovi skore uzdravenie, chudatko male 😒 Pekny vikend. Pa

ajduska
19. jan 2008

aj u nás prší celý deň, von sa nedá ísť a doma tie deti už nevedia, čo zo sebou, je to hrozné... ☹ 😠 mám pocit, že som prekričala celý deň ☹
dúfam, že zajtra už pršať nebude a budeme môcť ísť aspoň na chvíľu von

zoya1
19. jan 2008

čaute babulky! Čítam že ste včera nezaháľali. Ja som včera bola plesať - super zábava bola. Aj u nás prší fuj. Inak renca aj moja Zoja neskutočne kašle. Mám pocit že má zahlienené celé priedušky, ale vykašliava. Inak žiadne iné prejavy choroby - žiadna horúčka, soplíky ani červené hrdlo. Volala som doktorke že čo mám robiť, tak povedala aby som k nej ani teraz nešla, lebo už zúri chrípka tak malá ešte niečo chytí. Tak som zvedavá čo spravíme keď to do pondelka neprejde, lebo nerada by som už po týždni v práci išla na OČR - ale keď to inak nepôjde tak budem musieť. Pá a ozvite sa.

jankamanikova
19. jan 2008

Ahojte!

renci - drzte sa, prajem skore uzdravenie.

Aj u nas prsalo, ale mali sme nadherny rodinny den. Rano sme vylihovali vsetci do desiatej v posteli, potom sme ranajkovali, potom zase sme vsetci spali a potom sme vyrazili (okolo stvrtej) do ulic. A Jany nas pozval na veceru, tak sme sa tesili. Hlavne deti, lebo oni miluju niekam chodit. Aj ked s dvomi detmi to nie je jednoducho jednoduche, ale da sa. Chalani zaspali hned ako sme ich ulozili, takze mame volny vecer a Jany je akosi romanticky naladeny, tak neviem, co bude 😉 .

Pa a zajtra prajem krasnu nedelu.

jankamanikova
19. jan 2008

Inac dnes ma meniny Mario - tak vsetko najlepsie Tvojej polovicke, kopec lasky, radosti a stastia.

zuzka111111
autor
19. jan 2008

vsetko najlepsieee...

boze zenuse ide ma uz porazit lilka stle ma nieco z kozou teraz ma malinke vyrazky vyzera to ako potnicky ale ma to na celom chrbatiku skor to vidno lenna svetle alebo ked prejdem rukovu a uz sa to taha aj na nohy a rucky a brusko ... neviem co to je ☹ inak ako vyzeraju osipky?????? 😕

jenis
19. jan 2008

Renca, nakoniec sme to vyriesili tak, ze sme k valende prisunuli komodu. Raz sa skotulala aj tak, ale odvtedy nic (klop,klop,klop). Na zem som dala poskladany paplon a je to vyriesene. Myslela som,ze bude v noci chodit k nam, ale nic. Dokonca aj rano ju musim volat, aby k nam prisla.

Zuzka neviem ako vyzeraju osipky, ale radsej s tym odbehni ku koznemu.

Jankamanikova niekedy napisat nieco co este ostani nerobia, sa tu neriesi. To je vsetko. Tak to neriesme.

mario
20. jan 2008

Moja polovička dakuje za gratulácie 🙂 a pozdravuje vás.
My sme boli včera doma, lebo Junior bol v SND na balete a večer otvárať ples, tak sme ho len nosili a odnášali. Teraz cez plesovú sezonu sa nikam nepohneme, lebo otvárajú snád všetky plesy v okrese.
Dnes nás pozvali svokrovci na obed, ale už sme doma lebo malá sa mi inde nevyspí, hoci aj doma je to len pol hod, ale aspon niečo.
Prajem pekný zvyšok víkendu.

martina236
20. jan 2008

ahojte, zase chorobky a pliagy vselijake? tak nech sa rychlo kazdemu polepsi. ale zase v tomto obdobi necudo. ved dnes je vonku plus 13. trochu divne na januar, nie?
my sme akurat dosli z vychodu, tak som vybalila a naplnila pracku a oddychujeme, mala si stavia kocky, karci asi skoci na nakup, lebo niet do coho zahryznut. bolo super, aj moj brasko je tam teraz, lebo na vianoce nemohol a tak sme sa vsetci stretli, skoda len ze sneh sa topi a prsalo v sobotu, nemohli sme ist lyzovat.

Jenis, pochopila som tvoju pripomienku, ze sa tu "neriesia" veci, kt. ine deti este neovladaju spravne? teda ze to nikto pozitivnym sposobom nekomentuje a nepochvali? alebo? to je jasne ze saska je sikulka, ved na stretku tusim ako jedina lozila a pekne v tempe. a to ze spava sama v izbe, tak to je uzasne, lebo ja som minuly tyzden skusala naucit ju zaspavat samu a po dvoch dnoch som to vzdala. neslo to. takze sama v izbe a ked este v noci papa, neviem... zatial nie.
vam uz v noci nepapaju?

tak vsetko dobre, pekny nedelny vecer

... a samozrejme ahojte nove tvare

sillas
20. jan 2008

caute baby...

zuzka...vydržte ešte aspon 5 týždnov...velmi na vas myslim a držím palce, aby ste to obe zvladli, teda tri lebo aj Lilka...no a števo ten nech je vám oporou..

my sme tento víkend mali taký ulenošený, aj ked papierom som sa nevyhla.. 😠

jenis..no saska je fakt šikulka...Lucka spala sama od 19 mesiacov ale ešte až do 2,5 roka v postielke...Riško v postielke už dávno nie, ale takto sme nutení že sme delená rodina, drahy s Luckou v detskej a ja na manželskej s Riškom..pri nom sa nezmestíme dvaja..on celu noc cestuje po posteli..ja tiež vela nenaspím..

mata..čo sa týka nočného jedenia..tak Riško už papka len nad ranom okolo piatej, niekedy dokonca iba okolo siedmej ked vstane, lebo aj ked poplače, dam mu cumel a ked sa ukludní do minutky, tak mu jesť nedavam..len ma znepokojuje, že pije velmi málo mliečka, večer pred spanim vypije asi iba 120ml a rano tiež iba tolko...čo sa mi zdá dosť málo.. 😒

martina236
20. jan 2008

sillas, nasa vypije cca 400 ml nutrilonu denne, niekedy menej. viem ze mlieko potrebuje. a kedze ho cez den pit vobec nechce ani vecer pred spanim, iba v noci a nad ranom a odmieta caj v noci ako nahradu, tak som rada, ze vypije aspon tolko aj ked v noci.

viktoria
20. jan 2008

ahojte tobias uz v noci neje, ale ked ho budem ucit aby spal v izbe s vikinou bude to tazke lebo on je taky ciciak...
dnes sme sa boli kupat na krytej plavarni tak aspon nieco lebo stále sme boli teraz doma, u nás je strasny cas, akurat na choroby........
zajtra idem na preventívnu prehliadku na gynekologiu..... zase tie klieste
tak majte sa pekne a tehulky dávajte si na seba pozor...
zuzi vikina mala teraz kiahne a je to taka vyrazka a dnu je taky pluzgierik...

jenis
20. jan 2008

Sillas ja som to uz tak nevedela vydrzat, ze Roni v detskej a ja so Saskou v spalni. Rok a daco stacilo.

renca3
20. jan 2008

Ahojte po vikende. Teo je na tom podstatne lepsie ako vcera. Asi tu lekarku obideme. Mlieko mu teraz takmer nedavam odkedy ma sople. Viac ho to zahlienuje. Ale ked je OK, vypije asi 460 ml denne. Odkedy nekojim, v noci nepapa. Vlastne aj vtedy mu neslo o najedenie sa. 🙂
No ta zima je uzas... Tak na choroby. 😒

zoya1
20. jan 2008

Ahojte. Jenis neuveriteľne ti závidím. My máme 4 izbový byt a všetci spíme v našej spálni (manžel sa smeje že sme jak v zemľanke). Malá spí s nami na posteli a syn si už asi mesiac vždy večer ustelie matrac z detskej izby na zem vedľa našej manželskej postele - nechcem ho vyháňať, aby nemal pocit že Zoja môže a on nie. Ale dúfam, že čosoro pôjdu obaja do svojich detských a ja sa budem môcť venovať manželovi 😀 . Čaute a dúfam, že sa tu zajtra stretneme.

mario
21. jan 2008

Aj my budeme nútení riešiť spanie, lebo takto to dlho nevydržíme, tiež sa tlačíme s malou na manželskej posteli a vlastne je celá jej, minule dokonca tatko spal tak, že mal nohy dole 😢 a potom to starý pán nevie ráno rozchodiť. Na jar sa sťahujeme, malá bude mať sama izbu, tak ju skúsime na noc izolovať 😀 .
V noci sa kojíme 3-4 krát, zatiaľ mi to neprekáža, lebo bosorky veľa spánku nepotrebujú. Skôr mi vadí, že cez den sa neviem ani vycikať, aj vtedy mi sedí na kolenách.
Ešte ma trápi jedna vec, že v noci má hrozné vetry a neviem prečo, mrnčí, hádže sa a potom ked pustí, tak to znie hrozne, máte s tým niekto skúsenosť?

zoya1
21. jan 2008

Čau mario! a nesúvis to nejak s tvojou stravou? Aj naša malá v noci poprdkáva, ale ona už papá všetko zaradom, takže to bude určite zo stravy.

sillas
21. jan 2008

mario...som sa nasmiala...inak tie prdy v plienkach zneju hrozne...hehehe--- 😀 😀 aj Riško si zvykne občas v noci ulaviť a vtedy sa aj pomrvi, lebo zrejme to cíti v črievkach.. 😀

inak som sa dnes nasmiala, boli sme vonku na prechádzke, pekne ideme zrazu sa otočí a začne ukazovať. kričať...ja som nechápala čo sa deje..taham ho spať a on len otočený kríčí a ukazuje..a potom som si všimla že asi 20 metrov za nami ostala jeho topanka, kuknem na nohu, topanka nikde a uplne mokra pančucha...
no mi prišlo tak smiešne že keby že si to on nevšimne, tak hadam tak prídeme aj domov.. 😀 😀
ešte teraz sa smejem.. 😀

no baby...ja už neviem či zvyknem na draheho v posteli ked Riško nebude spať so mnou... 😝 predsa už 1,5 roka spíme oddelene...riadny nezvyk..

sillas
21. jan 2008

mario..neviem si predstaviť spať tam traja na posteli...v noci menim polohu 10 krat podla toho ako spí Riško... 😅 riadne striedam polohy... 😀 😀 😀

zuzka111111
autor
21. jan 2008

sillas som sa nasmiala 😀 😀

my tiez vsetci na postely a ja s tym pupkom no zaujimave to je ...ale co narobim aj tak teraz nerjak zle buva v noci zacne mrncat a kricat nenenenenene az ju neviem ukludnit a stale jumusim prebalovat lebo je precikana 😖

a dnes ma hrozny den nic neviem spravit nemohla osm sa sprchovat ani ranajky robit lebo kricala plakala hadzala sa o zem no hruuza mam len jedny nervy a nejak mi koncia ci co ..... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre