Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
17. feb 2008

janka dobre napis ip ...ako manipulovat a hlavne napis kedy mate cestu aj ked neviem ci zajtra uz neostanem v nemocnici vysledky z obliciek mam velmi zle tak uz to chcu ukoncit len cakaju na vyjadrenie gynekologa ci je babo zrele a zajtra na to ide mrknut ...drzte palceky nechj je mala v pohode 😢

jenniferka
17. feb 2008

ahojte.no to nasa viki spi s nami v posteli odvtedy,co je tak velmi chora.ale my si nestazujeme.hadam,ked vyzdravie,
tak bude spat vo svojej postielke,o com velmi pochybujem... 🙂

dianecka
18. feb 2008

ahojte
Dianka spáva vo svojej postieľke asi dva týždne a prišlo to tak samo od seba, že ide haji haji do svojej, predtým nehcela ani za svet, cez deň ešte áno, ale v noci nie
teraz sa lepšie vyspíme, lebo som mala tendenciu stále kontrolovať,či je zakrytá a stále bola natlačená na mne...
teraz sa niekedy nadránom zobudí a chce ísť ku mne a to si ju aj rada vezmem, lebo priznajme si chceme spávať samé a potom nám to teplo našich detičiek aj chýba, takže ráno sa pováľame spolu v posteli dosýtosti 🙂

jenniferka jasné, že ak sú deti choré, tak o to viac potrebujú cítiť našu blízkosť a neboj aj to, že bude spať vo svojej príde, skôr či neskôr

aviril
18. feb 2008

Ahojte. ZUZI držim palce nech ste zdravé obidve.
Dnes som už bola pozrieť aj posteľ pre malého, musím ju už objednať, ktovie, dokedy to potrvá,kým ju dodajú a aby sme to v kľude stihli zariadiť. No uvidíme, ako si zvykneme spať oddelene...

viktoria
18. feb 2008

ahojte............tak cez vikend sme skoncili u kamosky, muz isiel strielat na strelnicu a ja s kamoskou a sdetmi zase doma u nich medzi styrmi stenami....takze nic moc......ked sme sa vracali domov tak sme sa zastavili najest na salasi, tak aspon nieco.......
dnes sme boli s tobiasom na kontrole na koznom, dala mu uz hormonalnu mast a ja som ju pytala nech mu konecne zoberu krv ci nema nejaku vnutornu infekciu, normálne tota doktorka je trafena na hlavu, lebo keby som ju nepytala o to vysetrenie tak zase by s malym nic nerobili, tu mast by som mu nerada davala......
k tomu vsetkemu ma maly teplotu a je prechladeny aj vikina, takze velmi dlho zdravy nebol 😢
tak idem sa ucit lebo v piatok mam skusku,.........

viktoria
18. feb 2008

ahojte dnes som sa dozvedela, ze moja spoluziacka vcera porodila dceru, obe su v poriadku, ked si predstavim ako este minuleho tyzdna pribehla na skusku, uz naozaj mlela z posledneho.....ta ja len tak...... 😅

zoya1
18. feb 2008

čaute žienky! Čítam že víkend bol v pohode. Zuzi dúfam, že si ešte doma - ale keď treba tak treba. U nás nič nové, akurát sme v nedeľu pochovali tú našu babku (99 ročnú) tak som sa neukazovala, lebo mi nejak nevyšiel čas. Majte sa krásne dúfam, že sa tu ešte večer zastavím. Pá a pozdravujeme všetky detičky aj ich maminy.

zuzka111111
autor
18. feb 2008

ahojteee

no tak v pondelok ma beru na prijem a od piatku budu vyvolavat porod ak sa nic nezmeni a nezhorsiii ...
len ked si predstavim ze tyzden tam a potom tyzdsen poporode tak 2 tyzdne bez lilkyyy

viete co uz si pripadam ako trafena len ked si na to spomeniem taks a mi uz chce revat uz som aj poplakala a stevo aby ma podporil tak povie joooj 2 tyzdne ju neuvidis no ani s nou nebudes spat ako by to naschval robil take mam nervy na neho uz ... a povie ja si tu zavolam svoju mamu ...ktora lilku v zivote neprebalila je taka malicka ze ani na prebalovaci pul´t nedociahne ma uz aj svoj vek mala s nou nikdy nebola sama a ak nahodou len v oinej izbe tak hned revala a behala za mnou no proste aby mi to ulahcil tak ma len stresuje mam pocit ze na lilku az velmi lipnem si to proste neviem predstavit ani uspavanie v noci doobeda ju moja mamka vie uspat aj byt s nou ale vecer ☹ 😢

sillas
18. feb 2008

zuzka...držkaj sa...neboj Lilka to bude musieť nejako vydržať a ty tam oddychuj kym neporodiš, lebo budeš potrebovať velmi vela sil ked sa vratiš..

sillas
18. feb 2008

a určite všetko zvládneš...

jenniferka
19. feb 2008

ahojte,no viki ma taku straaaasnu nadchu,nevie sa toho zbavit.vsetko jej to ide do hrdielka.robim vsetko mozne a nic.budem musiet ist zase k doktorke,nech jej predpise ten pamykon. ☹

dianecka
19. feb 2008

jenniferka, verím, že je to ubíjajuce, ale neboj, zvládnete to spolu 😉 my sme našťastie nič takéto doteraz nepoznali

dianecka
19. feb 2008

joj zuzka, nestresuj sa takto...ale na druhej strane Ťa chápem, ja som od malej nebola dlhšie ako 2-3 hodky, ale povedz si, že to zvládnu, lebo ono to nejak to musí ísť...a tatino nech sa stará!!!
u nás to bolo, že malá behala za mnou ak som bola doma, ale keď ma nevidela, tak bola v pohode a ani si nespomenula, kde je mama
veľmi Ti držím palce 🙂

ajduska
19. feb 2008

ahojte...

zuzka, neboj, zvládnete to v pohode, mne sa Tomáš narodil o 5 týždňov skôr, a to som do nemosnice išla len tak, akože neviem, či mi náhodou nezačala odtekať plodová voda, hneď si ma tam nechali a nikto nevedel, ako dlho to bude trvať...plakala som ja šibnutá, Saška mala presne vtedy 2 roky, ani som nechcela, aby za mnou chodila do nemocnice, lebo len čo som na ňu pozrela, hneď mi tiekli slzy a ona potom tiež chúďa nevedela, či má plakať, či čo...nakoniec ju vzala moja mama na východ, lebo som tiež bola preč 2 týždne....a zvládli to úplne super a to moju mamu videla dovtedy asi 4-krát.... určite všetko perfektne zvládnete , držím silno palce 😉 😉 😉

viki, aj ja idem s Timkou na kožné, lebo má tú kožu čím ďalej, tým horšiu, objednali nás ale až na 19.3. tak sa dovtedy hádam nedoškriabe úplne...natieram ju poctivo, ale aj tak sa škriabe ☹

cez víkend sme boli na takej turistickej chate tu nedaleko, bolo super, akurát som sa bála , ako bude reagovať Timka, lebo tam ešte nespala, ale dorazila ma, lebo spala ako dudok na poschodí a dole mala partia 16 chlapov taký zraz a mali aj kapelu, tak som si myslela, že v takom randáli nemá šancu spať...no ona drichmala, ako keby sa nič nedialo 😀 ....a samozrejme mala ráno veľký úspech, lebo tam veľmi nechodievajú také malé deti, tak sa z nej všetci vytešievali... 🙂

charlinka
19. feb 2008

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda se tu najde někdo s miminek, které ještě nechodí na nočník nebo záchod. 🙂 Já chci pomaličku začít s učením, ale nevím jak na to a hlavně mi vadí, že je ještě zima.
Jak jste na tom vy?? Čekáte někdo na teploučko s učením??
nebo jsem tu jenom já komu prcek ještě nedělá potřeby bez plínek??
A nějaké tipy jak začít s učením?? 😖 Chtěla jsem počkat do toho roku a pul, takže už je skoro na čase.
Budu ráda za každou radu.

aviril
19. feb 2008

Charlinka, môj si na šerblík sadne len keď ja ho tam posadím, teda sám sa nepýta vôbec, ani kakať. Veľakrát sa stane, že sadne na šerblík, nieč neurobí, vstane a vyciká sa na podlahu. Tiež čakám, nech je trochu teplejšie, hádam sa ľahšie odnaučí od plienok.

charlinka
19. feb 2008

aviril, tak to máme asi podobné. Dám ji plínku a do pár minut se do ní vykaká. a když se jí zeptam zda chce čurat nebo kakat, vždy odpoví ne. ale plínku má vždy plnou 😉
Když se vyciká na podlahu, co mu potom povíš??? nechci ji říkat, že je to hamba a tak, ale zase ji chci dusledně upozornit na to že to tak nemá byt.

jankamanikova
19. feb 2008

Ahojte!
Idem ucit anglictinu, zajtra test. Mame sa dobre, uz chodime aspon na trosku von, Janikovi este odpadavaju vyrazky. Mam sa vynikajuco, zajtra volam o vysledky testov, tak som zvedava.
Aviril - budes mat taky rozdiel ako mame my, trochu vacsi. Nase deti spali s nami spolu, aj ked sa Matusko narodil. Neponahlaj sa s tym, neries to, pokial to nema prirodzeny spad. Neviem, aky je Tvoj maly, ale Janik bol rad pri nas a ked sa narodil Matusko, tak bol este radsej. Spali s nami, Janik sa na Matuska nebudil a ked sa stalo, ze zla noc, tak som isla s Matuskom vedla do izby. Ale inac v pohode. Asi to zavisi to od dietata. Nase deti chcu byt pri nas, pride cas, ked budu spat vedla v izbe sami. Vsetko chce svoj cas ...

No, idem ucit. Pa.

jankamanikova
19. feb 2008

Nocnik neriesim. Mame cas. Janik sa sam naucil, ked mal 27 mesiacov. Bez drezury, kontroly, popisavania. Prislo to zrazu, mal po spanku cistu plienku, tak som mu ju dala dole, on si sadol na nocnik, vypisal, dali sme plienku spat. Ked sme isli von, vycikali sme sa, dali plienku a sli von. Ked sme sa vratili domov z prechadzky a plienka bola sucha, tak sme sa vycikali do nocnika a dali zase plienku. Ja som ho nenutila, po dvoch dnoch uz nemal plienku a bez stresov sa naucil sam cikat. Ked sme sli von, tak som nosila nahradne oblecenie, lebo sa niekedy stalo, ze nestihol povedat, ze chce cikat. Ale to trvalo asi tyzden a bolo to.
Takze ani u Matuska sa neponahlam, mame cas. On mi zacal pred tyzdnom ukazovat, ze je pokakany (sam-od seba) v plienke, ale ze mu to nevadi 😀 .

charlinka
19. feb 2008

ahoj, já si taky myslím, že děti mají čas, ale chci tak pomaličku začít, nenuceně 🙂
Janka a kam chodiš na angličtinu? Já byla zrovna dneska, ale byl to docela madlajz 🙂

jankamanikova
19. feb 2008

Ja chodim na Jazykovu skolu, od oktobra. Chcem vedie po anglicky, zatial som v zaciatkoch. Jany mi slubil aj jazykovy pobyt v Anglicku, ale tam asi pojdem, ked nebudem tehu alebo kojit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

charlinka
19. feb 2008

Já chodím na přípravu na státnice, jen nevím jak to zvládnu. Po několika letech v UK mluvím svojí angličtinou a gramatika se ne a ne dát na tu správnou notu 🙂

jankamanikova
19. feb 2008

Joj, ja by som brala hovorit tak plynule. Gramatika mi problemy nerobi, ale potrebujem koverzovat. Jany mi slubil, ze bude so mnou speakovat, ale my nemame cas hovorit spolu ani po slovensky.

charlinka
19. feb 2008

No vidíš, ja to mám naopak. Mluvení mi nedělá problémy, ale v kurzu šílím, jak se musím 'přeučovat'. uvidíme jak to dopadne, když to nevyjde letos na zkoušce, vyjde to next year 😉 Držím palečky.

jankamanikova
19. feb 2008

Tak to mas super, preucis sa v pohode. Len pokoj a trpezlivost. A potom budes mat promocie a oslavu 😀 .

sillas
19. feb 2008

tak u nas nočnik nehrozi...takže to neriešim..tiež čakam kym sa otepli... 😅

jankamanikova
19. feb 2008

sillas - Ty co nespis, ha?

jankamanikova
19. feb 2008

ja idem jest ...

aviril
20. feb 2008

Ahojte. Charlinka, keď sa vyciká na podlahu, dám mu najavo, že to nie je dobré, ale nebijem ho alebo nehučímna neho. Len mu poviem "čo si to urobil, to nono..." a podobne a poviem, že do šerblíka treba cikať.
Janka, práveže môj malý sa v noci zobudí keď sa napr.rozprávame alebo zažnem svetlo /dokonca ani manželské povinnosti sa v spálni robiť nedajú 😀 /. Nechcem aby ho to malé rušilo, zato ho chcem dať vedľa do izby so starším. Viem, že keď budem kojiť v noci, musím zažať aspon tlmené svetlo a pamätám si, ako mal malý niekedy chvíle, keď vrešťal aj hodinu kým som ho utíšila. Tak radšej nech sú vo vedľajšej izbe a to malé ho nebude rušiť. Len dúfam, že si zvykne.
Tá anglina by sa aj mne zišla, trochu to oprášiť.

jankamanikova
20. feb 2008

aviril - jasne, kazde dietatko je ine. Napr. u nas spi Matusko s Janym vo vedlajsej izbe, lebo Jany chcel, aby som sa konecne vyspala a vzal Matuska vedla a spia tam asi tri tyzdne. Bolo mi tazko, ale odvtedy spi v pohode celu noc, tano pribehne okolo piatej pre moje mliecko a spi dalej. Bolo mi tazko, lebo je este maly, ale on chcel papat mlieko stale a som aj rada, ze Jany sa toho chopil. Myslela som, ze bude mat z toho nejaku zlost na maminu a tak, ale nie. Takze oni dvaja spia vedla, zachvilu tam pojde aj Janik a potom konecne budeme spat sami s Janym, az do chvile, kym nepride babo 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre