Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

laurajana
31. jan 2007

ahoj sillas, ... lebo este stale nema dr. novu vakcinu, ktoru mal schvalit minister zdravotnictva, neviem o com toci, ked vsetky deti su uz ockovane v Mattiho veku

renca3
31. jan 2007

lauri, Dr. ti chce dat nieco ine ako Hexa vakcinu? opytaj sa na aku vlastne caka a v com by bola lepsia. a ked to ma byt Hexa, nech ti da recept a v lekarni to objednaju. nevien, v com je problem.

mario
31. jan 2007

Laura, to ti naozaj dr. točí nejakú blbosť, lebo sú schválené už dva roky a teraz od 1.januára sú hradené v plnej výške poisťovnou a inú vakcínu vám ani nevie dať, lebo tie klasické boli do konca januára stiahnuté z obehu

laurajana
31. jan 2007

babule ďakujem za nazory, ja sa na to musim popytat priamo sestricky co u neho robi, je to nasa znama, lebo mi ten moj dr. lezie na nervy, inak maly bol tou zakladnou ockovany v porodnici do pliecka, ale teraz ma byt proti "zaskrt, tetanus, davivy kasel, ..."

sillas
1. feb 2007

laurajana...len sa pekne spýtaj už je február, tak už nema čo dr špekulovať.

jankamanikova
1. feb 2007

lauri - pytaj si recept a chod do lekarne, oni Ti to tam objednaju a mas po probleme.
Mario - a to preco chodite tak neskoro spat. Ja by som nemohla, to musi byt pre Teba vycerpavajuce. My sme obe deti ucili od zaciatku spat na osmu a pohoda. Naucili sa. Ako to Ty mozes zvladat?

laurajana
1. feb 2007

ahojte babule, zajtra sa chystam za dr. uz viac nebude "zdrziavat" vakcinu a ak ano, tak sa presuniem k inemu detskemu a je to,no nie? Inak co sa tyka toho spania jankamanikova nas maly zaspi vecer len a len o 22:00 moze sa aj neviem co diat, proste to je jeho cas a rano o 7-8:00 je hore ako kedy...ale inak mame 4 mesiace a budi sa v noci aj 4x na papanie, dr. nam odporucil jablkovu stavu podavat ako prikrm 😀 som sa narehotala...ved to je ako namiesto cajiku a ten on dokaze vypit aj 2 dc denne, tak neviem o com dr. toci...ja by som povedala, ze to vypada na podanie prikrmu po ktorom by mi v noci spal, no nie? Podla mna mu nestaci len moje mliecko a preto sa tak casto budi na jedenie v noci...som zufala...ma len 4 mesiace, ale vypada ako na pol roka, riadny chalanisko a to podla mna ma byt prikrm a nie jablcna stava 😒

mario
1. feb 2007

Janka ani sa nepýtaj,ako vládzem, lebo už sa mi trasú ruky ako alkoholičke, neviem jednoducho nič nefunguje, včera zaspala pred polnocou, uspávam ju do nemoty a nič. Cez den mi spí na prsníku, to je novinka a tak mi už aj hrb rastie. Ale ved čoskoro sa bude vydávať a bude čas na oddych. 😝 😝 😝

sillas
1. feb 2007

laury...ja som začala davať na večer ryžovu kašu, davam mu polovičku davku a za tym ho ešte nakojim, je to okolo 19:00-19:15 hod. on už potom buva, no ale už o desiatej je hladny, no a potom každé 1,5- 2,5 hodiny, takže je to dosť, ale už som musela začať prikrmovať, lebo večer sa nikdy nevedel dojesť, vycucal obe didi, a ešte chcel a potom bol o hodinu hore a zase a ja som už nič nemala..takže aspon na to je to dobre, že si ušetrím mliečko na noc.
no aj mne sa už trasu ruky hehe...maly je nejaký umrnčany a iba by sa nosil na rukach..tak za posledne dva dni mi dal zabrať.

laurajana
1. feb 2007

mario s tym spanim ide aj mna porazit, cez den pol hodinu ho "drgocem" na rukach len tak lieta (to sa mu moc paci) a spi 5 minut, ide ma rozhodit, nehovorim, ze ho nelubime, ale takto to ma inac premyslene, len co sa polozi na spinkanie, uz je hore...uf...

sillas co sa tyka prikrmu budem musiet zajst za tym dr. pretoze to neni mozna, aby tak velke dietatko, bolo len na "stave z jablka" jasne ze ho kojim, ale tiez sa mi vidi, ze nemam toho mliecka tak ako by malo byt...som zufala, ked sa kazdu chvilu budi a ako ty pises, vycicka co sa da a chce kazdu chvilu, najma vecer, chlapina jeden chce riadnu klobasu a nie len mliecko 😝

sillas
1. feb 2007

ved prave, ja už mam najnovšie na rukách aj ked jem, ja ho síce vtedy nevidím, ale ti čo ho vidia tak hovoria, že uprene kukana jedlo, natahuje sa za nim. rozhadzuje ruky nohy, no ale predsa na ten rezen si ešte chvilu počka... 😅

laurajana
1. feb 2007

tak si v tomto mozme "ruky podat" sillas...napodobne je to aj u nas...nuz je to zazitok, co vsetko si tie deti vyzaduju a ako sa spravaju a spoznavaju vsetko naokolo a to este nezacali klast otazky typu "co je toto a hento" aj 100x za sebou 😀 ...ale ty to uz poznas pri Lucke nie? 😀

renca3
1. feb 2007

No babulky, mate teda hladosov. U nas je to zatial v poriadku, len v noci sa trochu kazi, tuto noc bol 3x hore. Byval len 1x. No opat robim tu istu chybu, nechavam ho zaspat pri kojeni. Ale ked neviem ako inak, lebo v postielke place o dusu. 😒
Lauri, maly je na foto podareny, ako sa snazi. Tie pasticky...presne ako u nas. 🙂

laurajana
1. feb 2007

...nuz akurat som sa "ukludnila" a som hrda, ze mam tolko mliecka, to len ja stale pochybujem a tak budem len castejsie, ci dlhsie kojit a hotovo, ziadne prikrmy jednoducho to male brusinko by to aj tak tak "netrovilo" a hotovo... nas pri papani nezaspi, to by musel byt riadne utahany a to je tak 2x do tyzdna 😀

dakujeme za pochvalu....ach jo tie pasticky 😝

sillas
1. feb 2007

no tak keby ste videli ako Riško hlta tu kašičku, dokonca medzi lyžičkami plače, on by chcel jednu za druhou.. 🙂 len sa tak za tým zaprášilo a to som ho chovala o šiestej, o polôsmej som mu dala kašu zo 70 ml vody a za tym ešte nakojila..a vydrží mu to do desiatej...nechápem.

sillas
1. feb 2007

ale baby na to sa už teším ked strčíme rožok do ručičky a oni sa s tým budu bavkať a papkať..to bolo super aj pri malej, 🙂

laury..držím palce títo naši "drobčekovia" nemaju dna..hehe 😀

martina236
1. feb 2007

Ahojte, tak boli sme dnes predsa na preplach kanalikov. ticho som za dverami trpela. zvladli sme to 😝 . no uz asi 3 den zle papame, nejako nam nechuti 😢

sillas
1. feb 2007

martinka..no super, že to už máte za sebou..a že se to zvládli.. 😉
a prečo malej nechutí? nevieš?

renca3
1. feb 2007

tak uz budete mat s ockami pokoj. ale vzdy sa nieco najde. to aby sme sa nahodou nenudili. 😎

sillas
1. feb 2007

veru to poznam ked si už človek konečne myslí, že je po všetkom...tak buuuuuum další problem..ale ja som už taka zavisla na adrenalíne a problemoch že keby som nemala tolko roboty , zhanania, dve deti. a ked mi horia termíny v práci...tak by som sa asi bez toho zbláznila.

martina236
1. feb 2007

to fakt netusim. menili sme pred tyzden sice nutrilon, aj ked ho aj pekne popapala, tak neviem co vyvadza. my fakt pijeme 180 asi 45 min a to som uz na nervy. ale v noci vypije za 5 min. predtym papala az moc.

sillas
1. feb 2007

no tak ked predtým papala viac ako by asi mala, tak potrebuje trochu polavit, ved aj my ked máme "žrave" obdobie, tak príde par dni očisty...len nviem či to robia aj bábatka.. 😉

mario
1. feb 2007

Asi je teraz to žravé obdobie vo vzduchu, lebo ja nestíham, kojím každé dve hodiny a ked chcem aby bola 5 min v kľude tak pred nou jem, lebo vtedy ani nedýcha, tak ma sleduje. Skúsime aj my tú ryžovú kašu, lebo sa tak teší ked vidí lyžičku, že je jej jedno že je tam len Vigantol. Aj ked sa mi zdá že je ešte skoro. 😝

ikulka
2. feb 2007

laury si písala že váš malý vyzerá na pol roka, neboj aj my máme v rodine jedného chlapčeka pol ročný behal ako srna a 10mesačný bol väčší ako ročné deti. a moja je zase oproti vám taká škvarôčka 😀 🙂 každe dieťatko je iné. ale hlavne že sme zdraví, však
a ocino sa možno prebaví s hrazdičkou viac ako malý matiasko, veď ten má dôležitejšiu robotu ako hračky. poznám to na mojej malej, jej stačia tie jej dve ručičky a má o zábavu postarané 🙂 😉

meggi
2. feb 2007

No, aj my máme problémy so spinkaním a tiež sa nevie dopapat, v noci papá každé dve hodiny,iba prvý krát sa zobudí po troch hodinách - ale dlhšie, ani počuť. Tak aspon nie sme samy, lebo v oktobrovkách miminká krásne prespinkávajú a nebudia sa tak často.
Renča, inak mne dosť často zaspinká pri kojení...To je zlé? Keby som ju len tak položila na chrbátik, tak to sú táááke veľké jedy a nepomáha ani hladkanie, ani spievanie.Ale inak veľa neplače, iba ked ju dám na chrbát, alebo ked je hladná... Hm, kašičky...aj my už zachvílu vyskúšame... 🙂

laurajana
2. feb 2007

ika ... presen ako hovoris Matti toho pod hrazdickou vela netravi, skor tie pasticky to je hracka 😀 ...no sme velky tak este sice nechodime, ale vsetko casom pride, ale som rada, ze mam take krasne, zdrave a poslusne babatko 😀 pekny dnik vsetkym, tu je kraaaaaaaaaasne slnecno, po 12:00 ideme vooooooooooon tak ahojte

renca3
2. feb 2007

meggi, pri prvom sa mi to nevyplatilo. Ked zaspal na prsu, potom sa ho dozadoval celu noc. Teraz sa snazim ulozot do postielky maleho polouspateho a ked velmi place, trochu ho ponosim a znova ulozim, pripadne mierne trasiem postielkou. No kazda mame svoje finty. Mna ide uchytit, ked sa mi po polhodine uspavania podari maleho uspat a starsi nabehne s krikom do izby alebo s nim pre istotu zatrasie. To su ine stavy. 😒
Inak sa zobudi 1x , 2x za noc. No to som uz pisala...

martina236
2. feb 2007

u nas je tiez krasne slnecno. sme v praci u tata. mala vonku spinka v kociari a mamina na nete 😎

okta
2. feb 2007

ahojte, som tu na skok, my sme sa dnes vratili z nemocnice ☹ . Pravdepodobne reakcia po ockovani, maly skolaboval ☹ .Idem sa vyspat a potom sa tu zastavim

sillas
2. feb 2007

okta...čože? čo sa vlastne stalo??? akože sa velmi zlakol???

martina....a blahoželame tatinkovi...dufam, že sa na svoju 30-ku velmi neopil.. 😀

renca..viem o čom hovoríš, maly konečne zaspí cez den, lebo velmi ťažko cez den zaspava, večer je to v pohode...no a potom mala v behne alebo na to zabudne..a je po všetkom..teraz bola 2 týždne doma, ja som už v koncoch..keby som nemala tu robotu tal celkom pohoda..ale takto..adrenalín riadny...a kila aj taknejdu dole... 😠

laury...maly je zlaty..je vidieť že tatko mu závidí, že berie Matimu aj hračky... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre