Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
12. mar 2008

aviril ..zatial je v podstate dobre pretoze nelly vela spinka az sa nam zda so stevom ci to je dobre mam pocit ze aj malo papa v noci bola hore len o 1:44 sice do 2.44 lebo trochu potaha a zaspinka tal bojujem aby som ju prebrala a potom mi vstala az o pol osmej liĺka mi vstavala stale kazdych 20 minut som ju kojila niekedy aj castejsie vlkuse bola na dide ...tak neviem ci nas caka dobre babo alebo to este z tej zltacky su dozvuky...

Lilka to zvlada v celku v pohode tesi sa ked uz vsrane hjned donesie plienocku potom vytahuje vlhke utierky a piotom uteka odniest do kosa plienocku ale kojit to je niekedy boj ....

viktoria
13. mar 2008

ahojte...zuzka tak si sa konecne dockala, sme radi ze si uz medzi nami.......
nam skuska v piatok odpadla, takze idem iba na prednasky
no neuverite co sa nam stalo, poobede maly ked vstal isla som po neho a on sedi v strede postielky a hral sa s hovnami, normalne sa vyzliekol do hola a hral sa este aj na cele mal, no myslela som ze ma porazí a on sa usmieval.........
uz som ho skusila dat aj na nocnik no bez uspechu, takze sa to odklada.....

zoya1
13. mar 2008

Ahojte! Zuzka gratulujeme, a tešíme sa že si už s oboma kočkami doma. Lilke držíme pršteky aby si čím skôr na Nellinku zvykla, a Vám obom prajeme pevné nervy.
Inak Viktoria - tak super som sa pobavila na tvojom príspevku 😀 . Zlatúch zlatý - viem že si mala chuť ho zabiť, ale čo už s tými našimi ratolesťami narobíme.

aviril
13. mar 2008

Zuzka, ty kojíš obidve? No to musíš mať mlieka 🙂 A ako to delíš medzi dve deti, stačí im to? Ja už našťastie malého nekojím, neviem, ako by som to zvládala. Ešte si doplň malinkú do PASu, stále tam je, že si v 39tt.

Viktoria, mne raz tak malý sedel na šerbli, na chvíľu som odbehla a keď som sa vrátila, tak aj vlasy mal ponatierané hovienkom. On sa vykakal do šerbla a potom si to na seba natieral, takže viem si predstaviť akú si mala radosť.

stankalm
13. mar 2008

Ahojte babenky 🙂
Tak som sa aj ja z chuti zasmiala na Tvojom malom, Viktoria, deti vymyslia hocico 😉
Ako sa inak mate? Tu u nas sa dnes vonku vsetci certi zenia, raz snezi, potom prsi, o chvilu slnko vykukne...Moja mala spi uz 2,5 hodiny, asi z tohto apriloveho pocasia...Tak dnes trcime len doma a ked sa zobudi, pojdeme asi k nasim. Krasny den aj ked taky zvlastny Vam vsetkym prajem. Paa

renca3
13. mar 2008

no to bolo dobreee, viki. musela si mat radost. 😅

dnes sme boli v Nitre na vystave nabytku. doslova sme to obehli, pobrali prospekty, kontakty a utekali domov, lebo Teo bol u nasich a pre Lea do skolky. planujeme zmenu, tak sa zabavame vyberom nabytku. 🙂

viktoria
14. mar 2008

akoze som mala z maleho nervy, ale som sa aj smiala, aspon nemam nudzu o robotu..........
nas maly zacína byť riadny sibal, stále len pozoruje čo by zle mohol urobit, včera dokonca vikinu tahal po izbe za vlasy, normalne ma taku silu ze jej chytí vlasy a zdvihne jej tak hlavu do vzduchu...
no je to bitkár, no utekám lebo idem na prednasky, majte sa pekne, u nas je pekné slniečko........ 😎

renca3
14. mar 2008

nas Teo tak pohryzol Lea na lice, ze Leo tam ma dodnes kruzok od zubov a stalo sa to v nedelu. ale on sa len branil. 🙂

ajduska
14. mar 2008

ahojte...tak konečne sa nám dnes podarilo absolvovať 18-mesačnú prehliadku a aj to dlho odkladané 15-mesačné očkovanie...Timka má 12 kg a asi 86 cm, nedala sa poriadne zmerať, lebo sa strašne metala a nechcela stáť v kľude pri metri...očkovanie prebehlo celkom fajn, skoro neplakala, len zúrila, že ju držíme, potom sa čudovala, že čo to má na nohe nalepené 😀 .....teraz je v pohode. nemá ani teplotu, tak dúfam, že to zvládneme bez kadejakých vedľajších účinkov

viki, aj náš Tomáš bol odmalička bitkár, hrýzol ako pes a Sašu oskalpoval minimálne o polovicu vlasov, vytrhával jej z hlavy celé chumáče a potom ich jedol...on celkovo jedol chlpy, vytrhával ich aj z deky zubami, bábikám jedol vlasy, volali sme ho Alf...našťastie ho to prešlo, aj to hryzenie a trhanie vlasov, teraz zas najnovšie Sašu opľúva, som zvedavá, čo prinesie zo škôlky alebo spred činžáku nabudúce....a keď sa ho spýtam, či ho aj ja opľúvam, keď to robí Saške, tak povie, že hej...kebyže ho niekto nepozná, tak si fakt pomyslí, že sa doma opľúvame a má to od nás

najhoršie je, že malá po ňom úplne všetko opakuje, v tomto smere je strašne učenlivá 😠

renca3
14. mar 2008

Dnes som prisla do skolky pre Lea a bol v nejakych erarnych nohaviciach, lebo jeho boli cele spinave od antuky. Vraj bol na tenise a tak sa zaspinil. Ja im hovorim, ze ale ja som ho na tenis neprihlasila. No on sa prihlasil, ze chodi.
Ked som sa ho pytala, preco tam isiel, povedal, ze "tak som sa rozhodol". No ale ze to treba aj zaplatit, to nas uz postavil pred hotovu vec, my sa uz rozhodovat nemusime. 🙂

sillas
14. mar 2008

caute baby...no dalo mi topráce kým somto tu všetko prečítala.. 😉

Zuzka som rada že ste doma, a že si užívate prve dničky spolu, nebol najdeš nejaký system a bude to lepšie...aj ked niekedy aj pri týchto mojich je to na figu...a som raz s jedným raz s druhym..

viki: s týmto hovienkom sa to stalo aj Lucke, ked sa poobede zobudila bola ticho..len sa nam zdalo že už dlho spí, tak sme kukli cez klučovu dierku a ona sedela vyzlečena do naha..a cela od hovna...pod nechtami mala aj 3 dni čo sme jej nevedeli vybrať.. 😀 na tvari, no všade aj po postielke porozotierane..takže viem si predstaviť.. 😀 😀

ajduska...no Tomaško musel byť riadny expert...som sa nasmiala...

renca u nas dieta nezoberu nikde ak rodič niečo dopredu nepodpíše.. 😕

my sme už snad ok, boli sme na kontrolu tak by to malo byť ok..ale pokašlieva ešte stále, dr povedala že to môže ešte aj týžden...no takže očkovanie tiež neviem kedy absolvujeme..

jankamanikova
14. mar 2008

Ahojte. Tak konecne mam net doma, lebo Jany ho mal v robote od stredy. Tak idem citat, co ste popisali a myslim na Vas, tesim sa na stretko. Mame sa dobre, babo kope a deti zaspavaju (ale idem tam pozriet 😎 ). Prajem pekny vikend a idem studovat Vase info ...

jankamanikova
14. mar 2008

zuzka - tesim sa a blahozelam, ze ste zdrave a doma. Ten Stevo ma ale napady 😀 😀 😀 😀 a vraj nie je kreativny 😀 😀 😀 😀 .

S tym kojenim sa to upravi asi do mesiaca, len bud v klude. A Lili neziarli na malinku ale na Teba. U nas sme so surodeneckou ziarlivostou nemali problem, Janik Matuska miloval od zaciatku. Ale mal voci mne isty druh ziarlivosti, ked sme kojili, kupali a tak. Preslo to asi po mesiaci. Ked som kojila Matuska, Janika som objimala druhou rukou, citali sme si knizky v case kojenia, hladkal mi vlasy. Trvalo to asi tie tri tyzdne a ked sa nam ustalil rezim, tak to bola pohoda.

Drzte sa a davajte na seba pozor. A hlavne mysli na to, ze treba pokoj, pokoj a pokoj. Aj ked budes cele dni iba v pyzame ...

mario
15. mar 2008

Ahojte, prajeme krásny víkend. U nás klasika, chlapi sú na súťaži v Trnave a my dve doma. Vonku slniečko, ale aj protivný vietor, tak sme sa boli trochu vyfúkať. Laura sa zalúbila do chôdze po schodoch, tak chodíme pred každý panelák a tých pár schodov do vchodu prejde aj dvadsať krát.

aviril
15. mar 2008

Keby tak môj chcel chodiť po schodoch... Na tretie ho vláčim na rukách s tým veľkým pupkom. Občas sa aj bojím, že predčasne porodím. On je hrozne ťažký a keď máme aj kabáty, tak je to celé také nemotorné a zle sa mi ho drží. Ale za nič na svete nechce ísť po schodoch sám. Dole prejde, ale hore...

viktoria
15. mar 2008

tak aj ten nas maly sa uz naucil chodit po schodoch ale musi sa drzat zabradlia pretoze inac sa pusta na styroch

zuzka111111
autor
15. mar 2008

no schody hore vieme ist ale dole nie ...
aviril...jaj aj ja som sa pucila sa bruchom a lilkou na rukach ....konecne je brucho prec no vlastne vyzeram ako v 6 mesiaci takze prec este nieje ...som ostala riadna tlustoskaaaaa 😠

pridala som par fotiek ale len z mobilu takze kvalita horsia...
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

renca3
16. mar 2008

zuzka...mala je zlatunka a sestricky su podarene 🙂 kilecka pri 2 detoch odidu ani nebudes vediet ako. 😉

schody zvladame hore sam vedla zabradlia a dole za ruku.

jenis
16. mar 2008

My uz zvladame schody hore aj dole vedla zabradlia. Ale niekedy sa jej nechce,tak ide po styroch 😀 `.

stankalm
16. mar 2008

ahojte...zuzka, malinka je zlatuckaaaa,joj, hned by som ju vymojkala 🙂
Ako vikendujete? My viacmenej doma, lebo sme vsetci mali crevnu chripku, nie az taku hroznu, len trochu hnacky a Tamarka raz aj vracala. Ale co, aby nam nebolo malo, mojho draheho vcera vecer seklo v krizoch, tak si to viete isto predstavit, horsi chory chlap ako dieta, stale ho musim obskakovat a stale stene...ja chapem, ze ho to boli, ale ku doktorovi nechce ani pocut... ☹ Tak neviem, ako to dopadne, je len na liekoch 😒

My schody zvladame tiez za ruku a popri zabradli, chodila by aj cely den 😉
A teraz ako sme boli doma chore, tak ju najviac bavi stat na parapetnej doske a pozerat vonku na cestu, tak nemozem nic poriadne robit, len stat pri nej. No a samozrejme, ked jej to nedovolim, tak reve a zlosti sa..joj, kedy z toho vyrastie? Aj vase ratolesti si vsetko vynucuju hnevom a placom? Uz niekedny neviem ako na nu.. 😒

Tak sa drzte. Paa

zuzka111111
autor
16. mar 2008

jaj plac a rev a hodit sa o zem a buchat nohami rukami ....poznaaam ale az teraz zacala som myslela ze pre nelly tak vystraja ale asi take obdobie dufam ze rychlo prejde....

janka ... no aj ja sa snaziim lilku mojkat ked kojim ale niekedy nepomaha a hlavne neviem ako doobedu uspat stale tu je bud moja mamka alebo stevo ale vzdy tu nebudu a zobrat malu nelly na ruky a pri tom uspavbat malu to sa nedaa lilka ma chce pre seba kedze ona ma ruku v mojom tricku .... 😉 a ked nahodou nelly mrnci v obyvacke v postielke tak lilka je hned v pozore no dnes odbehujem lilku uspat nelly zacne mrncat utekam k nelly utisi sa lilka zacne mrncat mam dost ... a noc uf uz to nieje ako prve dni 😔

jankamanikova
16. mar 2008

Prajeme peknu nedelu.

Vcera sme boli v Nitre na vystave, joj bolo dobreeee. A navstivili sme aj Martinku s Karolinkou, tak sa chlapci tesili z malej kocky.

Nas Matusko chce chodit po schodoch sam a sam a sam. Vlastne to by musel byt asi velmi unaveny, keby chcel moju ruku, aby som mi pomohla 😀 . On vlastne chce vsetko sam robit ... (aspon zatial).

Zuzka - ja som chlapcov uspavala naraz. Janik mi este vtedy spaval dvakrat do dna, tak sa to dalo. Uspavanie naraz im zostalo doteraz a nemozem sa stazovat. Ale Ty si urcite najdes nejaky system, bude dobre, uvidis. A mali sme aj ten kociar 2v1, takze bolo dobre, lebo Matusko spal tri hodiny, Janik nad nim sedel a bol spokojny. Chce to cas ... Za par mesiacov budu tie dve partia, a Ty bude spokojna, uvidis.

Zajtra ide Jany do Prahy, my ostavame po velmi dlhej diskusii doma. Ale este sa to mozno zmeni. Neviem si predstavit, ze budeme sami, snad to deti preziju a ja tiez. Ale rozumnejsie je ostat doma, ved nejak sa zabavime. Chlapci pojdu so mnou na AJ, uz raz boli, pacilo sa im a tak pojdu zas. Tak bude sranda. No, zakecala som sa, ale dobre. Pekny den prajem a pekny tyzden!

renca3
16. mar 2008

coze janka, s tebou na AJ? to co robia tvoje deti 1 hodinu potichu? ja by som ich nemohla zobrat nikam ani na 5 minut. 🙂
zuzka...uplne ta chapem, ale neporadim. ja som bola niekedy az zufala. zaklad je naucit ich naraz zaspavat, ako to vyriesila janka. mne sa to nepodarilo. 😒

jankamanikova
16. mar 2008

Renci - a co som mala robit? Jany bol na sluzobke a teraz ideme dost rychlo na AJ a ja mam pocit, ze nestiham. Tak som ich zbalila, zobrala vsetko mozne so sebou, sadli do auta a ideme. Najprv sa hanbili, ze podme domov, ze oni tam nebudu. Aj som si myslela, ze vezmem len ulohy a pojdeme, ale nejak sa mi ich podarilo presvedcit a boli neuveritelne stastniiiii. Kreslil si tam, pokazili mi vsetky pera, zjedli vsetky keksy, ale vydrzali. Som zvedava, co bude zajtra. Dam vediet ...

Chalani spia, vsetci dokopy. Tak mam volny vecer (zase) ... A kedze nemame telku, tak pozerat nemienim nic, tak idem si najst nieco na robotu 😀 .

jankamanikova
16. mar 2008

zuzka - Nelly ja nadherna. Ma neuveritelne cistu plet a je krasna. Blahozelameeeeeeeee!

martina236
16. mar 2008

cawte vsetci...
tesili sme sa, ze nas boli manikovci pozriet, padlo na za dobre. mali sme trochu zmenu, i ked poslednu dobu je zmien celkom dost 😝 . vo stvrtok potvrdili vysledky karolinke alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka ☹ . nevieme co nas este caka. takze opat zaciname navstevami na gastre. ale som rozhodnuta dat jej spravit este raz testy, aby sme si boli na isto. znamenalo by to pre nas komplet zmenit stravovaci listok a to teraz, ked uz konecne zacina jest s nami. ach jaj. no a aby toho nebolo celkom malo a aby sme neboli spokojni, tak vo stvrtok vecer nam ukradli oktavku. riadne soky. v piatok som to este tak celkom nevnimala, len teraz mi to dochadza... na porazenie fakt. sorry za vyraz ale posledne dni mam vyjadrovanie este horsie. dnes nam boli menit zamky na byte, lebo mily si tam nechal este aj kluce od bytu. esteze aspon autosedacka bola v mojej malej lentilke (nissan micra). nie sme prvi ani posledni, ale ked sa to cloveka bytostne dotyka, tak to je ine kafe. neprajem ten pocit nikomu. a okrem ineho to cloveku dost narusi rozpocet. ahojte

...a zuzka ste kraaasny babinec 🙂

jankamanikova
16. mar 2008

martinka - bude dobre ...

jankamanikova
16. mar 2008

... ostatne sme si povedali a este aj povieme. Drz sa!

martina236
16. mar 2008

dakujem krasne 😔

renca3
17. mar 2008

no ten 1. problem je smutny, keby ste sa museli obmedzovat v strave. dufam, ze testy potvrdia opak.
a ten 2. je na porazenie. neviem si to predstavit. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre