Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

ajduska
4. máj 2008

ahojte....

jani, tak ti záááávidíííím, že môžeš toľko jesť, ja síce tiež jem, ale nie až toľko a aj tak vyzerám, jak keby som jedla v kuse ☹

my sme dnes boli celá rodinka na výlete na bicykloch, ja som viezla Timku, Kajo Tomáša a Saška šla sama, bolo super , len Saška má taký menší bicyklík bez prehadzovačky, tak už keď sme sa vracali domov, plakala, že už nevládze, ale ani sa nedivím, bola to pre ňu dosť dlhá trasa....Timka mi na bicykli zaspala, mala som ľadvinku, tak ju použila ako vankúš, oprela sa o mňa a spala, len keď som musela zosadnúť, tak sa vždy tak strašne strhla, chúďa... 😒 .................a teraz ma tak strašne bolííííííííííí "sedacia časť tela" ☹ 😝

mne sa zajtra zas začína kolotoč, zišla by sa mi asi nejaká pomoc v domácnosti, lebo to nestíham tak, ako by som chcela, tiež sme poobede dlho vonku a keď prídeme domov, tak väčšinou je akurát čas na večeru, kúpanie a hajde spať...a ja som po celom dni veľakrát taká unavená, že idem spať s deťmi ☹

martina236
5. máj 2008

cawte, tak sme doma z predlzeneho vyletu z prahy. bolo uzasne. vela sme toho postihali, nestihol nas ziaden dazd, napriek tomu, ze prsalo, ale nejako sme pred nim utekali. no ale poviem vam som zdravo utahana. mala si priniesla sople, mna skrabe v hrdle, takze zaciname lazaret. hadam to nebude take zle. dnes sa chystame na kontrolu na gastro kvoli tej alergii na BKM, uvidime co mudre sa dozvieme. potrebujeme ist nakupit, lebo chladnicka je prazdna. dnes to na prechadzky nevyzera, uz nam aj prsalo...

jenis uz vysvetlila, ze pracuje a tak, takze vela zdaru v praci, ale aj ajduska? toto mi nejako uslo asi.

pekny den

mario
5. máj 2008

Zdravím po víkende. Bol dosť náročný, Junior mal súťaž tu v NZ,tak sme boli aj s malou, bola nadšená, tancovala a obzerala šaty, tak nám rastie daľšia tanečnica, huráááá 😝 . Je to super šport, len za topánky sme dali 3 5OO,-sk, lebo sú ručne šité a tento rok sú to už druhé, na jesen kupujeme daľšie na latinu.
Okrem topánok sme asi kúpili aj niečo iné, lebo malá celú noc teplotuje a aj teraz ešte spí.Bola v poriadku asi tak tri týždne, tak neviem, len dúfam, že to prejde ako u Renciných.
O týžden sa začíname sťahovať,tak držte palce. Sme ako cirkus, lebo sme doteraz nikde nezostali dlhšie ako 5 rokov, aj toto bývanie tak rátame, lebo chceme stavať pri BA.
Ja obdivujem všetky tu zamestnané maminky, či už školou, alebo prácou, ste šikuľky, no darmo, táto mladšia generácia je schopnejšia.

viktoria
5. máj 2008

ahojte,,,, ja som po oslave bolo super, spievala tam marcela molnarova, viete ta spevacka,,,,,prisla som o 2 ráno...
dnes som maleho bola zaockovat proti pneumokokom tak teraz spi, som zvedava aky bude do vecera,
treba sa mi ucit ale vôbec mi nejde do hlavy ta pedagogicka komunikacia, no neviem ako sa to mam naucit, na tyzden v pondelok mam z toho ustnu skusku...
u nas zacina kropit, ale boli sme trochu von, lenze nie dlho lebo tobias mi sadal do vody....otras

viktoria
5. máj 2008

inac dnes ma vikina vystupenie na den matiek, tak poobede sa ideme na nu pozriet...

jankamanikova
5. máj 2008

Ahojte!
Tak mame za sebou perne dni a hlavne ten dnesny. No, vrabce cvirikaju, tak to vyklopim ... do dvoch mesiacov sa musime vystahovat z podnajmu a do dalsieho podnajmu ist uz nechceme, tak hladame, co by sme kupili. Dnes sme boli pozerat a este zajtra a sa rozhodneme, lebo treba jednat rychlo. Velmi sa tesime, ze budeme konecne "v svojom"; ze nebudem musiet kontrolovat deti, ci cmaraju po stenach a co-kde robia.
Nie je to jednoduche, lebo rodina z PO do nas huci, nech sa prestahujem do PO, ale to nechceme, lebo Jany ma pracu tu a deti ho potrebuju. A znami v NZ nas presvedcaju kupit dom, ale na to nemame, lebo potrebujeme nejake peniazky aj na nejake zariadenie, lebo my vlastne okrem postele a dvoch komod nemame nic. A ist do prazdneho bytu nie je sranda. Ale sa tesime a uvidime, co bude. Nie je to nase posledne byvanie, takze velku hlavu si z toho nerobim. Ako pise Mario - aj my sme ako cirkus. Za dva roky sme vystriedali 5 podnajmov, tak konecne bude na isty cas pokoj (uvidime).
Takze tak ... drzte prsty, budem Vas informovat. A zda sa, ze tento rok je plny zmien - lebo aj Renca a aj Mario menia "hniezdo", tak nech sa nam to vydari ...

sillas
5. máj 2008

ahojte baby...tak aj my máme dnešným dnom za sebou velikánsku zmenu a hypoteku...ale viac potom na stretku.. 😉
tak sa budeme asi prekrikovať... 😀
velmi sa tešíme...

máme sa dobre..deti zdrave...ja sa teším na volný štvrtok..aj ked už teraz som z tých dní zmagorena... 😀

janka..prajem dobre hladanie a super výber...zase ti prejdu tie posledne dva mesiace ani nebudeš vedieť že ako...lebo sa budete zariadovať..

pozdravujem všetkých..

stankalm
5. máj 2008

ahojte...
tak ako tak citam, kazdy rozmysla nad svojim hniezdockom...my mame krasny byt takmer v centre mesta, ale straaaasne tuzim po malom domceku, zahrada, terasa, mala si moze behat po dvore a ja budem pit pod slnecnikom kavu..chichi 😀 Tak s manzelom spekulujeme tiez nad hypotekou, ale to este nejaky ten mesiac pocka...uvidime, co sa pritrafi. Sme vo svojom, tak sa nemame kam ponahlat. Inak tie ceny su strasne vysoke..☹

Janka...som prekvapena, ze byvate v podnajme...len poriadne vyberte a konecne budete mat svoj vlastny bytik. Na podnajmoch vela clovek preplati.

Inak sa mame dobre, zajtra pridu odmontovat z toho naśho slavneho satnika tie "nepodarky" a v stredu by uz mal byt podla mojich predstav...tak dufam, ze to tak aj bude a budem si tam moct konecne ulozit to, co tam patri.

Cez vikend sme len jedli a oslavovali, ja aj manzel mame v tychto dnoch narodeniny. V piatok tak oficialne u nas doma a v sobotu sme grilovali u nasich na zahradke. Tak som bola hned dnes rano cvicit, lebo som sa nemohla na seba pozriet 😒

Viktoria...Tebe Tobias sada do vody, Tamarka podobne, sice nie do vody, ale do hliny a vcera si zo 3 krat sadla len tak z nicoho nic v meste na namesti, nechapala som...Ma teraz nejake divne dni, furt je pri mne nalepena, co som doteraz az tak nepoznala, ked sa jej hned nevenujem, tak spusti plac, joooj hruza...a to sa mi treba ucit na prijimacky, este ma ani neprijali, ale mam zimomriavky uz len z predstavy, ze ako to ja preboha zvladnem...

No idem radsej do postele 😉 Tak dobru nocku a zajtra pekny dnik. Pa

renca3
6. máj 2008

janka...tak gratulujem, nech vam to vyjde.

my sa asi do Vianoc aj prestahujeme. teraz nam musia nieco prerobit, lebo horor vysledok. zameriavaca na vstavane skrine sa tyzden pokusam dostat k nam na zameranie a uz mam fakt strach, ako ich urobia. 😒
neviem ako u vas, ale tu zohnat robotnikov na mensie prace je fakt problem. vsetci schopni su uz asi v Rakusku.

viki...to si niekto sukromne objednal marcelu molnarovu?

deti su zatial zdrave, ale v skolke to tak u niektorych deti nevyzera, tak uvidime dokedy. 😒

zoya1
6. máj 2008

Ahojte! Renca niežeby som nemohla spávať, ale mne sa dobre učí v noci a tak to väčšinou ťahám až do 3,00 ráno. A medzi tým kuk na net - modrý koník 😀 😀 😀 . Inak už mám pocit, že tie štátnice nezvládnem, včera som si aj poplakala. Ešteže bol manželík doma a chlácholil ma 😉 .
Aj môj muž rozmýšľa nad nejakým domčekom, ale nie tuná v meste, ale niekde v okolí. On totiž z toho chce mať teraz len chalupu, a na bývanie to plánuje prerobiť až keď budeme starší - tvrdí, že náš 4-izbový byt nám teraz v pohode stačí.
Pozdravujem všetkých, detičky nech sú zdravé. Idem pozrieť kolegyne do práce, a potom sa znova učiť.

martina236
6. máj 2008

citam vsetci sa stahuju prerabaju a pod., my to mame za sebou, aj hypoteku na krku, byt sme kupovali 4 roky dozadu, pred tym sme boli 2 roky v garzonke a este splacame aj tu, ale uz zase premyslame nad zmenou, uvidime, ako sa to bude dalej vyvijat, verim, ze dobre.

takze ako som spominala, sme chori, mala lahala vcera vecer s teplotou 37,6 a soplami, dnes ma len zvysenu a ja som sa zobudila s 38, hrcou v hrdle, nevladzem stat na nohach, vsetko ma boli... este ze som vcera vecer navarila na dnes a uz len zamiaky uvarim k masu. ach jaaaj a vonku je krasne a my dnu.

ajduska
6. máj 2008

ahojte....

martina, ja zatiaľ robím len na dohodu, švagriná otvorila tu u nás pobočku jednej bratislavskej realitky, tak jej zatiaľ vypomáham, ale už mi vravela, že nech si ani inú robotu nehľadám, lebo funguje zatiaľ len mesiac a už je kopu roboty, veľa papierovačiek, ktoré teraz robím v podstate ja, lebo ona je v "teréne" a ešte chodí aj diaľkovo na právo, takže keď sa to riadne rozbehne, tak to možno nebudeme ani my dve stíhať (dúúúfam, aspoň by som mala postarané o robotu) 🙂 .......ale teraz si ešte k tomu robím aj kurz na účtovníctvo , mali sme ho na výške len jeden semester, aj to viacmenej teóriu a bolo to pred desiatimi rokmi, takže vôbec nie som v obraze a celkom ma to baví, robím papiere aj mužovi, aj tej švagrinej a už mi vraveli aj naši makléri, či im to budem robiť, tak si možno nakoniec otvorím aj ja živnosť a budem sa živiť účtovníctvom 😒

my bývame v mestskom byte, do OV sa budú môcť odkupovať až o nejakých 5 rokov...ja by som tiež chcela maličký domček, najmä kvôli deťom, ale u nás to už nehrozí, lebo muž je starší a hypotéku by platil možno do konca života ☹ ...ale našťastie máme kam chodiť, keď sa nám zažiada prírody, máme nedaľeko chatku s veľkým pozemkom a aj u svokrovcov je kusisko záhrady (vidno to najmä, keď treba robiť 😀 😝 )..........takže mi asi zostarneme v činžáku ☹
ale všetkým novéhobývyniachtivým prajem, nech sa im splnia sny a bývajú tak, ako si vysnívali 🙂 😉

stanka, prajem veľa šťastia na prijímačkách, a na akú školu to vlastne ideš? nejak mi to ušlo....

zoya, aj môj muž plánuje tú našu chatku prerobiť na obývateľnú a že tam pôjdeme na dôchodok bývať 😀 😀 😝

jankamanikova
6. máj 2008

Ahojte ... prajem pekny vecer. Dnes sme boli pozriet aj s detmi asi 5 bytov; chlapci to zvladli super, len ja mam "hrce" v bruchu, lebo mi nie je vsetko jedno.
Tento byt, v ktorom sme teraz nam vyhovuje najviac a velmi dobre sa nam tu byvalo. Aj sa nam pacil, aj bol prakticky ... No, uvidime, ako to vsetko dopadne. Janik vsade hovori, ze sa stahujeme a ze si bude malovat izbu, lebo som mu to slubila, ze budeme spolu malovat, tak sa tesi. Matuskovi to je jedno. Tak mi len drzte prsty, aby bolo dobre. Pa ...

jankamanikova
7. máj 2008

Ahojte!
Tak asi spejeme uz k rozhodnutiu kupy. Dnes sa rozhodne a budem Vas informovat. Zda sa, ze to nebude az take strasne, ako to vyzeralo vcera 😎 . Prajem Vam pekny den. Mne chlapci zaspali hned, lebo boli uplne grogy ... Aj ja som grogy, ale ja nemam cas spat, lebo musim premyslat 😎 😎 😎 😎 😎 . Pa ...

renca3
7. máj 2008

janka...ma to rychly spad ta vasa kupa. len aby ste boli vy spokojni. uz sa tesis na zariadovanie? lebo ja zariadujem uz 4 mesiace a mame vybrate len postele a skrine. ale ved to je zaklad, nie? 😉
mimochodom, dnes tie skrine len zamerali, mozno do mesiaca, dvoch aj budu. 😒

jankamanikova
7. máj 2008

Renca - jednoducho potrebujeme riesit byvanie, kedze nas najomcovia postavili pred hotovu vec. A zariadovanie? To neriesim. Aj tak to nie je nasa posledna cielova stanica 😉 . Ved pokecame, ked sa stretneme, lebo je to zaujimave ,,,

viktoria
7. máj 2008

ahote tak toto pisem uz 5 krat lebo ten kôn ma stale vyhodi...
tak na tej 50tke bolo super, ale nad ranom prisli ku nam sadnut taky mlady manzelia, maju 2 deti a tak sme nejako prisli na rec o kojeni, ona koji svoje 11mesacne dieta, no a ja som jej povedala ake som mala pri kojeni problemy, ze pri tobiasovi som si dala odstavit mlieko, no to ste mali vidiet, normalne mnou pohrdala ze aj ona mala teploty a bolesti ale ze to som mala dalej kojit no a ja darmo som jej vysvetlovala ze môj problem nebol len v tom, lenze ona to nechapala, no a co ma potom dojalo bolo to ze mnou pohradala kvôli kojenie a ona si veselo pila slivovicu hlavna vec ze koji....ale nechala som to tak.
tobias uz je zaockovny proti pnemokokom a strasne sa zmenil, ked vikina vystupovala musel sediet medzi detmii co vystupovali vkuse spieval bolo pocut iba jeho, zacal biit chlapcom ked mu neurobili po vôli, no proste zmena
dnes mam zly den tobias skoro vstava a potom vystraja aj s vikinou, dnes som uz psychicky na dne, lebo ani ucenie mii akosi nejde,,,,som unavena, dufam ze zajtra bude lepsie

jankamanikova
7. máj 2008

Viki - nic si z tej zenskej nerob. Je kopec zien, ktore pohrdaju tymi, ktore nekoja. Ja som si to odzila vo vlastnej rodine a priatelky sa mi otocili chrbtom, ked som nekojila Janika. Ale preco? To nepochopili. Ale to neries, Ty svoje deti milujes a vies, ze si pre nich najlepsia mamina na svete, ze Ta potrebuju a ze Ty sama vies, ze preco, zaco, s kym a s cim. Ostatne nechaj bokom.
A mimochodom Tvoj Tobi si isto bude rozumiet s Matuskom, lebo ten bije tiez hlava-nehlava, ked nie je po jeho voli 😀 😀 😀 😀 .

Dnes sme pozreli pekny, prerobeny dvojizb. byt so zahradou. No, zase mame nad cim rozmyslat ... Pa.

renca3
7. máj 2008

viki...hlavne si dospi tu oslavu. a z tej mamicky si nic nerob. ona to nikdy nepochopi, ked si mysli, ze len ten jej sposob vyzivy je ten najlepsi. nech si robi kazdy ako uzna za vhodne. take slivovicove mlieko je dobre na spanok? 🙂

dnes sme boli s Leom v prirodovednom muzeu. bol tam uz asi 7 x. uz to tam pozna a pomaly aj tie tety jeho. Leo to ma zadarmo, ale ja si asi zakupim celorocnu permanentku. 😉

martina236
7. máj 2008

dobry vecer 😉
viktoria, je samozrejme, ako uz vyssie zienky spominali, ze robis pre svoje dieta to najlepsie. osobne by som si take nieco nedovolila, aby som zenou pohrdala, pricom si sa jej snazila vysvetlit. keby si to urobila pre svoje ego a krasu, tak si pomyslim 😉 , ale takto. zabudni na nu...

juuuj janka, len dobre vyberte, aby ste nebanovali.

renca, ze by rastol maly vedec?

zoya1
7. máj 2008

ahojte! Viki ja som nekojila ani jedno z mojich detí a tiež sem tam mávam pocit, že mnou ľudia kvôli tomu pohrdajú, ale kašlem na nich. Ja viem, že som strašne chcela, ale nešlo to - tak nie je čo riešiť.
Janka - prajem šťastý výber. Ale 2 izbový byt pri 3 deťoch nie je tam málo miesta? Ale veď vy určite vyberiete len to najlepšie.
Viki - viem pochopiť čo prežívaš, ani mne to učenie už nejde tak ako predtým. Z 5 predmetov mám prejdené ledva 2 aj to nie na 100%. Ale veď dajak bolo dajak bude nie?
Renca - tak to ti závidím - taký malý a už záujem o prírodu 😀 .
Pozdravujeme všetkých!!!!!
PS: Neskutočne vám závidím to stretko. Kam to vlastne idete?

renca3
8. máj 2008

zoya...ideme pri Ruzomberok, je to takmer Liptov.
Baby.. ja som rezervovala ubytko, vy sa modlite za dobre pocasie. Uz sa tesim. Budeme tam asi nonstop riesit detske spory, ale snad to bude bez ujmy na zdravi. 🙂

Leo ma hrozne rad zvieratka, ale len z dialky. Ma strach sa ich dotykat. Asi bude na nestastie po mne. Peto by chcel casom do domu psa, tak sa s tym snazim zmierit. 😉 x

aviril
8. máj 2008

ahojte. Ja som staršieho tiež nekojila, nie preto, že som nechcela, ale on sa nevedel prisať, mala som ho cisárskym, neskoro mi prišlo mlieko a zatiaľ ho dokrmovali a on odmietal sať z prsníka. Toľko som nad ním v nemocnici preplakala, už aj klobúčiky na prsia som si kúpila, lebo sestra povedala, že mám ploché bradavky. ale nepomohlo ani to. A druhého som už kojila, toho som mala prirodzeným pôrodom, mlieko som mala prakticky hneď a jemu nevadili ani ploché bradavky. taká som bola šťastná, že môžem kojiť a kojila som ho 9 mesiacov. A teraz dúfam, že zas budem kojiť.
A to som pri najstaršom tiež strašne chcela, nechcela som ho mať na umelej výžive, tak či tak, mala som len 19, určite som si z rozmaru nezvolila umelú výživu, ktorá je strašne drahá a my sme vtedy nemali ani od výplaty do výplaty. Sme si museli požičiavať, takže kojenie by bolo bývalo pre mňa najlepšie aj z finančnej stránky. Ale keď to nešlo...

Janka, vidím, že už si v 28tt. Ale to ubieha, čo? ja už za chvíľu hádam idem.

katulka2709
8. máj 2008

Ahojte baby, prepacte ze sa vam sem votrem ale potrbujem radu. V sobotu my pride svagrina a ma malu vo veku vasich deticiek, nevidela som ju od augasta minuleho roka. Chcela by som jej nieco kupit, tak mi poradte. Ake su vase deticky, co vsetko uz vedia, ako rozpravaju, s cim sa radi hraju? A najviac som zvedava ako bude reagovat na moju malu ked ona je o 14 mesiacou starsia. Dakujem za rady 😉

martina236
8. máj 2008

katulka u nas ficia momentalne gumicky, sponky, nahrdelniky, naramky, kabelky, kufrik,dookola kniky a babiky, no a samozrejme vedierko a vsetko, co k tomu patri. tiez rada sklada jednoduche puzzle, alebo take drevene doplnovacky-obliekanie babiky do siat a pod. myslim, ze zaujimavou knihou nic nepokazis.

aviril
8. máj 2008

katulka, u nás je teraz hit fúrik. malý v ňom po byte nosí lego, autíčka a keď mu jeho tato spraví pieskovisko, tak to bude super. zahrá sa jedna radosť

sillas
8. máj 2008

no tak u nas všetko frčí tak minutku-dve... 😒 ale čo ho naozaj zaujíma je sledovať smetierske auto ked príde vynašať smeti.. 😀
mame sa super...dnes sme boli na opekačke..tak sme konečne pokecali s kamaratmi..ale dosť fukalo.. 😒
iba zajtra do prace a zase víkend...no taketo volna by som prijala ovela častejšie...

zoya1
9. máj 2008

ahojte septembrovky!
Kde ste všetky? Vonku? U nás fúka hnusný vietor. Manžel práve išiel pre Zoju do jasličiek, a mne začína asi tak cca 5 hod prestávky od učenia. Budem sa venovať len a len deťom. A potom večer hor sa znovu učiť.
Ako trávite dni? Ja mám momentálne pocit, že nerobím nič len sa hrabem v učebniciach, a hrám sa s malou. už ani neviem ako funguje život v meste. Pobyt vonku obmedzujeme len na sídlisko a aj to len na chvíľu lebo už týždeň v kuse fúka neskutočne studený vietor. Dnes asi pôjdeme k starkým aspoň na chvíľu sa vyvetrať. A zajtra sa chystáme na Dargovský priesmyk - má tam byť ukážka bojov z 2. svetovej vojny resp. z oslobodenia nášho územia. Takže dúfam, že nám vyjde počasie. Majte sa krásne a prajeme pekný víkend.

renca3
10. máj 2008

zoya vydrz. moj drahy to absolvoval vlani, ale ten sa ucil takmer bez prestavky. rano si zbalil knihy, zasil sa v robote v jednej miestnosti a vecer sa prisiel domov vyspat. v sobotu aj v nedelu, proste kazdy den. to bola parada. 😒 nenavidela som celu jeho skolu. ale vydrzali sme to a mame doma Mgr. robotu zatial nemenil.

vcera sme detom pokupili letne oblecko. my nakupujeme viacmenej 2x do roka narazovo. neznasam chodit po obchodoch. len ked nakupujem na 4 mesiace dopredu, musim priblizne odhadovat velkost. teraz mame 86 a dufam, ze sa to nejak rapidne nezmeni. zalezi, kedy sa zbavime plienky. ale myslim, ze do septembra nehrozi.
ake velkosti maju vasi drobci?

sillas...aj my sme vo stvrtok opekali so zmamymi. deti sa vybehali , rodicia pokecali, pani popili pivko, proste sviatocna atmosfera. 🙂

zoya1
10. máj 2008

renca nasa zoya nosí 92, a niektoré veci už dokonca 98. Ale ona je taká vyššia po tatíkovi. Mimochodom aj ja mám niekedy pocit, že všetci okolo mňa tú moju školu už neznášajú (deti, manžel, moji rodičia). ale dajak to musím dotiahnuť do hádam úspešného konca.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre