Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
12. okt 2008

renca, presne tie tabletky som mala minuly tyzden ja. mne veeelmi dobre zabrali. ale samozrejme u kazdeho inak 😒 . tak nech sa ti po injekcii rychlo ulavi, aby si bola OK a vzdy pripravena 😉 , no nie?
... a inak, posledne len my dve prehodime par slov do eteru. malo kto zabludi ...

my sme prave doobedovali (Karolinka i tak este stale vari a vari vo svojej kuchynke, neviem kto to bude vsetko jest. pred chvilou akoze dopila kavu, srkala ako velka 😀 ), aj pozehlit som doobeda stihla, huraaa, este to teraz upracem a pokooooj svaty zase na dlho. teraz pocuvam, co karcimu hovori... ze tato treby mi dat riad do umyvacky, aby jej pomohol 😀

vonku mame zase krasne, no najprv sa musime vyspat a tak niekam vyrazime. takze krasnu nedelu vsetkym prajeme.

ajduska
12. okt 2008

ahojte babule, už som dávno nič nenapísala, čítam vás síce poctivo, ale to je asi tak všetko, čo stíham 😝

máme sa fajn, všetko po starom, Time sa teraz prerezávajú posledné stoličky, tak je taká nanič, mala posledné dve noci aj teplotu a v jednom kuse vreští, najmä keď nie je po jej....srašne sa s Tomášom bijú, provokujú jeden druhého a potom obaja vreštia, už mi z toho šibe a ani už nemám síl ich riešiť....snáď to prejde, pamätám si, že aj Saška s Tomášom sa v istom období takto správali a teraz sa dokážu pekne zahrať spolu....dovtedy hádam neprídem úplne o nervy 😠 😝

nakupovať pre istotu s deťmi nechodím, alebo len minimálne, lebo pre mňa je to stres, chodím s nimi všetkými len v najnutnejších prípadoch, snažím sa nakupovať keď sú v škôlke a keď musím niečo kúpiť im, tak vždy na etapy a s jedným dieťaťom, jedine s Timou chodím bez problémov do Lidla, lebo tam sú tie veľké vozíky, v ktorých môže sedieť a neuteká mi...ale keď musím ísť niekam, kde ide po vlastných, tak je to s ňou des, všetko chytá, potom vreští, minule si chcela z jedného hračkárstva vziať kočík (jej top-hračka) a keďže predavačka zazerala už len preto, že sa ho vôbec dotýka, tak som jej ho musela násilím zobrať z rúk...to ste mali počuť, som sa hneď pratala preč, aj som zabudla, čo som tam vlastne chcela...

inak sa Timka celkom fajn rozkecala, opakuje všetko, čo počuje, aj keď veľakrát jej absolútne nerozumieme, ale aspoň sa snaží 😀 ...a tiež po mne všetko opakuje, čo robím, ako taký papagáj...najradšej umýva nábytok, keď zbadá handru, hneď jej ju musím dať a mám pol hodinu pokoj, kým všetko umyje 😀

prajem vám všetkým príjemný nadchádzajúci týždeň a všetkým pracujúcim aj pevné nervy

ivon1
12. okt 2008

Renča, tuším nám nie je súdené sa stretnúť. Ale ak by sa ti to polepšilo daj vedieť. Prajem ti skoré uzdravenie.

Ajduska, tak Filipko opakuje po mne tiež všetko a hovorím mu, že je papagáj. A on potom zase všetko po mne zopakuje a povie si " nie som papadáj". Horšie je, že si vyžaduje, aby som opakovala ja po ňom, čo povie. No a keď niekedy nepoviem to isté, tak mi povie "nerozpávaš nomálne". Pri umývaní okien bol úžasný. Mala som už takmer všetko umyté a zostávalo my len veľké zrkadlo na chodbe. Vtedy si zmyslel, že aj on bude. Odmietla som mu dať handru. Vynašiel sa. Napľul si na to zrkadlo a ručičkou to akože vyleštil.

Dnes sme boli na hríboch, ale len na krajíčku lesa. Našli sme len jedle. Dali sme si vysmážané na večeru. Dúfam, že sa ráno zobudím. Deťom sa veľmi páčilo. Aspoň sa nadýchali troška čerstvého vzduchu.

Tak vzúru do nového týždňa 😀 😀 😀

zoya1
12. okt 2008

ahojte. Tak my sme po svadbe. Bolo naozaj super. Detičky to vzdali okolo 20,00 h tak išli pekne spinkať k prababičke, a tým pádom som si tú svadbu ozaj užila. Prišli sme domov až ráno o 4,00 h, dnes ma všetko bolí - už som volala šéfke, že zajtra potrebujem dovolenku lebo sa pravdepodobne do práce nedovalím 😀 😀 😀 .
V novembri idem na služobku do BA na 3 dni, takže budem prvýkrát 2 noci bez detí - dúfam, že to všetci zvládneme.
Pozdravujem všetkých.

viktoria
13. okt 2008

ahojte tak konecne som tu, bezne som si vas citala ale nemala som cas písat...
minuly víkend sme boli s tobiasom na pohotovosti, lebo mal po celom tele cervené flaky s pluzgierikmy, strasne si to skrabal a nakoniec nam aj strasne opuchol na tvari,ani oci mu nebolo vidiet, vsetko mal spuchnute aj rucky aj nohy tak ze som ho ledva obula, na pohotovosti mu dali injekciu proti alergii a povedali, ze ked sa zacne dusit mame prist naspat, pritom pohotovost mame asi 30 km od nas,,,, tak to ma dojalo, no ale do vecera odpuchol ale rano bol zase spuchnuty strasne, tak sme rano sli k nasej dr. a ta mu dala cipky aj kvapky, v stvrtok ich dobral, tak zatial je vsetko ok. klop, klop. normalne som 3 noci nespala stale som kontrolovala ci dobre dycha, a on sa vkuse skrabal a plakal, ma aj prísnu dietu.....ja som si myslela ze nas poslu na odber krvi ze z coho to ma ale nic, zevraj ked sa to zopakuje mame prist este raz,,,,,,tak to je nase zdravotníctvo........
vikina v skole v pohode az nato ze nechce pisat domace ulohy,,,,
mne sa v praci velmi paci, tento tyzden robím poobede............
skolu mam kazdy piatok aj sobotu, a o 2 tyzdne uz mam skusku z filozofie, takze som sa zacala uz aj ucit,
prave teraz malujem kuchynu, aby som toho nemala tak malo,,,,,,,,

sillas
13. okt 2008

ježiši..Viki!! ved to je hrozne??? a že nezobrali ani krv, takemu malemu dietatu ked ma take vyražky a opuchy???
fuuuha..no to čumim,, mala si si ti vybojovať..

renca dufam že aj tebe to čoskoro prejde..

my sme mali super víkend bola som sama s detičkami..behali sme po vonku, a kedže sme boli bez auta tak len po meste,aj ja som chcela vybehnuť na nejaku turičku do lesika..no ale bez auta to nejde.. 😠
ale sme už 4 dni bez nehody..už aj na kakanie sa Riško pýtyl na nočník..takže super..pomaly začneme odvykať aj na vonku a poobednajšie spanie..nočne nehrozi..kedže 3 krat pije mliečko..v noci som ho musela prezliekať, čo sa celý prečúral.. 😠
ale na nočne odvykanie ma času dosť ešte aj polroka..

mne sa dneska akosi nechce..po víkende my stále velmi chýbaju drobčeky..
my rozprávame malo...ale vynajde sa ...a vydava vela zvukov..ktore vieme čo znamenaju, je velmi ochotný, všetko chce robiť..stale vykrikuje "JA"..alebo "AJ JA".. 😀 😀

renca3
13. okt 2008

caute
tak ja som na tom podstatne lepsie ako cez vikend. moja lekarka nemohla prist, tak som isla vecer na pohotovost. mala som napuchnuty jazyk, hrdlo a horsie sa mi dychalo. tak pre istotu. vysetrili ma na infekcnom, teda vylucili nakazu. potom mi zobrali krv a pichli infuziu. do rana sa to upravilo. hlavne mi odpuchlo hrdlo a jazyk a uz nemam tvar ako pubiska - pupakovu. teraz som dostala dalsiu injekciu. je to zrejme alergia, ale nikto nevie presne na co (zeby na domace prace?). z krvi sa to nezisti. zajtra idem este ku koznej, uvidime co povie ta.

Leo bol rad, ze bol na oslave aj bez nas. aspon ho nemal kto napominat a upozornovat. tento tyzden ide na dalsiu, tak sa tesi. tu by som uz chcela absolvovat aj ja. 😉
Teo keca uz dost vela a s Leom vedu "duchaplne" dialogy. najhorsie je, ked pri hre Teo nieco nechce urobit alebo to nechape, co od neho Leo chce, Leo ho hned udrie. verim, ze to chce cas a zahraju sa spolu aj dlhsie.

zoya1
13. okt 2008

čaute
Tak ja som dnes ostala doma, akože oddychovať po svadbe, a nakoniec som si vygruntovala celý byt. Prezliekla som všetkým postelné prádlo, povytierala prach, prala, žehlila, povysávala a zmyla podlahy. Mám dosť - asi budem oddychovať zajtra.
Zoja je v jasličkách, neuveriteľne rada tam chodí. Som myslela, že dnes zostane so mnou doma, a ona ani počuť. Vraj sče ísť ku deťom, lebo ja sa neviem tak dobre hrať 😀 😀 😀 . Takže som zostala sama, za chvíľku príde Dodko zo školy, tak popíšeme úlohy a potom po Zojku a hajde von. Je neskutočne krásne, na teplomeri mi ukazuje 22 °C. Tak si to chcem ešte užiť, lebo vraj od soboty príde krutá zima 😝 😝 .
Majte sa krásne, pusinkujem septembrovčatká.

martina236
13. okt 2008

viktoria 😕 😕 😕 . mas dost vela pary sa mi vidi 😉 , posli za odmerku a nejaku dost velkuuuu 😀 . malemu je uz dobre? ako si to opisala, tak sa mi to zdalo dost vazne na to, aby vas len tak odbili s nejakou injekciou a kvapkami, bez toho, aby skumali na co ta reakcia bola 😠

sillas, vy tiez nasa partia, co este v noci mlieko pyta 😀 😀 😀 ? u nas odvykanie nehrozi este ani na poobednajsi spanok, lebo pred nim vypije asi tak 200 mlieka. poobede nie, ale rano je plienka total napucana a uz dve noci som ju v spanku prezliekala co sa precikala 😒

renca, same oslavy okolo vas 🙂 . fiii ha. aj detske sampanske tecie prudom? 😀

zoya, Pan Boh zaplat za taky osozny volny den 🙂 😉 , si toho stihla ako ja niekedy za 2 tyzdne ak nie viac 😀 😀 😀 , uz len okna ti hadam zostali. ja som ich po dovolenke umyvala uz asi 4x v tomto roku a uz nebudem, lebo su v stave, akoby som ich rok neumyvala 😠 😠

my dnes v pohode den, som sama, tato mimo domu. davam si ovocie a pojdem este osupat uvarene zemiaciky, bo zajtra na programe granadir. este rano zbehnem fliacky kupit, som pozabudla na ne 😵 .
poobede sme boli trochu von, potrebovala som este na postu skocit, tak som v tescu s malou bola. dracik sme nemohli obist 😉 . kupili sme doktorsku sadu, Karolinka lieci celu family 🙂 .

sillas
14. okt 2008

Matka..ani nehovor..tuto noc pil mliečko 4 krat!!! 😠 čím dalej tým je to horšie...ako začali prikurovať tak sa mi zda že to asi aj preto..
o 22:30, potom o 1-nej, o 4:30 a o 6-tej.,.pekne nie??? a už tretiu noc tiež total prečurany..všetko ma mokre..a tiež som ho predvčerom musela prezliekať... 😅 ale ked mu ponuknem čaj tak nechce a strka do flaše a krči "mňam mňam"!!! no sa idem z toho usikať... 😀 😀 takže tu plienku keby že hodim niekomu do hlavy tak ho asi zakilerujem.. 😀 😀
no tak to je super že sa Carolinka postara o to aby ste boli zdravy...ved predsa ide sezona... 😀 😀

u nas je totalna hmla..ja už ked vidim vonku take "mlieko" iba trpnem že ako to bude vplývať na Riška..no je pre laryngitídu ako stvorene.. ☹ dufam že to nezarieknem..

zoya...no pekne... ja dufam že stihme upratať aspon na Vianoce..
okna som minule umyla..ale to bola taka rychlovka... 😕 aj zopar čmuh zostalo...no ale aspon prach na nich nebol.. 😅

manikovci kam zase šli výletiť že sa Janka neozýva???

martina236
14. okt 2008

ahojte, tak ja uz navarene. ku granadiru som spenatovu polievku spravila, trochu som tu upratala a mam dobry pocit 😉 🙂 .vonku je kraaaasne. rano trosku hmla bola, ale nie tak ako vcera, bo vcera sa az do obeda drzala 😒 .

sillas, no mame doma peknych kojencov 😀 😀 😀 . s Jankou som vcera hovorila, su OK, snad sa tu zastavi a napise nam nieco 🙂

pekny den

renca3
14. okt 2008

ahojte...aj ja som myslela na Manikovcov, ci nahodou nevybehli na dovolenku. ale asi je len Janka na "dovolenke" materskej 😅
tie oslavy...uz teraz si lamem hlavu, kde to zorganizujem ja pre asi 20 deti vo februari. uz to treba pomaly rezervovat. vymysliet pozvanky, dodat tortu a ostatne a zabezpecit program pre deti. 😝
a to ani nehovorim, ze Leo sa mi narodil do obdobia danovej zavierky, takze parada. preto uz teraz nad tym premyslam. 😉

sillas...to si mu fakt dala tolkokrat v noci flasu mlieka? ved musel mat brusko ako sudok. 🙂

jankamanikova
14. okt 2008

Ahojte!
Tak ja poctivo dovolenkujem doma 😀 , s detmi. Robia mi program 😀 , tak sa mam na co pozerat. A mozno mi neuverite, ale normalne sedim a oddychujem 😉 . Mame sa dobre, na Janika lezie - klasicky ako vzdy - laryngitida, ale uz som si zvykla, ze oktober to u neho isti. Matusko robi pokroky v reci a prekvapuje nas svojou priebojnostou viac a viac. Jakubko - ten je nas anjelik a chalani ho zboznuju a ja ich vsetkych milujem. Takze sa mame dobre, nenudime sa a mame vzdy, co robit.
Myslim na Vas; chystame sa do BA, tak dufam, ze prepadneme Rencu 😉 a bude dobre. No, idem spat k detom; ak sa to spankom da nazvat 😉 , lebo vsetky du pri mne 😉 . Tak dobru nocku.

renca3
15. okt 2008

dobre ranko
vcera som sa stretla s ivon s detmi na ihrisku. urcite by jej tie 3-4 kilecka navrch neuskodili. 😅 no je to kocka.
filipko je mily chlapcek s velkymi hnedymi ocami. 🙂 moje deti sa predviedli, hlavne teda Leo. i ked kratko, lebo sa uz dost ochladilo podvecer, bolo fajn. skoda, ze sme o sebe nevedeli v lete.

janka...daj vediet, kt. den chystate prepadovku. trochu tu aj upracem. teraz sice mame malo hraciek, tak sa to da. ale kvoli tvojim chalanom nejake zase vyberiem z pivnice, aby sa tu nenudili. 😉

martina236
15. okt 2008

dobre ranko 🙂 ,
mala dnes vstala nejaka soplava 😒 , aj sme odsavali, lebo same nechcu ist von a som pocula, ze total plny nos. do jasliciek isla, lebo nic ine, ani kasel, ani zvysena teplotka, ved dnes posledny den, tak uvidime ako to bude pokracovat dalej...
dnes opat krasny den budeme mat, mam sa stretnut s cipkou a Luckou, ale ked jej napisem ze soplime, tak stretko pravdepodobne odlozime ☹ . ona tot nedaleko byva a sme sa straaaasne dlho nevideli hadam uz aj rok bude.

Jani caw, konecne si tu kukucla 😉 a nieco nam napisala...

ivon1
15. okt 2008

Tak stredko s Renčou nám vyšlo. Filipko mal zážitok. Ešte v noci pred spaním na posteli referoval tatinovi ako bol s detičkami. Dokonca aj zo spánku rozprával. Takže to malo svoj úspech. Zatial o žiadnej akcii takto nerozprával. Bola som prekvapená aký bol kľudný. Predpokladám, že až sa uvidíme znova bude už ostrielanejší a potom sa bude predvádzať, čo dokáže povyvádzať.
Renča na mňa pôsobí dojmom takej "kľuďasky" a to tu všetky píšete o Janke. Takže si ani neviem predstaviť aká kľudná je ona. Janka .... nenarodila si sa náhodou v Anglicku?

renca3
15. okt 2008

ivon...ved som ti hovorila, ze som pod tabletkami na tu alergiu. 😅 to som preto bola taky flegmos. inak doma ma vedia deti dobre dostat do varu. 😉 a niekedy ma to uz ani nebavi, stale ich napominat. vcera sa vkuse valali po zemi, prisli domov ako prasiatka. dala som vsetko zase do pracky a tesim sa na dalsiu varku zehlenia. 😒

no a janka zase vie ako na deticky. 😉

zoya1
15. okt 2008

ahojte.
tak vyzerá to tak, že sa nám končí babie leto, teda aspoň u nás už prší ☹ a začína sa ochladzovať. Zajtra sa chystám so Zojkou do Košíc do nemocnice na kožné. Má od narodenia vo vláskoch aj na ručičke, niečo také ako bradavičku. Bola som s ňou už raz na kožnom tu u nás v TV, ale doktor nám povedal že máme prísť až keď bude mať 2 roky. Tak ideme. Dúfam, že jej to nebudú chcieť nejak drasticky odstraňovať - anjelikovi môjmu maličkému.
Dodo v škole v pohode, namyslený jak šľak lebo už vie napísať mama má .... 😀 😀 😀 .
Pozdravujem vás všetky.

zoya1
15. okt 2008

Hodila som do albumu nejaké nové fotky. Tak ak chcete, tak mrknite 😉 😉 😉

martina236
16. okt 2008

ahojte, Karolinka je chora ☹ . dosli sme domov z vysetrenia, na kardio sme boli, to chvala Bohu v poriadku 🙂 , len maly vyvojovy selest, raz do roka na kontrolu. rano sme odchadzali bez teploty, samozrejme sopliky a teraz ze 38,5. hned zaspinkala, ked sa zobudi musime opat do mesta k lekarke 😒 , lebo dnes robi od 12.00 a len do 15.00, tak dufam ze to stihneme.

zoya, mala je v satockach cukricek 😉

ajduska
16. okt 2008

no, som myslela, že budeme sami, čo sme chorí, ale vidím, že nie ...s malou som bola v pondelok u dr. lebo mala celý víkend teploty a minulý týždeň bol chorý Tomáš, tak som predpokladala, že niečo chytila od neho, ale to nám ešte nedala ATB, len som jej dávala Solmucol od kašľa, ale dnes som veru musela naklusať k dr. znova, lebo je to čím ďalej horšie, tak už má teda aj antibiotiká a to mala jedny pred necelými 2 mesiacmi 😠 ....už to asi začína, choroba za chorobou, keby aspoň ochoreli všetci naraz, ale nie, oni pekne jeden po druhom 😠 😝

renca3
16. okt 2008

zoya...mala je chutna v tych satockach na svadbe. 😵

pripajame sa do klubu chorych. 😒 v noci Leo teplotoval. diagnoza - hnisava angina, mame ATB. este sme ju nemali. vobec mu neviem zrazit teplotu pod 39. striedam Brufen a Panadol, sprchujem a obkladam ho. potvora angina. velmi ho boli brucho, vraj je cely zaplyneny. este prezit teplotovu noc a dufam, ze zajtra bude lepsie. 😝 uz sme neteplotovali ani nepamatam, aj som vysla z cviku. 😉
Tea sme pre istotu nechali spat u nasich. este tam nespal bez Lea. snad to s nim zvladnu. 😉

martina236
16. okt 2008

aj nam poobede vybehla teplota na 39 😖 a nie a nie klesnut. som s nou sama takze na zabali si netrufam, sama by som nie, tak len vlazny kupel a panadol a nurofen... tiez mame v takychto horuckach premieru, takze len skusam

viktoria
16. okt 2008

ahojte.........pripajame sa k pacientom aj my, okrem muza sme chorí vsetci, tobias stále este kasle, ale idu mu horne stolicky, vcera mal tiez teploty,,,,,vikina kasle tiez ja tuberak, a mna uz boli hrdlo a hlava 2 dni, nedavno som prisla z roboty no som hotova, zajtra idem do skoly, pridem az v sobotu, a v nedelu rano idem do roboty, a na tyzden mam tu skusku z filozofie, a neviem este ani polovicu...........

aviril
16. okt 2008

ahojte. dávno som tu nebola, tak som si v rýchlosti prečítala len posledných pár príspevkov. No vidím, že ste skoro všetci chorí, tak želám skoré uzdravenie 🙂
Malá Zojka je na spapanie v tých šatočkách, aj v tých ružovučkých, no krása

Janka, vidím, že sa máte vcelku fajn, len nech tá choroba tvojho synčeka rýchlo prejde. A už toľko čakám, kedy si pozriem foto najmenšieho člena rodiny a stále nič 😠 no mala by si to napraviť 😉 už som zvedavááá

Inak baby, vaše deťúrence majú ešte plienky? Ja som môjho Martinka odúčala hádam odkedy sa Adamko narodil, po dvoch mesiacoch makačky konečne sa začal pýtať na wc a teraz asi týždeň dozadu zas začal čúrať len tak do slipov. Už som z toho zúfalá. Žeby tá zmena počasia?

Viki, držím palce k úspešnému zvládnutiu skúšky. To Ti fakt nezávidím tú školu, ja už ju mám chvalabohu za sebou

renca3
17. okt 2008

viki...ty si v jednom kole. hlavne, nech vsetkym zdravie sluzi. 😉

Leovi sme stahovali teplotu celu noc a aj teraz ma 39. neviem, preco to nejde dolu. uz mal 3 davky ATB.
parada, ide vikend. dufam, ze do vecera sa to spravi. 😒

martina236
17. okt 2008

ahojte, konecne si sadam ku MK 😉 a ku kavicke. od rana v jednom kole... noc bola, nooo celkom v poho, akurat som sa furt budila, aby som malu skontrolovala. teploty sa podarilo zbit na 37,6 este vcera vecer. dnes rano mala este stale dost zvysenu a ked isla poobede spinkat tak uz nemala vobec, tak huraaaa 🙂
ja hned ako som vstala, som navarila zeleninkovu polievku a sumca so zemiakmi pre nas dve, mnam ryba. stihla som ist na nechtiky a na nakup a teraz este dovaram pre karciho gulas 😉 . bude mat aj do nedele, ked pozeram kolko je toho v hrnci 😀 , aj zle mu bude 😒 . ale on gulas moze, ja nemusim...
zajtra ak vida cas a okolnosti, tak by som doobeda chcela opat v meste par darkov pokupit...

renca, drzim palce a myslim na vas, aby sa leovi polepsilo. je to veeelmi zle, ked je dieta chore ☹

aviril, my sme mali 2x obdobie co ignorovala chodit na WC, som nechapala, ale prisli sme na to, ze odkukala v jasliach, ze mensie deti mozu a ich prebalia, tak i ona moze, ale opat ju to preslo.

renca3
17. okt 2008

hlasim podstatne zlepsenie. uz aj komunikuje a sedi na stolicke. 2 dni len lezal a driemal v teplotach. uz sme si priali, aby neposluchal ako zvycajne. 😉 na detstve su asi fakt najhorsie tie detske choroby. 😒

jankamanikova
17. okt 2008

Ahojte!
Tak ja som sa dnes nastvala a sla som k dr. tiez, lebo ja mam v noci koncerty - raz jeden a raz druhy. Ale dr. povedala, ze im nic nie je, ze su len prechladeni. Tak len davame Trifed, ATB nam netreba. A mam Jakubka od nich distancovat, co sa mi asi nepodari, lebo oni ho miluju. Janik to chape, ze ziadne pusinky a tak; ale Matusko ten povie, ze dobre a za mojim chrbtom Jakubka objima a bozkava. Takze mame veselo. Inac sa tvaria, akoby im nic nebolo, teploty nie su, len tan kasel. Ale to prejde a bude dobre. Dufam, ze bude dobra a tuha zima, aby pomreli vsetky bacily 😎 .

No, Renca je najväcsi kludas na svete, akeho ja poznam. Este Mario je vegetacka. Ja som velmi temperamentna, ale pri detoch som sa naucila a ucim ovladat. Potom si to odskace Jany 😀 .

Prajem vsetkym pekny vikend a vela radosti. Inac mi este plienkujeme, ale ja to budem riesit, az ked Jakubko bude mat nejaky rezim a mimochodom nechce sa mi stale ho "buzerovat"; tak dufam, ze sa nauci tak ako Janik - zo dna na den.

martina236
17. okt 2008

Jani i my sa liecime s trifedom a este pamikon nam dala. asi sa pomaly poberiem, dopijem vinecko a pojdem do hajan...

renca super, ze sa vam polepsilo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre