Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
7. feb 2007

mario - ja beriem na imunitu vsetko mozne. Teraz som si dala Coldrex a tiez pijem caje. My sme vsetci prechladnuti. Tak sa dopujeme a pomahaju nam aj homeopatika a svedske kvapky a beriem aj Celaskon a Calcium.

martina236
7. feb 2007

citam vsetci chori, prechladeni, usopleni... tak sa liecte. nas to zatial obchadza. verim ze aj dlho bude. no my sme sami, nemame skolkara ani skolaka, tak aj preto asi 🙂 . a v spalni nekurime.

jani tie anovulacne dni su fakt indi vindi. poznam pripad, kde to vobec neplatilo. boli bez cumla a bez flase uplne. v 7. mesiaci zacali prikrmovat 😒

martina236
7. feb 2007

stolicku sme dostali ako dar od kolegovcov. peg perego, kraaasne ruzova...

mario
7. feb 2007

Nadparujem sa ako divá, aby ma to do rána prešlo. 😲

renca3
8. feb 2007

Teda baby, vy mate vydrz tak dlho cumakovat do pocitaca.
Zato my vstavame o 5.00, takze uz mame takmer poludnie.

Aj my ideme kupovat stolicku, lebo sme mali pozicanu. Tiez som uvazovala nad tou CAM. Tu v BA je velkosklad, tak som zvedava kolko bude tam stat.

No aj my mame sexu asi ako snehu tuto zimu, teda tu dolu. 😅
Priznam sa, ze odkedy mam MS, chystam sa na gyndu pre HAK. Obavy z otehotnenia su vacsie ako chut. 😉

jankamanikova
8. feb 2007

renca - chapem, chapem, chapem ... Tiez by sme chceli s babom este pockat a nemat ho hned 😎 .

martina - Janik bol uplne zdravy. Az teraz to na neho prislo. A Matusko sa popri nom vezie. To je asi udel tych druhych babetiek. Ale zatial sa drzia statocne. Pohoda.

zuzka111111
autor
8. feb 2007

coo?? sexxx zeny az 2 krat aj to som mala po tom porode pocit ze skor vysavam ako sexujem nic z toho nemam dufam ze sa to napravyyy ☹

sillas
8. feb 2007

jankamanikova...takže vy sa ešte chystáte na tretie??? no ja by som to už asi nezvladla..teda skôr finančne..

mario...a ty sa vylieč tiež.. 😉

veru už aj ja som počula o prípadoch ked popri plnom kojení baba otehotnela..a všimla si to ked ju začalo babo v bruchu kopať... 🙂 to by bol iný šok...

baby a starajte sa o vašich chlapov...ja by som sa aj, len nie je záujem... 😠

sillas
8. feb 2007

teraz mi maly prvý krat zaspal na brušku...taký je zlaty...čo sa tie 3 dni začal v kuse prevalovať takje taký štastný že to dokáže...ovela viac sa aj usmieva...no je z toho fakt happy. 😅

zuzka111111
autor
8. feb 2007

silas ani u nas nieje zaujem 😠

sillas
8. feb 2007

z mojej strany ano...ale on je stále "unaveny"...nejako je to u nas opačne, alebo som fakt na baterky???????

jankamanikova
8. feb 2007

Ako nie je zaujem! U nas je az privelky zaujem zo strany manzela, ale na stastie je aj velmi tolerantny a chapavy. Takze sa vie prisposobit mojmu zaujmu. Ja vlastne zaujem mam, ale po porode som mala velke problemy. Tak sme museli opatrne a s pokojom. A je to teraz super. Ale vsetko zavisi od mojej "unavy" ...

Sillas - Jany by uz tretie aj chcel, ale ja chcem pockat. Tak uvidime. Ak by bolo, tak prijmeme v pohode. Ale chcela by som pockat. Riadime sa plodnymi a neplodnymi dnami a zatial to vyslo. Aj obe deti viem, kedy sme pocali. Zatial som "m" nemala, ale mala som jednu ovulaciu (trvala asi tri dni) a inac mam neplodne dni. Ale ktovie - clovek mieni, Pan Boh meni.
Keby sme cakali tretie, tak Vam poviem 🙂 🙂 🙂 .

sillas
8. feb 2007

janka..tak dufam, že budeme medzi prvými ktoré to budeme vedieť...
ja tiežviem presne kedy som otehotnela ajpri prvom aj pri druhom. 😉

ja problemy popôrodne žiadne, len je to malo docenené.. 😠

jankamanikova
8. feb 2007

Bude ok. Idem prebalit Janika, lebo sa pokakal.

mario
8. feb 2007

Teda som na vás pyšná, že ste také statočné, lebo ja mám okolo seba len známych, čo o druhom ani počuť nechcú, hoci si môžu dovoliť finančne aj štyri a aj ja som pre nich nejaká divná. Ale už to selektujem. Ja som mala príšerné tehotenstvo, takže už tretie asi nie. Som rada že vás mám.

sillas
8. feb 2007

no ved práve vela ludi je pohodlných...ale jedno dieta nie je dieta.. 🙂
ja som tiežrada že to mam za sebou, boli to príšerné pôrody...ufff

jankamanikova
8. feb 2007

mario - som rada, ze si v nasom fore. Tiez si statocna.

sillas - mas pravdu ...

Ja som mala tazke, ale krasne porody. Som zvedava, co zivot este prinesie.

sillas
8. feb 2007

no porod ešte ano, tých posledných 5 minut bolesti už bolokrásnych, už som sa nevedela dočkať drobčekov..ale to predtým!!!!! ufff...

laurajana
8. feb 2007

ahojte babule, ako ste prezili rast prveho zubku, nas maly vcera poobede velmi plakal asi 2 hodky, sli sme k dr...ale vecer okolo 21:00 plakal az do polnoci, dali sme paralenik a ukludnil sa - to ten prvy zubok robi riadnu galibu...ale spinkal prvy krat pri nas v posteli, aby bol na blizku, ked ho to tak boli a papal v noci len 2x a uplne spokojne spinkal... prajem Vam pekny dnik, vela radosti a trpezlivosti s deturencami...ja som mu vcera rozpravala, ze kazde babatko ma prvy zubok a tak podobne a to ho utisilo a tak pozorne pocuval, aj ked som ked plakal plakala s nim...hrozny plac, uuuuuuuuuuf...papa

jankamanikova
8. feb 2007

Laury - zubky este pozlostia neboj sa. A hlavne ked pojdu stolicky. TO bude "radosti" .... Nam vzdy zabral Panadol Baby sirup, masirovanie dasienok (to obaja miluju) Babydentom.

laurajana
8. feb 2007

tak super babydent zabera aj nam a co sa tyka panadol baby, tak ten si kupime, moze to 4 mesacne mimino, ze?

viktoria
8. feb 2007

ahojte,,, tak aj náš maly velmi slinta a je nepokojný ale zatial zubky nemame,,,no dnes som volala na gynekologiu ohladom mojich výsledkov čo mi robili stery a vraj to nie je dobre. teraz mám čakať 4 mesiace a musím isť znova a vraveli že bud sa to upraví, alebo zhorší. len dufam, že to nie je nič važne, a neviem prečo mám čakať až 4 mesiace, budu to pre mna najdlhšie mesiace v mojom živote...

mario
8. feb 2007

Viktoria drž sa, bude dobre! Všetky sme s tebou, tie 4 mesiace majú svoj dôvod, nestresuj sa, lebo by práve stresom mohlo dôjsť k zhoršeniu.

laurajana
8. feb 2007

ano viktorka mario ma pravdu, tak vela pozitivnej energie a sil prajeme...drzkaj sa bude lepsie...papa

renca3
8. feb 2007

Viktoria, urcite bude vsetko v poriadku. 😉

aviril
8. feb 2007

Janka, to máš teda dobrú odvahu ísť naplno. Dnes som bola u doktorky a povedala, že žena aj keď plne kojí, ovulácia môže nastať, aj keď je pravdepodobnosť nižšia ale nie je vylúčená. A keďže ovulácia predchádza menštruáciu... 😀
Povedala mi aj, že u kojacej ženy je normálne, keď má nepravidelný cyklus. Tak dúfam, že meškanie MS je len dôsledok kojenia a nie TEHU.

Kúpila som dnes pampers na noc, som zvedavá, či nám vydržia.
A pôrody - prvý cisárky /po ňom hrozné bolesti/ a druhý riadne /pred ním hrozné bolesti/ 😖

jankamanikova
8. feb 2007

Aviril - to nie je odvaha, ale zivotny styl. Nikdy sme inak ani s manzelom neboli. A ovulaciu jednu som uz mala tri dni a menstruaciu som nedostala. Ako som uz pisala, riadim sa bilings metodou.

Viktoria - vsetko bude v pohode a vsetko ma svoj zmysel.

okta
8. feb 2007

Viki, drzim palce aj ja, dopadne to dobre, len klud.... Dievcata, maly tuto noc spal dokopy 3 hodiny a cez den 2,5 hod. Ja to nechaapem, kde berie tu energiu 😕 .A ja som taka vystavena, no zubky mu nejdu, nic nevidim, nic necitim. Mne lekarka tiez hovorila, ze aj ked kojim, otehotniet mozem. A mam kamosku, ktorej sa to stalo 🙂 , no teraz by som dalsie dieta nezvladla, obdivujem vas maminky s dvomi detmi. My by sme chceli este jedno, no trochu neskor. A sex??? Manzel by ano, vzdy, vsade a za kazdych okolnosti, ale je chapavy, tak sa riadime podla mna - takze skoro nikdy, nikde a len za mimoriadnych okolnosti .... 😀.A porod som mala necakany, akutny cisarsky, takze v pohode zopaknem este raz 😎

petrik
8. feb 2007

🙂 ahoj baby a hlavne sillas mam trochu casu tak sa konecne hlasim. ja mam normalny cyklus od decembra aj ked plne kojim a tak som sa tesila ze aspon pol roka po porode este nebudem mat tieio problemy ale co uz. musim sa s tym zmierit. ale aj ked som nemala, bala som sa ist naostro, lebo kojenie nie je ziadna antikoncepcia. mam predsa zname, ktore ma poucili a na to doplatili.
k tym plienkam ja pouzivam tesko plienky a som s nimi velmi spokojna a uz mame aj prvy dolny zubok. 😀

petrik
8. feb 2007

okta tak mas super manzela ale ani ja sa nemozem stazovat tiez sa vie prisposobit aj ked so somranim. ja som mala strasny 12 hodinovy porod. ale urcite chceme druhe babatko aby petko nebol sam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre