Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
4. máj 2009

renca...tak neviem neviem či by som vôbec zaspala keby som vedela že mam take niečo doma.. 😀 😀

asi by som nečakala kým to narastie..xi xi xi..

my sme boli cez víkend na svadbe...Lucka vydržala do poldvanastej a Riško sa už pýral domov o 19:15, v kuse behal.. a tancoval , aj ked nehrali... 😀 😀 😀

a hokejisti ma nasrali.. 😠 😠 😠

martina236
4. máj 2009

cawte, my mame za sebou uuuuzasny vikend. stravili sme ho v prahe 😎 . boli sme pozvani na jednu mensiu rodinnu oslavu. absolvovali sme s detickami zoo, pocasie suprove 🙂

dovarim karfiolovu polievku, pockam postarrku, ozehlim vlasy a bezime na piesok. poobede ma prsat, tak este vyuzijeme slniecko.

renca, tak takuto haved 😀 ja nemusim 😝 . mas moj obdiv 😕

renca3
4. máj 2009

ahojte,
Lea sme cez vikend posadili na bicykel a uz mu to ide samemu. tak sa tesim. mal totiz taky bicykel, kde sa odmontovali pedale a len sa odrazal. dali sme pedale nazad a slapal hned bez pomoci. vlastne sa naucil drzat rovnovahu tym odrazanim. mozme sa dat do prace s Teom. tomu sa nechce slapat do pedalov na bicykli s pomocnymi kolieskami. ale budeme trenovat. 😉

dakujem dievcata. lebo uz som si myslela, ze nie som normalna, ked mi zo zaciatku vadili.. Peto ich totiz kupil preto, aby sa deti nebali zvierat. no a zacal hmyzom. lebo nasi sa bali aj muchy. a teraz ich chytaju pre modlivky. takze nejaky efekt to malo. dufam, ze nebudeme pokracovat plazmy. tie uz fakt nemusim. 😝

zoya1
4. máj 2009

ahojte,
tak Renci fakt klobúk dolu. To ja by som môjho manžela vyhodila aj s modlivkami. Aj keď ja vždy tvrdím, že muži by mali byť ako modlivky. OPLODNIŤ a zdochnúť - tuším tam samička žerie po oplodnení samčeka 😀 😀 😀 . Tak to ja by som toho môjho žrala asi tak cca 3 mesiace 😝 .
U nás nič nové, ja v práci, deti v školách a manžel tiež furt v robote. Chcela som sa spýtať to aj vy periete každý druhý deň 2 várky šatstva, alebo to len moje deti sú také špinávé????? už mi to lezie nenormálne na nervy, ani nie to pranie ako to žehlenie. Ale aspoň že umývačka funguje - ako hovorí môj manžel umývačka perie riad, práčka šaty tak čo sa ešte rozčuľujem. ☹ Má asi v niečom pravdu, ale mne sa fakt nič nechce. U nás je krásne teplúčko, nepršalo už asi cca 3 týždne tak dúfam že nám to Maťka z Nitry nepošle 😀 😀 😀 . Idem ešte trošku poupratovať byt, lebo zajtra zase zaskakujem za kolegyňu - takže nočnáááááá. Pozdravujem vás.

martina236
4. máj 2009

zoya, veru nam tu dnes trosku sprchlo, ale ani som nevedela. zaspala som poobede s malou a vonku mlaky 😕 . ale tak na jahodky by sa vam trochu zislo nie? 😉
xi, xi ze oplodnit a zdochnut 😀 😀 😀. tebe asi tiez pekna huba narastla moja 😀 😉

ja som cvicit bola, ani som nechcela, lebo mala pred tym vracala, ale karol ze chod. odvtedy nic, tak dufam, ze bude pokojna noc 😔 .

zoya1
5. máj 2009

mati no neviem aký je tvoj manžel (dúfam, že na stretku spoznám 😉 ), ale ten môj je jak malé dieťa. Len tie hračky preňho sú trošičku drahšie 😀 😀 😀 . A aj keď ho neskonale milujem, sem tam mám chuť zavraždiť ho. A teraz ma napadlo, že práve v Nitre je ženská väznica, tak to by si mi nosila buchty pečené mňam 😀 😀 😀

martina236
5. máj 2009

zoya, uvidis, zhodnotis 😉 😀
ano, ano, mame to tu nablizku... jasne ze by som ti buchty nosila, aspon by som sa ich konecne naucila robit 😀 . bo ja kysnute eeee... a az by ta rodinka prisla mrknut, kludne by prespat mohli 😀 .

no a este co sa prania tyka, to sa v lete asi vsade furt pracka vrti. ked nie kazdy den, tak kazdy druhy a to hned aj 2-3x za den u nas.

u nas slnecno, ale fuka skaredy vetrisko 😒 , sme vonku asi hodku so susedou a jej syncekom pobudli, ale je to na prd. poobede ak sa cas nepohorsi mame stretko na piesku s kamoskou, slobodna bez zavazkou, uvidim ci pokecame, ale Karolinka mi to zvycajne dovoli 😉 , ak nebudem stale riesit bitku o hracky 😀

jankamanikova
5. máj 2009

Ahojte!
Renca - taky bicykel ideme kupit Janikovi my a Matusko bude mat Janikov. Tesim sa (aj Janik sa tesi).

No, u nas ide pracka kazdy den. Ked nie raz, tak dvakrat. Naozaj, a kazdy den tie moje deti su ufulane, spinave, pretoze miluju blato a vodu a proste su zvedave. A vobec mi to nevadi. Ked to nevadi tej pracke 😀 😀 😀 😀 .

No, renca - k tym zvieratam. Nasi chalani sa boja vsetkeho, co nie je za klietkov. Boja sa psa, macky, muchy, osy, vcely ... Vsetkeeeeehoooo. A asi nebudu z nich ani Greenpeace, lebo mravcov pucia a aj chrobakov. A to im stale hovorim, ze to je Bozie stvorenie. No, co budem hovorit. Janik si da povedat, ale Matusko - tak ten veruze nie.
Ale tak ako sa boja zvierat, tak ich ovladaju dokonale. Vsetky knihy o zvieratach maju nastudovane lepsie ako ja a ked sme boli z ZOO (po dlhom case), tak boli ako encyklopedia. To sme s Janym cumeli ...

renca3
6. máj 2009

ano aj nasi maju radi zvierata v knizke a za mrezami v ZOO. aj v skolke sa ako prve po anglicky naucili menovat zvierata. 🙂
no ja idem tiez na 2. hodinu anglictiny. je to zaberacka. sme tam tri, tak sa nestiham nudit. 80 minut v strehu. 😝

mamei 7 kg pracku, tak periem tak 2 krat za tyzden. ale potom 2-3 varky za sebou podla farby (biele, cierne, farebne)

martina236
6. máj 2009

ahojte, my dnes doobedie po dlhom case doma sme travili. varila som, sedacku som vycistila 😝 , navstevu som mala, tak sme kavili 😎 ... vcera vecer som kolacik upiekla, ma sa dnes brasko stavit, tak nech si vezme so sebou do BA 😉 . pocasie o nicom, neviem co s poobedim...

co sa zvierat tyka, to asi vsetky deti tak intenzivne vnimaju a vela si pamataju... my sme za posledne obdobie ako sa oteplilo stale v zoo, teda zvacsa karci s malou.

cipka
6. máj 2009

Cau Matka,

tak pre istotu Lucka v pondelok nastupila do školky a dnes je už chorá 😀 😝 ... vy sa už držíte, alebo malá je stále také chvíľu dobre, chvíľu zle?

martina236
6. máj 2009

iii ha... takze u vas to hned zafungovalo 😒 . tak nech sa vam rychlo polepsi 🙂 . a v skolke ako slecna zvladala?

my sme OK, klop, klop, klop 😉

cipka
6. máj 2009

No, Mati, ono to asi nebolo zo škôlky, lebo má zapálenú mandlu, ale pošťastilo sa práve takto. Avšak, učitelky si ju chválili, že je prispôsobivá a najväčší zázrak pre všetkých je, že hned tam aj spala 😝 Čo nedokáže mama, dokáže kolektív detí 😉

jankamanikova
6. máj 2009

Renca - tak nase deti su rovnake. Janik a Matusko po slovensky a anglicky sypu zvieratka jedna radost (zacinaju aj madarcit, co sa mne moc nepaci); hraju rozne divadielka a scenky; maluju si ich. Takto by clovek povedal, ze "jej, maju radi zveratka" ... Ale oni ich zatial fakt nemusia. Maju ich radi tak po svojom.

Cipka - ze si sa ukazala. Ja som myslela, ze si uz napisala, ze si uz porodila. Ale asi sa to bude blizit, tak nech sa vsetko vydari, nech je babo zdrave a nech ho sestricka lubi.

My sme dnes boli doma, vonku je des. Menili nam balkon, este pridu dokoncit. Chalani nadseni, majstrovali od rana, vrtali, buchali. Program som nemusela vymyslat 😀 , zabavili sa dost.

Cez vikend chceme do Blavy; dufam, ze to vyjde. Mame v plane H&M a tu "Milu pre mamu". Renci, zavolam Ti, ok?

renca3
7. máj 2009

janka...to je super, ked chytaju madarcinu. cim viac jazykov, tym lepsie. ja by som to prijala. skoda, ze ma nasi neposlali v detstve do madarska k rodine na prazdniny.

cipka...tak coskoro to bude. drzim palce.

martina236
7. máj 2009

cipka, takze adaptacia na jednotku 😉

martina236
8. máj 2009

ahojte 🙂 , ako vikendujete? asi vsetci v terene 😉 ...
my sme mali super den, doobeda same, lebo tato v praci bol- boli sme pozriet zvieratka v cirkuse a na piesku a po spanku sme pobudli 4 hodky v parku. aj bicykel sme konecne vytiahli 😎 . stacilo 10 min a slecna sa naucila bicyklovat 😅 , som normalne nechapala...
zajtra urcite niekam vyrazime, ani varit nebudeme. aj som chcela, ale najeme sa niekde von.
tak hoci ja madarcinu ako taku nemusim, ale vobec by som sa nebranila tomu, keby sa ju Karolinka mala sancu niekde naucit.

ivon1
8. máj 2009

čaute.... dnes sme strávili 3 hodiny na ihrisku. Filipko si tam našiel kamáratov vo veku asi Saškinom, čo ma dosť prekvapilo. Dával sa do reči aj s ockami detičiek 😲 . Až nakoniec ho zaujalo dievčatko asi 4-ročné, ktoré si prinieslo súpravu na maľovanie. Začala ho maľovať a ten môj malý držal jak hluchý dvere. Tak sa tešil, že je pomaľovaný. Proste išli sme domov s ružovou, fialkovou a modrou tváričkou. Bolo to smiešne, ale bol strašne nadšený. Ešte doma sa obdivoval, aký je krásny 😀
Na bicykli začal jazdiť jak malý ďábel a snaží sa otočiť, len nevie pochopiť, že musí spomaliť. Takže stále za ním behám, lebo inak mi vlasy dupkom stávajú.
Chcela som ísť pozrieť na "Milu" ale máme tichú domácnosť. Dovolila som si naznačiť, že sme tu aj my. Asi som mala držať hubu a krok. Poslednú dobu má ten môj muž len svoje akcie a už mám toho po krk.
Tak krásny zbytok víkendu.

jankamanikova
8. máj 2009

Ahojte!
Boli sme v Madarsku, nieco pokupit. Chcela som surne nieco na seba, ale najlepsie obisli deti a ja som si kupila len jedno tricko. Ale bolo dobre, deti su na takych nakupoch v pohode. Len nemozem skusat a som velmi schudla, takze to uz nie je o tom, ze beriem svoje cislo a to co sa mi paci a idem. Musim skusat, lebo z povodnej 40tky sa blizim k 36tke. Hrozne, ale co uz.

Zajtra ideme do BA, dufam, ze pojdeme a dojdeme 😀 .

Ivon - ze ticha domacnost? U nas to pri mojej utaranej povahe nehrozi 😀 😀 😀 😀 . Tak si aspon zapnite CD, sviecky, daj si pekne pradlo, pomojkaj ho a bude dobre ...

U nas vsetci spia, dobiti, unaveni z narocneho dna. Ja sa idem hodit do gala 😉 a spat.

jankamanikova
8. máj 2009

Inac ja som do toho Madarska ist nechcela, to Jany. Nech okukneme. Ja Madarsko moc nemusim. A co sa tyka madarciny, tak uvazujeme s Janym nad tym, ze ak by sli nase deti do skolky (co zatial nehrozi), tak ich dame do madarskej triedy. Kamoska dala syna a hovori plynule po roku chodenia do tej skolky peknou madarcinou. Uvidime, zatial to neriesime.
Janik chodi na AJ, to ho bavi. Javi sa ako jazykar zatial (co bude asi po tatinovi, nie po mne) a Matusko po pri nom sa naucil kopec anglickych vyrazov. A teraz, ked sa ho nieco aj opytam, tak odpovie anglicky dane slovicko. Takze tiez po tatinovi 😎 . Ale jednoznacne Matusko pojde na futbal alebo hokej. Lebo taky prirodzeny talent ako ma on sa len tak nevidi 😉 😉 😉 . A este gitaru ...

stankalm
8. máj 2009

ahojte dievčatá...zdravím Vás z Liptova 😉 😉 😉

Možno ste na mňa už aj zabudli....ale ja Vás usilovne čítam, len nestíham prispievať...
Je toho na mňa dosť, už mi z toho kolotoča "Tamarka - domácnosť - škola" začína šibať a to ani nechodím do roboty. Ale už mám pred sebou iba jednu skúšku a 1. ročník bude uzavretý...juchúúúúú

Máme sa dobre, Tamarka je stále také veľké šidlo ako bola...Od septembra ide do škôlky, tak som zvedavá, ako to budeme všetci zvládať ☹

Momentálne si užívame víkend samé, ocino pracuje a obmedzili sme aj návštevy u svokrovcov, lebo Tamarka pred nimi sem-tam utrúsi nejaké "nevhodné" slovo a oni sa na tom smejú ako blbí a potom ked to opakuje často, tak nám vyčítajú, že s tým niečo treba robiť, že to predsa také slová hovoriť nesmie...no pochopíte???

Včera som mala 30 rokov, tak mi môj manžel urobil prekvapko, boli sme na koncerte Michala Davida v Ružomberku aj s naj kamoškou a jej mužom, no bolo úplne super, sme sa vytancovali, vykričali a potom popíjali fajné vínko, domov sme prišli okolo pol tretej...ej veru dnes len polihujem a čistú vodu popíjam 😀

My sme skúšali Tamarku na bicyklík, ale zatial nepochopila, že musí do pedálov tlačiť...poradte dáku fintu...Ona ho radšej tlačí a tvári sa ako Armstrong 😀

Tak sa majte krásne, príjemný víkend všetkým 😉

jankamanikova
8. máj 2009

Stanka - tak vitaj v klube nas "vecne mladych" a prajem kopec lasky, zdravia a stastia v rodinke.

martina236
9. máj 2009

ahojteeee, my dnes supeeeer dnik mame 🙂 . rano sme sa vybrali do arboreta v mlynanoch. stravili sme tam tri hodky. super prechadzky, program... citila som sa ako doma na muranskej planine. ozak je tam krasne. mala samozrejme cely cas na bicykli 😀 . tato nas potom pozval na obedik k dnu matiek do beladic do tartufu. uuuzasne to tam maju a svetovo varia. mnaaaaam a ten zakusok co sme si dali. mame to tu nedaleko a prvykrat sme tam boli, ale asi castejsie by sme mali 😉 😎 potom domov, vsetci sme zalahli a mala vstala a ze na bicykel do parku. tak sami vybehli, ja som doma zostala prat a prezliekat periny a nachystam uz aj zajtra na obed, lebo ak bude tak krasne ako dnes, tak padame prec.
stanka, Karolinka nejako tak sama od seba a dohovaranim dosla na to pedalovanie 😅 . az by mala vlohy po tatovi, tak s nijakym sportom problem nebude 😀 😝 . tak nech je radsej v tomto po nom ako po mne 😔 .

idem im veceru nachystat...

ak vecer este cas budem mat, hodim foto nejake 😉

martina236
9. máj 2009

tak nejake som prihodila, mozete kuk 🙂

cipka
9. máj 2009

Caute maminy,

dakujem vsetkym, ktore na mna myslite. Ako vidite, este som stale "kindersuprise" 😀

Matka,

vidim, ze aj ty nemozes spavat 😎 No, mala sa adaptovala, uvidime ako prebehne bud. tyzden....

martina236
9. máj 2009

myslime, myslime 😉 , drzime palce, aby vsetko hladko prebehlo 😎

ivon1
9. máj 2009

Janka, najprv musia skončiť majstrovstvá v hokeji a potom môžem niečo riešiť. Inak by si nevšimol ani keby som si dala urobiť silikóny. No ale MS našťastie zajtra končia vlastne už dnes, keďže je po polnoci 😀 😀 😀

Tak dobrú noc a Stanka všetko naj, naj, naj.... 🙂 🙂 🙂

martina236
10. máj 2009

ivon, ty nemas spanku? 😕 😀

prajem vsetkym krasny sviatocny den 🙂 , nech nas vsetci luuuubia a posluchaju 😵

martina236
11. máj 2009

dobre ranoko 🙂 , tak my sme vcera ukoncili vikend super grilovackou 😎 . ale som sa najedlaaaaaa este dnes mam dost 😝 . dala som prat, pockame postarku, mala by mi nove topky doniest 😵 a potom zajdeme na piesok. navarene mame.

cipka vcera vecer porodila krasne chlapceka 🙂 . gratulujeme...

renca3
11. máj 2009

Blahozelame cipke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre