Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
12. feb 2007

martina...
tak take teploty som mala pri prvom, ked som prišla z pôrodnice tak sa mi zrazu naliali, mala nestihala papat, narobili sa mi hrčky, 40-ky teploty...no úžas..fakt ani nepriatelovi neprajem..len teraz nemam hrčky, bolia ma žlazy..

sillas
12. feb 2007

laurajana...a ešte k tým výletom, ja ešte k tomu neskutočne rada šoférujem..takže je to pre mna ešte o to horšie... 😠

martina236
12. feb 2007

sillas tak to teda urcite planujete v blizkej buducnosti auto kupit, ked si aj sofer. ako chodis na poradnu, k lekarom a tak?

sillas
12. feb 2007

no svokor je naštastie po ruke..ale stalo sa že sme k lekarovi museli taxikom.. 😖
planujeme..dufam, že do leta lebo potom ma v septembri naozaj odvezu ked bude cele leto iba na zahrade.. 😀

sillas
12. feb 2007

baby..dakujem za rady a za ochotu, som velmi rada že vás mám... 🙂

martina236
12. feb 2007

tak sa tes veeelmi zo zahrady, lebo my ju nemame a je to skoda prevelikaaaa. cele leto stravime na ulici asi

laurajana
12. feb 2007

sillas na to sme tu aby sme sa podrzali, poradili a hlavne kecali, ze??? 😅

sillas
12. feb 2007

no ani my ju nemame ale svokrovci bývaju v dome tak maju zahradu, takže je to aj so spoločnostou... 😒

zuzka111111
autor
12. feb 2007

sillas terza mi jedna znama hovorila ze co este na zapal zda sa mi to divne ale ona je lekarka aze to v nemocnici robila teda jej to nosil manzel..... kapustovy list si rozvalakal ako cesto a to si dala na prsia ze to uplne vytiahne zapal vraj ze jej to hrozne pomohlo len primar na nu pozeral ze co z kapustovimi listami 😀

mario
12. feb 2007

homeopatiká na mastitídu- Belladona 5CH, 5 granúl 3-4 krát denne a pri bodavej bolesti, zlepšenie stud. obkladom Apis mellifica 9-15Ch

martina236
12. feb 2007

ano zuzka teraz ma napadlo, ze aj to som citala a pocula. treba vyskusat

sillas
12. feb 2007

no s touto kapustou sito robila aj kamoška..ale nenajo to nezabralo.. 😒 na každého zabera asi niečo ine...niečo vyskušam..
mario, tie homeopatika sa daju riadne dostať alebo su na predpis?

laurajana
12. feb 2007

zuzka ano aj moja kamoska to pouzila kapustny list a vraj paradicka...tak sillas dotoho drzime palceky

sillas
12. feb 2007

dakujem.. musim crknuť sestre či mi nevie zaobstarať kapustu..

jankamanikova
12. feb 2007

No, sillas - je mi to luto, ale Ty to zvlades. Tie kapustove listy pomahaju, ale na kazdu babulenku plati nieco ine. Drz sa!

Zuzka - dovolenku s babom pri mori odporucam. My sme boli s Janikom a bola som uz aj tehotna s Matuskom. Bolo super. Odporucam destinaciu na ostrove Krk - Baska (mesto). Je to destinacia pre rodiny s detmi, byvali sme v hoteli (polpenzia formou svedskych stolov - super), k moru sme mali tri minuty cesty alebo sme sli len do hotelovych bazenov. Janik to zvladal super a aj cesta bola paradna, ale on je zvyknut na dlhe cesty autom, lebo chodime pravidelne na vychod. Takze sa netreba bat a ist. Cim mensie dieta, tym menej problemov. Beha si naholo, clupita vo vode, nakojis, prebalis a ide sa ...

viktoria
12. feb 2007

ahojte, tak ako vidím, každá z vás sa chystá k moru, my sme pri mori ešte neboli tak možno raz pôjdeme, toho roku ideme iba na Šíravu, tam chodíme každe leto,inač malemu vyšli naraz 2 zubky, včera sme ich dokonca aj videli, je ich pekne vidieť,,,,

zuzka111111
autor
12. feb 2007

tu destinaciu poznam na krku toho poznam vela aj ludi ale manzel nechce ist do chorvacka 😠 tak preto nieco ine zhanam len lietadlo a male babo no neviem ci to vobec zvladne

aviril
12. feb 2007

Ani ja som ešte nebola pri mori ☹

renca3
12. feb 2007

zuzka, my sme boli s Leom 2 x letecky. Ked bol malicky a plakal, prso do pusy a spal. Takmer cely let prespal. 2. krat to uz bolo horsie.

Babule, aj dovolenka na Slovensku ma svoje caro, ale my astmatici ocenime viac slanu vodu. Opalovanie ja nemusim. Zeby som si doma napustila vanu so slanou vodou? 😀 😀

laurajana
12. feb 2007

presne tak renca o tom je nase krasne Slovensko je tu vela krasnych miest, kde je pohoda a kraaaaaaaaaaaaasna priroda...takze ani Slovensko samozrejme urcite nezostane v hande a tie, co nejdu k moru, nemaju preco zufat,no nie? Ved mozno aj my napokon budeme "skumat" Slovensko a hotovo 😅

petrik
12. feb 2007

ahojte baby to je super citat o dovolenkach ja som tomu svojmu povedala ze ked bude maly vacsi tak mi musi zaplatit pobyt niekde tu na slovensku v kupeloch. milujem masaze aj ked som na poslednej bola asi tak pred 3 rokmi, tak by som si to vychutnala dat sa niekym rozmaznavat aspon 1 tyzden to je moj sen. dufam ze sa mi splni.
sillas tak uz viem naco ti bola ta kapusta co ti niesla tvoja sestra ked som ju dnes stretla. dufam ze sa uz citis lepsie.
neviem baby ako inde na slovensku ale u nas bolo dnes take nadherne pocasie ako na jar ani domov sa mi nechcelo ist. uz sa neviem dockat leta ked sa nebudeme musiet tak babusit.

okta
12. feb 2007

Ahojte, ako pise petrik, vyborne citanie 🙂 , my tento rok nikam, ideme menit okna. Sillas, mne sa to stalo vcera s tym prsnikom. Bol hrozne naliaty, stvrdol, urobili sa hrce, nemohla som sa pohnut, mliecko z neho vobec neslo a maly mi na bradavke este urobil pluzgierik. Mne pomahali horuce sprchy - aj hodinu a masirovat, potom ohrievala som soluxom a prikladala som elektricky vankus. Po piatich hodinach vyslo par kvapiek mlieka. Nastastie som nemala teplotu. V noci som uz chcela ist na pohotovost, no nastastie si to maly rozmyslel a o jednej mi z toho prsnika zacal pit.Ale tiez som mu dala najskor zo zdraveho, niekolkokrat som skusala menit prsniky, lebo z bolaveho nechcel. Tiez som myslela, ze sa mi to uz nemoze stat. Takze cerstva rada-zohrievat vela, dlho dlho masirovat, odstriekavat a co najcastejsie z neho davat papat, aj ked to boli.Drz sa a daj vediet

aviril
12. feb 2007

Držíme palce sillas. Ináč, aj ja som si už myslela, že už o tomto čase sa prsník hádam ani nemôže zapáliť. Myslela som si, že to skôr po pôrode a keď sú detičky ešte veľmi malé. Nuž, treba si dávať pozor aj teraz, aspoň budem vedieť.

mario
12. feb 2007

Silas -Homeopatiká sú voľne predajné.
Zuzka prečo manžel odmieta Chorvátsko?
Mna by skôr bociany naučili lietať, akoby som sadla do lietadla.
Silas držím palce kapuste, aby zabrala.

zuzka111111
autor
12. feb 2007

mario nevviem on je zatazeny na grecko ale mozno ho prehovorimm 😀

zuzka111111
autor
12. feb 2007

silas tak oc zabrala ta kapusta????

renca3
13. feb 2007

Ja som tu asi najvacsi ranostaj. Vcera som ulozila deti o 22.00, ze ako si rano schrupnem. A budicek o 5.30. Tak ja uz neviem...
Leo ma vraj silny zapal priedusiek, ale je ako z divych vajec. Ledva dycha, zato beha a krici. Ticho je len vtedy, ked nieco tlaci do pusy. 😅
Uz pozorujem maleho, kedy to schyta tiez. 😖

renca3
13. feb 2007

A aby sme za vami nezaostavali, vyrasil nam 1 spodny zubok.

zuzka111111
autor
13. feb 2007

nam sa ta malicka bodka co sme ju mali stratila 😅 asi ma opuchnute dasienko a preto ho nevidno inak si to neviem vysvetlit 🙂

martina236
13. feb 2007

u nas ani bodka, ani ciarka este... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre