Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
6. mar 2007

ahojte pozeram ze sa chysta stretkooo ☹ a my sme dalekooooo

viktoria
6. mar 2007

no aj mna mrzí že tam nemôžme byť, tiež sme daleko, ale zabavte sa...

jankamanikova
6. mar 2007

No, baby!
Tak to stretko. Mozeme sa stretnut v stredu? My rozmyslame, ze pojdeme v sobotu, ale to tam bude kopec ludi. A v stredu by bola pohoda. CO Vy na to?
Zajtra by to bolo super, hlasia super pocasie. My pojdeme od rana, a asi na cely den. Zavisi to aj od toho, ako sa dohodneme na stretku.
A nemusime chodit po pavilonoch. Budeme sediet a kecat. Ja poslem Janyho nech sa s Janikom popozera a budem mat volno.

Tak kedy je lepsie poobede alebo doobeda?

jankamanikova
6. mar 2007

Renca - na nas tiez ten recept neplati 🙂 .

Pokial ja viem, tak ak su manzelia spolu v case ovulacie alebo po nej (a dojde k oplodneniu), tak to bude chlapec (u nas to vyslo v oboch pripadoch). Pokial su spolu pred ovulaciou a dojde k oplodneniu, tak to bude dievcatko. Je to aj dokazane podla Bilings metody (ale stale plati, ze clovek mieni, Pan Boh meni).
U nas to vyslo, ze chlapec podla tej ovulacie.
Je na to aj vysvetlenie, logicke, ale nechcem sa tu rozpisovat. Iba ak by ste mali zaujem, tak Vam to vysvetlim.

A este vraj plati to, ze ked chce veeelmiii dieta muz a po nom tuzi, tak sa pocne dievcatko 🙂 .

renca3
6. mar 2007

Mne je to v podstate jedno, ci doobeda, poobede, lebo Lea neberiem. Ale
Janka ty sa orientujes aj so spanim Janika? Ani Nitru poriadne nepoznam tak ked vyberiete miesto okrem vystaviska, napiste ako sa tam dostanem.

sillas
6. mar 2007

baby...tak vám závidím zajtra stretko, ja by som už tiež potrebovala vypadnuť..no ale to asi tak skoro nebude..ale nejaké foto by ste potom mohli hodiť.. 😉

laurajana
6. mar 2007

ahojte babule...ano aj nam je luto, ze neprideme, ale teraz mame take nepokojne obdobie, asi zubky, aj ked to tak daleko isto nemame, ale niedeky inokedy dufam na 100% prideme aj my...

sillas jasne, nech potom daju foto... sme zvedavky 😉

cipka
6. mar 2007

treba vymeniť t.č.,aby sme sa mohli spojiť,ked budete v nitre...

aviril
6. mar 2007

Ahojte. Dlho som tu nebola. Janka, prosím Ťa, mohla by si mi nejako popísať tú Bilings metódu? Hlavne čo sa týka počatia dievčatka - strašne po ňom túžim. A ešte otázka: ak k styku dôjde tesne po MS a je to "naplno", aké je riziko otehotnenia?

viktoria
6. mar 2007

tak to riziko si myslím je minimálna, aj týžden pred aj týžden po, ale každá sme iná, takže určité riziko tu je 😀

renca3
6. mar 2007

u nas sa asi NR nekona, maly je cely den nekludny a ma zvysenu teplotu.
neviem, co ho zase otravuje, ved uz ma prve zuby vonku... 😒
uvidime aka bude noc a rano.

laurajana
6. mar 2007

ahojte babule, uz len v tejto teme...ako som si vsimla tak nam zamkli "septembrovky 2006" ☹ 😒 😠

Dnes bola u nas navsteva - 11 rocnu dceru maju, ma ma velmi rada aj ja ju a pri santeni s Mattim - jej spadol ☹ nie z vysky, ale predsa, drzala ho ako stala rozkrocena akoby na zemi, ze ako "vie chodit" a v tom on si rucky vystrel do hora - ja by som ho udrzala, ale jej sa smykol a spadol dozadu a dost si udrel hlauku...baby ja mam traumu...sice si poplakal a potom sa aj zasmial po pol hodke, ale ja sa taaaaak bojim, naozaj je to neskutocne, uz som ho potom z ruk nepustila...hoci viem ze to Mata nechcela...ja sa tak bojim...pekny vecer vsetkym a vela zdravicka

renca3
6. mar 2007

viem si predstavit, ako ta to vylakalo. ale ked sa usmieval, bude v poriadku.
ved bol pri zemi. uz som pisala o tych nasich padoch z postele. raz mal chudak Leo aj modry tipel na cele. ale je to neprijemne, pozname ten strach.

renca3
6. mar 2007

fakt nas zamkli. a to som sa tesila, co pisete aj vo dvoch temach.
tak si budeme kecat o babatkach aj o inom len tu. 😵

jankamanikova
6. mar 2007

Ahojte!
Tak Lauri - nic to! Babetka maju anjelov straznych a Ty davaju na nich pozot. A este tolkokrat spadne na zem a na hlavu, jojojojoj ... To sa budes divit. Dolezite je, aby po pade aspon hodinu nespal a pil vela tekutin (aspon nam dr, vravel).

Tak my ideme teda do tej Nitry zajtra. Ale keby ste chceli, mozme ist aj v sobotu, ked nemozete zajtra.

Inac cestu sme do TT zvladli bravurne, deti ma velmi milo prekvapili. Boli velmi zlatunki a dnes som naozaj pocitila, za sa maju Ty dvaja "bratia" radi. Janik Matuska miluje a Matusko zase s tymi "kukadlami" ide Janika zjest. Takze uz sme doma a prajem Vam dobru nocku.

Aviril - napisem Ti IP.

jankamanikova
6. mar 2007

No a kto a preco nas "zamkol"? Ale je to takto super, aspon nebudeme "lietat" hore-dole a budeme jednotne, no nie?

mario
6. mar 2007

Ahojte babuľky moje!
Nám Nitra nehrozí, manžel má povinnosti a tak budeme doma, hoci rada by som si s vami vychutnala tých 15 stupnov.
Svokra už bola s malým v BA u lekára, dostal atb a tak chudáčik leží, ale som rada, že sa onho postará.
Janka tvoj manžel má dobrodružné povolanie, je niečo ako Superman, ide tam kde ho potrebujú. Si zlatá, že máš na to trpezlivosť.
Laura, neboj, detičky majú okolo mozgu takú tekutinku, ktorá ráta s takouto nepríjemnosťou a chráni mozoček pred poranením. 😵

laurajana
7. mar 2007

ahojte babulky...boze ja som tak rada, ze Vas mam a taktiez tomu, ze nie som taka "stresorka" takze som hned po pade maleho hajkala, ze nemoze tak plakat, lebo este v zivote "napada" a bude to mozno aj viac boliet a takto vie, co to je trosku sa kucnut...poplakal si, no hajkal spokojnucko a usmievka sa... tak keby bolo zle, asi plac neustane...ano stava sa to vela krat a este z vyssia - postele a tak...tak dakujem za podporu a ukludnenie 🙂

jankamanikova krasne si to napisala, ako vzdy...boze este ze Ta tu mame, vsak babule? 🙂

ano je fajn, ze mame jednu temu, nemusime lietat, ale preco prave tu moju zamkli??? 😀 😀 🙂 😉 😅 ..myslim, to zo srandy...

emjee
7. mar 2007

to ja 😔 aby ste nemuseli lietat 😉

laurajana
7. mar 2007

emjee...vieme a je to v pohode, aspon je klud s lietanim 😎

renca3
7. mar 2007

ano Janka to proste vie napisat tak, ze tie najvacsie obavy su prec. 😵
aj ja som rada, ze ju tu mame. 🙂

laurajana
7. mar 2007

presne tak renca, vie nas tak povzbudit...je to super...

idete dnes do tej Nitry vacsina, ze?

mario
7. mar 2007

No ja som doma a snažím sa zbaviť migrény, dnes ma čaká kaderníčka a kedže sa oteplilo ako poriadna žena nemám čo na seba, nosila som už pár rôčkov kostýmy a vysoké opätky, tak sa musím pretransformovať, aby som za tým kočíkom bola k svetu. Neznášam obchody a tak to asi bude bolieť, myslím to nakupovanie. Keby som tak mohla ísť s vami, bolo by to fajn. 😠

martina236
7. mar 2007

mario, mam rozumiet teda, ze nedojdes?

mario
7. mar 2007

Nie a je mi to hrozne ľúto, včera som písala, že manžel nemôže, má klientov a nemohol to zrušiť, skoro som si aj poplakala, ale potom som si povedala, že snád bude daľšia príležitosť. 😢

renca3
7. mar 2007

To bude problem, ze co na seba na jar. Nie ze by som nemala vychadzkove veci, ale ci sa do toho pozapinam...? Ved ja uz ani neviem, co je to kostym.
Tie co su v skrini, uz asi davno vysli z mody.
mario...a to si uz ides dat urobit ten radikalny strih?
Aj my sme chceli vybehnut do tej Nitry, ale ja mam zase taku silnu MS a maly pokasliava. Tak asi len na vas pockam do juna. 🙂

sillas
7. mar 2007

caute baby...taky krasny den...a my si ho neužijeme.. ☹
neviem čo sa deje, maly mal rano zvýšenu teplotu 37,5, je mimoriadne kludny a dvakrat zakašlal, čo je pre mna novinka, kdže ešte doteraz nekašlal, ani neplače, tak neviem či su to zuby..dufam, že ano, dva dni teraz bol besný a teraz klud, už spí hodinu a pol čo u neho nie je zvykom.. ideme sa ukazať dr. ked sa zobudi, predsa Lucka je chora, tak dufam nechytil od nej niečo.

renca3
7. mar 2007

Sillas, aj my sme mali vcera 37,5 , dnes nic a sem tam kasle. Ale k doktorke utekat urcite nebudem. To by musel mat poriadne teploty aspon 2 dni.
Ja tu cakaren plnu chorych deti neznasam. Ty tam netravis aspon 2 hodiny?
Urcite to nebude ani u vas nic vazne. 😉

sillas
7. mar 2007

dneska bola poradna poobede, takže to išlo rýchlo, za 5 minut sme boli vybavení, tak maly ok, trošku am prekrvene hrdielko, tak bud to bude od toho alebo od zubkov.. len je nejaký otapeny dneska zase zaspal už pred 45 minutami a stale spí, u neho je to nezvyk, ale teplota nestupa, tak uvidime čo bude a čo bude ked sa zobudi.
Akurat mame dať calcium sirupček.

Vonku je krásne a ani sme si to neužili, u nas je 15 stupnov..paradička.
no a čo sa týka obliekania, tak ja zapnem všetko,no síce všetko som neskušala, len kedže su to bedrove nohavice, tak my tam kusok želatinky prečnieva... 😀 😀 ale už dufam po danových sa pustim do cvičenia...síce potom bude velka noc..kolače a tak tak neviem či to neodložím až potom.. 😀 😀

laurajana
7. mar 2007

baby, musim sa Vam pochvalit, dnes som si konecne nasla super maminku v H. Nemciach, len tak nahodou sa mi "objavila" za kocikom s kocikom, tak sme sa dali do reci a kocikovali sme cez dve hodky spolu...este aj rodili sme na tom istom mieste tak sme mali o com...ma 3mesacneho synceka, takze su od nas mladsi, ale zlatunky a ja som strasne stastna, ze sa nasiel aspon niekto na kocikovanie...

Co sa deje s miminkami? Stale nejaky kasel, teplotky a tak?! Mozno to bude aj tym, ze mate aj vacsie deturence a tie vzdy nejaku tu virozu prinesu zo skolky nie??? Prajem pekny dnik a vela vela zdravicka...

My sme si dnes teda dnicek uzili a bolo kraaaaaaaaasne teplucko, to je fakt...aj tu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre