Septembrové detičky 2012

nkem
18. okt 2012

Otváram novú tému a pozývam všetky mamičky z našej starej témy, ale aj nové, aby sme si navzájom pomohli s problémami, ktoré majú naše deťuchy alebo len tak pokecali 🙂

iviatko
18. okt 2012

taaak sa pripajam 🙂

hanka_xy
19. okt 2012

Ahojte, ak môžem, tiež sa pripojím... mám dcérku Petronelku, narodila sa 2.9. 🙂

nkem
autor
19. okt 2012

Vitajte maminky 🙂 gratulujem k dcérke 😉 ja mám tiež dcérku Anabel, narodila sa 10.9., veľká výmyselníčka je to, nechce mi moc spať, však čo keby niečo zaujímavé prespala 😀 stále má tie očiská otvorené odkedy mi ju vybrali z bruška 😀

hanka_xy
19. okt 2012

Ďakujem 🙂 a tiež blahoželám k dcérke... no dúfam, že aspoň poslušká, keď je toľko hore 😉

market26
19. okt 2012

ahojenky kočeny, naše zlatíčko mám už rok, ale ráda se k vám pťipojím v únoru čekáme kluka tak budeme mít doma veseleji,,,nemáte nľkterá zájem o oblečko po mojí dcerce????

keyka
19. okt 2012

no my sme sa sice preniesli az do oktobra..ale kedze som cele tehotenstvo stravila v septembrovkach tak sa prikmotrim aj sem ;)

nkem
autor
19. okt 2012

@hanka_xy no ako kedy...niekedy sa s ňou dá dohodnúť, doslovne jej poviem, že idem upratovať trošku, tak musí vydržať a potom dáme mliečko alebo už to čo už treba a vydrží, gúla očami, ak odbehnem do ďalšej izby, tak cvične zaplače či som neutiekla od nej 😉 ale ona je zlatíčko, nemá nijaké výrazné problémy s bruškom alebo nejakú chorobu. Ona nie je ako typické 5 týždňové bábätko, už v nemocnici, keď ju chceli sestričky okúpať, tak sa držala tých tyčiek, že s ňou museli bojovať, živá bola, zo zavinovačky sa vždy dala von tak, že sa z nej vylopatkovala-ramienkami sa posúvala dovtedy až bola volná 😀 mi hovorili, že mi nezávidia, lebo doma budem mať veselo a takýmto tempom bude v pol roku chodiť 😝 najlepšie je, že ak ju má človek v náručí a zaspí a chce ju niekde preložiť a pohne sa, tak cvične otvorí jedno oko, akože nech nám ani nenapadne ju preložiť, a keď sa človek vráti do pôvodnej polohy, tak zase zavre oči a spí ďalej 😀

hanka_xy
20. okt 2012

@nkem 🙂 to buď rada, lebo nás občas bruško potrápi a veru pozerať sa na toho uboleného drobca, trhá mi to srdce ☹ našťastie to neni až tak často, dúfam, že po troch mesiacoch sa bruško umúdri a bude nám úplne fajn... Už som vyskúšala všetko možné, kvapky na prdíky, Baby calm, probiotiká, čajíčky čo pijem ja a nič z toho... Tak som sa naštvala a všetko som vysadila, už jej nedávam nič a tuším to je lepšie 🙂 včera aj dnes pohodička 🙂 a ešte si aj dávam brutálny pozor na to, čo zjem... A ty máš prvé dieťaťko?

iviatko
20. okt 2012

@hanka_xy a co jes? lebo nam nic nepomoha a uz neviem co jest..

hanka_xy
20. okt 2012

@iviatko tak dnes napr. ryza s kuracim masom na obed, rano chlebik so sunkou, vecera pecene zemiaky, snazim sa nejest klasicke naduvacie veci - kapusta, strukoviny, brokolica, paprika atd. + aby sa nevyhazala rajciny, citrusy, jahody atd. + alergeny - orechy, cokolada, vajicka atd. a dokonca som skusila vynechat mliecne vyrobky, ci jej to nerobi zle, citala som, ze nemusia deti znasat dobre kravske mlieko... no je toho spusta, ale ked mala podrastie, tak to postupne budem zaradovat, bude mat viac pohybu, tak sa snad vyprdka a brusko nebude boliet. jaaaj a este som uplne vynechala caj pre dojciace matky, ci jej nejaka bylinka nahodou nerobi zle, vraj fenikel moze... clovek z toho magori, lebo strava pri dojceni ma byt pestra... no nastastie uz je to lepsie, uvidime ako bude dalej, ale spolieham sa na to, ze po troch mesiacoch sa to upokoji, mam to zazite so synom, ten mal hrozne koliky do 3 mes.

iviatko
20. okt 2012

@hanka_xy musim to zmenit aj ja...caj pre koj,matky mi strasne chuti, ja si ho robim do litroveho dzbanu...dnes mi dosiel, tak uz si radsej nekupim. Z ovocia som uz vysadila jablka :( jem viac bananov, tak rozmyslam, ci aj z toho to nema... inak fakt som uz len na pecive, doteraz som jedla dost jogurtov a acidka...tak ja uz neviem co budem jest :(

hanka_xy
20. okt 2012

neviem, kazde babetko je citlive na nieco ine, treba len skusat,.. mozno to aj prehanam, ale co, ked mi jej je luto ☹ niekedy je treba len vydrzat, kym to drobcekovia prerastu.

iviatko
21. okt 2012

Jo,treba vydrzat,my mame za sebou 3hodinovy maraton,som zvedava kedg zaspi,lebo ja som uz fakt vyflusnuta.

iviatko
21. okt 2012

Zacinam byt nervozna :/ uz sa bojim kojit.zaspal.o 3tej a teraz zas cele zle. Vzdy ked sa naje :(

hanka_xy
21. okt 2012

to ti verim, ja som to zazivala pri malom pred 5 rokmi, ked nespal, tak plakal, je to narocne na psychiku, kto nezazije, nevie si predstavit...treba sa obrnit trpezlivostou. ja som vtedy bola uplne znicena z toho, aj k dr. som isla, ci mu nieco nie je a ta mi povedala, ze "aspon viete, ze ho mate"... po troch mesiacoch bolo nastastie po tom, asi klasicka dojcenska kolika... mala je len slaby odvar... dnes noc vcelku ok, len od 2,30 do 5 sa jej nechcelo spat 😒

nkem
autor
21. okt 2012

@hanka_xy áno mám prvé bábo. To mi je ľúto, že takto bojujete s bruškom ☹ ja sa neobmedzujem v tom, čo zjem, aj keď po pravde moja strava nie je 5x pestrá, aj dojčím iba málo. Ja som po cisárskom a malá mi málo priberala, tak musíme dokrmovať...ale jablkám sa vyhýbam, to mi povedali už v pôrodnici, že nadúvajú. Ona poprdkáva sama aj celý deň, ale aspoň ju nebolí bruško. Ak má nejaký problém tak dávam espumisan kvapky alebo feniklový čajík, ale nie moc často. Aspoň z toho fenyklového čaju som mala pocit, že mala ako keby hnačku a to vypila menej ako 10ml... Včera som ju dala na postel na bruško a odišla na chvílu do kuchyne a pusinka sa sama pretočila na chrbáť a to nemá ani 6 týždňov 🙂 som zvedavá či to bude skúšať ďalej alebo to bola len náhoda..už vidím, že keď sa začne poriadne hýbať, tak okolo nej budem lítať ako handra 😀

nkem
autor
21. okt 2012

Inak maminky, čo ste po cisárkom reze, máte stále ešte také ako keby napuchnuté a tvrdé brucho? jedna sesetrička mi povedala, že to bude ešte také pol roka, iba pri normálnom pôrode platí klasické 600 nedelie..

maria613
21. okt 2012

@nkem ako si tu citwm tak vidim ze mas skoro rovnake sidlo doma 🙂 len ja mam o tyzden mladdiu verziu v chlapcenskom prevedeni🙂

keyka
21. okt 2012

baby nemate daky zoznam co mozem a co nie jest pri kojeni? bo moja doktroka mi povedala ze sa mam vyvarovat veci co naduvaju a nic viac..a mam pocit ze malinku boli brusko (aj ked mliecka mam malo a dost dokrmujem, ale aj to co vypije sa mi zda, ze jej ublizuje)

nkem
autor
21. okt 2012

@keyka ja som mala taký zoznam tuším v knihe, ale tú nemám pri sebe...ale všeobecne by to tak malo byť

nkem
autor
21. okt 2012

Maminky aj vašim detičkám vypadali vlásky? lebo moja malá mala od narodenia kučierky vzadu a vpredu nič moc, ale aj to nič moc je veľmi vypadalo a teraz vyzerá ako starý chlap chúdatko 🙂 hlavne, že keď ja som bola baby, nemala som ani vlas ani zub do roka 😀

nkem
autor
21. okt 2012

@maria613 to robia tie silné slovenské korene 😀 😝

iviatko
21. okt 2012

tomu nasmu veru nevypadali, ma dlhe tmave a vyrastaju mu blond 😀

hanka_xy
22. okt 2012

ahojte maminy, no co, ako ste spali? my celkom ok, len od druhej do stvrtej sa nam nechcelo 😖 ... vcera som si objednala baby satku, nemate niektora skusenost?

nkem
autor
22. okt 2012

@hanka_xy no my aj docela dobre, ale zato celý deň bol jeden veľký boj, brušinko bolelo, nechcela vôbec spať, keď aj zaspala, tak na 5 minút, ani na prsníku sa nechcela ukludniť...keď som bola v afrike, tak tam všetci nosili deti v šatke a ani jedno som nepočula plakať alebo niečo, cítia maminku a to je podstatné. Ja mám chicco nosič a nosím ju odkedy mala 3,5kg(to bola hranica pre nosenie) a veľmi sa jej tam páči, hneď zaspí. Len sa jej nepáči, keď ju tam dávam, ale to ani, keď ju dávam do kočíka..a podľa ortopéda je v poriadku, tak som aj ja spokojná

hanka_xy
22. okt 2012

moja tiez neoblubuje kocik, ked ju tam dam, tak je skoro vzdy krik, ked zaspi - ok, ale ked sa zobudi je znova plac, nez ju odtial nevytiahnem 😖 O cumliku nechce ani pocut, ked jej ho skusam obcas dat, nech sa ukludni, tak ju to davi... vyskusali sme vsetky mozne druhy aj tvary... A ako to mate s odgrgavanim? Po kazdom papani sa podari? Nam vacsinou ano, len v noci, ked sa napapa a pritom zaspi, tak ju necham, ale po chvilke sa zacne mrvit a vydavat vselijake zvuky, tak ju zodvihnem, odgrgne si a potom sa preberie a sme doma 🙂

nkem
autor
22. okt 2012

ani ona nechce cumel, tiež sme vyskúšali všetko možné, ale nevadí, aspoň nebudú mať neskôr problém, aj pri rozprávaní 😉 odrgáva si skoro po každom, lebo keď nie, tak bručí dovtedy dokiaľ si neodgrgne

iviatko
23. okt 2012

@hanka_xy ja som ju vyskusala a aj vratila 🙂 to nie je na mna. Skusim nejaky nosic. Cumlik ani u nas nejde,skusila som vselijake a nic,obcas by to pomohlo 🙂

lusinda1989
23. okt 2012

ahojte tak aj ja sa k vam pripajam 🙂 dnes sme mali prisernu noc ale inak je malinka zlata 🙂 v piatok mame poradnu ako mesacne tak sa uz nevieme dockat ako sa nam dari 🙂

hanka_xy
23. okt 2012

@iviatko no mne jedna kamoska ponukla na vyskusanie ergo nosic a druha baby vak, tak poskusam a aj tu satku a uvidime, ci sa jej z toho bude nieco pacit... a co Petrik, brusko uz sa umudrilo trosicka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre