Septembrovky 2005. Pridajte sa

smartik11
5. jún 2007

Ahojte mamicky!vidim ze co sa tyka septembra 2005 tu nic neni,to je nas tak malo???ak sa najdu maminy s babetkami tak dajte o sebe vediet...

sisa29
19. nov 2008

ahoj baby.opet som u svagriny tak sa hlasim.mame sa dobre celkom brusko rastie.uz budeme mat net tak tu budem stale

capy
20. nov 2008

ahoj sisa uz aby si ho mala 😉

smartik11
autor
20. nov 2008

Ahojte! tak to je fajn! Ako sa paci Ninke v skolke?

capy
21. nov 2008

ahojte. to je ale pocko. idem k nasim nech sa deti nenudia

toto je darcek pre tatina na vianoce. podobaju sa? foto predtym je original
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

smartik11
autor
21. nov 2008

Jej capy! fakt super napad🙂
Pekne je to urobene🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵
prave som dala deti k nasim lebo zajtra idem pracovat a poobede pojdeme pre ne🙂,idem este nieco porobit pokial deti su neni doma🙂
Pekny vecer🙂

capy
22. nov 2008

smartik diky. ja som prave u nasich

hodila som vianocne foto 😉

capy
25. nov 2008

a foto s prvym snehom. 😉

kde ste kto?

sisa by tu mala byt do piatka. dufam 😅 je doma s ninkou lebo je chora.

smartik a co tvoje baby? ako sa maju?

capy
27. nov 2008

no kde ste kto?

sisa kde si predsa az v piatok? to je hrozne ☹ ☹ ☹

capy
1. dec 2008

zasa nikto? kde ste?

my mame novinku. vikinko nastupuje od januara do skolky tak sa teskam. a dokonca aj vikinko sa tesi, tak dufam ze ho to do januara neprejde 😅

smartik11
autor
2. dec 2008

capy super 😵 😵 😵 😵 😵 tak to je fajn urcite sa tesi ved to bude uplne nieco ine,nove,vela deti🙂
My sme zasa doma baby maju sopliky tak sa liecime,ako sa ma Sisa? vidim ze sa stale nepripojila: 😒 snad su ok
pozdravujeme vsetkych a fotecky su super 🙂)

digysa
3. dec 2008

CAUTE ZENY.... Tak sa opat hlasim....strasne, chodim sem raz do mesiaca 😨 No nic, ale aspon, ze som tu. Tak smartik11: ako je na tom Deniska?Chodia este stale do skolky? Vsetko sa vyriesilo? Nas maly dnes prisiel z plavania (chodi na plavanie) a muz mi oznamil, ze 5 minut pred plavanim sa posral ...no horor. Ale to uz sa mu stava malokedy...dufam, ze sa to cikanie u Denisky vyriesilo.

Este citam, ze baby maju sopliky a ste doma. No moja, keby som ja mala nechat Jacka doma za kazdy sopel, tak to by ani do skolky nemusel chodit....on je stale chory. Vcera som douzivala antibiotika, mal nejaky zapal hrdla. Hlieny nechce vypluvat a len sa drhol...az sa nakoniec dovracal. Takze u nas je to asi tak. A do skolky chodi stale...

capy: pozerala som si tvoje fotky. To ste boli niekde v atelieri sa dat fotit? Su velmi pekne. A zaujimave, ze tvoj maly sa pekne hra v choditku. Moja bosorka, ani za svet. Neviem ani naco som toho pavuka kupovala...ale na druhej strane sa to da puzit aj ako take zachytavatko pri chodeni, ked sa da dole sedadlo. Uvidime, ci to vyuzijeme. A co sa tej skolky tyka, to budes mat super s casom. Aj moj chodi do skolky. Ale sa tes, ze budu chori obaja naraz ...hehe- my to mame doma stale. Mala uz behom 8-mich mesiacov mala 3 krat soplisko. A ked nemoze dychat, tak to sa ani nevyspime....

sisa si asi dava slofika...ved uz sa jej to blizi...uz tu nebudeme mat vsetky 2 porody za sebou.

My uz mame vianoncnu dekoraciu hotovu z vonku. Tento tyzden ideme kupovat vianocny stromcek. Teraz si asi myslite, ci mi nesibe. Nie, v USA sa zacina vianocna nalada hned po ich najvacsom sviatku THANKGSGIVING DAY- Den Vdakuvzdania. Nasa ulica uz veselo svetielkuje.

Fotky nove nemam, nechce sa mi to zmensovat...mam z toho konika nervy. Keby som to nemusela zmensovat, tak vam aj 50 fotiek naraz prihodim, ale to zmensovanie fotiek mi zabera vela casu. Nebavi ma to. No nic baby.

Idem si pozriet s manzelom film. SOm sa tu rozrecnila....ved lebo asi zase pridem az o 30 dni 🤐 Pokusim sa este pred vianocami....Zatial sa majte.

smartik11
autor
3. dec 2008

digysa ahoj! ano to mas pravdu co sa tyka tych soplikov je to strasne lebo pred dvoma tyzdnami boli doma znovu ,ja som proti tomu aby deti nehodievali do skolky ved oni sa tam tak tesia chlavne na tu Katku (ucitelka) tu druhu "mrhu" nemusia ani oni🙂
ved prave ona mi zakazala nosit deti do skolky ked maju soplik:( 😒 😠 a celi den boli odelene od ostatne deti co mi pripadalo trohu padnute n ahlavu ☹ viem si predstavit co moje baby prezivaju v jej pritomnosti....
a co sa tyka cikania minuli tyzden boli super ani raz sa nepocikala Deni a prave som sa obavala ze tento tyzden mali byt s "mrhou" a bola som si ista ze zas sa pocika ale ostali doma tak snad uz to bude ok🙂 dost ma to mrzelo ze zrovna Deni ma take problemi ale to nie je sama je viac deticiek v ich triede ktorim sa obcas pritrafi mala nehoda v spanku a to mi prezradila Katka...

A zrovna pondelok ma prist k nim do skolky Mikulas tak do tej doby muisa byt fit🙂
Dolezite ze som zaplatila seky za 2 mesiace dopredu 😠 😠 😠 teraz pred sviatkami a oni my povedia ze mam ostat s detmi doma ☹ 😒 😠
teraz ma v prace potrebuju a ja pre blby soplik ktory sa "mrha " tak zaujima musim trcat doma,pracujem aj v sobotu aj nedelu ,celi tyzden vkuse ked sa mi ma kto o deti postarat ...

Som smutna z toho lebo kazda korunka sa mi zijde ale takto ked to bude pokracovat asi budem musiet najist ine riesenie co sa tyka skolky:(
Bola by som nerada keby som ich musela presunut do inej skolke:(
Snad sa to uz zlepsi🙂

Som rada ze si sa ozvala ,je to smutne ze tie deticky maju problemi s Potrebami ale co uz taky je zivot musime len dufat ze bude uz len lepsie🙂
Drzim palce Jackovy aby uz bol aj on v pohode a pozdravujeme celu rodinku,ak budes mat nieco nove kludne sa ozvi🙂

capy
4. dec 2008

baby vy pisete romany? 😀 😀 😀

smartik som rada lebo som na nom videla ako moc potrebuje kolektiv a nie byt stale so mnou. a ked ideme von, tak sa prechadzame s kocikmi(chodim aj s kamoskami co maju take deticky ako tomino) a to ho moc nebavi. tak s nim idem na ihrisko a tam sa zacne hned s kazdym kamaratit. taky je podareny. a ked sme boli v skolke tak bol s toho taky nadseny ze tam chcel aj ostat. zbadal nastenku s obrazkami a zacal mi rozpravat ako mi bude kreslit obrazky a tak.

sisa je este v kope. teda aspon bola ked som s nou volala. asi jej zajtra zavolam a zistim ako sa ma. dam potom vediet.

digysa fotky sme fotili u kamosky s jej malou. natiahli sme deku na zehliacu dosku a bolo. ani atelier nepotrebujeme 😀
tomino je v choditku ako sarkan. uz z neho pomaly aj vylezie. normalne sa nakloni a zdvyhne si hracku zo zeme. myslim ze je to aj na neakej fotke.
a skolka bude super. len dufam ze nebude tak casto chory. a ked hej tak si ho necham zasa doma. vsak uvidime. 15-teho si idem pre pokyny tak uvidim.

tak dobru noc a ozvyte sa 😔 😔 😔

digysa
4. dec 2008

Caute BABY... idem pisat dalsi romam...ale nie, dnes toho nemam vela po vcerajsku

Tak som hodila nejake fotky. Presne 6, na viac sa nezmozem, nemam nervy....
U nas nic nove...mala ma super sopel- keby aspon spat mohla, ale sa stale budi, uz ani kavy mi nepomahaju. Dnes idem do postele o 9:30. Ani do plavarne nemozeme ist,lebo ma zeleny sopel a keby jej to vybehlo, hned ma poslu domov
😀
Jack uz je zdravy, aspon na 5 dni 😝 ale teraz budu mat vianocne prazdniny od 22 decembra do 6 januara. No to bude radosti. 😅

capy: no tak to je sila....to bol koho taky skvely napad s vasim atelierom so zehliacej dosky????? Mam dost! A idem to aj ja urobit.Potrebujem si nafotit deti na vianocne pohladnice....
🙂
Smartik- to mas teda dost zlozite s tou kravou ucitelkou. Ved ten soplik dostali v skole, tak preco by tam nemohli byt? Dostali ho od druhych deti, co mali soplik...Tak dufam, ze sa do toho Mikulasa zotavia.

Ozaj baby, kedy je mikulas? Chcem aj s Jackom zacat tuto tradiciu. Nech si pekne da do okna tenisky (my cizmy nenosime 😎 ) a dostane dobrotky....(ako keby ich nejedol za den dost)

capy
4. dec 2008

digysa mikulasa je 6.12. fotky su super. v com ich zmensujes. lebo v picase to nieje az take tazke 😉

najprv sme chceli o stolicky ale tie boli nizke tak potom nas napadla zehliaca doska teda mna napadla 😀

capy
4. dec 2008

no idem do hajan akosi som sa zasa pozabudla 😅 😅 😅 robila som este neake vianocne pohladnice. neake som hodila do albumu.

dobruuuuu 😔 😔 😔

digysa
4. dec 2008

capy: ty zena a ty kedy preboha spis? To by som asi nemohla do 3 rano na pocitaci brazdit....Klobuk dole pred tvojou vydrzou. Inak vzdy ta vidim, ze chodis spat tak po 1 hod rano. Kolko denne spis? Kedy sa ti budi Tomasko? Ja ked sa s prepacenim vyserem s postele o 7 rano, tak to je pre mna strasne skoro.

Tak ja idem tiez spat....u vas uz je tusim 5:30 rano....tak teda Dobre rano

capy
4. dec 2008

asi tak od tretej do pol osmej. ale niekedy idem aj skor 😅 tomino vstava o pol osmej.

capy
5. dec 2008

ahojte ako pokracuju pripravy na mikulasa?.
my mame mikulasa od vcera u babky a prababky, dneska u krsnych a zajtra u nas, druhej babky a druhej prababky. tomino dostal plienky, vyzivy, a ovocie.
vikino dostal zatial adventny kalendar kinder, ovocie cokiny, mikulasa a certa. ale vikino sladkosti moc nemusi. aj ked si otvoril kinderko tak len hracku a cokinu papa mamina. a potom ze mam este osem kilo navyse 😅

tominko uz hajka. vikinko sa hrajka a ide za chvilku vecerat. cizmicky uz maju vycistene a v okne

a boli sme v kauflande a tam bol mikulas a cert a nebolo vikinovi vsetko jedno ci ho ten cert nezoberie😀 😀 😀, ale nakoniec dostali obydvaja bounty 😉

capy
5. dec 2008

volala som zo sisou. tak este sa drzi pokope. boli na mikulasa a piekli a zdobili v skolke pernicky 😉

digysa
8. dec 2008

Tak zdravim, idem sice uz spat, ale este som chcela povedat, ze dnes som fotila mojich drobcov v atelieri ala "capy" a celkom to bol OK. Malej fotky nam nevysli az take bohovske, lebo ona neposedi a neposedi. Zato synove sa mi pacia velmi. Tak som rada, ze mi capy prezradila jej fotograficke tajomstvo....akurat my sme fotili s obycajnym fotakom a samozrejme ja som amaterka. 🙂
Fotky pridam neskor. Dobru noc...pre vas dobre rano.

capy
8. dec 2008

a ja som profik? 😉 😉 😉

capy
9. dec 2008

no sisa kde si? nehovor ze u vas este nebol ten technik. zastrelila by som ho 😠 😠 😠

smartik11
autor
10. dec 2008

ahojte baby!
tak ako sa mate?
Moje baby uz hodia do skolky a v ich triede az 6 deti je pritomnich ostatne su horuckave:(
Vam ako sa dari?
sisa nepise nic,ani sa neukaze,ako sa citi este to zvlada?

Pozdravujeme vsetky🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

digysa
11. dec 2008

smartik11...ja som sa prave definitivne rozlucila s miesnostou marcove babatka 2008, lebo, ja ked sa tam nieco spytam, tak ako keby som bola nevyditelna....absolutne sa tam so mnou nikto nebavi, az na par ludi cez IP. V akejkolvek miestnosti sa dozviem viac, alebo dockam nejakej rady....

U nas je to hrozne- mala dostala kasel od syna, v noci samozrejme nespime. On berie antibiotika na ten kaslisko, tak neviem, ako mozem pomoct Gabike. Asi nijako. Do skoly zacal chodit od utorka, od 22. decembra mame dlhe prazdniny az do 6.januara. Dufam, ze to sa uplne vylieci dovtedy.

smartik11
autor
11. dec 2008

digysa to je mi vas luto lebo teraz je take hrozne obdobie:( ja tiez som mal dnes strasny den:( dosla som pre baby do skolky a obydve boli pocikane komplet co sa nestalo uz od 2 rokov aby pocas dna boli pocikane vobec ich ucitelky neprezliekli bolo mi do placu ked som videla ako ich nechali pocas celeho dna v mokrich veciach aj papucky mali mokre ☹ 😒 😠 😖 vyzera to tak ze su uplne lahostajne k nim

asi budem nutena vymenit skolku,baby tak radi tam hodievaju ale takto to dalej nemoze fungovat

capy
11. dec 2008

digysa v marcovkach sa toho za den vela popise a tak sa aj mne stane ze nestihnem niekomu odpisat tak ma podpychnu a potom im uz odpisem. alebo ked sa pytam tak sa musim aj dva krat. a to som tam kazdy den. tak to neber osobne. 😉

rychle uzdravenie vam zelam ☹ ☹ ☹

smartik na tvojom mieste by som s tym nieco robila. bud si pohovor s riaditelkou alebo zmen skolku ak mas inu kde ich vezmu 😒

digysa
12. dec 2008

capy: nemusis ich ospravedlnovat....ja viem, ze sa toho vela popise...tiez tam nechodim prilis casto, lebo sa tam z toho "vela popisaneho" skoro nic nedozviem....a ako pises, nebudem to brat osobne. Akurat ma to tam prestalo bavit a dozadovat sa nejakej konverzacie na to nemam cas.

Smartik- nehnevaj sa na mna, ale takto si s nimi domov nemala ist. Preco si nesla rovno k riaditelke? Mne, ked nechali posrateho syna v skole a neprezliekli ho, tak som sa vratila a isla za riaditelkou. Ta sa mi tak ospravedlnovala, ze dohliadne osobne na to, aby sa to uz nestalo. A veru odvtedy ubehlo uz dobrych par mesiacov a vzdy je cisty (sice uz nemava tak casto nehody)

Dokazy su dolezite...lebo ucitelka si moze vymysliet, ze ked si pre ne prisla, tak boli este nepocikane, ze sa museli pocikat par minut pred tym ako si prisla...co im asi tazko dokazes. Ale neboj sa, ak vymenis skolku, tak detom bude dobre v krorejkolvek, ved vsade sa zahraju.

capy
12. dec 2008

digysa tak ak budes chciet poradit tak sa spytaj tu a ja ti poradim ak budem vediet 😉

digysa
13. dec 2008

capy- vdaka.

Prave som dozehlila a davam malu spat...resp. pocuvam, ci prestane plakat, stale ju uspavam na rukach a v noci ju tiez pridem zdvihnut z postielky, ked place. Nemam rada ten plac....mozno to bude horsie do buducna, ale ja sa aj tak v noci budim, aby som oboch zakryla...uz to mam jasne. Ja sa vyspim az v hrobe 😕 😵

Inak, tu otazku co som tam polozila bola ohladne plavania. Chcela som len vediet, ake dlhy je cas jedneho cvicenia a ako dlho trva cely kurz. Chcela som si to porovnat so Slovenskom. Ale zda sa, ze su tu nejake miestnosti ohladne plavania, tak sa tam spytam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre