Septembrovky 2005. Pridajte sa

smartik11
5. jún 2007

Ahojte mamicky!vidim ze co sa tyka septembra 2005 tu nic neni,to je nas tak malo???ak sa najdu maminy s babetkami tak dajte o sebe vediet...

capy
2. nov 2009

ahojte tak my sme dnes isli prvy krat od toho urazu do skolky. rano pridem, vysvetlim ucitelke, ze treba davat na vikina vacsi pozor, aby ho niekto nebuchol, ze tu slezinu este nema ok. a ona ze to mam ako dat nanho pozor? adrenalin mi hned stupol. tak jej hovorim ze ak nanho nevie dat pozor tak si bo beriem zo skolky.a ona hned ved dam pozor, ale to potom vonku nemoze behat, bude musiet stat pri mne. a ja jej hovorim, ze behat moze len ho nesmie nikto buchnut, a ona a ked spadne? vsak spadne na kolena a na ruky nie na brusnu dutinu. a ona zasa ale ked spadne na plot alebo smyklavku? a uz som nevedela co jej mam na to povedat. a ona este tu slezinu nemoze mat zvacsenu z toho buchnutia. tak jej hovorim ze ma, ze mam na to aj papiere od lekarov a ona ze mozem to vydiet? a ja ze neni problem a vytiahla som tie spravy z tasky. tak si to precitala, nepovedala ani pol slova a potom sa spytala ci si to moze okopirovat. a v tom mi hovori, ze ak chcem tak medzi dverami je prave otec toho chlapca co mu to spravil. tak som si ho odchytila na schodoch. predstavila som sa mu a povedala co sa stalo a on mi povedal ze o nicom nevie. (tie ucitelky im to ani len nepovedali) 😠 😠 😠tak sa vratil zavola si maleho a spytal sa ho na to. maly len slzy v ociach a len prikyvoval ani slovka nepovedal. tak sa mi este raz ospravedlnil. a vikinkovi som povedala ze keby ho niekto nahodou buchol tak to ma ist hned povedat ucitelke. tak som zvedava co bude ked poobede pridem pre vikina.

smartik11
autor
7. nov 2009

Ahojte Baby!

Tak my sme mali tiez rusny tyzden
Deniske bolo zle v utorok povracala sa tak mi ucitelka volala ci si nemozem pre nu prist to o 8.00 ked som uz v praci bola pol hodiny.Povedala som jej ze ked bude este vracat nech mi zavola,celi den nic!! tak ja spokojna ze je vsetko ok!
Pridem po obede pre baby u P.Riaditelka ma zvozi jak male detsko ze preco som prisla az teraz pre deti!!!!!!!!!!! 😒 😠
Povedala som jej ze pokial ja viem DEni vracala iba raz a ona v zapeti ze TRI krat pritom veci mala iba jedny spinave takze silno pochybujem ze tri krat sa im povracala 😠 a ze vraj mala aj zvysenu horucku!!!

Samozrejme nezabudla dodat ze citujem"Urcite ma crevnu chripku a treba ist s nou k DR" samozrejme dosli sme domou a Deniska boal uplne v pohode hrala sa bez zvracania a bez ZIADNEJ horucke
Rano na druhy den mi hovori ze ona nechce v skolke spinkat ked deticky sa hraju ze si chce kreslit z coho som vydedukovala ze P ucitelka ju nutila lezat celi den a urobila z nej "Choru"

Samozrejme ju nechali celi den hladnu a smednu 😠 😠 😠 a nezabudla podotknut ze hnevaju sa na mna ze som ju doniesla do skolky aj napriek tomu ze je CHORA!!!!

Je mi z tej skolke uz zle!! nechapem o co im ide ????? ked ich ta praca nebavy tak nech ju nerobia ved tym iba detom a nam ublizuju...

Sisa ako sa mas??? dlho som ta tu nevidela ste ok??

A digysa tiez ved pomali od leta tu nebola...

pozdravujeme vas !!! A hodne zdravicka!

capy
7. nov 2009

smartik zelam silne nervy pri pieseni.

sise mala ninka tiez vracala ale neviem co dalej, ci uz je ok. mali by sme ist k nim na buduci vikend na navstevu. tak uvidime 😉

digysu sem tam zaregistrujem v ich teme, takze zije len ma toho asi dost 😅

smartik11
autor
8. nov 2009

Capy vies o vakcine peumokok23??
ze vraj je teraz zadarmo a plati to aj pre deti starsie ako 2 roky...
kamoska dala svoju dceru zaockovat teraz len neviem ci to plati pre vsetky deti??? neams nahodou neajke blizsie info????

DIKY! Jarka.

capy
8. nov 2009

smartik my sme ockovani prevenarom. takze neviem skus najst na nete 😉

smartik11
autor
8. nov 2009

Capy! Diky moc Ved skusim zajtra sa opytat Dr co mi povie,aj tak ona musi rozhodnut ci je vhodne alebo nie.Ja som si nieco nasla na nete ale zo strsieho data tak nie som si ista ci to plati aj teraz🙂

capy
8. nov 2009

vsak uvidis zajtra. drzim palce

smartik11
autor
9. nov 2009

Ahojte! Capy tak k Dr som sa nedsotala ale volala som s Imunologickou a povedala ze mozem ich dat kludne zaockovat zajtra som doma ideme na preventivku k zubarke tak skusim sa dohodnut aj s Dr.

Pekny vecer!

sisa29
9. nov 2009

ahoj babulky.
tak vas teraz zanedbavam az sa hambim ked som na pc tak fungujem na facebooku najdete ma pod silvia krcmarikova krasna.no ako sa mame tak zaneviem ani kde mam zacat.

zacnem nelkou to ze mala obojstranny zapal stredneho uska to viete tusim no vybrala cele antibiotika k tomuto ochoreniu sa nam pridruzil kasel a soplik ktore nam tymi antibiotikmi nevyzdravel.tak sme kupili jeden sirup potom druhy sirup potom sme isli na vytery tie boli ok tak sme dostali dalsie dva sirupy no lenze kaslik a soplik neprechadzali tak som isla vo stvrtok k lekarke ze uz nechapem a tak nam napisala papierik na kramare na niake inhalacie a na podozrenie zapalu pluc.tak sme dosli na pohotovost tam som aj spomenula ze aj grcka dost tak nas objednali na piatok na rano na sono bruska ze ci nema reflux este som tam spomenula ze od narodenia sa nam pri jedeni dost zakuckava az zamdle a omodrie tak to zacalo.
v piatok rano interne potom sono bruska kde nam nemohli poitvrdit reflux nakolko sme mali prazdne brusko potom naspet na interne odtial nas odoslali na rengel plucok lenze som tam bola sama tak nam ho neurobili nakolo este dojcim a nemozem ist dovnutra tak sme isli na orl tam nam nasli niaky vyrastok ci co na hrdielku ze to by mohla byt pricina toho ze sa zakuckava.tak nas objednali na stredu teraz na rano na sondu cez nostek ze musia pokontrolovat jej dychaciu sustavu potom ideme na rengen plucok a potom by sme mali byt hospitalizovany na 4 dni kde by nelke urobili komplet prehliadku traviacej a dychacej sustavy aby sa nam tak nezakuckavala.
no aby miu nestacilo tak vo stvrtok som prisla pre ninku do skolky a ze spoluziak ju ovracal tak super v piatok rano bola ok ked som prenu prisla tak sa povrackala a potom este niekolko 100 krat tak sme isli vecer na pohotovost tak nam povedali ze je to vyroza ze to ma kazdy tak sme prisli o pol jednej domov no samozrejme chytilo to mna hnacky a vracacky takze celu sobotu som stravila v posteli.v nedelu ranko vsetko ok tak som sa tesila vecer zacala nelinka strasne grcat ani kuliska neudrzala no ja som tiez zas zacala zvracat aj lubosa boleli creva a mal hnacku tak sme zas leteli nadranom na pohotovost tak ze to jer normalne ze to aj nelka dostala no len horsie bolo ze nelinka od rana od 3,00 do 14,00 mala uplne prazdnu plienku tak nam lekarka napisala papierik na hospitalizaciu ale zda sa ze to nelke preslo tak sa modlim aby to nezacalo.

takze asi tolko my.
inak super mame druhy zubcek vieme uz aj niaku chvilku sediet robime neplechu vsetko stahujeme.

pozdravujem vsetky.papa

sisa29
9. nov 2009

ozaj pridam nove foto tak kunite potom

capy
10. nov 2009

sisa tak sa drzte a nech ste cim skor zdravy ☹ ☹ ☹

a gratulujeme k 2 zubceku

sisa29
10. nov 2009

capynka dakujeme a aj tebe smartik za spravu.

rano ideme na tie kramare tak som zvedava a aj nervozna s toho nelinka az teraz zaspala asi citi chuda moje ze sa bude zajtra nieco diat.no najhorsie prenu bude ze musi ist nalacno a to si neviem absolutne predstavit.

capy
11. nov 2009

sisa drzkajte sa. viem ake to je tazke, aj my sme museli ist na lacno a bolo to o dusu ☹ ☹ ☹

my ideme rano na kontrolne sonosleziny, tak som tiez zvedava ako dopadneme 😒 😒 😒

capy
11. nov 2009

sisa tak ako ste dopadli?

my sme dnes boli na sone. nastastie vsetko v poriadku 🙂

smartik11
autor
12. nov 2009

Capy tak to je fajn ze je vsetko ok!

Sisa a vy akos te dopadli??

My pojdeme buduci tyzden dat zaockovat deturence tak uvidim ako dopadneme.

Zatial sa drzime🙂
Konecne zajtra piatok🙂)

sisa29
12. nov 2009

ahojte
tak sme boli na tej sondicke hned rano to ju zobrali na operacnu sal nemohla som ist dovnutra ale trvalo to iba niakych 5 minut aj s cestou.pan doktor povedal ze tam ma vela hlienu bieleho a ze to moze byt problemom na priedusnici tak nam odporucil dalsie vysetrenia potom sme isli na rengen pluc tam bolo vsetko ok tak pani doktorka na internom povedala ze nam da termin na hospitalizaciu kde pojdeme na phmetriu kde sa nelke cez nostek zavedie sonda do zaludka na 24 hodin ktora bude pripojena na monitor tam sa ukaze ci je tam reflux a potom by sme mali ist na niaku tracheoskopiu to je sonda do priedusnice a tam sa ukaze aky je problem robi sa to v uplnej anesteze tak som zvedava ako to dopadne.v pondelok nam daju termin kedy mame nastupit.

a aby mi nechybalo tak nelka od vcera teplotuje vyse 38 no dnes poobede mala 39,8 tak ja neviem co to je rano idem zas k lekarke ze co sa zas deje.
mna uz asi s toho porazi.

a aj moj manzelik je chori

ninulienka je nastasie zdravucka ta len trosku kasle kuriatko moje.je velmi sikovna.

inak vsetko v poriadku az na toto ☹ ☹ ☹

capy
12. nov 2009

sisa tak sa drzkajte ☹ ☹ ☹

sisa29
13. nov 2009

ahojky.tak teplotku mame stale okolo 40 tak som bola u lekarky robili nam crp zapalovy test ten bol v poriadku tak nakoniec kukla do pusinky a ze to su zubky ze sa nam ich viac naraz tlaci.

capy
14. nov 2009

tak nech su zubky rychlo vonku a nelinka je bez teplotky ☹ ☹ ☹

capy
15. nov 2009

ahojte tak my sme mali s tatinom vykend pre seba. vikino je od stvrtka u nasich a tomina som odviezla v sobotu rano svokrovcom. som sa bala noci ale pekne to zvladol a prisli az dnes vecer 😉

tak tomino u babinky pekne posluchal. v noci sa zobudil len raz o tretej tak mu spravila kakavko a dedko sa s nim zatial rozpraval, vypil, otocil sa a spinkal az do rana do osmej. tak to pekne zvladol. cez den bol vraj podareny, kazdy s nim musel citat jeho oblubene knizky 😀, boli aj vonku na prechadzke a v draciku, ze nech si vyberie neake auticko, ked tak poslucha a on si vybral dalsiu knizku 🙂 🙂 🙂

vecer sme sa pekne hrajkali, raz si pytal mliecko, ale som mu vysvetlila, ze mliecko piju len babatka tak si potom dal dzusik, napapali sme sa a od deviatej hajka. tak som zvedava aka bude noc 😒 ale uz sme dva dni bez MM tak to vyzera, ze je to na dobrej ceste

zajtra pojdeme pozriet k nasim vikina tak sa tesim 🙂 🙂 🙂

sisa29
15. nov 2009

capy tak super ze to tominko tak pekne zvlada.

my sme zatial bez teplotky len ten kasel ma strasne trapi chudinka moja potom nemoze ani spinkat ani papat lebo sa stale drhne.ale zajtra by nam mali dat termin do tej nemocnice tak dufam ze to bude coskoro aby som to mala za sebou a vedela jej niako pomoct.

smartik11
autor
16. nov 2009

Ahojte baby! tak my sme boli dnes na ockovani proti chripke a buduci pondelok ideme na pneumo 23
baby sa drzali pohode Deni len trohu zamrcala inac pohoda . zajtra je volno HURA🙂)

capy
16. nov 2009

ahojte tak my sme uz tri dni bez MM tak sa tesim, len prsia ma trochu bolia ake su naliate 😒

sisa super ze teplotu uz nemate a nech vam daju termin cim skor ☹

smartik super ze baby to tak zvladli 😉

sisa29
18. nov 2009

capynka tak teraz to mas jak silikony hihihi 😀 😀 😀

no predbezny termián nam dali na 15.12. s tym ze najskor to musi schvalit poistovna ak to dovtedy nestihnu tak mi davali termin na vianoce ale to som hned odmietla tak potom ze az po novom roku.ale ja by som bola najradsej keby to bolo toho 15 nech to uz mame za sebou.neznas zit v neistote

smartik super baby su teda statocne.

capy
18. nov 2009

ahojte tak u zubarky vsetko ok. vikino ma dva male kaziky, tak mu ich v januari spravi a tominovi sa este ta dvojka trolinku hybe, tak mame este davat pozor

sisa tak nech vam vyjde termin

smartik11
autor
22. nov 2009

ahojte baby! citam ze stale mate rusno 😒 pri tych nasich ratolestiach mame riadne vzruso 😉
My ideme zajtra na to zaockovanie Pneumo23 ,inac baby sa drzia obcas zakaslu ale dufam ze sa to uz zlepsi,trohu som smutna lebo to nevyzera dobre u nas v robote Firma konci takze do 31.12 2009 postupne bude prepustat,takze neni to vobec "ruzove"neviem co budem robit ked zostanem doma ani na ten urad sa nemozem prihlasit lebo mam iba rok odrobeny od materskej takze ani narok na podporu tym padom nemam:(( som uplne zufala.Tu som pracovala 8 rokou vratane materskej ☹ ☹ ☹ ☹
Dufam ze sa ta nejak vyriesi a budeme moct pokracovat vo svojej robote🙂
Prijemny zvysok nedele vam prajem🙂

Capy citala som ze Vikino ma 2 kazi Dida mala jeden tiez a nam to pani Dr.zaplombovala uz pri preventivke takze som rada ze nemusim tam ist az za pol roka na dalsiu preventivku.

Sisa ako su dievcata na tom?? drzim palce nech to mate uz za sebou a nech je uz vsetko ok🙂

capy
22. nov 2009

smartik tak ti drzim palce s robotou 😒

sisa29
22. nov 2009

ahojky,
aj nasa ninka ma kaz ideme 11.12 k zubarke prvy krat tak som zvedava ako to bude prebiehat.

inak co vam budem hovorit nelka konecne menej kasle a ninka prisla v piatok zo skolky s teplotou 39 takze sa tesim samozrejme teplotka neprechadza takze rano ideme k lekarke.

smartik to mi je luto s tou robotou snad sa to niako vyriesi.

ozaj boli sme natacat panelak v piatok bpolo to super bolo to sice len take malilinke stretli sme akoze angeliku s imrom a oni sa pozerali na nelku ale reziserovi sa nelka strasne pacila tak tam dal nelku uplne detailne do tvare som nato zvedava bude to v poslednej casti co bude tento rok 23.12 tak sa uz neviem dockaT NEchala som im aj cislo lebo ze take babo uz dlho nevideli co sa neboji a stale saa smeje tak ze by nas oslovili.

to je inak vsetko

a ozaj aj ja som chora boli ma v krku kaslem a mam soplik strasneeeeeeeeeeeeeee

sisa29
23. nov 2009

cafte zeny.

tak som prisla akurat od lekarky ninka ma zapal priedusiek dostala antibiotika a niaky sirup este tak sa ideme liecit.

smartik11
autor
24. nov 2009

Sisus tak to je skvele ze Nelka je atka "hERECKA" to je fakt super asi by si mala s nou nieco riesit: 😉
A to ze ste horuckave atk to je mi vas luto 😒 ved aj baby obacs zakaslu hlavne ked ideme z vonku dovnutra a naopak ,rano samozrejme pani ucitelka citujem"ved ona kasle asi by ste mali ist k lekarke!!!" ale ved inac jej nic ne je,soplik nema ,teplotu tiez nie jedine ako hovorim ta zmena vzduhu🙂
Uvidim ako dopadneme na testy 16.12.ideme k alergologicke.

Sisa diky za podporu aj ja dufam ze sa to nejak vyriesi 😒 😉

Treba len cakat ,nic ine mi neostava 😖

Capy tebe tiez diky!

Pozdravujem vas a skore uzdravenie 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre