Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
4. feb 2008

Ahoj Jarka to mi je velmi luto s tvojou mamkou,uprimnu sustrast,ved len teraz ste dosli zo Slovenska to musi byt naozaj pred teba hrozne.my sme hladali dom na jednej webovej stranke www.propertynews.com skus tam mozno nieco najdes.

jarka28
5. feb 2008

No kde ste babulky?ZSUZSU?KAROLINKA?kde ste mi ?co mate nove?ja hladam dom a aj robotu...hruza so mnou...a vy ako?akurat nam slnko vykuklo nachvilku tak sa tesim trosku... 🙂

zsuzsu
5. feb 2008

Jarka uprimnu sustrasť. Držim Ti moc place. Bože niekedy je to tak nesparvodlivé.
Ale som rada, že ste dorazili v poriadku. A teraz znova idete asi domov.
Jarka s ubytovanim Ti ja nepomožem, lebo tiež neviem kde hladat. Ja som skusila cez net len niaké agentury a to som kukala, kde sa dá ešte, to neviem.
Inak som tu nebola tyždeň. Zasa nam blbol počitač, vlastne internet. Už som bola zufala. Ale ja mam jednu dobru správu. Začala som upratovat u jednej pani. Chodim sice len raz do tyždna, ale na 5 hodin. Aspoň niečo. Ešte si nájst na dalšie dni niečo a som spokojná.
A inak sa máte ako?

karolinka2
5. feb 2008

Ahojte baby,Zuzi no vidis hnes sa ti dycha lahsie,uvidis pomaly sa to zacne rozbiehat a najdes si viac upratovani,ale tax credit ziadaj,to upratovanie si daj len na cierno bez zmluvy,ked sa da.moja svagrina kazdy den chodi upratovat po domoch a pobera aj tax credit.
Jarka ides na Slovensko mamke na pohreb?

zsuzsu
5. feb 2008

Ahoj. Ved ano, dycha sa mi lahšie. a tax nezručim, sice ani ešte nepoberam. Ale už mi poslali aj nas.ins. number, tak asi sa to už pohne. A dufam že sa najde ešte niečo . Bolo by to super. Ale aj tak som veeelmi rada.
A malá ako?

jarka28
5. feb 2008

No to som rada ze si si nasla volaco...konecne dobra sprava...aj ja by som take nieco brala hned...na pohreb nejdem,lebo mama zila v cechach,nasi boli rozvedeni a ani pohreb nebude ze si to nezelala,tak neviem co a ako....muzovi z roboty volno nedali a tak nemozem letiet s tromi deckami sama ...bol to pre mna velky sok ale uz je dobre,sa spamatavam z toho.... 😉 😉

karolinka2
5. feb 2008

Zuzi dakujem za opytanie,Karolinka je v poriadku.Idem sa ja osprchovat a lahnut si,dnes sa mi rano tocila hlava motalo ma tak neviem ci z toho pocasia alebo co.tak pekny vecer a dobru nocku.

zsuzsu
6. feb 2008

Ahoj. Dnes kde ste? Mne včera zasa neišiel internet. Naozaj to asi vyhodim cez okno. Dnes to zatial funguje, ale uvidime do kedy.
Aky ste mali deň? Jarka, už je dobre? Našla si už dom?

jarka28
7. feb 2008

Ahojcek baulky....tak ako?ja uz sa citim lepsie.... 😉 dom hladam stale a aj robotku...pre muza na nocnu nech ja mozem ist robit dennu....ale stale nic tak som zufala...nocnych je menej a tak je to tazssie....a co vy mate nove?ste zdrave a aj deti?

zsuzsu
7. feb 2008

ahoj.
Jarka, som rada, že si už o.k. A aku prácu hladas pre muža, že nočné?
Ja nové nemam nič, zatial. Včera som bola robit. Škoda, že znova až za tyždeň. Mat tak barak na každy den. To by bolo veeeelmi dobre.
Ale niako ma začala boliet hlava. To bude s toho hnusného počasia.Aj ked dnes už je aj teplejšie.
Mata, a Ty si kde?Haloooooooo.

jarka28
7. feb 2008

ies co hladam pre neho co sa ponukne na nocnu...straznik,alebo do fabriky alebo vykladat kamiony to je jedno...teraz robi mesiara,ale tam nemaju nocne a to my velmi potrebujeme....tak hladam jak blbec....inak aj mna hlava zacina boliet a aj najmensi je nervozny tak asi pocasie.... 😖

zsuzsu
7. feb 2008

Aha, a máš niaku predstavu, kam by ste chceli isť? Alebo nakoniec zostavate tam?

karolinka2
7. feb 2008

Ahojte baby chodim s malou vonku,vcera bolo nadherne pocasie tak sme si urobili vylet do Antrimu s Katkou obcas tu napise.Juuj Zuzi viem,ako sa citis ten super pocit prva robota v zahranici,aj ja som bola bez seba ked som zacala upratovat soboty a tiez by som chcela este nejake domy,len ja nemam s kym nechat malu.
Jarka pises ze manzel robi masiara tak to je dobre aspon mate cerstve masko 🙂 a je fajn ze sa uz citis dobre,a pozerala si na tu webovu adresu co som ti dala na tie domy je tam nieco?neviem sice kde chcete ist byvat ale myslim,ze nie je take jednoduche najst pracu aj dom a hlavne tie nocne.Aj moj svagor hladaju vacsi dom a vacsinou nechcu deti a zvierata a niekore domy idu az po 600 lybier.tak idem nieco porobit kym mala spinka.
tak sa zatial majte a pekny dnik vsetkym. 🙂

jarka28
7. feb 2008

Ani my sami neviem kde chceme byvat...aj sa chcem stahovat aj nechcem...hruza so mnou...co su domy naokolo tak su tiez podmienky ze bez deti ...to sa mi nepaci...alebo fakt neunosna suma...cerstve maso mavame niekedy ale nie vzdy maju v robote cerstve...ti poviem ze sa aj tu robie machinacie z masom starym a ide do predaja...fuj... 😠 uz som pozerala domy aj v okoli magherafeldu,lebo aj roboty je dost v ponuke na job centre ale zasa nic na nocnu pre mojho muza,a on musi najst prv nez ja....zsuzsu-som rada ze si natesena z robotky,aj ja by som bola,akurat sa mi rysuje zehlenie na doma za jedno vreco 15 -20 libier tak preco nie...ja rada zehlim...tak dufam ze to vyjde....lebo sa mi viac oplati robit nieco na cierno,ale ked sa zadari nieco na full time tak beriem...neviete od niakych znamych slovakov alebo cechov,kde sa diobre byva v sev.irsku?lokality alebo tak?ja poznam len toto nase okolie...a ballymenu ale tam sa mi nepaci....ked tak sak sa ozvyte ja som teraz tu.... 😉

zsuzsu
7. feb 2008

Ahoj.
Jarka, moj muž predtym byval v Larne. Chodila som tam za nim, a mne sa tam strašne pačilo. Je to také idealne mestečko pre mladé rodinky. Su tam školy, plavareň, obchody všetko čo tam ma byt. A blizko more. A nádhera.Ja by som tam bola velmi spokojna. mame tam vyhliadnuty domček čislo 6. určite to je od tej doby prenajaty, ale aj tak. Tam by som sa vratila, hned. Alebo potom do Anglicka, ako som spominala. Ale asi kamoška s rodinou idu cez leto do Anglicka, tak by som zobrala jej domček.Oni byvaju v Magherafelte. Sice nie v centre ale troška pohybu nám neuškodi, ved sme už aku prasce. Deti tiež žiadny pohyb. Ved doma pred barakom nasadnu na autobus, a pred školou vystupia. a domov tak isto. Ani krok na vyše nespravia. A teraz ako pršalo skoro vkuse, ani len na ihrisko neišli, len doma pred TV a PC.Ale najprv musim počkat na moje zazračné peniaze, ked pridu. Ja už tomu ani neverim, že by mi niečo poslali, tak asi tak. Teraz z jednej vyplaty to tiež nie je Bohvie čo. Ale mužovi má ist hore vyplata, ja už tiež niečo robim, a keby došli korunky, vlastne Alžbetky, bolo by to žužo. A auto tiež nemame. Takže budeme toho mat čo pokupit. Ale viaceri mi povedali, že by sa viac oplatilo ist do Magherafeltu byvat, ako kupit auto. Ked si tak zratam, ved vlastne cestujeme všetci odtialto do Magherafeltu. Muž do práce, deti do školy, a ja tiež. A aj keby bola drahšia, aj tak som stale na tom istom, ked zaratam cestovné, čo tu tiež neni lacné. Ved teraz platime 75 a + precestujeme 50 libier a za 400 mesačne sa už da zohnat aj tam domček.
Bože niak som sa rozpisala, dufam že nie nezmysli.
Mata, Tebe je dobre ked idete s Katkou. Ja ju "poznam" cez slovenky v zahraniči. Tam sme si pisali, len potom sa nam stratila, ale minule sa už ozvala. Ved ked budete spolu, dajte mi vediet a už ked idete, mate zajedno, či to bude Antrim alebo Tobermore. 😵

karolinka2
7. feb 2008

Zuzi velmi rada by som sa stretla,ale ja len teraz zacinam chodit autom takze som rada ked Katka tu dojde aj nase deticky sa celkom pohraju,je z bnich sranda.no nemozem velmi vypisovat lebo sledujem malu ako mi trha kvietky.hrozne. 🙂
ja si myslim,ze auto je tu velmi potrebne.
Jarka ani mne sa nepaci Bllymena.

jarka28
7. feb 2008

O aute aj ja rozmyslam,mame jedno muz jazdi,ja uz studujem knizky s testami lebo nemam vodicak,ale chcem si urobit co najskor....auta nie su drahe,ale poistky sa bojim....ZSUZSU-neboj peniazky poslu coskoro,aj ja som bola na prasky z toho,ale ked mi vyplatili spatne som myslela ze sa prekotim...dost nam dali....hned sme kupili auto a zariadili dom a este aj ostalo kopec...tak sa tesim s tebou vopred,nech uz to mas co najskor...pozerala som domy v magher..su tam pekne a aj slusne sumy chcu...idem okuknut larne,ktora cast je tam naj?kde byval tvoj muzik?KArolinka,len soferuj je to super,zuto je fakt potrebne...aj ja by som chcela...

karolinka2
7. feb 2008

Zuzi ak ti ide do Randalstownu priamo autobus kludne mozes niekedy dojst na kavu budem rada.
Jarka len hladaj nejake domceky urcite sa ti nieco postasti a hlavne robota.drzim palce.majte sa.

zsuzsu
7. feb 2008

Jarka, muž v Larne byval v centre, myslim, že tiež to bolo Main Street, ako mame aj teraz, ale viac by sa nam lubilo pri mori. Su tam baraky s vyhladom na more, no nádhera. Ale minule sme to spominali, lebo ako pozeram tiež ponuky z jobcentra, tak poslednu dobu je tam dost prace, ako upratovanie a tak. ale vtedy nebolo nič. A Jarka, a ako je to s tym žehlenim? Oni Ti donesu vreco, a Ty ked vyžehliš, tak potom kam to dáš? Aj ja by som to brala.

zsuzsu
7. feb 2008

Matka, bolo by dobre sa stretnut, a mne odtialto iba do Magherafeltu ide, ale ked som chodila do Antrimu, tak to išlo cez Vas. Ved niekedy sa možno rozhodnem, ale potom Ti to dám vediet dopredu. A ozaj fotky sa Ti ešte nepodarilo zmenšiť? Že som ale zvedava, čo?

jarka28
7. feb 2008

Jo ja ked ozehlim brnknem ze finish a dojdu si pre to...daju kes do ruky podla dohody....to je super...a co no neozehlis za peniazky?...je daleko Larne od magherafeldu?a randalstown ci ako sa to vola kde Karolinka byva je kde?ake CO je to alebo pod cim sa to da najst?

zsuzsu
7. feb 2008

Tak Larne je Co.Antrim, aj Randalstown. A Magherafelt, je co. Londonderry.
A ešte k žehlenie /že som hnusne zvedava/ kam im davaš to vyžehlené prádlo? Maju košik, alebo ničo, kde im to ukladaš?

jarka28
7. feb 2008

Este nezehlim.... 😀 len mi kamoska ponukla ze ak nieco bude da mi vediet,ale je to ako hovoris...z vreca co ozehlis das do kosika,ti donesu vsetko...jo inak mate postu v dedine?alebo vedla niekde?inzerat ze zehlis si tam vycap a ozvu sa Irky,lebo su lenive...ja som tak pred tym dala ze Ironing a moje cislo a volali mi,ale potom som to nechala lebo tehotna a nizky tlak....ale skus... 😉

karolinka2
7. feb 2008

Zuzi moj to mal zmensit,ale kazdy den nadcasuje tak az niekedy cez vikend,vecer dojde a je rad ze sa okupe a ide lahnut.

zsuzsu
7. feb 2008

Dobre, tak sa tešim na fotky. Do vikendu snad vydržim. Ked nie ozvem sa. 😀
Jarka, ked si taka šikulka napište mi inzerat, ja by som to vycapila, poštu mame, len ešte nie som na tom tak dobre, že by som to napisala sama. Ked možem aj vyberať napiš tam aj upratovanie, aj žehlenie dokopy / že žehlenie aj u mna doma/. Nevadi Ti , že nie? Ďakujem.

jarka28
7. feb 2008

Moja skus len takto napisat ze Ironing...cleaning houses...etc...a daj tvoje cislo...plus daj okolie v akom by si to chcela robit....neviem priklad meno dedinky ze magherafelt area alebo tak nieco...

zsuzsu
7. feb 2008

Jarka, prosim, napiš mi to tak ako to ma byt na papieri. Vieš robila som 15 rokov na policii 😀
akože napišem že:
Ironing /aj u mňa doma - to mi prosim prelož, dakujem/, cleaning houses. tel.number:xxx, Tobermore, Maghrafelt, Maghera.
Tak a to je všetko?

jarka28
7. feb 2008

Napis ze:I looking for job:ironing,cleaning houses etc. Tobermore,Magherafelt,Maghera area..tel.xxx
takze staci ak toto napises,lebo niekedy chcu ozehlit u nich doma,alebo po dohode ti donesu...tomu budes rozumiet ked sa ti ozvu,ze ci k tebe alebo ti daju adresu ze ty mas prist....ja myslim ze takato robotka je lepsia ako platit dane...moja suseda robi na cierno v restike umyvacku riadu,a este chodi domy upratovat a dojde si tak na 500 tyzdenne( svina)nemam ju rada,je to litovka,ale hrozna je fuj...ale prachy ma pekne....a ozaj v HM revenue nic nove? 😅

zsuzsu
7. feb 2008

ahoj nočna sova 😀
HM revenue nič nové. Zatial ☹ ale moje čislo NIN už maju, tk snad sa pohnu.
Inak ďakujem i velmi pekne. zajtra to sprvim a vycapim to. len dufam že budem rozumiet ked mi zavolju.
Ano, niekorym sa dari. Na čierno pracovat by som nechcela, ale takéto upratovanie, to by nezistili, lebo do 100 lib. tyždenne nemusis platit dan. Tak aj keby to bolo 500 tyždenne, neda sa to zistit. A ked žehlim doma? No kto mi čo može.
A ano, niektoré maju štastie. Asi nam to nebolo sudené a hlavne dopriaté. ☹

zsuzsu
8. feb 2008

Ahojte.
Tak Jarka Ty si asi už išla spinkat.
Inak dobré ránko a pekny dnik prajem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre