Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
1. máj 2009

ahojte, maťka tak sa ti uľavilo, že už to máš za sebou...
malá užíva, ak sa nemýlim, cetirizine dihydrochloride sirup pre deti, však? to by mal byť náš zyrtec sir...
ja by som to ešte nevysádzala, keďže je iba 3-4 bez vyrážok,
ale ako som písala, alergici užívajú aj dlhdobo takéto lieky na alergiu, sú bezpečné, ak teda nie sú zdravotné problémy, kvôli kt. treba obmedziť lieky

jarka, tak veru, ťažko sa vyjdarovať k tomu cez počítač na ďialku, samozrejme, aj k ostatnm zdrav. problémom, tak zober malého k tomu GP a aj seba s dutinami, bolo by dobré zvážiť nasadenie ATB...

natálka už teplotu nemá, našťastie, ešte trochu soplík, ale dnes ešte zostaneme doma, ani muž sa včera necítil dobre,
aj tu je dnes štátny sviaok, ale obchody sú zatvorené ☹ , chcela som skočiť pozrieť, nechápem to, lebo práve cez voľno by mali najlepší kšeft... ak sa nejedná o náboženský sviatok...

z.g.
1. máj 2009

ešte upresňujem....
jarka, tie antibiotiká som myslela u teba...

a maťka, tým som nechcela napísať, že aj malá má dlhodobo užívať tie liečky, to len na ilustráciu...

a ujo opravár včera prišiel takmer presne, pračka už funguje... klopklopklop, tak sa tešíííím, lebo už bolo treba oprať posteľné prádlo

karolinka2
1. máj 2009

Ahojte.
My sme odniesli auto do opravy tak som zvedava na tu sumu. 😕
Zuzkag.,dakujem za rady 😕 dala som si sirup predpisat no tak budem pokra ovat dalej.super ze uz mate pracku to je ulava co ze nemusis prat v rukach. 😉 Natalka len nech sa skoro uzdravi.
Navarene mame este stale tie spanielske vtaciky,pisala som ze som navarila pre celu ulicu. 😀 a na zajtra sme kupili v tescu mali akcie na grilovane kurcata.
Pekny vikend. 🙂

etuska
1. máj 2009

ahojte kocky,
tak my zajtra vyrazame do Bushmills.Sused nam poziciava karavan,tak dufam,ze pocasie bude fajn -aspon take ake je teraz nech ostane.
pekny den 😵

karolinka2
1. máj 2009

Erika to idete na jednu noc?tak prajeme stastnu cestu.vauu to je super dovolenka s karavanom.normalne vam zavidim. 😉

z.g.
2. máj 2009

erika, tak máte super výlet pred sebou...

maťka, IP

my sa dnes chystáme poobede k moru na krátku prechádzku, doobeda ideme ešte nakúpiť, včera bolo zatvorené a zajtra bude, tak ideme doplniť zásoby

tak pekný víkend

z.g.
3. máj 2009

ako ste víkendovali?

včera sme boli len nákupoch, tatík sa zle cítil,
ale dnes sme išli na chvíľku k moru...

ochladilo sa tu a dokonca teraz výdatne prší, nevídané....
...a pre zmenu ja som trochu nachladnutá, máme tu dosť chladno v byte, aj keď býva cez obed do 30 st.C, tak možno aj preto....

mamartinka
3. máj 2009

caute.tak sa hlasim spet ireland.pred chvilou sme docestovali v poriadku na barak.idem si teraz asi schrupnut.akosi sa mi chce spat.tak zatial sa vsetky majte a pozdravujem vsetky.aj na Cyprus 😉

jarka28
4. máj 2009

Ahojte babulky...musim to tu rozprudit nech sme neni na tretej strane 😀 .....ako ste vikendovali?ja som bola vcera v Belfaste na nakupoch ,kupila som sie velmi pekny biely hackovany vrsok a cierne gatuse tak ma na svate prijmanie oblecko a este topanky nemam ale to kupim tento tyzden....pocasie o nicom chladno a prsi.......Mamartinka ako bola doma?.......Zuzka ako je dcerke?uz je lepsie?....zajtra sa idem objednat k GP lebo som si nasla nieco v prsniku vcera po dokladnom samovysetreni,a dokonca ma uz dlhsie pobolieva tak som zvedava kedy ma objednaju na prsnu kliniku....a Davidka chcem s prstekom objednat pre istotu,zda sa mi ze mu zbledla kozicka ale neviem niesom si ista......no a akurat sa zobudil drobec tak som toho zasa nenapisala vela......pekny den zelam... 🙂

etuska
4. máj 2009

ahojte zienky,
tak my sme dnes dorazili domov.Bolo super,vela sme toho videli i napriek "premenlivemu" pocasiu 😅 Boli sme s karavanom pri Bushmills,cez den sme tam karavan nechali a sli sme autickom po okoli-neskor napisem viac-najuzasnejsii bol asi najsevernejsi cip Irska-ale to je uz v Irskej republike-vola sa to Malin Head-tam bolo krasne i ked dulo riadne.
pekny vecer.Zajtra hodim aj fotky 😉

eviska83
4. máj 2009

pridala som par fotiek,kuk 😎

jarka28
4. máj 2009

Evi krasnucke su babetka......ste v poriadku...mliecka je dost? 😉

karolinka2
4. máj 2009

Ahojte.
My sme cez vikend boli v burger kingu s karolinkou,a tiez v sobotu sme boli v Bushmillse a Portrashi,Karolinka sa vyhrala na autickach,kolotococh a dnes sme sedeli doma lebo pocasie o nicom.
Erika a boli ste pozriet v tej liehovarni?
Evi babetka su velmi pekne. 🙂
Martinka ako bolo na svk?
Pekny vecer.

etuska
4. máj 2009

Mati-tam sme neboli-nechavame si to ked sem pride nejaka navsteva,aby sme nechodili na to iste miesto viackrat 😅 ,viacmenej sme behali po vonku 🙂

mamartinka
4. máj 2009

karolinka2 bolo super.teplucko.aj sme opaleny prisli.a ako naschval som aj natku dostala.este teraz sa z toho dostavam.ale uz je lepsie len akosi stale este v usiach zalahle mi zostalo.snad to polavi.a tady desne pocasie dnes cely den.uf.uz by sa tu mohlo tiez trocha oteplit.no teraz by sme chceli v juli na slovensko.uvidime.

mamartinka
4. máj 2009

Evi babulka su chutnucke.krasne su. 😉

z.g.
5. máj 2009

Ahojte, aj ja mám ešte nádchu.

Evička, detičky sú krásne, hlavne to spanie na brušku...

Erika, tak sa teším na fotky.

Urobila som deťom palacinky, pôjdeme do obchodu a na preliezky, zdá sa, že sa vyčasuje...Dnes urobím zrejme šošovicovú polievku deťom.

jarka28
5. máj 2009

Ahojte....deturence su uz v skole a ja rozmyslam co budem varit....ale asi sosovicovu-Zuzka ma navnadila a aj palacinky pororbim 🙂 ......vcera moj isiel ze ide od 3 do 9 do robotky a dosiel chudak az o stvrt na 3 v noci kolko mali roboty....hruuza......ja sa idem objednat k Gp........ozaj neviete nejaku stranku rady a tipy ako si vytvorit malu zahradau alebo terasu?potrebujem nejaku inspiraciu a napady....zahrada nieje navacsia a na jednej strane je kotol a na druhej olej...tak idem volaco vymysliet a terasu mame akoze plnu kamienkou coz neviem ci bol napad tak rozmyslam ze tam porobim trosku zelene.......idem ja a ak mate tu nejaku stranku tak sup sem...dakujem.....pekny den ......aj ked u nas zasa prsi ☹

mamartinka
5. máj 2009

z.g mas v teme Skalica neaku informaciu.

z.g.
5. máj 2009

mamartinka, vďaka, našla som...

my sme poobede všetky tri spali, tak som zvedavá, dokedy budeme teraz buntošiť...

šošovicová polievka je výborná, ale ani jedna ju nejedla 😠

čakáme tatka, 2x do týždňa má gréčtinu, a teda je to vraj divočina,
po pol roku by mal robiť skúšky, aby tu mohol ďalej pracovať

boli sme na nákupe, na detskom ihrisku, potom pozrieť na mačiatka,
ešte stále máme zamračené, ale aj som to privítala, keď sme boli vonku, lebo to slniečko tu býva ostré

jarka, tak nech nájdeš skoro inšpiráciu, tu na modrej streche asi nie je nič, že?

jarka28
6. máj 2009

Ahojte...Zuzka hladam aj tu na streche no sak hadam sa zadari.....teraz chcem najskor tu terasku porobit....som zvedava co povie Mary-majitelka ked jej poviem ze tam chcem aj kusok zelene...je to sami kamienok to urcite ona navrhovala.... 😀 dneska som bola s krpcom u GP a dala nam mast antibioticku dalsiu tak uvidime,vravela 2 krat denne 10 dni natierat....a mne skontrolovala prsia a prijde mi pozvanka z prsnej kliniky na scan tak hadam bude dobre.....dnes narobim palacinky a polivku mame este zeleninkovu zo vcera.......Zuzi gretctina musi byt zaujimava sa ucit,ako sa muzikovy dari? 🙂 pekny den zienky.......

karolinka2
6. máj 2009

Ahojte.
Zuzka tak tam sa rozprava po grecky?anglictinu nepouzivaju ci v skolach ano?
Jarka a odkial mate majitelku domu?aj nasa sa vola Mery.
Karolinka uz zaspava tak si idem pozriet ordinaciu.navarene este mame az zajtra budem varit.
Pekny den.
🙂

jarka28
6. máj 2009

Matka ona byva tu hned kusok.....ako som spominala toto vsetko kde my byvame je ich...zopar domov ,no a tento kde zijeme my si nechala postavit a naplanovala si ho sama ale nakoniec si to rozmyslela ostala vo svojom starom.....tak tie kamene to bude jej robota urcite 😀

z.g.
6. máj 2009

ahojte,
ja som tiež dnes nevarila, máme ešte guláš a tú polievku, ale rozmýšľam pomaly, čo zajta navariť...

maťka, cyperčania majú materinský jazyk gréčtinu, medzi sebou rozprávajú grécky,
ale veľmi veľa ľudí tu vie anglicky, aj ten opravár vedel, niekto vie lepšie, niekto horšie, niektorí nevedia vôbec, ale mnohí vedia výborne, aj niektoré predavačky, takže sa tu dohovárame anglicky,
aj manžel v práci hovorí anglicky, llekári napr. chodia študovať do európy- do anglicka , USA, takže tí vedia vynikajúco anglicky,
niektorí dokonca študovali na slovensku, napr. aj jeho šéf a kolega, takže s nimi hovorí slovensky
/ale tú gréčtinu mu aj tak dali ako podmienku na tunajšej lekárskej komore, že sa musí učiť, aj keď popisy píše v anlgčtine ako aj ostatní lekári.../
nápisy v obchodoch napr. sú v gréčtine aj v angličtine..., dopravné značenia...atď...
neviem, ako to majú presne v školách, na normálnej je zrejme vyučovanie v gréčtine, plus výučba angličtiny- ale neviem v akom rzozsahua, ale jednoznačne v globále tu vedia ľudia anglicky oprti napr. SVK
no a rátam , že v "eglish school", ktorá je aj dosť drahá, sa vyučuje hlavne v angličtine...

maťka, ako malá, má ešte nejaké vyrážky, ako dloho ej naposledy trvali?

jarka, ako vyzerá ten prštek?

jarka28
6. máj 2009

Zuzka prstek stale rovnako...uvidime ci pomoze masticka co mi dala dnes Gp....hadam ano.....

jarka28
6. máj 2009

Vola sa ze Fucidin cream...poznas?

etuska
6. máj 2009

ahojte kocky,
ja sa akosi neviem po tom vikende skonsolidovat 😅
Dnes sme sli poobede k GP,lebo mi prisiel papier,ze im mam priniest potvrdenie o Miskinych ockovaniach zo SVk-hlavne ze som im to nechala pred mesiacom 😠 -a ja tava som si neurobila kopiu 😒 -ta sestricka co som jej to davala tam nie je do piatka,tak ze sa mi ozvu buduci tyzden,lebo Miska mala byt teraz opat preockovana-no-bordel tam maju riadny 😠 a ja mam ponaucenie.Inac si zo vsetkeho robim kopie,len toto som akosi nestihla 😒

Idem si spravit caj,lebo ma pobolieva hrdlo.

Jarka-tak hadam bude vsetko OK.
Zuzi-manzel ma zmluvu dokedy?Ako to budete riesit s Natalkinou skolou?

z.g.
6. máj 2009

ahojte,
erika, manžel má zmluvu na dobu neurčitú...
zatiaľ máme v pláne v septembri začať školu na SVK, manžel by tu zostal do konca tohto roka,
otázna je aj moja práca...možno ešte získam patričnú odvahu a entuziazmus...drtiť anglinu + gréčtinu na odbornú úroveň+ starostlivosť o 2 deti ...momentálne pri nich toho moc nestíham 😎
...ale je to ešte všetko otvorené...tak som zvedavá, kde my zaktovíme 😀, 😢už by sa niekde patrilo 😝
ale normálne sa mi to cestovanie nejako zaľúbilo, a to som bola vždy taká- že len v rodnom meste a nikam inam... 😀 😀 😀

jarka, na slovensku je tiež fucidin krém, aj ten je dobrý, uvidíš, ako zaberie

my sme dnes skočili doobeda do mcdonalda, dávajú tam k detskému menu postavičky s "monsters and alients"- tak sme museli ísť 😀 , potom na nákup, do parku, za mačkami a znovu do parku,
aj som unavená, včera som išla neskoro spať, pozeralal som slovenské let´s dance na internete,

tak dobrú...som sa zase raz rozpísala... 😀 😀 😀

z.g.
6. máj 2009

ono to je, tuším, "monsters vs.aliens 😉"

etuska
6. máj 2009

Zuzi-tak ma aspon manzel pracu istu a uz sa zariadite podla toho 😉
No aj mna bavi cestovat-ale skor tak 3x rocne ist niekam na dovolenku 😀 -ale to je utopia.
Naposledy sme boli v lete 2007 v Ciernej Hore a od jula 2008 sme na "permanentnej" dovolenke v sev. Irsku 😀 😀 😀
Toto leto sa chystame akurat na SVK,ale na to sa fakt tesim-rodina,priatelia + jedna vikendovka asi niekde pri Martine 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre