Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

mamartinka
6. máj 2009

caute.niekedy bysme chceli ku vam na nakupy.ze to je v severnom irsku lacnejsie.ale ked to nepozname neviem ako sa k vam dostaneme.ale chcela by som tam pozret.

jarka28
6. máj 2009

Mamartinka...z Dublinu z centra chodi bus k nam do Belfastu na autobusovu stanicu...priama cesta a nemusite prestupovat....chodi kazdu hodinu tusim spiatocny za 16 eur ci tak nejak.....my chceme ist so segrou tak do Dublinu ist mrknut....

etuska
6. máj 2009

Mamartinka -a autickom je to po dialnici tusim tak 3 hodinky cez Newry-my sme tak boli v Dubline 2x.My tu mame v Antrime shopping centre,vola sa Junction 1-hovoria ze super nakupne centrum-mne sa teda az take super nezda 😒 ,ale v Belfaste by sme hadam nakupili,alebo v Ballymene-zalezi ci chcete shoppingovat,alebo skor spoznavat krajinu 🙂

mamartinka
6. máj 2009

dakujem baby.my by sme autom.tak na veci by som tam chcela pozret nakupit nieco deckam a aj nam.zaroven by sme sa aj pozreli na vasu krajinku.mozno niekedy cez leto.

etuska
6. máj 2009

mamartinka-tu je link na Junction 1:

http://www.junctionone.co.uk/home.asp

su tam aj otvaraciehodiny a pri niektorych obchodoch su aj web-stranky,tak si mozes mrknut co ponukaju.
My napr. na sportove veci chodime tu:

http://www.mountainwarehouse.com/Special_Offers...

-pre synovca a neterku mozes dobre nakupit aj v Next Clearance-ak je z coho vybrat,je tu aj adidas,Nike,Reebok....ale ja napr. malej veci kupujem aj v JJB-ten je v meste a tam je aj nakupne centrum "Castle Mal"-maju tam Adams kids,Dunnes stores a oproti tomu nak. centru je aj obchod Peacocks-tam su super vypredaje na detske veci-no aj v takom zapadakove sa da dobre nakupit 😀

karolinka2
6. máj 2009

Ahojte.
Tak ja som dnes spokojna,prave skoncil futbal podla mojich predstav bol to taky napinak ale na konci strelila Barcelona gol a postupuju do finale,vcera postupil manchester ten uz nemusim. 😉
Martina ako ti napisali baby,najlepsie je nakupit podla mna v Belfaste a Ballymene,ale vsade su tie obchody rovnake.
Erika idem mrknut na ten link co si poslala na mountainwarehouse ci tam nemaju aj rupsaky aj rozkladacie stolicky,lebo chceme kupit na formulu.
Idem ja uz spat.
Dobru noc.

karolinka2
7. máj 2009

Ahojte.
Rano sme boli u lekara s tymi vyrazkami co zase ma Karolinka,udajne najlepsi lekar v centre a je tazko sa k nemu dostat,cakali sme dva tyzdne kym mal volne,a ako na potvoru rano uz Karolinka vyrazky nemala,ale bol velmi zlaty,ze sme to mali odfotit,a nie ako doktor predtym nam povedal,ze to je zbytocne ist na alergologicke on si naopak mysli,ze je to spravne.
Karolinka spinka a ja som akurat dokoncila pirohy.
Pekny den. 🙂

z.g.
7. máj 2009

ahojte,
maťak, tak super, že sa niekto erudovaný toho ujal...

my sme chodili na nákupy do outletu v banbridge...aspoň myslím, že to bolo tam, je tam komplex obchodov, pekné veci sme tam nakúpili vo výpredajoch

karolinka2
7. máj 2009

Zuzka a ked porovnavas nakupne strediska na Cypre a tu ktore sa ti pacili viac ci tak narovnako?

etuska
7. máj 2009

ahojte,
my sme nedavno prisli od kamaratky Majky.Miska sa vyhrala ,este pozera trochu rozpravky a pomaly ju dam spat lebo rano sa jej nechce vstavat-ona je taky spachtos 😀

z.g.
7. máj 2009

natálka zase zaspí skoro, ale ráno potom buntoší tiež skoro

maťka, ťažko povedať, zle sa to porovnáva, tu v hlavnom meste je veeeľa obchodov, človek by mal čo robiť aj 2 mesiace 😀 😀 😀
akurát jedno nákupné centrum "the mall of cyprus", ostatné obchody sú meste, v centre jeden vedľa druhého, aj také ako vo GB- debenhams, next, peacocks, mothercare, marks ane spencer...,
a potom sú tu aj luxusnejšie obchody valentino, luis vuiton, guess...
tu je toho viac pohromade, v írsku je to roztrúsené,
teda neviem, ako v belfaste, tam sme neboli,
hlavne sa tu dajú dobre kúpiť topánky, svokra si kúpila 5 párov 😀 😀 😀
akurát pri súčasnom kurze libry je to výhodnejšie u vás

etuska
7. máj 2009

baby-pre vsetky ,ktore miluju Slovensko a chcu si poplakat 😅

https://www.youtube.com/watch?v=SV-7gANMDjY
mamartinka
7. máj 2009

etuli dobre. 😉

etuska
7. máj 2009

😀

karolinka2
7. máj 2009

Erika super to Desmod spravili,ale poviem ti ze slzy mi vosli do oci,a teraz mozem v noci dumat ako mi je smutno nakolko som uz rok nebola doma. ☹
Dobru noc vsetkym.

etuska
7. máj 2009

Juuuj Mati-tak som ta nechcela rozplakat-to len aby sme nezabudli odkial sme 😅 Ved ja som tiez poriadne doma nebola rok,lebo tie 3 dni co sme boli na pohreb ani neratam 😢 ,ale teraz v lete sa uz tesim 🙂 Normalne si musime naplanovat kedy kam,lebo to bude perne vsetkych obehat a tesiiim sa na stredne Slovensko a na poriadne lesy,hory 🙂
bru nocku 😵

z.g.
8. máj 2009

aj ja som taký vďačný divák, ak si to režisér želá, tak aj slza padne 🙂

maťka, kedy sa chystáte najbližšie domov?

erika, vy to už máte za chvíľu
veru, domov je domov

adrianka spinká, dobre sa uťahali, behali tu za mačkami aj s vnúčikom pani domácej, veľmi milá pani...
a natálka chce palacinky, tak jej idem urobiť...

karolinka2
8. máj 2009

Ahojte.
My sme dnes boli kuppit koberec do obyvacky,tak som velmi rada,lebo sme tu mali taky stary a predsa ked je koberec tak je aj teplepsie a vacsinu casu s malou travime v obyvacke a spodok je dlazba.
No dnes je neskutocny cas prave leje ako z krhle.
Zuzka ja s malou pojdem v septembri domov hlavne kvoli rodicom lebo otec do lietadla nesadne ani za svet a mama tu bola ked sa narodila karolinka,mala dojst aj vo februari ale zdravotne dovody jej nedovolia.
Dnes som varila zabijacku,jaternice,klobasky,kyslu kapustu a zemiacky.
Pekny dnik. 🙂

z.g.
8. máj 2009

aj u nás práve leje, neuveriteľné, tak sa domáci znovu tešia...minulý rok bol suchý, cez leto vraj púšťali vodu len raz za dva dni na 8 hodín, tak by to malo byť leto OK, lebo zrejme sem prídeme...
ja som odtiahla markýzu na terase, aby mi ju spláchol dážď, lebo sa tu hodne práši, mohla by som to tam umývať každý deň...a keď sa pozriem na okná, ako vyzerajú a koľko ich tu je, tak mám čo robiť do vianoc, dnes som začala s jedným...

ja som robila dnes tie palacinky pre deti a zemiakové placky pre tatka a umyla som dlážku v celom byte, teraz čakáme na tatíka, kedy príde z roboty a vyrazíme na nákup potravín, tie sú tu ináč dosť drahé

maťka, ani sa nenazdáš, a už bude september...

z.g.
8. máj 2009

erika, ak chcem povedať, že prídem vtedy a vtedy, tak použijem "I´m comming...", nie "I will come", však? díky

etuska
8. máj 2009

Zuzi-no nie stale-ale pochopia ta tak ci tak 🙂
I´ll come -pouzijes vetdy ked si sa zrazu rozhodla ze niekam prides a hned to dotycnemu povies
Napr:ked o niecom vopred nevies,cize si si to nemohla naplanovat
John:I´m having birthday party next Friday.You are invited
You: Great!I´ll come 🙂

takze asi tak

"I´m coming" by som skor pouzila v zmysle,ze prave teraz ta niekto vola a ty mu kricis:"All right,I´m coming 🙂

eviska83
8. máj 2009

Ahojte
ja len na skok.potrebujem radu.neviete ci sa tu da kupit satka na nosenie deti? ako sa to moze povedat ang?My mame jedno nositko este po Andrejovi ale chcela by som vyskusat aj satku
My sme teraz dost busy ,chceme sa stahovat tak hladame nieco vhodne 😎
deticky rastu ,pred 2 dnami tu bola HV -Adamko ma 4560g a Evicka 4250g.Kojime ale raz denne (vecer) musime dokrmit.
nestiham Vas ani citat ☹ ☹
tak vam vsetkym zelam krasny den 🙂 🙂

etuska
8. máj 2009

Evi-tak super ze sa drzite v zdravi 🙂
Satku najdes pod nazvom "sling" -skus mrknut na E-bay-i.Tiez super je vraj manduca,ale to odporucaju tusim az od 3-och mesiacov.

Ja mam po Miske klokanku,ale citala som ze nie je velmi dobra-ovela viac sa odporuca satka 😉 Ja sa tiez chystam kupit ak bude druhe babo 🙂

eviska83
8. máj 2009

etuska- dik 😎

z.g.
8. máj 2009

erika, vďaka, ja som to zle pochopila v učebnici, myslela som, že tá forma "I wil come" sa u slovies come a go nepoužíva, že sa použije present continuous,
čiže aj sloveso "go" podľa okolností použijeme ako "I´ll go" alebo" I´m going..."?

evička, držte sa a nech sa vám čoskoro podarí nájsť pekný domček...

už je zase kopec hodín u nás, a ja tu sedím...

etuska
8. máj 2009

Zuzi-no neverila by si co vsetko sa v hovorovej reci pouziva a mozes v pohode povedat obidva:Iĺl go there napr.,alebo I´m going...len rozdiel je opat iny 😉

etuska
8. máj 2009

baby-zajtra ideme na koncert tohto uzasneho spevaka 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=fJXk3_YbYWo
karolinka2
8. máj 2009

Evi drzte sa.
Zuzka ty si samouk ako ti to ide,lebo ja ked sa ucim z knizky tak mi to nejako nejde,mne by velmi pomohlo rozpravat s anglicanmi.
Erika a co je to za spevaka?
Dobru noc. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre