Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
14. máj 2009

Zuzka a na ako dlho idete na svk?
Vauuu tolko stupnov ved to musite chodit polonahy. 😀 ja nemam rada az take horucavy,ale mozno to teplo az tak necitit ked je to pri mori.Fajn,ze Adrianka sa ma uz lepsie. 🙂
Idem si popozerat ceny leteniek na september hadam budu lacnejsie.
Baby nepozerali ste euroviziu na stv,sloensko nepostupilo do finale,ale spievali nadherne.

z.g.
15. máj 2009

maťka, čo ja viem, nikózia je najteplejšia časť ostrova 😝 , keby sme boli priamo pri mori, tak by to bolo lepšie..., ale včera sa to ešte dalo, do obchodu sme išli ráno a potom sme boli doma, akurát sme išli pozrieť von mačky,
dnes už má byť trošku menej stupňov, zajtra dokonca zamračené, no, chceli sme ísť k moru, tak uvidíme...raz som v grécku zažila také horúčavy, že keď sme vyšli zo sprchy, hneď sme sa spotili a mohli sme ísť znovu...to tiež nemám rada...

ideme domov cca na 2 mesiace, prídeme sem zase 28.júla
ja znovu rozmýšľam, čo s tou školou, či neskúsiť tú english school, ale natálka nechce o tom počuť, neviem, či ju stresovať, nejako jej nezostali pekné spomienky na írsko, boli to vtedy rýchle zmeny,
ale potom zase budeme na SVK bez tatka...asi zistíme podrobnosti o tej škole a uvidíme, ale 65:35, že skôr nie

dnes je adrika zase o trochu lepšie...

maťka, ako malá?

ideme do obchodu a pozrieť zase naše kamošky mačky, dúfam, že malé niečo nechytia od nich, moc sa neteším, že ich chytajú, ale tie mačky sú tu pri dome, chodia tu hore dole, ľudom to tu neprekáža, sú zvyknutí, nmačiek je tu plno a všade...

jarka28
15. máj 2009

Ahojte...u nas to este spi,David so svokrom....Zuzi nezavidim tie horka,ja neznasam take vysoke ale pri mori sa to lepsie zvlada,ale 52 to je extrem 😝 ....fajn ze je Adrike lepsie,byt chora a este horucavy nic moc......No a Natalka myslis ze by si nezvykla na tamojsiu skolu?ja som isla za muzom do Irska hlavne aby deti neboli bez tatka,predsa je to dialka a to odlucenie im nerobilo dobre,tak som sama zvedava ako sa rozhodnete ,ked tak by sme mali info ohladne skolstva Cyperskeho 😉 .....ozaj decka boli v soku ked videli dedka ze stoji pred skolou,aj si poplakali vsetci traja......no svokrovy sa tu zatial paci,az na to ze co dosiel len prsi 😠 hadam sa vycasi nech ho mozme aj zobrat nieco popozerat....odlieta 25teho.....Zuzka ved sa doma tusim ani dlho nezdrzite ze?som zvedava ako bude v lete na Cypre a tie sokujuce teploty...Ja som hladala vikend v Parizi,chcem ist so segrou,ale nic zaujimave som nenasla,ale skusim najprv Londyn,su lacne letenky a aj hotely a popozerame pamiatky,tiez je tam toho co pozerat,pojdeme v juny....idem ja babule...Zuzka drzte sa a pozdravuj macicky,nas David keby ich videl uz by ich tahal do postele,minule som mala sok,lebo je tu jedna stara macka a ma divne oko,je skareda chudera a ten ju schmatol a ze ide ju dat spinkat k nemu do postele 😀 ......idem ja ...pekny den aj ked uprsany 🙂

z.g.
15. máj 2009

...ide aj o to, čo ja bude robiť...v decembri to už budú 3 roky, čo budem doma, no, mohla by som si ešte MD o niečo predĺžiť, ale nechcem veľmi... byť tak dlho mimo medicíny...možno by som sa aj ja dala tu na to, ale zas tá gréčtina...no fakt teraz neviem... do septembra máme ešte čas všetko zvážiť

tak nech sa u vás vyčasí...

to je milé... že chcel dať malý spinkať mačku do postele...

hm, londýn, išla by som sa tam pozrieť...

jarka, pozerala som, že máš nové photos v albume, si kočka a deti zlaté...

malá spinká, idem ja niečo navariť...

karolinka2
15. máj 2009

Ahojte.
Zuzka karolinka momentalne je bez vyrazok a vysadili sme uplne cokoladu myslim ze je to tym.klop klop klop uvidime na ako dlho.
Dnes bol tatik na kontrolu s kolenom,tak ziadna slava,lekar mu oznamil,ze chrupavku ma v takom stave,ze operaciou sa ju podarilo napravit,ale neda sa viac nic s tym robit musi si zvyknut na bolesti alebo ist do sukromej kliniky ako ti profesionalni sportovci ktorym dokazu urobit zazraky a zaplatit si nejakych 100000 lybier a viac,takze naucit sa zit s bolestou kolena verdikt lekara pomoct si tabletakmi.
Zuzka vravi sa ze deticky si skor privykaju na nove prostredie ako dospely tak hadam to bude tak aj s Natalkou,ved uvidite.
Aj tu mame plno maciek,ja ich nemusim,karolinka sa vzdy tak vytesuje a pozera cez okna na nich a podme dat macicke mliecko,sunku,velmi nechcem aby si neprivykla k nam chodit. 😀
Jarka tak si uzite svokra,veru keby sa vycasilo aby ste s nim pochodili tie carovne miesta ked uz je tu.Zuzka ma pravdu si kocka a stazujes sa ze ti treba schudnut,. 😉
Super,ze chcete ist so sestrou niekam na vikend urcite to pomoze trochu sa odreagovat od dennodennych starosti.
Ja sa uz celkom tesim na formulu,ide tyzden skor a nasli sme si najvacsi fantasy island popozerajte si na internete,je tam to uzasne a ta plaz na kupanie,tak by sme tam chceli ist na par dni pred formulou,uvidime.
Idem ja nieco porobit kym karolihka spinka.
Pekny vikend. 🙂

etuska
15. máj 2009

No-tak my mame u susedov macky rovno 3 kusy 😀 -tiez ich odhanam,aby sa tu necitili "ako doma" 😅 no najhorsie ze este aj susedov pes sa s nimi skamaratil 😅

Zuzi-ja mam teplo rada-dokonca aj horucavy 😅 Tak vam to fakt zbehlo.Hmm,som zvedava ako sa rozhodnete ohladom prace,skoly,miesta docasneho bydliska...To verim,ze to boli pre Natalku velke zmeny v kratkom case.

Mati-hmm,tak to Marianovi to dazdive pocasie asi na pohode "neprida" 😖 ale hadam sa to casom aspon trochu upravi.Super ze Karolinka uz nema vyrazky 😉

Jarka-ved daju sa absolvovat super vyletiky aj za dazda:

tu je county Down-skus nieco pohladat:

http://www.discovernorthernireland.com/destinat...

etuska
15. máj 2009

Jarka-toto by sa svokrovi urcite pacilo:

http://www.discovernorthernireland.com/Ulster-F...

Daju sa kupit listky aj osobitne-Folk Museum je lepsie zmaknut ked je pekne,lebo to je nieco ako skanzen,ale Trnasport je vo vnutri a je tam fakt co pozerat-motorky,auta,vlaky,dostavniky....super zazitok

etuska
15. máj 2009

boli ste tu jiekto,varj je tam super-Miska bola so skolou,tak sa jej tam velmi pacilo:

http://www.discovernorthernireland.com/W5-whowh...

karolinka2
16. máj 2009

Ahojte.
Dnes mi volala moja sefka z kaviarne ze predala kaviaren,tak uz som bez prace. ☹

jarka28
16. máj 2009

Matka to ma mrzi......musis verit za sa zasa nieco najde,ty si sikovna 😉

mamartinka
16. máj 2009

jarka28 mas potom ip.

etuska
16. máj 2009

Mati-a uz tam kaviaren nadalej nebude? 😕 Ak by ostala len majitel by sa zmenil,tak by ta mohla doporucit...Aj ja verim,ze sa nieco najde-ak o niecom budem vediet,tak ti brnknem 😉

Ja som dnes bola akurat na poste,potom v jednom charity shope ,drahy siel s Miskou do kniznice,tam stretli Miskinu kamaratku,tak sa trochu hrali u nas.Poobede sme sli aspon do parku,nech sa Miska trochu pobicykluje ,potom do Tesca-nikdy viac v sobotu-bolo tam hadam cele mesto 😝 .No a teraz varim gulas 😝 -mnam.

Drahy musi ist ajzajtra do prace,maju "overtime"-tento tyzden uz 2x.Jasne ze peniazky sa zidu,ale uz manzela ani poriadne nevidim 😒 -ale hadam to nejako prezijeme.
pekny vecer 😵

karolinka2
16. máj 2009

Erika neviem co tam bude,ale sefka mi vravela,ze tamta ma svoj personal,taka mladucka baba to tam zobrala.
ja som uz dnes varila salat a rezne zajtra uz len kuraciu polievku.
akurat pocuvam ako Karolinka chrci na nostek tak dufa ze nebude chora.
Erika a vdaka za ochotu. 😉

z.g.
17. máj 2009

ahojte,
my sme boli včera pri mori, aj sme sa kúpali, trochu bola voda ešte studená...
slnko tu pečie dobre, treba dávať pozor...

neviem ešte čo dnes, zrejme pôjdeme na obed s kolegami alebo znovu k moru na chvíľu...

maťka, tak nech čoskoro nájdeš novú prácu...
karolínke nedávaj čokoládu vôbec a uvidíš...

karolinka2
18. máj 2009

Ahojte.
My sedime doma,lebo Karolinka je chora,tecie jej z nosa nestiham jej utierat ma silnu nadchu,teplotu nema.Cakam kym Karolinka zaspinka z hadam pojdem poumyvat podlahy a zehlit.
Zuzka super,ze sa chodite kupat,tu mozeme mysliet tak akurat na kryty bazen.
Pekny den vsetkym.
🙂

z.g.
18. máj 2009

maťka, tak sa liečte

natálka má dnes teplotu, nádchu, má v hrdle zapálené, takže aj my sme dnes doma...asi sme to prehlanali s kúpaním včera...ale je dosť možné, že by ochorela aj tak- od adrianky... 😒

dnes som sa dala na umývanie okien, navarené ešte máme, taktiež sa chystám umyť dlážku, veľmi sa tu práši, mohla by som každý deň...
😝

karolinka2
18. máj 2009

Zuzka takztiez prajeme Natalke skore uzdravenie.Mozno ze je to aj zmenou prostredia klimy.

etuska
18. máj 2009

prajem vsetkym pekny dnicek a choruckym skore uzdravenie 😵

zsuzsu
18. máj 2009

Ahoj . Aj ja prajem skoré uzdravenie.
Matka to mi je luto s pracou. Keby si bola bližšie tak by si mohla mat par barakov. Ja už odmietam.
Inak mam novinku. Od soboty sme s Alenou susedky 😀
Erika, nic som tu blizko nenašla, len ma to posiela na ebay. Tu to asi tiež nepoznaju?Tak ked budeš mat cas...Dakujem.

z.g.
19. máj 2009

vďaka vám...

vitaj, zuzka, super, že si sa ukázala... 😉, a kde vlastne teraz robíš?
tak vám bude veselo, že bývate pri sebe...
...to by som tu brala- blízko nejakú kamošku a najlepšie s deťmi...
...ale aspoň cez víkend sme boli s krajanmi na tom obede...
...a práve v ten deň, ako ideme domov, organizuje ambasáda stretnutie slovákov, no, škoda, že nemôžeme...

natálka už dnes vyzerá lepšie, tak uvidíme...maťka, tak nejako, boli tu výkyvy teplotné, v byte chladno, potom to kúpanie, teraz zase horúco...
...ale dnes má byť "len" 31 st.C a teraz je zamračené, tak to vyzerá nádejne... 😎

karolinka2
19. máj 2009

Dobre ranko.
Zuzka dakujem s tou pracou. 😉 ale keby som tu po randalstowne poroznasala letaky do vsetkych domov,tak urcite nejaka robotka by bola,len nemam kde nechavat Karolinku,a na vecer sa tazko nieco zhana.
Zuzkag.to je super,ze vam tam ambasada robi taketo nieco ako je stretnutie,tu na ambasade som vybavovala len rodny list a mala som opletacky na pat mesiacov.Ozaj a aka je miestna kuchyna?alebo mate aj nejaku slovensku kuchynu?
Tu dnes od rana prsi a to hlasili take pol na pol vcera bolo krajsie,uz aj ja som prechladena,boli ma hrdlo a z nosa mi tecie.
Dnes mam v plane robit spagety s omackou,vcera som prezerala na webovych strankach recepty,ale nic zlozite sa mi nechce robit.
Pekny den. 🙂

z.g.
19. máj 2009

..na tom obede sme mali ako predjedlo šaláty so syrom, s dresingami- tsasiki a také nejaké pomazánky neznáme, potom boli morské veci- chobotničky, kalamáre a tak...toto ja nemusím a ani to nepoznám nejako, potom boli hranolky, 2 druhy rýb...všeobecne je tu strava zdravšia ako u nás, veľa zeleniny, rýb...aj jahňacie majú radi, myslím...ináč moc neviem, to som bola prvýkrát tu na obede..aj kuracie sme mali raz v takom rýchlom občerstvení, bolo to výborne pripravené, na paprike...ale bravčové jedia asi pomenej...
a majú tu kvalitné mliečne výrobky, jogurty, ich mlieko tu deťom veľmi chutí, olivový olej sa tu vyrába...

karolinka2
19. máj 2009

Znie to dobre,urcite aj chuti ja zboznujem salaty,ale robim klasika dressing olej sol,citron,cukor.

zsuzsu
19. máj 2009

Ahoj.
Dnes volno mam hurá.
Už som odviezla baby do školy, a idem nieco navarit a vypekat musim to využiť. Pondelok mam navšetvu, pride krstny syn s frajerkou, tak sa tešim.
Zuzka, nebude Ti luto ked odidete?NA SK nic moc, a keby si tam našla pracu no ja by som asi nevahala.Na SK sa da vždy vratit a žit niekde inde a mat zažitky to nemožeš každy den.
Matka ja viem Karolinka je ešte mala. Tak sa daj na matesku? Ozaj nechcete druhu? a ked nie je tajné ako ste zohnali listky na formulu a za kolko, a ci su v tom aj tréningy? Moj muž je zvedavy. že by za rok...
Jarka asi uživa tiež navšetvu.
Tak prajem pekny dnik.

karolinka2
19. máj 2009

Zuzka riadne sme ich kupili cez webovu stranku a vysli nas na 350 lybier pre vsetkych troch na tri dni t.j aj treningy.Ale v Anglicku je posledna fotmula toho roku.
A druhe uz neplanujeme.

jarka28
19. máj 2009

Ahojte.....nemam ani casu pisat....svokor je u nas spokojny,velmi sa mu tu paci...David ho strasne vzdy unavi a teraz obaja spia....je dobre ze je tu a ja si robim co potrebujem a oddychujem..musim prehovorit aj svokru aby dosla ale na tyzden 😀 Zsuzsu ako sa mate?super ze budete susedky,ja tu mam vedla segru a je to fajn....Zuzka uz sa vam to krati teda,muzikovy bude urcite smutno ze?joj tsasiky mam velmi rada,a take origos grecke som este neskusala.....rozmyslali sme ze vybehneme mimosezonne pozriet na Cyprus tak uvidime ci nam to vyjde a ci muzik bude mat tolko dovolenky....cenovo je to rovnako ako v lete na SVK za letenky pre celu rodinu 😀 ....u nas stale len prsi a svokor sa len rehoce ako tu mozme existovat takto ,tazko mu vysvetlim ze tu bolo krasne pocko pred tim ako prisiel,no neveri mi 😀 .....akurat sa budi drobec....no tak pekny den baby...

z.g.
19. máj 2009

Jarka, najkrajšie pláže sú jednoznačne v Agia Napa- svetlý piesok, tyrkysové more, mimo sezónu tam už nebude nátresk...
tuším aj Paphos vcelku chvália...tam som nebola, Protaras tiež nie je zlý...
ale napr. v Larnace je to nič moc a asi ani Limassol by som nevybrala, ale tam som tiež nebola...podľa toho, čo človek preferuje...

Zuzka, keby som výborne ovládala angličtinu a aspoň ako-tak gréčtinu, tak tiež veľmi neváham, len nakoľko nemám atestáciu, bola by som braná ako absolvent a musela by som začínať odznova cirkuláciou po oddeleniach...
a pracovať mimo moje povolanie- to by nebolo dobré, po 5 rokoch by som musela robiť skúšky a už by som veľa toho pozabúdala
..no, už som to tu písala, že neviem, čo s nami bude...radi by sme boli spolu ako rodina, ale na druhej strane tá moja robota a škola pre deti...nechcem, aby sa učili naraz grécky+anglicky+slovensky...uvidíme, uvidíme...

ja som mala dnes usilovný deň, umývala som ďalšie okná

a pozerala som... SkyEurope, naopak, zvyšuje poplatky- za 1 ks batožiny 11 Eur na 12 Eur, no, našťastie, nie je to moc, ale...

karolinka2
19. máj 2009

A nedavno davali v spravach ze rayanair vyhlasili,ze chcu zaviest ze ludia nad 100 kil budu mat drahsie letenky,ale vcera davavli,ze to nepreslo.
Naopak som citala ze zvazuju znizit poplatky a ze sa nebude chodit dva hodiny pred odletom a vcera zase davali ze ludia si budu aj batozinu nosit k lietadlu.

z.g.
19. máj 2009

no, tak to je sranda...s tými 100 kg...

a práve som zistila, že ak chcem dodatočne priobjednať batožinu u SkyEurope, tak ďalšie euro navyše... 😠 😠 😠 , no, som zvedavá, či budú aj ďalšie opatrenia...ale ešte stále je to o dosť menej na náš let ako u AustrianAirlines...

z.g.
19. máj 2009

..tých 12 eur namiesto 11 eur za batožinu je pre odlety z viedne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre