Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

zsuzsu
8. feb 2008

Kde ste baby? Ja tu už pišem sama zo sebou. 😀
Ale asi ešte spinkate? Alebo nie ste také závislé ako ja?
Co budete dnes robit? Pocasie vyzera slubne aj ked je pod mrakom, ale nie je zima. Len fuka hnusny vietor. Skoro ma odfuklo, a pritom zataže mám až,až ked som bola dat do obchodu a na poštu ten inzerat. Tak teraz len čakat. Ale dufam, že ma to žehlenie zachrani, lebo na upratovanie som už raz dala, a nikto sa mi neozval. ☹ Ale ja si myslim, že na dedine ženi žehlia sami . Ale dufam, že sa mylim.
Pekny dnik. A ked sem kuknem znova, dufam, že zasa nebudem musiet odpisat sama sebe. 😀

jarka28
8. feb 2008

Ahojcek..som sa konecne dostala si sadnut...najmensi je nervozny,lebo sa mu nevie pretlacit zubok... 😒 som rada ze si si to vycapila na postu,neboj sa ozve niekto...aj ja som na dedine a viem ze zeny su tu lenive a nechaju si vsetko robit... 😉 takze teraz len cakat...sa ti pohrnu ponuky neboj... 🙂 🙂 u nas vietor ze som myslela ze nas odfukne tiez...sme leteli zo skoly jak draci...inak nic nove...stale hladam dom aj robotku....poblizku vas je co?ake mesto?

karolinka2
8. feb 2008

Ahojte zienky,ja len na skok piatok sobota je nabita,v piatok kym popratam,navarim a chcem ist s malou vonku,lebo vyslo slniecko... 🙂 ja som tiez tu mala vylepene inzeraty na zehlenie a pratanie po celom Randalstowne a nikto sa mi neozval.tak dufam Zuzi ze ty budes mat stasie.prajem vam pekny dnik ked mala bude spinkat ozvem sa.

zsuzsu
8. feb 2008

No blizko mam Magherafelt, Maghera, Cookstown.

jarka28
8. feb 2008

Pytam sa lebo zhanam tie domy a roboty vies...bolo by mi jedno sa odstahovat....Karolinka slniecko vam zvidim tam...u nas mrholi fuj pocasie...ja som akurat doupratovala,malinky spinka,este perem a zehlit musim kopcovy kos...zsuzsu nechces dojst ozehlit 😀

zsuzsu
8. feb 2008

Jarka, aj tu svieti slniečko. 🙂
Kolko zaplatiš? Len ši sa mi oplati 😅
Viem že Cookstowne je tiež masova vyroba. Alebo baliaren masa, neviem presne. Tu u nas v Tobermore je vyroba tehal a tu sa robi aj nočné.Naši susedia poliaci len nočné robia. Ale ja som tam dala tiež aplikaciu na to upratovanie, a ani sa mi neozvali. Aspoň bu alebo be mohli povedat. Skus niaké veci pohladat na nete. Možno budeme nakoniec aj susedky. 😀

jarka28
8. feb 2008

Jooj rada by som bola susedka slovenky,a este takej co vie knedlu robit a langose 😝 😝 musim sa ale najprv so starym porozpravat,lebo on sa nechce stahovat...ja hej...tak neviem...v magheraf.som aj domy nasla na rent za slusny peniaz...je to velke mesto?a cookst.je velky?

zsuzsu
8. feb 2008

Tak moc velké mesto to nie je, aspoň mne sa nezda. Ale mač tam podla mňa všetko, čo potrebuješ. A je tam vela slovakov.Aj Cookstowne.
veru, aj dnes idem niečo piecť. Robim fazulovu na kyslo, tak tomu potrebujem. 😀

jarka28
8. feb 2008

jooj dala by som si...som varila zac.tyzdna ale polievku s rezancami...na kyselo my nechcu a tu ja milujem s niecim kysnutym...jami jami....tvoj muz kde robi tam niesu nocne?

zsuzsu
8. feb 2008

Bodaj by boli.... ale nie. On zvara, a v noci by nevidel 😀 😀 😀 ledva vidi už cez deň. Hovorim čo viem, tak to je jedine v Tobermore tu u nas, v tehelni. Ved si kukni Tobermore Concret niako sa to tak vola.
A naobed dobehni. Sice som ešte ani nezačala, ale kym dojdeš bude to hotové.

jarka28
8. feb 2008

Akurat bol moj muz doma na prestavke...zasa som sa rozculila ale nie v zlom...ja pokial na neho nezvysim hlas tak on nezacne nic robit...ohladne roboty som musela lebo on je hrozny...nech sa popyta u neho ci nieje moznost robit cez noc...nech uz ja mozem ist na dennu...takto nam to nevychadza financne poriadne,lebo musime co to este doma posplacat...ale to je nadlhsie,neskor vysvetlim co sa nam doma stalo a preco sme vlastne tu...aj by som dosla ale si fakt vzdialena dost od nas tak neviem,by som sa stratila dakde...
😀 ja sa poznam by som bludila....musim ist ja lebo idem do skoly pre deti...neskor sa urcite ozvem...konecne prestalo fukat jak besne tak uz nas neodfukne... 😉

karolinka2
8. feb 2008

ahojte zienky,ja som vatila kapustovy privarok a udene maso,ale ja bez masa,stale mam delenu stravu,musim sa pochvalit uz som schudla 7 kil 🙂 dufam,ze mi to vydrzi do leta.
Jarka mas pravdu tazko je niekedy vyzit ked uz aj tu islo vsetko hore,ja by som tiez este brala nejake to upratovanie a zehlenie,kazda koruna dobra.idem sa najest. 🙂

jarka28
8. feb 2008

Karolinka to vazne 7 kilov?supeeeeeer 😉 a ako dlho tak papas?ja potrebujem dat dole 7 kilov a potom este par k tomu....nech mam ale 60...to by som bola stastna...takze dokopy 12 kilov mi to vyslo vlastne ze musim dat dole....som jak tatar.....ceny isli fakt hore a sem tam je nam dusno hlavne teda mne lebo ja som nakupovacka....by som vsetko chcela....ale co no mozno zacnem robit a bude dobre....joooj ale zehlit sa mi nechce dnes,musim ale lebo nam dojde zajtra rodinka -svagrovci a ideme v nedelu krstit vsetkych troch ,lebo nemaju krst a tu je to potrebne v skole musia mat listy o krste...ak mam pravdu povedat nechodim do kostola a ani som nechodila nikdy lebo mam svoj nazor na to,ale ked musim tak musim..... 🤐

karolinka2
8. feb 2008

Jarka tri tyzdne drzim dietu,ved ty si stihla ze 60 kg moje su podstatne vyssie...Jooj ani mi nevrav o zehleni ja mam tolko zehlenia este hadam z predchadzajucich dvoch prani,a vcera som pustala pracku trikrat tak dalsie zehlenie,co mi treba z kopy momentalne obliect pozehlim ja musim mat sakramensku chut na zehlenie,ale zajtra uz musim ☹ to si vravim kazdy den 🙂
Juuj takze idete krstit,my sme nasu krstili 10.6. tuto v kostole u nas v Randalstowne,ja som zasa velmi veriaca,ale na niektore veci mam takisto svoj nazor.
uz dufam,ze cez vikend my moj pozmensuje fotky ze ich dam do fotoalbumu.

jarka28
8. feb 2008

Tri tyzdne a 7 kilov to je paradicka....ja niesom stihla,mam 72 kil a chcem mat 60....takze musim zacat delenu tusim...ta je velmi dobra na chudnutie...vzdy mi zabrala a aj ludom co som pocula tak pomohla zhodit....musim si obnovit poznamky ohladne triedenia jedla a skusim aj ja...malinka ma kolko tvoja?ozaj muza mas ira alebo ste slovaci obaja?ja tiez musim pozmensovat fotky,lebo mam prazdny album...ozaj papas aj nieco take ako je napriklad celozrnne pecivo ci chlieb?ak hej tak kde a aky kupujes,lebo ja neviem natrafit na dobry....

jarka28
8. feb 2008

Joj a zabudla som ...verit verim v boha,ale nechodim do kostola ,myslim ze to nepotrebujem a niektore veci ma znacne vytacaju co sa tyka cirkvy....to je len moj nazor...kazdeho vec je co si mysli a co robi....nevyvraciam nikomu nic a ani nepresviecam....to ja len tak aby ste vedeli ze som neni satanistka 😀 😀 😀

jarka28
8. feb 2008

Karolinka som zabudla,kde najdem rozpis delenej stravy...alebo ak mozes tak napis aspon co s cim nemozem kombinovat...lebo vobec mi to nepali a nemozem to nikde najst.... 😉

zsuzsu
8. feb 2008

Tak už zasa chudnete. Tak aj ja mam od 60-ky daleko. 😀 ale dnes som robila makové podkovičky a aj moravské kolačiky. S toho asi dole to kilo nepojde, čo 😅 ?
Ale asi aj ja začnem . Ale bolo by lepšie keby ste tu boli a potom by sme jedna druhu kontrolovaly či to dodržime. Ale vlastne to človek robi kvoli sebe a nie kvoli druhym. Ale ako inšpiracia, by pomohla.
Takže aj ja som veriaca. Aj deti su pokrstené, a prijimanie maju, ešte birmovka a koniec. Do kostola som chodila doma aspoň na sviatky, a občas aj v nedelu. Tak isto aj na spoved. Ale tu som ešte v kostole nebola, a ani na spovedi./klamem minuly rok na vianoce ako sme tu boli tak sme išli, ale to bolo v Larne/.A ani neviem či sa to spoveda. Deti som nedala do katolickej školy, preistotu. Chodia do miešanej školy. Clovek nikdy nevie na akého blba natrafi. Ale inak mne je tiež jedno, kto v čom veri alebo neveri.

karolinka2
8. feb 2008

Jarka tu delenu stravu aj najdes na google ked si das delena strava,ale zaklad je ze nemiesas rastlinnu skupinou so zivocisnou,to znamena do rastlinnej patri celozrnnne pecivo,ryza,zemiaky,cestoviny,do zivocisnej patri maso,ryby,mliecne vyrobky,vajicka,ale vraj jogurt je neutralny.napr.mas na obed kuraciu polievku ked mas zivocisny den tak jes vyvar so zeleniunou a masom,a co mas druhy chod napr.maso bez zemiakov so zelneninou alebo kompotom,chlieb alebo bagetky kupujem vacsinou v tescu,ale aj v kazdom obchode mas grahamove rozky.ja uz roky nejem biely chlieb.
a hlavne vynechat sladkosti,ked mas chut na sladke ja si kupujem tie musli tycinky a pod.a cvicim.ale chudnut je tazke,boze niektori ludia maju taki metabolizmus ze keby zjedli slona tak nepriberu a ja si musim odopierat kadejake dobroty co mi tak chutia,ale zdravie je prvorade.

karolinka2
8. feb 2008

ano obaja sme slovaci.

zsuzsu
8. feb 2008

aj ja patrim k tym, čo sa kuknu na jedlo a už +5 kil je hore. A mam bratranca, zo železnou postelou važi asi 50 kil a ten zje za den tolko čo ja s mužom za tyžden. 😀 Ja neviem kam to do neho zmesti.
Ja vam požehlim, kolko platite? 😀

jarka28
8. feb 2008

ozaj a je tu aj miesana skola?ucia sa nabozko dievky tvoje?ja dam pokrstit a buduci rok ma moja mala svate prijimanie,a dalej nech sa sama rozhodne ci chce alebo nie...nenutim a nezakazujem...uz som nasla rozpis tej delnky,zacnem coskoro,asi v pondelok,tak som vzdy zacal na novy tyzden...a som zvedava ako sa zadari...ZsuZsu skus aj ty,budeme sa doplnat...pozri Karolinka bude za chvilu oproti nam ako prutik.... 😉 zacnime spolu od pondelka....co ty na to?

zsuzsu
8. feb 2008

No dobre skusit to možem, ale pondelok je daleko. ale mne najviac pomože, ked nič nejem, len kávu pijem. Minule som kupila tie musli, alebo také lupienky, čo sa zalieva s mliekom. Ja to nelubim, ale som povedala, že nič iné nebudem jest, len toto. Ale viac mi to išlo hore ako dole. 😀 tak som to nechala. Inak by som bola skor anorexička.
Matka veru zachvylu bude ako modelka, ,mi budeme tísko zavidiet.
A ano, su tu miešané školy. A maju nabeženstvo a učia sa čisto bybliu. A to plati prevšetky naboženstva rovnako.

jarka28
8. feb 2008

Memozes jest len lupienky a pit len kavu...by si bola chora potom,treba z kazdeho ale po troske...co v mojom pripade momentalne nehrozi...mam dostat za par dni menz.a tak som rozozrata.....ozaj boli ste tu u gynekologa?potrebujem cytologiu a neviem kam a za kym a aj antikoncepciu neviem ako a kde....poradte,ja nechcem zasa otehotniet,za chvilu by nas bolo ako havranov... 😀

zsuzsu
8. feb 2008

že havranov... to je dobre, aspoň budeš ako jabloň... 😅
no tu gynekolog neni, ked dobre viem, najprv musiš za GP , a ona Ti predpiše antikoncepciu. Už si brala niekedy?

jarka28
8. feb 2008

Hej uz som brala ale len triregoldoma ale som ho vysadila lebo som mala migrenu z neho...tu som este nebola pytat ziadnu...vies odporucit nieco?ja potrebujem pozriet aj zvnutra,lebo co som tu tak mam stale dajake problemy...to asi z tej zimy...bohaca aj v dome mam kosu...vy nie?a potrebujem cytologiu,som dlho nebola a bojim sa ze volaco my najdu...

karolinka2
8. feb 2008

Jarka to je hadam kazdeho tu problem s domom,aj my nemame bohvie ako teplo,olej pustame dvakrat denne ved je strasne drahy a kvoli malej ked je velmi zima pritam s elektrickym ohrievacom a to tiez stoji.a popod prahy nam strasne fuci.tak ja vam prajem dobru nocku vy dve ste take nocne vtacatka ja uz o desiatej som v posteli.Jarka Karolinka mala rocik.v pondelok dam fotky z oslavy do fotoalbumu.dufam 😒

zsuzsu
8. feb 2008

tu mame teplučko.
Inak ked som sa bola zaregistrovat u doktorky, tak mi povedali, že mi pride domov predvolánka, a urobia mi to vyšetrenie na rakovinu krcka maternice. miesiac som bola s toho hotova. ja sa takych veci strašne bojim. ale zatial predvolánka neprišla. A co sa tyka antikoncepcii, mam sice po 33-ke ale som ešte žiadnu nebrala. s toho som idiot.

jarka28
8. feb 2008

Mne nic take nepovedali,a to som tu aj rodila a ziadal som po sestonedeli test cyto a nic stale...musim tusim pritlacit na nich.....my byvame v starsom dome,drevene okna a zima jak v rusku....kurim aj 10 krat za den a este aj radiatormi elektr.dokurujeme...len toto pohlti kopec penazi...hruza,az ma to vytaca ze sa prachy minaju takto aby sme nezmrzli 😠 😠 Karolinka-dobru noc teda...ja sa este nechystam,cakam muza z roboty ma prist kazdu chvilku,a malinky az teraz zaspinkal....velkaci pozeraju Shreka este pred spanim,ale mozu ked zajtra neni skola....ZsuZSu-a mas nejaku ochranu myslim teliesko ci,len tak si davate pozor....

karolinka2
9. feb 2008

Ahojte zienky len na skok tak uz som konecne dala fotky do fotoalbumu.pekny vikend.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre