Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
25. máj 2009

z.g- na alergologii sme boli ked mal 1.5 ,asi v 2 r mu robili testy(prick test) a vieme ze je alergicky na ananas,lososa,a podla testou aj na vajicka(ale tie je a nikdy nic) a ma sennu nadchu ☹ ☹
Nie je to nic prijemne,on ked mal doteraz al.reakciu tak mu vzdy opuchlo oko,ale fakt hrozne.bielko mal normalne ako neaky gel,ale nikdy mu to neovplyvnilo dychanie.takze vcera ma to dost vydesilo 😒

jarka28
25. máj 2009

Evi-alergia na orechy to neni sranda,nezavidim vam..ja by som robila paniku......

eviska83
25. máj 2009

jarka- ja viem ,ale co zmozem s panikou? nic ine nam neostava len davat sakra pozor 😒

jarka28
25. máj 2009

Jasne,to mas pravdu...ja len ze nasi nie su alergici na nic a ked by nastal problem s dychanim by som panikarila....moj muz zachova chladnu hlavu vzdy ked je nieco ale ja?....no a u nas v skole je dokonca viac deti aler.na orechy uz aj ked su v miestnosti kde su orechy maju reakciu a tak nie su povolene vobec nosit do skoly....ozaj je mozne ze z toho vyrastie?myslim je taka moznost ze prestane mat alergiu clovek na nieco?a ako drobce?spinkaju dobre? 🙂

z.g.
26. máj 2009

evička a bolo by dobré znovu navštíviť alergológa, nakoľko sa vyskytla takáto reakcia a na novú potravinu...

napr. na kravské mlieko môže nastať tolerancia u detí- teda že alergiu "prerastú"

v natálkinej škole v írsku tiež boli zakázané orechy a aj banány...

alergická reakcia môže byť závažná na akýkoľvek alergén, nemožno zovšeobecniť, že napr. na na orechy býva horšia, skôr to závisí od konkrétneho jedinca a jeho imunitného systému,
ale asi najčastejšie sme mali závažnejšie reakcie po poštípnutiach včelou, osou...ale možno je to len moje "regionálne" vypozorovanie... 😝 😉

natálka sa stále vypytuje, kedy už pôjdeme na slovensko...až ma uši z toho bolia 😝 ...no, teší sa...na našich a dokonca aj do škôlky...
tej menšej je to viac-menej jedno...

ja dnes idem upratať domácnosť, nech má tatko čisto, ešte dačo poperiem, potom pôjdeme do obchodu, do parku...

u nás je znovu slnečno, teplo,
tak aj vám pekný dník...

eviska83
26. máj 2009

jarka-to u nas je to skor naopak,MM sice nepanikari ale nechava vsetko na mna (ved vyucena detska sestra 😀 ),drobci spia ako kedy ,ale evicka vacsinou dobre adam viac buntosi
z.g. - dnes idem k Gp na prehliadku po sestonedeli tak mu to idem povedat nech to oznami na alergologii

etuska
26. máj 2009

ahojte zienky,
rano som odviezla Misku do skoly a teraz este dopekam kurca.MM spi ,vcera tahali v praci do 4a.m 😝 tak nech si oddychne,lebo poobede ide opat.
Misku dnes caka ockovanie,tak hadam bude statocna.
pekny dnicek vsetkym 😵

jarka28
26. máj 2009

Ahojte....Zuzka kedy odchadzate?.....urcite ste aj opalene ze?ozaj pouzivas vysoky faktor pre deti?ja som kupila 50ku neviem ci to staci .....ako citam len upratujes a umyvas...tatik bude cistucko....a ako je to s domorodcami su mily na cudzincov?...Erika dnes mas este volno?nasi idu az zajtra do skoly...dneska si idem konecne booknut zaverecnu jazdu ,vcera som mala este s instruktorom a ze neni co riesit a mam ist na zaverecnu tak uvidime na kedy su najblizsie volne terminy.......Evi-Adamko dobre spinkaval?u nas Sasena prespala celu noc a chalani -hruza kazde 2,5 hodky boli hore......idem uvarit kelovu a smazeny syr.......bude liat o chvilku uz to vidim.........pekny den babulky...

ryba74
26. máj 2009

Ahojte baby!
Tak ja sa s vami idem rozlucit,v noci o druhej ideme uz na letisko-o siestej rano nam to leti z Dublinu.Drzte mi palce,zo Slovenska sa asi neozvem,zrusili sme tam internet,ale ked budem uz tu,tak dam vediet co a ako.Snad sa mi podari vratit s nasimi toho 5.6.Tak sa drzte a opatrujte sa.Ahojte

jarka28
26. máj 2009

Adus drz sa a hlavne nech vsetko dobre dopadne...

karolinka2
26. máj 2009

Ahojte.
Zuzka to letite tento tyzden ze ked si dobre spominam?
Erika drzime palce,aby Miska zvladla ockovanie statocne.Takze vy ste doma?troska si oddychnes.ja som si ani neuvedomila,ze su nejake prazdniny,len vcera som bola v meste a posta bola zatvorena niektore obchody co bol za sviatok?
Jarka s tym vyprazanym syrom si ma inspirovala,to sme uz velmi davno nemali.
Adka pisali sme si IP tak este raz stastnu cestu.
Karolinka zaspava a ja idem zehlit.
Pekny den.
🙂

z.g.
26. máj 2009

evička, aj ty sik teda drav. sestra... tak ani radiť nemusím...

my letíme v noci z piatka na sobotu... o 3.45, no fuj, ale zase budú malé spať, aspoň dúfam...

opálení sme všetci...používam momentálne niveu faktor 40, kupovala som ho ešte v írsku a nebolo možné tam poriadny krém zohnať 😀 ,
ono, čítala som taký názor alebo to hovorili na prednáškach? že vraj vysoké faktory ani nemá význam používať, tak do cca 16 ? či koľko?...tak neviem...aj tak radšej používam tie vyššie...
...slnko tu praží, takže sa musíme dobre natierať...adrike aj nechávam tričko väčšinou

adi, tak držím palce...

mne spali zle obidve, stávalo sa, že sa zobudili v noci o 2.00 akože vyspané a potom boli hore aj 2-3 hodiny, alebo potom u natálky skoré budíčky o 4.00-5.00 hod...aj teraz je to ranostaj,
takže moje spomienky na MD budú asi také, že ..."furt nevyspaná, ledva stojí na nohách" 😀 😝

eviska83
26. máj 2009

AHOJTE.
tak dnes sme chodili len po dr.rano som bola ja sosebou samozrejme prehliadka typu - ste ok? a bolo.Ale bola som spokojna ,lebo som jej hned hovorila o andrejovi a dr. mi hned predpisala 2 iinjekcie EpiPen (adrenalin) tak som spokojnejsia ked to mam doma.Dufam ze to nebudem musiet nikdy pouzit.
O 14.00 sme boli na prve ockovanie,adrobci boli veeelmi statocni skoro vobec neplakali.len dufam ze nebudu mat zvysenu teplotu. ☹
z.g- ale na detskom som nikdy nerobila ,robila som 6 rokov na internom jipe ,ale to uz je straaaasne davno,takze budem rada ak budes radit.
Adamko sa budi kazde 2-3 hod.ale chvalapanu len ho nakojim,odgrgne a spi dalej.Evicka to iste len tej staci kazde 4-5 hod.
Adi -drzim palce nech vsetko dobre dopadne
Erika- ako Miska?

eviska83
26. máj 2009

este som zabudla napisat vahy; Adamko- 5520g Evicka 4860g

karolinka2
26. máj 2009

Evi tak hrdinsky zvladli ockovanie babetka.A maju krasnu vahu,len tak dalej. 🙂
Nam prislo na to alergologicke na 27.6.

etuska
26. máj 2009

ahojte zienky,
Adi-aj ja prajem nech je vsetko Ok a potom sa ozvi ako sa mas.

Jarka-super,ze uz ides na zaverecnu,lebo to urcite lezie do penazi.Ja som dnes dakovala Bohu ako mi super pomaha 🙂 ked som zaparkovala na mini-parkovisko pred ambulanciou 🙂.Pokial viem,tak nie vsetky skoly maju prazdniny-nasa ma,tak som cely tyzden "off",ale zase nic nezarobim,lebo mi dostavame len za realne odpracovane hodiny.Miska ma napr. volno len v piatok,inac chodi cely tyzden do skoly.

Zuzi-juuj,aj ja sa uz tesim na SVK ved sme poriadne rok neboli(ak neratam tie 3 dni kvoli svokrovmu pohrebu).

Matka-fajn,ze uz mate termin na alergologiu,aspon budes pokojnejsia.Uz sa mate lepsie?

Evi-tak to mas zlate deticky.Hadam im teplotka nestupne.

Nasa Miska sa drzala statocne.Jasne ze som jej o ockovani povedala az ked sme tam dosli,ale slubila som jej prekvapko(Kinderko) tak to znasala celkom v pohode.

Samozrejem ze ten zoznam ockovani nenasli 😠 tak musim v lete skocit k lekarke na SVK pre dalsi.Dnes ju zaockovali na MMR(to je tusim mumps,osypky,rubeola) a Meningitis C

nawal
26. máj 2009

Caute zienky, uz sme naspet v Ballymene 😒 joj ale je tu zima. som este hrozne unavena, ked mi bude lepsie tak cosi napisem a pridam fotky, ale asi skor ich najdete na FB, nech to nemusim pridvat vsade. Zatial pa

etuska
26. máj 2009

ahoj Nawal,
konecne si tu 😵 aj ked tebe bolo asi lepsie v teplucku,ze?Uz teraz sa tesim na spravy od teba.Dufam,ze sa coskoro zotavite a zreferujes nam ako bolo.
pekny vecer 😵

jarka28
26. máj 2009

Nawal vitaj spat....uz sa tesim az poreferujes ako bolo doma..... 🙂

z.g.
26. máj 2009

my sme boli dnes navečer v meste, v centre, tatík šiel kupovať nové topánky, stavili sme sa na zmrzline, trošku sme sa prešli...

a prídeme domov...v kuchyni na strope jašterička...no, tak je schovaná za linkou a neviem, ako ju dostanem preč, snáď vylezie von aj sama...

nawal vitaj, aj ja som zvedavá na photos- ako to tam u vás vyzerá...ani to nie je tak ďaleko od nás, ľudia chodia odtiaľto do libanonu a tuším aj do sýrie...

idem spať, dobrú...

karolinka2
26. máj 2009

Nawal vitaj spat...videla som fotky na facebooku,pekne dievcence. 🙂
Zuzka ja sa jastericky bojim,ja sa bojim aj musky,vtacikov,takze ja vidiet hmyz v dome.brrrrrrrrrrr. 😀
Aj ja si uz idem lahnut.dobru noc vsetkym. 😔

z.g.
27. máj 2009

...nawal, prosím si link na tie fotky...

...maťka, aj ja hovorím, že "brrr", hlavne na tie šváby, ale tomu sa tu nedá vyhnúť, aspoň sa mi to zatiaľ nedarí.. 😝, tie hmyzy tu majú teplúčko, tak je im dobre...

maťka, tak super, že už máte ten termín...

erika, tak nech vám to rýchlo ubehne, na ako dlho vlastne idete na slovensko?...

evička, aj ty môžeš byť kľudnejšia, keď máš ten epipen a nos ho radšej so sebou, ak idete na dovolenku a tak...ale asi ti povedal GP
ako dlho si mimo zdravotníctva? aj sa chceš k tomu vrátiť, ši už nie?
tuším máte dnes 2 mesiace, tak nech detičky pekne rastú...

jarka, tunajší sú ústretoví k cudzincom, aspoň mne sa to tak zdá, sú tu zvyknutí na nich, je tu veľa turistov, angličanov...tak si tu človek nepripadá až tak ako "votrelec"... 😀 😝

idem k malým, potom vyvesiť prádlo...ešte raz hodím do pračky, urobím šošovicovú polievku, skočíme do obchodu...

natálka sa 100x za deň pýta, keby pôjdeme na slovensko, už mi to ide na nerv... 😀 😝

karolinka2
27. máj 2009

Dobre rano.
Tu dnes prsi tak sedime doma,ale stale sme obidve prechladene u mna je to skor uz len senna nadcha aspon dufam,lebo aj oci ma svrbia,ale mala ma stale tie sopliky.
Tak dnes budem upratovat a idem uvarit tekvicovy privarok.
Zuzka tak to asi budes mat problem Natalku dostat spat,ked tak chce ist na svk. 😉
Pekny den.

jarka28
27. máj 2009

Ahojte,ako sa dnes mame?ja idem akurat uspavat Davida,deti su v skole a potom frisko poumyvat kuchynu.....dnes robim len spagety s mas.gulkami v raj.omacke to je rychlovka.....Nawal pozerala som Facebook,videla som len babulky tak hadam coskoro uvidime aj co to z tvojej krajiny,a som zvedava ked popises ako bolo.....Zuzka Natalka sa fakt tusim tesi uz domov 🙂 No jastericka v kuchyni ,by ma slak trafil ja robim paniku ked tam mam pavuka......Vcera zacal Marek soplit,dnes uz aj David tak hadam to bude len nadcha a nic viac,lebo Marek mava casto bolesti v usiach a zapaly.... ☹ ...dneska prsi a neprsi...hruza,koncne by sa to mohlo ustalit aspon na tyzden.......Matka uz sa vytesujete na formulu?ako idete autom,ci letite?.....dneska mi prisla ponuka ci nechcem za 6 lybier mesacne breakdown cover v ramci celej UK tak si to vezmem,clovek nikdy nevie a mozno sa zide .....a aspon mam o odtahovku vybavene ..... 😉

karolinka2
27. máj 2009

Jarka autom ideme ale lodou do anglicka.
Karolinka sa hra ja dovaram,spolu sme povysavali,drobec mi poutieral prach a ked zaspinka tak pojdem poumyvat podlahy.
Jarka tak len sa rychlo zbavte tej nadchy lebo nam sa akosi nedari.

etuska
27. máj 2009

ahojte zienky,
no veru je to pocasie na figu 😒 uz aby bolo leto.rano som odviezla Misku do skoly a potom sla k bratrancovej zene vysvetlit jej nieco z anglictiny,potom pre Misku ,naobedovali sme sa a opat sme same 😒 uz sa tesim na leto,ze budeme ako rodinka viac spolu 🙂

Zuzi-na SVK budeme 6 tyzdnov,manzel asi 2-3-este nevie presne.Som zvedava ako sa mi bude jazdit po pravej strane 😀

Mati-nech ste coskoro fit 😉
Vcera nam prisiel casopis "Council Eye"su tam vypisane akcie na jun-august,tak toho bude v lete pozehnane-aj v Randalstowne ma nieco byt a dost vela akcii pri jazere,tak sa tesim.
Idem upratat kuchynu a asi pojdeme s Miskou ku kamaratke nech sa pohra.
pekny dnicek 😵

jarka28
27. máj 2009

Ahojte...Matka co vravis na vysledok ligy majstrov?ja som spokojna....Barcelona vyhrala mozem ist zehlit 😀

karolinka2
28. máj 2009

🙂 Dobre rano.
Jarka lepsie to dopadnut nemohlo,az som sa so svagrom pochytila,lebo on je manchester. 😀
Idem ja postavit na knedliky cesto,lebo idem varit hlavkovu kapustu,knedlu a pecene rebra.
Pekny den.

jarka28
28. máj 2009

Ahojte babule...ako sa dnes mate?u nas svieti zatial slniecko,mozno z toho bude pekny den.....k obedu peciem platky maska s cesnakom a ryza....nic viac sa mi nechce, a ja som aj tak a diete zasa 😀 .....krpec je od rana mrchavy a urevany tak ho uz aj uspavam lebo sa nedalo vydrzat s nim.....zelam pekny den.....

z.g.
28. máj 2009

ahojte,

erika, tak si to dama užijete...,
manžel raz vbehol do protismeru, keď sme išli v noci z letiska unavení, ale našťastie auto optroti bolo ešte ďaleko, tak potom pozor...

adrika zase bola polku noci hore, lebo som zabudla včera, že obchody sú len do 14.00 v stredu, takže stále pýtala "kakale"-t.j. kakao, ale nemali sme mlieko resp. ho natálka vypila adrike a bez toho nemohla zaspať, tak si asi pôjdem zdriemnuť...
u nás je stále pekne, akurát predvčerom bolo poobede zamračné...vártime sa do peknej zimy, v sobotu má byť na SVK len 17.sC, brrr, sme zvyknutí na tridsiatky, ale od utorka sa má otepliť, našťastie...

už nech máme cestu za sebou, lebo ma chystá nervozita...poznáte to...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre