Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

ryba74
8. jún 2009

Ahojte kocky!
Tak ja som sa bola dnes objednat u lekara,ale zasa som sa len rozculila.Objednali ma az o tyzden v pondelok na pol piatu poobede.Aj sme povedali,ze som po zakroku-ze to si asi budem musiet dat prelozit lekarsku spravu a dali mi len nejaky papier do roboty.ktory som si sama mala vyplnit a plati vraj na tyzden.Takze za ten tyzden sa im akurat tak podakujem a mozem nastupit do roboty pokial sa nezozenie to upratovanie a nevybavi ten Tax kredit.Ja nikdy tento ich sposob "liecenia"nepochopim a dlho nan budem spominat.Toto je jednoducho taka krajina plna extremov,ze ja tu mam sokovu terapiu na dennom poriadku.Asponze bolo pekne a prijemne vonku.
Tak pekny zvysok vecera.

etuska
8. jún 2009

Adi-tak to je veru cudny pristup 😠

zsuzsu
9. jún 2009

Ahojky. Asi ma tu ukamenujete 😀 ale ja sa tu na zdravotnictvo zatial stažovat nemožem. pri niektorych pripadov sa mi to zda byt až prehnané tak ako na SK. Doma sme len boli zvyknuty na prehnanost - /aspon ja - zdravonici v rodine/. Adi ako som Ti už napisala cez IP ja som presne s tym prešla tu. A žijem a nemožem povedat ani jedno zlé slovo. Potom som ešte chodila každy druhy den na kontrolu, kde mi stale brali krv.Akurat ma prekvapili s tym že ked mi robili ultrazvok zo spodu, tak mi dali podpisat papier, že s tym suhlasim. Ale ja som nemarodovla nakolko som nerobila. Ale s marodkam len tolko že Ano najprv Ti daju taky papier na tyžden, no a potom sa to predlžuje podla potreby. Prepač mi za uprimnost ale mne sa zda, že Ty tu nechces byt a hladaš všetko co je za odchod vlastne tym si presviečas samu seba. Je pravda že si to chytila hned za špatny koniec. Ale ja stale tvrdim, že ja som tu len dovtedy kym sa nam tu paci. A to sa na SK vratit nemame v plane. Ja by som nechcela už žit niekde kde je to celé na figu - ved preto sme s SK odišli. 😉 😉
Inak ked Vas ešte zaujima 😀 tak nemam nic nového. Mala som tu navštevu z SK tak som vela casu nemala na nic. Včera sme boli u kamaratky, jej syn mal narodky. Bolo fajn. Jarka ano stale sme susedky s Alenou. Je to dobre. Maly je krasny a rastie ako z vody. Chodime spolu na vylety. a ked nie som doma a prsi, ma mi kto pozbierat pradlo 😉 😀
Tak prajem krasny den.

z.g.
9. jún 2009

ahojte, dobré ránko...

no, aj na cypre sú niektoré veci čudné, napr. manžel má kolegyňu, ktorá bude robiť do týždňa pred pôrodom a potom nastúpi , keď bude mať malé 4 mesiace!!!, tak neviem, či je všetko na SVK na figu...myslí tým materskú...

...prepáč, zuzka, ja zase musím oponovať tebe...

...má teraz adka zlé obdobie, prekonala potrat, ja ju chápem....

...a má prácu, z ktorej je vyčerpaná, nie je to to, čo vyštudovala a napĺňalo by ju to, musí robiť niečo, čo by na slovensku určite nerobila...a ani synovi to tam nie je blízke...

...a závisí to aj od toho, či si v zahraničí človek nájde známych, kamarátov, a tak...

...a každý to ináč berie a prežíva...

...mne sa zas páči na slovensku...mám tu známych, kamarátov...áno , niektoré veci ma tu štvú...a budú...a možno o pár rokov si poviem ja sama, tak idem zase do zahraničia, tam to bolo lepšie...
😝 😝 😝

no, nie o tom som chcela...

...ale už končím....

z.g.
9. jún 2009

...a adi, teraz určite vidíš všetko v čiernych farbách...nájdeš normálnejšiu robotu, bude lepšie...

karolinka2
9. jún 2009

Dobre ranko.
U nas vsetko po starom,ja vo velkom periem zehlim a uz zaciname bablit mna uz drzi cestovna horucka. 😀 a co to bude v sobotu rano kedze odchadzame az v noci.
Dnes mam s varenim pokoj akurat zehlenie ma caka ked zaspi mala.Ideme trosku vonku.
Adi nepozerala si ten jobcentreonline ci tam nie je nejake upratovanie?A ako pise Zuzka najprv dostanes ten papier a potom ti budu predlzovat marodku.U vas nefunguje taka pohotovost v centre lebo u nas ked ta nezoberie doktor behom dna od pol stvrtej je pohotovost a tam ta musi zobrat.
Pekny den vsetkym. 🙂

zsuzsu
9. jún 2009

Zuzka nemusi....
Nikde neni pisané, že musi. Ja ju chapem a možna aj viac ako vy, ja som s tym prešla, a hned ako sme sa sem prestahovali. Bola som tu tri mesiace necelé, a musela som všetko absolvovat a sama s mužom. nikoho som ešte nepoznala . Velmi dobre ju chapem. Ale... Ja co som si všimla ako tu žiju niektori slovaci, no to teda je na mna ale vela. Ja viem, na zaciatku nic nie je ružové, a ani ja vlastne mi sme to nemali. Ale Adka tu neni prvé mesiace. A ten kto sa chce mat lepšie tak sa aj za pracou prestahuje.Alebo potom sa vrati domov. A ja verim, že tu ostane, ved jej partner pracu ma. Tie taxi som jej už pisala davnejšie nech vybavi na neho. A bude mat pokoj. A kludne potom bude moct hladat pracu, ci upratovanie, ci niekde inde. Ja som len napisala svoj nazor. A nie v zlom.

ryba74
9. jún 2009

Pekny den vam prajem!
Ja mam velmi rada uprimnych ludi a rada si vypocujem akykolvek nazor-negativny aj pozitivny.
Kazdy z nas je iny,kazdy mame inu povahu,kazdemu nieco ine vyhovuje a je to vlastne aj dobre,pretoze o tom je ten zivot.Ja so synom sme tu necely rok,takze ja stale prechadzam obdobim-paci sa mi tu,nepaci sa mi tu.V prvom rade ale chcem-a to je pre mna najdolezitejsie,aby sme ako rodina boli pokope.Doma sme zili bez muza a otca 3 roky a nebolo to dobre.Ked prisiel muz na dovolenku raz za rok,tak sme sa najskor na seba divali ako cudzi ludia,lihali sme si do postele ako neznamy s neznamou,syn si tiez muza dlhsie obzeral a proste-bolo to hrozne.Ja som zanechala doma velmi dobru pracu,syn skolu a priisli sme za nim sem.Ja som clovek,ktory sa dlhsie prisposobuje,adaptuje a ked ma prist dalsia zmena,tak sa este dlho z toho spamatavam.Ja nechcem povedat,ze tu su vsetci zli a na Slovensku vsetci dobri.Najdu sa vsade aj taki aj taki.Momentalne mi Slovensko velmi pomohlo,mozno zhoda nahod,ze sme prave teraz isli domov,ale nemozem povedat jedno zle slovo na slov.zdravotnictvo.Tu tapali a nevedeli,co mi vlastne je.Ale uz nechcem o tom,neni som jedina,co takto dopadla-ani prva ani posledna.
Mna zaraza len to,ze ked ozaj clovek potrebuje ist hned k lekarovi,tak ta tam nepustia.
Co sa tyka syna,tak ten sa tesil strasne domov a mozno mi neuverite,ale doma vstaval kazde rano o siedmej a chodil do skoly!!! 😀 Dokonca mi triedna vravela,ze mohol ist s nimi aj na skolsky vylet na Oravu,keby sme boli dlhsie doma.Darmo-tie deti sa poznaju od malicka,to uz zostanu kamarati az do smrti.A ja ho chapem.
No a co sa tyka mojej roboty tu,tak pre mna to ta nocna mora zostane uz navzdy.Zo zaciatku som si este myslela,ze sa to da,ale ked som zacala chodit domov cela mokra,cela od krvi,peria,s prepacenim-smradlava a zacali ma hadzat z jednej linky na druhu bez toho,aby ti vobec ukazali,co mas robit a len sa ti smiali do ksichtu,ze nestihas,tak sa mila Zsuzsu necuduj,ze sa mi zacal obracat zaludok a narastat odpor vo mne.Ked som otehotnela,dali ma na packing-pri 2 stupnoch som 4 hodiny stala bez prestavky a chodili si ma obzerat ako tavu do ZOO.Smadna,premrznuta,unavena...No a aby toho nebolo malo,ked som mala volno,tak mi muz doniesol papier z roboty,ze niekedy pred mesiacom som nemala okuliare,ked sa robilo s chemiou,uz som za to dostala "karne" a znova ma pozvali,ze ma budu dalej vypocuvat,ako keby som niekoho zabila.A vtedy zacali stresy,nervy a aj sa spustilo to krvacanie.Nehovorim,ze to bola ta hlavna pricina,ale k pokoju mi to urcite nepridalo.A tak sa Zsuzsu necuduj,ze rozmyslam o odchode domov.Povedala som,ze teraz je pre mna najdolezitejsie,dat sa dohromady a najst druhu pracu.Ked sa mi to podari a samozrejme uvidim aj ako syn bude chciet,tak chcem,aby sme zostali pohromade.
Takze tak,nie vzdy vsetko je tak,ako sa javi navonok.
Pekny den.

ryba74
9. jún 2009

Kaslime uz na to,zijeme len raz a ja som rada,ze vobec ste kocky,ze sa mozem s vami porozpravat,vyzalovat a poviete mi svoj nazor.Dufam,ze sa raz stretneme.

eviska83
9. jún 2009

Dobre rano,
Martinka- samozrejme ze momentalne nepracujem,lebo som na materskej ale po roku musim nastupit min.na 3 mes.Ale ja do prace aj chcem nastupit,moja praca ma nesmierne bavi a spoznala som vela skvelych ludi.Ja pracujem ako Home care worker za Social care trust.Na kazdeho pacienta mas dostatok casu a aj si pokecas. To je najlepsie na Angictinu.Ja ked som robila v Lidli tak som sa naucila vsetky potraviny ,special a pod.Teraz som sa zasa naucila vela inych vyrazov a hlavne ked pocuvas a kecas tak sa to na teba lepi ani nevies ako 😀 .Ja si mozem vybrat kolko a kedy chcem robit.Ked sme mali len Andreja tak ten bol v skolke ale teraz si to chceme naplanovat tak ze sa budeme pri detoch striedat.MM pracuje rano od 5.00-9.00 a potom vecer od 17.00-21.00 takze by to nemal byt problem.Ja sa do prace nesmierne tesim ,aj teraz som s tymi ludmi v kontakte.
Ale ked som robila v lidli tiez to nebolo ruzove,pokial som bola predavacka tak to uslo ,ale po pol roku som sa stala manazerkou a to uz bolo nieco ine-stale len drbali a kazdy den som chodila domov s nervami.
Nas Andrej so zvykanim si tu nemal kedze satu narodil 😵 ale aj jemu sa paci na svk.
Etuska- ak chces dostat matersku od zamestnavatela musis odrobit min.26 t,ale dostanes len tych 26 t a potom plati stat coz je podstatne menej.ono to ma kazdy zamestnavatel rozdielne ale vacsinou je to tak ako to mam ja : 52 t maternity-------8 weeks : full pay
18 weeks : half pay+ Statutory Maternity Pay
13 weeks: Statutory Maternity Pay
13 weeks: unpaid
Poslednych 13 tyz.mozes uznastupit do prace ak chces.

Co sa tyka zdravotnictva je tu dobre pokial si zdrava 🙂 🙂 🙂
Adi ale keby si povedala na recepcii ze to je emergency tak by ta nali vziat,alebo u nasho GP je kazdy den v urcite hod. sestricka a ak by si zasla za nou a ona by uznala za vhodne ze potrebujes dr.tak tak ides k dr ihned (teda aspon u nas to tak je)

Ja osobne sa domov este neponahlam ,ale raz sa urcite vratime.

jarka28
9. jún 2009

Ahojte zenusky.....Adka ,sama uvidis ako sa ti zadari najst si pracu,pozri Zsuzsu zacala mala jeden barak a teraz odmieta ponuky......ja verim ze sa to da........drzim palce......my sme tu skoro 3 roky bez 2 mesiacou,a kazdy druhy mesiac chcem ist domou ked ma volaco naser... 😀 ale aj tak tu samozrejme zostaneme.....mne toto forum velmi pomaha,vzdy ked som bola na dne alebo som mala problemy som to vzdy napisala a bolo mi hned lepsie.... 😉 .....ozaj baby ako by ste sa citili kebyze sa vam stane ako mne a segre....mali sme byt po rodicoch,byvali v nom 3 surodenci plus my so segrou sme tu v irsku,a zrazu sa rozhodli ho predat a podelia sa medzi sebou len oni traja...ja to stale nemozem predychat a nejde mi to do hlavy ze preco len oni traja ked sme tu este my dve....az mi je do placu.....ja to nechapem.....a vysvetlenie od nich neprichadza,ze oni sa doma tak dohodly......no pekne nase vztahy co sme si budovali cely zivot sa len tak lahko roztrusili............ ☹ ☹ ☹

karolinka2
9. jún 2009

Ahojte.
Karolinka uz spinka,ja som akurat dozehlila.
Evi tak to mas fakt super pracu,ja ked pojde karolinka do skolky by som velmi chcela ak budeme zdravi robit v dome opatrovatelskej sluzby pri starych ludoch u nas je ich asi styri co viem a jeden hned tu pri nas a co sledujem jobcentreonline stale priberaju.Ale to je este hudba buducnosti nakolko je karolinka este mala.A tvoj manzel kde pracuje,ze takto na dve zmeny?neviem ci si to nahodou uz nespominala,ale nepamatam sa.
Jarka tak majetky v rodinach byvaju vacsinou peklo,neviem ako vy ste to mali,ale pokial ste mali vsetci surodenci byt na mene,tak oni traja bez vasho suhlasu ho nemozu predat,aspon tak to viem ja co aj nasi predavali po rodicoch,tak musel byt suhlas vsetkych surodencov,staci ak jeden nesuhlasi a dom sa nemoze predat ale musi to byt ta nehnutelnost na mene vsetkych.

etuska
9. jún 2009

ahojte kočky,
pozeram ze sa tu rozprudila dobra debatka 😅
No-ja mam pozitivne i negativne skusenosti na oboch stranach-ci uz na SVK,alebo aj v UK-tvrdim ze je to nielen o systeme,ale najma o ludoch.
Napr. na porodnice u nas vacsina nadava a ja som bola na SVK nadmieru spokojna-rodila som v KE-Šaci a podotykam,ze som tam nemala nikoho "znameho".Som zvedava ake to bude tu,lebo som rozhodnuta mam druhe babo v UK-ak Boh da 🙂

No je to casto o prioritach-co cloveka drzi doma,alebo v cudzine.My teraz po roku vidime prve negativa i pozitiva ci uz na SVK,alebo v UK-clovek to uz trosku inac vnima.Je vela veci na SVK co ma stvu,no napriek tomu Slovensko milujem,lebo pre mna Slovensko nie je len o zakonoch,politike ale najma o ludoch-prieteloch,rodinke,znamych-ano,chybaju nam,ale uz sa na nich tesime a verim,ze po lete si zo Slovenska odnesieme vela peknych spomienok.....Ale len zo spomienok sa zit ńeda,ze?Ja som stastna aj tu v UK-mame tu okruh znamych,par dobrych ludkov,ktorych sme si oblubili,spoznaveme krajinu a aj miestnych ludi,na ktorych nemozem povedat jedno krive slovo-,a,e super susedov,spoznali sme par super ludi v kostole ktori nam pomahaju uz len tym ze su 😔 ...ale verim,ze na Slovensko sa raz vratime 🙂

etuska
9. jún 2009

presne Jarka-ako pise Matka-nemozu predat rodicovsky majetok len tak 😕
Tak ja takeho "hadacky " kvoli majetku neznasam-veru prinesu do rodin vela nestastia.Esteze ja mam takeho super brata-kvoli ziadnym peniazom sveta by som si ho nepohadala 😔

Evi-dik za info 😉
akurat neviem ako to je ak nemam zmluvu na dobu neurcitu.Zatial mam do juna a maju mi predlzit aj na bud. skolsky rok-opytam sa kolegynky,ktora je tehu-ako to je u nej.

eviska83
9. jún 2009

Jarka- je to fakt hrooza,kvoli peniazom si rozhadzat rodinu/.Neviem podrobnosti ,ale bol ten byt napisany na rodicov?alebo na niektoreho surodenca?
Martinka- MM pracuje na letisku.tiez je spokojny.
Ono zalezi aj od typu cloveka.My sme zacali s Talianskom.6 tyzdou zbierania paradajok ,byvanie pod stanom,ziadna tepla voda,ziadne sprchy zachody.No hroza.Ale uzili sme si to bolo to ako cunder.Zarobili sme si na to ze sme boli 3dni v Rime(samozrejme sme spali pod holym nebom).Uz teraz sa dohadujem s MM ze sa tam znova vyberieme v 45tke 😵 proste dobrodruzstvo.Potom Izrael - makacka v hoteli 😝 schudla som za mesiac 20kil (nieze by som nepotrebovala) potom farma- dalsia makacka 12-14 hod.denne.1X v mesiaci volno.Ale poviem vam baby nic nelutujem a nic by som nemenila- mam kraaasne zazitky a kopu znamych.
A hlavne som sama sebe dokazala ze dokazem robit hocico.Ked som este robila v nemocnici MM mi vzdy tvrdil - ty nevies co je to riadna makacka a nic ine nevies iba pichat inj.a pod. Je pravda ze ma to najviac bavilo,ale clovek si zvykne aj na sibenicu ,no nie?
Tu kedze sme tu legalne (ziadna deportacka) sa citim fakt dobre( ved uz sme tu 5 r.,)

etuska
9. jún 2009

Evi-ty si taky flegmatik ako ja 😀 😀 😀

etuska
9. jún 2009

Mamartinka-dobry clanok 😉
ja si napr. na SVK pochvalujem to,ze som mohla ostat 5 dni v nemocnici-niekomu to nevyhovuje,ale mne bolo dobre 🙂 Malu som mala na izbe od 2. dna (rooming-in) a sestry boli zlate-vsetko mi poukazovali,boli mile,najma ta,kt. ma ucila prikladat babo k prsniku a mozno aj kvoli nej som dojcila 9.mesiacov.

Ale ja stale tvrdim-vsetko je o komunikacii a bohuzial ak tu zienka v nemocke rozumie velmi malo,tak sa tam neciti nejak extra prijemne.

Mne sa tiez stalo,ze mi GP povedal ze vysetrenie nie je potrebne,ale som si to s nim vydiskutovala preco si myslim ze je a trvala som na nom,tak bez mihnutia oka suhlasil.

ryba74
9. jún 2009

Fuha Evi,tak to davam klobuk dolu pred tebou.U nas bola mozno aj ta chyba,ze my sme isli do sveta pomerne neskoro-muz ma 46rokov,ja 35.Ono je fakt nieco pravdy na tom,ze cim je clovek mladsi,tak zvlada vsetko lavou zadnou.Ale to budes mat ozaj na co spominat.
Ja vam baby tieto vase povahy zavidim-ale v dobrom,ja zasa vidim vsetko v ciernom a zvlast,ked sa vyskytne nejaky problem,strasne si ho pripustam k srdcu.A potom je aj cely ten moj zivot o trapeni,rozmyslani,stresoch a nervozite.
Som jedinacik a to je tiez o nicom,lebo clovek sa nema ani s kym poradit,porozpravat a na vsetko je sam,ked sa cosi vyskytne.Ale ono je to asi ozaj o tych priateloch,znamych...

karolinka2
9. jún 2009

Evi moj drahy pracoval v taliansku sest rokov tiez od paradajok mandarinky,na plazi v bare vsetko mozne.
Adi aj ja si niektore veci beriem prilis k srdcu.no co uz narobime. 😉

karolinka2
9. jún 2009

Ozaj baby chcela som sa opytat v sobotu ideme na tu dovolenku mam zobrat aj nejake hracky do auta pre karolinku ci ani nie?

etuska
9. jún 2009

Mati-nasa Miska ked mala 3 roky,tak sme jej na cestu vzali taku magneticku tabulku na ktoru sa pise a robia sa tam aj peciatky a hrala sa snou celu cestu 🙂 -ale dali sme jej ju tesne pred cestou-nova hracka zaujme 😅

etuska
9. jún 2009

No idem vyhnat moje dieta do zahrady 😀 a konecne umyt riad 😀
MM bol taky unaveny-vcera mali "overtime " viac ako 12 hod.,tak som ho rano nechala spat a vzala si auto-makal chudak do 3:30a.m +este hodina cesty domov 😒 akurat sa zobudil o 11tej a poobede musel opat do prace.
Musim mu vecer mrknut nieco na jobcentre-lebo toto je fakt o dusu 😒 Malu vidi cez tyzden akurat na obed 2 hodinky a to je vsetko,lebo ked prichadza tak spi.Ak nic ine nenajde,takpo dovolenke by siel rad na nocne-aspon poobede by sme boli spolu.

Mrknem vecer
pekny dnicek 😵

eviska83
9. jún 2009

Mati- my ked cestujeme tak si spievame.v aute mame stale pustene cd podhradska a cannaky,su tam fakt krasne pesnicky. manzel urcite nema zle spomienky vsak?
Adi- asi na tom nieco pravdy bude ze cim mladsi,ale hlavne boli sme bez deti. ja som presne ako napisala erika flegma,nie vsak vo vsetkom.co nemozem zmenit ,neriesim.zbytocne sa trapit

z.g.
9. jún 2009

...a nechajme diskusiu o írsku apod. tak, nejako bolo, nejako bude, buďme radi, že sme zdraví, skutočne, prednedávnom som prišla domov, celý večer sme behali po špitáli so strýkom...bože daj, nech to bude OK...

mamartinka,aj ja sem dám odkaz, nech nezaostávam :
😀
http://krimi.cas.sk/clanok/120080/desiva-spekul...
...čo tí novinári ešte nevymyslia, ale ono sa to priam ponúka, keď tam boli takí významní pasiažieri...

dnes mi švagor prichystal bicykle, tak zajtra pôjdeme s malými...malo by byť u nás pekne...

idem si ľahnúť, už sa mi snáď podarí...

karolinka2
10. jún 2009

Dobre rano.
Karolinka si dnes privstala,a teraz pozera pingu,momentalne jej najoblubenejsia rozpravka.Dnes mam v plane varit tekvitu alebo pirohy s lekvarom uvidim.Pocasie vyzera mizerne aj hlasili dazd,tak hadam to vydzi aspon doobedu aby sme mohli ist vonku.
Zuzkag.tak drzime palce nech sa strykovi polepsi.
O tom lietadle teraz budu pisat kadeco...
Pekny den vsetkym. 🙂

z.g.
10. jún 2009

dahoíjte,
maťka, vďaka, ale neviem, neviem...
kedy v sobotu vyrážate, ráno...? koľko asi potrvá cesta?
ja som ešte s malými autom neišla nejako ďaleko...ale tá nová hračka je dobrý nápad, ja beriem malým aj na letisko malé hračky alebo knižku...

doobeda u nás pršalo, ale už sa otrchu vyčasilo...chceli sme ísť na tie bicykle, ale z toho nič nebolo, tak na budúce...

z.g.
10. jún 2009

...pozerala som predpoveď, tak moc pekného počasia si naseldujúce dni neužijeme, na zajtra zase hlásia krúpy, dúfam, že už to nebude ako v sobotu... to bola pohroma v našom okrese, blato sa lialo do domov, našim poničilo záhradku...rajčiny, muškáty, susedom marhule popadali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre