Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
10. jún 2009

...že ja mám furt rozrobené s tými lietadlami
http://aktualne.centrum.sk/zahranicie/europa/cl...

karolinka2
10. jún 2009

Zuzka ideme v sobotu v noci o pol jedenatej mame z belfastu lod o jednej rano sa vylodime a sedem hodin autom.

z.g.
10. jún 2009

...tak to je veľká šance, že karolínka väčšinu času prespí...

jarka28
10. jún 2009

Ahojte babulky.....az teraz som sa sem dostala nech vas pozdravim...dneska MM rano chystal deti do skoly a ja ani neviem ako ale vstavali sme s Davidkom az o 12 tej 😅 ...no ani neviem ako sa nam podarilo tak dlho spinkat..........Matka ako citam uz sa vam to krati,a lodou idete len pol hodinky?kde sa vylodite v ktorom pristave?som zvedava ako sa vam bude pacit a robte vela fotiek...........u nas nic nove,so segrou sa stale smejeme na tom ako nas surodenci odrbkali....u nas bola dohoda nakolko sa byt odkupoval az po smrti rodicov,ze ak v nom niekto z nas ostane zit vyplati surodencov a ak sa preda sa podelime.....lenze houby ,nakoniec sa delia traja ....takze tak a to som sa vsade zadusovala ze nas taketo nieco rozdelit nemoze,ale nikdy nehovor nikdy.....ale co uz......nasr.som bola a aj som.....ale clovek na taketo veci nezabuda........dneska prisly detom bycikle co som im kupila tak uz aj vonku skusaju......idem ja uspat najmensie a potom ma caka zehlenie ,mam 3 kose lebo ked tam je pekne tak len periem a nezehlim 😀 .........zelam pekny vecer zienky.....

ryba74
10. jún 2009

Ahojte baby!
Ked Jarka pises o tom vstavani,tak aj ja som rano vyprevadila syna do skoly a potom som este zalahla a vstavala som tiez o dvanastej.Apo mne vstaval aj muz-ale ten bol po nocnej.Dnes som bola dost unavena a este sa aj tak necitim O.K.
Ked Jarka spominas ten fotak,tak muz ho zabudol v lietadle,ked sme isli na Slovensko.No-ked sa dari,tak sa dari.Aj som volala na letisko z domu,aj sme sa pytali tuna na letisku,ked sme sa sem vratili,ale nic.No,niekto mal radost.
Dnes bolo aj vonku akosi "divno",chlapi chceli halusky s kapustou,tak som sa venovala vareniu.
Tak pekny vecer.

karolinka2
10. jún 2009

Jarka mi sa vylodime v Stranraer alebo tak nejako sa to vola.A pojdeme lodou skoro tri hodiny.Tak to si si dobre pospinkala dnes.takze ani maly ti cez obed nespinkal.
Adi mnam halusky s kapustou ale s kyslou ja mam rada nie sladkou ja tiez idem zajtra robit bud halusky alebo pirohy.
Zuzkag.tak dufam ze mala vacsinu casu prespi,hoci na lodi asi velmi nie lebo z auta musime vystupit no mozno na rukach a ked nie tak hadam potom v aute uz bude spinkat.
Pekny zvysok vecera. 🙂

karolinka2
11. jún 2009

Ahojte.
Baby ja uz neviem ako mam ist na Karolinku s oducanim plienok,uz dva tyzdne chodi bez kazdu chvilu ju prezliekam vysvetlujem jej ze kde ma cikat a kakat aj tak sa vycika a vykaka na podlahu.
Pekny den. 🙂

eviska83
11. jún 2009

Martinka- ja som s Andrejom zacala ked mal cca 2.5 roka,kedze chodil do skolky tak cez den mal plienku ,akonahle sme prisli domov tak plienka sla dolu,ale neobliekala som ho.proste behal holy..to som robila asi 2 tyzdne,potom som v piatok poobede nabehla ze som ho obliekala .Toto som robila cely vykend,pocuranych veci neurekom,ale v pondelok isliel do skolky bez plienky ,cely den sa nepocural, druhy den raz.Ale doteraz ma plienky na noc 😠 ,budeme oducat po prestehovani

z.g.
11. jún 2009

ahojte,
maťka, aj moja malá cikala na dlážku jedno obdobie, už ma to vôbec nebavilo stále to umývať...našťastie ju to prešlo samo...ale to bola menšia...
..nejako jej "zatraktívniť" nočník ...za odmenu lízatko alebo jej vysvetliť, že veľké detičky už cikajú na nočník, nejaký trik vymyslieť...alebo ak nechce nočník, tak WC s detskou redukciou ste neskúšali? no, ťažké to býva niekedy s deťmi...

natálka mala plienku na noc skoro do 3 3/4 roka...

jarka, no tak to by ma tiež riadne mrzelo...

no, idem, malé vymášľajú...

etuska
11. jún 2009

ahojte kočky,
dnes poobede bolo fakt krasne tak sme boli cely den v zahrade 🙂
Mati-chce to trpezlivost-Miska sa uplne odnaucila od plienok ako 3 ročna,aj preto chcem pri druhom babu latkove plienky.Jednorazovky asi len na vylety-no uvidime ako dlho mi to vydrzi 🙂 -ja mam rada "eko" veci 😅 -aj Mooncup som si kupila kvoli laske k nasej planete a svojej penazenke 😀

ryba74
11. jún 2009

Ahojte baby!
Aj ja mozem dnes pochvalit pocasie,bolo krasne.Navarila som "slivkove gule",popolievala vsetky muskaty,petunie...
Ozaj,Eti,vzdy citam,ze plejes v zahradke-co mas posadene?
Ludia,dnes som dostala list z danoveho-posielala som im formular P60 a P45,pretoze ja som neodpracovala minuly rok cely,ale len od 19.augusta.No a oni mi dnes poslali list,kde znova pytaju formular P60,ale okrem toho mi poslali este mensi dotaznik-tak na 3 strany.Kedze neviem dobre anglicky,bola som za jednym znamym a ten mi zacal prekladat otazky.Ani sme to nedorobili,pretoze to,co sa tam pytali,tak to je ozaj "na hlavu".Bola tam otazka,ze akej som narodnosti-to je OK a za tym,bola otazka,ze ako mozem potvrdit tu moju narodnost.Ale co ma uplne zlozilo,bola otazka,ze-kde sa nachadzal moj otec,ked som sa narodila. 😀 😀 😀 😀 .No su oni kompletni?
Okrem toho tam boli otazky typu,ze aby som dala nejaky dokaz,ze kde som pracovala pred prichodom do UK a tak pod.No beriem to na ten STEP a tam nech mi to pomozu vyplnit.
A ja som si myslela,ze ma tu uz nic nemoze prekvapit.Pekny vecer.

etuska
11. jún 2009

Adi-moj bratranec musel pisat svojej zene "pozyvaci list" ked prisla za nim do UK 😀 😀 😀
Ja plejem len burinu medzi kvietkami-nic ine tu posadene nemame.

eviska83
11. jún 2009

adi- myslim ze som uz take nieco s niekym vypisovala.ako mozes potvrdit svoju narodnost? - len tam napis BIRTH
(narodenie).kde sa nachadzak otec - slovensko.bolo to uz sice strasne davno ked som to vypisovala ,ale pamatam sa ze sme sa tiez nasmiali.
erika- aj ja som rozmyslala nad latkovymi plienkami,ale ako nahle mi povedali cakate dvojicky,hned som to zavrhla( urcite by som nestihala)
Nasi su uz 3 den velmi dobre ,ani neviem ze ich mam 😀 ,dufam ze im to vydrzi co najdlhsie 😵

etuska
11. jún 2009

Evi-no ved aj keby si kombinovala tak mozno usetris-jedna baba tu na Mk to mala vyratane aj s polozkami ako voda,prasok,energia-a vyslo to fakt lacnejsie-nehovoriac o tom kolko ton odpadu vznikne pri jednorazovkach ☹

eviska83
11. jún 2009

erika- mne skor ide o cas,toho nemam nazvys,
😀
😀

etuska
11. jún 2009

hmmm-Evi,tak to ti verim,ale ked zaskolis Andrejka... 😀 😀 😀

etuska
11. jún 2009
karolinka2
11. jún 2009

Erika ja viem ze to chce cas,mne sa to tak paci ako sa ty uz pripravujes na druhe babetko,tesim sa s tebou,asi zacnem aj ja uvazovat. 😅
Zuzkag.skusala som vsetko nocnik ma stale pri sebe,vysvetlujem jej ze uz je velka nema cikat tam aj tam kupili sme jej na zachod tu malu dosku tak si tamaj posedi 20 minut a nic len obtrhuje toaletny.vysvetlujem jej ze ked jej treba cikat alebo kakat nech mi povie a ona povie kakam a uz ma nalozene. 😀 Ked sa vratime z dovolenky tak zase zacneme nieco vymyslat.
Evicka tak deticky robia samu radost.
Adi ja som dnes tiez robila gombolce s jahodami ale kupene,fakt vynikajuce ani domace by som take nespravila.Tak si mala aspon srandu pri vypisovani.
Pekny vecer.

z.g.
11. jún 2009

ja som sa pri natálke asi 2x pokúšala o používanie bavlnených plienok, papierové som vtedy dávala von a na spánok, ale za deň sa mi pri takomto spôsobe nenaskladalo na jednu práčku, takže som ich musela preplákať vo vedre ručne, lebo by to ináč hrozne zapáchalo, kopec vody som tým plákaním minula a stále prebaľovala, dala som plienku, za chvíľu bola pocikaná a zadoček je vo väčšom vlhku pri klasickej bavlnenej plienke, častejšie zapareniny mala z toho, takže na spánok vylúčené, už vôbec nie von...
...a tiež z časového hľadiska... jedno dieťa plačúce, druhé volajúce po mame...žiarlivé scény, ja sama na ne...
...takže som sa vždy vrátila k papierovým...
...a keď sa pokakala a išlo to mimo separačnú plienku, tak ma to nebavilo zapierať...
...ja som vtedy používala klasické bavlnené, takže žehlenie navyše...

...naše mamy nemali na výber, ale ako človek raz okúsi pampersky...a keď sú v akcii...

adka, no tie ich dotazníky, to je zážitok...

paráda, adrika má teplotu...

idem uspať strašie dítko

etuska
11. jún 2009

No,ja si kupim par kusov tych modernych 😅 Tots Bots,alebo Baby Lucy...je ich na trhu neskutocne vela -este v tom nie som zorientovana 😅
Matka-no ved pouvazuj aj ty 😀 ja viem,ze zdravotne dovody niekedy nepustia,ale mozno by si este jedno tehu zvladla 😉
Hmm-a ja si to tak planujem asi preto,lebo Miška bola neplanovane babatko,tak som sa na nu pred tym nejak psychicky nepripravovala 😅 ...a uz aj MM sa na babatko tesi 🙂 tak dufam,ze sa niekedy na jesen podari.

jarka28
11. jún 2009

Ahojte zenusky,clovek tu pol dna neni a je co citat,normalne nestiham.......baby tie gule ovocne vam zavidim,ja take neviem robit.....Adi MM tiez take vypisoval ale sme sa nasmiali 😀 .......Zuzka Adrika ma teplotu?no nezavidim,nech je coskoro fit.......Matka-ja sa snazim drobca odnaucat od plienok ale cika kade tade,stale koberec cistim ,a kaka len do plienok,na nocnik ani za nic,a odbehne za gauc a vybehne a uz ma nalozene,este neni na to zrely....ale baby ja som stastna ze su pampersky,viem ze je z nich hrozne odpadu ale su strasne prakticke......dneska bolo fajn aj u nas....na vecer sme vybehli do parku,deti maju teraz fotbalovu ligu a dneska hral Marek,vyhrali 2:0 tak bolo radosti.....este ze mam auto a mozem obehavat akcie s detmi......idem ja uspat najmensie lebo sa v parku vyjasil a uz je unaveny........ 🙂 Evi super ze babetka su dobrucke,nech len robia radost drobce a su zdravucke......

z.g.
12. jún 2009

...ono to raz ríde, každý sa raz odnaučí od plienok...my máme stále plienky na noc a to ešte potrvá, lebo pijeme veľa mlieka v noci aj pred spaním a dávam plienku aj na cestu...ale v poslednom čase sa aj v aute vypýta, že chce cikať, takže musím zastaviť...ale pred odchodom nechce ísť na nočník...tak čo už...
...aj adrianka sa občas vyciká schválne na koberec a usmieva sa potom 😠 😠 😠

adrika sa v noci stále budila , teraz teplotku nemá ,ale má aj torchu soplík,
nejako sa stále motáme v nachladnutiach, angínach a sopľoch...už viac ako 2 mesiace, začalo to na cypre a potom pokračovalo po návrate...teplotné výkyvy...

s tým mojim ujom nie je dobre... ☹ ☹ ☹

erika, tak nech vám snaženie vyjde "na prvý šup",
ja som si druhé bábo viacej vychutnávala, to už je človek taký kľudnejší...

natálka tak hrozne žiarlila, keď sa adrianka narodila...chúďa...dovtedy bola centrom pozornosti a zrazu maminka odbiehala k bábätku...aj teraz sa k nej chová často direktívne, hádajú sa o hračky, ale majú sa radi...niekedy sa aj spolu zahrajú, pobláznia...celkovo, je im veselšie...ale ešte to potrvá, kým si budú lepšie vychádzať a viac sa spolu hrať...

idem sa hrať s adrikou a urobím asi asopň palacinky...keď sme samé, tak sa ani neoplatí variť veľmi...

z.g.
12. jún 2009

a adi, ako? aj sa niečo črtá... nejaká robota?

eviska83
12. jún 2009

zuzi- aj nas Andrej pil dost casto mlieko aj cez noc.Musela som k nemu vstavat aj 3-4x.Potom som citala knihu "kazde dieta sa vie naucit spat" a tam bolo pisane ze dieta chce mat vsetko tak ako zaspavalo aj v noci ked sa zobudi,cize nas chcel flasu s mliekom.Zacala som mu mlieko davat pred spanim ale nie do poslele ,le vypije ho na gauci v obyvacke a odvtedy je klud.Ale zato teraz si pyta mlieko aj 3x denne 🙂

ryba74
12. jún 2009

Ahojte baby!
Zuzka,zatial sa este necrta nic,uz som porozhadzovala nejake inzeraty,len musim este viac.Najskor musim popozerat,kam ich mozem davat,lebo nie vsade sa da.V kazdom pripade,ked pojdem v pondelok lekarovi,tak sa uz dam vypisat.Zatial pojdem aspon tam,kde som robila-teda muz mi vravel,vraj ma dali na produkciu-teda,kde som robila,ked som otehotnela, kde sa uz bali kuracie maso.Takze uz by som nemala byt ako cleaner.No uvidime,ratam aj s moznostou,ze tam pridem a poslu ma domov,ze som skoncila.Aj to je mozne.V kazdom pripade musim zacat robit.Uz mi je lepsie ale uz mi zacina byt doma dlho.Ja som zvyknuta behat,nahanat sa,mat stresy,nestihat....no ako ked som robila cely zivot v nemocnici.No a samozrejme druha vec-z lasky sa zit stale neda.
Pozerala som,ze zajtra by tu malo byt nejakych 21stupnov.Tak sa teda tesim.
Pekny den.

jarka28
12. jún 2009

Ahojte babule.....trosku mame zamracene ale da sa....ja uz som po obede a David este spinka.....mala som zo vcera francuzske zemiaky.....po obede idem pre segru do roboty a potom na ihrisko,vezmeme deti zo skoly a pojdeme do Downpatricku ,je tam nove kino konecne tak pozrieme co davaj v sobotu,Sasena chce strasne vidiet film Hannah Montanna ta to tusim pojdeme pozriet.....Matka ako?uz pobalena?tesite sa ze?....... 🙂 Adus ,neviem ale nemali by ta z firmy len tak prepustit,nieje to take lahke,musis mat tusim dva krat karne a az potom ta mozu,a bez toho len tak by ti museli dat aj odstupne.......ja verim ze nieco najdes,skoda ze ta anglictina ti este nejde az tak,lebo sestry tu zarobia dost aj pol.uvazku by ti stacilo na uzivenie celej rodiny a bola by si vo svojom zivle ako sa vravi....skusaj hladat...drzim palce......Zuzka tak to bude asi zmenami,nasi vzdy to tazko beru a su potom usopleny tyzdne......nech je malej lepse..... 🙂

karolinka2
12. jún 2009

Ahojte.
Zuzkag.prajeme Adrianke skore uzdravenie.Verim,ze aj Karolinka sa oduci od plienok len dufam,ze to nebude v osemnastich. 😀
Evi aj Karolinka mi pije mlieko rano,potom pred spanim a vecer je varim do flasky taku riedsiu krupicu.
Adi tak predsa nasupujes do prace,no hadam ti daju nieco lahsie ako predtym,a skus pohadzat tie letaky do kazdeho domu vo vasej dedine tak to urobila kamoska Katka a vies kolko ma upratovania ze nestiha.
Jarka ano uz sme pobaleni,len cakam kym karolinka zaspinka a este chcem nieco dobalit a kupila som si weet na nohy tak idem to vyskusat myslim oholit nohy s t ym kremom.
Idem ja dokoncit brokolicovu polievku.
Pekny den. 😲 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre