Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

mamartinka
17. jún 2009

teraz to aj na markize v spravach davali.

z.g.
18. jún 2009

ahojte,
aj natálka má kiahne 😝 😝 😝 , v utorok večer som jej zistila, hádam asi ako posledná v škôlke to dostala, tiež má toho dosť...hlavne na trupe a od včera aj na tvári, krku, v opačnom poradí...svrbí ju to, ale nie až tak moc...trochu má sopeľ, ináč je zatiaľ v pohode...klopklopklop...

ale adrianka soplí, je mrzutá, takže si to "užívam", sme zavreté doma...ktovie do kedy, keď to potm sňdostane aj malá...ale aspoň to budeme mať z krku, ako som si priala...len škoda, že sa v škôlke nezúčastní vystúpení...

zapísala som ju na hudobnú, chcela tak, nie tančnú, tú som chcela ja, tak uvidíme, koľko ju to bude baviť, ešte aj výtvarnú, anglinu, tak budeme behať len po krúžkoch od septembra...alebo to potom vyselektujeme...ešte som chcela aj nejaký šport, ale to nesklr, to už by bolo moc...

včera smo nadávala na svoj osud 😀 , škaredé slová ma napadali v duchu 😀 😀 , že musím ťahať choré decko do obchodu, do lekárne /adriku/...nemám tu po ruke nikoho na povarovanie /jedna babka je 30 km odtiaľto, bruhá 90 km/ ani chlapa, žijem tu jak opustená 😀 ...no, čo už...dnes sa tu zastaví otec, má cestu okolo, tak si pôjdem aspoň nakúpiť na viac dní...

pekný dník je u nás...tak sa aspoň kochám výhľadom von z okna...a kvitnú nám lipy pri dome, tak to pekne vonia, keď otvorím okno...na cypre nám tak voňali pomarančovníky...juj, ako mi to tam chýba...aj tatík, ale už len mesiac a 10 dní 😀 ...
...včera som si zaspomínala aj na írsko, púšťala som v noci malej domáce video...zapsala o 20.00 a potom sa zobudila v noci...

tak pekné, čo sa to tam u vás zase deje...

idem niečo porobiť, bordel všade ako v tanku....

jarka, vy ako s kiahňami?

jaj, ako som toho zase popísla...no..dem, naozaj...

jarka28
18. jún 2009

Ahojte...Zuzka tak uz aj vas to laplo?....Sasena vcera bola v dost zlom stave,ona je taka terminatorka ako ja ze nic ju nezlomi,ale vcera bola chuda hotova,mala horucku a pupence sa jej tvorily,take nechutne vodove 😝 prespala pol dna a dnes uz sa citi lepsie....ale chalani stale nic tak cakam kedy to prepukne u nich,je mozne ze nic nedostanu?...

etuska
18. jún 2009

tak kiahne ako pozeram prepukli.Som zvedava ci ich Miska na buduci rok dostane v skole.
Vcera sme sa boli mrknut u mna v skole,kedze tu bude od septembra chodit aj Miska do P1.Pacilo sa jej-bola fakt ukecana a nebala sa,tak to je hlavne 🙂

U nas opat prsi,ale dnes mi to akosi ani nevadi 🙂
O necele 3 tyzdne ideme na SVK tak sa uz aj tesim.

nawal
18. jún 2009

caute, aj tu prsi 😀 . dala som sa na cvicenie 😀 a na brusaky, treba cosi porobit s tym bruchom 😅
rzchle vyzdravenie deturencom prajem.

z.g.
18. jún 2009

nawal, vďaka...
ja som predvčerom cvičilia podľa DVD, 20 min. aerobic + 20 posilňnovanie, normálne mám ešte stále svalovicu na vnútorných stehnách a šikmých brušných svaloch... po toľkých rokoch, ale tak som sa dobre potom cítila...voľakedy som cvičievalal pravidelne...keď šte deti neboli...ale boli zlaté malé, cvičili so mnou 😵 , to ešte nemali príznaky...

jarka, nákazlivosť je 95%-ná, takže to s vysokou pravdepodobnosťou dostanú aj ostatné deti, ale nemusia...
inkubačná doba je zhruba 2 týždne, takže po 2 týždňoch môžeš čakať u ostatných /ak sa medzitým nenakazili inde...potom to môžu dostať aj skôr.../
no, to je to... s jednou 2 týždne doma, potom ďalšie 2 týždne s druhou...teda infekčnosť trvá asi týždeň, ale mne povedala pediatrička, že ak by mala natálka veľa chrastičiek, tak nedávať do kolektívu 2 týždne radšej, lebo potom sa deti vracajú choré, majú oslabenú imunitu...ale to už bude aj koniec školského roka...

ja sa dnes necítim dobre, nakazila som sa od adriky, bolí ma v hrdle, mám upchatý nos, hlava ma bolí...maródime všetky...

u nás pekne, ale má sa ochladiť cez víkend... 😠

eviska83
18. jún 2009

Ahojte,
Vidim ze sa tu riesia same choroby ☹ ☹ Nas Andrej ma sennu nadchu- oci opuchnute,tecie mu nos- noc prijemne ☹ ☹ ,ale uz mame termin na alergiologiu na svk, mali by nam urobit komplet vys.Viete o tom ze tu to nerobia? Vraj ak nieco take chcem tak mam ist k cinanom 😲 😲 To ja radsej pojdem k normalnemu dr.na svk aj ked si to budeme platit.
Prajem vsetkym skore uzdravenie.Nas Andrej mal kiahne v 11 mes.(bol 1.tyzden v skolke),ale bol bez teplot a vyrazok nemal vela.Ja som mala kiahne v 16r a ruzienku v 17r - vsetko som to nachytala na praxi na detskom odd.
Ozaj Zuzi ty to mozno budes vediet- viem ze existuje inj.pre dospelych ,ktora sa picha na zaciatku sezony na sennu nadchu .Je nieco take aj pre deti?
Inac deturence pocuvaju,rastu ,smeju sa a uz si objavili rucky tak sa aj vyhraju 🙂

eviska83
18. jún 2009

Baby prave som si kontrolovala ucet na svk- uz nam prislo porodne + prispevky ,celkom slusna palka(1800e) 😀 😀

ryba74
18. jún 2009

Ahojte baby!
Tak Modry konik ochorel,prajem vsetkym chorym skore uzdravenie.
Baby,ja som dnes obehla snad cely Dungannon ohladne roboty-skoly,restauracie,opatrovatelske domy...Popisali si adresu,tel.cislo a snad sa mozno ozvu.Dalej som znova podavala inzeraty,nielen na upratovanie,ale aj na zehlenie-na okraji mesta,v meste,v centre...Boli sme aj v Job centre,popozerala som aj tam prace,ale momentalne tam nic aktualne nebolo.Boli sme aj vo vedlajsej dedine v restauraciach,tiez si zapisali adresu a tel.cislo...Tak neviem-ak sa ani teraz nikto neozve,tak si uz ozaj budem mysliet,ze toto mesto je "chore".
Pocasie dnes o nicom-ochladilo sa a striedavo-dazd-slnko-vietor a mne uz druhy den "tresti" v hlave.
Sennu nadchu mam momentalne aj ja,niekedy su dni,ked od rana kycham,oci si idem rozskriabat...Vypytala som si tu aj lieky,ale neni to ono,mne pomoze,ked prejde jun a prestanu lietat pele,kvitnut stromy...
Tak pekny vecer vsetkym.

ryba74
18. jún 2009

Ozaj Evi,ked pises o tom,ze pojdes na Slovensko na alergologiu a tam si radsej vsetko zaplatis,tak neviem v akej si poistovni,ja som v Spolocnej zdravotnej a ked som teraz bola tych 10 dni doma,tak som hned prvy den isla do poistovne a prisla som k pani,ktoru som predtym nikdy nevidela,tam som jej povedala,ze budem zrejme chodit po lekaroch,kedze som mala problemy,ona mi dala vypisat formular-par zakl.veci ako meno,adresa,odkedy-dokedy som doma,potvrdila mi ho a dala sek na 7eur5centov a s tym formularom som hned isla na gyndu a za 2 dni mi prisla karticka poistenca domov.Zaplatila som ten sek,ale uz aj ten formular mi brali ako keby to bola karticka poistenca.Zrejme by som bola dost zacvakala,nakolko som si musela vybavit odbery,interne predoperacne,anesteziologicke,no a o hospitalizacii a op.vykone ani nevravim.No a den pred odchodom som bola karticku zasa vratit,odhlasili ma a pohoda.A zasa to tak urobim,ked pojdem na Slovensko a bude mi treba napr. ku zubarovi,ci k inemu lekarovi.

eviska83
18. jún 2009

adi- diky za radu.uz sme nad takym niecim rozmyslali,budem musiet pozistovat podrobnosti.srdecna vdaka.A drzim palce s hladanim prace

z.g.
19. jún 2009

ahojte, tak nech rýchlo prejde jún a s ním senná nádcha všetkým, kto ju má...

natálka sa v noci dosť škrabala zo spánku, začalo ju to viac svrbieť...vyrážky jej už zasychajú...
adrika o niečo lepšie...už sme aj lepšie spali v noci, som rada, lebo ma večer zase bolela hlava ako koňa z tej nádchy..a mńa nezvykne bolievať...

evička a čo vlastne teda vyšetrujú v írsku na alergológii?...o tej inj. ti neviem zodpovedne odpovedať, od akého veku sa dáva...
...a ty si kde v írsku?

adka, tak si urobila maximum, čo si mohla, držím palce, nech sa čoskoro niekto ozve...

...my sme bývali oproti craigovonskému špitálu v takej ubytovni...no, to boli domčeky s bytmi...pri riaditeľstve...tak by si mohla prísť na kávu, keby sme tam zostávali...
...syn má koľko rokov? sú v jeho škole aj nejaké slovenské deti?

rozmýšľam, čo dnes uvarím, asi len takú jarnú zeleninovú piolievku, aj tak neviem, či to tie moje opice budú...musím to nejako do nich dostať...

jarka28
19. jún 2009

Cafte zeny...akurat som uspala najmensie a idem uvarit tiez len zel.polievku..aj tak nechcu nic poriadne zjest,tatko je dnes do vecera do 9 tej a napapa sa v praci......Sasena sa citi lepsie aj vyzera lepsie,sem tam ju svrbi telo...chalani ani jeden este nic....akurat David ma sople tak neviem ci to moze byt spojene z virusom,a je dnes urevany...uvidime.....joj nic sa mi nechce,posledne dni nespim dobre v noci.....Adka aj ja si myslim ze si v danom meste urobila maximum a ked sa nic nenatrafi hladajte stastie inde......Evi super ze prisly peniazky,tak treba 😉 ...no idem ja lebo zasa sa odtialto neodlepim......pekny den... 🙂

jarka28
19. jún 2009

Babule ked ste ziadali tax credits ,dostali ste aj za danovy rok dozadu?ci len na dany rok?ja uz si to nepamatam a segre som ziadala a neviem teda ako to je....co ma ocakavat?

ryba74
19. jún 2009

Ahojte baby!
Tak ja som sa prave vratila zo zubnej pohotovosti z Craigavonu.Mna uz ten zub tak bolel,ze som nevedela vydrzat.Dnes tam bol taky nejaky Ind alebo Arab-no neviem.Mozno aj dobre,ze som isla-vrtal mi ho cca 10min,aj napriek injekcii som uz ku koncu citila taku tupu bolest.Syna som mala ako tlmocnika-vraj to bol velmi hlboky kaz niekde blizko nervu,dal mi tam zasa len vlozku,ze ak by zacal boliet alebo by vlozka vypadla,tak musim prist,inak svojmu zubarovi-tam idem 9.jula.Tolko co tu,som v zivote na Slovensku zubarovi nechodila.Raz za rok zubna hygiena a preventivna prehliadka a mala som pokoj.Tu mam stale cosi so zubami.A keby len s nimi.
Ozaj Zuzka,teba som sa chcela spytat,ty si spominala,ze mas svokru zubarku-ked sa dava normalna plomba miesto vlozky to znova vrtaju alebo ako to davaju?
Inak syn bude mat tento rok 14 a v tej skole,kde chodi on,tak tam je este jeden Slovak a to je Ingin syn-co obcas chodi na Konika,ale jej syn nechodi do jednej triedy s mojim.
A ako budete vikendovat?Ovcie kiahne su uz na ustupe?
Popiste cosi a pekny vikend.

jarka28
19. jún 2009

Ahojte...ja som akurat dovarila nech zajtra nemusim....zajtra mam nabity den a tak nebudem stihat....do obeda po nakupoch,potom kadernicke a po obede do mesta a obehat realitky lebo zhaname novy dom,vacsi a bungalov nech je to.......tak ideme so segrou pobehat 🙂 ....Adka nech uz mas pokoj zo zubami,to je nic zavideniahodne......u nas ma Kiahne stale len Saska,uz su tusim na ustupe ,tvoria sa uz chrasty...tak este chalani ma cakaju ale oni stale nic no neviem kedy ich to lapne........ ☹

z.g.
20. jún 2009

ahojte, my zostávame na víkend doma, zajtra príde svokra s tetou...adka, potom sa jej spýtam na ten zub, aj ja som mala vložku, ale už neviem, či to ešte trochu vŕtali...no, veru, nezvidím problémy so zubami a ešte v cudzine...
tak má aspoň syn niekoho v škole...pre natálku to bolo super, že tam boli traja slovenskí kamaráti, aj keď tiež v iných triedach, ale vídali sa cez prestávky a na obede alebo cestou do/zo školy...

natálke kiahne tiež zasychajú, tvoria sa chrastičky, ale má toho dosť na tvári, viečkach, v puse, na perách, tie má suché, dopraskané, takže vyzerá, chúďa...ešte týždeň ju nechám doma...ale inak sa má už dobre, akurát to svrbenie...a je jej už dlho doma...
stále prezerám adriku, či už to nedostala zo škôlky, ako sme chodili pre natálku...nech to máme z krku.. ale stále nič... skôr to bude teda až koncom budúceho týždňa...
...u nej nádcha lepšie aj u mňa...

jarka, tak nech sa vám čoskoro podarí nájsť niečo výhodné a pekné...

jarka28
20. jún 2009

Ahojte,akurat som chlapov vyhnala na nakupy lebo som sa zobudila o pol 10tej a pokial sa umyjem nalicim no nestihala by som potom......ale co sak nech nakupia....u nas chalani stale nic,ani naznak kiahni tak len cakam...Saska zo dna na den lepsie,akurat teda ze ju to tiez svrbi,a vyzera ako striga chuda moje,ale citi sa fajn......akurat som sa zasmiala lebo krpec pozera Barneyho a deti tam spievaju a maju party...utekal do kuchyne a vytiahol tanierky papierove ze aj on chce party a musela som mu tam dat chipsy-on tak hovori mrkvovym chrumkam a teraz chodi s tanierkom a krici ze ma party,taky je zlaty... 😀 .....Zuzka aj potieras kiahne ci nechavas tomu volny priebeh?...idem ja z kona lebo zasa tu zakotvim a to je koniec planom.......papapapapaa

z.g.
20. jún 2009

no, milé s tou party...
nenatieram ničím, iba rozškrabané a trochu zahnisané dezinfikujem, dávam kvapky proti svrbeniu, sprchujem normálne bez sprchového gélu, len vodou, jemne osušiť, nie trieť...

deti už vymýšľajú a mne idú vlasy dupkom a to sme doma len od stredy...aspoň, že tá svokra príde zajtra a v pondelok pôjdeme asi k našim...

eviska83
20. jún 2009

Ahojte
konecne som si sadla.Dnes som cely den len upratovala a zehlila som asi 3 hod. 😠 ,ale aspon som si pozrela Harryho pottera 1- davali na prime 🙂 MM mal dnes na starosti deti a uz je hotovy 😵 😵 😵 vraj by radsej isiel do roboty.
Zuzi- my byvame oproti Rushmere shoping centre,noooo skoda ze uz tu nieste ☹ Syn bude mat 30.06- 3r.cize do skly este nechodi.A co tu vysetruju na alergiologii?? Zistuju ci je alerg na tie veci po ktorych sa vysypal- dobre nie?
pekny vikend prajem vsetkym 🙂 🙂

nawal
21. jún 2009

evika naaaaadherne su deturence, az som ti "zavidela" 😎 Ja by som strasne chcela dvojicky, mame v rodine vela dvojiciek , dokonca aj moja mama cakala dvojky, tak dufam, ze sa aj nam podaria 😀 😀 😀

etuska
21. jún 2009

ahojte kočky,
my sme nedavno prisli z kostola.MM pracuje tak pride az poobede,ale hadam nebude prsat a pojdeme niekam na prechadzku.
Evi-fakt mas krasne deticky-su ako babiky 🙂 a nadherne baculate-uz sa pomaly zacinam tesit aj ja.
Nany-aj my mame v rodine dvojicky-takze clovek nikdy nevie 😀 -len kam by si ich dala?-jedine ze by ste si kupili s MM este babyšatky 😀
No pači sa mi,ze aj Severne Irsko s zacina hemzit babatkami,lebo zatial to vyzera,ze tema "Irsko" vedie 🙂
peknu nedelu vsetkym 😵

mamartinka
21. jún 2009

etuli to mas pravdu.z irskom sa tusim roztrhol mech co sa plodenia tyka.uz mi tam je blbe aj pisat.sama snazilka tam.aj ja vam vsetkym zelam peknu nedelu.u nas mrholi.nachvilu pojdeme sa prejst k moru.

etuska
21. jún 2009

Matka-raz budes aj ty tehu,ak Pan Boh da 😉 len musis verit.No a aj tu v Sev. Irsku si stale vitana 😉
pozdravuj Dublin 😉

mamartinka
21. jún 2009

etuli dakujem moc. 😉

z.g.
22. jún 2009

ahojte,
evička, tak to sme bývali fakt blízko, ani sme o sebe nevedeli...ani adka nie je ďaleko..
adky som sa pýtala na toho syna... 😀
dúfam, že na tej vašej alerg. aspoň prick testy robia... 😀
detičky krásne porosteprujú, nech vám laj naˇalejkrobia radosť...

už je tu zase malá, končím

maamrtinka, nech sa aj ty dočkáš...

z.g.
22. jún 2009

to čo som popísala 😨 😨 😨 , malá ma nenechala...
oprava: detičky krásne prosperujú---a nech vám naďalej robia radosť...

natálke sa tiež kiahne každým dňom zlepšujú...jarka, ako to vyzerá u vás?...

u nás prší, hrozný to čas, ochladilo sa, že jún...veď v lete si to vynahradíme, ešte nadávať budem... 😀 😝 😝

mamartinka
22. jún 2009

Zuzi sa to asi prehodilo.my sme dnes mali teplo aj ked troska poprsalo.ale fajne pocasie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre