Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
26. jún 2009

ved he j Mati-len u nich v praci to uz prehanaju- z domu chodi o 1p.m a prichadza o 2p.m-takze 13 hodin aj s cestou-my s Miskou sme doobedu v skole,tak sa vidime fakt len tych 45 min. na obed a teraz opat v nedelu chceli aby prisiel do prace 😠 -tak sa dohodli s kolegami,ze odmietnu,lebo je to uz chore-aj ked samozrejme korunky sa zidu,ale clovek si musi aj oddychnut predsa.

Drzim palce nech vysetrenie bude OK 😉

ryba74
26. jún 2009

Ahojte baby,
tak dnes bol zasa jeden horuci den-u nas sa nedalo ani dychat.Taka som rada,ze je tak krasne-vraj ma byt take cele leto.
Evi,ak sa do Larne vyberiete,urcite nebudete lutovat-skutocne krasne mesto a ten country park je ako stvoreny pre rodiny s detmi.Ja som uzasnuta este dnes a cely den vravim muzovi,ze tam este chcem ist. 😀
Eti,aj som sa ti zabudla podakovat za ten preklad.Takze dakujem este raz moc a zvysok uz mam-vyplnili mi to na Stepe-uz som to aj odoslala.
Zuzka,tak muzovi nech sa podari "zmaturovat" z grectiny-verim,ze je to tazky jazyk-zrejme nejaka "hatlanina".
Matka,aj ty sa drz zajtra na tom vysetreni s dcerkou-potom daj vediet ako si dopadla.
Veru tak,zomrel M.Jackson-zrejme to bude taka udalost ako ked zomrela Diana alebo Elvis.Uz teraz,kde byval,prudia tisice ludi.
Tak krasny vecer a este krajsi vikend.

etuska
26. jún 2009

No ja som uz asi fakt zavisla-medzi domacimi pracami som len odbiehala na MK a Facebook 😀 -ale hadam vikend budeme rodinka konecne spolu.
Adi-nemas za co,rada som pomohla 😅

Ja som konecne poslala vsetky papiere a preklady do "Teaching Council"-dnes mi prislo potvrdenie,ze zacinaju "proces uznavania diplomu" tak som zvedava-potom by som tu bola konecne kvalifikovana ucitelka a aj plat by potom mohol ist hore-pevne verim-lebo teraz robim kvalifikovanu robotku za smiesny peniaz 😖

Chcem ostat aj buduci sk. rok na tej istej skole,len som zvedava ci za inu mzdu.
No vypinam uz PC a prajem pekny vikend.Uzite si ho 😵

karolinka2
27. jún 2009

Ahojte.
Tak uz sme doma,mali sme v plane ist niekam na vylet ale prsi tak sme prisli z nemocnice domov.Lekarka vravela,ze si nemame robit ziadne starosti,mali sme so sebou aj foto tak usudila ze to je len docasna alergia podla toho ze okolo vyrazky je svbetlejsia pokozka tak uvidime,nezobrali jej ani krv tak som rada.dufam,ze sa to uz nevrati.
Pekny den. 🙂

etuska
27. jún 2009

Mati,tak super ze to vysetrenie vyslo OK.Ja som bola po dlhej dobe trochu v charity shopoch a u nas v Castle Mall-e-tam stale dobre nakupim 🙂
Ideme nieco zjest a trochu vonku.pekny dnicek 😵

nawal
27. jún 2009

caute, matka vitaj, 😎
ja som bola dnes na blsaku a kupila som pol tesco tasky ruzov, tienov a lakov na nechty. vsetko super znacky a niektore uplne nove. a to vsetko za 3 £ 😀 😀 😀 😀

etuska
27. jún 2009

ahojte zienky,
my sme prave prisli z vyletu-Zuzi-boli sme nedaleko vas pozriet na tie "megality"-kruhy z kamenov-akurat tam bola telka s tymi celebritami a tocili dokument 🙂

http://www.megalithic.co.uk/article.php?mapref=...

potom sme sa este zastavili v jednom lese a trosku nazbierali cucoriedky,ale nohy aj nohavice sme mali uplne mokre 😝 -to je napad chodit do lesa v botaskach 😀 Tak sme cestou domov sedeli v aute naboso 😀

karolinka2
27. jún 2009

Ahojte.
Nawal vdaka.A kde na blsaku si bola ci myslis ten kufrovy predaj z aut?
Erika tak ste si urobili pekny vyletik moze to tam byt pekne podla fotiek a mozno budete v telke. 😉 My sme poobede boli len v antrime pri rybniku krmit vtaciky,Karolinka dnes spinkala do stvrtej.

eviska83
27. jún 2009

ahojte,
Martinka- aj my sme dnes boli v antrime,sme sa mohli stretnut 😠

ryba74
27. jún 2009

Ahojte baby!
Aj my sa zajtra zasa chystame na nejaky vylet,len este neviem kam.Mne ten vylet do Larne tak ucaroval,ze muza stale otravujem,aby sme zasa niekam isli.
Eti,to tie megality su niekde pri Cokstowne?A je tam pekne?
Alebo by sme isli do toho parku.co spominala Jarka-Delamont country park.No neviem.Chcela by som hlavne,aby bolo naco pozerat.
Ozaj,neviem,ci ste niekedy boli v Omaghu-tam je American Ulster folk park-http://www.folkpark.com/,tam je tiez krasne-to je zasa moj tip.
Tak pekny vecer.

etuska
27. jún 2009

Adi-bolo tam pekne,ale tie kruhy z kamenov nie su velke-tak aby si nebola sklamana 😅

ja cerpan inspiraciu najma z tejto stranky:

http://www.discovernorthernireland.com/destinat...

z.g.
27. jún 2009

ahojte, evička nám sa páčilo aj v mestečku Newcastle na juhu, nerboli ste tam?, blízky zámok Castlewellan nie je zlý a mali sme v pláne aj zámočky pri Dubline...ale už neviem, ako sa volali...Mamartinka možno poradí...
no, je toho veľa na pozeranie u vás...

my sme boli dnes na pohrebe... ☹

idem spať, lebo tu zase stvrdnem....erika, tú závislosť poznám... 😀

karolinka2
27. jún 2009

Evi skoda ze si nedala vediet mohli ste dojst aj na kavu.
Adi idem pozriet ten link co si hodila.
Zuzka tak dnes ste mali smutny den. ☹
Karolinka len teraz zaspinkala.

ryba74
27. jún 2009

Pozerala som to,co dala Erika,tak tam je tiez tento typ,co som dala ja a je tam este lepie zobrazeny,tak pozri aj tam.Eti,je to velmi dobra stranka,co si hodila-take cosi mi chybalo-ozaj dobre inspiracie.

jarka28
27. jún 2009

Ahojte zenusky......my sme dneska boli stale vonku bolo fajne,vcera sme vybehli so segrou a s detmi na Tyrella Beach,bolo super,deti sa kupali a David lietal po plazi a konecne som ho mohla nechat robit si co len chce bez toho aby niekam vyliezal ...bolo fakt paradne....buduci tyzden ak bude pekne pojdeme do Newcastle,tam chodime casto je tam super ako pise Zuzka.....a potom este mame na plane Funky Monkey--nova atrakcia pre deti tu v Downpatricku tak aspon budeme mat kam chodit....Adi aj do Delamont parku sa chystame....dlho sme neboli,ale ked mam vodicak da sa kade tade chodit......utahana som ako kon...a ozaj spominali ste tu Facebook tak ak mozte vyhladajte ma a pridajte ma nech mozem okukovat foto ok?-jarka jezova.............ozaj dnes mam rekord na nete som bola za cely den 1 hodinku a uz aj padam....pekny zbytok vikendu...papa

ryba74
28. jún 2009

Ahojte baby!
Tak my sme dnes boli zasa na vylete-tentoraz v tom Delamont country parku a potom sme este raz isli do Carifergusonu-tam sme kupili zahradne posedenie-muz ho mal vyhliadnute este vo stvrtok,ked sme boli v Larne.Ta cesta okolo mora to je cosi uzasne,mna to strasne nabija pozitivnou energiou.Ja by som sa na more vydrzala pozerat stale a o byvani pri nom ani nehovorim.No a MM je vasnivy rybar,takze si vieme zivot pri mori predstavit.
Takze na chvilu si dame prestavku s vyletmi,ale dufam ze nie nadlho.
Tak pekny zvysok nedele.

karolinka2
28. jún 2009

Adi to je super,ze si taka spokojna,urcite ti to prospieva zotavovat sa.Takze manzel je rybar to mate rybky na dennom poriadku. 🙂 nam dava sused ryby ale uz ani ich neberiem,lebo pre mna je to vela hoci ja mam ryby velmi rada ale drahy chcel len donegal ryby.
My sme dnes boli na terase mala sa vyhrala a mi sme s tatikom oddychovali ,tiez sme nedavno kupili zahradne posedenie,tak ho vyuzivame.

z.g.
28. jún 2009

ahojte,
evička, tak ste mali super deň, more aj mne dodáva energiu aj slniečko a možno ťa to navnadí, že prečo zostať...
keď sme sa vracali z írska na slovensko, tak som na jednej strane bola rada, ale na druhej mi to bolo aj dosť ľúto, čo som nečakala,
keď natálka zo školy odchádzala, aj za tou dokonca...

my sme boli doobeda ešte u našich, navečer sme prišli...
poobede som zaspala s malou a teraz tu straším... 😀 😀 😀

ryba74
28. jún 2009

Si zlata Zuzka,len ja som neni Evicka,ale Ada 😀 .
Evicka mozno tiez bola na vylete aj s rodinkou.
My sme sa este zastavili v ASDE v Downpatricku na mensi nakup-velmi rada do ASDY chodim,lebo je to tam lacnejsie ako v TESCU,ci LIDLI,je tam velmi vela akcii,aj vyrobkov.Len skoda,ze v Dungannone nie je.
Tak dobru... 😔

jarka28
29. jún 2009

Ahojte.....na dnes hlasia teplucko tak som zvedava leb je stale pod mrakom......Adus boli ste v Downpatricku a my byvame kusok odtial...sme mohly pokecat 😉 ...pacil sa vam delamont?...decka este spia,skola im skoncila,akurat som vcera nasla Marekovi 2 bodky vyzerali ako stipance tak som zvedava ci to bude kiahne alebo nie.....Zuzka u vas ako ,uz ste po?a malinka to dostala?nasa Sasa ma stopy po kiahnach este ale uz to vsetko pekne mizne,a ani jazvy nema lebo sa neskriabala....od dnes mam dietu 90 dnovu nech som v spanielsku hviezda 😀 ....co varite dnes?......idem ja pekny den..

z.g.
29. jún 2009

ahojte...adka, jasné, prepáč, e som ťa prekrstila na evičku, to bola tá neskorá večerná hodina 😀 😀 😀

natálka má tiež už len chrastičky, tie postuéne odpadávajú, ešte sa občas škrabe, hlavne vo vláskoch, ale dnes a zajtra už išla do škôlky, nehc je ešte s deťmia nech sa rozlúči, u nás sa končí až zajtra školský rok...

mladšia ešte nič, občas sa jej vytvorila sem tam dorbná vrážka, ale či to bolo ono...skôr nie...
uvidíš, ako malý, či toho bude pribúdať, aj u natálky to vyzeralo ako štípance spočiatku, než sa vytvoril pľuzgierik...

ryba74
29. jún 2009

Ahojte baby!
Delamont sa nam pacil,dali sme si okruznu jazdu,potom sme sa zastavili pri vlaciku,tam sme si dali kavu a zmrzlinu.On je viacej roztahanejsi,v Larne v tom parku to bolo zasa vsetko viacej pokope.Ale more je tam aj tam,tak mne sa pacilo na oboch miestach.A v ktorom meste presne byvas?Ozaj a kedyze idete do Spanielska a na kolko?My sme este tiez rozmyslali nad dovolenkou ale az niekedy v auguste,septembri-na tyzden alebo 10 dni,neviem kolko mame este dovolenky,musim to vyzistit.Poradte,kde sa oplati,kde je pekne...Inak chcela som dat syna do tabora-letneho tabora,neviete,ci take nieco tu existuje?Aj on uz je doma,no a nechcem aby viac ako dva mesiace sedel za pocitacom.
Dnes je u nas pod mrakom,ale teplo,az dusno.
A varit sa bude asi nieco z kuraciny alebo zeleninove.Cloveku nejak ani nechuti,ked je tak teplo.
Tak pekny teply den. 🙂

eviska83
29. jún 2009

Ahojte,
Tak my sme vcera boli v ikee- naberali sme inspiracie do noveho 🙂 🙂 Ja by so to tam cele vykupila 😀
Jarka- ja som na 90 dnovke od minuleho pondelka 😀 😀 😀 tak sa mozme vzajomne podporovat

jarka28
29. jún 2009

My sme boli akurat nakupit a pojem uspat Davida lebo je mrchavy.....Marek uz ma riadne kiahne,trosku sa obavam lebo on je velmi citlivy ale hadam to bude mat rychly priebeh ako u Sasky.....Adus o tabore neviem nic takze neporadim.....do spanielska chceme ist so segrou v sept.vezmeme last minute asi tenerife....po prazdninach mi budu vlasy stat dupkom ,MM stale v robote a ja sama s 3 detmi tak budem potrebovat oddych,uz sa velmi tesime.....ozaj nehodis mi sem recepty na cestovinove salaty ak budes mat chvilku?.....my sme v dedinke Kilmore village je to z Downp.6 mil....a z Crossgaru 1 mila....... 😉 aj u nas je pod mrakom ale dusno az sa zle dycha a minuly tyzden hnojili pole a to je konec plynove masky by to chcelo 😀 😀 tak idem ja uspavat.....

karolinka2
29. jún 2009

Ahojte.
My sme akurat dosli domov boli sme s kamoskou a detmi na smykalkach a prihlasit deti do skoly do moja karolinka si moze prist pre prihlasku az v januari nakolko ude mat tri roky a az potom od septembra zacat.no co uz.
Jarka nieco mi uniklo idete do spanielska a kedy?
Baby ta 90 dnova dieta je v podstate nieco ako delena strava vsak?bozee mne treba schudnut najmenej 30 kil odkedy sme tu v Irsku len priberam a priberam potom schudne 10 kil ked ma chyti mania a naberiem raz tolko. 😠 Ja ani velmi nejem skoro cez den nic a vecer ked dojde tatik tak vtedy a to je najhorsie aj premoj zaludok treba jest po menej a casto.len akosi sa mi to nedari.
Mi mame od vcera este kuraciu polievku a kuracie rezne zemiaky a zeleninovy salat,ale chystam sa robit tekvicu a segedinsky gulas sme uz davno nemali.
Pekny den vsetkym. 🙂

ryba74
29. jún 2009

Jarka,ja mam recept na cestovinovy salat s brokolicou:
30dkg cerstvych sampionov udusime na cibuli,pridame malu slahacku,bujon a 20dkg sunk.salamy.Omacku zahustime trochou muky.Do hotoveho pridame uvarenu brokolicu-bez soli.Ak mame,pridame aj petrz.vnatku a vylejeme na uvarene cestoviny.

eviska83
29. jún 2009

hmmmmm- adi tak toto asi jarka pri 90dnovke jest nebude 😀 😀
Jarka- ja si dost casto robim v UH den pizzu,alebo palacinky- a milijem spagety so spenatom 😀
Martinka- ano 90dnovka je v podstate nieco ako delena ,len dni musia ist za sebou- a je tam jeden den ovocny.Ja som nou schudla 22kil a dodrziavala som potom aj tych 90dni a jojo efekt sa nevratil.Az ked som otehotnela tak som sa zacala prezierat a pribrala som 35kil. ☹ ☹ ☹ ☹ Par ludi pisalo ze po nej znova pribrali ,ale ani jeden uz nedrzal tych dalsich 90dni.

jarka28
29. jún 2009

Evi super uspech 22 kil,a bez prehreskou?ozaj cerpala si recepty zo stranok alebo knih,alebo len tak ta napadalo kadeco?...ja som dnes len zacala tak uvidim ako dlho vydrzim......musim najst vhodne recepty...Adi dakujem,volaako to obmenim lebo vsetko naraz nesmiem ale dam len brokol a samp.......ozaj uz aj David ma 3 pupaky ,ale aspon to maju s Marekom naraz...... 😝

etuska
29. jún 2009

Evi-tak to je super-to si ani neviem predstavit taku sebakontrolu 😝 -mne by na zaciatok stacilo zhodit 5 kg a trochu zpevnit svalstvo.No asi zacnem po troske cvicit dnes vecer a od zajtra uz mam prazdninky,tak ukecam MM aby sme rano chodili na plavaren 😀
pekny dnicek-ideme s Miskou do zahrady

eviska83
29. jún 2009

jarka- bez prehreskov boli asi len prve 3 tyzdne,potom som obcas porusila ,ale naozaj len malicko.Ja som si varila podla knih,mne tie recepty vyhovovali a hlavne mi vyhovovalo ze nemusim rozmyslat ze co varit.Teraz uz viem co mi chutilo a co nie.Ja mam dietu v el.podobe tak ak chces pslem ale dalsich 90dni mam len norm.knihu.
Baby keby som potrebovala zhodit 5kil tak sa s touto dietou ani neotravujem.A ze som schudla tolko vela to len preto ze cim viac treba zhodit tak tym to v tejto diete ide rychlejsi(na zaciatku) a motivuje to.
Ja varim aj pre celu rodinu,len im tak dodam to co ja nemozem a aj MM to celkom chuti.
Len kazdy 4 den si varia samy- a ja zboznujem ovocny den 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre