Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
16. júl 2009

Ahojte.
Ked si poistena na svk nemozes byt tu,moze byt len jedno zdravotne poistenie,a svagor nam este vybavil tie eueropske zdravotne karticky ale tie neplatia skoro na nic co som sa informovala.no a tie NHS to dostavuju len ti,co poberaju tax credit.Evi ti to mas vsetko zadarmo tusim do roka.
Erika ja som nemala dobre skusenosti ale u mna islo skor o to ze som neovladala dobre jazyk a boli z toho strasne nervozne potom sa uz zacali idiotsky spravat a to som sa na porod tesila,nakolko som chodila par mesiacov pred tym do nemocnice na predporodne stretnutia ktore boli super a tam nam hovorili ze ake budu sestry mile co len budeme chciet so vsetkym nam pomozu a pod.ale u mna to bol pravy opak,ja som sa pytala na vlastnu ziadost nakoniec domov lebo som vacsinu casu preplakala.Ale vacsina zien ma dobre skusenosti tak sa nemas coho bat jazyk ovladas perfektne.
Ideme mi poukazovat fotky z dovolenky svokre a spat.
Pekny zyvosk vecera.

eviska83
16. júl 2009

Martinka- europske karticky platia na vsetko okrem preventivnych prehliadok- (ako by si bola tu)aspon tak nas informovali ,Je mozne ze budete nieco platit doma a tu ziadat peniaze spat.A ich vybavenie je fakt velmi jednoduche 🙂
A ano ma vsetko zadara do 1 roka.Jedneho casu sme mali aj my NHS karticky - volali sme to ze karticka pre chudobnych 😀 😀 😀

karolinka2
16. júl 2009

A nam povedali ze tie europske neplatia skoro na ziadne zakroky ze len na nejaku surnu pohotovost.

etuska
16. júl 2009

Mati-mne vravela ta pani v poistovni to iste

z.g.
17. júl 2009

aj mńa by to zaujímalo, ako to teda je...zrejme to platí iba u tej spoločnej zdrav. poisťovne, ako si to vybavovala adka, adi, treba tam byť predtým poistený? vieš, než ste išli do zahraničia...

maťka, ja som kukala na tie dovolenky, našla som ti za 1162 libier komplet dovolenku, akurát tam asi nie je transport z letiska, tento rok v lete, juh španieskla-malaga , 7 nocí, polpenzia, pre 2 dospelých + dieťa...práveže mne sa to zdá pozodrzivo málo...ale to bola tá najnižšia sumička...mrkni na www.otbeach.co.uk,
ale neviem, či tam bude aj na budúci rok, môžeš si tam zvlášť vybrať let, potom hotel...alebo kukaj akcie u ryaniar, ak teda ešte dáva, keď to vieš takto dopredu, potom bookni hotel cez internet zvlášť alebo tam zavolajte, taxi potom zoberiete... do toho španielsa je to od vás najbližšie, mallorca je drahšia...aspoň mne sa zdá...alebo ísť mimo sez´ňonu

u nás a vyrojili komáre, skoro ma včera navečer zožrali, aj doma, jak som otvorila balkón, hneď jeden vletel, a ešte ako bzučia...

eviska83
17. júl 2009

Tak ja tomu uz fakt nerozumiem ☹ Ja som europsku karticku pouzila len raz asi pred 2.5 rokom.Mala som horucky 39.5 a kedze neustupovali ani po 2 dnoch tak sme vecer zbehli na pohotovost((preto som pisala aby ste si to prefotili,lebo nam povedala ze ona musi kopiu zalozit a kopirku nema-tak sme museli PEKNE poprosit na internom)A hlavne ma dojala otazkou- UK< to ako zijete na UKRAJINE ???😀 😀 .Dr.ma vysetril- dal ATB .Tak fakt neviem- 😒 😒 😒
Ja len dufam ze NHS karticku dostaneme neskor aj my- kedze uz chcem robit max.16-20hod.
Zuzi- to aj mne sa zda dost malo az si ma navnadila na dovcu ,ale my tohto roku mozme zabudnut- slovensko to isti- na poriadnu dovolenku sa dostaneme tak najskor za 2 roky.
Teraz musime setrit na 7 miestne auto,aby sme sa v pohode zmestili 😀

eviska83
17. júl 2009

Baby teraz mi dosiel list z roboty ohladom prasacej chripky 😲 😲
World Health Organisation vyhlasilo 11.06 ze swine flu je pandemia- teraz stadium 6.Ocakavaju ze sa rozsiri hlavne v septembri a oktobri.
Vraj sa mozu zatvarat skolky a skoly- Erika nevies o tom nieco?
V prostriedku jesene by mala byt - swinw flu vaccine k dispozicii.Maju sa podavat 2 davky - po priblizne troch tyzdnoch
My letime domov v septembri ☹ ☹ ☹
Ozaj myslim ze to davali na TA3 ,ze preco sa V UK tak rozsirila- u nas ked ma niekto swine flu tak ide na infekcne cize je izolovany- tu pacienta posielaju domov - cize skoro ziadna karantena ☹

eviska83
17. júl 2009

Ja som dobre pozadu- MM to vsetko vedel zo sprav,on pozera v praci- ja Ang.programy nepozeram.A vraj bude nakazene kazde 6 dieta.

jarka28
17. júl 2009

Ahojte.....Evi mas pravdu,ja som nedavno pisala ze sa bojim ked zacne skolsky rok ze to bude katastrofa.....neviem hadam budu coskoro vakciny a letim nas zaockovat tusim......je to otrasne a ja rozmyslam ze ani na dovolenku nejdeme nakolko su tieto strediska ohniskom nakazy.....MM ma kolegu a jeho dcera studuje v skotsku na Uni.a dostala chripku od studenta co je z Ameriky.....tak lezala par dni na internate........ 😒

karolinka2
17. júl 2009

Vauu baby nestrasne lebo az mam strach ked to citam. ☹
Zuzka dakujem za rady ohladom dovolenky nieco este budeme pozerat.
Svokra dorobila palacinky tak si ideme dat tatik nam montuje tu velku parabolu 120 aby sme mali DIGI je tam 53 kanalov a to je zakladny balicek.
Dnes tu fuka sialeny vetrisko,ale ked sa karolinka vyspinka tak chceme ist k jazeru.
Pekny den vsetkym. 🙂

eviska83
17. júl 2009

mati - my mame parabolu 170 😀 😀 je to hovado,ale my mame skylink ( bez akychkolvek mesacnych poplatkov) Povedz muzovi nech sa pozrie www.parabola.cz - digi sa musi stahovat na inu druzicu-(mozno uz su prestahovany) ,alebo prave preto potrebujete 120? 😉

ryba74
17. júl 2009

Ahojte baby!
Tak ste toho zasa popisali.Este sa vratim ku tej poistovni.Ano,Zuzi,predtym na Slovensku som bola poistena v Spolocnej zdravotnej poistovni.Aj ja som sem isla s tym,ze som mala ten Europsky preukaz,ale v mojej poistovni-teda Spolocnej,mi povedali,ze ho mozem pouzivat tu len dovtedy,pokial sa tu nezamestnam a budem poistena tu.Mala som im ho poslat,ale este som sa ku tomu nedostala. 😝
Baby,pochopte,ja som si normalne nasla t.c na internete na moju poistovnu v TN este minuly rok,vytocila som nejake cislo,zdvihla to pani a ja sa jej pytam:Prosim vas,mala by som ku vam prosbu,neexistuje nieco take,ze ked prideme na dovolenku na Slovensko a potrebovala by som ist lekarovi-na gyndu, na preventivnu prehliadku,ku zubarovi a neplatila by som?No a ona sa pytala,ze v akom sme state,povedala som jej a povedala mi,ze ked prideme na Slovensko,mame tam prist,vypise sa formular a bla bla....-to co som uz pisala.A este som jej volala mesiac pred dovolenkou,ze ci tam bude a ci sa to stale da.Pamatala si ma a povedala,ze mam normalne prist.V stredu sme prisli na Slovensko,vo stvrtok rano som tam nabehla,bola tam ta pani,ale dala ma ku tej,co to ma starosti,dala mi formular,vypisala som ho,pytala sa,kolko budem doma,povedala som jej a dala mi sek,kde vyratala,ze budem platit 7eur a par centov.Formular mi potvrdila a povedala,ze hned s nim mozem chodit po lekaroch a ze karticka mi pride za 2-3dni.Odtial som hned isla svojmu gyndosovi,ten ma vzal,odial ma poslal do spitalu,tam ma tiez vzali-vsade na ten papier.No a este mi volala pani z poistovne domov poobede,ze v BA schvalili,ten moj formular a karticka mi do dvoch dni pride domov.Aj prisla a ostatne som uz pisala.Nic nelegalne sa nedialo,nic zakazane som nerobila a vsetko islo.Ved som si zaplatila tych 7eur na 10dni,ved ja som nikoho neokradla ani nerobila nc nacierno.Este mi vraveli,ze Sev.Irsko ma nejaku vynimku zo statov EU.Mna v zivote v tej poistovni nevideli a traja ludia,uplne nezavisle od seba mi toto sprostredkovali.Samozrejme plus ti v BA.Neviem co ine by som ku tomu este dodala.

karolinka2
17. júl 2009

Adi tak to je super ze si tak pochodila ja to uz nechapem ze kazdemu inak hovoria a ty na svk uz v tej spolocnej zdravotnej poistovni neplatis poistne si tam odhlasena?

ryba74
17. júl 2009

Ozaj a este ku tej chripke a hlavne,co sa mojho muza tyka;tak ja neviem,ci vobec tu chripku mal.Citi sa uz podstatne lepsie,teplota je pod 37 alebo rovnych,ale viac uz nie.Konecne som ho dotlacila k lekarovi,uz je zaregistrovany,aj objednany.Az dnes mi povedal,ze jeho uz dlhsie pobolieva pod bruskom hlavne na lavej strane a ma problemy s mocenim-nemohol sa vymocit.A dnes ma zavolal na WC,ze z neho cosi vyletelo-myslela som ze nejaky kamen,ale bolo to -ani nie krv,ale skor taka mala zrazenina tmavsia.Vraj chodi dost casto na WC,ale nemoze sa vymocit.No,takze zrejme to nebude mat suvislost s chripkou,ale nieco oblickove.Mne to hned bolo divne,ze ani nema kasel,ani nekycha,ani hrdlo neboli-nijake dychacie tazkosti.Len teploty,unava,malatnost,no a problemy s mocenim,ktore mi zatajil.Takze som rada,ze ho objednali a musi sa dat vysetrit.
Inak tu vakcinu na prasaciu chripku hned kupim aj ja,ked bude a zaockujem nas vsetkych.

ryba74
17. júl 2009

Ano Matka,ja som tam odhlasena.

ryba74
17. júl 2009

A neplatim nic.

z.g.
17. júl 2009

ohľadom tých poisťovní... z toho vyplýva, že sa to týka spoločnej zdrav. poisťovne a nie všeobecnej, alebo v tej všeobecnej o tom netušia, že je sev. írsko výnimkou...

adka, to ti zatajil manžel takú dôležtú informáciu????? dobre hazarduje so svojim zdravím...to že mu odkazujem...tak nie tamiflu ale ATB, ale veď ide k dr., dúfam, že zajtra, to je dobre, ten určí čo a ako... aký bude mať moč, uzv...a ten dr., čo ho vyšetroval cez telefón, tak ten bol dobrý...

u nás je tak dusno, boli sme vonku s malou, pobehala si , s jedným dievčatkom sa pohrala...teraz nedávno zaspala, máme my to režim, tuším ju už nebudem dávať cez deň spávať...

ryba74
17. júl 2009

Zuzi,k lekarovi je objednany buduci tyzden vo stvrtok.

z.g.
17. júl 2009

fúha, lepšie by bolo ísť hneď, keď vysvetlíte,o čo ide...že nie chrípka, ale problémy s močením a asi kameň, horúčky...a stále ešte zvýšená teplota...

z.g.
17. júl 2009

/no, to môže byť aj kombinované, že počas chríky dostal problémy s močom 😵 , ale to by zase tak rýchlo neprišla úľava.../

ryba74
17. júl 2009

Zuzi,dnes mi povedal,ze odkedy ma tie teploty,tak uz odvtedy ma tie problemy s mocenim,takze preto sa mi zda,ze to chripka ani nebola-tazko povedat.Zajtra je sobota,ak mu to neprejde,tak tam v pondelok zavolame.Ked on mi to povedal,az teraz vecer.Ja stale hovorim,ze CHLAPI SU SAMI O SEBE DIAGNOZA.

z.g.
17. júl 2009

no fakt, v sobotu toho moc neporiešite, ja mám furt o jeden deň menej...dobre mi je 🙂))... ale keď už nemá teploty...

jarka82
18. júl 2009

ahojte vsetky 🙂 🙂 🙂 neviete ako to funguje s detskymi sukromnymi lekarmi? dakujem 😵

eviska83
18. júl 2009

Adi- to nieje sranda,urcite necakajte do stvrtka.Booooze ty chlapi. 😒
Zuzi- s tym dr po telefone - tu je to normalne- je to nieco ako pohotovost(out of hours) -tam zavolas a dr ti zavola spat - ty mu povies ake mas problemy a on urci ci mas prist ,alebo len povie co mas robit ☹ ☹ ☹
Tu je vsetko mozne - aj dg urcit cez telefon 😲

karolinka2
18. júl 2009

Ahojte.
My od rana grilujeme akurat sme to stihli lebo sa tu spustil poriadny lejak,tatik sgtale montuje tu parabolu lebo zatial nemame dobry signal tak nasiel druhe miesto na parabolu,Karolinka este spinka,svokra uz spi a mala tu ostat este tyzden ale rozhodla sa ze ide prec v stredu. 🙂
Baby mna ta ruka do rana neskutocne lamala celu noc som nespala a dnes cely den neviem ci mam ist zas s tym k lekarovi lebo som bola minuly tyzden a chcel mi dat paracetamol ale uz to je na nevydrzanie urcite tam mam nejaky zapal ani dvihnut dozadu ruku nemozem na ramene to strasne boli a lame,a v noci akosi horsie.
Citala som ze riesite lekarov cez telefon nasho tatika tak odbavil cez telefon zubar povedal mu ake ma problemy a ten mu faxom poslal do najblizsej lekarne recept a to bolo vsetko.
Pekny den vsetkym. 🙂

ryba74
18. júl 2009

Ahojte baby!
Ja tu fakt na toto zdravotnictvo nemam slov,nech sa na mna nikto nehneva,ale taky pristup,aky tu maju-ci u obycajneho lekara alebo zubara,tak to je uz ozaj na zamyslenie.Tu skutocne len aby bol clovek zdravy.Na vsetko maju cas,su lajdaci.To riesenie cez telefon,to tiez hovori za vsetko.Ako ti moze urcit diagnozu,ked ta nevidi.A pritom keby tam aspon nebol,ale on tam bol a len priniesol lieky na recepciu a isiel prec a pritom muzovi ozaj bolo blbo.Aj s tym zubarom-tak vidi,ze tam mam vlozky tri mesiace,pomaly sa mi z nich odlupuje a ona ma objedna o dalsie tri mesiace.Toto sa fakt tazko rozdychava.Baby,dnes sme tu akurat rok,ale ja som si stale nezvykla na iste veci a asi si ani nezvyknem.Oni tu potom aj tak niektori ti domaci vyzeraju ako keby nevedeli do pat naratat-IQ zmrazenej rybicky a vsetci su manazeri.
Pekny den a uz sa nerozculujem.

z.g.
18. júl 2009

adi, že IQ zmrazenej rybičky... to je dobré 😵 😵 😵 a ako sa má muž?
veru, treba aj pacienta vidieť, v akom je stave, vyšetriť, čo treba, popýtať sa...ešte že nechcú, aby ste si aj dagnózu určili...

aj u nás bol poriadny lejak, teraz už to prestáva,
natálka je na ceste, tak nech dobre prídu, už sa teším na všetkých,
a malinká zaspala, lebo cez deň nespinkala

ryba74
18. júl 2009

Zuzi,uz sa ma lepsie,aj teplota je pod 37,ale stale ma bolesti v podbrusku,palenie pri moceni a aj krv v moci.V pondelok volame GP,ale on uz chce ist zqjtra vecer do roboty.Ide ma z neho porazit.On nebol hadam 20rokov chory-ak neratam drobne prechladnutia a teraz to je pre neho cosi nevidane,nove...Vies co ma to stalo namahy,pokial som ho vcera dostala konecne sa aspon nahlasit po troch rokoch co je tu,lekarovi?
Akurat pozorujem,ze zostal akysi moc dobry-starame sa o neho aj so synom,chvilami ho nespoznavam 😀 .
Akurat sme pozerali,ze u nas v TN skoncil predcasne festival Pohoda-padla konstrukcia-1mrtvy,15 tazko a 10 lahko zranenych.Bolo tam cez 33tisic ludi-chaos,ludia nevedeli kam ist,vsetky sanitky v pohotovosti...Nestastie ozaj nechodi po horach,ale po ludoch. ☹

mamartinka
18. júl 2009

no ahojte zienky.co nove v Irsku?hlasim sa zo Slovenska.dnes tu bola riadna burka.vcera horuco.no este 2 dni a letime spet.tak vas vsetky pozdravujem.zatial sa majte.

z.g.
19. júl 2009

adka, veru, volajte...
pri infektoch močového traktu a keď má aj viditeľnú hematúriu netreba čakať, zrejme to spôsobil ten kameň- ak tam teda bol...ale do roboty nech ho ani nenapadne ísť...tak nech to dobre porieši GP...

no, na tej pohode to teda bolo...

natálku som si privítala, opálená je, plávať sa trochu naučila bez rukáviokov....tak supeeeer...
práve sme prišli domov, tak idem jej vybaľovať veci, boli sme u našich od včera, tam som na nich čakala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre