Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

zsuzsu
11. feb 2008

ešte som sa nerozhodla. 😀 ale dnes asi nejem. Zatial nie som hladna, a idem do mesta. Tak možna len niečo ked sa vratim. A TY ako? Už si začala?A navšetvu máš do kedy?

jarka28
11. feb 2008

No navsteva momentalne kocikuje najmensie vonku,odchadzaju v stredu,muzik ich vezie do Dublinu...my bude smutno ☹ ale co uz....akurat pozeram akciove lety ze by som si odletela na vikend k nasim si trosku oddychnut sama bez deti...sme sa tak dohodly s muzom ze raz ja a raz on,a ze sa vystriedame takto nech si mozme co to uzit aj kamaratov doma co mame.....nejest neni dobre,lebo potom co zjes aj trosku ide hned do tukov,ale zalezi aj na stave dietujujceho...ja som este nezacala,neviem preco,asi niesom psychicky pripravena na to,ale musim lebo som ako gula mala 😀 idem este do skoly pre Sasku,a potom mam pokoj,sa mi nechce,ale bojim sa ju nechat samu domov chodit,je este mala.....sa ozvem neskor.... 😉

zsuzsu
11. feb 2008

tak, ako? Už si doma zo školy?
Takže zasa chceš ist na SK? Ja nemožem zato, ale mne to ešte nechyba.Akože nepochopte zle, pravda že mi chybaju moji, ale mama tu bola, sice ešte v novembri,ale denno denne si telefonujeme, tak aj so segrou, aj jej s detmi, pišeme si. Takže zatial sa to dá vydržat. A partia, ano chyba, hlavne kolegovia. a jedna kamarátka. A čo som myslela, že je najlepšia, tá sa vyfarbila predtym čo som sem prišla. ☹ ale nech som svina, najviac mi teraz chyba moj psik Nelyka. Je to maltezačka, bielučká, čierné očká a 2,5kg modelka.Ta mi chyba v posteli 😀 a tak strašne ma mala rada. Teraz ju ma moja mama, lebo sem som ju nemohla doniesť.

karolinka2
11. feb 2008

Ahojte baby dnes som bola cely den vonku s malou aj Katka tu bola s malou,tak som ani nebola na pocitaci.Dnes som si dala ten inzerat na zehlenie tak dufam,ale moc neverim,neviem ci tu su taki pracanti v Randalstowne,ale vlani ked som mala inzerat tak sa mi nikto neozval.tak uvidime.
Jarka ako ti zavidim,ze mas tu rodinu my ideme domov az v juni ja s malou na sedem tyzdnov.tak sa tesim.ale uz sa nam otepluje ked tak bude ako dnes tak super mozme s malou byt cely den vonku.
pekny vecer.

zsuzsu
11. feb 2008

Ahoj. Takže ste mali pekny deŇ . Tak je dobre. Ked budeš s Katkou, tak ju pozdravuj. 🙂

etuska
11. feb 2008

Ahojte kočky,
Maťka,skús na www.gumtree.ie/na boku si potom naklikaj mesto.kt. je k Vam najblizsie.Ak na niečo narazím pri hľadaní robotky,prepošlem Ti. 🙂

karolinka2
12. feb 2008

Erika dakujem si zlata.poslala som ti IP.

zsuzsu
12. feb 2008

Severné Irsko hallloooooooo!
Ahojte. Ako sa mi dnes mate? A deturence?
Jarka, tak už aj u vas svietilo dnes slniečko? Tu hej, ale rano bola riadna kosa.
Matka, tak čo už si si dala inzerat? Tu sa mi zatial nikto neozval. Asi to vycapim v Magherafelte. Tam je to zaviac. A zajtra idem robit, tak sa opytam pani, či nema kamošky kde by som ešte mohla makat.
Jaj zasa mi poslali z tax cereditu, teraz zasa chceli rodny list deti, a vypisat taky formular, že či maju spravne meno atd. Aj vam chodili také blbosti? A ja som si myslela, že mi už pošlo many, zasa nič. 😠

karolinka2
12. feb 2008

Ahoj Zuzi dala som si inzerat ale nedavam tomu velku sancu.uvidime.aspon raz dvakrat tyzdenne keby sa nieco pritrafilo.Juuj co nam sa nachodilo papierov kym nam poslali peniaze.ale urcite ti dojdu.tak dobru nocku.

zsuzsu
14. feb 2008

Všetkym želam krásneho Valentina 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jarka28
14. feb 2008

Aj ja sa pripajam.....inak cawte baby...rodinka mi uz odisla a tak som sama,ale dobre je lebo vsetkeho vela skodi...decka maju prazdniny tak mi piluju nervy...ako bolo v praci?-ozaj zsuzsu pridavky na deti poberate uz?ci aj to vyckavas stale?ti poviem ze kym poslali velku obalku z rozpisom kolko a kedy bude vyplatene to trvalo... 🙄 ale hadam ze uz to bude coskoro....neviete da sa tu okrem creditov vybavit este nieco?dneska tu mame kosu strasnu teda a slnko nikde,dufam vykukne este lebo ma picne....jooj drzim uz druhy den delenu stravu tak sa tesim,mam rastlinny den....ale inspiracia nulova co varit pri takejto diete....Karolinka porad len tak v kratkosti co take sa da..... 😉

zsuzsu
14. feb 2008

Baby. Včera bolo dobre v praci. aj každy den by som chodila.
Tu je tiež zima, a zatial slnko nikde. ☹ Mne deti budu doma od zajtra. Ale dnes išla staršia bez uniformy, lebo je Valentina. To bolo včera večer nervov. Ona nema čo na seba, ona neide do školy atd. Ďakujem Bohu za uniformy. Rana su bez nervov.
Ja ešte Jarka nič nepoberam. Na tu obálku čakam ako na zázrak. 😀 A neviete ma troška utišiť, čo pride skor? Child benefit, alebo tax credit?
A s tou delenou stravou musim aj ja začať, Včera som sa odvažila , je hrozné. Od jula čo som tu som pribrala 18 kg. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Včera som nič cely den nejedla, len na večer som si dala joghurt. Kym som v praci, mi ani nechyba. Musim najst prácu od 8.00 do 22.00, aspoň nebude čas sa napapat. Je to hrozné. Doma len som pred PC a žerem.Fuj ako sa len nenavidim.
Inak Vám prajem krásny de)n.

esentielka
14. feb 2008

Ahojte kocky..Juujj zsuzsu gratulujem k robotke..no to musis mat inu robotu ked by si furt do nej chodila..ja zase opak..ale uz hladam druhu

zsuzsu
14. feb 2008

ahoj Katka. Tak čo maš nové? Mala poslucha?

jarka28
14. feb 2008

Zsuzsu,my sme hned zacali vybavovat najprv pridavky,tie su na mojho muza lebo ja som nemala cislo...podali sme to koncom oktobra a vyplatili nam prvy krat a spatne v decembri,a credity nam vyplatili v marci prvy krat,koncom marca to bolo...podavvali sme skorej ale nemala som cislo ,potom ked mali cislo moje uz to slo rychlo....takze ja by som tam zavolala a popytala sa,ale neboj ja myslim ze to bude coskoro,a neviem kolko muzik zarobi,ten moj nie bohvieco,tak dostava aj working tax credit a ja ten child tax credit....

esentielka
14. feb 2008

no malicka je zlata aj ked niekedy ako cert.. 😀 😀 ..nove mam ze si hladam neaku new work ale vsetko je tak strasne daleko..uz sa mi to blizi ze pojdem nazad do prace ked nieco do vtedy nezozeniem tak si vybavim ze budem chodit iba na 4h..no este uvidime.teraz sa chystame na dovolenku na Svk ja zase po roku tak sa tesim..

karolinka2
14. feb 2008

Ahojte baby,dnes tu mame zimu....
Zuzi nam najprv dosiel tax credit,ale to som bola este tehotna,takze az tak child benefit.
Jarka co take varim,napr. dnes karfiol zemiaky a k tomu uhorkovy salat,alebo zeleninove rizoto,zapekane zemiaky so zeleninou,cestoviny so zeleninou,no ten rastlinny den je viacmenej o zelenine,ale pri zivocisnom sa mozes napapkat. 🙂
Zuzi chapem ta s tymi kilami ja to iste ked som sa postavila na vahu tak som skoro odpadla,ale ako pises,nechodis do roboty ziadny pohtyb...stale len doma.

jarka28
14. feb 2008

Karfilol moja aj obalujes,lebo ked hej tak tam je vajco....a to nevadi?ja mam rada tento rastlinny den s kombinaciou zeleniny,ale treba jest aj masko a aj jogurty,tak zajtra bude zivocisny s kombinaciou zeleniny...som zvedava dokedy mi nta euforia vydrzi,ale dostala som uzasne krasne rifle do ktorych sa nezmestim a tak ich mam v izbe vystavene ako motivaciu...tak uvidime...a tebe ako sa dari?dalsie kilecka isly dolu?naposledy to bolo tusim 7kil co si dala dole.... 😉 ozaj nevies,mas skusenosti s baby rice,a s farleys rusks,davam to malinkemu,dva krat denne tu baby rice do mlieka do flasky,a dva krat denne po dve susienky rusks tiez do mlieka do flasky,lebo ma 5 mesiacov a nechce mi este papkat prikrmy,a mlieko mu nestaci tak sa snazim mu ho zahustovat,ale neviem ci mu to nemoze uskodit...nakolko to nepoznam,ale chuti mu to a ani brusko ho neboli z toho a aj kaka pekne,tak neviem...ja len ci mas s tym skusenosti nejake...alebo co si zacala davat malinkej ked mala ale 5 mesiacov.....

karolinka2
14. feb 2008

Jarka ano robim vyprazany karfiol,ide tam vajicko ale karfilo nerobis kazdy den tak nic sa nestane.No a ja som strasne masova moje je kura a rezne a dobre klobasky 🙂mama mi rozpravala,ked som bola mala prisiel k nam Mikulas a dal mi balicek so sladkostami a ja ze ci nema v mechu klobasy.a preco nemame na stromceku navesane klobasky. 😀 ja zboznujem maso neviem si predstavit bez masa takze ja mam viac zivocnych dni ako rastlinnych.
Baby rice som robila malej ked bola mensia ale ako prikrm,ale to jej velmi nechutilo ked zjedla dva lyzicky tak bolo dobre a keksiky jej davam do teraz nalamem jej a nastruham jej jablcko hrusku a velmi jej chuti.Jarka skus tie hipka prikrmy alebo gow gate stoji to 50 p moja zo zaciatku sa isla za tym zblaznit tak jej chutilo,ale teraz uz len spapa to co jej navarim,uz nechce hipka.a pokial nema maly problemy tak je to o.k.,ved baby rice aj tie keksiky su tusim od 4.mesiacov.

zsuzsu
14. feb 2008

Tak už mam na pečené. Robila som muffiny - jahodové, a pernikové rezy. Vykrojila srdiečka,obliala s čokoládou. Mňamky. Inak som robila špagety. Ja som ešte nejedla, ale už asi budem musiet, lebo sa mi toči hlava. Mata, s klobásamy to bolo dobré 😀 Ja som tiež masová, ale ja nemusim kura, ani rezne, len práve salamy, klobasy, párky. Ale zasa ked nemám k tomu horčicu, tak si ich nedam. Som ja ale prípad. 😀 A s tym pohybom buedm musiet niečo spravit. Kupila som babam švihadlo, ale keby už došli tie posraté /hups 😲 / peniaze, tak určite si kupim niaky stroj na cvičenie.

jarka28
14. feb 2008

Musim skusit hipp,cow gate mi nechce...ale dnes zpapkal cely bananovoovocny pudincek pre babetka od HEINZ,tak sa tesim,musim skusat kazdy den nech si zvykne....pri prvych dvoch som nemala problem ze by nechceli,a ked sme boli doma vtedy este som vedela aka vyziva je dobra a marina kekse atd.... takze preto sa pytam....ale najlepsie bude ked bude papkat uz normalnu stravu,sa tesim ked mu budem vyvarat....s tym karfiolom super,urobim aj ja,skoda ze su tu neni sojove vyrobky,ako tatrska sojova pasteky sojove syry atd,su rovnake ako normalne ibaze sojove,a zdrave....skoda...

karolinka2
14. feb 2008

V Tescu mi kupujeme horcicu tam maju poliaci regal aj u nas v Mace maju poliaci regal tak tam kupujem horcicu,cviklu,calamady,kyslu kapustu masove vyrobky klobasy,parky.
Jarka ja som zo zaciatku davala to iste jedlo tri dni hlavne ovocie pre moznu alergiu,aspon tak sa vsade pise,ale tebe radim netreba ved uz mas velke deticky.

jarka28
14. feb 2008

Poliaci maju regal vsade,a my nic...este ze nam chuti polske....tento pudincek co zpapal uz kostoval viac krat,ale po par lyz.vyplul a koniec,takze alergie sa nebojim,alebo presnejsie viem ako na to s prvymi papkami.....u nas v Mace nemaju masove vyrobky,len konzervy zavaraniny muku atd...musim pozriet ponukovy list,lebo mi tam robi kamoska a ta aj robi objednavku,tak ju nahovorim na nieco.... 😉

zsuzsu
15. feb 2008

ahoj. U nas maju piliaci horčicu, len teraz nemaju tu co je ako naša,tak čakam kym im donesu tovar. Ale aj tak tam idem pre tvaroh a kvasnice.
Ozaj baby , videli ste tu niekde bryndzu? Alebo niečo podobné?
Ja mam baby doma, maju prázdniny, tak asi ideme do mesta a na plavareň. Ved čo budeme doma, no nie?
Ale počasie je zatial o ničom, a ani nehlasia niak nič extra, a slnko už vobec.

nadina
17. feb 2008

Ahojte,

Irsko zdravi Severne Irsko,
ste sa tu dva dni neukazali, nemam co citat 😀
Pekny vecer...
Nadina

jarka28
18. feb 2008

Ahojte...kde ste cicusky?som bola off cez vikend ale tusim aj vy...este dneska mam deti doma lebo maju prazdniny,ale zajtra chvalabohu uz skola lebo je toho uz dost...inak co mate nove?u nas mrzne jak svina stale,no hruza...az som prechladla a som nakapata...ale co uz ine to nebude tu v Irsku...schudla som 1,5kila tak sa tesim.... 😀 co budete dnes robit?ja neviem este ,len sa letim teraz poobjednavat po lekaroch nech mi urobia cytologiu a chcem aj prsia tak som zvedava na co sa vyhovoria ked im to poviem,lebo tu su absolutne lajdaci voci takymto vysetreniam...ale ma boli stale v pravom tak sa bojim 😒 no uvidime kazdopadne sa navtieram a hotovo....dufam ze sa ozvete dneska uz....papa zatim....

karolinka2
18. feb 2008

Ahoj Jarka aj ja som tu nebola cez vikend,mali sme ho taki perny.Aj u nas je taky mrazisko az strach,ale radsej nech je z rana mrazik a potom slniecko ako dazd urcite je to zdravsie,ale ako som pozerala predpoved tak od stredy do piatka hlasia uz dazd.Blahozelam k schudnutiu.vsak to potesi ked vidis na vahe ako idu kilecka dole.Drzim palce u lekara,urcite bude vsetko v poriadku aj ja zajtra idem k lekarke na kontrolu s tlakom aj chcem aby mi zmenila lieky,lebo mi nerobia dobre.Jarka a ty este kojis ci ste na umelom mliecku?
Tak pekny dnik vsetkym? 🙂
Zuzi ty si urcite uzivas deticky,ked su tie prazdniny,a co boli ste na plavarni,juuj ja by som tiez isla raz sme boli tu v Antrime super,len za pat minut sme odisli lebo mala nam strasne plakala.ked sa otepli tak zacneme chodit.

jarka28
18. feb 2008

Som polietla cas,som myslela ze 10.15 ale mam ist az 11.15-trapka....ja nekojim,som kojila len 2 tyzdne a malinky mal strasnu koliku ze nechcel poit tak sme na aptamile,ale ja myslim ze je to dobre mlieko....akurat ma najedoval,som mu kupila paradnu vyzivu marhulkovu,fakt sladucka vyborna a mi ju vypluval,tak dostal baby rice....no co uz....dneska mam rastlinny den tak neviem co asi skusim placky zemiakove si urobit....idem ja lebo je nervozny ked sedi na mne dlhsie....zatial paaaaaaaaa

jarka28
18. feb 2008

Som dobre preklepy porobila,hruza so mnou jak tatar...uz som vybavila vsetko,na cytolku som objednana buduci tzden,a tento tyzden idem pre antikoncepciu a pre pozvanku na prsnu kliniku,najprv ma nechceli odporucit ale som zacala davat prednasku o potrebnej prevencii a tak to zabralo...no otrasne zevraj az ked si nahmatam gulicku v prsniku ma poslu,chapete to?to fakt treba ist az ked je neskoro?sa mi to nepaci to zdravotnictvo tu...a vy co kde ste?mate tolko prace ponuknutej ze ste fuc?ja hladam uz len part-time nakolko som si volala do HM-revenue a ze ked zacnem robit part time my vyratali ze dostanem 125 libier child tax credit,to je o 18 viac ako mam teraz,tak mi staci si najst part-time a este ak sa zadari tak zehlenie....ok sak sa ozvite teda..ZSUZSU uz ti dosli peniazky?asi hej ze a behas s babami po obchodoch....

karolinka2
18. feb 2008

Ahoj Jarka my sme boli vonku,dnes je krasne,to je dobre ze ta poposielaju na vysetrenia.to je ake to mliecko co davas papat malemu,ja kupujem SMA a rozmyslam,ze prejdem na hipp lebo SMA je len do 12.mesiacov,ale kym jej staci tak ostanem pri tej znacke.Jarka ak sa mozem opytat kolko dostavas child benefit a kolko tax credit?dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre