Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

zsuzsu
12. aug 2009

ahoj.
Adka ja mam tiež BT, platim za tri mesiace 104 libier to je internet neobmedzeny a jedna pevna linka apotom platim za za tri mesiace okolo 26 libier za druhu pevnu linku. Naš majitel nam to tak blbo vybavil. mame dva pevné linky. 😀 ale tiež rozmyšlame nad inym, nakolko to niekedy ide strašne pomaly.
Inak minuly tyžden som bola ja s detmi u zubára prvy krat akože sa zaregistrovat. Bola som prijemne prekvapena. Strašne zlata babenka, ale našla nam kazy a aj zub ktory musia vytrhnut detom. ☹ no ale co už. Ale kedže nas to neboli, co sa pytala hadam aj dve sto krat tak ideme zaciatkom oktobra. Ale povedala keby daco, mame sa ozvat. Je to v nemocnici v Magherafelte. Ani som nevedela že je tam aj zubar. a bere NHS karty, aj ked ja už nemam 😠 Mne už nové nedošli a ked sme tam volali tak nam vysvetlili že manželov prijem prekrocil tu hranicu. Tak ja si zubara pekne zacvakam. Ale bude mi robit 4 zuby a platit budem za všetko 130 lybier, tak aj to ma prijemne prekvapilo, lebo tu som pocula že su nehorazne drahy. No a vysledkom uvidime ako budem spokojna.
Ja nemam nic nového. Všetko je po starom.
Tak Vas pozdravujem a prajem pekny dnik.

eviska83
12. aug 2009

Ahojte.
Adi my mame tiscali.Platime cca 14£/mes a je to neobmedzeny + BT line- to minimum- 11£/mes a v tom uz mame aj vecerne avykendove volania na pevnu linku v uk zdarma. 😉
Inak aj my vsetko po starom- dnes sme sa boli vazit na baby clinic a nase miery su:
Adam- 7.30kg 65cm Evicka 6.70kg a 63cm- rastu ako z vody.adam uz skoro sam sedi 😲 a evicka si uz dokaze drzat flasku sama 😀

karolinka2
13. aug 2009

Ahojte.
My tiez mame BT ale hucim do muza nech to zmenime stale platime akosi viac a viac ale teraz nam volali ze nam znizili o 6 lybier mesacne nakolko sme ich zakaznici uz tri roky....
Inak vsetko po starom vcera som bola s malou na plavarni....
Evi pekne vahy maju deticky tak nech su zdrave a robia vas len radosti...
A strasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee sa tesim 6.10. mi dojde mama na dva tyzdne aj to vdaka Evicke lebo 6.10. letia z krakowa a ona nechcela ist sama tak poleti s nimi.....tak velmi sa tesim...........
Pekny zvysok vecera vsetkym. 🙂

nawal
14. aug 2009

prave som sa vratila od zubara, akoze sranda zobrat tam zo sebou 2 deti. Mal mi trhat zub a druhy blombovat. tak som mu povedala nech da len blombu a nabuduce trhat, lebo s detmi je to tazke. No to bolo v poriadku az ked som nedosla domov a nepozrela sa do zrkadla. On mi dal ciernu blonbu. 😠 Je to piaty zub hore, takze ked sa usmejem kraaaasa. Som nas..ta 😠

ryba74
14. aug 2009

Nawal,nic si z toho nerob-mne dala zubarka na predne zuby zhruba pre mesiacom biele plomby a krasne sa mi z nich odlamuje.Ja som nasrata tiez.Zrejme su z "kvalitneho"materialu. 😝

nawal
14. aug 2009

no som pekne napisala plomba 😅 Uz som klidna 😀 Ono nastvalo ma aj to ze skor 4 mesiace som objednana a nakoniec zistim ze Rado pracuje ze nemoze byt s detmi a nikoho ineho tu nemame kto by mi na pol hodinku bol ochotny postrazit deti. Nastastie Iman zostala na chodbe a HRALA SA TAM S HRACKAMI A lILI som zapla do kocika a pozerala sa na mna ako tam lezim 😀 😀 😀 😀

etuska
14. aug 2009

ahojte kočky,
citam,ze zase su na pretrase tie nestastne zuby 😝
Ja mam nastastie teraz pokoj-mam vsetky opravene,ale chudak MM musi ist v septembr,lebo mu robili korenovu vypln a po par tyzdnoch sa mu zub zlomil 😒

Inac -ak by sme nemali NHS karticky,tak by vraj cvakal za korenovu vypln cca 180 libier 😖

Dnes sme sa vratili od svokry z Kosic-boli sme kratucko,ale bolo dobre-Miska sa opat vysantila a ani sa jej k druhej babke ist nechcelo.
Do UK letime vo stvrtok.

Inac kupila som si ovulacny mikroskop-zatial cakame so snazilkovanim asi do zimy-kvoli tej prasacej chripke,lebo vraj maju ockovat decka aj ucitelov-tak to by som nerada bola vtedy tehu.
Tak skusam ako funguje,lebo ani po druhom babu nechcem uz brat HAK.
Mate s nim niektora skusenosti?

http://natural.sonix.sk/eshop/?ovulacne-testy,40

karolinka2
15. aug 2009

ahojte.
Nawal ani sa ti necudujem ze mas to tazke s dvomi detmi k zubarke,so mnou predtym chodila suseda,ale teraz uz pracuje minule som popytala kamosku takze to len tak platam ked tam idem...ja by som nemohla nechat na chodbe karolinku lebo by mi utiekla... 😀
Erika ako som ti uz vcera pisala na faceboku ja s tym skusenosti nemam....
Jarka co vy sa uz stahujete do druheho domceka dufam,ze sa vam podarilo nieco najst ,ze neni ste bezdomovci. 😉
Ja dnes idem posledny den upratovat do kaviarni a zase si haldat nejaku pracu uz som poposielala tri aplikacky a nic.
Pekny vikend vsetkym. 🙂

etuska
17. aug 2009

ahojte zienky,
len som vas prisla pozdravit.Nam sa to z krati-pomaly balime kufre ☹ 😀

karolinka2
18. aug 2009

Erika len akosi nam to tu stoji.....prajeme stastnu cestu. 🙂

eviska83
18. aug 2009

ahojte,
no akosi nam to tu viazne ☹
My vsetko po starom. mm kosi uz 2 dni a stale nema hotovo- asi 2 mes. yu nebolo kosene 😠 .ale snad zajtra uz dokonci- 😉 Okolo domu je este roboty jak na kostole- stale nieco-ale aspon Andrej beha stale von 😉
Drobci este stale ziaden zub a posledne dni uz tak nehryzu.asi bude pauza.
Jarka aj ja som zvedava- stahujete sa ?
Erika- stastnu cestu 😵 a ani ja skusenosti nemam
Idem kupat drobcov tak zatial- pekny vecer

nawal
18. aug 2009

caute, my sme sa akurat vratili z Tesca, boli sme na rychlo nakupe.
vcera v noci nedaleko nasho domu, niekto zabil dvoch muzov pred domom. jednemu vrazili 3x noz do krku. som zvedava co bude v spravach.
inak nic nove 😀

etuska
18. aug 2009

No Nany-ty mas zmysel pre humor 😀

etuska
18. aug 2009

baby-este tu strasim-len tak zo zaujimavosti som pozerala ceny leteniek na Vianoce.Viem ze su vtedy stale drahe-ale nemate nejake tipy na let. spolocnosti?
Este najlacnejsi sa mi javi Aerlingus-ale s tym ze by sme leteli Belfast Intl.-Mnichov(tam bola super cena)-len nemozem najst nic co leti z Mnichova 😒
Akokolvek kiómbinujem-cez Londyn,Manchester,Dublin-furt su tie letenky drahe 😖

karolinka2
19. aug 2009

ahojte.
u nas dnes leje ako z krhle hrozny cas. 😠 mi sme si dnes urobili s karolinkou take vacsie upratovanie.....chudatko uz zaspinkala o pol dvanastej,ja varim.....inak vsetko po starom,
Nawal tak to som aj ja zvedava co to bude....nas tatik chce ist v septembri na futbal do belfastu co hra belfast slovensko tak nie som nadsena ktovie co to tam bude....
Evi no karolinka sa slinila kusala od troch mesiacov stale sme mysleli ze jej uz pojdu zubky a prvy jej vysiel v 11.mesiaci a vlastne jej isli vsetky naraz.
Erika aj ja som pozeraqla na vianoce letenky ale su fakt hrozne drahe.....
Pekny den. 🙂

z.g.
19. aug 2009

erika, nepozerala si aer lingus dublin-viedeň, a potom z viedne niečo do polska,
no máte to blbe, ked musíte prestupovať, to asi bude vždy drahšie...ale videla som auto velky krtíš alebo niečo podobné vo viedni, potom išli autom domov...
keby niekto mohol prísť pre vás do viedne...
aj by to hádam vyšlo lacnejšie...alebo let dublin- budapešť tiež cez aer lingus tuším...je to asi zdľhavé ísť potom autom, ale keď si prirátaš prestup, čakanie na letisku, tak to možno nie je až taký zlý nápad...
známi lzo stredného slovenksa lietali do pešti a potom autom, on to mali bližiše, ale ako som písala vyššie...
no sná´d to je zrozumiteľné, ponáhľam sa...

inak svokru tu máme, tak je fajn, malé sa tolko nenudia, akurát pečiem zapeknú bokolicu so zemiakmi a syrovou omáčkou, minule to veštkým mi chutilo, tak to robím znovu a navečer skočíme k moru, teplo máme stále, dnes ani neviem, kolko je, tuším 37 malo byť...už sme si na to zvykli, nevečer je príjemne aj v noci sa ochladzuje...

idem ...

z.g.
19. aug 2009

čoby, to bolo tuším belfast- budapešť...no už si nepamätám presne...ale to by nebolo zlé, ak by ste nič iné nenašli...

kacenkalm
19. aug 2009

ahojte,letenky z dublinu do karakowa su v aerlinguse celkom prijatelne,nez v ryanair.....

eviska83
19. aug 2009

mati-aj nas tatik ide- tiez niesom nadsena- uz ma aj listky 47eur 😲
z.g- milujem brokolicu - mne vsak chuti najviac s cestovinkami + smotana a syr (teraz mozem zabudnut- ale slinky mi tecu)

eviska83
19. aug 2009

zuzi- nechapem preco som napisala z.g.- sorac 😉

nawal
21. aug 2009

caute, tak nam od dnes zacal ramadan 😝
Ako sa mate? co mate noveho? 😎

eviska83
21. aug 2009

MY MAME 1. ZUB,teda Adam ma...... 😉

karolinka2
21. aug 2009

Ahojte.
Tak mi to mame dost pestre ale smutne.V stredu nam tatik dosiel z prace skor domov zroneny len povedal ze mu je strasne zle a isiel do postele,vecer mi povedal ze od poobedia mal strasne bolesti na hrudnika nedalo mu dychat,vecer ani nechcel ist na pohotovost lebo nevladal ani chodit,rano sme boli u lekara,ani ho nepocuval len nam povedal ze to asi bude od srdca predpisal mu nieco ako nas voltaren a tatik mu hovori ci ho nemoze aspon poslat na rontgen tak mu vypisal papier a na vysledky mu pridu za dva tyzdne,do rana nic nespal co ho tak hrudnik boli tak som rano vravela ze ideme k lekarovi samozrejme objednali nas az na tretiu prisli sme tam a bez toho zeby som pustiola doktora k slovu som mu vravela ze nech ho posle na EKG,popocuva ho tak to urobil ale ze krv si mysli nie je potrebne,EKG bolo v poriadku tak mame cakat na vysledky v rontgenu.a stale ma tie bolesti.... ☹
Evi tesime sa s tebou ze uz mate prvy zubok,ozaj nasej Karolinke vysli prve zubky hore....
Erika aka bola cesta?tak uz si zvykate tu....
Pekny vikend.

eviska83
21. aug 2009

Ahoj Mati- no to mi je luto ze mate taketo problemy- mozno to bude zniet hluuupo ,ale kedy bol tvoj muz naposledy na zachode? Ono dost ludi ked ma zapchu tak ma bolesti na hrudi.Este kedysi daaavno ked som robila na int. prijme sme to riesili prehanadlom-teda ak bolo vsetko ine v poriadku.Nechcem to ale zlahcovat ,lebo moze ist o hocico- ale dobre je ze na Ekg je ciste.Nechapem preco mu nebrali krv- ach boze to zdravotnictvo- ved je to mlady chlap .

etuska
22. aug 2009

ahojte zienky,
Mati-dik za opytanie,let bol OK-akurat sme leteli akosi pomaly,lebo sme meskali cca hodinu-ale mozno aj narocky,lebo vtedy lialo,tak asi nechcel vletiet pilot do takeho lejaku.

Este nemam ani veci vybalene,len stale cosi prekladam,odkladam,medzito periem,varim-ved to poznate 😀

Mati-takt to je fakt blbe.Marianovi skore uzdravenie-nech to nepodcenuje-zdravie je fakt len jedno 😔

karolinka2
23. aug 2009

Ahojte.
Dnes je vonku dazdivo,sedime doma akurat rano som bola v kostole sama,lebo Karolinka spinkala do deviatej a teraz samozrejme nespi,,varila som bryndzove halusky so slaninkou a tvarohove s maslou a piekla som orechove a makove rozteky z listkoveho cesta a este dopekam tvarohovo jablkovu strudlu nepridete niekto na ochutnavku? 🙂
Peknu nedelu....

z.g.
24. aug 2009

ahojte, ja to tu zanedbávam 😵 ...ale veď sa vídame na facebooku...

cez víkend sme ešte boli pri mori, v sobotu aj v nedlu...už sa nám to kráti, v nedeľu ideme domov, natálka sa teší, mne sa ani moc neche, ale čo už, tu sme mali prázdniny, doma začne škola, neskôr škôlka a potom aj moja práca 😖 😖 😖 ...zajtra v noci letí svokra...

maťka, ako sa má manžel teraz? aj ja hovorím, to je des s tými dr. u vás, no comment...veru, tých príčin môže byť viacero, ako som ti písala, nemusí to byť len od srdca...no aspoň že to ekg urobili...

erika, tak sa dostávate do normálu, aj nás čaká "návrat do reality"...a do chladu... 😅 😅 😅

maťka, no keby si bola bližišie, tak aj skočím na také dobrôtky... 😅 , u nás je teplo v kuchyni, že sa nám nechce do pečenia ani do varenia, ale treba niečo jesť, tak robíme také rýchlejšie veci...

a gratulujem k prvému zúbku...

karolinka2
24. aug 2009

Ahojte.
Baby ja uz som taka zufala z nasho tatika,stale ma tie bolesti na tom hrudniku uz neviem kde sa mame obratit aby nam pomohli,on vzdy aj ked mal nejake bolesti to dusil vo vnutri vzdy sa cez to dostal,ale teraz uz sa mi zdoveruje,ze nevie co ma robit z coho to ma a tak pod..... ☹

ryba74
24. aug 2009

Ahojte baby!
Matka,ono by to chcelo dokladne vysetrenie tvojho muza-cez krvne testy,CT...,ale ja mam normalne obavy,ci take nieco tu robia.Najlepsie by bolo keby si ho objednala jeho lekarovi,ale nie ze ho vezmu za tyzden,ale hned zajtra a tlacila na nich,nech ho kompletne vysetria.Toto snad ani nie je mozne,ze v tomto hlupom Irsku je taketo katastrofalne zdravotnictvo.Z niecoho musi mat tie bolesti,ale bez vysetrenia to nikto nezisti.Ten ich Paracetamol to nevyriesi-to si ho tak oni mozu cmulat po veceroch namiesto cukrikov.
Ja mam tiez momentalne zdrav.problemy-no problemy-ak sa to da tak nazvat.Moj gynekolog este na Slovensku mi predpisal antikoncepciu-Triregol-uzivam ho druhy mesiac,ale zacala som spinit medzi cyklami a akosi sa aj citim na figu-prehana ma,pobolieva ma podbrusko...Mam dost z tych vedlajsich ucinkov a najradsej by som sekla s celou antikoncepciou-je to svinstvo,sama chemia...Len teraz ozaj nemozem zostat tehotna-najma po tom zakroku.Myslim,ze uz som aj kedysi tento Triregol uzivala a tiez som musela prestat,lebo som zacala krvacat medzi cyklami.Ale idem to zasa riesit cez Slovensko,ja sa tymto "mastickarom"liecit nedam.
Matka tak skus cez toho jeho lekara,ale tlac na neho-oni niekedy potrebuju zrejme"nakopnut",lebo sami si nevedia rady.Ja viem,ze takyto by bol postup na Slovensku.
Pekny den. 🙂

eviska83
24. aug 2009

mati- ak to ma z chrbtice tak nech skusi chiropraktika- tiez ziadna slava ,ale ktovie mozno zaberie.MM tam bol ked mal vyskocenu platnicku,ale nahned jej povedal ze nechce nic ine len "skrutit" 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre