Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
24. aug 2009

Mati-fakt skocte za GP a nech vas posle na odborne vysetrenia.Povedzte ze je to "urgent" a basta.Ja som tak tlacila na GP ked mi nechcel spravit tu cytologiu.Drzim palce.

Zuzi-veru-pomaly si zvykame,aj som rada ze sme prisli do S.Irska skoro 2tt pred zaciatkom skol. roku-aj Miska sa aklimatizuje,ja si v klude upracem,vybalim 😀 -uz som aj zavesy prala-ved neboli menene od novembra a este sa cakaju vertikalne zaluzie-musim ich dat dole a vyprat vo vani,lebo so riadne spinave 😝

Adi-ja som s HAK sekla v maji a som "happy".Kupila som si ten ovulacny mikroskop(hodila som nan link par stran dozadu) a zatial som spokojna.

z.g.
24. aug 2009

ahojte,
maťka, neišlo mi odoslať, čo som písala na chate na facebooku, tak sa pýtam tu...máte podozrenie na tú chrbticu alebo inú príčinu, čo som ti písala? ja by som išla znovu k GP a vyžiadala si vyšetrenie u poriadneho internistu, ak tam takého vôbec máte a má ambulanciu, a nie o 2 mesiace, ale urgentne, treba začať odtiaĺ, keď je to na hrudníku a ten by potom navrhol ev. neurológa...dúfam, že to tak u vás funguje...lebo mám taký silný pocit, že je zbytočné sa s tým vašim dr. o tom baviť...

snd sa mi to odlše, tatko niečo inštalovak a teraz mi to blbne..

z.g.
24. aug 2009

no išlo to, super...

ja sama za seba som zásadne proti HAK práve pre závažené nežiadúce účinky, teda ak to niekto berie ako liek na poruchy menľtruácie atď...tak áno, ale ako antikoncepciu by som volila iné metódy resp. ich kombináciu...
adka, dobre robíš, že to budeš konzultovať na SVK...

idem, nech tu nevysedávam zase, dala som si záväzok, že budem chodiť spať do polnoci...

ryba74
24. aug 2009

Zuzi,ved aj ja som uz z HAK sekla,ale toto mi bolo naordinovane kvoli tomu zakroku,resp.aby som po zakroku-kyrete,neotehotnela minimalne 6 mesiacov.Tiez som neni nadsena,ze to musim brat,lebo skoncila som minuly rok v decembri,ked som brala Regulon preto,ze som zacala krvacat medzi cyklami,tak ako teraz.A potom som sa citila uplne super.A tiez som to mala predtym naordinovane kvoli porucham menstr.cyklu.Ale nebudem ju urcite po tomto brat,lebo tak ako mi je uz 4dni zle,tak mi uz davno nebolo-okrem krvacania medzi cyklom,mam bolesti v podbrusku,prehana ma,bolia ma krize,potim sa ako somar v lete a citim sa celkovo zle.
No baby,ja teraz robievam do 23tej a potom sa tak rozoberiem,ze nemozem zaspat aj do jednej-druhej.A potom spim aj do desiatej-jedenastej.
Tak pekny dobru noc.

ryba74
24. aug 2009

Sorry-peknu som chcela napisat.

karolinka2
25. aug 2009

Ahojte.
My sme dnes chceli ist na plavaren,ale idem navarit poupratovat a pojdeme zajtra....
Adi ved co nemas sa kam plasit tak si pekne pospinkaj ranooooooooooooo,aj ja by som niekedy tak pospala aspon do jedenastej.
Ja som antikoncepciu nebrala takze ti s tym neporadim,ale urxcite ked to ma na teba take vedlajsie ucinky tak radsej by osm ju vysadila alebo poradila sa s gynekologom o druhej.
Pekny den vsetkym.

jarka28
25. aug 2009

Ahojte,konecne sa hlasim-nie sme bezdomovci,nasli sme dom cez inzerat za 5 min 12 sme sa stahovali...ale uz je dobre...dom je fajn a aj susedia,je tu kopec deti tak su nasi stale vonku a ani neviem ze ich mam....segra k nam chodi na vikendy ,niesme od seba daleko 6 mil,ale predsa boli sme pred tim susedky hned vedla seba...no a na internet uz cakam tyzden co som ho prestahovala s nami lenze BT je nekonecny pribeh a tak mame zatial mobilebroadband a ten je ako slimak.......cez vikend sme stihly kupit aj auto pre mna lebo sa skola blizi a ja bez auta,tak som bola uz na prasky z toho a kupily sme Vectru striebornu pre mna,je to raketa .....musim vas ist precitat co je tu nove......akurat som zaznamenala nieco o HAK-ja som vysadila,bolo mi zle ,mala som migreny,meskalo i to stale a to som vyskusala viac druhov...neberiem nic a je mi dobre....Matka ako sa citi manzel som citala ze u bolo velmi zle.............idem ja varit zenusky zasa sa ozvem....dnes je krasny den......

karolinka2
25. aug 2009

Ahoj Jarka uz som na teba myslela,ze ci to ste nieco zohnali alenbo nie,tak som rada,ze ste spokojni,nech sa vam dari v novom domceku a takisto vela stastnych mil na novom auticku.Manzel stale rovnako,dnes sa bol ostrihat a ledva dosiel domov co ho zase chytili bolesti. ☹

ryba74
25. aug 2009

Ahojte baby!
Tak Jarka,esteze si sa ozvala,uz sme sa o teba zacinali bat.Tak to je fajn,ze ste zohnali barak,auto,novych susedov...
Matka,co nejdete ku tomu lekarovi?
Ja som volala na Slovensko svojmu gynekologovi,tak mi povedal,ze mam dobrat este 2 tbl,co mi zostali a dat si pauzu,ze tie tbl-Triregol je dost silny,ale trojfazovy,ze sa musia tbl.trafit s organizmom zeny,ze je to vzdy loteria.Ale ja uz asi nebudem brat nic,lebo je to ozaj svinstvo.
Dnes je krasne,keby to tak este dlho vydrzalo. 🙂

karolinka2
25. aug 2009

Adi boli sme vcera o stvrtej a stale rovnako treba cakat za vysledkami rontgenu pluc....................

etuska
25. aug 2009

Mati-tak nech sa len setri 😔
My sme boli doobedu v Lisburne so znamymi.Poobede sial MM do prace a my sme boli takmer cely cas vonku-plela som tu nasu dzunglu-2 mesiace nevidela zahradnika-cize mna 😀 -hned som naplnila celu hnedu konvu,takze neviem kam da MM travu ak bude kosit travnik 🙂

Volala som GP lebo Miska by mala ist na ockovanie,tak nas objednali na 8.9-myslela som ze nas vezmu este tento tyzden kym nie je skola,no co uz 😝
Idem ulozit Misku spat
pekny vecer

PS:Jarka-super ze ste uz prestahovani a paci sa vam 🙂

karolinka2
28. aug 2009

ahojte.
Od kedy sme vsetci na facebooku tak nam to tu nejako stoji.....len sme uz na tretej strane,tak radsej pisem. 🙂Ja uz druhy den roznasam letaky na zehlenie po celom Randalstowne,a zatial sa ozvala jedna pani aj to chcela vediet ceny a ze vraj sa este ozve,no tak velmi tomu neverim ale dufam,ze ano.
Karolinka je troska prechladena,manzel myslim troska lepsie s tym hrudnikom....
Akurat som si uvarila zemiaky a vajicka ze zajtra zrobim salat a rezne a kuraciu polievku.
Pekny vikend vsetkym.. 🙂

etuska
28. aug 2009

Mati-tak ako pises-nejak sa nam tu uz nechce chodit 😅
Ja som doteraz davala fotky na Facebook a Miska nechcela spat,len ich komentovala-ale uz ju idem ulozit spat.
Tiez prajem pekny vikendik 🙂

z.g.
29. aug 2009

ahojte, veru sme sa presunuli na facebook, ale zase niektoré veci sa tam zle píšu a tu máme taký súkromný krúžok... 😀 😀 😀

ale nám to uletelo, posledný deň sme tu, v noci letíme, ja som posledné dni priebežne balila, ešte niečo málo zostáva...

tatko ešte musel ísťteraz do práce, poobede snáď ešte skočíme k moru...rozlúčiť sa 😵 😵 😵
deti sa tešia a tuším už aj ja, ani sa mi veľmi nechcelo ísť na slovensko tentokrát...

keď prídeme, ideme chystať natálku do školy, ešte jej musím dokúpiť tenisky na TV a topánky...

tak zaitaľ...možno sa ešte ozvem, ak nie, tak už z SVK...

karolinka2
29. aug 2009

Zuzka prajeme stastnu cestu.....

z.g.
29. aug 2009

vďaka, maťka...ešte som sem mrkla, nechce sa mi dobaliť ten zvyšok...boli sme ešte na pláži, tak som dávala okolo toho veci do poriadku, teraz si robím pauzu...
píšu už teraz 1,5 hod. meškanie..no, čo už, nech len to nie je viac...
tak sa manjte...

eviska83
30. aug 2009

ahojte-
no fakt ten FB nas pohltil- ale aj ja suhlasim so zuzkou- tu je viac sukromia- ale chyba mi tam Jarka a adka
zuzi- dufam ze ste stastne doleteli a velmi nemeskali 😉
jarka- super ze sa vam paci
Adi - ty akosi popri novej praci nestihas konikovat- ozaj a ako sa Ti tam dari?

z.g.
30. aug 2009

doleteli sme dobre, meškanie bolo 3 hodiny, tak sme zase nocovali na letisku,
teraz som vstávala, muslea som dospvať, lebo som bola totálne vyčerpqnál malinjá ešte spinká, takže v noci budeme buntošiť...
tak sme sa zvátali, niečo som povybaňlovala a viac sa mi dnes nechce...

z.g.
30. aug 2009

teda píšem 😀 😝 , tu mám inú klávasnicu, tak si musím zase zvykať...

etuska
30. aug 2009

Tak fajn Zuzi,ze ste uz stastne doma 🙂
My sme dnes este dodatocne oslavovali narodky u bratranca,tak sa mi ani spat nechce,ale uz pomaly pojdem 🙂

Mati-dik za sobotnajsi obed-bol vyborny 😵
prajem pekny tyzden.Este zajtra si uzijeme "day off" a v utorok sup do prace 😵

karolinka2
31. aug 2009

Ahojte.
Zuzka fajn,ze ste doleteli dobre,no co uz sgte aj zvyknuti na to meskanie.
Erika nie je zaco,len ked vam chutilo. 🙂
Pekny den.

z.g.
31. aug 2009

ahojte, píšem aj ja, aby sme neboli zase na 3.strane...

no nadávali sme, keď sme museli toĺko čakať na odlet, ale dnes skyeurope zrušil všetky lety z blavy, týmpádom aj naspäť, lebo neplatia a aj na zajtra sú porušené, takže už nič nehovorím, som šťastná, že sme sa ešte dostali domov a stihneme začiatok šk. roka...no sranda teda, manžel má letieť s nimi naspäť...takže to bude dráma do konca...
som zvedavcá , ako to to dopadne s nimi...ale netuším nič dobré, len sú to stresy teda s nimi cestovať za daných okolností...

chladnejšie je tu teda než na cypre, ale cez deň bolo fajn, takže nemáme nejaký problém s aklimatizáciou, konečne spávame v pyžame a nechodíme doma v spodnom prádle a malé nahé :-
deti sú šťastné, že sa majú s kým hrať,
ja som teraz u našich, potrebovala som niečo povybavovať,
zajtra pôjdeme k svokre...
takže sme ajradi, že sme doma a všetko mi tu pripadá neskutočne zelené oproti cypru...idemdo parku...aha tráva a koĺko stromov...a pod. 😀

jarka, tak super, že sa majú deti s kým hrať, to je podstatné, dobre ste sa presťahovali...aj autíčko máš, nech dobre slúži...

som ešte nedospaná, tak pôjdem za chvíľku hajhaj...

karolinka2
31. aug 2009

no pozerali sme dnes v spravach co to vyvadza sky europe.strasneeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

jarka28
31. aug 2009

Ahojte babulky.....my stale nemame normalni internet a tento je strasne pomaly tak len sem tam mrknem co nove...Zuzika super ze ste to stihly aj ked ste mali meskanie hlavne ze ste dome,lebo Skyeurope je velka katastrofa 🙄 .....nasi idu do skoly az v stredu,ale uz sa straaaasne tesim lebo som velmi vycerpana......14teho letime zo segrou do Prahy na Wellness tak odrelaxujeme trosku......cez vikend sme boli s detim vo Funkymonkeys zabavnom centre co tu mame nove a potom aj v kine na Ice age 3...velmi sa im pacilo a ja som bola spokojna ze su deti spokojne a stastne 😉 ...vo Funkymonkeys budu stvrtky a piatky -mothers and toddlers groups tak budem chodit s Davidkom medzi deti sa pohrat a ja trosku medzi ludi pokecat.........inak nove nic u nas....ked budeme mat rychly internet pridem na Facebook za vami 😉 .....zelam pekny vecer......

z.g.
1. sep 2009

skyeurope dolietalo, takže sme to ešte stihli, dostali sme sa domov, ale máme u nich ešte cca 400 eur...ešte že sa horšie nestalo, lebo som nemala už dobrý pocit, keď som nastupovala do ich lietadla...takže tak...

no idem, chystáme sa do tej blavy k svokre, tak si až po návrate dočítam, čo si jarka písala...

detičkám prajem rýchle naštartovanie šk. roka...

karolinka2
1. sep 2009

ahojte.
Jarka takze sa chystate do Prahy super......a ak...o v novom domceku?aj ja som chodila s karolinkou na tie stretnutia kazdy utorok a stvrtok ale vzdy mi tam ochorela lebo tie deti tam chodia take zasoplene tak sme prestali,teraz je skoro kazdy den s kamoskinimi detmi tak je dobrfe....
Zuzka a manzel ako pojde naspat na cyprus spominala si ze ma letenku cez skyeurope spat ci nie?
Ja idem zachvilu na pohovor do starobinca tak som zvedava co a o to zehlenie co som pohadzala do kazdej schranky v celom randalstoxne tak sa ozvali dve zeny ale len chceli vediet ceny a potom uz nic,tak neviem ci chcu aby som zehlila zadarmo....
Pekny den.

eviska83
1. sep 2009

Ahojte
Zuzi - nam dlhuju 91e- ale uz s nimi vobec nepocitame 😠 😠 ja mam na nich velmi zle srdce tahali nas za nos skoro 4 mes. a aj tak nic.Ale vy ste teda mali stastie 😎
Mati- tak drzim palce- ale urcite Ta vezmu- ved kde by nasli lepsiu? 😵
Jarka- tak si to v Prahe uzite a cakame ta na FB
Andrej zacina vi stvrtok v skolke- tak drzte palce nech si rychlo zvykne 🙂

karolinka2
1. sep 2009

ahojte.
Tak ma nezobrali ze potrebuju perfektnu anglictinu,aj som to cakala. ☹
Evi drzime palce aby Andrejko si rychlo zvykol na skolku....

etuska
1. sep 2009

ahojte
ja som akurat poobede hladala letenky na Vianoce.Asi najskor zabookujem opat Easyjet(Belfast Intl-Krakoéw)-zatial to vychadza na cca 650libier spiatocne letenky pre nas troch-tak sa musime rychle rozhodnut,lebo ceny stupaju-este min. tyzden to bolo 600 libier.Nechcela som ist cez Krakow kvoli snehu,ale inac musime aspon raz presadat.

Este celkom dobre ceny leteniek ma Jet2 com-ale ti letia len Manchester-Budapest,alebo Edinburgh-Praha-tak sa vecer poradim s MM.

Miske sa dnes v skole pacilo-prve 3 tyzdne su len do 12tej a potom uz do 2p.m a tak budem pracovat aj ja.

Mati-nic neboj,aj ked sa na to zehlenie neozvali-maju doma letaky,tak ak bude niekto potrebovat -ozve sa aj neskor.

Evi-verim,ze Andrejko si coskoro zvykne a bude sa mu medzi detmi pacit tak ako nasej Miske 🙂

Jarka-tak ten Wellness pobyt ti v dobrom zavidim-uzi si ho 😵

karolinka2
2. sep 2009

ahojte.
My ideme k doktorke poobede,a som velmi rada,od rana hucim do Karolinky nech sa vycika ze potrebujeme moc,ale ona nie az teraz chudatko sa vycikala cele doobedie zdrzovala co ju tak stipe cikulka,uz tyzden jej ju natieram a stale nic dufam,ze nema nejaky zapal....
Erika troska som pozerala letenky poslala som ti spravu na facebook.
Zienky nemate niektora skusenost s pracou merchandiser volala mi svagrina vraj je to ukladanie tovaru v hypermarketoch a je to na vecer od 9-1 rana,to by mi vyhovovalo taky prac. cas,ale velmi nic somnenasla...
Pekny den vsetkym. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre