Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
12. sep 2009

adi- my sme tam boli parkrat a nam sa celkom pacilo- kopcisko riadny- tak sa priprav- a to my sme este tlacili kociar 😝 😝 ,ale pocula som ze vraj v dubline je to oveeela lepsie 🙂
A diky za infosky- synovcovi som zdelila vsetko teraz nech sa stara on 😎 😎

etuska
12. sep 2009

Adi-my sme boli a pacilo sa nam.Akurat sa tam oplati ist skor doobedu ako poobede-ak je pekny den,lebo poobede tam uz velmi slnko nesvieti.
My sme boli na Halloween-tak to bolo fajn-rozne atrakcie,deti v maskach 😅

A blizko je Belfast Castle-neviem ci si bola-ale je tam pekne 🙂

ryba74
12. sep 2009

Diky baby,no asi nepojdeme nikam-syn celkom zachripol,kycha a ma aj teplotu.Pred dvoma dnami bol u kamarata na bicykli,hrali futbal,behali,spotil sa a dal si studenu malinovku-no a toto je vysledok.Este dnes to vyzeralo celkom OK,ale prisiel vecer a uz je celkom bez hlasu a vravim-dostal aj teploty.Tak som nasadila Bioparox-lokalne ATB,Calciovy sirup,Olynth do nosa a Paralen.Uvidim,ci to zaberie,ak nie,musim s nim zajtra zabehnut vecer na pohotovost.
Tak pekny zvysok vikendu a dobru... 🙂

eviska83
12. sep 2009

Adi- no stale nieco,vsak? nas andrej samozrejme po navstevach skolky- kasel,sople- tak davame hedelix,caj na kesel a nasivin- ale najhorsie na tom je ze teraz zacal soplit aj adam- tak odsavame sopliky a davame morsku vodu 😒

z.g.
13. sep 2009

ahojte, ejvicka, tak to sú oni!!! no fakt je ten svet malý!!! tak pozdravuj!!!

fú, máme tu ďalších maródov... ☹ , tak skoré uzdravenie...

včera už odišiel tatík ☹

dnes čakáme návštevu- sestru, švagrinú s neterou...pôjdu na jarmok, my sme boli včera, teda hlavne na kolotočoch
☹ tak sa malé vyšantili...

ejviska
13. sep 2009

Ahoj, tak budu pozdravovat, sice nevim od koho 🙂, ale myslím, ze ze souvislosti to pochopi 🙂

karolinka2
13. sep 2009

Dobre ranko.
Tak prajeme vsetkym marodom skore uzdravenie....
My sme mali vcera pekny vecer,oslavovala som narodeniny,bola u nas aj Erika a este jedna kamoska s rodinami tak si myslim,ze bolo fajn,deti sa vysalili,len Karolinka uz na konci bola zla uplakana chcela spinkat....
Navarene mame pojdeme do kostola za chvilku a poobede hadam niekam do lesa,juuj keby take krasne pocasie bolo este zopar tyzdnov.
Matka ako ste doleteli na svk???
Peknu nedelu. 🙂

etuska
13. sep 2009

ahojte zienky,
Mati-aj nam bolo fajn-Miska si zdriemla v aute a potom doma zaspala hned po precitani rozpravky a kakauku 😅
Ja dnes do kostola nejdem-dam si Paralen a idem varit-isiel len MM s Miskou.Pre nu je to aj spolocenska udalost,lebo deti tak po cca 20min. idu do "Sunday school" a tam sa im venuju ucitelky-citaju im stale nejaky pribeh s Biblie,porozpravaju sa o tom,pomodlia,zaspievaju pesnicky a potom si vymaluvavaju obrazky k teme-napr.Adam a Eva,Jonas v bruchu velryby a pod.To sa jej stale rata-stretne tam kamaratky,vysanti sa 😅 a my mozeme v klude pocuvat kazen.

Prajem peknu nedelu-fakt je krasny cas-nech vydrzi co najdlhsie 😵

z.g.
13. sep 2009

ejviska, napísala som ti správu, že od koho máš pozdravovať...tak hore si mrkni, pod lištou ti bude svietiť, že nová správa, ak to tu ešte nepožnáš...ale pochopili by to...

aj u nás je pekne...na jarmok sa mi už dnes nechcelo
malinká zapsala nedávno...keď je nejaká zmena, tak obyčajne poobedenezaspí, tak som zvedavá, aká bude noc...
juj, sa teším na superstar večer, niečo si ešte postudujem , v utorok je št. sviatok, tak super, zajtra pôjdeme k našim, v utorok tiež budeme oslavovať synovcove meniny a narodeniny...

tie sunday school vyzerajú byť zaujímavé...erika, už sa máš lepšie? a ako ostatní maródi?

aký ste mali víkendík?

jarka28
13. sep 2009

Ahojte zienky.....zajtra skoro rano odchadzame na autobus z belfastu do dublinu a o 11tej nam to leti do Prahy...tak sa majte krasne zatial a uzivajte si pekneho pocasia..... 🙂

ryba74
13. sep 2009

Ahojte baby!
Ja som bola so synom na pohotovosti,takze ma anginu,dal mu ATB.Myslela som si,ze ked je tak krasne,tak nebudu chori na pohotovosti,ale pred nami boli piati,po nas prisli dalsi,takze je toho celkom dost.Kazdy kasle,kycha,ma teplotu,dokonca odtial jedny vysli v ruskach na tvari,aj doktor mal pri nich rusku,na tom este taky kryt a gumennu zasteru,som myslela,ze operoval 😀 😀 😀,ale asi mali podozrenie na chripku,tak sa radsej "chranil".Hlavne,ze ked som o vakcine proti prasacej chripke hovorila ja mojmu doktorovi,tak mu to bolo strasne smiesne.
Takze vikend sme prezili doma.Tak teplo a nadherne ako je v tieto dni,nebolo cele leto.Dnes bolo 22stupnov,bez jedneho mracika.Takto by to malo potrvat este do stvrtka,v piatok uz hlasia dazd.
Ja este zajtra a v utorok idem rano,potom uz klasika.My sme s muzom spali minulu noc 11hodin,syn spal 12.Bolo co dospavat-syn chory,muz spaval cely tyzden po 3 hodiny denne,ja styri.
Tak pekny zaver vikendu a este krajsi buduci tyzden. 🙂

etuska
13. sep 2009

Zuzi-uz je mi lepsie-hoci v piatok a sobotu som mala este riadnu nadchu,no uz sa to lepsi.

Adi-ani sa necudujem ze su ludia chori-rano zima,cez den horuco-a este pri ich mode holych noh 😝

My sme dnes boli poobede pri jazere a na lodi s kamaratmi,tak sa Miska vyblaznila-nove foto som hodila na FB.

Nany-uz vam pomaly konci ramadan,ze-tak by sme mohli dat koncom septembra stretko??? 😉
Bru nocku a pekny tyzden

eviska83
13. sep 2009

etuska- nieeeee -vydrzte do oktobra- my prideme z dovci 6.10 😒 a myslim ze Matka chce az ked jej odide mamina 😉

nawal
13. sep 2009

caute. teraz v sobotu budeme mat posledny den, tak odvtedy som vam k dispozicii 😀 . Velmi sa tesime na stretkoa dufam, ze bude aj pocasie dobre 😝

karolinka2
14. sep 2009

Dobre rano.
My s drahym sme vstali taki dolamani a on chudak do prace,Karolinka z dna na den horsie pride v noci k nam prehadzuje sa zo strany na stranu kope poplakuje,a ja si necitim na lavej strane tesne pod krkom,uz predtym ma to pobolievalo ale teraz strasna bolest ako keby som tam mala nieco zablokovane alebo zapal,takze v noci som ani poriadne nespala.
Veru nadherne dni boli ale dnes to uz vyzera na dazd hoci hlasili este pekne.
Adi tak synovi skore uzdravenie.
Erika fotky som videla s tou kamaratkou vyzeraju ako sestricky. 🙂
Evicka ma pravdu mne to stretko vyhovuje az po odchode mami.
Nawal tak sa uz potom mozeme niekedy dohodnut aj s Erikou sme spominali tu grilovacku....
Pekny tyzden vsetkym. 🙂

monika.hamill
14. sep 2009

ahojte, bola mi poradena tato stranka na nadviazanie kontaktu zo slovenkami v Belfaste. Prisla som pred 3 tyzdnami do Belfastu, manzel je odtial a v KOsiciach sa mu uz nepacilo:( rada by som vedela ci je niekto priamo v Belfaste a mozno aj na Finaghy rd.🙂 😵

komisakpd
14. sep 2009

no sestra..parejm ti zdar na tejto stranke 🙂

ejviska
14. sep 2009

Ahoj Monika, tak to jsme prijeli do Irska skoro ve stejnou dobu.🙂 My bydlime v Portstewart, to je od vas moc daleko. Je to u more, vedle Portrush.
Do Belfastu jezdime na letiste. A jak si zvykas? Chodis do prace?
My se do Irska vracime v patek, az zacne prset :( Pry je tam porad krasne.

ejviska
14. sep 2009

Holky, da se zmenit nick? Nevite? Ja ho mam strasne podobny nekolika zdejsim nickum a same sa mi to plete 😀

ryba74
14. sep 2009

Ahojte baby!
Tak dnes uz nebolo tak krasne ako dni predtym.Nam dnes doviezli olej,tak moze zacat zima. 😀 😀 😀
Tak Jarka je uz v Prahe,tak si uziva.
Ja zajtra naposledy rano,potom uz klasika-vecer.Ale rano sa mi zasa strasne dobre jazdi-cesty su uplne prazdne a to mi vyhovuje.To by som aj bola najradsej,kebyze som na ceste len sama. 😀 .
Syn sa pomaly lieci,uziva ten Penicilinlen 250tku mu dal-tu asi ani silnejsie nepoznaju.
Matka a ty ako-je ti uz lepsie?Nemas aspon nejaky protizapalovy gel alebo tbl?
Evi a vy kedy idete na tu dovolenku?
Tak pekny zvysok vecera. 🙂

karolinka2
14. sep 2009

Ahojte.
Monika vitaj.My byvame v Randalstowne nejakych 25 minut od Belfastu,myslim,ze ani jedna z nas tu na koniovi nie je priamo z Belfastu.Tak nam o sebe nieco napis....ci sa chystas tu pracovat a tak pod. 🙂 a hlavne nech sa ti tu paci v tom Severnom Irsku...

nawal
14. sep 2009

Monika poznam jednu cesku v belfaste, ma tusim aj male dieta, ak chces hodim ti kontakt na nu. teda jej Fb kontakt, lebo ju osobne nepoznam 😝

eviska83
15. sep 2009

ahojte
Monika- aj ja Ta vitam 🙂 🙂 🙂 my byvame tiez cca 30min.od belfastu 🙂
Adi- letime o tyzden v utorok- vcera sme uspesne vybavili cestovne doklady pre drobcov. 😉 😉 Ale taaa ochota tam☹ ☹
Nasi uz su na tom podstatne lepsie - Adamovi este trosicku tecie nostek,ale uz len malicko 😉
ejviska- vy ste blizko Portrushu?tak to si myslim ze ta kazda z nas raz navstivi- my tam radi chodime 😉 😉obcas

ejviska
15. sep 2009

Ahoj, evisko ano. Je to 3 mile vedle Portrush. Neni problem.... 🙂

eviska83
15. sep 2009

ejvisko- tak teda sa niekedy stavime na kafco 🙂 🙂 🙂 -

monika.hamill
15. sep 2009

😎 ahojte tak prve vas vsetkych pozdravujem a do sev irska sme prisli nafurt:( Manzel je z belfastu vola sa Gerard....byvali sme 3 roky na slov v Kosiciach ale manzel si nezvykol........ON robi na lodi, mapuje podmorske dno takze on pracu ma🙂) ja si hladam pracu, ale cez narvic org si davam diplom porovnat ci my je tu platny, tento tyzden by mi mala prist odpoved.......takze budem vediet ktorym smerom v hladani prace sa mozem uberat.......mam inac prax ako dentalna sestra........Babo este nemame,nedari sa:( na buduci tyzden manzel ide do prace takze budem 4 tyzdne sama v dome:(( este ze tu ma 10 min od nas sestru a druhu par min dalej🙂)) inac ja som bola v belfaste ako aupairka 1999-2002 takze to tu poznam🙂) a to pocasie na to sa asi zvyknut neda:(

karolinka2
15. sep 2009

Ahojte.
Bola som na ten pohovor a t a pani bola vellmi prijemna,mala som z nej dobry pocit potrebuju to upratovanie na sobotu nedelu na 16 hodin a ze v piatok mi daju odpoved.
Monika takze mas manzela Ira,no ma zaujimavu pracu,a vie aj dobre slovensky ked ste tam byvali tri roky ci ani velmi nie?No tak nie si celkom sama ked tu mas dva sestry a jednu celkom blizko.
Evi vcera sme sa bavili cez facebook o tych ambasadach,veru je to des.
Pekny den vsetkym.
🙂

ejviska
15. sep 2009

Ten muj nick je priserny!!! 😀 eviska - ejviska
Ja pouzivam odjakziva nick ejvis a byl obsazeny, tak me napadlo pridat -ka. 😠

etuska
15. sep 2009

ahojte kocky,
vitaj Monika 🙂 my byvame v Antrime-len na skok od Matky(karolinka2) a tiez nie daleko od nawal-takze my sa vydavame asi najcastejise.
Este davam pozor na kamoskinu dcerku,tak sa ozvem ked pridu pre nu rodicia a Miska zaspi 😵
pekny vecer

z.g.
15. sep 2009

ahojte, my sme boli u našich od včera, dnes bol svietok, tak sme mali voľno, aj dobre, lebo natálke zase začína tuším nádcha...inak maródov máme už aj my v rodine...no jeseń prišla...

ejviska, neviem, jedine dať tento dotaz do témy "modrykonik.sk" - asi treba požiadať o zrušenie momentálneho nicku a znovu sa zaregistrovať pod novým - skús sa tam spýtať...

maťka, tak nech ti to vyjde s tou prácou...

monika, tak to má fakt zaujímavé zamestanie manžel...a to máš supeeeer, že tam máš aj sestry

u nás už bude polnoc, tak idem hajať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre