Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

komisakpd
16. sep 2009

monika tam nema sestry ale svagrine..sestru ma tu doma🙂 😉 ma SVK

ejviska
16. sep 2009

z.g. zkusim, diky.
Teda ja bych svagrovou za sousedku brala! Mam skvelou. NAm uz se to tu krati :(. Ale trosku se i tesim zpatky, tam je mnohem lepsi vzduch ( a to bydlime na dedine ).

monika.hamill
16. sep 2009

ahojte, tak manzel aj napriek tomu ze sme zili 3 roky na slovensku a chodil na sukromne hodiny slovenciny nevie po slovensky, len take frazy ale ked sa rozpravam s niekym, tak nieco zachyti:(🙂 🙂 aj kedze sa stale rozpravame po anglicky tak nemal velku sancu.............v robote ked je tak je to len anglictina.......ale nalepilo sa nanho nieco🙂 moje svagrine su fajn no predsa to nie su moja sestra domi🙂 tym ju aj pozravujem🙂

komisakpd
16. sep 2009

sestra neprezradzaj moje meno... 😎 😎

karolinka2
16. sep 2009

Ahojte.
Karolinka v noci nic nespinkala,stale len plakala tazko sa jej dychalo na nostek,tecie jej z neho,kasle,dufam,ze nedostane teploty.
Akurat zaspinkala tak varim porkovu polievku od vcera mame granadir a idem upratovat.
Monika myslela som,ze sestry mas lebo tak si pisala....
Zuzka tak nech aj Natalku nadcha obide,nech su obe zdravucke,a ako sa vam zvyka bez tatika.
Ktovie ako Jarka v Prahe,urcite lezi niekde na masazi.... 😀
Erika robila si vcera pestunku?
Pekny den. 🙂

etuska
16. sep 2009

ahojte kocky
Mati-keby len vcera,aj dnes cca od 13:30-15:30-ale baby boli zlate-pekne sa hrali.potom sme sli s MM a Miskou na prechadzku popri rieke-MM na korculiach,Miska na bicykli a ja rychlochodza 😅

Poobede bolo opat krasne-tak som 2x prala-idem ulozit Misku,lebo este musim navarit,napisat si plany na zajtra +mam poobede aj kruzok pre 5-7 rocne deti,tak im musim vymysliet aktivity na celu hodinu-aby mi neskakali po hlave 😅
Juuj-dlhy den bude zajtra 😝 -uz aby bol vikend.
pekny vecer 😵

karolinka2
17. sep 2009

Ahojte.
Karolinke idu horne zadne stolicky tie posledne tak zato ona je taka v noci uplakana lebo sa jej prerezavaju zubky,aj som si myslela ci jej nahodou nejdu zubky,lebo aj predtym sa tak spravala ked jej vychadzali,ale nevidela som jej dobre do pusy a dnes ked plakala tak som to pekne videla....
Dnes sme boli doobedu vonku,ved je krasne teploty nema ale z nosteka jej tecie ako zo suda,mozno aj zo zubkov.Akurat som dovarila halusky s tvarohom a syrom,mnam su vyborne....nedate si niekto?
Pekny den. 🙂

ejviska
17. sep 2009

Ja bych si ty halusky dala, prosim! 🙂

monika.hamill
17. sep 2009

ahojte aj ja by som si ich dala🙂dnes nam prisli veci zo slvoenska tak si to tu organizujeme......dnes som mala len jeden sendvic:( gerard daval do pohybu tv a menil koncovky na veciach kvoli zasuvkam..........dnes bol den kedy on vari tak som ho uz vyhnala do kuchyne a ja mozem trochu pobudnut na nete🙂

karolinka2
18. sep 2009

ahojte.
Dnes mi mali volat z toho starobinca a nikto nic. ☹
Pekny vikend vsetkym.

etuska
19. sep 2009

Matka-mne sa stalo to iste ked som sem prisla a bola som na pohovore -vobec sa mi neozvali hoci tiez tvrdili ze sa mi do piatku urcite ozvu 😒 -ale potom asi po mesiace volali,ci to nevezmem(asi im niekto vypadol a potrebovali rychlo nahradit) no to uz som mala inu pracu.

Rano sa zdalo ze nebude pekne,ale aspon trochu vykuka slniecko tak pojdeme niekam von.
pekny den 😵

ejviska
19. sep 2009

Ahoj holky, tak uz jsem v Portsetwart. Dneska bylo krasne, tak jsem byli grilovat na White Rocks. Urcite vas neprekvapi, ze nekteri ( ne my!!! ) se koupali bez neoprenu 🙂. Tak snad bude pekne i zitra. Jeste nevim co podniknem.
Chci se zeptat, jestli jste nektera chodila na kurzy angl., na NRC. Budu mit od pristiho tydne, 1x tydne. Zajima mne, jestli si myslite, ze to k necemu je?

etuska
19. sep 2009

Evi-urcite kazdy kurz je k niecomu dobry.Chodila tam moja znama a nestazovala sa.Hoci 1x tyzdenne je malo.neviem ako vies po anglicky-ale teraz mas sancu sa super zdokonalit-len musis chciet-vela pozerat telku,pocuvat radio,ludi na ulici,v obchodoch-a anajma nebat sa rozpravat-drzim palce. 😉

ejviska
20. sep 2009

etusko, no ja se domlouvam tak nejak obtizne. Ale malou musim vodit do skoly a event.neco zaridit, tak trochu se domluvim. Na telku cucim a poustim si k tomu titulky 🙂. Zitra tam jdu poprve, tak uvidime. Dnes je tu zase hezky. JAk je u vas na jihu?

karolinka2
20. sep 2009

Ahojte.
Tak mi dnes klasika rano v kostole,potom som varila kuraciu polievku a pecene kura so zemiakmi a nakoniec ked Karolinka zaspinkala piekla som jablkovy kolac ale to som vkuse nadavala na recept co je to za cesto,lepilo sa mi na ruky nemohla som ho spracovat no tak som zvedava co z toho bude nejako som to potom polepila tak uvidim az to vyberiem z rury.Inak Karolinka je este stale zasoplena,ale to asi bude tymi zubkami kedze jej idu aj horne aj dolne stolicky,drahy tiez celu noc hnackoval....pocasie je celkom fajn hlavne ze neprsi,aj som chcela zajst do lesa,ale ked tak sopli a kasle radsej nie....
Evjiska aj ja som zacala chodit na kurz angliny a zatial sa mi tam celkom paci.
Jarka kde si sa stratila,hadam si neostala v Prahe. 😉
Pekny den. 🙂

jarka28
20. sep 2009

Ahojte zenusky...z Prahy sme sa vratliy vo stvrtok a od vtedy som sa nezastavila.....prat upratovat zehlit atd.....vcera sme predali moje auto koli strasne vysokej poistke a nakolko idu vianoce treba setrit,ale hned dneska sme mali stastie a kupily sme dalsie malinke ale staci,a buduci rok planujeme kupit rodinne.....zajtra mam behacky ohladne papierovaciek,popozeram nove joby a budem upratovat dalej......v Prahe bolo super,ale nechcela by som tam zit,kazdy mi vsade pripadal podozrivy a stale som si drzala kabelku,najlepsie bolo ked som cakala na zastavke a zastavily mi tri krat fesaci ze ma zvezu a ja na nich vyhrkla po anglicky a porad zdupkali ze nerozumeju 😀 😀 😀 a bol pokoj.....boli sme aj v Prazskej ZOO je velmi pekna a tesili sme sa ako deti zo zvieratiek.......ozaj baby zasa sa budeme stahovat chapete to?ja fakt neviem ci sa niekedy niekde usadime........ ☹ ☹

etuska
20. sep 2009

Jarka-preco????ved len nedavno ste sa prestahovali 😒 -a kam?

jarka28
20. sep 2009

Ahoj Erika,no preco?prve tyzdne boli super,deti sa hravali vonku so susedmi a vsetko bolo OK,lenze potom to zacalo,je tu jeden vyrastok ma tuzim 13 rokov a je to totalny idiot,kazdy den nadava detom nie len mojim aj susedom ostatnym,robi medzi detmi rozbroje stale,kazdy den deti chodia domov so slovami ktore ja som nikdy pred nimi nepouzila...a ja kazdy den robim poriadky a chodim za jeho rodicmi nech si ho drzia na uzde......dalsia vec co me vyslovene sere je to ze,prideme domov okolo tristvrte na 4 sadneme za ulohy a hned to tu zacne vyklopkavaju susedske deti kedy pojdu nasi von atd,potom sa moji nesustredia na ucenie a sedia ako na ihlach a cakaju az dorobia ulohy a tahaju sa von,tolko chyb narobila Sasena v ulohe naposledy ze som vyplestila oci,ona vzdy mala super ulohu urobenu,vzdy sa zobrala do izby a prisla a mala hotove vsetko,ale teraz no mna ide porazit vsetko sme gumovali a proste je vidiet na nich ze sa nesustreduju a to mi velmi vadi,v ziadnom pripade ich nechcem distancovat od deti ale co je vela to je vela,je velmi dolezite aby sa mi dobre ucily a nie aby boli ako podaktory tunajsi co pridu domov a kaslu na vsetko......proste citim to tak ze pojdeme z tadeto,aj koli tomu susedovi drbnutemu co len nadava po vonku a uci aj decka hresit...zo zaciatku fakt to vyzeralo ze bude fajn ale nie bude to len horsie.....a keby nebolo zakazane tu v Irsku tak mladeho by som uz davno prefackala drzy je jak plostica,ale uz si nedovoluje tolko lebo som po nom zhukla a prasil domov..... ☹

flirtana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
z.g.
21. sep 2009

ahojte, my sme boli u našich cez víkend

jarka, tak ste si trochu užili v prahe 😵 a nech sa vám teda podarí nájsť nejaké dobré bývanie s dobrými susedmi...to tiež nie je výhra, keď deti sú len vonku a nechce sa im do úloh..

ja musím natálku tiež niekedy naháňať , aby si urobla úlohy, lebo keď ide jej obľúbená rozprávka, tak amen tma, dorobené... alebo keď nemá náladu, tiež dorobené 😠 ...ale ešte nedostávajú veľa úloh, našťastie, len sme dorábali, čo zameškala počas choroby...

ejviska
21. sep 2009

ahoj holky, tak si rikam, jestli i ti prvnacci maji ulohy. 😀 Ja mam pocit, ze se tam jen hraji. Prave jsem odvedla dceru do skoly, mame jenom jedno auto, tak chodime pesky, cca 15 min., pokud prsi a fouka, tak je to sranda 🙂
A za chvilku vyrazim do Coleraine na ten kurz, tak jsem zvedava.
Jarko, jak jsi psala o te Praze, tak ja jak jsem prijela do CR, tak jsem si uvedomila, jaky tam je blazinec, vse ve spechu, lidi si nadavaji. Tady je mnohem vetsi klid. Nebo ho mam ja ....🙂

monika.hamill
21. sep 2009

ahojte, Jarka chcela som sa opytat ze ake auto ste mali ze si mala vysoku poistku? my planujeme kupit auto,ale kedze manzel nema vodicak a ani nejak sa nezaujima o auta tak je to na mne🙂)) pocula som ze VW golf poistka je vysoka, a co ford focus?chceme starsie auto a viem zevraj ak je poistka na zenske pohlavie tak je niizsia, na co si mam davat pozor pri kupe?a naozaj susedia su susedia..........my mame iny problem zo susedmi.zistili sme ze dcera nasho majitela domu byva vedla, co je v druhej polovici domu:((( tak som chcela byt zo susedmi za dobre no ona to pohnojila este predtym nez sme ich chceli pozvat na veceru ako dobry novy susedia.........v dome sme 3 tyzdne a cez realitku sme povedali ze potrebujeme nabytok z domu dat prec lebo nas pride zo slovenska a nieje tu miesta...........nas nabytok prisiel a bolo nam povedane ze mozme zatial dat veci vonku ale pozakryvat..........majitelova dcera videla veci vonku zavolala oteckovi a on sa cez realitku vyharazal ze nas zazalujem ak sa nabytok znehodnoti blalallalabla..........z realitky boli nastvani na neho ze uz 3 tyzdne nic nerobi a slubil ze bude vymalovane, nova mikrovlnka a ze veci z domu vezme............tak sme tu v obyvacke nasackovany. ael uz to nejak prezijem kedze dnes volal z realitky ze majitel ich poveril zo starostlivostou o dom🙂 inac dom je pekny, je vo velmi dobrej casti belafastu takze ak zaciatocne problemy s landlordom pominu dufam ze tu budeme statny🙂)

jarka28
21. sep 2009

Ahojte...Monika,ja mam vodicak par mesiacov ,prve auto som mala 1,2 renault clio poistku som mala len 37 lybier mesacne,ale auto nebolo v poriadku a toto druhe som mala Vauxhall vectra 1,8 a to mi dali poistku 97 lybier coz je strasne vela.....zalezi kolko rokov mas vodicak a ci boli nehody atd.....znama plati 8 lybier mesacne ale ta ma vodicak 20 rokov......na ford focus nebude vysoka poistka,ozaj skus si urobit Quote cez gocompare.com a naskocia ti poistky a ponuky,staci ak zadas typ auta a obsah motora a budes priblizne vediet co a ako.......no a ozaj to s tim nabytkom ma pobavilo 😉

karolinka2
21. sep 2009

Ahojte.
Uz som spominala,ze Karolinka je nachladnuta asi zo zubkov co trva uz tyzden,berie nurofen a dnes po tyzdni dostala teploty,a kasle tak hnisavo,tak som volala k lekarke a vraj az v stredu maju volne vravela som im ze je to dvojrocne dieta tak nas potom objednala na stvrtu....
Jarka tak znova to mas pestre,kedze ste sa nedavno stahovali,fakt niektore detiska su tu hrozne,aj mi mame dobre deti aj zle na ulici,ale to je asi vsade....Tak drzim palce,aby ste nasli nieco co vam bude vyhovovat. 😉
Tak s tymi poistkami na auto je to vraj tak aspon co ja viem,cim mas dlhsie vodicak a nesposobis nehodu tak je poistka nizka mi mame uz treti rok v tej istej poistovni a najprv sme platili 75 potom 51 a teraz platime 37 lybier mesacne a poistka je na moje meno plus manzel ze moze jazdit,,,,ale viem ked je cerstvo zrobeny vodicak tak poistka je velmi vysoka,tak som prekvapena,ze Jarka mas ju taku nizku....
Pekny uprsany den.

karolinka2
21. sep 2009

Ozaj Evicka ty zajtra odlietas tak prajeme stastnu cestu a prijemnu dovolenku....

eviska83
21. sep 2009

ahojte- ja akosi nic nestiham- a to na FB farmarcim ☹ ☹ tak len pozbieram urodu ,posejem a letim prec 🙂
Posledne dni sme mali teda riadny blazinec- dokupit este par darcekov a tak.Nikde sme nezohnali cierne topanocky pre Adama- na krst- ma oblek- tak fakt neviem co mu k nemu obujem- snad kupime nieco na svk.
Uz sme konecne zbaleni-len vcera som kopeckovala- zatial to vyzera ze sa zmestime- este treba pribalit par drobnosti a hotovo.Normalne mam predcestovnu horucku- (ja som ju nikdy nemavala) - bude to teda riadna fuska s 3 detmi 😀 😀 - ale ved zvladnut to musime 🙂
Jarka- aj ja sa divim ze mas taku nizku poistku- v akej company? ja mam vodicak 15 rokov a to platim 25£- ale mam tam napisaneho aj MM a ten ma vodicak 4 roky.Prajem Ti aby sme nasli nieco vhodne na byvanie 🙂 🙂 A deti neprotestuju ze sa budete stahovat?
Mati- neboj mamku Ti v bezpeci dopravime 😵 😵

etuska
21. sep 2009

caste kocky,
napisala som dlhocizny prispevok a neposlalo mi ho 😠

Mati-hadam bude Karolinke coskoro lepsie.

Jarka-fakt mas teda dobru cenu poistky-ako je to mozne ked mas vodicak tak kratko?

Ejviska-no,cudovala by si sa.kolko to ti prvacikovia musia do tej hlavicky dostat-viem o com hovorim-lebo ucim na ZS a mozno sa ti zda,ze sa len hraju,ale oni to maju rozplanovane na rozne aktivity...Mam tiez dcerku prvacku(P1) tak som v obraze a kazdodenne aj vidim ze ucitelka ma co robit,aby to vsetko s nimi zvladla-a maju uz aj domace ulohy.

Evi-neskusala si pre Andrejka nejake topanocky v Tescu-alebo aj obycajnych predajniach obuvi-zo sekcie"Back to school"?-ved urcite maju aj male velkosti kedze 4rocni uz chodia do pripravky.No zalezi aku nozicku ma Andrej.
Stastnu cestu 😵

Monika-tak to mate tiez vesele,ale hadam sa zabyvate a budete "happy" 😵

eviska83
21. sep 2009

etuska- ale ja som zhanala pre adama 😀 😀 viem mam tych deti akosi vela,ze sa pletu 😀 😀 😀 😀

ejviska
21. sep 2009

etusko, ja to nemyslela zle, je mi jasne, ze se ty decka uci a treba o tom nevi. Ale teda to jsi me dostala, ty domaci ukoly. To ja nevim, jestli maji a ani to asi nezjistim 🙂 Dcera anglicky zatim neumi, moje angl. hruza, tak se snad budu muset nejak zeptat. Ona je taky P1. To cislo neco znamena? Ja myslela, ze to je jenom oznaceni tridy, prootze je prvnich trid vic.
Ja byla v te anglictine, no sme tam takova zajimava sestava: Italka, Spanel, dva Indove, jedna z Nepalu, dva z Hongkongu, Polak. 🙂 Je to kurz pro zacatecniky, ucitelka nas uci vyslovovat spravne slova a hlavne, aby jsme se nebali mluvit. Neni to spatne, tak uvidime. ale opravdovy zacatecnik je ten Polak, ten neumi nic a je chudak zmateny. Ja aspon rozumim ucitelce 🙂

etuska
21. sep 2009

Eviska 😀 😀 😀 no ked sa obaja chalani volaju na "A" tak sa mi poplietli-zvyknu mat este celkom mile topanocky v Adams kids

Ejviska-prehladaj malej skolsku tasku a zistis ci maju nejaku "homework" 😉 Nasa nosi kazdy den knizocku ,ktoru si mame spolu precitat-resp. ona ma porozpravat co vidi na obrazkoch--aby si rozvijala slovnu zasobu.
P1-Primary 1 cize nic ine ako "1.rocnik"

Super stranka je cbeebies-ta pomoze aj tebe pri uceni anglictiny-urcite mate doma tento detsky kanal-a na tej web-stranke je toho este ovela viac

http://www.bbc.co.uk/cbeebies/

urcite pre zaciatocnikov odporucam-naucite sa tak nove slovka spolu s detmi.
Ejviska-a vy planujete ako dlho ostat?ci to este neriesite-tak ako my? 😅

pekny vecer
idem este upratat kym je Miska s tatkom vonku 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre