Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
18. feb 2008

Ja davam Aptamil 1,to je ako nutrilon na slovensku to iste....ja dostavam child tax credit 107tyzdenne na decka,working tax credit nie lebo nerobim,ten dostava moj muz ale tusi 35tyzdenne a benefit dostava tiez moj muz lebo ked som to vybavovala tak mal len on insurance number a je to tusim okolo 120 mesacne,niesom si ista,ale je to na tri decka...ty mas credit nejaky?

karolinka2
18. feb 2008

My sme doteraz dostavali working tax credit tiez na mojho to chodi 111 lybier mesacne a teraz to znizili na 88 lybier,a mala dostavala 208 lybier mesacne a znizili jej to na 143 lybier a plus pridavky 72 lybier.

jarka28
18. feb 2008

Inak rozumies tomu akym systemom to vlastne riesia?lebo som tam volala dnes ze ak zacnem robit 20 hodin tyzdenne za minimalnu mzdu ze kolko mi daju child,som bola zvedava ze ci klesnem,ale zvysia mi dokonca,tak ja neviem podla coho to tam rataju...chapes tomu?viem ze podla prijmu celej rodiny...ale viac neviem,a nevies nahodou nieco o Housing -domoch od mesta na prenajom?

karolinka2
18. feb 2008

Takto asi bude ked pracujes dostanes viac.My sme poberali dva mesiace housing benefit smiesnych 8 lybier tyzdenne ale aj to je nieco,a zobrali nam ho ze vraj isiel hore tax credit,ale zaujimave lebo nam isiel dole.a poziadali sme aj dom od mesta plati sa nejakych 240 lybier mesacne,ale caka sa dost dlho,ale nakoniec sme sa rozhodli ze to nechceme,lebo nam ponukli len v Antrime v Randalstowne nemaju a ked som videla v akych castiach to je a este aj mojmu v robote rozpravali ze su to najhorsie stvrte tak ani nechceme.

jarka28
18. feb 2008

Aha,tak som si aj myslela ze davaju v najhorsich castiach ale skusim poziadat a uvidime ze co ponuknu....vy ste ten dom aj videli alebo nie?a po akej dobe vam ponukli?ja rozmyslam ze ked bude solidna ponuka ze vezmeme...ale vela zalezi od stvrte a casti kde ponuknu....platite vysoku rentu teraz?mate od sukromnika alebo od zamestnavatela dom?

karolinka2
18. feb 2008

Nie domy nam neukazali,az ked ti zavolaju tak sa ides pozriet na dom,my este stale cakame,podla toho ake mas stastie cakas rok alebo pol roka ako maju volne alebo podla coho to robia.My platime 380 lybier a mame sukromnika,manzel pracuje uplne inde a musim poklopat,ale mame skvelu majitelku.Tak pekny zbytok vecera a dobru nocku.

zsuzsu
19. feb 2008

Dobry deň.
Tak ked tu nie som, tak vykecavate. A ked som tu, tak skoro nikto sa neozve.
Tak na otázky.
Ano boli sme na plavarni, baby sa kupali, a ja som sa potila v saune 😀 a potom som si uživala vyryvku / vyrivku?/ 😀
Peniažky mi nedošli, stale čaaaakaaaaam 😠 😠 😠
Vikend som mala dosť husty. Sobotu ráno, upratovanie, potom došla moja kamoška, s detmi, tak som niečo napiekla. Jej dcéra tu ostala spať, aspoň deti sa nenudili. Večer došli susedia, a pilo sa do rána do 4-tej 😀 V nedelu skoro ráno stavať, navarila, spravila paradajkovu omáčku s hovadzim, a s knedlami, a potom som znova napiekla, aby deti aj hosti mali sladké. Poobede došli znova susedia, došla aj jedného frajerka /došla sa ukazať/, a pilo sa dalej. Na večer kamoška došla pre dcéru, a opijaš sa skončil o 9-tej. Ved ráno chlapi isli do prace. 😀 Tak som mala taky vikend. Ale bolo nesmierne dobre. Mat tolko ludi, je to dobre. Tak tolko som sa nasmiala, že až. A len pre informaciu. Niektori mali vypité, ale ožraty nikto nebol. Len aby ste nemysleli, že sa tu až tak pije.
Jarka gratulujem, že si schudla, a držim Ti palce, aby si mala všetko o.k. A neboj, aj bude.
Matka, tych 8 libier je teda dosť penazi. 😀 ale aspoň niečo. Mne to ani neschvalili, lebo som nemala ešte vypis kolko budem poberať benefitov.
A taky dom davaju aj cudzincom?
Asi som toho napisala až až. Nadina, máš čo čitať 😀 😀 😀
Tak prajem pekny dnik. a ozvite sa .

jarka28
19. feb 2008

Jeeej no uz som myslela ze mas zasa problem s compom,kedze si bola off....super teda paradne ste si uzili vikend...my ked nebol este najmensi na svete sme sem tam mali tiez volaco podobne (myslim hosti,a pilo sa)ale teraz sa neda ked je este taky malinky....Do sauny rozmyslam aj ja ze poriesim nieco,musim skusit u nas leisure centre ci tam je nieco take a chcem ist aj do solarka nech som neni bleda jak stena furt 😀 ...uz som sa tesila ze ti dosly peniazky,no skoda...ja tam akurat vyvolavam a zistujem kolko mi daju a kolko mi ostane ked zacnem robit....ale sme riesili s mojim muzikom nasu manzelsku krizu(chvalabohu vsetko uz je Ok)asi je nieco pravdy na siedmom kritickom roku manzelstva,a chvalabohu uz som zasa spokojna a stastna...sme sa rozhodli ze tu ostaneme zit na stalo,nemyslim tu v tomto dome,ale ze si casom kupime svoj,a ked raz deti vyrastu nech sa rozhozdnu ako dalej,my ich v tom podporime samozrejme...no uvidime,ale teraz je potrebne si najst robotku...stale hladame a nic...tie domy daju aj cudzincom,to je jedno,ale ako Karolinka spominala davaju v otrasnych stvriach tie domy,tu u nas ani nie ale clovek nikdy nevie co mozu ponuknut a tak sme sa rozhodli ze skusime ved to nic nestoji....Karolinka kde si zobrala ziadost,a bolo nieco potrebne zdokumentovat?idem ja frisko nieco robit pokial spinka anjelik(s dablem v tele) 😉 😉 a piste baulky....

jarka28
19. feb 2008

Nie baulky ale babulky....sorry za chyby ale mam zkrehnute prsty co je kosa vonku.... 😝

karolinka2
19. feb 2008

Ahojte ja letim do lekara,Jarka pre tie papiere som bola na housing executive.

jarka28
19. feb 2008

Ok aj som si myslela,skusim a uvidime...ozaj si chora,alebo nebodaj malinka?daj vediet papa

zsuzsu
19. feb 2008

Baby, už ani pisať neviete 😀 😀 😀
Matka, davaj pozor, ked ideš do lekara. Co ked to manžel dozvie? Vlaťsne zle by to bolo len opačne 😲 😉
Ale vážne.
Prečo k lekarovi?
Jarka, ano, také party su o.k. ale akurat moja kamoška hovorila, že oni si zvyknu robiť raz za mesiac party ako babska jazda. Vždy u inej. Teraz by to malo byt tu u mňa. Baby treba dobehnuť. Spozname novych ludi. Bolo by to fajn. Presny datum dam vediet. Kto by mal problem s dopravou, obyvačku mam volnu na spinkanie./ale až po akcii/ 😀
Ozaj, zabudla som sa pochvaliť. Sme ostrihané. Sused tu mal minuly tyždeň svoju manželku na navšteve, je kadernička, tak sme kazali doniesť si aj nožničky, no a v piatok nas ošklbala 😀 Ale som spokojna. Aj deti. Mam odosť lahšiu hlavu. Ale nie som na kratko. Troška musela dat dole s dlžky, lebo som mala dosť zničené vlasy. Som pekna 😕 😀 😀 😀 😝

jarka28
19. feb 2008

No na babsku jazdu by som dosla..lenze mne sa strasne tazko vstava po opiasi a ja musim 100% fungovat pri malinkom takze nepijem...a neviem by som sa mozno blbo citila kebyze vy popijate a ja pri kole by som sedela...ale napad vyborny,uvidime mozne je vsetko...ale ta dialka k tebe ...a ozaj fotku mas ako s novy ucesom?

zsuzsu
19. feb 2008

Jarka, no bolo by to dobre, stretnuť sa. Nie fotku zatial nemam, ale skusim sa odfotit. Ja pritom tak nerada. ja ked vidim fotak, tak sa radčej schovam. 😀 😀 😀
Idem do obchodu, ale sa mi nechce. Mam to tu skoro oproti, ale je zima. Rano vykuklo slniečko, ale teraz sa schovalo ☹

karolinka2
19. feb 2008

Ahojte baby tak som spat,strasne,pol hodinu som cakala,lebo nedosla tlmocnicka a mala prist,Karolinka uz bola zla vobec dnes nespinkala,tak vravim na recepcii ze ja uz nebudem cakat na tlmocnika ze mala je zla nejako sa dohovorim celkom v pohode to bolo.Isla som lebo ja beriem tie lieky na vysoky tlak a nerobili mi dobre uplne som bola bordova v tvari a vo vnutri som bola taka roztrasena.tak som isla zmenit liekyu,ale aj kvoli usiam co som bola minuly tyzden v Antrime pri tom slovakovi lekarovi tak on mi kazal ze si musim ist dat k svojej lekarke predpisat mast do usi.som taka hladna,robim rezance s orechami a lekvarom.mala teraz zaspinkala tak idem navarit.
Zuzi posli fotku.No tak nie si sama,vidim,ze mas plno kamosov.to je dobre. 🙂

jarka28
19. feb 2008

A co Karolinka dali ti daake ine lieky?dufam ze hej....slize by som si aj ja dala,ako melies orechy?ci ich rozbijas?Zsuzsu skus sa odfotit,aj ja musim mam tolko fotiek nachystanych ale neviem ich zmensit do slaka,a ked muzik dojde z robotky tak uz na to aj zabudnem...akurat som dosla zo skoly,idem chystat papat krpcom,ale piste nech je co citat....

jarka28
19. feb 2008

Do slaka pracka mi tecie a neviem najst filter ze ho vycistim,pretoze tam kde byva zvycajne filter nieje nic co sa nanho podoba a vzadu tiez nic...som citala podrobnu schemu tohto typu pracky ale o filtry ani zmienka,je to mozne alebo mi vysiva? 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

jarka28
19. feb 2008

Co je kde ste?zaneprazdnene asi,a ozaj inzeraty co,ozval sa niekto ponuky boli? 😉

karolinka2
19. feb 2008

Ja orechy meliem,mam mlyncek a tak si aj susim chlieb na struhanku.Nikto sa neozyva na tozehlenie,ako som vravela tu su asi velki pracovnici. 🙂 Tak vam prajem pekny zbytok vecera.

zsuzsu
19. feb 2008

ahoj.
Ani mne sa nikto neozval. 😠 asi na to kašlem. Ale ved aj možem. Moj muž vyhral 5 libier v daily lotto. 😀 Aj ja vždy vyhravam poslednu cenu. Viac nemame sudené ☹
Ja tiež sušim chlieb na struhanku. a všetko meliem s ponornym mixerom. 😀 som šikulka 😀
No zajtra mi už aj druha ide do školy. Konečne.Ale aj ja do práce.
Včera som bola v meste kupila som malej boty. Cižmy mi nosit nechce ani jedna, ani neviem načo som ich kupila 😠 a poltopanky kupujem každej každy mesiac. 😠 Oni v škole nemaju prezuvky, no to je hroza, ako vyzeraju.a Katke sa nelubili tie boty. Tak Zuzke ich dnes zamenila, spat na peniaze, a zajtra krpata nech si vyberie aké chce. Som povedala, že može chodit v deravych topankach, už ma nezaujimaju. Je to horor.

zsuzsu
21. feb 2008

HAAAAALLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

katka23
21. feb 2008

ahojte.prosim vas ak cestujete do irska terba pas???

karolinka2
21. feb 2008

Ahojte zienky,tak vcera sme asi ani jedna nemali cas.
Katka to neviem ci treba pas ale myslim,ze ano zisti si to na pasovom alebo na ambasade.
Zuzi este si nedala novu fotk?Dnes mame hrozne pocasie,ja idem povysavat vytepovat koberce a zrobit knedle,odkedy som tu tak take otrasne knedle ako vcera som este nemala,neviem cim to je ci mukou alebo co,nejake tmave nevykysnute hroza.ale segedinsky bol vyborny,ostalo mi troska orechov tak som drahemu zrobila taky maly orechovnik na jedno susto. 🙂

zsuzsu
21. feb 2008

Katka23. Nie netreba pas. stači občiansky preukaz.Aj moj muž došiel na občiansky preukaz, a bratranec je tu tiež on ani pas nema. ved sme v EU. 🙂

zsuzsu
21. feb 2008

Matka, ešte nemam foto. Nemala som cas. Aj tu je také počasie na spanie. Ale aspoň je dosť teplo.
a ked maš tu dietu, možeš segedinsky s knedlami? A na ako Ty vlastne rozdeluješ tie dni? Jeden den mliečna alebo, ako? Daj typ. Včera som možna už aj ja začala. 😀 Jedla som iba raz, aj to šalat + prsko. A teraz som hladna, ako vlk. Mala som už dve kavy, ale musim aj variť. Tak mi pomož. Ja si budem varit stale to čo Ty, a aj jest budem to čo Ty. Len každy večer mi musiš dať rozvrch. 😀

nadina
21. feb 2008

Pekny den vsetkym
z Republic of Ireland 🙂

Veru, Zsuzsu, mala som co citat 😉
Je dobre, ze si viete takto vsetko poradit navzajom.
Aj sa dnes chystam na plavaren, koli nohe,
ucim sa zase chodit, ako mi dali sadru dole.

Jarka, citam obcas, ze to mas dost tazke,
drz sa...

Karolinka, este som nestihla odpisat na IP,
ale slubujem, ze sa polepsiiiiim....

Pekny dnicek,
Nadina 😉

zsuzsu
21. feb 2008

Ahoj Nadina.
Vitaj v North Ireland. 🙂
Videla som nové fotky, si kočka aj s "paličkami". A čiatala som u vas, že sadra je dole, a že budeš chodiť na rehabilitaciu. A plavanie Ti pomože? A boli to ešte? /noha/
Aj ja prajem pekny dnik.
🙂

katka23
21. feb 2008

dakujem.ja som si aj myslela 🙂 len som nevedela ci s tym nahodou nerobia problemy ked mas iba obciansky. tak to asi riskneme 😉

nadina
21. feb 2008

Zuzi,

diiiik,
boli to veru este, hlavne to nesmiem zatazit naraz.
Myslim, ze voda pomoze, vraj sa to da pekne
a bezbolestne rozhybat.
Volala som na plavaren, maju tam aj hoist, t.j. zdvihadlo,
ak to nezvladnem sama...no bude to sranda, ale co narobim 😉
🙂

zsuzsu
21. feb 2008

Nadina, neboj zvladneš to. Si šikulka. 🙂 Ja tiež chodim poslednu dobu na plavareň. a je to neskutočne dobre. Doma na SK sme chodili celé leto na jazero. ale na plavareň a do sauny som nechodila, lebo clovek sa tešil z roboty domov.a doma dalšie povinnosti. ale tu to vychutnavam. 🙂

Katka23, a kam idete do "ktorého" irska? a neboj stači to v pohode.Som zabudla. Aj moja mama a krstna dcérka tu boli tiež na občiansky preukaz. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre