Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
28. sep 2009

ahojte kočky,
Mati-verim ze Karolinka bude coskoro fit 😉 len nech pije vela tekutin-ja som Miske vsetko mozne davala,eln aby pila-z flase, z noveho poharika,so slamkou-tak mala z toho zabavu a aj co to vypila.

My sme stravili cely vikend v Irsku- v Donegali.Susedov syn tam ma chatu,kt. nam pozical,tak sme toho pobehali dost-Letterkenn&-Fanad head-vsetky tie uzasne plaze na severe Donegalu.Portsalon.
Boli sme aj v Glenveagh National park-je tam uzasne jazero a nadherny hrad-Glenveagh castle-to fakt vrelo odporucam-deti tam maju vstup do 6r. zdarma,dospeli tusim 3 Eur a ak chcete ist z parkoviska autobusom,tak je to za 1 Euro.My sme si cetu tam oslapali,no boli sme dost unaveni-krasna prechadzka-no 4 km pre mensie deticky neodporucam.Miska to zvladla,no cestou spat sme uz sli busom.

No a dnes odkedy som prisla z prace,tak len beham po dobe-upratujem,vysavam,periem,odkladam -a furt je bordel 😀

karolinka2
30. sep 2009

Ahojte.
U nas vsetko po starom kasel stale rovnaky,v noci je to najhorsie,takze som unavena ako kon lebo v noci kazdu chvilu vstavam ku malej nakolko ma tie zachvaty kaslu....
Cez den co to popratam vcera som poprezliekala periny prichystala mame izbu uz na tyzden v utorok dojde,popratala som,dnes som mala v plane poumyvat okna ale som unavena ako kon,takze si pojdem lahnut s malou cez obed.Ani varit sa mi nechce len narychlo som uvarila syrovu polievku a drahemu vecer zrobim len vyprazany syr....
Pekny den vsetkym.

etuska
30. sep 2009

Mati-tak to ti verim,ze si z toho unavena,ked sa ani poriadne nevyspis,ale verim,ze karolkinka bude coskoro OK a potom jej fakt skus davat ten Imunoglukan-nasa miska berie prave v prechodnych obdobiach ked su nadchy,chripky...Zacala som jej ho davat koncom augusta pred odchodom zo Slovenska-kedze tam boli 30C a v Irsku asi o 10C menej -a zatial sa drzi.

Inac som tiez unavena ako kon-nie je to sranda pracovat takmer "full-time" a k tomu domacnost-uz som si sice horsie zazila na SVK-2 robotky+dieťa-MM mimo mesta 😝 -ale asi starnem,lebo uz tolko nevladzem 😀
pekny den 😵

ejviska
1. okt 2009

Nebo echinacea je na posileni imunity. Jsou i homeopatika echinacea. Pokud tomu nekdo duveruje. MAla to uzivala, jak nastoupila do skolky, nemuzu rict, ze je to opravdu kvuli tomu, ale nemocna byla jen 1x.
Maty a co ten cerny kasel???? Mate ceske ockovani? Ja jsem se te na to uz ptalal, doufam jsem jenom neprehlidla odpoved 😉

ejviska
1. okt 2009

Holky, jeste bych prosila s necim poradit. Dcera 5 let tu zacala chodit do te skoly, je tam cca 3 tydny. Prvni v pohode, nerikala nic, ale ted ji asi zacina stvat, ze nemuze s deckama mluvit. Ze by tam odmitala jit, to ne. Ale obcas si postezuje, ze jim nerozumi a tak. Myslite, ze ji mam nechat tak, ze to casem zvladne, jen ji to vysvetlovat, ze zacne rozumet? Nebo jak ji mam pomoct? Ucit ji slova? Ma to cenu?
Myslite, ze je mozne, ze tam bude chodit treba pul roku a nebude umet vubec nic a porad nebude rozumet??? Je teda chytra, fakt sikula, psani ji jde, bystra velice. Az moc 🙂

A jeste dotaz. Bude mit narozeniny. Nosi decka do skoly sladkosti nebo jak to tady je zvykem?

MOC DIKY za rady!!

ejviska
1. okt 2009

Jeste jsem zapomnela... jedna babska rada na kasel. Do pokoje kde spite, dej do misky cibuli nakrajenou na kousky. Smrdi to, ale pomaha. Nejake ty silice ci co. Nam to zafungovalo.

karolinka2
1. okt 2009

Ahojte.
Akurat som dovarila syrovu polievku,ryzu,pecienku a salat z cinskej kapusty.co to som poupratovala pozehlila a asi si pojdem lahnut s malou.Mala prespinkala celu noc ani raz nezakaslala.
Ejviska mi sme tu zatial absolvovali vsetky povinne ockovania co boli,a mne vcera prislo na ockovanie proti chripke..
Evjiska ja ti neporadim s tym co si sa pytala ja mam tiez obavy ako to bude ked Karolinka zacne chodit do skoly s jazyukom co to ju ucime.Ao tie narodeniny ti poradia urcite Erika,Jarka oni maju skolakou....a dakujem za rady ja davam slanu vodu do izby na vyparovanie.
Pekny den.

jarka28
1. okt 2009

Matka co ti prislo ohladne ockovania?

ejviska
1. okt 2009

Ockovani povinne v Irsku? Nebo na Slovensku? Oni tady asi taky cerny kasel ockuji. Je to pertussis.

karolinka2
1. okt 2009

Jarka ze mam sa dat prist zaockovat na chripku tam je to vypisane ktorym ludom to posielaju napr.ja mam problemy s tlakom tak kvoli tomu....

etuska
1. okt 2009

ahojte kočky,

Ejviska-urcite ma vyznam ju nieco ucit-aspon zakladne slovka,ja som sa s Miskou rozpravala po anglicky,pozerala rozpravky,citali sme rozpravky v anglictine-alebo jej v kniznici pozicaj knihy s CD.

Nasa Miska tiez rozumela veeelmi malo,ale velmi chcela mat kamaratov,tak sa snazila-ale je to na nas dospelych nasim detom pomahat.

Sama to vidim na detoch,kt. ucim-ak maju podporu,tak sa zaclenia rychlejsie.
Aj vam by som mati odporucala chodit aspon na tie stretnutia mamiciek s detmi-uz len kvoli Karolinke(ked vyzdravie samozrejme) lebo potom ak ju das rovno do skolky,tak to uz pre nu nemusi byt az take jednoduche-najma ked je zvyknuta byt s tebou.

A dobre je mat aj nejakych "domacich" kamaratov-pri nich sa decka naucia jazyk rychlejsie pri roznych hrach.
pekny dnicek 😵

ejviska
2. okt 2009

Etusko, my tu kamarady v okoli nemame. Bydlime na takovem miste, nikdo tu kolem neni. Domy jo, ale asi spis weekend house.
Ty slova ji zacnu ucit, jen tak mimochodem ji budu pojmenovavat veci.
Etusko, ty by jsi mohla poradit s tema narozkama. Ja jsme do skoly koupila sladkosti, ale doslo mne , ze oni tam maji prisne sledovane ty alergie na orisky. A v tech stadkostech urco orisky jsou a to se do skoly nema davat, tak nevi ted co udelat????

etuska
2. okt 2009

Ejviska-opytaj sa v skole.U nas napr. jeden chlapcek priniesol taku marcipanovu tortu.Mozes sa napr. poradit s ucitelkou-ci mozes tie sladkosti priniest,lebo oni by mali vediet ci nejake dieta v triede trpi na nejake alergie.-alebo prines nejake ovocie 😉
pekny dnicek

jarka28
2. okt 2009

Ahojte....dneska mame celkom fajn vonku.....po obede zneuzijem sestru a ideme balit...no a cely vikend stahujeme 😝 nech uz je to za nami.......Ejviska ja som dala detom do skoly narodeninovu tortu a ucitelka ju rozkrajala cez obed a dala detom.... 😉

ejviska
2. okt 2009

Holky diky. Ta torta by nebyla spatna. Ja jsem se ptala male, co decka nosi a ona si tak vymysli 😀 Ja su z ni na vetvi.
Vcera byla poprve do 14 hod. Ja ze s jakou pujde domu a ona mne basnila o tom bajecnem obede 🙂 Pritom mela jist z lunchboxu, ale pak pry na vsechno odpovidala yes yes a dostala obed.🙂 Mela v batuzku penize, tak si kucharky vzaly. " Uzasna brambor. kase, masicko, mrkvicky, pudink, chleba a voda." Voda ji hrozne chutnala. Doma vymysli a ve skole to zbagruje. Ale celkove se tady s jidlem zlepsila. Ji hodne.

etuska
2. okt 2009

Evi-tak to je super.Nasej Miske balim obed do lunchboxu-lebo oan je strasne vyberava a aj tak ideme o 2p.m domov,tak potom zje obed doma.
"School dinner" ma len vo stvrtok kedy mam poobede kruzok do 3p.m tak aby nehladovala-ona sa v tom len prehrabe-vacsinou zje len zemiaky,alebo ryzu a kolac+mlieko-obcas ovocie...takze mne sa to zda drahy obed ak ho nezje.Ale dobre ze dcerke chuti 😉

karolinka2
3. okt 2009

Ahojte.
Ja dnes idem troska na nakupy pokupit Karolinke do adams kidsu nejake oblecenie tesco,lidl tak sa celkom tesim ze troska budem sama.
V utorok mi dojde mama aj na to sa velmi tesim hned v nedelu by sme chceli niekam ist tak dufam,ze nam vydrzi pocasie pocas tych dvoch tyzdnov kym tu bude.
Jarka hod potom foto noveho domceka.
Pekny vikend. 🙂

etuska
3. okt 2009

ahojte kocky,
ako sa dari?
Mati-pokupila si nieco pekne?
MM bol doobeda so susedom na takom "chlapskom stretku" z kostola tak sme s Miskou len vegetilki,ja trochu upratovala...
Poobede sme sli do Carricfergusu-nasli sme na gumtree trampolinu za super cenu-tak sme ju boli kupit.Esteze sme pozicali od suseda vozik-taka bola obrovska-ma priemer skoro 4 metre(do 90kg) tak ju potom MM cele popoludnie skladal a ja som upratovala,kedze sme susedov pozvali na zajtra na obed.Som zvedava ako im budu chutit rezne a zemiakovy salat 😀 (pre istotu vsak uvarim aj obycajne zemiaky) 😀
pekny zvysok vikendu 😉

jarka28
4. okt 2009

Ahojte,my pomaly stahujeme,bala som sa toho ale ide to vsetko ako po masle.....ja pojdem uspat drobca a pojdem co to este balit.....vonku je krasne pocasie a aj my je luto ze nemozeme ist volakde....Matka tak ako si nakupila?....Erika super trampolina je fun...aj deti chcu tak uvidime mozno poriesime volaaku...... 🙂 🙂 pekny den....

karolinka2
4. okt 2009

Ahojte.
Bola som v adams kids lebo som mala voucher,ale bola som zhrozena z cien,ved predtym mal adam kids dobre ceny a za 25 lybrovy voucher som tak akurat kupila dva rolaky,pancusky a ponosky.pokupila som este pyzamka,v 50 penovom obchode taky super mixer detsky normalne mixuje. 😀 bola som v tescu islande,lidli troska charity som pochodila v antrime...
Veru tie trampoliny decka zboznuju a tusim aj dospeli ked sa vojdu do vahy co na nasu trampolinu neplati. 😀

etuska
4. okt 2009

veru-Adams Kids maju pekne veci-no oplati sa tie vecicky kupovat len vo vypredajoch.Su kvalitne,ale dost drahe.Ale ked si mala Mati voucher-tak super 😅

Jarka-teraz su celkom dobre ceny trampolin-ludia sa snazia ich pred zimou predat.
nasa stala 50 libier a to je fakt obrovska a ma aj siet.
Skus sledovat www.gumtree.com-alebo aj v tych zltych inzertnych novainach su-len musis volat v ten den ako vyjdu,lebo my sme volali asi 2 dni neskor a uz boli vsetky predane.

jarka28
4. okt 2009

Ahojte....no uz len zajtra zopar veci a hotovo 😝 .....Erika teraz ma tak napadlo ze sak mi nemame vzadu zahradu tak co ja idem kupovat trampolinu 😀 😀 😀 .......gumtree sledujem,da sa tam zohnat cokolvek a aj tie zlte noviny poznam ale ako vravis hned treba volat lebo je hned prec vsetko.......Ja som v Adams este nenakupovala,ja mam radsej next a kupujem z domu online lebo do belfastu sa mi nechce casto chodit....ale pozriem aj Adams a tusim pred vianocami su vypredaje vsade tak sa oplati urcite.......no idem ja.....papa

etuska
4. okt 2009

No kopec super veci kupi clovek aj cez Ebay.Ja uz Miske kupujem len obcas nove veci-vacsinou vsetko v charity shopoch.
Mati-nevies ci maju u vas v Randalstowne teraz viac chlapcenskych veci-tak na 2-3 roky.Chcem este dokupit kamoske,ze je to konecne poslem na SVK po kurierovi.
Idem okupat Misku a dat ju spat.Och,skoda ze je vikend za nami.
pekny tyzden

karolinka2
4. okt 2009

Erika neviem dva tyzdne som tam nebola,Karolinka bola chora tak sme nechodili vonku a v sobotu som bola len v antrime,ale urcite tam budu Erika vzdy je velky vyber na taky vek....
Tak som sa vytesovala ze Karolinka uz dva dni vobec nekaslala,a dnes nanovo cely den a je aj troska zachripnuta.pred dvomi dnami dobrala sirup od kaslu....
Aj ja prajem pekny tyzden.

ejviska
4. okt 2009

Co jsou charity shopy? To je na internetu nebo kamenne obchody?
A ten NEXT, JArka, mas nejaky vitipovany e-shop?
TAk holky tu trampolinu kupovala kamaradka v CR, v akci byla za 8 tisic kc.!! O prumeru 4 m. Hruza cena!

Tady bylo dnes pekne, byli jsme na vylet na Mussandel ( snad to mam dobre ). Ale vcera byla tak strasne silny vitr, obrovske vlny, jsem myslela, ze to malou odfoukne 🙂
Vcera jsme byli v kine na Doba ledova, to bylo fajn a mala si pak vybrala DVD s BArbie ( coz nesnasime 🙂 ), ALE protoze je v anglictine, tak jsme ho velmi radi zakoupili. Ona si ted ty BArbie strasne oblibila, je to hrozne, ale asi si tim kazda mala holka projde. 🙂 Ahoj

karolinka2
7. okt 2009

ahojte.
tak vcera mi dosla mama a ja lezim v posteli s teplotou a to nehovorim o mojich prieduskach. ☹

ejviska
7. okt 2009

Matko, tak aspon ze ti mamka vypomuze. Kdyz uz ta nemoc musi byt. Tak se rychle uzdravuj.
Holky, jak vas najdu na facebooku. Ja s tim blbym facebookem moc neumim 😒

etuska
7. okt 2009

ahojte kocky 🙂
Mati-juuj-neprijemne-prajem skore uzdravenie-drzte sa cela rodinka.

Ejviska-chce to prax-ja som uz facebook maniak 🙂

eviska83
7. okt 2009

Ahojte,
Tak mi uz sme konecne doma- doma bolo super- len ako obvykle sme nic nestihali - kazdy den sme mali min.2-3 navstevy- drobce z toho boli niekedy nervozni- tak sme ich museli odnasat do izby kde boli konecne sami 😀 😀
Krstiny - super- potom ked sa trosku spamatam -pridam fotecky na facebook.
Cesta spat- poriadna fuska- letisko v krakove -evakuovali koli bombe- stali sme 2 hod vonku a k tomu este zacalo
mrholit 😠 - drobce uz boli nervozni- no ale prezili sme 😀

etuska
7. okt 2009

Evi-tak super,ze ste to zvladli 😉 -vitajte "doma" 😅
Dnes som bola u GP na male "interview"-kuk -ci si niekto nieco nove vsimne.... 😅
Tolko novinky od nas 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre