Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

ejviska
8. okt 2009

Etuska, velka gratulace. Ja chci takyyyy ☹

nawal
8. okt 2009

Etuska coto vidim, neake nove cislo v profile 😉 Veeeeeeeeeeeeeeelke gratulejšn 😀 Tento tzyden si druha ktora oznamila v mojom okoli tehotenstvo. Musime aj mi cosi poriesit hehe

eviska83
8. okt 2009

jeeeeeej- Etuska- blahozelam a tesim sa s vami 😵 😵 😵 😵 😵

karolinka2
8. okt 2009

Erika hrozne sa tesim blahozelam............................ 🙂

ejviska
8. okt 2009

Etusko, ja mam narozku 4.juna. 🙂 Tady v Irsku ma kazdy tolik deti! Ja bych chtela i tri a mam jedno a dalsi se nedari. A tech roku uz mam taky dost. Tak budem verit, ze je to plodna zeme ... 😀

etuska
8. okt 2009

Dakujem za blahozelania 🙂
Ejviska-mne vyratali predbezny datum porodu na 5.6-tak som zvedava.
Miške to zatial nehovorime-to viete-chodi do skoly,v kt. pracujem a hned by to vyzvonila 😅 -povieme jej to az po prvom ultrazvuku-lebo vtedy to uz budem musiet oznamit aj zamestnavatelovi.

ejviska
9. okt 2009

Holky, pomooooc, jde udelat knedlik i z te hladke mouky?

karolinka2
9. okt 2009

ano evjiska ja som vzdy robievala ale teaz ku;ujem v tescu cervenu muku....

ejviska
9. okt 2009

Diky. Jako cervena je polohruba? Zkusim to. Uz jsi zdrava? A KArolinka?

etuska
9. okt 2009

ahojte kočky,
tak mne dnes je cely den neskutocne zle 😝
Akurat rano som zaviezla Misku do skoly a oducila si 1 hodinu(aj to mi bolo stale zle od zaludka) 😝 a poobede ked som ju priviezla zo skoly som uz len lezala.Aj obed jej musel dat MM-a vstala som teraz-normalne sa citim akoby som mala pokazeny zaludok,no netusim z coho.Hadam to coskoro prejde.

Mati-dufam,ze ti je uz lepsie.

karolinka2
10. okt 2009

ahojte.
Ja stale rovnako niekedy b som povedala,ze horsie vkuse teploy zachvaty kaslu,uz aspon tie teploty keby ustupili....taka som z toho nervozn vkuse lezim vypotim sa a mam teplotu37.5. ☹ takisto ujz ani kasel som velmi nemala a od vcera mam vkuse zachvaty kaslu.ja uz neviem.
Erika asi to bude od tehotenstva....ja sm ti vcera volala lebo som sa chce.a opytat ze ten detsky stolik so stolickami co ma Miska v kuchyni ci bol poskaldfany lebo nasi dnes chceli ist do ikei teda mama chce kuit karolinke detsku v\lendu aj ten stolik tak sme nevedeli ci to vojde do auta a odvoz z ikei stoji 60 lybier.ale nakonie idu kupovat postel do smythsu,pisem poleziacky tak pardon za reklepy.
pekny vikend.

etuska
10. okt 2009

ahoj Mati
Viem ze je to z tehotenstva 😅 len som uz fakt vcera nevedela co zjest-aby mi nebolo zle 😝 -tak som len tak opatrne po kuskoch jedla oriesky,Activiu a pod.

Mati-ten stolik z Ikey so stolickami bol poskladany-montoval ho Miro doma,takze do auta vojde v pohode.
No dnes mi nie je od zaludka o nic lepsie-no co uz narobim-nejak to prejst musi.

Skore uzdravenie mati.Ak mas rada kyslu kapustu-tak nech ti Marian kupi v Tescu a hadam vitaminky pomozu.
peknu sobotu

ejviska
10. okt 2009

Tak vam musim napsat, jak jsem prozkoumavala ten Facebook, tak jsem si vzpomnela na jednu spoluzacku z vysoke, kdosi mi davno rikal, ze snad pracuje v Anglii. Tak jsem ji zkusila najit na Facebooku a povedlo se. Nastesti ma stejne jmeno, tak jsem ji kontaktovala. Vymenily jsme si mail, psala ze vlastne uz hned po skole sla pracovat do Anglie a svete div se!!! v pondeli nastupuje do spitalu v Antrimu!! 🙂 V zivote v Irsku nebyla, vzala to jako " exotiku " 🙂. Tak dobra nahoda nebo telepatie 🙂

eviska83
10. okt 2009

Ahojte
My uz sme sa ako tak aklimatizovali 🙂
Martinka- prajem skore uzdravenie
Erika- opatrne s orieskami- pocas tehu by sa nemali

karolinka2
10. okt 2009

evjiska a aky mas nick na facebooku ja som tam Martina Piatnickova

eviska83
10. okt 2009

ejviska- IP
Erika - tak ma napadlo mne velmi pomahali banany a gingernuts- velmi mi to nechutilo ale zaberalo na ranne nevolnosti 🙂

etuska
10. okt 2009

Evi-je to kvoli alergiam?
Pri Miske som jedla najma susene ovocie,ale aj madle,lieskove a vl. orechy tiez.
A na obed som si dala spagetky a cuduj sa svete-hned mi je lepsie.

Ejviska-kamoska mi tiez radila tie zazvorove keksiky-ale ked mne enchutili ani predtym 😝 -ale jej to varj tiez pomohlo,tak vyskusam.

jarka28
10. okt 2009

Ahojte,tak uz sme v novom a vsetko mam poupratovane....mame zatial len mobile broadband ale da sa a je celkom rychly....Erika blahozelam aj ja k tehu..... 🙂 🙂 Martinka skore uzdravenie zelam......Baby aky mate nazor na zmenu skoly pre deti v polroku ?rozmyslam ze ich dam do druhej skoly nakolko sa mi nepaci ze su spojene deti 2-3 rocnik a 5-6 rocnik,mavaju dost casto ine ucitelky a uz ma to jeduje,kazda ma iny styl ucenia a vysvetlovania...a skola je dost chudobna co sa tika financii,no neviem ale rozmyslam ze ich dam do zmiesanej skoly ktora je velmi dobre dotovana statom a tim padom fin.zabezpecena..... 😒

z.g.
10. okt 2009

ahojte, ja som sem dávno nekukla a hneď krásna novinka, erika aj ja gratulujem!!!
jj, je dobré vylúčiť z potravy chronicky známe najčastejšie alergény čiže aj oriešky a taktiež i počas dojčenia /a ak je napr. aspoň jeden rodič alergik, tak tým ešte skôr.../
jarka, no super, že už ste zabývaní, fúha, tak radikálne zmeny robíte... a škola? deťom sa tam páči? naučia sa niečo? aj podľa toho, aké referencie má tá nová škola...a možno by som to nechala až od nového šk. roka, ak to nie je až také zlé v tej pôvodnej...
ejviska, fakt je ten svet malý a akú má špecializáciu tá kolegynka? tak tam aspoň ako čs.-slov. komunita pozvyhnete úroveň zdravotníctva... 😅
maťka, lieč sa...nech to čoskoro prejde...

my sme boli dnes pri mori, aj sme sa trolinku pirpiekli, ale len trolinku, voda bola teda čerstvá, ale ešte sa dá kúpuať, no nie je to ako v lete, že sme boli stále vo vode...malinkej sa páčilo, zajtra skočíme znova,
bola som aj na nejakých nákupoch, no keď nie sú sales, tak to nie je až také super, ale neva...aspoň niečo, lebo doma tak nenakúpim...
ani sa nenazdáme a už bude polovica za nami ☹.... ale teším sa aj za natálkou....

etuska
10. okt 2009

Jarka-ja pracujem v "integrovanej skole" a tiez mame napr P3/4,P4/5 a vobec to teda na kvalite vyucovania nevadi.Ono to neznamena ze mas v takej triede viac deti-len napr. niektore su o 1/2 roka starsie tak s uz akoze 5-taci a ostatni 4-taci-ale neberu teda velmi rozdielene veci.Mozno im ucitelka da trosku zlozitejsie priklady a pod.
Podla coho sudis ze je skola chudobna?Vacsina tunajsich skol je na tom ovela lepsie ako ktorakolvek slov. skola.
Ja by som radsej vyber novej skoly nechala na dalsie sk.rok-predsa je to dost vela zmien na tie tvoje deticky aj tak-no samozrejme rozhodnut sa musis sama.

Dakujem za priania.Hadam bude vsetko OK-zac. novembra idem na 1.scan.
Juuuj-Zuzi-uprimne vam zavidim to teplo 🙂

Mati-skore uzdravenie

karolinka2
11. okt 2009

Baby sobre sa mi vas cita ale nevladzem velmi pisat....PROSIM PORADTE MI NIECO NA TEN KASEL,JA UZ NEVLADZEM DO RANA SOM OKA NEZAZMURILA TO NIE Z\E SEM TAM TA CHYTI KASEL,ALE NONSTOP ZACHVATY KASLU,LEKARKA VRAVELA,ZE NEMAM BRAT NIC OD KASLU LEN MED,ALE JA VIEM ZE MED JE DRAZDIVY NA KASEL,MAMA MI ROBI CIBULOVY SIRUP A NIC MNE JE Z DNA NA DENN HORISIE A TO UZ OD UTORKA BERIEM ATB. ☹

etuska
11. okt 2009

Mati-mne zaberali kvapky Fenistil-ale uz nemam 😒

nawal
11. okt 2009

matka ja zas viem ze ked mas kasel tak med pomaha 😅
Inak neviem co je dobre na kasel, bracho ked ma zachvate kaslu tak si zapali a prestane kaslat hehe 😀

jarka28
11. okt 2009

Ahojte...Matka mne zabera caj s medom ...neviem skus.....Erika ,skola ja sama o sebe velmi zle financne na tom a sam riaditel vravel ze maju velmi malo penazi,teda nemozu zaplatit viac ucitelov,triedy su zmiesane a ucitelia sa striedaju ako na beziacom pase........stale sa robia rozne zbierky,kruzky v skole nula bodov a ked su tak strasne drahe.....neviem nemam dobry pocit z toho...netvrdim ze kvalita vyucovania je zla,ale nepaci sa mi ked sa im tam strieda kazdy den iny ucitel...U vas je to ako v skole,ty si predsa ucitelka,ako casto sa menia ucitelia atd?..Zuzka uzivajte si slniecka,aj ja ticho zavidim....isla by som hned.....

eviska83
11. okt 2009

Mati- ja fenistil kvapky mam - ak by si chcela mozem poslat 😉 Neskusala si si dat do vonnej lampy Karvol?neviem ci je to priamo na kasel -ale je to dych cesty a nasmu Andrejovi pomaha. Doma by som uvarila harmancek a dala vyparovat pri posleli -ale tu je vzduch vlhky az-az. na drazdivy kasel sa daval kedysi daaavno aj kodein ,ale ten je silny a ani neviem ci sa este vyraba. A co tak olejovy zabal na hrud?

Baby poradte- potrebujem listkove cesto- ktore v tescu kupujete? ja si pamatam ze som raz kupila a bolo slane- (teraz by mi to az tak nevadilo ,lebo chcem piect slany kolac)

etuska
11. okt 2009

Jarka-u nas pride obcas na zastupovanie nejaky ucitel z vonku (myslim taky ktory nepracuje interne v skole) ale to fakt len vynimocne-lebo ak treba,tak zastupi nejakeho ucitela riaditel,alebo jedna starsia kolegynka,kt. je tusim uz na dochodku.

karolinka2
11. okt 2009

bsby dakujem za rady skusam co najdem na ingternete....
Evi ja kupujem vsade nielen v tescu ho maju je v takom cervenom obale p;ri tych mrazenych kolacoch a tortach a je napisane crol roll alebo nejak tak ten roll tam neprehliadnes a je to celyu cerveny obal a je vyborne...

ejviska
11. okt 2009

Ahoj holky, dekuju za kontakty na facebook. Jdu si vas tam hledat 🙂.
Z.g. ona je kardiolozka. Zatim jsem s ni uz nemluvila, treba se ozve, mozna bude chtit kontakty, sak je tam v Antrimu Cechu a Slovaku 🙂. My jsem byli na vikend v Portadowne, tak si to dcera uzila s deckama. Ale ty vase zname jsem ani nevidela, jedni tam maju rodice a druzi meli manzela na Slovensku na svatbe a nevideli jsme je.

K tomu kasli, med smichany s cibuli. Ale ja, kdyz jsem mela kasel ( nastesti vyjimecne ) a takove ty zachvaty drazdiveho kasle, tak jsem si na noc bravala Codein. Existuje porad, je to dobry lek.
MAti, odkud jsi psala, ze si? Ja se omlouvam, me se to trochu jeste plete, kdo je odkud 🙂 JA mozna Codein tady mam, musim se podivat. Ze bych ho poslala.

eviska83
11. okt 2009

Mati - dik 🙂

karolinka2
11. okt 2009

Evjiska ja som z Randalstownu..takze ste mali pekny vylet aj nasi dnes niekam isli a ja tu cely den sama lezim,asp;on mama troska nieco popozera.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre