Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
11. okt 2009

...maťka s tým medom radšej opatrne u alergikov /teda aj podľa toho, o akú alerigu ide, že/, lebo obsahuje pele, napr. natálke ho nemám dávať dľa doporučenia alergologičky, lebo má alergiu na skoré byliny...no a teda neviem, aká teória vedie tú vašu dr. k tomu, že pri kašli žiaden sirup...
...tak nech ti je už lepšie...

my sem boli aj dnes pri mori , pri larnace, ale vôbec sami tam nepáčilo, je to tam také depkoidné...ale hlavne, že sa malá vybláznila...
hej, ešte si užívame leto...to je fajn...ale tu tí šilenci už aj rifle nosia...tak čakám, kedy vytiahnu aj čižmy... 😀 ...no opak írska... 😵 😵 😵

jarka, vlastne aj moja malá bola v spojenej treide P1/2...ale ona aj tak mala individuálne úlohy...ale to striedanie učiteľov by mi tiež vadilo, veď uvidíš...no inak, chúďa, má skôr negatívne spomienky na írsko...ani topánky si nechce obuť, čo nosila k uniforme... 😝...tak som urobila dobre, keď som počúvalal cit a dala ju do teraz školy na SVK... 😵

esentielka
11. okt 2009

Robim odvoz do Dublinu cena 70libier za auto maximalne 4osoby.,.,viacej na IP

karolinka2
12. okt 2009

Baby idem k lekarke,do rana som oka nezazmurilatie zachvagty kaslu su coraz silnejsie,boze len nech mmiuz nieco predpisu lebo nevladzem....
Pekny den.

jarka28
12. okt 2009

Ahojte....Matka drzim palce nech natrafis na DR.ktory ti pomoze a nasadi liecbu....David pojde spinkat lebo skoro vstaval a ja pojdem cosi porobit......neviem ohladne tej skoly,to ze su teda deti zmiesane nieje len na nasej skole to prekusnem,ale neviem ci budem dalej prekusovat to ze deti maju-triednu ucitelku,plus k tomu 2 ci 3 dalsie ktore sa striedaju....maju z toho podla mna potom mis mas ked kazda ucitelka inak vysvetluje a aj uci.....Zuzka ze depkoidne 😀 ....no a kedy sa chystas do prace ty nastupit?......muzikovy sa dari?..a co grectina?...idem ja zatial pekny den...

karolinka2
12. okt 2009

Predpisal mi nejaky sirup ze ked budem mat busenie srdca alebo trasenie ruk mam ho prestat brat a mam vela inhalovat,aj teraz teplota 37.6 a zacdhvaty kaslu,baby ja uz fakt nevladzem ma ide zadusit kedy to prejde chcem uz fungovat normalne. ☹

esentielka
12. okt 2009

Matiiiiiii co ti je ☹ .,

ejviska
12. okt 2009

Zuzko, manzel se musel naucit rectinu nebo tam to funguje s anglictinou?
Dcera v P1 ma v pondeli jinou ucitelku a zbyle dny tu hlavni.

etuska
12. okt 2009

Mati-no aspon nieco ti dali-tak hadam zaberie.myslim na teba 😔

z.g.
12. okt 2009

maťka, chúďa, tak už ti hádam dali adekvátnu liečbu, tak nech to zaberie...
ejviska, manžel popisuje aj komunikuje v angličtine...s doktormi normálne v angličtine a s pacientami nie je až tak v styku ako napr. GP , ale tiež v angličtine a ak niekto náhodou nevie, tak je niekto po ruke, kto preloží 🙂...alebo už aj po grécky... tu inak veľká väčšina ludí hovorí anglicky, často ma prekapia, že aj výborne...ale na komore mu dali podmienku, že po polroku musí absolvovať pohovor v gréčtine a má znovu prísť po ďalšom polroku, lebo plynulo sa za tak krátku dobu naučiť nedá...tak neviem, ako dlho to budú predlžovať...akože sranda, no...

z.g.
12. okt 2009

ja by som mala v novembri ísť do práce, v polke...a tak dobre manžel, čo ja viem...chodil na gréčtinu, ale sa mu nepáčil učiteľ, tak teraz hľadá iného...no že sa mu chce...mne tá reč akosi nejde do uší stále...také čudo... 😀

z.g.
12. okt 2009

..ale keby som tu zostávala, tak sa niečo naučím, samozrejme, nech nie som ako dilinko...nie každý tu zase vie anglicky, aj tak celkovo, nie je zlé vedieťdalšiu reč....ale niektorí na mńa hovoria grécky, aj keď ja na nich anglicky...tozn. že asi grécky neviem, nie? no sranda...občas... 😀 😀 😀..tak žu som aj slovenky dnes v parku na jednu babku... z recesie... 😀...tak mi to ušlo...

z.g.
12. okt 2009

...a tak nejaké základné slovíčka po grécky to viem...už aj malá zdraví po grécky "jasas"...no svetobežníčky sú...idem do hajan, tu je polnoc...

ejviska
13. okt 2009

Z.g. 😀 , ty pujdes do prace na Slovensku?
Ja jsem si prvni rikala, jaktoze manzel nemluvi s pacientami...pak mi to docvaklo 🙂
Ja chodim na kurz anglictiny a porad kecam s jednou Polkou, ja Cesky, ona Polsky, ale rozumime si a naposledy mi rikala, ze mluvim skvele po polski 😀 Ale ja na ni mluvim spis jak ostravsky Cikan, tak mi rozumi 😀 No je v kurzu sranda a i se priucim. I polstinu 😀
Musim makat, uklidit barak. Zitra prijdou umyt okna, pritel objednal i myti zevnitr 🙂 , jako bych to nemohla umyt sama, ale toz nezlobim se 🙂. MAme tu velke prosklene, dve patra. To bych asi nedokazala ani ve snu. 🙂

etuska
13. okt 2009

ahojte kocky,
Evi-ja to mam s tou polstinou podobne-lebo v skole mame vela polskych deti-takze najma teraz s jednym zaciatocnikom obcas hovorim "po polsky"-to znamena ze ja zase nasim spisskym dialektom -a tak mi rozumie-niektore slova viem po polsky,ale kooopec si len domyslam 😅

Prave som Miske dopiekla palacinky a nam som robila dusenu rybku v takej paradajkovo-zeleninovej omacke +zemiaky v supke.

Mati-uz je ti lepsie?
pekny vecer

PS:Neviete co je so Zuzkou?-akosi sem uz nechodi.... 😕

karolinka2
13. okt 2009

Erika rada by som napisala,ze je mi lepsie ale nie stale teploty,a kasel coraz silnejsi,zrejme antibiotika nezabrali vo strvrtok idem k lekarke.... ☹

etuska
13. okt 2009

Hmm-tak to fakt nechapem Mati 😖 -ani ten kalciovy sirup nezabera?Co Fenistil???-mne na taky kasel vacsinou zabral.
Drz sa.myslim na teba.Vela sil 😔

ejviska
13. okt 2009

MAtko, to mas to stejne jak dcera, ne?

karolinka2
14. okt 2009

ano evjiska karolinka mala nieco take....

ejviska
14. okt 2009

A to co pomohlo ji, by mohlo i tobe,ne?

karolinka2
14. okt 2009

Evjiska beriem to iste co karolinka len pre dospelch,ale dieta znasa lahsie chorobu ako dospely.

ejviska
14. okt 2009

To jo. Ale je to jakoby jsi byla nemocna dvakrat, prvni s malou, ted sama. A uz je ti lip?

karolinka2
15. okt 2009

ahojte.bola som dnes u lekara a vravela,ze co som mala ten zapal pred tyzdnom zmizol ale mam nejaky virus ktory je dlhodobejsi a predpisala mi nove atb.

eviska83
15. okt 2009

martinka - a ako ti je? na virus ti dala atb????????divne nie? 😲

z.g.
15. okt 2009

maťka, myslela som na teba, že ako sa máš a ako si dopadla...
to by ma zaujímalo, ako na to prišla, že je to "dlhobejší" vírus? 😕... no čudné to tam majú teórie...a ako píše evička, na vírus sa nedávajú ATB....
ale hlavne, nech už sa máš lepšie...Čo kašeľ?

na slvensku sneží, noi to bude šok pre nás, keď sa vrátime...

dnes som bola ešte na nákupečkoch...urobila som zelelninkovú polievku, ešte varím ryžu a m§sko...

no kráti sa nám to tu
pomaly...

ejviska, áno, bude pracovať na SVK...

etuska
15. okt 2009

Mati-a aspon ten kasel trochu ustupil?

karolinka2
15. okt 2009

Baby ja viem,ze uz som otravna,ale nemam sa kde vyzalovaat,ja sa strasne trapim kvoli karolinke,doteraz co som nevladala pomahala mi mama,ale ta v utorok odide,a ten kasel je troska lepsi ale ved to je normalne ako ma stale dusi,,,,pytala sa ma cosi o astme ci ju nemam nikdy som ju nemala,ale ved ked sa jej nieco nepozdava tak mi mala urobit vysetrenia na astmu,ved aj tie teploty uz mam 10 dni aj ked len zvysene ale su,,,,vravim jej nech ma posle na rontgon na odber krvi tak ze este pockame tyzden co bude......ja uz jednoducho nevladzem ani ku karolinke sa nemozem poriadne ozvat hned ma zacne dusit.... ☹

ejviska
15. okt 2009

MAtko, kde jinde by si se mela vyzalovat nez tu! 🙂 Ale do utorka je daleko, to bude urcite lip. TAdy je to zdravotnictvi divne, u nas uz bys mela udelane kde co. To taky nerikam, ze je dobre, ale nejaky zlaty stred by byl idealni. A nektera kamaradka treba nemuze vzit KArolinku ven a tak?Jinak teda ja si myslim, ze decko ma pro toto pochopeni, i tak male to vyciti a vi, ze mame neni dobre. No uz at je lip!

z.g.
15. okt 2009

Maťka, tak to vyčkávanie sa mi nepáči, mohla to urobiť už teraz. Presne tak, týždeň je dlhá doba, a ešte aby si im aj ordinovala, čo treba a výtery, spútum- t.j. hlieny, čo vykašleš, to nič? No jo...Čo ti napísala, aké ATB?

A manžel by si nemohol zobrať nejakú dovolenku poprípade? Ale pevne verím, že už bude lepšie dovtedy...

z.g.
15. okt 2009

O tom vycítení, to je pravda. Keď som mala chorú tú menšu, tak staršia sa stiahla, hrala sa sama, pozorovala. Ale potom, jak sa malej prilepšilo...No aj jej trošku zle robila.... 😝

z.g.
17. okt 2009

kde ste? my ideme teraz do mesta niečo kúpiť natálke, mala meniny, inak aj ona je chorá, ale bez teplôt, takisto kašeľ, svokra volala aj s detskou, vravela, že všetci alergici takto reagujú na prudké ochladenie...
a klasika, užíva trifed + ventolin sirup...už druhýkrát chorá od začiatku šk. roka, no ešteže idemem ka laergologičke, či netreba znovu niečo na imunitu nasadiť, dávalal som jej ten imunoglkukán, videla som reklamu, no tak že teda vyskúšame 🙂, ale aj tak je znovu chorá...

maťka, ako? už sa to lepší? no dobrú pliagu ste to chytili...

poobede hádam ešte k moríčku skočíme, fajn, ako je tu teplúčko cez deň, na sloveksu je chladno, prší, že aj snežilo, ale asi viete...neviem, čo to sú za výkyvy, tu je napríklad stabilizované počasie...a klimatické zmeny nejako výrazne nevidno... akurát v lete vraj bolo viac dusno ako obvykle...a raz tu bolo tornádo, neivem, či to býva alebo nie....

no, idem sa chystať do toho mesta...som sa rozpísala... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre